adi1311 29.08.07, 13:05 dziewczyny podzielcie sie swoja wiedzą na ten temat , ja macka karmie co 2 godz ,zastanawiam sie czy to nie za często ? jakie często dajecie posiłki w tym wieku ,czasami maćko nie chce jeść i poprostu mało zjada ,pozdrawiam Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mamaigora1 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 13:48 Igor z nocnych karmień zrezygnowal w okolicach roku i wtedy od razu wprowadzilam taki dzienny schemat (i mamy go do dzis): 7 - sniadanie 10 - II sniadanie 13 - obiad 16 - podwieczorek 19 - kolacja Odpowiedz Link
yulia19791 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 14:59 My jemy w tym smaym schemacie co Igor. Bart ma rok i w zupełności mu to wystarcza. A nawet czasem by się ucieszył gdybym o jakimś posiłku zapomniała. j.k. Odpowiedz Link
jolantusia1 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 15:20 u nas trochę inaczej. Alex do żarłoków raczej nie należy a wcisnąc nic się nie da. Rano najwcześniej zje tak ok. 2 godziny po przebudzeniu - ok 9 i to tylko owoce, 13- obiad 16 - podwieczorek i 19 kolacja. Tak więc 4 posiłki tylko i ilości niewielkie. Pozdrawiam Odpowiedz Link
adi1311 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 15:26 kochane o między posiłkami jedzą coś wasze maluchy ? np : flipsy ,paluszki ,itp , Odpowiedz Link
yulia19791 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 16:45 nie daję mu nic więcej z dwóch powodów. Po pierwsze boję się, ze wtedy nie zje mi głównych posiłków, a po drugie on nie ma jeszcze odruchu wkładania czegokolwiek do buzi. No i toleruje tylko mocno zmielone posiłki. j.k. Odpowiedz Link
traganek Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 17:29 Moje bliźniaki co prawda 16 mc ale na roczek jadły tak jak teraz: 8- mleko z kaszką (Zosia 120 ml, Antek 250 ml) 10-11 kanapka 13 obiadek ok 140 ml 16 owoce (banany lub maliny- bo tylko to jedzą) 19- mleko z kaszką tak jak na śniadanie Zosia je jeszcze raz lub dwa razy w nocy Do tego w ciągu dnia zjadają paczkę flipsów- bo to mogą jeść bez przerwy Odpowiedz Link
blaszka0662 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 20.02.08, 11:36 Witam, też jestem mamą rocznego chłopca (33 tydz., gestoza), który w zeszłym miesiącu zmniejszył sobie ilość posiłków z 5 do 4. \ Jego schemat jedzenia przedstawia się tak: 7:30 kaszka Sinlac lub manna z owocami 12:00 zupka 16:00 danie 20:00 mleczko z kleikiem W między czasie podjada chlebek, ziemniaczki, chrupki, owoce, wędlinkę. Czy możesz mi powiedzieć czy twój maluszek je podobnie? Jakie jedzonko mu podajesz? Dodam, że mój synek urodził się mniejszy niż powinien na ten tydzień ciąży. Próbuję go jakoś podtuczyć ale niestety nadal wolno przybiera na wadze. W ostatnim miesiącu prawie wcale. Pozdrawiam, Agnieszka mama Karolka Odpowiedz Link
100ania Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 20.02.08, 13:51 my też mamy 5 posiłków dziennie (prawie 16 m-cy urodzeniowych) 9 śniadanie (Sinlac) 12:30 obiad (zupa z mięsem) a w międzyczasie chrupki, biszkopty, soczek tylko w rozsądnych ilościach i najpóźniej do 11-tej (żeby obiad był zjedzony) 15:30 deserek owocowy lub kisiel 18 kanapeczka z wędlinką pomiędzy jakiś soczek i cos do przegryzienia (dla Igora plasterki jabłuszka, dla Oskara chrupki) 20:30 kolacja kaszka na gęsto łyżeczką taki schemat wprowadziłam koło roczku i modyfikujemy odrobinkę w zależności od potrzeb Odpowiedz Link
bijou82 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 20.02.08, 23:43 madzia (830g,26tyg c) teraz 13,5 miesiecy (korygowane 10) 7 mleko (90ml) 10 deser z kaszka sinlac (ok.60ml) 12 mleko (80-90ml) 15 zupka z mieskiem i kaszka sinlac(ok 80-100ml) 18 warzywa z miesiem (ok 80ml) 20 jogurt (ok 40-50ml) 23 mleko (90-100ml) 3 mleko (90-100ml) wychodzi ok 8-9 razy dziennie w miedzy czasie (miedzy posilkami) banan,parówka mleko tak czesto-bo nic innego nie chce pic w nocy sie budzi sama rowno co 4 godz-ale jak tylko smok do buzki wchodzi to zasypia i je przez sen ...moze dlatego zjada wiecej niz w dzien? przybiera powolutku - teraz wazy ok 6kg wiecej jedzenia jej nie wciskam bo nie chce albo jak sie jej da to zwymiotuje.wiec sama decyduje ile i kiedy zjadac.ale pory karmienia jakos same sie jej ulozyly i codziennie sa mniej wiecej stale. Odpowiedz Link
traganek Bijou 21.02.08, 08:27 Widzę, że Twoja Madzia i moja Zosia to ten sam typ Zosia w tym wieku ważyła też 6 kg i jadła bardzo podobnie. W dzień mało ale często a w nocy znacznie więcej. Między 16 a 19 mcem stanęła mi trochę na wadze (w okolicy 7,5 kg). Ale ok 20 udało mi się ją wreszcie podtuczyć. Próbowałam dawać Zosi różne mieszanki kaloryczne typu fantomalt, milupa ale ona ich nie toleruje. Patentem okazała się bomba kaloryczna jaką jej robię na noc i na śniadanie. Mleko bebilon pepti (obecnie 5 miarek) mieszam z 4 miarkami sinlacu i 5 miarkami kaszki nestle bifidus. Dopiero po takiej mieszance zaczęła ładnie przybierać na wadze. Teraz ma 22 mce i waży ponad 9 kg (w ciągu ostatnich dwóch mcy przybrała prawie 2 kg). Odpowiedz Link
karutka Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 22.02.08, 00:20 Schemat świetny,też taki wprowadziłam ale mój mały niejadek ma go w nosie! Próbowałam zmieniać kolejność-wpierw śniadanko,deserek... takie tam ale Fi nic! Chciałam go głodkiem pomęczyć zwiększając odstępy między posiłkami ale nic a nawet gorzej bo Fi nie odczuwa potrzeby jedzenia.Jedyne co nam pozostało to ciągle podnosić wartość kaloryczną posiłków i czekać-tak powiedział lekarz.W ogóle moje maleństwo to taki francuski piesek jeśli chodzi o jedzenie-wszystko jest fee i nee no i naf-naf(enough-dość). Philip skończył wczoraj 15 miesięcy(12 korygowane),waży 8500 ale jest wysoki bo ma aż 82 cm. Chyba musimy przywyknąć do niejedzenia-najważniejsze,że jest już zdrowy! pozdrawiam Karolina Odpowiedz Link
alex359 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 21.02.08, 09:02 Moja córcia obecnie prawie 14 miesięczna (35 tc) wciąga mega ilości i dużo kupek robi (ok 4-5 dziennie), a waży zaledwie 9 kg i 80 cm wzrostu. 6.30 180ml mleka z kaszką (w płynnej postaci) 9-10 2 parówki + 2 mega Danonki 12 kisiel, budyń ew owoce 14 250ml obiadku/zupki słoiczki 16-17 2 mega Danonki/3 duże kanapki 19 180 ml mleka z kaszką (w płynnej postaci) Między posiłkami chrupki kukurydziane, biszkopty, kinder-ki, jabłuszko. Ma 3 drzemki w ciągu dnia po ok 1-2h. W żłobku je trochę więcej bo i energi spala z dzieciakami no i spi raz a długo . Odpowiedz Link
blaszka0662 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 21.02.08, 16:37 Hej, mój Karolek ostatnio też je ładnie, jak na niego (pisałam wcześniej). Ale przez to ze robi dużo kupek (4-5 a nawet 6 dziennie) przez ostatnie tygodnie nic nie przybrał na wadze. Lekarka kazała mu podawać probiotyk DICOFLOR 30 na kupki i aloesowe ampułki na poprawienie apetytu. Może wreszcie ten mój słodki patyczak coś nabierze ciałka. Pozdrawiam Odpowiedz Link
liti Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 21.02.08, 18:51 Ja od 2 mniej więcej tygodni modyfikuję ilość i jakość posiłków synka , bo w 10 m-cu przybrał bardzo malutko. Zredukowałam liczbę posiłków i maxymalizuję ich kaloryczność... Waga też się poprawiła. Obecnie je: 8.30 -9.00 śniadanie: kaszka lub kleik na mleku 100-150ml, często z owocami, bo inaczej nie przechodzi; 11.00 jogurt albo twarożek z owocami albo kasza manna na mleku jak słabo zje śniadanie, a jak dobrze to same owoce ok. 150ml 13.00- 13.30 zupa (dorzucam kaszę jęczmienną albo inną, oliwę, albo Kleik ryżowy, kukurydziany) 16.00 - 16.30 zupa lub tzw. drugie danie jak czegoś zje mało albo coś się rozreguluje to o 18.00 twarożek z owocami (słoiczek) albo owoce z kleikiem ale unikam tego posiłku 20.00 kolacja kaszka manna albo kleiki na mleku z owocami (mam taki wybór albo z owocami albo na "słono") No i 23.00 mleko z kaszką z butelki, ze względu na to, że waga nam prawie stanęła w zeszłym miesiącu nie zdecydowałam się żeby zrezygnować z tego posiłku. Może dlatego je mało na śniadanie. Odpowiedz Link