Dodaj do ulubionych

guzek na skroni

31.08.15, 15:54
synek ma 10 mies i twarde zgrubienie/guzek na kosc nad skronia, pytalam neonatologa i kazal nie wymyslac, ze to niby kosc taka asymetryczna wiec nie drazylam tematu, zapomnialam o nim na dobre ponad pol roku "twierdzac" ze tak ma i tyle, zapytalam w piatek pediatry i troche mnie zmartwila twierdzac ze to trzeba sprawdzic, skierowala nas na USG, ze tez wczesniej jeszcze tego nie skonsultowalam, boje sie co to moze byc, ktos sie z czyms takim spotkal? guzek jest od dawna, raczej sie nie powieksza, nie przsuwa sie, nie boli.
Obserwuj wątek
    • misiekjasiek Re: guzek na skroni 01.09.15, 16:49
      Wiem, że się martwisz, ale forum to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu pytania. Jedyne, co mogę Ci doradzić (nie widząc dziecka i nie będąc lekarzem ani nie posiadając rentgena w oczach) to uzbrojenie się w cierpliwość do czasu wykonania USG.
      Odradzam Ci też zadawanie pytań tego typu na wszelkich forach typu małe dziecko itd. bo możesz zwariować i uwierzyć, że dziecko ma guza mózgu i kiepskie rokowania a tymczasem okaże się, że rację miał neonatolog - poczekaj i nie pogłębiaj swojego stresu.
      • olaniko Re: guzek na skroni 02.09.15, 14:42
        USG nic nie wykazalo, to jest zgrubienie kosci wiec RTG trzeba zrobic, peiatra nie chce wydac skierowania twierdzac ze tto badanie jest szkodliwe i trzeba to najpierw skonsultowac tylko z kim? wymyslila Poradnie konsultacyjan w CZMP w Lodzi, juz w gabinecie pytalam czy cos takiego wogole jest bo nie kojarzę, na stronie Instytutu nie widze nic takiego. Jak mnie to wnerwia ze 4 razy bylam u lekarza i jestem w punkcie wyjscia. Pediatra twierdzi ze albo nie robic z tym nic (wg niej) a jesli juz to tomografie. Nawet nie wiem gdzie mam teraz sie udac...pewnie po nowe skierowanie ale gdzie...
        • alice.walker Re: guzek na skroni 02.09.15, 22:07
          Moja córeczka miała guza na skroni, ale guz u niej wyraźnie się powiększał. Neurolog przy okazji kontroli zalecił kontakt z chirurgiem dziecięcym, który z kolei skierował nas na oddział. USG, RTG, w końcu TK głowy i decyzja o operacyjnym usunięciu guzka. Okazało się, że to niezłośliwa torbiel, więc mogliśmy odetchnąć. Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z chirurgiem lub neurochirurgiem. Nie ma się co martwić na zapas, ale sprawdzić zawsze warto.
    • olaniko Re: guzek na skroni 03.09.15, 18:21
      alice.walker a mam jeszcze pytanie, jakiej wielkosci byl guzek, kiedy sie zaczal powiekszac i w jakim wieku bylo dziecko, a i jeszcze jedno skierowanie na TK dostaliscie od neurochirurga? Chodzi mi o to u kogo byla pierwsza konsultacja i jacy specjalisci Wami kierowali, bo my poki co mamy tylko USG.
      • alice.walker Re: guzek na skroni 06.09.15, 16:09
        Guzek był wielkości migdała mniej więcej, zaczął się powiększać gdy córeczka miała 6 miesięcy urodzeniowych. Na początku też mieliśmy tylko USG, chirurg, który skierował nas na oddział w celu diagnostyki powiedział, że w naszym przypadku na podstawie samego USG trudno cokolwiek powiedzieć. RTG i TK robili już na oddziale w szpitalu. TK było robione pod krótką narkozą, bo dziecko musi być nieruchomo. Pierwsza konkretna konsultacja, która posnęła diagnostykę do przodu, była właśnie u chirurga dziecięcego, do którego poszliśmy z opisanym USG, a dalej już szpital. Na oddziale prowadził córeczkę chirurg dziecięcy, a operował neurochirurg z tego co pamiętam.
    • monika887 Re: guzek na skroni 07.09.15, 08:10
      Starszy syn też urodził się z guzem na skroni, guz rósł od początku. Trafiliśmy do chirurga dziecięcego jak miał 3 mies., ten stwierdził że to częste u chłopców, skierował nas na wycięcie guzka, ale dopiero jak skończy pół roku. Operowany w wieku 7.5 mies., przed zabiegiem w szpitalu miał wykonane usg i to było jedyne badanie jakie miał. Po wycięciu w wyniku badania hist. wyszedł włókniak.

--
      M. 20.01.2012, H. 15.04.2015
      • olaniko Re: guzek na skroni 14.09.15, 15:27
        Wstepnie bedziemy wiedziec cokolwiek w srode, mamy pobrane badania i pani doktor skonsultuje zdjecie z radiologiem. A masz moze opis rtg czy nie? u nas chirurg dopatrzyla sie ubytku kosci i dlatego te konsultacje bo sama nie jest pewna co to.
        • alice.walker Re: guzek na skroni 20.09.15, 19:26
          U nas RTG pokazało "cień z rąbkiem zagęszczenia utkania kostnego na obwodzie", a TK wykazało miejscowe ubytki kości od strony zewnętrznej. Dobrze, że robią dodatkowe badania, mam nadzieję, że już wiecie coś więcej, i że to pozytywne wiadomości!
          • olaniko Re: guzek na skroni 01.10.15, 17:11
            jestesmy juz po usunieciu guzka, chirurg twierdzi ze to torbiel wiec chyba najlepsza opcja z podejrzewanych, oczywiscie do potwierdzenia histopatologicznego, niestety ubytek kosci okazal sie spory, ale kosc ma sie odbudawac tak twierdzi pani doktor, alice.walker jak dlugo goila sie u Was rana, jak wyglada blizna, stosowaliscie jakies masci? plastry? ja dopiero jutro sie dopytam o wszystko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka