danka125 Re: Po angielsku 27.01.05, 13:15 Ktoś już wcześniej o tym wspomniał - specjalne wydania "uproszczone" np. Penguina czy Longmana. Te książki są krótkie, na różnym poziomie trudności - jak zaczniesz od zbyt łatwej, to po prostu "przelecisz" ją jednym tchem i będziesz miała satysfakcję, że wszystko zrozumiałaś. Ja osobiście uważam, że styl Agathy Christie jest zbyt rozwlekły i nie polecałabym na początek. Sama wybierałam raczej powieści szpiegowskie i kryminały, żeby to trzymało w napięciu i zachęcało do kontynuacji lektury nawet przy pewnych trudnościach. Klasyka w oryginale? Moim - podkreślam, moim - zdaniem trochę później, kiedy bardziej będziesz chciała delektować się językiem a nie zastanawiać się: przebrnę przez to, czy nie. Życzę powodzenia. D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Raf Re: Po angielsku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.05, 20:24 Z moich obserwacji wynika, że wśród młodzieży licealnej i akademickiej (czyli ludzie, którzy te pare lat nauki mają za sobą) panuje moda na Terry'ego Pratchetta. Ja przeczytałem wszystkie tomy wydane po polsku i teraz sam zabieram się za "Kolor magii" w oryginale. Odpowiedz Link Zgłoś
dorrit Re: Po angielsku 10.02.05, 13:42 Glosuje na wymienionych juz chyba autorow: Sophie Kinsella (rozne czesci, w tytule "Shopaholic"), Helen Fielding (Bridget Jones), Isabel Wolff (np. "Trials of Tiffany Trott", "Makings of Minty Malone") - wciagajace, miejscami zabawne, miejscami sentymentalne powiesci dla dziewczyn; no i Agatha Christie. Z mlodziezowych, a wlasciwie dzieciecych, milo sie czytajacych: F. Burnett (Little Princess). No i jeszcze Ania z Zielonego (czyli "Anne of Green Gables" Lucy M. Montgomery i pozostale czesci), ale nie pamietam, czy to trudny jezyk, czy nie (mnie sie wydaje, ze nie). Odpowiedz Link Zgłoś
bir.ke Re: Po angielsku 10.02.05, 18:39 wydaje mi sie, ze jesli chce sie czytac po ang. regula jest tylko jedna - aby ksiazka nas interesowala, inaczej nijak to nie pojdzie lub, co gorsza, zniecheci nas skutecznie do tego typu przedsiewziec. Ja na poczatek wybralam ksiazke, przeczytana juz jakis czas temu po polsku: Angela's ashes - F.Mcourta.Czytalo sie rewelacyjnie, po slownik siegnelam raptem kilka razy, starajac sie koncentrowac na fabule, poza tym przebywanie w irlandzkiej rzeczywistosci dodatkowo mnie motywowalo. ania z zielonego wzgorza - owszem, nie jest trudna, ja akurat czytalam 'Ann house of dream', tylko jesli sie czytalo wczesniej po polsku, trzeba troche sie pogimnastykowac, wielu bohaterow ma zupelnie inne imiona niz w wersji polskiej. Co czasem wprowadza bledne tropy, hehe:) Polecam tez Lehana 'Mystic river', Agathe Christie tez sie czyta niezle, aczkolwiek wole ja w przekladach :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meshall Re: Po angielsku IP: *.sshn.net 11.02.05, 09:01 ja zaczelam od Harry`ego Pottera a potem poszlo bardzo szybko... Dan Brown jak na pierwsze czytanie tez nie jest zly - prosty jezyk, krotkie rozdzialy i szybka akcja. Odpowiedz Link Zgłoś
michal_33 Re: Po angielsku 11.02.05, 15:40 polecam ksiazki penguin`a z tej uproszczonej seri co jest zaleta wybierasz autora ktorego masz ochote przeczytac i dobiersz sobie poziom maja 6 level'i wiec na pewno znajdziesz cos dla siebie milej lektury Odpowiedz Link Zgłoś