Dodaj do ulubionych

Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna..

    • Gość: martella Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.10, 19:54
      Kryminałki Darii Doncowej, trochę w stylu Chmielewskiej. Tyle, ze
      zawsze bohaterką jest dasza pakująca się w jakąś kabałę. Nie raz
      wyłam ze śmiechu, czym mocno niepokoiłam otoczenie.
    • ilika Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 08.07.10, 14:50
      A może chciałybyście przeczytać coś w stylu książek Jane Austin? Tylko, że
      nowego i w dodatku napisanego przez mężczyznę. taka jest "Żona godna zaufania"
      Roberta Doolricka. Romans połączony z kryminałem
      • benetowna1 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 10.07.10, 15:48
        Jane Austen to dobra proza, jesli lubicie kostiumowe. Choć
        adapatecja BBC są momentami lepsze niż książka :) Miłośników tej
        autorki wszędzie jest pełno. Ostatnio czytam " Cukiernię pod
        Amorem" - niezła. Uwielbiam też Kalicińską. Szwaja zupełnie mi nie
        podchodzi. Ale jeśli mówimy o babskich czytadłach, to niesmiało
        zaproszę do własnej książki - " Zamówienie z Francji" w księgarni
        internetowej www.zaczytani.pl Jeśli, któraś z Kobietek ma ochotę, to
        fragmenty dostępne są na moim blogu. Zapraszam serdecznie.
        • ilika Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 15.07.10, 15:46
          O "cukierni" też pisałam:) I jak Ci się podobała? troszkę długo się rozkręca, ale poza tym według mnie jeśli juz się przebrnie przez
          pierwsze części jest świetnie
          • alina.walkowiak Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 20.11.10, 17:53
            Ja bardzo lubię Szwaję, choć to takie tylko czytadło :)
          • Gość: figa Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: 213.134.148.* 27.12.10, 00:06
            Mi się podobała:) :Cukiernia pod amorem" ma urok. Opisuje dawne zwyczaje, tradycje, przenosi w inny świat. Jednocześnie historie kobiet w niej przedstawione fascynują i wciągają...
    • Gość: abra Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.10, 18:24
      Mogę polecić dwie książki, które teraz czytam. Pierwsza to "Dziewczyny z sąsiedztwa" Elizabeth Noble. Podobna do "Seksu w wielkim mieście", ukazuje losy kilku kobiet mieszkających w eleganckiej kamienicy w Nowym Yorku. Drugą książką jest "A właśnie że tak!" Justyny Szymańskiej. Bardzo ciepła książka o tym, że nigdy nie jest za późno żeby spełnić swoje marzenia.
    • Gość: rita Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.radioalfa.pl 06.04.11, 11:44
      Szczególnie polecam "Niebieskie migdały" Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak. Polska, debiutująca pisarka a na koncie ma już świetną, przezabawną książkę
      • Gość: krakuss Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 12:41
        Polecam teraz książki w KDC, bo są bardzo fajne ceny! Sam wybrałem dwa kryminały dla siebie;) www.kdc.pl/tniemyceny
        • ciastolina84 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 06.04.11, 14:05
          A ja polecam "Agencję złamanych serc" Ireny Matuszkiewicz. Na początku myslałam że będzie ciężko przebrnąć,ale tak po ok 20 stronach się rozkręciła i to nieźle.
    • spacey1 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 07.04.11, 16:20
      "Jeden dzień" Davida Nichollsa! Urocza ksiązka o parze przyjaciół (Emma i Dex), o której od początku wiadomo, że powinni być razem. Obserwujemy ich życie jednego dnia roku przez 20 lat, zawsze jest to 15 lipca. Az do fnału - najpierw przewidywalnego, a potem... zaskakującego. Cudowne dialogi, prawdziwe emocje, dla mnie ksiązka życia (w swojej klasie).
    • Gość: anka Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.11, 23:05
      Dziedzictwo Mroku - to kobiece aczkolwiek zupełnie w innym klimacie ;) romans paranormalny, ale nie tak oklepany jak Zmierzch no i tu nie ma wampira tylko jest wilkołak.
    • joankawm Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 29.06.11, 12:55
      Polecam 'Znów mnie pokochaj" Anny Siwek. Niebanalna, szybko się czyta, a po przeczytaniu chciałoby się czytać dalej...
    • johnson123 Świetne książki 29.06.11, 15:27
      Ja właśnie mam za sobą książkę Artystka Wędrowna , a jestem w trakcie czytania Kryształowego Anioła Grocholi.
      Pozycje naprawdę godne polecenia.
    • kot_w_butach1984 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 29.06.11, 17:17
      Witam! Przypomniałam sobie jeszcze: Muchy w zupie i inne dramaty Małgorzaty Żurakowskiej
      mnie mnie super :-))
      Pozdrawiam
    • Gość: Migrena Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.aster.pl 29.06.11, 23:06
      Ja polecam debiutancką książkę brytyjskiego pisarza Andrew Nicolla "Dobry człowiek". Świetna książka na lato. Dobrze napisana i ze wspaniałym, magicznym klimatem :).
      • Gość: czytajka Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.11, 12:58
        jak oni tam celebrują każdy gest...świetnie się czyta :)
    • Gość: gość Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.pia.abpl.pl 08.08.11, 22:28
      Santa Montefiore - wszystkie pozycje tej autorki czyta się jednym tchem - typowe dla kobiet: jest miłość, jest tajemnica, jest zdrada, jest nienawiść z historią w tle. Akcja toczy się albo w Brazylii albo we Włoszech, w Angii, jest zawsze aromatycznie, zjawiskowo i romantycznie. Uweilbiam czytać jej książki, wszystkie mają minimum 500 stron i dlatego mogę się nimi delektować przez kilka dni:)
      • f.l.y Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 07.11.11, 19:56
        dawno tu nie zaglądałam, ale polecam kolejne pozycje literatury babskiej i lekkiej...

        T.Rudzka "Bibliotekarki"
        M.Ulatowska "Sosnowe dziedzictwo", "Pensjonat Sosnówka", "Domek nad morzem"
        A.Munro "Zbyt wiele szczęścia"
        M.Warda "Nikt nie widział, nikt nie słyszał.."
        K.Drinkwater "Oliwkowa farma", "Sezon na oliwki", "Oliwkowe żniwa"
        J.Stagg "Francuska oberża"
        A.Korol "Listy z jeziora"
        J.Miszczuk "Matki, żony, czarownice"
        A.Marciniuk "Sad"
        A.Stojałowska "Dom w Toskanii"
        P.Pezzelli "Kuchnia Franceski"
        K.Michalak "Sklepik z niespodzianką. Bogusia"
        M.Oleksa "Miłość w kasztanie zaklęta"

        • zona_mi ??? 07.11.11, 20:40
          > M.Warda "Nikt nie widział, nikt nie słyszał.."

          Lekka, łatwa i przyjemna?
          • f.l.y Re: ??? 12.11.11, 01:17
            zona_mi napisała:

            > > M.Warda "Nikt nie widział, nikt nie słyszał.."
            >
            > Lekka, łatwa i przyjemna?
            >
            =========
            babska... i przewidywalna..
            • zona_mi Re: ??? 13.11.11, 20:53
              Może i tak (choć mnie udało się Wardzie wyprowadzić w pole), ale nie zaliczyłabym jej do lekkiej i przyjemnej.
              Temat podejmowany raczej trudny, jak poradziła sobie z tym autorka to już inna sprawa.
        • Gość: ~ka Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.11.11, 21:16
          > T.Rudzka "Bibliotekarki"

          Lekka? Łatwa? A już żeby przyjemna?! Toż to nieczytable jest!
        • projektart5 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 10.11.11, 20:00
          Czy czytałyście Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki, co o tym sądzicie? Jakie są motywy głównej bohaterki?
          • qw994 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 11.11.11, 05:46
            To według ciebie jest babska literatura??
            • Gość: złota Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.dynamic.mm.pl 11.11.11, 14:21
              "Gej w wielkim mieście" - napisana bardzo lekko, ale traktuje o poważnych sprawach. I mimo, że bohaterem jest gej to jest to w gruncie rzeczy książka bardzo babka :) Taka gejowska Grochola :) Czyta się szybko, jest wartka akcja. Trochę jak serial w odcinkach. Polecam.
      • pelczarka Zdecydowanie Santa Montefiore!!!! 11.11.11, 21:47
        I jeszcze Kristin Hannah - rewelacja!
    • Gość: alyx Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: 31.134.58.* 20.11.11, 15:35
      Cóż, ja może nieco zaszokuję, ale... Stephen King napisał dośc kobiecą książke ostatnio - jego "Dallas '63" fabularnie opiera się w znacznej mierze na wątku romansowym i jego dramatach.

      Więc może niekoniecznie superlekka lektura, ale na pewno dość kobieca :)
    • gocha221 Kathleen Tessaro 22.11.11, 07:52
      Ja co prawda nie czytałam żadnej książki wymienionych przez Ciebie autorek, w związku z tym nie wiem, czy kwalifikuję się do grupy wielbicielek kobiecej literarury ;)
      Ale na wakacjach trafiłam na książki Kathleen Tessaro, lekkie, ale nie nazbyt, świetnie się czyta.
      Czytałam Innocence oraz Elegance. Nie jestem pewna, czy jest polski przekład. Elegance chyba wydali.

      • Gość: Aska Re: Kathleen Tessaro IP: *.dynamic.mm.pl 14.09.12, 18:31
        Ja z kobiecych pisarek lubię Kalicińską, Gutowską i Szepielak. Ostatnio czytałam Dworek pod lipami, genialny! Teraz czekam na premierę nowej powieści Gutowskiej.
    • czytajka86 Re: Zapach spalonych kwiatów 22.11.11, 21:27
      Zapach spalonych kwiatów - Melisy de la Cruz.

      Bardzo przyjemna książeczka, taka na oderwanie się od codzienności, trochę magii i trzy niegrzeczne siostry, które pomagają sobie czarami również w miłości :) Polecam :)
    • spicy_orange Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 27.11.11, 22:11

      1. Rebecca Wells, część pierwsza: "Wszędzie małe ołtarzyki", część druga "Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya"
      2. Rosamunde Pilcher "Przesilenie zimowe"
      3. Adriana Trigiani, trzy części: "Pula szczęścia", "Pula marzeń", "Pula nadziei"
      4. Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Pamiętnik pani Hanki"


      i takie mocno naiwne, ale mi się dobrze czytało:

      5. Sheila O'Flanagan "Zbyt piękne, żeby było prawdziwe"
      6. Carrie Karasyov, Jill Kargman "Dobry adres"
    • black_jotka Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 16.12.11, 16:53
      Polecam "Krawcowa z Madrytu".
      • sophia4 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 19.12.11, 14:00
        Ostatnio "pochłaniam" książki Małgorzaty Gutowskiej Adamczyk - polecam- nie tylko 3 części "Cukierni pod Amorem", ale także inne tejże autorki.
        • Gość: Alicja Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.CNet.Gawex.PL 25.07.14, 20:20
          Ja bardzo lubię książki Manuli Kalickiej. Ostatnio kupiłam Szczęście za progiem i rewelacja.Przedtem czytałam Rembrandta, wojnę i dziewczynę z kabaretu i Tata, one i ja. Naprawdę dobre. Mało słychać o tej autorce a jest super.
    • basiakia Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 30.12.11, 17:18
      "Tamten Poranek" M. Korpolewskiej. Bardzo wzruszająca. Polecam nie tylko kobietom.
    • marzeka1 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 21.01.12, 16:12
      Dla mnie "odstresowaczem" są książki Cathy Kelly, lubię szczególnie jej "Nigdy nie jest za późno".
      • Gość: a Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.12, 21:45
        Na mnie świetnie podziałała "Kuchnia Franceski" Petera Pezzellego. Recenzja poniżej

        sladami-ksiazki.blogspot.com/
        • stella25b Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 27.01.12, 09:35
          Ostatnio niezle sie ubawilam przy czytaniu "Klub matek swatek" Ewy Stec. Wlasnie taka przyjemna, z humorem, dla odprezenia, jak najbardziej polecana ksiazka.

          Do dzis mam sentyment do ksiazek, zwlaszcza tych starszych, Barbary Wood, np. Domina, Zielone miasto w sloncu, Oznaki zycia czy Klatwa teczowego weza.





          • f.l.y Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 23.03.12, 17:46
            mogę polecić parę tytułów, które przeczytałam od stycznia b.r ( w skali 0-6 )

            "Zemsta" M.Maciejewska 5/6

            "Alicja w krainie konieczności" M. Kawka 4,5/6

            "Magiczne miejsce" A.Krawczyk 4,5/6

            "Koniec wiosny w Lanckoronie" A.Błotnicka 4,5/6

            "Szepty" I.Matuszkiewicz 3/6

            "Gruba" N.Rogińska 3,5/6

            "Teściową oddam od zaraz" M.Kursa 4/6

            "Przyjaciółki" A.Kołakowska 4/6

            "Uroczysko" M.Kordel 4/6
            "Sezon na cuda" M.Kordel 4/6
            "Okno z widokiem" M.Kordel 3,5/6

            "Droga do Różan" B.Ziembicka 4/6

            "Sad" A.Marciniuk 4/6

            "Zuzanna nie istnieje" M.Fox 4/6

            w poczekalni następne babskie tytuły:

            "Maciejka" N.Rogińska, "Kobiety z domu Soni" S.Czupryńska, "Błędne siostry" R. Górska
    • redbarb [...] 18.03.12, 23:24
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: dw Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.noc.fibertech.net.pl 28.03.12, 19:06

      polecam "Wyrocznię" Andrei Kane, znanej w USA autorki powieści dla kobiet. Dość dobry thriller połączony z romansem. Ogromny minus to błędy, na szczęście książkę ratuje fabuła.
    • jadodka_89 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 03.04.12, 14:46
      Z książek babskich lubię: L.Notaro, M. Witkiewicz i wiele innych
      ____
      bibliotekowy-swiat.blogspot.com/
    • emilka_x Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 15.04.12, 17:43
      - "Dom córek" Lynch Sarah-Kate
      - "Francuski ogrodnik" Montefiore Santa
      - "Pierwsza osoba liczby mnogiej " Topornicka Agnieszka
      - "Wyspa serc niespokojnych" Benton Frank Dorothea
      - "Przepis na życie" Pellegrino Nicky
      • joankawm Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 16.04.12, 22:17
        A ja polecam wspomniane tu wcześniej przez samą autorkę "Zamówienie z Francji". Świetnie się czyta! Aha i już nie mogę się doczekać jej nowej ksiazki "Dworek pod lipami".
        • minniemouse Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 17.04.12, 01:11
          Emily Griffin nikt jeszcze nie wymienil ??? juz film leci..

          albo Maeve Binchy? Jane Green?
          www.biblionetka.pl/author.aspx?id=3995
          merlin.pl/Siostry_Jennifer-Weiner/browse/product/1,350228.html
          zadnej nie czytalam

          Minnie
          • anetapzn Wytwórnia wód gazowanych - D. Combrzyńska Nogala 17.04.12, 09:35
            Gorąco polecam, właśnie skończyłam.
    • 2_magdalenka Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 19.04.12, 13:15
      Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. No to tutaj polecam Richarda Evansa, moja ulubiona to "Bliżej słońca".
      Prawdziwa historia o pięknej i niespodziewanej miłości. Oboje Amerykanie po przejściach spotykają się (nieoczekiwanie :) ) w Peru.
      Wzruszająca, momentami zabawna - Polecam!
    • Gość: Kasia Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.12, 23:31
      "Klub Matek Swatek" Ewy Stec. Zdecydowanie polecam pierwszą część, druga już nie jest tak rewelacyjna.
      • Gość: mika Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. IP: *.toya.net.pl 02.07.13, 07:21
        Ewa Stec "Romans w trupem w tle" - spełnia wszelkie wymagania: babska, lekka, łatwa, przyjemna i śmieszna
    • ela.80 Re: Literatura babska, lekka, łatwa i przyjemna.. 02.07.13, 19:31
      Książka "W rytmie ciała" Honorata Zapaśnik, zbiór reportaży o tańcu:
      merlin.pl/W-rytmie-ciala_Honorata-Zapasnik/download/product/223,1264898.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka