Dodaj do ulubionych

Wredna osoba

16.11.21, 23:25
Jak poradzić sobie z wredna osoba w pracy? Potrafi powiedzieć " nie pyskuj", c idź mi stąd. Jest agresywna. Chyba musi mieć duże problemy ze sobą. Niestety ja tego nie potrafię olać. Dużo zdrowia mi zjadła ta osoba. Co robić?
Obserwuj wątek
  • 3-mamuska Re: Wredna osoba 17.11.21, 02:51
   Prosto z mostu „nie mów tak do mnie”.
   I nie reagować dopóki nie powie normalnie.
   Albo mówi nie pyskuj, odpowiadasz no właśnie nie pyskuj. Idź , no właśnie idź sobie.

   Można tez obsmarować w internecie albo zmienić prace , podać o mobbing ,nagrać jak się odzywa.
   Zgłosić przełożonym.
   • brawurka887 Re: Wredna osoba 17.11.21, 08:34
    Przykładowo ona się zachowuje tak. Idę do niej i grzecznie pytam czy może a ona zaczyna swoje nie i koniec, nie, ma idź mi stąd. O co wtedy robić? Lub ktis idzie do niej po coś ona to daje i za chwilę mówi to spadowa itp. Ona ewidentnie chce się po prostu wyżyć.
    • horpyna4 Re: Wredna osoba 17.11.21, 09:34
     Uodpornij się. Powiedz sobie, że jest za cienka, żeby Ciebie obrazić, więc niech sobie pluje jadem.

     Swoją drogą ludzie, którzy tak się zachowują, muszą być z jakiegoś powodu bardzo nieszczęśliwi. Człowiek szczęśliwy jest miły i życzliwy dla otoczenia.

     Ale jeżeli chcesz koniecznie zareagować, to na jej chamską odzywkę możesz odpowiedzieć współczującym tonem: "biedactwo, musiał cię ktoś bardzo skrzywdzić, skoro tak nienawidzisz ludzi" i odejść nie czekając na odpowiedź.
     • brawurka887 Re: Wredna osoba 17.11.21, 09:43
      No, nie jest taka codziennie. Tylko jak na tzw humor. Ja podeszłam wczoraj do niej normalnie i grzecznie prosząc czy wie, czy jest taka opcja z tym. Ona, że nie. Ja mówię, że przecież jest i może zobaczyć, a ona ze nie ma grzebania i zaczyna głośno idz mi stąd. To już nie chodzi o to, że ona jest chora tylko, że jak ona sobie tak pozwala wobec mnie. Olewać mogę ale ile można to znosić?
      • horpyna4 Re: Wredna osoba 17.11.21, 10:00
       Toż mówię - powiedz sobie, że jej odzywki nie są Twoim problemem, tylko jej. Po prostu sama daje sobie świadectwo braku kultury.

       I staraj się unikać kontaktów z nią, jeżeli w konkretnych przypadkach możesz. Inni niech też starają się ją obchodzić z daleka, jak tylko to będzie możliwe.
        • horpyna4 Re: Wredna osoba 17.11.21, 11:29
         Jak coś chce, to niech spada. A jak mówi, że się boisz, to odpowiadaj "nie boję się, tylko się brzydzę chamstwa"; z akcentem na słowa "boję" i "brzydzę". Naprawdę taką osobę można szybko zgasić.

         Ale najlepsza jest ta odzywka współczująca, bo ona chce sprawiać wrażenie silnej, a nie nieszczęśliwej. No to usłyszy, że widzicie ją jako osobę słabą i nie radzącą sobie z problemami. Jak zobaczy, że się nad nią litujecie, zamiast się bać, to oklapnie.

         Pamiętaj - każdy zachowuje się tak, żeby wywrzeć na otoczeniu jakieś wrażenie. Jeżeli takie zachowanie otoczeniu nie odpowiada, to trzeba tej osobie pokazać, że wywiera wrażenie zdecydowanie przeciwne planowanemu.
         • brawurka887 Re: Wredna osoba 17.11.21, 12:31
          Raczej otoczenie, nie walczy z nią. To są osoby pracujące że sobą koło 15 lat. Inne też mają głupie teksty. Myślę, że to wynika z frustracji. Dialogi typu ktoś powie ' no* " a ona odpowie" nie mówi się no, tylko tak, ja Cie nam uczyć. One tego nie odbierają jako swoje chamstwo tylko siłę
              • eriu Re: Wredna osoba 17.11.21, 14:03
               Przecież jej zależy na uwadze. Jak nie dostaje uwagi to się zaczyna, że ludzie to potwory, którzy ją chcą zniszczyć, bo jej nikt nie odpisuje a ona powinna być interesująca dla innych "bo jej można pomóc". Kręci dramę z niczego.

               Dokładnie teraz powtarza ten sam schemat na forum co z tymi facetami którzy na seks liczyli, z którymi kontakt utrzymywała, biust pokazywała, całowała, ale do seksu nie dochodziło. Tak samo tu jest: rozmowa o problemach, jaka biedna itp tylko ona nic nie chce zrobić, ale zainteresowanie będzie podtrzymywała. Ona nie ma żadnych chęci leczenia. Nie należy się łudzić pod tym względem.

               Jej nie pomogą żadne dyskusje na forum tylko bardzo konkretne leczenie psychiatryczne oraz terapia.
               • brawurka887 Re: Wredna osoba 17.11.21, 14:21
                Ale jakimi facetami? Co ty sugerujesz? Wątek był o jednym facecie, a ty bezczelnie piszesz o jakichś facetach.
                Ten wątek dotyczy czego innego. Chcę poznać sposoby radzenia sobie z takimi mendami jak kobieta z wątku.
               • brawurka887 Re: Wredna osoba 17.11.21, 14:23
                Nigdzie nie sugerują, że biedna jestem ani nic z tych rzeczy. Po prostu nie jestem chamska i wyszcxekana jak niektóre wredne jedzie i to jest mój jedyny problem. Jestem za dobrą
               • lumeria Re: Wredna osoba 17.11.21, 16:00
                Nie, żadne dyskusje nie pomogą. A na terapie i leczenie nie pójdzie. Ludzie są potworami, czyli my tez nimi jesteśmy.

                Jesli brawurka z kims sie zwiaze (o ile to sie uda), to facet i tak okaże sie potworem. Dzieci tez będą potworami. Wiec po co w ogóle w to iść?

                Przecież nikomu nie uda sie mówić jej dokładnie tego, co ona chce usłyszeć. Nawet normalne komentarze brawurka odbiera jako chamstwo i ataki na siebie.

                Pozostaje się zgodzić, nie? Tak właśnie jej życie wygląda.
              • lumeria Re: Wredna osoba 17.11.21, 15:42
               >No to co. To znaczy że można mnie niszczyć?

               Ludzie nie powinni byc potworami, ale sa, przeciez tak uwazasz. Wiec to walka z wiatrakami. Beda robili to co zawsze, nie?
          • 3-mamuska Re: Wredna osoba 17.11.21, 15:13
           brawurka887 napisała:

           > Raczej otoczenie, nie walczy z nią. To są osoby pracujące że sobą koło 15 lat.
           > Inne też mają głupie teksty. Myślę, że to wynika z frustracji. Dialogi typu kto
           > ś powie ' no* " a ona odpowie" nie mówi się no, tylko tak, ja Cie nam uczyć. On
           > e tego nie odbierają jako swoje chamstwo tylko siłę


           Odpowiedz ty się lepiej chamstwa oducz, bo mnie mama dobrze wychowała.
             • brawurka887 Re: Wredna osoba 19.11.21, 18:09
              Ostatnio układałam towar. I szefowa powiedziała do mnie Aniu pamiętaj o dacie, ja pamiętam, a ona nie dawaj daty z torebki foliowej, tylko wytnij z kartonu. Absolutnie nie chce widzieć folii. Czy ona ma mnie za głupka? Tak się poczułam. Miałam ochotę jej odpowiedzieć c" absolutnie nie miałam takiego zamiaru"
                   • malwa200 Re: Wredna osoba 21.11.21, 08:56
                    a co Ci mam doradzić??? jak ty sama upierasz się przy swoim bezsensownym zachowaniu. nie masz honoru, że pozwalasz tak jeździć po sobie? jak się tak trzęsiesz przy wrednej babie to może trzeba iść do psychologa i odbudować poczucie własnej wartości? nie rozumiesz, ze dopóki ta wredna osoba będzie widziała u Ciebie taką zalęknioną postawę-to będzie jeździć po Tobie całe życie? nie umiesz jej odpowiedzi w tym samym stylu? czego się boisz? co, ona jest Twoim pracodawcą? jesteś zależna od niej? czy co? bo nie rozumiem. a może daj jej po prostu w pysk!!! czego oczekujesz od nas-że za Ciebie ro zrobimy?

                    • brawurka887 Re: Wredna osoba 21.11.21, 09:13
                     I co ona zacznie się nie odzywać, stroić gierki. Mówić zaraz. Ze stwarzam problemy itp. Ona taka jest. I raczej są tam osoby za nią. Raczej o zostaje mi zmienić pracę. Jestem tam jyz ponad 4 lata więc nic się nie zmieni
                    • tt-tka Re: Wredna osoba 21.11.21, 09:21
                     malwa200 napisała:

                     > a czego oczekujesz od nas-że za Ciebie ro zrobimy?
                     >

                     Dokladnie wlasnie tego. Ze ktos (tajemniczy ktos w czarnej masce) uporzadkuje jej stosunki w pracy, w rodzinie, z facetami.
                     • malwa200 Re: Wredna osoba 21.11.21, 09:27
                      albo naskarż na nią szefowej. obrazi się-i co z tego? ba rdzo dobrze-niech się obraża. miej to gdzieś. Ty jesteś zastraszona! przy takiej postawie nie ułożysz sobie życia dobrze. naprawdę. musisz się odważyć i przygotować na konsekwencje. naskarż szefowej i idź na urlop
                        • brawurka887 Re: Wredna osoba 21.11.21, 12:27
                         Tylko wciąż nie wiem co robię zle. Każdy sprzeciw tej babie powoduje ataki. Np nie odzywa się. Nie chcę przynieść tego co jest jej obowiązkiem. Potrafi też np walnąć jakąś rzeczą przy tobie. I to jest przemoc. Ja dorastałam w domu z przemocą i też nie radziłam sobie.
                         • malwa200 Re: Wredna osoba 21.11.21, 14:10
                          wiec jedna droga-olej to!!! niech sobie wali czym chce. to jej problem-nie Twój. pracuj nad tym, żeby olewać. prawie każdy człowiek ma kogoś wrednego w pracy i gdyby tak się przejmowali-to już dawno by zwariowali. są cztery wyjścia: 1. olewać 2. odpowiadać w takim samym stylu (niech się obraża) 3. zmienić pracę 4. donosić szefowej i pozyskać grono ludzi Tobie sprzyjających 4. zmienić pracę
                    • lumeria Re: Wredna osoba 21.11.21, 14:09
                     >a może daj jej po prostu w pysk!!!

                     W jakim sredniowieczu zyjesz, ze cos takiego jest u ciebie dopuszczalne?

                     Jesli brawurka uwaza, ze jest ofiara przemocy, to powinna sie ewakuowac i isc na terapie by znowu sie nie wpakowac w nastepna sytuacje, w ktorej bedzie ofiara.

                     • malwa200 Re: Wredna osoba 21.11.21, 14:14
                      popieram lumerię. trzeba skorzystać z pomocy psychologa. Ty masz ewidentnie zaniżone poczucie własnej wartości. naprawdę wielu młodych, inteligentnych ludzi korzysta z pomocy psychologa na NFZ lub prywatnie. to nie jest wstyd. każdy ma prawo mieć nerwicę, depresję lub obniżony nastrój. sama kiedyś korzystałam i pomogło. nie musisz nikomu mówić. zarejestrować się i iść i tyle
  • holdyourhorses Re: Wredna osoba 22.11.21, 14:59
   Ja kiedyś miałam koleżankę w pracy - mega pewną siebie babkę, twardą jak ściana. Aż miało się wrażenie, że sieje zniszczenie wzrokiem :) Ta kobieta kiedyś próbowała poniżyć mnie w towarzystwie innych pracowników (w tym moich), bardzo wprost zarzucając mi niekompetencję i błąd. Towarzystwo było mega zaszokowane, bo było wiadomo, że mam rację i nikt nie rozumiał jej nagłego wybuchu. Ja zapomniałam języka w gębie, nie wiedziałam totalnie jak się zachować. Ale potem umówiłam się z nią na spokojnie na spotkanie. Ułożyłam sobie w głowie, co mam mówić. I powiedziałam jej, że w naszej firmie nie rozmawiamy ze sobą w ten sposób, ze nawet gdybym była w błędzie, powinna mi to powiedzieć z kulturą itp. Było jej strasznie glupio, tłumaczyła, że miała niewłaściwe informacje i byla tego dnia zestresowana. Dla mnie +10 do odwagi :) Potem nawet się polubiłyśmy :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka