Dodaj do ulubionych

A moze akcja: "nie kupuje chleba!"

03.10.07, 11:11
Zgroza!Wczoraj przynisolam ze sklepu najzwyklejszy bialy
chleb.Wczesniej nie sprwdzilam ceny ale jak doszlam do domu to cena
2.95zl!Zgroza ze tyle kosztuje zwykly chleb!
Moze trzeba zrobic akcje ze przez 2 dni nie kupimy chleba w calej
Polsce.Moze piekarze przmysla te swoje podwyzki.
Okolo 10 lat temu jak bardzo zaczela benzyna drozec w USA to byla
akcja ze w calym stanie California nie kupowac benzyny przez jeden
dzien. I wicie co? Staje beznynowe byly puste tego dnia a rzad
przemyslal to co robi z podwyzkami ropy.
Moze my tez powinnismy w Polsce zastrajowac?
Obserwuj wątek
    • trypel Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:12
      a co ma do tego rząd? teraz mamy wolny rynek chyba
      • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:18
        A gdzie ja napisalam ze rzad ma cos do chleba. Mowilam o benzynie w
        USA. Wtedy Clinton zaczal sie zastanawiac nad negocjowaniem cen z
        Arabami.
        • trypel Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:41
          Teraz napisałas precyzyjnie ale przedtem : rzad
          przemyslal to co robi z podwyzkami ropy. a rząd nic nie robi :)

          A chleb i tak mamy tani w porównaniu z innymi krajami. Przeciez dotowac nikt
          tego nie bedzie :)
      • valerie_valerie Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 14:17
        Owstatnio kupiłam w galerii handlowej Reduta w Wawie chleb razowy na
        wagę, taki malutki bocheneczek, który się nazywał podpłomyk razowy.
        Zgadnij ile zapłaciłam: 8,6 PLN! Zaznaczam, ze był mniejszy od
        najmniejszego bochenka chleba. Taka cena to skandal...
        • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 14:22
          T bylo na tym stoisku kolo carrefoura? Tam te skandalicznie ceny to
          juz od dawana praktykuja. Jak do tej pory mozna bylo kupic
          w "normalnej" cenie ale teraz to ich tylko cud uratuje. Ciekawe ile
          jeszcze pociagna.
    • znowuwzyciuminiewyszlo Nie marudz 03.10.07, 11:13
      Ja wczoraj ze łzami szczescia w oczach kupilam w Tesco w Belfascie 'traditional
      Polish bread' za 86p. I bylam cala szczesliwa ze cos takiego znalazlam i to za
      (jak na tutejsze warunki) przystepna cene.
      • kasha101 Re: Nie marudz 03.10.07, 17:45

        hej, hej:),jakbys przeniosla sie te sto-kilkadziesiat km do Eire to
        ten chlebus moglby byc Twoim chlebkiem powszednim. Tutaj w kazdej
        dziurze go dostaniesz, jest calkiem calkiem, krojony, a'la
        baltonowski, czasem bywa i razowy, niby pieczone wg starych polskich
        receptur. ja tam nie wiem, ale smakuja normalnie, tzn. jak w domu.
        Za jedyne 2euro.
        a ceny chleba w wawie tez znam.
        zagadka;ile bochenkow mozna kupic za 1000zl pensji...?
        • znowuwzyciuminiewyszlo Re: Nie marudz 03.10.07, 17:49
          Ja nie wiem, moze tutaj to juz tez norma :-) Siedze tu dopiero od 3 tygodni.
          Natomiast jak bylam w Irlandii Północnej 2 lata temu to nie bylo mowy o tego
          typu specjalach. Ani o polskiej polce w Tesco. Jedynie 'polskie sklepy'. Wiec
          jak zoabczylam ten chlebek to nie posiadalam sie ze szczescia :-)
          • kasha101 Re: Nie marudz 03.10.07, 18:06
            Rozejrzyj sie, Polakow wszedzie pelno:), wiec rynek musi nadazac tez
            za ich potrzebami.
            W Dublinie jak wchodzisz do polskiego sklepu to tak, jakby sie
            wchodzilo do malych delikatesow w polskim srednim miescie: delicje?
            prosze bardzo, ogoreczki, flaczki, pierniczki, proszek do pieczenia
            winiary, drozdze, maka, cukier, mleko laciate????alez jak
            najbardziej:)))margaryna kasia., kasza gryczana, manna, mazurska,
            przecier pomidorowy, serek feta OSM??? jak najbardziej:)

            no ale to juz inny watek:)
            chlebka jeden rodzaj, ale zawsze jest:)
    • dzikoozka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:18
      To raczej wina sklepu w którym kupowałaś? W warszawie w sklepie
      piekarni wawerskiej chleb baltonowski (bardzo smaczny i długo
      świeży) mały kosztuje 1,90 a duzy chyba 2,20. Droższe są chleby
      razowe. Ceny idą w góre z powodu wzrostu cen mąki, energii i
      benzyny, takze rosna płace pracowników. Piekarze muszą z czegos życ,
      nie beda piekli za darmo...
      • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:21
        Sluchaj ale ja piekarzem nie jestem i nie bede sie martwic co oni
        maja zrobic i co oni beda jesc. Ja chce zeby chelb byl tani po do
        podstawa w zyciu czlowieka. Chce tez zeby benzyna byla tania i nie
        bede sie martwic czy bonzo z koncernu naftowego ma co jesc czy nie
        ma.
        • dzikoozka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:31
          OK, w takim razie nie kupuj chleba. i benzyny. Niczego nie
          kupuj. :DDDD Ciekawe jak długo wytrzymasz :)))
          Generalnie odgórna regulacja ceny chlebe nie jest mozliwa. dopóki
          chleb się sprzedaje, bedzie kalkulowany tak zeby się opłacało.
        • vandikia Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:33
          kulka100 napisała:

          > Sluchaj ale ja piekarzem nie jestem i nie bede sie martwic co oni
          > maja zrobic i co oni beda jesc.

          o, dokladnie.. i oni nie beda sie martwic, ze chleb jest dla Ciebie
          za drogi i ze nie bedziesz go jesc.
          • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:36
            No wlasnie to jest Wasze Polskie plytkie myslenie. A co jak chcleb
            bedzie po 10zl, a wy nadal bedziecie zarabiac 1200zl/mc. Bo to ze
            chleb idzie w gore to widze, ale zeby pensje szly w gore no jakos
            slabo to sie sprawdza posrod moich znajomych. No chyba ze sa
            kafelkarzami. Ja tam i tak strajkuje juz od 5 lat bo jem chupkie
            pieczywo i bialego ani razewgo nie jadam.
            • vandikia Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:39
              wasze polskie? a Ty niby kto jestes i po jakiemu myslisz?
              chyba Ci ludzie tlumacza, ze poszly w gore ceny mąki - na to sie
              skladają m.in kleski żywiolowe, ktorych w naszym kraju podczas
              ostatniego lata nie brakowalo, bylo sporo burz, gradobić, susza, a w
              porze żniw deszcze.. pretensje mozesz miec do matki natury

              a jesli ceny sa zbyt wysokie to zainwestuj w sprzet (niedrogi) kup
              make i piecz sama chleb, tak robi moj kolega z pracy, wsypuje
              proporcje codziennie rano, samo sie miesza, samo sie piecze w czasie
              gdy on wykonuje poranna toalete i idzie do roboty z wlasnym swiezym
              chlebem. na wszystko jest sposob.
              • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:43
                No widzisz ale na tych kleskach strcili piekarze a zarobili
                rolnicy:) Wiec ja nadal o piekarzy nie mam sie zamiaru martwic bo ja
                chce zeby chleb kosztowal 1,20 jak wczesniej. Piekarz nie martwi sie
                co ja bede jesc a ja nie mam zamiaru martwic sie co bedzie jadl
                piekarz.
                • tezromantyczka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:46

                  To nie kupuj chleba, nie dasz mu zarobić. Proste.
              • tezromantyczka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:44

                Koleżanka kulka nie rozumie zasad działania rynku, więc trudno z nią
                dyskutować.
              • matsuda Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:46
                ten Twój znajomy chyba musi dłuuugo robić sobię toaltę...
                • vandikia Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:50
                  nastawia sprzet jak wstaje i przed wyjsciem do pracy pieczywo jest
                  gotowe. codziennie.
                  • amboj Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:54
                    mozesz cos wiecej napisac odnosnie tego sprzetu?gdzie mozna go
                    kupic? jakie są koszty?
                    • vandikia Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 12:00
                      zapytam jutro o dokladna nazwe, bo dzis nie jestem w pracy. nie ma
                      sprawy. wiem tez, ze na tym sprzecie robi np. mleczne bułki dla
                      dzieci.
                      • amboj Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 12:02
                        fajnie,dzięki,poczekam tutaj ;-)zaciekawił mnie temat....pozdrawiam
                        • dzioucha_z_lasu Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 13:53
                          Automat do pieczenia chleba. Na allegro za taką maszynę w dobrym
                          stanie dajesz od 80 zł w górę, więc nie jest to wygórowana cena, a
                          frajda z osobiście przygotowanego chleba jest ogromna :)
            • tezromantyczka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:43

              To masz jakiś nieudolnych znajomych. ;) Ja jestem świeżo po studiach
              i zarabiam 3000 zł netto.
              • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:50
                To sie ciesz.Mam kolege bardzo dobrego informatyka ktory zarbial 7
                tys.Jak zaczely sie ciecia w firmie wywalili go pierwszego bo
                zarabial duzo. A pracowal w firmie 8 lat!!! 8 miesiecy szukal nowej
                pracy i jak juz ja znalazl to za 2 tysiace.
        • iberia.pl Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 17:46
          kulka100 napisała:

          > Sluchaj ale ja piekarzem nie jestem i nie bede sie martwic co oni
          > maja zrobic i co oni beda jesc. Ja chce zeby chelb byl tani po do
          > podstawa w zyciu czlowieka. Chce tez zeby benzyna byla tania i nie
          > bede sie martwic czy bonzo z koncernu naftowego ma co jesc czy nie
          > ma.

          chcialam zauwazyc, ze epoka slusznie miniona zakonczyla sie juz
          jakis czas temu, ale Twoje myslenie nadal jest wg owczesnych
          regul...Szkoda, ze nie oczekujesz, ze chleb i benzyna beda za darmo.
    • tezromantyczka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 11:42
      Ja kupuję chleb za 3.69, jest dużo smaczniejszy niż chemiczne
      wypieki z marketów.
      • nadinka_nadinka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 12:23
        tezromantyczka napisała:

        > Ja kupuję chleb za 3.69, jest dużo smaczniejszy niż chemiczne
        > wypieki z marketów.

        Ja kupuję jeszcze droższy. I co z tego? Lepsza przez to jestem?
    • prom_do_szwecji Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 12:33
      chleba raczej nie jadam. Ale ceny owoców mnie przerażają. dzis na
      ulicy widzialam jabłka za 4 zł. Pomarańcze ok 6 zł. Tyle samo
      brzoskwinie. Niefajne to jest z mojego punktu widzenia
      • snowbabe Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 13:12
        W przypadku jabłek i brzoskwiń trudno się dziwić - wiosenne przymrozki znacznie
        zmniejszyły zbiory sadowników.
        Nie wiem, czy czereśnie za prawie 20 euro/kg Cię pocieszą.
        • prom_do_szwecji Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 13:17
          ani cena ani tym bardziej fakt, ze gdzieś są czeresnie - kompletnie
          mie nie pociesza.
          A swoją droga gdzie sa czereśnie za 20 euro? Bo to jakaś koszmarnie
          wysoka cena
    • aminoe Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 16:31
      Kulka ja Cię rozumiem. Ręce mi opadły, jak zobaczyłam cenę chleba
      w jednym z hipermarketów - a było tam najtaniej. Miałam nadzieję, że
      prognozy, że podwżka chleba o 100% nie spełni się. A jednak..
      Załamka, tym bardziej, że to "produkt codzienny". Ja to ja, dam
      sobie radę, ale starsi ludzie czy bezrobotni albo tacy
      z dzieciaczkami na głowie? Każdy myśli by jak najwięcej zarobić
      i ja to rozumiem, ale przynajmniej przy chlebie, który dla
      niektórych osób (a znam takich), jest jedynym środkiem wyżywienia,
      powinno zachować się granice "przyzwoitości". Nie powinno Nas
      interesować, kto jak dużo zarabia i na co go stać, ale powinniśmy
      mieć na uwadze tych, których nie stać nawet na chleb.

    • iberia.pl Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 17:43
      chyba przesadzasz....sadzisz, ze ktokolwiek bedzie do interesu
      dokladal?Ciekawe jakie mialabys zdanie gdybys Ty miala wlasny
      biznes.....naprawde uwazasz, ze piekarze spia na kasie?
      Nie masz obowiazku kupowania chleba, mozesz piec sama.
      • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 17:59
        dokladnie!mam wlasny maly biznes i nikt sie nie przejmuje tym czy ja
        mam co jesc czy tez nie.
        • iberia.pl Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 18:07
          nie zrozumialas!Czy tez sprzedajesz/wykonujesz uslugi za minimum
          ceny czy moze jednak masz jakas wieksza marze?
          • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 20:54
            za jaka marze to nie wazne, ale wszyscy by chcieli mi najlepiej nic
            nie placic.:) ja chleb tez chce miec tanszy.
            • iberia.pl Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:26
              kulka100 napisała:

              > za jaka marze to nie wazne,

              wazne, ale jak widac na konkretne pytani odp wymijajaca....jakos
              mnie to nie dziwi,

              >ale wszyscy by chcieli mi najlepiej nic nie placic.:)

              nie wiem w jakim srodowisku sie obracasz, ale no coz...swoj do swego
              ciagnie....jak dbasz tak masz.

              > ja chleb tez chce miec tanszy.
              chciec to sobie mozesz :-D
              • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:43
                ja chce a dla Tobie zycze zeby Ci sprzedawali po 20zl bochenek
                • iberia.pl Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 04.10.07, 07:14
                  kulka100 napisała:

                  > ja chce a dla Tobie zycze zeby Ci sprzedawali po 20zl bochenek

                  wylazi z ciebie typowe polactwo...."zycz a bedzie Ci zyczone" i nie
                  zycz drugiemu co Tobie niemile....wez to pod uwage zanim znow
                  cos "madrego inaczej" napiszesz.
                • iberia.pl p.s. 04.10.07, 07:23
                  twoje zyczenia sa psu na bude bo...nie kupuje chleba, na szczescie
                  jem ten domowej roboty :-)))))
    • pianazludzen Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 20:48
      a co powiesz na to, ze w Niemczech za taki sam chleb zaplacilabys minimum 12
      zlotych, czyli 6 razy drozej, przy czym zarobki nie sa szesciokrotnie wyzsze?

      polskie pieczywo i wypieki sa bardzo tanie w porownaniu z zachodem (inne
      produkty spozywcze sa w podobnych cenach). Po prostu sa wieksze koszty robocizny
      przy jego wykonaniu, w polsce beda tez stopniowo rosly i nalezy sie takich
      rzeczy spodziewac.
      • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 20:56
        Ale ja w Niemczech nie mieszkam.Moze tam nie zarabia sie 6 razy
        wiecej, ale napewno jest latwiej znalezc jakas godna prace.
      • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 20:58
        Pozatym mamy wolny rynek. Oni chca mi sprzedac chleb najlepiej po 10
        zl a ja chce kupowac chleb za zlotowke. Poniewaz na tym forum nie
        zglasza sie ani jedna corka piekarza to dlatego mozna zrobic taki
        protest.
        • wielo-kropek Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:06
          Jesli chcesz za zlotowke to upiecz go sobie sama. Czy ty zdajesz z
          tego sprawe ze piekarz tez czlowiek i chce zyc w miare godnie.
          Piekarnie nie sa po to by tracic na biznesie. Prad nie jest tani.
          Rolnik tez chce za zboze swoja dzialke, nie? Ropa nie jest tania do
          traktora, kombajna. Nawozy tez. Dostawa trez kosztuje. Sklep tez
          musi zarobic, bo inaczej ci nie bedzie sprzedawal -normalne. Ja
          place za dobry chleb 5 dolarow (niedobrego nie kupuje wcale) i nie
          narzekam.
          • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:08
            No to jak mu sie nie oplaci to niech zamknie piekarnie.
            • wielo-kropek Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:21
              kulka100 napisała:

              > No to jak mu sie nie oplaci to niech zamknie piekarnie.
              Zamknie, ale tylko wtedy kiedy ty(inni tez) przestaniesz kupowac u
              niego. Czy ty myslisz ze piekarze sie zmowili? Poprostu drozej ich
              kosztuje upieczenie chleba, stad tez i cene podnosza. Ty masz byc
              moze podwyzke w pracy, a piekarz to co, ma jej nie miec? No i jesli
              pozamykaja piekarnie, wtedy bedziesz zmuszona piec sama, albo wogole
              chleba nie jesc. Jesli uwazasz ze ten biznes jest mocno lukratywny,
              to dolacz do nich, zacznij piec chleb, a przekonasz sie o wielkich
              pieniadzach sama, jak naprawde jest.
              • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:41
                Nie jadam chleba od dawna, tylko pieczywo chrupkie, ktore pewnie
                nawet nie jest pieczone w Polsce. Napewno sie zastanwowie nad
                robotem do chleba.
                • wielo-kropek Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:47
                  Skoro chleba nie jesz to i robot ci nie jest potrzebny. Cena chleba
                  tez cie praktycznie nie dotyczy.
                  • kulka100 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:48
                    Ale pieczywo chrupkie tez chyba piekarnie pieka. Pozatym w moim domu
                    sa inni czlonkowie, ktorzy chleb jedza.
                    • wielo-kropek Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:54
                      Jezeli tak, to robot moze by sie ci przydal. Napewno taniej wyjdzie,
                      tyle ze musisz troche czasu poswiecic. Za to do sklepu nie bedziesz
                      musiala isc po chleb. Masz wiec wybor. Olej piekarnie, jesli uwazasz
                      ze cie okradaja.
    • modliszka24 Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:11
      no masakra jak podrozalo wszytsko
    • nadinka_nadinka Re: A moze akcja: "nie kupuje chleba!" 03.10.07, 21:17
      Nie widze problemu. Nie chcesz, uwazasz, ze za drogi to nie kupujesz.
    • aminoe Re: nadinka 04.10.07, 08:54
      nadinka_nadinka napisała:

      >Nie widze problemu. Nie chcesz, uwazasz, ze za drogi to nie
      kupujesz.

      Powiesz to też tym, których do tej pory stać było tylko na ten
      chleb, a teraz będzie im jeszcze trudniej?

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka