maryshaa 03.10.12, 20:35 warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12603129,Leczenie_na_swiatowym_poziomie__Superosrodek_w_Otwocku.html Naprawdę si cieszę, że na Borowej się dzieje... A Wy? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maryshaa Re: Możemy być dumni 04.10.12, 15:46 Mi zawsze szkoda jak ktoś mówi że Otwock kiedyś był uzdrowiskiem, kiedyś to były szpitale, kiedyś... a teraz stoi i niszczeje. Dlatego się ciesze, że tu nie niszczeje tylko jest nowocześnie :-) Odpowiedz Link
patsik Re: Możemy być dumni 07.10.12, 22:49 Uwielbiam ten szpital. Dowód na to, że się da z ruiny zrobić coś, co nie tylko wygląda, ale i funkcjonuje. Ciekawe, czy doczekamy się takiej dumy z Gurewicza....? Bardzo bym chciała....ale patrząc na rozbieraną właśnie willę Mucha, można zwątpić. Jednak pamiętam pewien spacer po zrujnowanym sanatorium na Borowej. Razem z panią konserwator zabytków, która Reytanem leżała, byle tylko ocalić nieoszklone werandy, które inwestor chciał zabudować. "A niech się lepiej zawali, nie dam oszklić altan, bo to zabytek". I co? Działa? Wygląda? Nawet z werandami za szkłem. Na miejscu pani konserwator poszłabym do kąta spalić się ze wstydu.... Odpowiedz Link
patsik Re: Możemy być dumni 16.10.12, 00:59 Pociągnę pozytywny wątek :) Wiecie, że można Otwockiem zrobić dobre wrażenie na przyjezdnych, nawet w średnio ciepły, jesienny, mokrawe popołudnie? Podaję przepis: - zabrać na pyszną kawę i małe "conieco" ( polecam sałatki!) do Cafe Lokomotywa - przewieźć samochodem trasą Warszawska-Samorządowa-Kościelna-Warszawska-Willowa-Żeromskiego-Filipowicza-Andriollego ( opcjonalnie: spacer, ale było dość późno, chłodnawo i mało przyjaźnie) - Torfy. Obowiązkowo. - trasa: szlakiem szpitali i sanatoriów. Reymonta-Kochanowskiego-Borowa ( pokazać i funkcjonujące Mazowieckie Centrum Leczenia Płuc, i zrujnowaną Zofiówkę, i porośnięte lasem sanatorim im.Marchlewskiego, i nowoczesne-odnowione ECZ) Naprawdę, nasi goście wyjechali zachwyceni. A nie spacerowali brzegiem rzeki Świder, nie widzieli jej ujścia do Wisły, nie widzieli modernistycznych willi w Śródborowie...........No i pogoda średnio dopisała. Mamy się czym chwalić. Mamy z czego być dumni. Dlaczego nie pielęgnujemy dobrych stron Otwocka, tylko wciąż jakieś dziury? Odpowiedz Link
grzeg_sz_1 Re: Możemy być dumni 16.10.12, 08:11 to że goście wyjechali zachwyceni, to efekt że nie spacerowali brzegiem Świdra, biorąc pod uwagę śmieci w naszych lasach. Odpowiedz Link
patsik Re: Możemy być dumni 16.10.12, 15:23 Po przemyśleniu, też doszłam do takiego wniosku.... Faktem jest, że latem jesienią jeszcze nie wygląda to najgorzej, bo liście wukrywają co nieco, najgorzej jest bezśnieżną zimą, albo pośnieżnym przedwiośniem :( Drugie przemyślenie miałam w kierunku pytania retorycznego: dlaczego nie ma w Otwocku wypożyczalni rowerów? ( i nie chodzi mi o odpowiedź: bo byłaby nierentowna i wkrótce by splajtowała, dziura w centrum jest nierentowna i świetnie się trzyma;)) Odpowiedz Link
grzeg_sz_1 Re: Możemy być dumni 16.10.12, 21:36 Bo w chwili obecnej to nie zdałoby raczej egzaminu. Trzeba zainwestować nie tylko w samą wypożyczalnie, ale także w reklamę. Do tego dochodzi infrastruktura,a raczej jej brak. Odpowiedz Link
patsik Re: Możemy być dumni 17.10.12, 00:08 nie każdy potrzebuje ścieżek rowerowych do przemieszczania się.... myślałam bardziej o tym, że odległości mamy spore do pokonania, np. żeby komuś pokazać co ciekawsze miejsca w Otwocku a zrezygnować z przemieszczania się samochodem :) ale taka ścieżka rowerowo- przyrodnicza nad Świdrem....marzenie! :) Odpowiedz Link