Dodaj do ulubionych

"korekty" w wydawnictwach warmii

06.06.05, 18:03
witam :) mam pytanie:
czy ktoś z was posiada morze pierwsze, oryginalne tomy pana samochodzika
autorstwa nienackiego wydane w tej czarnej serii warmii (tej z kontynuacjami)?
jeśli tak, to czy mozecie mi odpowiedzieć czy faktycznie w tych ksiazkach
poczyniono "korekty" polegajace np. na przeniesieniu czasu akcji do
współczesności?
pytam, bo uważam ze to zbrodnia, wiec wolę się upewnić przed ewentualnym
kupnem (z którego zrezygnuje, jesli korekty okaza się prawdą :>)
z góry dzięki za odp



Obserwuj wątek
    • lukas1492 Re: "korekty" w wydawnictwach warmii 06.06.05, 22:33
      Nie, nie, ty chyba nie jarzysz o co biega :)
      Nie słyszałem o żadnym przenoszeniu akcji do współczesności.
      Natomiast dopisywane są kontynuacje "samochodzików", których akcja dzieje się
      współcześnie. One taż są w czarnej serii razem z oryginałami. O to Ci
      chodziło???
      Bo nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie...

      O innych "korektach" Warmii było wiele razy na tym i innym forum. To korekty
      tego rodzaju, że zamiast "RFN" jest "Niemcy", albo "milicja" - "policja". Jest
      to jakieś uwspółcześnienie, ale prawie takich korekt nie widać.
      • spec5150 Re: "korekty" w wydawnictwach warmii 06.06.05, 22:47
        chyba chodzi o zamiane wszystkich słów "milicja" na "policja", przeliczaniu
        starych milionów na ceny po denominacji itp. było o tym na nienacki.art.pl
        gdzieś - bardzo dokładny spis tych przypadków
        • sais Re: "korekty" w wydawnictwach warmii 06.06.05, 23:24
          dziekuje, o to mi chodziło - chciałam się upewnic czy to to wydawnicwto
          wprowadza zmiany
      • spec5150 Re: "korekty" w wydawnictwach warmii 06.06.05, 22:49
        www.nienacki.art.pl/z_zlota_rekawica.html
      • sais Re: "korekty" w wydawnictwach warmii 06.06.05, 23:23
        hm.... jarzę, o co chodzi - "uwspółcześnianie", czyli zamiane milicji na
        policję, RFN na Niemcy itd. o to mi własnie chodziło :>

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka