Dodaj do ulubionych

święta prawda

09.09.05, 13:22
Bóg dał nam Paryż, Wenecje i zegary art deco. Dał nam pozimki, zamglone świty
za oknem kawiarni, dał nam Tomasza Manna oraz Prousta, wrzosowiska Irlandii
oraz wymyślił bilard i nastolatki i tysiąc innych rzeczy takich jak
wodospady, "Boska Komedia", fajki, wiersze Rilkego, ulice wysadzane platanami
na południu, amerykańskie samochody z lat 40-tych, pióra Mont Blanc,
przewodnik po Grenadzie oraz Cognac, gin, whisky, tequile i Bordeaux... Dał
nam spojrzenia przbudzonych dzieci, entuzjazm psich ogonów, pokazał nam
Wielki Kanion i wschody słońca, nauczył wąchać kwiaty i kobiety.
A to wszystko nie po to przecież, żebyś siedział w pracy po 10 godzin jak za
przeproszeniem jakiś ch***!
Obserwuj wątek
    • dr.verte Re: święta prawda 09.09.05, 13:37
      undyna napisała:

      > Bóg (...) dał nam Tomasza Manna


      i Materne
      • undyna Re: święta prawda 09.09.05, 13:39
        tia, lecz nie w tym rzecz:))
      • kohol Re: święta prawda 09.09.05, 13:40
        Teraz już nie ma Materne, tylko Andros.
    • margie Re: święta prawda 09.09.05, 13:38
      oj, prawda:))
      • undyna Re: święta prawda 09.09.05, 13:39
        większość się musi z tym zgodzić, na tym polega jej świętość:)
    • sumire Re: święta prawda 09.09.05, 13:42
      Mnie już wystarczy ból świadomości, że dał mi obłędną pogodę w tym tygodniu i
      niebo bez jednej chmurki, a ja je podziwiam przez okno, siedząc przy biurku 10
      godzin dziennie :/
      • undyna Re: święta prawda 09.09.05, 13:45
        no właśnie, ja też, jak jakaś p***;)
    • p.o.tomek Re: święta prawda 09.09.05, 13:44
      Właśnie. Pracodawcy mogliby chociaż dać ludziom do poczytania w przerwie
      pracy "W poszukiwaniu straconego czasu" Prousta. Już sam tytuł wywoływałby
      wyrzuty sumienia i pracownicy chętniej wracaliby do swoich zajęć.
      • undyna Re: święta prawda 09.09.05, 13:46
        Waćpan, ostrzegam lojalnie, jestem przewrażliwiona na temat Prousta i nie umiem
        żartować na ten temat;)
    • aguszak Re: święta prawda 09.09.05, 14:21
      Nie będę siedziała 10 godzin!! Postanowione! ;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka