Dodaj do ulubionych

co z tym libido...?

30.10.06, 08:14
Przez 6 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne (Microgynon). Po 3-4 opakowaniu zaczęło spadać libido, teraz jest równe zero. Denerwuje mnie również całkowita suchość pochwy. Dlatego 2 tygodnie temu nie rozpoczęłam nowego opakowania. Czy teraz wszystko wróci do normy? Jeśli miałyście podobną sytuację, to po jakim czasie zaczęło się poprawiać? z góry dziękuję za odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • lenchen Re: co z tym libido...? 30.10.06, 09:36
      Ja również miałam problemy z libido, ostatnie pół roku brania tabletek to była
      masakra pod tym względem - współżyłam może 5 razy ku rozpaczy mego faceta - na
      więcej nie miałam ochoty, odrzucało mnie nawet. Skończyłam z tabletkami w
      pierwszym tyg stycznia 2006. Przez pierwsze 3 miesiące od odstawienia tabletek
      nie odczułam jakiejś drastycznej poprawy, dopiero tak na wiosnę coś się
      ruszyło.I stopniowo było coraz lepiej, wracałam do formy. U mnie ten cały
      proces trwał łącznie około pół roku. W sumie tak do końca to nie jestem pewna,
      czy jestem już w najwyższej formie - bo chyba już zapomniałam jak to było.
      Czytałam jakiś czas temu artykuł naukowy dot. libido podczas brania tabletek
      anty. Ponoć lekarze doszli do wniosku, że tabletki na zawsze upośledzają libido
      kobiety i na trwale wpływają one negatywnie na libido - kobiety stosujące
      tabletki mają je zawsze niższe nawet po zaprzestaniu ich brania. Artykuł ten
      czytałam w niemieckim czasopiśmie "Der Spiegel", być może to prawda, ja narazie
      nie narzekam smile)
      • turzyca Re: co z tym libido...? 30.10.06, 22:59
        Regularnie czytuje Spiegla, ale ten artykul przegapilam, podaj wiec link albo
        opis bibliograficzny (autor, tytul, numer, data, strony).

        To pierwszy powod, dla ktorego pozwalam sobie na nieufnosc (bo nie przegapiam
        artykulow w regularnie czytanych czasopismach na interesujace mnie tematy, a i
        wyszukiwarka Spiegla nie daje wynikow.)
        Drugi: wiele kobiet ma po pigulkach zwiekszone libido, wiec zdanie "kobiety
        stosujące tabletki mają je [libido] zawsze niższe nawet po zaprzestaniu ich
        brania" jest w tym kontekscie falszywe.

        Ale czekam z dyskusja az dostane namiary na artykul.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka