svarowski 06.01.07, 02:22 Witam, od kilku tygodni nie mogę zasnąć przed 4 rano. W dzień jestem pólprzytomny. Nie wiem, czy zacząć łykać jakieś prochy, pić wieczorem mleko, czy jeszcze coś innnego. Przypadłość pojawiła się bez wyraźnej przyczyny. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kopolimer Re: Bezsenność? 06.01.07, 03:13 To po co wcześnie wstajesz? Ja rzadko wstaję przed 14.00 - 15.00. Za to jak wstanę mam siły witalne na rozpustę :) Było forum o nocnych "Markach". Skala tego jest b. duża. No jest piękna do twórczej pracy. W dzień tego co robię bym nie stworzył. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
zerozdziwien Re: Bezsenność? 06.01.07, 10:14 mleka nie pij bo tylko pobudzi przemianę i nie zasniesz proponuję udać się do kliniki snu ponoć pomagają Odpowiedz Link Zgłoś
83kimi Re: Bezsenność? 06.01.07, 12:57 Pij godzinę przez pójściem do łóżka melisę. Odpowiedz Link Zgłoś
man_sapiens Re: Bezsenność? 24.06.14, 20:26 - Mierz sobie przez tydzień ciśnienie krwi, najlepiej codziennie o tej samej porze. Powinno być 120/80 albo nieznacznie więcej (130/90 jest też ok), inaczej to zabierz te wyniki i do lekarza, najlepiej kardiologa. - Jeżeli ciśnienie OK - uprawiasz czasem jakiś sport? Jogging albo intensywna jazda na rowerze 2x/tydz. po godzinie to minimum. Ustawia organizm i umysł. - Jak to też nie to - to do dobrego lekarza. - Kiedy byłeś na prawdziwym urlopie (>= 2 tygodnie) W życiu wszystko OK? Minus na koncie nie większy niż 4-cyfrowy, jakieś źródło dochodów jest, od czasu do czasu nie śpisz sam? Czasem musimy się dobrze zastanowić, żeby znaleźć źródło stresu. A jak już wiemy skąd ten potwór, to już połowa sukcesu. Odpowiedz Link Zgłoś
pomorzanka34 Re: Bezsenność? 24.06.14, 20:49 swojego czasu miałam okres w swoim życiu ,że wybudzałam się dokładnie 2:55 prawie każdego dnia przez parę ładnych miesięcy straszne tym bardziej ,ze ciężko było zasnąć mając świadomość ,że za 3 godz muszę wstać do pracy Odpowiedz Link Zgłoś
mat.jus Re: Bezsenność? 19.08.14, 00:57 Ehh... chyba mnie coś takiego dopadło... Nie mogę spać od ponad tygodnia i nie wiem dlaczego. Żadnych większych zmian w moim życiu. Mam dość! Co robić? Odpowiedz Link Zgłoś
karolinaa1985 Re: Bezsenność? 21.08.14, 22:31 może potrzebujesz wyciszenia? spróbuj przez parę dni zająć się sobą - spokojna muzyk, spacer, aktywność fizyczna, dobra książka Odpowiedz Link Zgłoś
mat.jus Re: Bezsenność? 21.08.14, 23:58 No właśnie ptrzebuję kompletnej ciszy, żeby zasnąć. Dobra książka nie jest najlepszym pomysłem - próbowałam, wciągnęłam się i czytałam aż mi się same oczy zamknęły, ale to już było bardzo późno. Odpowiedz Link Zgłoś
nocnymarek2 Re: Bezsenność? 19.08.14, 15:41 pomorzanka34 napisała: > swojego czasu miałam okres w swoim życiu ,że wybudzałam się dokładnie 2:55 praw > ie każdego dnia przez parę ładnych miesięcy ... ... aż wreszcie zorientowałam się, że tak mam budzik ustawiony? PS. Wiem, że wątek stary, ale może dalej nie śpią Odpowiedz Link Zgłoś
mat.jus Re: Bezsenność? 20.08.14, 23:49 Ja zazwyczaj tak mam, że budzę się wcześnie wtedy kiedy nie muszę iść do pracy. Zawsze kilka minut przed godziną o której miał budzik dzwonić ;) Odpowiedz Link Zgłoś
ksiieciiuniio Re: Bezsenność? 15.09.14, 12:55 Mnie to wygląda na przestawiony cykl dobowy. Spróbuj melatoninę łykać 1h przed położeniem się spać –nie jest to środek nasenny, ale regulujący sen. Odpowiedz Link Zgłoś
nstemi Ślepa jestem, czy jak? 20.09.14, 20:51 Bo wątek z 2007 r. Ciut jakby późno, na dobre rady dla autora. Myślicie, że pociągnął kilka lat śpiąc po jakieś 3 godziny na dobę? A w ogóle to chyba jakaś choroba zakaźna; na jakie forum się nie zajrzy, to odgrzebywane są wątki z ostatniej dekady. Fora zdychają, czy jak? Odpowiedz Link Zgłoś
mat.jus Re: Ślepa jestem, czy jak? 21.09.14, 11:33 Owszem wątek z 2007, ale ktoś go odświeżył może nie zauważając że jest tak stary. Możliwe, że jego autor już sobie poradził z problemem (bądź też nie), ale osoba która tu napisała miała nadzieję na znalezienie pomocy :) Odpowiedz Link Zgłoś