Dodaj do ulubionych

super- hiper-

19.08.04, 10:34
Witam,
pierwszy raz tutaj, choc w Otwocku juz bywalem, a za jakis czas zawitam na
stale.
Pytanie z serii - co gdzie kiedy?
Czy sa w Otwocku jakies wieksze sklepy spozywcze, hipermarkety lub cos ciut
mniejszego? Niekoniecznie w scislym centrum. Generalnie chodzi mi o jakies
nowoczesniejsze sklepy, a nie jakies stare spolemowskie :)

StanlaY
Obserwuj wątek
    • abstrakt2003 Re: super- hiper- 19.08.04, 13:17
      Niestety nawiększy (i chyba najnowocześniejszy?) sklap w Otwocku to BIEDRONKA
      przy ul. Majowej :(
      W naszym mieście działa bardzo silne lobby sklepikarzy :(
      W Otwocku polecam Adrię (drogi sklep ale asortyment jest dośc bogaty)
      Bazarek w cenrum to najlepsze miejsce do kupowania warzyw i owoców.
      Polecam też:
      W Józefowie Marcpol i Grudziąż
      a w Radości
      Serek
      To tyle jeśli chodzi o handel.
      Pozrawiam.
      • stanlay Re: super- hiper- 19.08.04, 14:14
        To moze czas to zmienic? :) Wydaje mi sie ze jak na takie miasto, w sumie nie
        za male (z tego co pamietam ok.45 tys.), to jedna nowoczesna Biedronka to
        troche malo.
        Rozumiem ze ludzie sa moze przyzwyczajeni do swoich malych sklepikow, np. u
        pani Zosi za rogiem :)), ale takie sklepy nie oferuja jednak az tak duzego
        asortymentu towarow. Nie mowie od razu zeby otwierac Geanta czy Carefoura, ale
        np. jakis wiekszy sklep z pelnym asortymentem.
        Nie ma tam u Was zainteresowania takimi sklepami? Bo ja np. wolalbym isc do
        jednego sklepu i kupic tam wszystko niz latac po 10 sklepikach i bazarku.

Pozdrawiam
        StanlaY
        • abstrakt2003 Re: super- hiper- 19.08.04, 19:21
          JEDNO MIASTO!!!!?????
          Cały powiat z przyległościami! To ponad 100 tyś!!!!
          Najbliższy prawdziwy super-hiper to Geant przy Ostobramskiej!!!
          W Wawrze też sklepikarze nie dają zbudować dużego sklepu!!!
          Zapomnij! Niczego nie zmienisz w naszym pięknym mieście!
          PS
          Zainteresowanie jest ogromne!!! Wystarczy popatrzeć na te tłumy pod biegronką!
          Ludzie potrzebuję sklepu o dużej powierzchni i niskich cenach!
          • stanlay Re: super- hiper- 20.08.04, 09:24
            Czyli krotko mowiac sklepikarze nie daja temu miastu sie rozwijac bardziej.
            Ciekawe co na to wladze? Przeciez otwarcie takiego wiekszego sklepu to
            przynajmniej 30 dodatkowych miejsc pracy.
            A swoja droga chyba jednak mozna cos otworzyc, skoro z tego co wczoraj
            przeczytalem to sa juz u Was 2 Biedronki, wprawdzie jedna stara, ale fakt jest
            faktem.

StanlaY
            • amigo9 Re: super- hiper- 20.08.04, 10:26
              Ja też jestem nowa w mieście i też się dziwię. Przydałby się supermarket
              albo nawet kilka, bo Biedronka niestety szkoda gadać (przynajmniej ta stara, a
              do nowej mam za daleko, za to w starej sprzedają alkohol, a w nowej nie).
              Słyszałam, że wcześniej były protesty lokalnych kupców, a tę nową Biedronkę, to
              jakoś tak cichcem zbudowali, że nikt nie protestował.
              @ razy w tygodniu jest targ przy Batorego i można kupić wiele produktów w
              sensownych cenach, szczególnie warzyw i owoców, choć nie tylko. A poza tym
              pozostają osiedlowe sklepiki. I jeszcze jedna uwaga, prawie nigdzie nie można
              płacić kartą,a bankomaty potrafią zżerać karty, więc najlepiej gotówka.
              • stanlay Re: super- hiper- 20.08.04, 11:25
                No widzisz, nastepny problem, platnosci. B.duzo osob z Otwocka pracuje w W-wie,
                niektorzy dobrze zarabiaja, inni srednio, ale wiekszosc z nich (tak mi sie
                wydaje) ma karty platnicze. No ale niestety nie moga ich wykorzystac w Otwocku,
                bo albo sklepy zacofane, albo sklep tak maly ze nie oplaca mu sie instalowac
                terminala. Po prostu tragedia.
                Ja tu widze jedno rozwiazanie, i pewnie na tym sie skonczy, w koncu wejdzie tu
                jakas siec sklepow, postawi lub wynajmie kilka sklepow w roznych punktach
                miasta i kazdy bedzie mial dostep do porzadnego sklepu.
                Problemem moga sie okazac sklepikarze oraz Spolem, ktorzy beda protestowac. No
                ale co innego hipermarket albo Biedronka, a co innego kilka mniejszych sklepow.
                Wydaje mi sie ze wladzom to jakos niespecjalnie zalezy zeby Otwock przestal byc
                utozsamiany ze wsia, a takie najczesciej slysze opinie o Otwocku. Pomimo ze
                miasto ladne to jednak jak sie wezmie niektore aspekty zycia w nim to inaczej
                rzeczywiscie nie mozna o nim mowic.

StanlaY
                • amigo9 Re: super- hiper- 20.08.04, 12:08
                  Miasto jest małomiasteczkowe pod każdym względem - ma to swoje plusy i minusy.
                  A co do władz, to obecna rada chyba nie jest w stanie cokolwiek sensownego
                  zrobić, no ale cóż Otwocczanie ich wybrali. Mi się mimo wszystko podoba.
                  • stanlay Re: super- hiper- 20.08.04, 13:55
                    Oczywiscie ze mi sie tez podoba, nie planowalbym tam mieszkac gdyby bylo
                    inaczej, jednak musisz przyznac ze ma wiele minusow. Wiesz co mi sie rzucilo od
                    razu po przejsciu sie przez miasto po raz pierwszy? Wszedzie widoczne relikty
                    poprzedniej epoki, rozpadajace sie budynki, paskudne drogi, wspomniane juz
                    sklepy, z ktorych tylko niektore zasluguja na to zeby do nich wejsc bo juz z
                    zewnatrz ladnie wygladaja, kanalizacja przestajaca dzialac po kazdym wiekszym
                    deszczu. Jest tego troche do naprawy. Gdybym jednak nie wierzyl ze da sie to
                    zmienic to nie planowalbym tam mieszkac. Uwazam ze to miasto zasluguje na
                    powiem swierzosci, absolutnie na tym nie straci nic ze swojego uroku, a tylko
                    moze przyciagnac ludzi do siebie.
                    Niestety nie stanie sie to dopoki miasto bedzie mialo takie a nie inne wladze,
                    i masz racje - sami otwocczanie sa tu winni (nie urazajac nikogo). Moze jak
                    wladze sie zmienia to bedzie przyjazniejszy klimat do inwestycji poprawiajacych
                    zycie w miescie.
                    Wiesz, tak sobie wlasnie pomyslalem odnosnie UE, czy nie mogloby miasto
                    wystapic o dodatkowe fundusze z UE na restrukturyzacje drog miejskich? Przeciez
                    skoro juz jestesmy w unii to moze by to wykorzystac? Sam jakis czas temu
                    rozmawialem z jednym gosciem ktory mial szkolenia odnosnie skladania wnioskow o
                    dofinansowanie z unii, wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, wystarczy
                    tylko troszke zaangazowania, no ale oczywiscie wpierw musi sie tym ktos
                    zainteresowac, a odnosze wrazenie ze nikt w Otwocku, poza mieszkancami, nie
                    jest zainteresowany lepszymi drogami.
                    UFF, ale sie rozpisalem :) moze to dlatego ze zaczynam coraz bardziej lubiec to
                    miasto :)

StanlaY
                    • amigo9 Re: super- hiper- 20.08.04, 15:15
                      Otwock nie posiada kanalizacji deszczowej, te dziury w ulicach, to po prostu
                      dziury, a nie kanalizacja. Pierwszy projekt unijny, o jaki stara się miasto
                      jest właśnie na kanalizację i ma duże szanse powodzenia. Potem, mają się zająć
                      drogami, bo wiadomo najpierw wykopy. Szkoda, że to dopiero 1 projekt, Józefów
                      tworzy już któryś z rzędu, no ale lepiej późno, niż...
                      Ale problem chyba nie tkwi tylko w urzędnikach, na forach często słyszę, że
                      w Otwocku się nic nie da i jak widać org. pozarządowych, jak na lekarstwo.
                      Nadzieja jednak w młodych ludziach, którzy (przynajmniej część) nie chcą się
                      stąd wynosić, a mają trochę pomysłów.
                    • abstrakt2003 Re: super- hiper- 20.08.04, 15:21
                      Trzeb było osiedlić się w Józefowie. To jest prężnei zarządzane miasto. Drogi w
                      dobrym stanie. Prawie wszedzie jest kanalizacja i wodociągi. Mją też basen i
                      halę sporową z prawdziwego zdarzenia.
                      Władze Otwocka tak nie potrafią. Niestety.
                  • abstrakt2003 Re: super- hiper- 20.08.04, 15:18
                    Trudno mówić o małomiasteczkowym charakterze Otwocka.
                    W przypadku naszego miasta mamy doczynienia z miastem-satelitą.
                    Otwock jest uzależniony od Warszawy.
                    Jest też typowym miastem sypialnią.
                    Ludzie tu śpią i chodzą do kościoła ale zakupy robią w Warszawie, pracują w
                    Warszawie, do kina czy teatru chodzą do Warszawy.
                    Wiele instytucji i firm warszawskich obsługuje ludzi mieszkających w Otwocku
                    dlatego narazie nie powstają one w Otwocku.
                    Niestety nasze miasto nigdy nie będzie samodzielnie pełnić wszystkich funkcji
                    miejskich.
                  • adrian4u Re: super- hiper- 17.09.04, 14:09
                    a w Karczewie koleżanko byłaś? niby prawa miejskie od XIV wieku ale mentalność
                    ciemnogrodzko-wiejska :):):)
                    Otwock nie jest może kosmopolityczny, ale małaomiasteczkowy również nie.
              • abstrakt2003 Re: super- hiper- 20.08.04, 15:09
                Zaczynając od końca
                - bakomaty kredytbanku nie pożerają kart (nie słyszałem o takim przypadku)
                - "nie sprzedają alkoholu w nowej biedronce" i chwała Bogu! Zaraz zrobiłby się
                taki sam chlew jak przed starą!
                - nasi kupcy to bardzo wpływowa grupa - żaden prawdziwy hiper- super w Otwocku
                nie powstanie bo radnych by na taczkach z miasta wywieźli!
      • lidya Re: super- hiper- 23.08.04, 09:18
        argumenty w stylu, że nowy market da ok 30 nowych miejsc pracy jest płaskie i
        beznadziejne, bo jak powstanie market to 30 sklepikarzy będzie musiało zamknąć
        swoje małe sklepiki, czyli bezrobocie będzie takie samo!!!
        • stanlay Re: super- hiper- 23.08.04, 09:25
          Jestes moze sklepikarzem? :) :)
          Przeciez na tym polega wolny rynek, tworzysz jakis sklep i albo ten pomysl
          wypali albo nie. Pamietaj ze nigdy nie jest tak ze wszyscy ludzie uciekna do
          innego sklepu, jest jeszcze cos takiego jak przywiazanie. Czesc ludzi woli
          nadal chodzic do spolem ktore maja w bloku niz jakiegos marketu ktory jest 300-
          500 metrow dalej. Z prostego powodu, to co chce akurat kupic jest obok niego,
          wiec dlaczego ma isc dalej? Bo obsluga milsza i lepszy towar? Dla niego to malo
          wazne jesli chce akurat maslo kupic. Tak wiec uwazam ze na markety,
          niekoniecznie hiper-, jest miejsce w Otwocku, a sklepikarze dalej beda zarabiac.

StanlaY
        • abstrakt2003 Re: super- hiper- 23.08.04, 18:29
          Takie jest życie!
          Nic tak dobrze nie robi wolnemu rynkowi jak konkurencja.
          Najlepsze miejsce na super-hiper w Otwocku to obszar na granicy
          otwocka i Karczewa w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Ługi.
          • stanlay Re: super- hiper- 24.08.04, 13:27
            Od strony Karczewa? A nie lepiej od W-wy? Przeciez tamtedy ludzie wracaja z
            pracy. Sam chetnie po drodze do domu robie zakupy, wolalbym wysiasc z busa juz
            w samym Otwocku niz przy geancie.
            Chociaz z drugiej strony mozna pomyslec ze od tamtej strony nie ma chyba czegos
            wiekszego i lepszego. No a co za tym idzie mniejsze zagrozenie dla sklepikarzy
            w Otwocku.

StanlaY
            • abstrakt2003 Re: super- hiper- 25.08.04, 18:36
              jespiej od strony Karczewa dlatego, że:
              1) Im dalej od innych super-hiper tym lepiej dla samego sklepu (mniejsza
              konkurencja) - inwestoe ma większą motywację do uruchomienia sklepu.
              2) nie możan brać pod uwagę interesu tylko Otwoczczan, trzeba też mysleć o
              innych mieszkańcach naszego powiatu. Do takiego sklepu jeździli by ludzie z
              takich gmin jak:
              - wiązowna, Osieck, Karczew, Kołbiel, Sobienie Jaziory a zapewne i z dalszych.
              Dla nich taka lokalizacja była by najlepsza.
              • stanlay Re: super- hiper- 26.08.04, 09:01
                No tak, tu Ci musze przyznac racje, nie myslalem w tej kategorii. W sumie
                dlaczego sie ograniczac tylko do strony "warszawskiej", gdzie jak wiadomo,
                konkurencja zawsze bedzie wieksza.
                Inna sprawa to wielkosc takiego sklepu. Jaki musialby byc zeby zaspokoic
                wymagania rynku. Bo obawiam sie ze niestety lobby sklepikarzy nie bedzie
                zadowolone ze buduje sie w Otwocku duzy sklep ktory odciagnie im klientow.
                No i sprawa inna, czy sa w tamtej okolicy ("karczewskiej") jakies wieksze
                lokale do wynajecia. Bo zawsze to ryzyko budowac cos wiekszego od podstaw.
                Inwestorzy pierwsze co robia, to rozgladaja sie za budynkami do adaptacji. No a
                poza tym to nastepna szansa na zmiane wizerunku miasta. Prawie kazde miasto ma
                jakies starsze budynki ktore strasza. Nie wiem jak to jest od tamtej strony
                Otwocka, no ale moze znajdzie sie ktos tym zainteresowany.

StanlaY
                • abstrakt2003 Re: super- hiper- 26.08.04, 16:29
                  Żeby było jasne - nasze rozważania w tym wątku to marzenie ściętej głowy!
                  Parę lat temu Geant przymierzał sie go budowy w naszej okolicy ale się wycofał
                  po wstęnym rozpoznaniu. W najbliższym czasie żadnego super-hiper nie będzie.
                  Rok temu w Otwocku była afera ponieważ miasto wydało zgodę na budowę sklepu o
                  powierzchni 1000m2 przy ulicy Matejki. W wyniku akcji protestacyjnej kupców
                  pozwolenie cofnięto.
                  A teraz wracamy do marzeń
                  Sklep o którym mówimy powinien mieć ok 100m2 (to nie wiele jak na super-hiper)
                  i powinien być budowany od podstaw. Wtedy miało by to sens.
                  PS
                  Otwock ma dużo architektonicznych straszydeł ale (na szczęście) o niewielkich
                  gabarytach.
                  • stanlay Re: super- hiper- 26.08.04, 17:18
                    100m2?
                    Ale przeciez na takiej powierzchni zmiescisz tylko najpotrzebniejsze do zycia
                    artykuly. I do tego z ograniczonym wyborem. Nie, jak dla mnie najbardziej
                    optymalna wersja to sklep 300-400m2. Powierzchnia spora, mozna zmiescic troche
                    artykulow, masz wiekszy wybor a i mniejsze ryzyko protestow kupiectwa.
                    A ten sklep o pow.1000m2 to z jakiejs sieci mial byc?

StanlaY
    • glenkora1 Hipermarket w Otwocku 10.09.04, 21:52
      Po co nam ten hipermarket? Czy faktycznie tak tęsknicie za taką rozrywką? Już
      lepiej może ścieżkę rowerową, co?
      Na bazarze można kupić wszystko, a jak się jest Kulczykiem z ponadprzeciętnymi
      wymaganiami, to droga do Warszawy stoi otworem. Zreszta nie sądzę, żeby Kulczyk
      zaopatrywał się w Geant na Grochowskiej korzystając z obniżek cen proszku do
      prania o 30 gr.
      Jeśli jest niedziela, noc albo deszcz - zawsze jest w pobliżu supermarket -
      jest Słomka w Świdrze, jest Adria, i inne.
      W bieganiu po bazarku z marchewką naprawdę jest dużo uroku. Poza tym to dobra
      marchewka.
      • abstrakt2003 Re: Hipermarket w Otwocku 14.09.04, 19:57
        Supermarket jest potrzebny! Świadczy o tym choćby tłok w Biedronce (która poza
        powierzchnią nie ma nic wspólnego z hiper-super).
        Z dojazdem jest problem (drogi są fatalne).
        PS
        Zapewniam cię że Kulczy po super-hiper nie łazi. On ma od tego ludzi.
    • jackow12 Re: super- hiper- 13.11.04, 23:15
      Witam!
      Jestem zwolennikiem wybudowania w Otwocku dużego sklepu (specjalnie nie piszę
      hipermarketu), np. wielkości trzech tzw. stodół, które totalnie szpecą nasze
      miasto. Oczywiście ścisłe centrum miasta to nie jest dobra lokalizacja, ale też
      nie przy Szosie Lubelskiej. Zobaczcie co się dzieje obecnie w centrum Otwocka.
      Tragedia. Najlepiej widać to w niedzielę. Aż żal spacerować po tym brudzie.
      Taki handelek jak w naszym centrum dominuje w państwach biednych, a my jesteśmy
      już w UE. Duży sklep odciągnie nieco klientów od bazarku. Czasami robię zakupy
      i nie ma gdzie zaparkować samochodu, bo większość parkingów zajmują samochody
      właścicieli budek, a co bardziej zapobiegliwi wolne miejsce zastawiają
      skrzynką. A ty się męcz kliencie. Moim zdaniem w miejscu bazarku powinien
      powstać nowoczesny budynek z garażem podziemnym, nowoczesną halą targową na
      parterze i biurami na I i II piętrze. Co Wy na to?
      • abstrakt2003 Re: super- hiper- 14.11.04, 07:58
        1) Jesteśmy w UE ale to nie zmienia faktu że dalej jesteśmy biedni!
        2) Jestem zwolennikiem dużego centrum handlowego gdzieś na peryferiach Otwocka ale bazarków będę bronił jak niepodległości!!!!
        JA CHCĘ MIEĆ WYBÓR!!!
        PS
        Bazarek w centrum to jedno z lepiej zaopatrzonych w warzywa miejsc w Polsce! Zwłaszcza jeśli ceni się jakość towaru!
        Wiem co mówie bo trochę po Polsce jeżdżę.
        • jackow12 Re: super- hiper- 14.11.04, 23:48
          Witam
          Nie trzeba likwidować bazarku. Można go przenieść do hali targowej, o której
          pisałem. Chodzi o to, by centrum miasta powiatowego nie wyglądało po handlu jak
          scenografia do apokalipsy. Też robie zakupy na bazarku, choć ceny są wyższe niż
          w innych częściach miasta.
          • michaelandro Re: super- hiper- 16.11.04, 10:15
            Mi ostatnio marzy się duże centrum handlowe w okolicach otwocka. Ale nie taka
            wielka hala jak wszystko co sie teraz buduje. Chciałbym żeby było to centrum
            które w swoim projekcie wykorzystywałoby styl Świdermajer. Chciałbym, żeby nie
            dominowało nad miastem swoją zabudową,lecz ładnie wkomponowywało się w
            otaczający je las. POtrzebujemy czegoś takiego. Przecież tak wielu mieszkańców
            naszego miasta jeździ do warszawy na zakupy, dlaczego nie mieliby ich robic u
            nas?
            A bazarek? pewnie, że zostanie. Nigdy nie będzie dla niego konkurencją
            supermarket. Trzeba go jedynie ładnie przeorganizować.

Ostatnio mam jakoś sporo pomysłów na to jak to miasto powinno wyglądać.. tylko
            co z nimi zrobić :)
            • jackow12 Re: super- hiper- 16.11.04, 13:34
              Gorąco popieram podobny pomysł. Pewnie, że nawiązanie do stylu świdermajer
              byłoby celowe, ale nie wiem czy ktoś się na to zdecyduje ze względu na koszty.
              Dziś każdy chce wybudować coś jak najtaniej. Nie oznacza to, że pomysł nie jest
              do zrealizowania. Jestem za.
              Pozdrawiam
              • spicyspy Re: super- hiper- 27.11.04, 18:31
                ciesze sie, ze tak duzo osob jest za bazarami. ja sama robie tam zakupy. w
                sklepie nikt nie da mi sprobowac kawałka jablka czy gruszki przed kupnem.a
                ostatnio nawet pani dala mi cebule czosnkowa kiedy zapytalam jakze ona smakuje.
                troche tam balaganoato ale to tez ma swoj urok :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka