Dodaj do ulubionych

łamanie prawa

10.01.06, 18:10
W związku z ostatnimi wydarzeniami na naszym forum, chciałabym spisać listę
działań, które albo wprost łamią polskie (i nie tylko) przepisy prawa
autorskiego, albo pozostają w sprzeczności z netykietą i/albo ogólnymi
zasadami przyzwoitości:

1. udostępnianie (np. mailem, przez ftp), publikowanie (również w internecie)
zeskanowanych gazet lub książek z wzorami robótek ręcznych, bez zgody
właściciela wzoru (wydawnictwa).

2. wykorzystywanie do celów komercyjnych darmowych wzorów udostępnionych w
internecie lub wzorów z gazet z wzorami przeznaczonymi do prywatnego użytku
nabywcy gazety.

3. publiczne ujawnianie haseł dostępu do zasobów, których właścicielem jest
ktoś inny niż osoba udostępniająca, bez jego wiedzy i zgody.

Czy o czymś nie zapomniałam?
Dodacie coś jeszcze do tej listy?

Przed pisaniem postów na forum - dobrze byłoby zastanowić się, czy są w
porządku, czy nie narusza się cudzych praw i cudzej własności.
Pamiętajcie też, że anonimowość w internecie tak naprawdę nie istnieje.

Pozdrawiam,
Kasia
Obserwuj wątek
    • radochaa Re: łamanie prawa 14.01.06, 15:06
      A co wedlug ciebie jest dozwolone?? Po co stworzono to forum skoro nie mozna
      tutaj nic udostepniac?? Jesli ma sluzyc tylko klachaniu to jest od tego wiele
      innych forow o pogaduchach. I co ci do tego czy ktos udostepnia komus wzory
      przez ftp albo mailem?? To jest tylko prywatna sprawa tych osob! Zapomnialas
      tez dodac ze mozna przesylac pliki ze skanami przez gg albo skype i na wiele
      innych sposobow. Glupi ten temat i go lepiej wykasuj jak nie chcesz sie
      kompromitowac dalej.
      • s1korupka Re: łamanie prawa 14.01.06, 16:43
        radochaa napisał:

        > A co wedlug ciebie jest dozwolone?? Po co stworzono to forum skoro nie mozna
        > tutaj nic udostepniac??
        A czy na forum "Kuchnia" są skany książek kucharskich, na forach o tematyce
        erotycznej stosowne zdjęcia, itp.? Myślę, że lady_huncwot czuje się w pewien
        sposób odpowiedzialna za nasze forum i po prostu uświadamia pewne kwestie
        nieznającym się na rzeczy. A co kto zrobi z tą wiedzą, to już jego sprawa.
        Glupi ten temat i go lepiej wykasuj jak nie chcesz sie
        > kompromitowac dalej.
        Niestety radochoo to Ty się skompromitowałaś...
        (próbuję nie wdawać się w takie dyskusje, ale czasem naprawdę trudno się
        powstrzymać).A tak tu kiedyś było miło...
        K.
        • s1korupka Re: łamanie prawa 14.01.06, 16:46
          O przepraszam radochoo za rodzaj żeński.Tak mi zaświtało,że chyba prócz
          maro_mareckiego jest u nas jeszcze jeden mężczyzna.
      • lady_huncwot Re: łamanie prawa 15.01.06, 00:22
        Nieznajomość prawa szkodzi.
        • ajlii Re: łamanie prawa 16.01.06, 15:16
          Wprowadzanie w błąd co do prawa jest przestępstwem.
    • apsik1 Re: łamanie prawa 16.01.06, 10:38
      nie wiem czy w rosji jest takie samo prawo jak u nas, jeśli chjodzi o
      umieszczanie skanów w necie.
      Dlatego chodzenie po tamtych forach nie naruszało prawa tamtego kraju.
      A na forach kuchnia są podawane przepisy z różnych książek i czasopism, z
      podaniem skąd są.
      • maladanka Re: łamanie prawa 16.01.06, 11:24
        prosze o wyjasnienie,bo juz mi sie wszystko plącze,a lubie byc w porządku i
        jesli grzeszyłam na forum to nieświadomie
        - czy jesli teraz wejde na rosyjską strone z albumem bez hasła i znajde tam cos
        ciekawego to moge ten link wstawić na forum?
        • lady_huncwot Re: łamanie prawa 16.01.06, 11:40
          Danusiu,

          Jak chcesz to wstaw, ja takich linków nie będę usuwać.

          Przyjęłam, że używam narzędzi moderatora tylko w wyjątkowych przypadkach,
          dlatego będę kasować wyłącznie wątki gdzie są podane publicznie hasła.

          Pozdrawiam,
          Kasia
      • s1korupka Re: łamanie prawa 16.01.06, 14:34
        Już kilka razy była na forum dyskusja na ten temat, nie będę więc tego
        powielać.
        A co do przepisów kulinarnych - to chyba nie są one objęte ochroną praw
        autorskich. A modele zamieszczone w gazetach-tak. Nasuwa się raczej porównanie
        do zamieszczenia na stosownym forum skanu całej książki kucharskiej. To chyba
        nie podobałoby się autorowi...
        Myślę, że nikt nie będzie robił problemów, gdy ograniczymy się do zamieszczania
        pojedynczych zdjęć w wątkach typu:"zachorowałam na ten sweterek, kto ma opis",
        ale już chyba nie powinniśmy rozpowszechniać całych numerów, czy wręcz roczników
        (jak w albumie Vasilevny). Jak gdzieś jest coś ciekawego w formie
        ogólnodostępnej zamieszczonej przez np. Rosjanki na 7 ya, to fajnie, ale miejmy
        świadomość, że wprawdzie prawa autorskie w naszym kraju na razie nie są
        zbytnio egzekwowane ale zaczyna się to zmieniać...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka