Dodaj do ulubionych

jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka

29.08.07, 13:05
dziewczyny podzielcie sie swoja wiedzą na ten temat , ja macka
karmie co 2 godz ,zastanawiam sie czy to nie za często ? jakie
często dajecie posiłki w tym wieku ,czasami maćko nie chce jeść i
poprostu mało zjada ,pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mamaigora1 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 13:48
      Igor z nocnych karmień zrezygnowal w okolicach roku i wtedy od razu
      wprowadzilam taki dzienny schemat (i mamy go do dzis):

      7 - sniadanie
      10 - II sniadanie
      13 - obiad
      16 - podwieczorek
      19 - kolacja
      • yulia19791 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 14:59
        My jemy w tym smaym schemacie co Igor. Bart ma rok i w zupełności mu
        to wystarcza. A nawet czasem by się ucieszył gdybym o jakimś posiłku
        zapomniała.
        j.k.
        • jolantusia1 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 15:20
          u nas trochę inaczej. Alex do żarłoków raczej nie należy a wcisnąc
          nic się nie da. Rano najwcześniej zje tak ok. 2 godziny po
          przebudzeniu - ok 9 i to tylko owoce, 13- obiad 16 - podwieczorek i
          19 kolacja. Tak więc 4 posiłki tylko i ilości niewielkie. Pozdrawiam
          • adi1311 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 15:26
            kochane o między posiłkami jedzą coś wasze maluchy ? np :
            flipsy ,paluszki ,itp ,
            • yulia19791 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 16:45
              nie daję mu nic więcej z dwóch powodów. Po pierwsze boję się, ze
              wtedy nie zje mi głównych posiłków, a po drugie on nie ma jeszcze
              odruchu wkładania czegokolwiek do buzi. No i toleruje tylko mocno
              zmielone posiłki.
              j.k.
              • traganek Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 29.08.07, 17:29
                Moje bliźniaki co prawda 16 mc ale na roczek jadły tak jak teraz:
                8- mleko z kaszką (Zosia 120 ml, Antek 250 ml)
                10-11 kanapka
                13 obiadek ok 140 ml
                16 owoce (banany lub maliny- bo tylko to jedzą)
                19- mleko z kaszką tak jak na śniadanie
                Zosia je jeszcze raz lub dwa razy w nocy
                Do tego w ciągu dnia zjadają paczkę flipsów- bo to mogą jeść bez
                przerwy
      • blaszka0662 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 20.02.08, 11:36
        Witam,
        też jestem mamą rocznego chłopca (33 tydz., gestoza), który w zeszłym miesiącu
        zmniejszył sobie ilość posiłków z 5 do 4. \
        Jego schemat jedzenia przedstawia się tak:
        7:30 kaszka Sinlac lub manna z owocami
        12:00 zupka
        16:00 danie
        20:00 mleczko z kleikiem
        W między czasie podjada chlebek, ziemniaczki, chrupki, owoce, wędlinkę.
        Czy możesz mi powiedzieć czy twój maluszek je podobnie? Jakie jedzonko mu
        podajesz? Dodam, że mój synek urodził się mniejszy niż powinien na ten tydzień
        ciąży. Próbuję go jakoś podtuczyć ale niestety nadal wolno przybiera na wadze. W
        ostatnim miesiącu prawie wcale.
        Pozdrawiam,
        Agnieszka mama Karolka
        • 100ania Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 20.02.08, 13:51
          my też mamy 5 posiłków dziennie (prawie 16 m-cy urodzeniowych)
          9 śniadanie (Sinlac)
          12:30 obiad (zupa z mięsem) a w międzyczasie chrupki, biszkopty, soczek tylko w rozsądnych ilościach i najpóźniej do 11-tej (żeby obiad był zjedzony)
          15:30 deserek owocowy lub kisiel
          18 kanapeczka z wędlinką
          pomiędzy jakiś soczek i cos do przegryzienia (dla Igora plasterki jabłuszka, dla Oskara chrupki)
          20:30 kolacja kaszka na gęsto łyżeczką

          taki schemat wprowadziłam koło roczku i modyfikujemy odrobinkę w zależności od potrzeb smile
          • bijou82 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 20.02.08, 23:43
            madzia (830g,26tyg c)
            teraz 13,5 miesiecy (korygowane 10)
            7 mleko (90ml)
            10 deser z kaszka sinlac (ok.60ml)
            12 mleko (80-90ml)
            15 zupka z mieskiem i kaszka sinlac(ok 80-100ml)
            18 warzywa z miesiem (ok 80ml)
            20 jogurt (ok 40-50ml)
            23 mleko (90-100ml)
            3 mleko (90-100ml)
            wychodzi ok 8-9 razy dziennie
            w miedzy czasie (miedzy posilkami) banan,parówka
            mleko tak czesto-bo nic innego nie chce pic
            w nocy sie budzi sama rowno co 4 godz-ale jak tylko smok do buzki
            wchodzi to zasypia i je przez sen wink ...moze dlatego zjada wiecej
            niz w dzien? wink
            przybiera powolutku - teraz wazy ok 6kg
            wiecej jedzenia jej nie wciskam bo nie chce albo jak sie jej da to
            zwymiotuje.wiec sama decyduje ile i kiedy zjadac.ale pory karmienia
            jakos same sie jej ulozyly i codziennie sa mniej wiecej stale.
            • traganek Bijou 21.02.08, 08:27
              Widzę, że Twoja Madzia i moja Zosia to ten sam typsmile Zosia w tym
              wieku ważyła też 6 kg i jadła bardzo podobnie. W dzień mało ale
              często a w nocy znacznie więcej. Między 16 a 19 mcem stanęła mi
              trochę na wadze (w okolicy 7,5 kg). Ale ok 20 udało mi się ją
              wreszcie podtuczyć. Próbowałam dawać Zosi różne mieszanki kaloryczne
              typu fantomalt, milupa ale ona ich nie toleruje. Patentem okazała
              się bomba kaloryczna jaką jej robię na noc i na śniadanie. Mleko
              bebilon pepti (obecnie 5 miarek) mieszam z 4 miarkami sinlacu i 5
              miarkami kaszki nestle bifidus. Dopiero po takiej mieszance zaczęła
              ładnie przybierać na wadze. Teraz ma 22 mce i waży ponad 9 kg (w
              ciągu ostatnich dwóch mcy przybrała prawie 2 kg).
      • karutka Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 22.02.08, 00:20
        Schemat świetny,też taki wprowadziłam ale mój mały niejadek ma go w nosie!
        Próbowałam zmieniać kolejność-wpierw śniadanko,deserek... takie tam ale Fi nic!
        Chciałam go głodkiem pomęczyć zwiększając odstępy między posiłkami ale nic a
        nawet gorzej bo Fi nie odczuwa potrzeby jedzenia.Jedyne co nam pozostało to
        ciągle podnosić wartość kaloryczną posiłków i czekać-tak powiedział lekarz.W
        ogóle moje maleństwo to taki francuski piesek jeśli chodzi o jedzenie-wszystko
        jest fee i nee no i naf-naf(enough-dość).
        Philip skończył wczoraj 15 miesięcy(12 korygowane),waży 8500 ale jest wysoki bo
        ma aż 82 cm. Chyba musimy przywyknąć do niejedzenia-najważniejsze,że jest już
        zdrowy!
        pozdrawiam Karolina
    • alex359 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 21.02.08, 09:02
      Moja córcia obecnie prawie 14 miesięczna (35 tc) wciąga mega ilości
      i dużo kupek robi (ok 4-5 dziennie), a waży zaledwie 9 kg smile i 80 cm
      wzrostu.

      6.30 180ml mleka z kaszką (w płynnej postaci)
      9-10 2 parówki + 2 mega Danonki
      12 kisiel, budyń ew owoce
      14 250ml obiadku/zupki słoiczki
      16-17 2 mega Danonki/3 duże kanapki
      19 180 ml mleka z kaszką (w płynnej postaci)

      Między posiłkami chrupki kukurydziane, biszkopty, kinder-ki,
      jabłuszko.
      Ma 3 drzemki w ciągu dnia po ok 1-2h.
      W żłobku je trochę więcej bo i energi spala z dzieciakami no i spi
      raz a długo smile.
      • blaszka0662 Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 21.02.08, 16:37
        Hej,
        mój Karolek ostatnio też je ładnie, jak na niego (pisałam wcześniej). Ale przez
        to ze robi dużo kupek (4-5 a nawet 6 dziennie) przez ostatnie tygodnie nic nie
        przybrał na wadze. Lekarka kazała mu podawać probiotyk DICOFLOR 30 na kupki i
        aloesowe ampułki na poprawienie apetytu. Może wreszcie ten mój słodki patyczak
        coś nabierze ciałka.
        Pozdrawiam
        • liti Re: jakie odstepy między posiłkami dla roczniaka 21.02.08, 18:51
          Ja od 2 mniej więcej tygodni modyfikuję ilość i jakość posiłków synka , bo w 10
          m-cu przybrał bardzo malutko. Zredukowałam liczbę posiłków i maxymalizuję ich
          kaloryczność... Waga też się poprawiła.
          Obecnie je:
          8.30 -9.00 śniadanie: kaszka lub kleik na mleku 100-150ml, często z owocami, bo
          inaczej nie przechodzi;

          11.00 jogurt albo twarożek z owocami albo kasza manna na mleku jak słabo zje
          śniadanie, a jak dobrze to same owoce ok. 150ml

          13.00- 13.30 zupa (dorzucam kaszę jęczmienną albo inną, oliwę, albo Kleik
          ryżowy, kukurydziany)

          16.00 - 16.30 zupa lub tzw. drugie danie

          jak czegoś zje mało albo coś się rozreguluje to o 18.00 twarożek z owocami
          (słoiczek) albo owoce z kleikiem ale unikam tego posiłku

          20.00 kolacja kaszka manna albo kleiki na mleku z owocami (mam taki wybór albo z
          owocami albo na "słono")

          No i 23.00 mleko z kaszką z butelki, ze względu na to, że waga nam prawie
          stanęła w zeszłym miesiącu nie zdecydowałam się żeby zrezygnować z tego posiłku.
          Może dlatego je mało na śniadanie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka