Dodaj do ulubionych

MATURA 2011

13.02.08, 17:42
witam wszystkich;) czy ktoś z was wie może jak będzie wyglądać
matura w 2011 roku?? Jakie przedmioty będą obowiązkowe, które będzie
trzeba zdać pisemnie, które ustnie, które i tak i tak... trochę się
nie orientuję w tym temacie więc proszę o szczegółowe wypowiedzi;) z
góry dzięki, pozdrawiam;]
Obserwuj wątek
    • Gość: ja Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.08, 18:13
      jak już chcesz wiedzieć to obowiązkowe są teraz :polak, jęz. obcy i
      1 wybrany przedmiot.na poz. podsst lub rozsz. możesz wybrac 3
      dodatkowe(chyba nikt tyle nie wybiera) rozszerzone. prócz tego są
      ustny polak(nie wybierasz poziomu) i jęz obcy poziom wybierasz.
      jakbyś czegoś nie zrozumiała to pisz
      • Gość: Gość Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 14:52
        Wy to macie Przesrane z tą matmą dobrze że ja mam już za sobą ale wydaje mi się
        że matura w 2011 r będzie wyglądać następująco że już nie będzie podziału
        Rozszerzony VS podstawa tylko będzie jednolity arkusz maturalny bez podziału na
        wyżej wymienione poziomy z Polskiego będą zadania od naj łatwiejszych do
        najtrudniejszych i 2 tematy wypracowań tak jak to było do tej pory i te zadania
        trudniejsze będą stanowić jakieś dodatkowe punkty z rekrutacji podobnie będzie
        z innymi przedmiotami ale pozostanie tak jak zawsze 30 % aby zdać tylko bez
        podziału na wyżej wymienione poziomy
          • Gość: Gość Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 17:30
            I bardzo dobrze żeby zrobili Liceum z powrotem 4 letnie bo tego materiału w
            ciągu 3 lat nie da się opanować do perfekcji aby każdy kto podchodzi do
            egzaminu dojrzałości mógł go zdać wszystkiemu jest winna Pani Łybacka jak
            również pan Handke czy Jerzy Wiatr to oni zepsuli Polską Szkołę !!!! A pani
            Aleksandra Pazda dziennikarka z gazety wyborczej niech nie mówi teraz że klucz
            jest dobry do sprawdzania matury z języka polskiego w zeszłym roku z tego co ja
            pamiętam była przeciwniczką tego rozwiązania widać teraz ta pani nie wie co mówi
                    • Gość: marta Re: MATURA 2011 IP: *.gdynia.mm.pl 24.02.09, 16:44
                      witam, mam najlepszy pomysł, jaki tylko moglibyscie sobie wyobrazić.
                      MATURZYSCI 2011- ROBIMY PROTEST PRZECIWKO OBOWIĄZKOWEJ MATEMATYCE.
                      Do cholery, chcę iść na studia humanistyczne, ale nie dostanę się- bo nawet nie
                      zdam matury(matematyka) To jest bardzo niesprawiedliwe!
                      Trzeba złożyć petycję, list nie wiem, cokolwiek. Wysłać do ministra i niech
                      chociaż to rozpatrzą. Musimy nagłośnić tę sprawe, bo ministrowie raczej nie
                      zaglądają w te strony.. Potrzeba nam rozgłosu!
                      Łączmy się maturzyści 2011!
                      • agnnos4 Re: MATURA 2011 13.07.10, 14:53
                        ej ludzie nie srajcie się tak tą maturą z matmy, ja przez całe życie leciałam na 2 z matmy bo nie umiałam nic, chodziłam na korki i jakoś się ciągnęło, potem poszłam na mature2010 i 60% jest, jak dla mnie ta matura była banalnie prosta, oczywiście nie wszystkie zadania, ale z samych zamkniętych można było zdać spokojnie, inne przedmioty, spokojnie można zdać, wystarczy zacząć powatrzać 2 miesiące przed maturą i bez przypału ponad 50% można mieć.
                        polski- pods.66%, rozsz.70%
                        ang.-72%
                        mat.-60%
                        wos-60% (tylko 2 miesiące przed zaczęłam powtarzać) :D
                        pozdrawiam maturzystów 2011 ;) :p
                      • Gość: tojestmójnick Re: MATURA 2011 IP: *.3s.pl 05.01.09, 15:28
                        A ja uważam, że matura z matmy to bardzo dobry pomysł. Poszerzy znacznie
                        możliwość wyboru kierunków studiów. Tym bardziej, że humanistyczne kierunki są
                        bardzo oblegane i trudno jest się na nie dostać, a choćby z podstawową maturą z
                        matmy można startować na politechnikę i już tytuł inżyniera prawie w kieszeni.
                        Ja jestem w LO na profilu humanistycznym, a z matmą jedziemy tak, jak
                        rozszerzona klasa. Do matematyki nie koniecznie potrzebny jest talent, ale
                        systematyczność i wprawa, a wtedy wszystko idzie gładko. Jak Polak chce to potrafi;)
    • Gość: patryszka Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.08, 20:08
      ja również zdaję maturę w 2011roku i jestem przezażona... zbliża się
      koniec półrocza(które sobie troche odpuściłam) i na dobrą sprawę
      zostało mi 2 lata z groszami. zleci bardzo szybko, ani się
      obejrzymy. moi nauczyciele ciągle powtarzają że jak było liceum 4
      letnie to można było sobie 1 kl odpuścić, zacząć się przukładać
      dopiero potem i też mozna było dobrze zdać maturę. teraz tak
      naprawdę już w 1 kl trzeba wybrać sobie kierunek studiów bo nie ma
      czasu na zastanawianie. jak dla mnie ta szkoła jest jednym wielkim
      kabaretem bo materiału jest bardzo dużo, czasu mniej a oni wymagają
      od nas Bóg wie czego... Ja jakoś radzę sobie z matmą więc się nie
      martwię ale co mają zrobić ci słabsi uczniowie??? naprawde wiele
      osób ma problemy z matmą...
      • Gość: lll Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 20:17
        to wtedy ci slabsi uczniowie biora matme na podstawie.
        uwazam ze matma na maturze nie potrzebna jes;p dlaczego?? bo jak bym chcial isc
        na politechnike to bym wziol matme jako dodatkowy. jak chcę isc na prawo to
        mysle ze na matme nie beda za bardzo patrzec i wystarczy miec te 30% (a to az
        tak dzo nie jest). matura wygladac bedzie tak:
        -j. polski podstawowy
        -j. obcy podstawowy
        -matma podstawowa i jeszcze ustne polski i obcy
        -3 dodatkome max: np rozszezony polski to jest juz 1 przedmiaot i zostaja 2.
        po napisaniu np. polskiego na podstawie za pare min/godz bedzie mozna napisac
        juz polski rozszezony.
    • Gość: Gość Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.09, 13:38
      Syn będzie zdawał maturę w 2011, chciałby dostać się na SGH i
      dlatego miał zdawać j. polski P [bo musi], matematykę R, geografię
      R, j. angielski R i j. francuski P. Chcielibyśmy, żeby zdawał też
      fizykę R, co dałoby mu możliwość kandydowania również do uczelni
      technicznych i okazuje się, że nie będzie mógł zdawać tej fizyki bo
      będzie musiał zdawać matematykę dwa razy P [bo już będzie
      obowiązkowa i tylko na poziomie P] i R i w ten sposób wyczerpie
      limit 3 przedmiotów dodatkowych [mat R, ang R i geo R]. Mam to
      potwierdzone przez pracownika CKE. Co wy na to ? Czy uczelnie
      zmienią kryteria naboru i będą akceptowały mat P [politechniki i
      uczelnie ekonomiczne] ? Coś mi sie nie wydaje, aby mat P, która
      będzie obowiązkowa, akceptowała jakakolwiek uczelnia, która do tej
      pory wymagała mat R. I do tego uczniowie musieliby ten sam przemiot
      zdawać dwa razy [poziom P i R] ? Będę wdzięczny za jakiś komentarz
      osób, które mają wiedzę na ten temat.
      • yoka1 Re: MATURA 2011 16.01.09, 14:54
        ale nie róbcie takich planów, bo opróćz wprowadzenia obowiązkowej matury z matematyki, różne kryteria maturalne również planuje się zmienić.
        Plan jest, aby uczniowie obowiązkowo zdawali pisemnie polski, matematykę i jeden obcy język i to wszystko na poziomie podstawowym. Nie będzie już wyboru, co do poziomu przy tych obowiązkowych przedmiotach.
        Zaś dodatkowe przedmioty będą mogły być tylko na poziomie rozszerzonym, przy czym można będzie ponownie wybrać np. matematykę i pisać ją na rozszerzeniu.

To jest plan, a jak będzie, to się okaże.

Więc nie planujcie i nie analizujcie, co zrobią uczelnie, bo dopiero jak plan wejdzie w życie, uczelnie podadzą swe kryteria przyjmowania kandydatów na studia.
        • Gość: Gość Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 08:08
          No tak tylko deklaracje maturalne trzeba złożyc najpóżniej w lutym,
          i czy do tego czasu uczelnie podadzą kryteria rekrutacji ? Poza tym
          naprawdę bzdurą byłoby zdawanie tego samego przedmiotu dwa razy
          skoro na poziomie rozszerzonym są elementy podstawowego ! Na
          szczęście lub na nieszczęście dla nich maturzyści 2010 przetrą
          szlaki w tym zakresie.
          • yoka1 Re: MATURA 2011 17.01.09, 09:20
            deklaracja w tym roku jest do 7 lutego, a ja mówię o tych planach na rok 2010/2011, więc tegoroczni maturzyści z tym nie mają nic wspólnego. Uczelnie od zawsze podawały kryteria już po ostatecznym terminie składania deklaracji maturalanych, co jest i było bez sensu, ale cóż. To Polska właśnie, sero zgrania w czasie.

A ten pomysł z tym zdawaniem matematyki podstawowej a potem ewentualnie jeszcze raz jako pzredmiotu wybranego wg mnie też bez sensu, ale czy nas ktoś pyta z MEN-u czy się podoba? Zmieniają i już.
      • nina_simone Re: MATURA 2011 25.01.09, 05:53
        Gość portalu: Gość napisał(a):

> Syn będzie zdawał maturę w 2011, chciałby dostać się na SGH i
        > dlatego miał zdawać j. polski P [bo musi], matematykę R, geografię
        > R, j. angielski R i j. francuski P. Chcielibyśmy, żeby zdawał też
        > fizykę R,

Współczuję synowi, jeśli to Wy- rodzice decydujecie co ma zdawać na
        maturze. Na litość boską! Chłopak jest w pierwszej klasie! Dajcie mu
        się cieszyć młodością! Ma czas! Tak, wiem, że od pierwszej klasy
        trzeba przygotowywać się do matury ale piszę to z pozycji
        doświadczonej mamy studenta drugiego roku Uniwersytetu oraz
        pierwszego roku Akademii Muzycznej. Oczywiście interesowałam się
        tym, co zdaje, gdzie zdaje i pomagałam jak mogłam ale moja pomoc to
        nie decydowanie lecz WSPIERANIE JEGO DECYZJI. Wymarzyłam sobie dla
        niego prawo lub informatykę lecz on wybrał inną drogę, która nie
        gwarantuje kariery, pieniędzy lecz daje ogromną satysfakcję
        studiowania. Jest jednym z najlepszych na roku! Uwielbia te studia.
        Cieszę się, że jest szczęśliwy. Rodzice! Pozwólcie dzieciom
        odetchnąć zanim wpadną w tryby kariery i wyścigu szczurów! Jeszcze
        zdążą się w życiu napracować.

Oczywiście w tym konkretnym przypadku mogę się mylić i być może są
        to poważne plany przyszłego maturzysty. Ja tylko tak ogólnie apeluję
        do rodziców: odpuśćcie trochę swoim dzieciom!
        • Gość: Bluee Re: MATURA 2011 IP: *.master.pl 30.01.09, 23:37
          Szczerze mówiąc to mi się ten pomysł nawet podoba. Ci, którzy chcą
          rozszerzać matme, na wypadek gdyby tego rozszerzenia nie zdali,
          zawsze mają zdaną podstawę, więc aż tak źle na tym nie wychodzą.
          Sama planuję studia na Politechnice, więc bez matematyki ani rusz!
          Dla nas (rozsz. matma) jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Co prawda
          więcej stresu, ale jakaś tam ulga, że ta podstawa zdana jednak jest.
          • Gość: marta Re: MATURA 2011 IP: *.gdynia.mm.pl 24.02.09, 16:44
            witam, mam najlepszy pomysł, jaki tylko moglibyscie sobie wyobrazić.
            MATURZYSCI 2011- ROBIMY PROTEST PRZECIWKO OBOWIĄZKOWEJ MATEMATYCE.
            Do cholery, chcę iść na studia humanistyczne, ale nie dostanę się- bo nawet nie
            zdam matury(matematyka) To jest bardzo niesprawiedliwe!
            Trzeba złożyć petycję, list nie wiem, cokolwiek. Wysłać do ministra i niech
            chociaż to rozpatrzą. Musimy nagłośnić tę sprawe, bo ministrowie raczej nie
            zaglądają w te strony.. Potrzeba nam rozgłosu!
            Łączmy się maturzyści 2011!
      • Gość: fin Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.09, 11:59
        dlaczego ma zdawacmatematyke dwa razy? a to nie jest tak ze zdajesz albo podstawowy albo rozszerzony? I jesli sie wybiera na politechnike to przeciez ani rozszerzona ani tym bardziej podstawowa matma nie powinna stanowic problemu? No bo jesli bedzie problemem to po co on chce isc na Politechnike? Nie pytam zlosliwie, tylko wydaje mi sie ze jezeli dla kogos matma jest problemem, takze rozszerzona, to chyba politechnika nie jest miejscem dla niego. Po co sie pchac na sile tam, gdzie matma na wysokim poziomie jest warunkiem koniecznym?
    • nighthrill Re: MATURA 2011 21.04.09, 16:15
      Kochani, zdawać będziecie języki nowożytne, a liczba pojedyncza brzmi "język
      nowożytny", a nie "nowożytni". Przykro czytać, jak kolejne osoby, które za
      chwilę będą legitymowały się wykształceniem ogólnym, popełniają taki żenujący błąd.
    • Gość: GAb Re: MATURA 2011 IP: *.tarnogora.net.pl 01.05.09, 08:33
      Nasz rocznik będzie obowiązkowo zdawał j.polski pisemnie i ustnie, tak samo język obcy a po za tym musimy jeszcze zdać matematykę w podstawie. No i jeszcze jak coś chcesz, ale na szczęście jak tego przedmiotu nie zdasz to i tak matura jest zaliczona.Hehe Opcykana jestem w tym bo u mnie w szkole ciągle powtarzają tylko matura matura i jeszcze raz matura. Zwariować można!
      • Gość: Uczeń Re: MATURA 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.09, 11:01
        Ten Polski to jest totalnie daremny... takie jest moje zdanie. Myślę że to mi się w życiu wogóle nie przyda. Komputer poprawi błędy, pokaże jak napisać list... itd. to na co komu Polski ?!? Co mnie obchodzą jakieś durne lektury których u mnie w szkole i tak nikt nie czyta. Bo gościu ma full punktów z matmy i polskiego do będzie dobrze sprawował swoje stanowisko pracy? hahahaha co za idioci to wymyślili to ja nie wiem... Znam totalne tempe strzały które na egzaminach i w szkole miały wszystko cacy... ale jak przyszło co do czego to najprostszych rzeczy nie umiał wykonać. Niestety uważam że moi nauczyciele to też ( nie wszyscy ) banda kretynów która chodzi tylko po wypłate. Ja nie pisze w zeszycie na lekcjach bo na jakiego grzyba mam przepisywać podręcznik do zeszytu. To po co te 30zł za podręcznik ?!? Śmiech na sali... Uważam że w Gimnazjum się więcej odemnie wymagało ale nauczyciele też wcale nie lepsi... Fajnie było by gdyby jakieś wydawnictwo opracowało książkę którą jeśli przerobisz to zdasz maturę na 100% (są takie ćwiczenia). Tylko siedząc w szkole i robąc gó... to nie ma czasu na nauke. Wole sobie sam usiąść w domu i samemu się pouczyć. Dopiero jak czegoś nie wiem zgłosić się do nauczyciela. Też będę zdawał mature w 2011 - już dzisiaj jest strach... Pozdrawiam Drużynę 2011 Matury :P
            • Gość: Monnie92 Re: MATURA 2011 IP: *.ip.netia.com.pl 06.09.09, 16:24
              no i dobrze ci tłumaczą.

eh.. ta mata x/ jak ja mam ją zdać z 3 godzinami w tygodniu? w
              trzeciej klasie może być już za późno, a dopiero za rok mają nam
              dołożyć godzinę. nawet, jeśli bym chciała iść na kierunek zamawiany,
              to nie mam szans, bo nie mam jak się przygotować do matury
              rozszerzonej x/ sama w domu nie zrozumiem tego pogiętego
              matematycznego języka, w dodatku podręczniki od maty są tak
              beznadziejnie pisane, że szkoda gadać. ale to żadna nowość, że mało
              który ścisłowiec umie przekazać wiedzę.

pytasz, po co pisać polski... dlatego, że az żal by d.. ściskał,
              jakby się czytało wypowiedzi szanownego pana "inrzyniera". kto by
              dbał o nasz piękny polski język? a podanie o pracę jakbyś napisał?
              komputer SAM ci napisze?
    • Gość: sev Re: MATURA 2011 IP: *.tktelekom.pl 09.10.09, 19:35
      O ludzie ja też zdaje maturę w 2011 roku ale nie dajmy się zwariować !
      Zgadzam się że wprowadzenie matmy to głupi pomysl ale pomyślcie trochę, macie 20
      zadań zamkniętych a za 15 pkt już się zdaje. Także nie panikujmy każdy po tych 3
      latach powinien być w stanie to zdać. Ja osobiście najbardziej boję się ustnego
      z angola bo to jakaś masakra ;/
    • Gość: ania:P:P Re: MATURA 2011 IP: *.180.wmc.com.pl 01.07.10, 12:57
      w jakim swiecie Ty zyjesz?! wiadomo, ze zawsze obowiazkowy jest j. polski, jezyk
      nowozytny + od tego roku matematyka. Procz tego ustny egzamin z j. polskiego i
      jezyka nowozytnego. jesli chcesz mozesz wybrac sobie dodatkowe przedmioty - nie
      jest to konieczne :P
    • zuza_1992 Re: MATURA 2011 09.09.10, 12:48
      Szukasz tanich i skutecznych kursów maturalnych, w miłej atmosferze, prowadzonych przez ludzi z pasją? Polecam www.planetarozwoju.pl Bardzo fajne miejsce. Dzięki temu matura z matematyki przestanie cię stresować. Oprócz tego szereg zajęć dodatkowych, np. filojoga. Sprawdźcie :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka