Dodaj do ulubionych

Projekt nowego zielonego rynku

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.13, 17:13
Wiemy jak będzie wyglądał zielony targ w Przemyślu
Prawdopodobnie jesienią ruszą prace przy modernizacji zielonego rynku. Będą prowadzone etapami, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać handel. Jeżeli pozwolą na to finanse, roboty na całości zieleniaka być może zakończą się w przyszłym roku.
www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130809/PRZEMYSL/130809722
ile w tym prawdy ?? czyżby już działała propaganda wyborcza ??
Obserwuj wątek
    • fanka_online Re: Projekt nowego zielonego rynku 09.08.13, 18:03
      Ładne, ale takie trochę.... prowincjonalne.
    • Gość: Cypis Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.13, 18:32
      2009 - "W przyszłym roku rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z zagospodarowaniem fortów słynnej Twierdzy Przemyśl. " Na ratunek Twierdzy Przemyśl - poland.org.pl

      2012 - "Według harmonogramu, pierwsze prace mają się rozpocząć w lipcu tego roku." Twierdza Przemyśl doczeka się renowacji i zagospodarowania - supernowosci24.pl

      2013 - "W połowie czerwca rozpocznie się "odkrzaczanie" zabytków Twierdzy Przemyśl, oraz budowa prowadzących do nich dróg. " 5 milionów euro dla zabytków Twierdzy Przemyśl - radio.rzeszow.pl
    • Gość: benek Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.13, 01:00
      Trudno to nazwać propagandą wyborczą, bo ta rozpoczyna się na drugi dzień po wygranych wyborach. Jest jakiś plan, poszczególne jego elementy rozłożone są w czasie... Najpierw jednak trzeba coś zrobić i wtedy jest co nagłaśniać. Jak się po raz enty zapowiada, że się coś chce zrobić, to porównywać taką aktywność można do chocholego tańca.

      W 2003 roku kupcy z zieleniaka wyszli z propozycją do nowo wybranych władz miejskich. Jedna z pierwszych inicjatyw oddolnych. Problem był taki sam jak dzisiaj, choć dekada minęła. Kupcy miedzy innymi zaproponowali, żeby pieniądze z opłat targowych odkładano na specjalne konto i były przeznaczane na modernizację targowiska. Po dziesięciu latach okazuje się, że najpoważniejszą inwestycję jaką zrobiono do tej pory jest nowa instalacja elektryczna. Co roku wyłaniano w przetargu administratora, bo zielony rynek w tym miejscu miał być nadal? Przecież to jest tak smutne, że aż śmieszne.

      Kilka koncepcji i planów już było. Ile na nie wydano pieniędzy? Ile czasu zmarnowali urzędnicy pracując nad nimi? Zastanawiam się dla kogo opracowano tę nową koncepcję. Na zieleniaku mamy: handlujących z budek, samochodów, straganów, ław i z ziemi. Tak jest od lat. Jak na wiosnę przyjeżdżają z sadzonkami, to będą musieli je wystawiać na straganach lub ławach, a może będą musieli postawić sobie budkę? A te wszystkie staruszki, które siedzą na stołeczku i sprzedają coś co przyniosły z ogródka lub lasu i sprzedają z ziemi, to się przegoni poza targowisko, żeby straż miejska miała zajęcie? Magistrat powinien w miarę możliwości zapewnić najlepsze warunki dla wszystkich sprzedających i kupujących, a nie ingerować w to czy można sprzedawac z samochodu lub z ziemi. Nikt nie wpadł na to, że najpierw trzeba ustalić z zainteresowanymi co i jak, a dopiero potem opracować koncepcje i zaprezentować wizualizację?

      Gdy wraca temat zieleniaka, to zaraz pojawiają się dyżurni "esteci", którzy mają zawsze wiele do powiedzenia. Zastanawia mnie dlaczego coś widzą w jednym miejscu, a w innym nie? Na przykład idąc przez ukośną ścieżkę w Rynku nie da się nie zauważyć, że kocie łby nie widziały szczotki co najmniej od ostatnich roztopów. Piech i pył zalega tam w takich ilościach, że można zbierać garściami i kilka wiaderek by się zebrało. Przecież to samo centrum miasta, sezon turystyczny się powoli kończy. Nie wstyd? Jeżeli Rynek nie został zrewitalizowany zgodnie z koncepcją magistratu, to go nie trzeba posprzątać? A może czeka się na mieszkańców, którzy przyjdą i pozamiatają? To też zostanie uznane za element przedwyborczej walki?
      • Gość: Cypis Był taki wątek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.13, 11:30
        Gość portalu: gonzales napisał(a):
        > I jeszcze jedno, jeśli traktować to forum jako jedno z wielu miejsc do pozyskania
        > wyborcow to mozna na to przystać choć jego oddziaływanie jest znikome ...
        Re: Lokalne idioci w natarciu. - forum.gazeta.pl

        Zmieni się nie do poznania - zycie.pl
    • Gość: Przeciwnik Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.toya.net.pl 12.08.13, 06:36
      Wystarczy namawiać ludzi od teraz, aby nie głosowali na Krzyśka - za rok przyniesie efekt - żadne referendum nie będzie skuteczne jak powtarzanie że Krzysiek jest zły. REGULARNE!!!
      Wtedy bedzie można wybierac kolejne terminy i kolejne pomysły.
      Jak Krzysiek poleci to cała hałastra pisowska polci również w UM
      • Gość: HAHA Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 19.12.13, 22:00
        Buahaha, Hihaha, ta to przyjdzie Daruś i zwiększy z 50% hałastry imbecylów w UM z PiS na 100% imbecylów z PiS, no ale za to cały urząd będzie wtedy ukwiecony "narcyzami"...
    • Gość: Cypis Przebudowa targowiska miejskiego Zielony Rynek w P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.13, 14:37
      Przebudowa targowiska miejskiego Zielony Rynek w Przemyślu. - przemysl.pl
    • Gość: Cypis Kupców przenieśli, a remontu nie robią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.13, 21:44
      Kupców przenieśli, a remontu nie robią - zycie.pl
    • Gość: Cypis Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.14, 12:58
      Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży - zycie.pl
      • Gość: gosc Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.14, 13:18
        Jak widać, po wyjaśnieniach rzecznika, ktoś nieźle spieprzył sprawę. Kto rozpoczyna inwestycję, gromadzi pieniądze, ogłasza przetarg i przystępuje do robót .... nie wiedząc co ma robić? Tak. Bo czy urzędasy nie wiedzieli że muszą dokonać rozbiórki i zająć się oświetleniem? Zielony Rynek to galeria handlowa? Jakaś skomplikowana inwestycja? Nie róbcie z ludzi głupków. A dama, która za to odpowiada ma się dobrze, jeszcze jej dajcie nagrodę i podwyżkę, bo na to by pociągnąć ją do odpowiedzialności to wam zabrakło jaj albo nieźle wam zryła beret swoją miniówką. To się na was zemści panowie.
        • Gość: gosc Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.ip.netia.com.pl 29.01.14, 14:32
          to cały czas ten sam wydział UM co śmieci tak cudnie załatwił, tam nikogo kompetentnego nie ma?
          • Gość: cichociemny Panie Wołczyk! IP: *.play-internet.pl 29.01.14, 22:23
            Panie Wołczyk remont potrwa do maja - tak pan mówi. A ja się pytam do ktorego maja, tego 2015 czy 2016r ?
          • Gość: itd Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.14, 05:13
            To tam, na tym drugim piętrze, gdzie ostatnio w piątek w pokoju dwieście jakoś, nie pamiętam jechało gorzałką .... Pewnie wypłata była, to se państwo kupiło flaszkę i grzało. Szkoda słów, a absolwenci studiów, którzy chcą pracować czekają na etat. Ja bym kupił alkomat i sprawdzał każdego z rana i przed końcem pracy i wylot z pracy jak ktoś na bańce.
            • solist Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży 13.04.14, 22:21
              Na dodatek z żarełkiem za publiczna kasę
        • Gość: Cypis Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.14, 15:37
          Gość portalu: gosc napisał(a):

          > Jak widać, po wyjaśnieniach rzecznika, ktoś nieźle spieprzył sprawę. Kto rozpoc
          > zyna inwestycję, gromadzi pieniądze, ogłasza przetarg i przystępuje do robót ..
          > .. nie wiedząc co ma robić?

          Skuteczne...
          • wampir-wampir Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży 30.01.14, 15:54
            Gość portalu: Cypis napisał(a):


            > Skuteczne...

            Parówkowym skrytożercom mówimy zdecydowane NIE!
            • Gość: Cypis Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.14, 10:03
              To nie...
              • wampir-wampir Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży 31.01.14, 10:48
                To wszystko bez te kiełbasę, panie...?

                ;-)))
                • Gość: Cypis Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.14, 14:34
                  Przed wyborami

                  Po wyborach
                  • Gość: Realista Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.toya.net.pl 01.02.14, 08:19
                    To nie pierwszy, i pewnie nie ostatni skopany projekt budowlany opracowany dla Miasta Przemyśl. To jest w zasadzie reguła w Magistracie, że prawie wszyscy zatrudnieni do obsługi inwestycji urzędnicy zamykają oczy, gdy przyjmują projekty od autorów. No, chyba, że nawet na małych tematach projektowych celowo nie włączają do zakresu opracowania oczywistych i łatwych do przewidzenia elementów. Alena szczęście to chyba tylko przypadek i zwykła niekompetencja, niż premedytacja.
                    A co do rynku, to niespodzianki jeszcze będą.

                    • Gość: staszek kiślak Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się wydłuży IP: *.toya.net.pl 01.02.14, 09:32
                      Ty łurzendniki w Urzmendzie Mieńskim sum nikupytentynu i nichuja z niemi ni załatwisz my zy Zynkiem Bugajow poszli tam, żeby nam łunijny dupłaty du flaszki dali a uny nam kazali iść het. A my mieli swoi sztyry złoty i jesczy nam tylku usimdziesiunt brakuwału, a uni nic tylku, żeby iść i my poszli tylku na winu wystarczyłu bu Franyk szwagir Zynka dułozył złutuwkie ali sam tyż pił tyli co my, tak ży ch.uja my si napili, ani w du.pi ani w głowi. O! A łunia ełrupejska tu hyba szyskim Poljakum daji piniędzy a ni tylku łurzyndnikum żeby sobi żyli jak bonki w kubylij d.upi, to i Zynkowi i mi tyż hyba si piniedzy należum. Ty bandytu jedyn ty , ty bandytu franucuwaty ty!
      • Gość: ziele Re: Remont Zielonego Rynku znacznie się przeciąga IP: 185.18.135.* 18.05.14, 13:14
        Mamy połowę maja a remont dalej nie skończony. Pan Wołczyk mówił że w maju inwestycja zostanie zakończona i chyba celowo nie wymienił roku. Kolejny skandal w wykonaniu naszych władz.
    • Gość: Cypis Sprzedawcy ubrań już tu nie wrócą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.14, 10:50
      Sprzedawcy ubrań już tu nie wrócą - supernowosci24.pl
      • 2seth Re: Sprzedawcy ubrań już tu nie wrócą 04.02.14, 12:39
        forum.gazeta.pl/forum/w,165,149288356,149288356,Najbardziej_kuriozalny_awans.html
        • Gość: obserwator placów Re: Sprzedawcy ubrań już tu nie wrócą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.14, 12:50
          Panie seth, link podany przez pana jest na szczycie forum.
          Lepiej napisz pan o łapance, szukają desperata na fotel. Każdy chowa się gdzie może, nikt nie chce z durniami pracować. To jest problem. Warto o tym rozmawiać.
          • satyrofotohistorys Re: Sprzedawcy ubrań już tu nie wrócą 04.02.14, 14:40
            panna Klara i panna Rajmunda spisek wykryły
          • 2seth Re: Sprzedawcy ubrań już tu nie wrócą 04.02.14, 16:59
            Uczepili się teraz byłego naczelnika, który jest kierownikiem żeby wrócił na stare śmieci. I teraz to pracownicy magistratu będą się dzielić na tych co byli albo będą naczelnikami owego Super Wydziału.
            • Gość: Jurek Re: Sprzedawcy ubrań już tu nie wrócą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.14, 07:34
              Co Helmut szaleje? Niech on spojrzy pajac w lustro, bo to on jest tu największym problemem i te jego pomysły z awansowaniem idioty. Wkrótce dostanie kopa w duppę i się skończy pajacowanie.
    • Gość: Cypis Zmiany na targowisku niepokoją handlujących IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.14, 15:38
      Zmiany na targowisku niepokoją handlujących - zycie.pl
      • Gość: Cypis Handlowcy: – Coraz trudniej o zarobek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.14, 11:09
        Handlowcy: – Coraz trudniej o zarobek - supernowosci24.pl
    • Gość: benek Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.14, 21:26
      Z wersji papierowej można się dowiedzieć na przykład:

      "Część obaw handlowców jest uzasadniona, choć - jak twierdzi urząd miejski - wszystkie zmiany były konsultowane."

      Nie tak dawno sam prezydent odsyłał zainteresowanych rzetelną informacją do Miejskiego Serwisu Informacyjnego. Czy znajdziemy w nim cokolwiek na temat tych konsultacji - zaproszenia na nie, jakąkolwiek wzmiankę na ten temat?
      Może to były podobne konsultacje jak z rodzicami gdy chodziło o łączenie szkół?

      "Koszt jednego pawilonu będzie oscylować w granicach 20 tys. złotych."

      To owoc konsultacji ze sprzedającymi na Zielonym Rynku?
      Samorząd znalazł już wykonawcę i będzie wskazywał handlującym u kogo mają zamówić taki pawilon?


      "Na terenie targowiska nie jest przewidziana ścieżka rowerowa - uspokaja Witold Wołczyk, rzecznik magistratu.".

      Przecież od zeszłego roku na stronie magistratu jest dostępna dokumentacja przetargowa dotycząca właśnie trwającego remontu zieleniaka. Znaleźć w niej można:

      Opis techniczny DR
      "1. Przedmiot opracowania
      Przedmiotem opracowania jest układ drogowy wraz z miejscami postojowymi wewnętrznym
      na przebudowywanym Placu Handlowy „ZIELONY RYNEK” na działce 605 obręb 207 w Przemyślu.
      (...)
      Ciągi piesze i ścieżki rowerowe.
      Projektowane ścieżki rowerowe
      łączące parking z chodnikami wykonać z kostki betonowej wibroprasowanej grubości 6 cm na podsypce cem.- piaskowej (1:4) gr. 4 cm, oraz podbudowie z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie grubości 15 cm. Konstrukcję ścieżki należy ograniczyć od strony zieleńca obrzeżem betonowym 8/30 cm. Spadek poprzeczny na ścieżki zaprojektowano 2% do zieleńca."

      SPECYFIKACJE TECHNICZNE
      WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH

      "1.3. Zakres robót objętych SST
      Ustalenia zawarte w niniejszej specyfikacji dotyczą zasad prowadzenia robót związanych z wykonaniem i odbiorem nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Betonową kostkę brukową należy zastosować do nawierzchni chodników, placów, zjazdów i ścieżek rowerowych.
      (...)
      5.3. Konstrukcja nawierzchni
      Konstrukcja nawierzchni powinna być zgodna z dokumentacją projektową. Konstrukcja nawierzchni obejmuje ułożenie warstwy ścieralnej z betonowej kostki brukowej na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4 cm oraz podbudowie z kruszywa naturalnego gr. 15 cm. (dla chodników, ścieżek rowerowych), na podbudowie z kruszywa łamanego dla zjazdów i placów oraz ciągów pieszo-jezdnych."

      Oprócz dokumentów tekstowych są również rysunki. Na jednym z nich w legendzie można znaleźć symbol oznaczający ścieżkę rowerową, a na planie miejsce gdzie ma przebiegać.

      Nasi samorządowcy po raz kolejny chcą nam zafundować coś czego nie ma?

      I niech ktoś spróbuje powiedzieć, ze Przemyśl nie jest miastem wyjątkowym.
    • Gość: Cypis Aleksandra Wasilkowska: "Nie regulujmy wszystkiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.14, 23:20
      Aleksandra Wasilkowska: Nie regulujmy wszystkiego na siłę, bazary są potrzebne - bryla.pl
    • 2seth Re: Projekt nowego zielonego rynku 04.04.14, 13:37
      i wiemy wszystko. Kosztorys inwestorski na zadaszenia - 522.000 złotych. Potencjalny wykonawca (?) kwota 222.000 złotych. W budżecie - 140.000 złotych. Co zrobić???? Przesunąć środki , bo zadanie niedoszacowane. Inna sprawa jak można obniżyć koszt wykonania usługi o 300.000 złotych bez wpływu na jakość i technologię ( za 42% wartości kosztorysowej ??). Widać można skoro osoba odpowiedzialna za owo zadanie posuwa się w prawie na prawo i w lewo,to nie jest nic dziwne. I to pewnie kolejny cud miejski tak jak w kanie galilejskiej.
      • Gość: McDonald Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.14, 10:45
        2seth co ty tak się dziwisz, przecież dobrze wiesz, że cała ta "komórka" to jedno wielkie badziewie. Ten w ciasnej marynarce, wielki fachowiec, a w rzeczywistości burak który pieprzy że nienawidzi babsztyla a potem zabiera go by zbierała podpisy dla Piotrusia. Chroni go i broni, bo pewnie weszła mu do łóżka i dlatego tak to jest. Może i Piotruś też tę babę wpuścił do łóżka to i muszą teraz siedzieć cicho. Pewnie jakieś fotki lub filmiki nagrała to się boją. Bożenka gdyby wiedziała, że jej 'Breivik' spał z babsztylem, to pogoniłaby go pewnie z domu. Poczekajmy jeszcze trochę a te towarzycho pójdzie się paść. To gnojki, nie zasługują na nic wraz z przydupasem jaśnie pana Józefa, byłego szefa KIEPU.
        • Gość: KFC Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.107.115.253.mediahost.pl 05.04.14, 12:19
          Ten "brejvik" to Ci się udał. Super.
        • Gość: hm Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.adsl.inetia.pl 06.04.14, 15:39
          Helotyzm – specyficzna forma symbiozy, występująca np. u porostów. Gatunki współżyją ze sobą, tworząc jeden organizm, jednak w tej współpracy jeden gatunek (w wypadku porostów - grzyb), odnosi większe korzyści niż drugi (glon) tzw. kontrolowane pasożytnictwo.
    • Gość: Cypis Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.14, 20:06
      Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony - supernowosci24.pl
      • Gość: lelek kozodoj Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.toya.net.pl 13.04.14, 20:37
        Powinien się nazywać nie zielony a SZMATŁAWY RYNEK
        • Gość: gonzales Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.przemysl.hypnet.pl 13.04.14, 21:04
          To jest nieudolnośc władzy w Przemyslu. Już dawno wszyscy handlujący czymkolwiek z wyjątkiem warzyw ,owoców i kwiatow powinni się przenieść obok,wszak teren tzw "polskich ciuchow" w 1/2 części jest pusty.dotyczy to także handlujących na chodnikach ul. Sportowej.Jak ktokolwiek ma zamiar cos kupic to znajdzie tam handlującego. Ich argumenty są śmieszne,jaka utrata pracy? A ci co sprzedają na "ciuchach" co mają powiedzieć? Handluja i kto ma przyjść ten przyjdzie. Może wszyscy się przeniosą na Rynek miejski? Nie wiem ile będzie stanowisk sprzedaży po modernizacji zielonego rynku, w piewszej kolejności powinne się tam znaleźć warzywa,owoce ,kwiaty, oprócz handlarzy zawodowych powinni znaleźć tam miejsce sprzedający nadwyżki z gospodartsw rolnych i działek warzywnych. Jeśli będą jeszcze wolne "boksy" to dla handlujących pieczywem,mięsem i wędlinami. Dalej sprzęt gospodarstwa domowego i przydomowego,moze gdzies na końcu odzież , ta tzw"robocza" przydatna w ogrodzie i w gospodarstwach.
          A zwykłe szmaty najlepiej w sklepach lub na ciuchach.
      • Gość: benek Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.14, 21:49
        Jak to nie ma żadnego dokumentu?
        Dopiero co w Gazecie Przemyskiej magistrat zamieścił sprostowanie, z którego wynika, że są "listy obecności, protokoły i notatki z rozmów, a także liczna korespondencja".

        Przed zamieszczeniem sprostowania jeszcze były, czy ich nie było?
        • solist Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony 13.04.14, 22:27
          Jedyne co się ciśnie na usta to to, że ktoś lody kręci. Próbował Zapotocki, może dalej próbuje, słyszał kto i co?
          • Gość: benek Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.14, 22:34
            Skoro odzież dobrze się sprzedaje na zieleniaku, to gdzieś indziej pewnie się gorzej sprzedaje. Może to sprawka jakiegoś wpływowego lokalnego lobby "szmateksowego"?
            • Gość: darek Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.adsl.inetia.pl 13.04.14, 23:31
              "gdzie mi się pan tu pcha!? To jest kiosk, ja tu mięso sprzedaję!"
              Chociaż wątpię żeby przemyskim władzom zależało tylko na zrobieniu porządku. Ja już od dłuższego czasu obserwuję to co się w mieście dzieje i - niestety - stwierdzam, że tutaj tylko wałki się kręci na każdym kroku. Jak nie lodziarnia z opłatami przedszkolnymi i przekręt z uśrednianiem stawek przedszkoli publicznych wraz z kwotami u Felicjanek, to z kolei dopłacanie z UM do religii, która jest nieobowiązkowa; jak nie lodziarnia na stoku i powiązana z tym lodziarnia ze spółką Hala, to z kolei lodziarnia ze strefą biznesową; jak nie lodziarnia z chodnikiem k. SP 16 to z kolei lodziarnia z remontem ul. Bielskiego, gdy ekipa zarabiała na godziny nie robiąc przez kilka miesięcy nic, do tego z uśmiechem od władzy; jak nie lodziarnia z budową pomników, lodziarnia z opłacaniem kurii, lodziarnia z Domkiem Ogrodnika to lodziarnia wszędzie i wkoło. Co to jest za miasto, gdzie radny, który krytykuje pokątnie prezydenta, z drugiej oficjalnej strony wspiera go i broni w zakupie samochodu itd? Gdzie tu honor, gdzie tu szacunek dla pieniędzy publicznych, gdze tu szacunek dla wyborców? To jest jedno wielkie gó-wno przemyskie, nicnieróbstwo i dokładne olewanie mieszkańców.
              W nic więcej nie uwierzę, ale zacznę chodzić na spotkania przedwyborcze. Do zobaczenia
              • Gość: Cypis Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.14, 13:40
                Odpowiadasz na:
                Gość portalu: darek napisał(a):

                > W nic więcej nie uwierzę, ale zacznę chodzić na spotkania przedwyborcze. Do zob
                > aczenia

                Klik
                • Gość: darek Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.14, 00:31
                  He, he, dzięki. Toż to doskonała kronika buractwa okołoprzemyskiego - wszyscy bez wyjątku są siebie warci, tak samo zburaczali, róznica jest taka, że jeden mówi z akcentem przemyskim, drugi nie, ale wiedzę i wizję na temat rozwoju miasta Przemyśla mają taką samą, czyli gó-wnianą. To są takie durnowate przekupki, które wyksztalciły się w sztuce przypieprzania rozmówcy, ale ... jak napisałem, mają zero pomysłu na rozwój miasta. Buraki i tyle, przy czym jeden z nich załatwił szpital, a drugi finanse miasta Przemyśla. Jeden toleruje prywatne interesy lekarzy robione w szpitalu i na sprzęcie szpitalnym, drugi toleruje kręcenie lodów z klerem i koleżkami. A reszta? Trudno nawet powiedzieć co zrobili dla Przemyśla w kwestii rozwoju.
                  • Gość: Cypis Re: Zielony Rynek w Przemyślu zagrożony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.14, 12:20
                    Jest zabawniejszy filmik - klik
    • Gość: pytam Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.14, 11:10
      " I trzy razy pani naczelniczka z magistratu podczas spotkań zapewniała nas, że tak właśnie będzie – mówili handlujący. Napisali o tym w liście do prezydenta, uświadamiając mu, że zakaz handlu dla nich oznacza więcej o 120 osób bezrobotnych w mieście. Cóż, gdy na ustalenia, na które się powołują, nie ma żadnego dokumentu, a wspomniana pani naczelnik już naczelniczką nie jest."
      A co się stało z tą naczelniczką? Pewnie ją zdjęli bo działała niezgodnie z polityką władz, tak? I pewnie teraz wsadzili ją gdzieś do kąta by nie rzucała się w oczy .... Takich ludzi się pozbywać, to wstyd, wstydź się władzo.
      • 2seth Re: Projekt nowego zielonego rynku 18.04.14, 15:46
        Dajmy jej szansę !!!!!!!! wiele rzeczy jeszcze można na cmentarzach sprier...ć.:)
        • Gość: ciekw Re: Projekt nowego zielonego rynku IP: 217.147.83.* 20.05.14, 11:11
          poczekajmy na rezultty
    • Gość: Cypis Odzież używana nie zniknie z przemyskiego zielenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.14, 21:42
      Odzież używana nie zniknie z przemyskiego zieleniaka - nowiny24.pl
      • Gość: benek Re: Odzież używana nie zniknie z przemyskiego zie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.14, 12:43
        Można było najpierw ustalić ... ale jest przecież Brygada RC ... "gdy potrzebna ci pomocna dłoń, słuchawkę chwyć i dzwoń ..."
        youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=axJ4ZVEUDyc
    • Gość: Cypis Rozpoczęty z wyraźnym opóźnieniem w grudniu 2013 r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 12:01
      Rozpoczęty z wyraźnym opóźnieniem w grudniu 2013 r. remont Zielonego Rynku stał się kolejnym już bublem inwestycyjnym - przemysl24news.pl
      • Gość: ja Re: Rozpoczęty z wyraźnym opóźnieniem w grudniu 2 IP: *.ip.netia.com.pl 28.05.14, 13:33
        Oleszek jak zwykle się egzaltuje, ale rynek faktycznie w d... ciemnej a akurat jest sezon na zieleninki. Oddadzą pewnie w październiku, będzie można najwyżej ziemniaki na zimę kupić, hehe
        • Gość: zielony Re: Rozpoczęty z wyraźnym opóźnieniem w grudniu 2 IP: 185.18.135.* 28.05.14, 17:35
          Najlepszy Prezydent na podkarpaciu prowadzi tę inwestycję najlepiej jak umie.
          • Gość: kupiec ile potrwa remont placu ! IP: *.toya.net.pl 31.05.14, 20:59
            qrde ile można remontować kawałek placu - w tym czasie można most postawić lub zrobic od zera kawał obwodnicy a tu dalej końca ni widać, kto nadzoruje postęp prac, tam ciągle ledwo ktoś się kręci a czas leci.
            • Gość: benek Re: ile potrwa remont placu ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.14, 00:02
              To co robi radny Oleszek, to nic nadzwyczajnego. W zwykłym mieście opozycja jest od tego i nawet z o wiele bardziej błahych rzeczy potrafi zrobić użytek, Ale przecież żyjemy w mieście wyjątkowym. Większość członków rady na dzień dzisiejszy jest w opozycji, prawdopodobnie będą się ubiegali o następną kadencję, ale ruszyć d... w sprawie zieleniaka im się nie chce. W innych sprawach też nie. Może to i lepiej? Po co nam tacy radni w następnej kadencji?

              Ostatnia kampania do europarlamentu pokazała, że najlepsze wyniki uzyskiwali nie ci co pokazywali się na plakatach, billboardach, ale tacy, którzy spotykali się z ludźmi, rozmawiali z nimi. Radny Oleszek jest na dobrej drodze!
    • Gość: Cypis Kompromitacja na Zielonym Rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.14, 11:20
      Kompromitacja na Zielonym Rynku - zycie.pl
    • Gość: Cypis Wojna o zielony rynek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.14, 19:51
      Wojna o zielony rynek - tvp.pl/rzeszow
    • Gość: Cypis Zaniedbany Zielony Rynek w Przemyślu nadal ma pech IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.07.14, 15:51
      Zaniedbany Zielony Rynek w Przemyślu nadal ma pecha - nowiny24.pl
    • Gość: Obserwatorka Re: Zaniedbany Zielony Rynek w Przemyślu nadal ma IP: *.107.115.253.mediahost.pl 11.07.14, 16:48
      Wszystko jest pod kontrolą. I na wszystko są dokumenty. I jedno jest pewne że to bicie piany nikomu nie jest potrzebne.
      • 2seth Re: Zaniedbany Zielony Rynek w Przemyślu nadal ma 14.07.14, 16:07
        Gość portalu: Obserwatorka napisał(a):

        > Wszystko jest pod kontrolą. I na wszystko są dokumenty. I jedno jest pewne że t
        > o bicie piany nikomu nie jest potrzebne.
        Może chociaż jeden mały straganik się dziś pojawi???? taki malusi... nie za 3,5 tys. ale za 35 groszy???
        • 2seth Re: Zaniedbany Zielony Rynek w Przemyślu nadal ma 15.07.14, 17:33
          Myślałem , że dziś pojawi się pierwszy straganik wymarzony. A tu NIC. I jest mi bardzo przykro.
          • Gość: Cypis Re: Zaniedbany Zielony Rynek w Przemyślu nadal ma IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 15.07.14, 19:38
            To się nazywa "S..."
    • Gość: Cypis Burza wokół zielonego rynku w Przemyślu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.14, 22:36
      Burza wokół zielonego rynku w Przemyślu - nowiny24.pl
      • Gość: Handlowiec Re: Burza wokół zielonego rynku w Przemyślu IP: *.107.115.253.mediahost.pl 16.07.14, 17:49
        Nie wiem za co zapłaciłem. Gdzie są do qr..y nędzy te stragany? Chyba trzeba wysłać do wykonawcy zaprzyjaźnionych kolegów z Doniecka. Może zrozumie, że się żarty skończyły. I po tą rżącą na II piętrze Ratuszowej idiotkę. Parę osób podziękuje.
    • Gość: Cypis "Robert weź się do roboty..." IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.14, 16:50
      "Robert weź się do roboty, bo na kogo będziesz zwalał swoje niepowodzenia w następnych miesiącach, a przecież kampania dopiero przed nami…"
      ZIELONY RYNEK – WSZYSTKO PRZEZ MOJEGO BYŁEGO ZASTĘPCĘ - facebook.com
      • Gość: ja Re: "Robert weź się do roboty..." IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.14, 22:17
        R. Ch. nie jest bez winy, ALE:
        p. Błachowicz BYŁ zastępcą do maja, a inwestycja miała być do tego czasu dawno zakończona
        p. Błacowicz MIAŁ w swoich kompetencjach nadzór nad wydziałem który prowadził tą inwestycję
        • Gość: Cypis Re: "Robert weź się do roboty..." IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.14, 22:42
          Prezydent nie miał w swoich kompetencjach nadzorowania drugiego zastępcy?
          Nie zdziwiło go, że przetarg ogłasza się na początku października, a prace mają być zakończone kilka dni przed Wigilią, a potem do końca lutego?
          W historii przemyskich inwestycji znane są przypadki układania betonowej kostki w zimie?
          • Gość: kostek Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos..." IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.14, 22:55
            Spacer ul.Łukasińskiego w kierunku Biedronki też w sprawie kostki coś wnosi...
            • Gość: Cypis Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.14, 23:17
              Jak prezydent sobie coś wymarzy, to i prywatny inwestor wizualizację zrobi z budynkiem na którym widać napis Multikino. Ale jak inwestora z zewnątrz się nie uda pozyskać, to wina drugiego zastępcy. Choć nie on startował w wyborach i nie on miał na ulotce: "stworzyliśmy strefę ekonomiczną, teraz negocjujemy inwestycje".
              • Gość: tak będzie Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.14, 23:44
                Negocjujemy i będziemy negocjować do skutku...
                • Gość: Cypis Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.14, 00:00
                  Do emerytury i jeden dzień dłużej
                  • Gość: gość Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.static.ip.netia.com.pl 18.07.14, 08:47
                    OK, za całokształt odpowiada Choma, i nie chce go bronić, ALE jak to jest że będący bezpośrednio odpowiedzialny za wydział Błachowicz jest przez PO wybielany, i nikt nie ponosi najmniejszych konsekwencji za opóźnienia, i realne straty finansowe kupców?
                    Ktoś pracował, i dostawał pieniądze za zrobienie przetargu, ktoś nadzorował inwestycję, ktoś jest przełożonym tego nadzorującego, i w końcu ktoś miał pod sobą cały wydział. I co, tylko Choma winny?
                    Też uważam że to nieuczciwe ze strony Prezydenta zwalać winę na zastępcę, w końcu widział kogo ma w urzędzie, trzeba było zwolnić wcześniej jeśli mu nie odpowiadał sposób prowadzenia spraw.
                    A swoją drogą kreowany na rzutkiego i efektywnego menedżera Błachowicz ma na koncie sam wtopy, najpierw śmieci, teraz zieleniak, w międzyczasie schronisko, co będzie jak wygra te wybory strach myśleć.
                    • Gość: Urzędnik Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.107.115.253.mediahost.pl 19.07.14, 06:39
                      Były zastępca Prezydenta miał niewątpliwie wtopy. Ale nawet idiota zwróci uwagę, że największe to były w gospodarce komunalnej gdy naczelnikiem była "pani" która , gdy się śmiała to słychać była od parteru do samej góry w budynku na ratuszowej 10A. I nie pomogły dobre rady żeby ją zdjąć z tego stołka bo odbije mu się jej kretyńskie zarządzanie czkawką. Zauroczony świetlanym obrazem kandydowania na głównego prezia roztoczonym przez Piotrusia Bufona z wielkiego "miasta" Żurawica brnął w błędne decyzje i w swoim zadufaniu nie podjął jednej , najważniejszej - wywalić "toto" na zbity pysk. Teraz z tym problemem walczy pani Dyrektor Rysia i w przyszłym miesiącu "awansuje" ową panią od pierogów do innego wydziału. Mam nadzieję, że do komunikacji - tam pan naczelnik wie co z "tym czymś" zrobić. I tak oto przez jedną "panią" posuwającą się w prawie na prawo i na lewo poległ był pan zastępca prezydenta. A co do wyborów to bez obaw. Nie wiem czy znalazłbym chętnego do obstawienia 1:100 że zostanie on prezydentem.
                      • Gość: gość Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.14, 08:08
                        Ja słyszałem że ta "pani" jest popierana przez przemyską PO, której przewodniczącym jest Błachowicz. Ta "pani" była przez dłuższy czas p.o. naczelnika, i już dała się poznać z tej lepszej strony, po czym została awansowana na naczelnika. To jak to było, prezydent Choma ją mianował na złość Błachowiczowi?
                        • Gość: Urzędnik Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.107.115.253.mediahost.pl 19.07.14, 16:08
                          Stwierdzenie, że dała się poznać z lepszej strony to bzdura. Stanowisko naczelnika komunalki na podstawie umowy Regiia/Peło należało się Peło. A że ta starsza kobieta jest jakąś tam rodziną Piotrusia Pana z Dziurawicy to prezio Wojtek nie miał wyjścia jak ją zaklepać a Chomik nie mógł odmówić. I tyle w temacie damsko - męskim. Czekam na rozliczenie wspaniałych pomysłów tej starszej "pani" na cmentarzach , w schronisku dla zwierząt czy też finansowania różnych konkursów na które nie było w budżecie kasy.
                          Ps.Jedno jest pewne-śmiech to zdrowie. Tylko czasem doprowadza do szału tych co go muszą słuchać 8 godzin.
                          • Gość: bez zareobku Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.107.115.253.mediahost.pl 21.07.14, 20:36
                            gdzie jest mój stragan ?????????????? ile mam handlować na ziemi?? poczekja ty... dostaniesz.
                          • Gość: Urzędnik Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.107.115.253.mediahost.pl 24.07.14, 05:39
                            A teraz , za upomnienie które dostała , podała do sądu magistrat. I będą się tłumaczyć wszyscy za "krzywdę" owej kobiecie wyrządzoną. A oprócz tego, będą się też tłumaczyć za błędy. Oczywiście tej "pani". Choćby za podpisane z bankrutem umowy na wykonanie remontu ZR.
                            • Gość: waluś Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.14, 08:58
                              To już po niej, niech się pakuje. Jak to sprawa w sądzie pracy, to może liczy na pomoc żony Helmuta vel Breivika albo rzeczywiście jak mówią, postradała zmysły. Kto sieje wiatr, zbiera burze. A urząd nie oddał sprawy ZR do prokuratury? Jeszcze oberwie i za to. Innym też się oberwie jak wyjdą na jaw inne ciemne sprawki. Zwali całą winę na swoich podwładnych, jak już to robiła zresztą.
                              • Gość: Sezonowy Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.107.115.253.mediahost.pl 26.07.14, 16:20
                                Gdzie jest mój stragan? Zapłaciłem i miał być a nie ma. Ciekawe co mam dać jeść dzieciom? Pewnie szczaw. Po pan prezio to i wesele zrobił i się bawi. A pamięta ktoś kiedy zmarł pan profesor ojciec prezia? Bo to chyba jeszcze nie 12 miesięcy.
                                • Gość: zielony Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: 185.18.135.* 26.07.14, 21:03
                                  UWAGA!!! UWAGA!!! SĄ PIERWSZE STRAGANY
                                  zapodaj.net/b97fee7cde50e.jpg.html
                                  • Gość: Urzędnik Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.107.115.253.mediahost.pl 28.07.14, 15:06
                                    Bzdury.Umowa z wykonawcą została zerwana. A kiedy będą? Pewnie po nowym przetargu. A prawniczka posuwająca się w prawie to w prawo to w lewo na urlopie zasłużonym i ma to wszystko tak jak w nazwisku. Czuj fryzjernia z ZR.
                                    • Gość: tak Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.14, 15:28
                                      Takiemu to dobrze... też chcę taką pracę, w której nie trzeba nić robić a wypłata regularnie wpływa na konto. Eeeech nie ma jak Przemyśl...

                                      img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201006/1276026395_by_tomsson_600.jpg
                                      • 2seth Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... 28.07.14, 17:07
                                        Taki też bym chciał mieć:(www.chatki-stragany.pl/
                                        • Gość: tak Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.14, 17:48
                                          taki byłby lepszy :) ... każdy handlujący go mógłby po pracy zabrać do domu... i UM by się odciążyło i nie trzeba by było rozpisywać nowego przetargu... same plusy!
                                          • Gość: tak Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.14, 17:48
                                            www.el-krys.pl/galeria/image.raw?view=image&type=orig&id=109
                                            • Gość: Handlowiec Re: "czyjeś wady widzimy, swoje na plecach nos... IP: *.107.115.253.mediahost.pl 29.07.14, 12:42
                                              A do napędu obecny peło naczelnik komunalki. Za podpisywanie kretyńskich dokumentów i umów.
                                              • Gość: Wokulski Jeszcze się wszystko wyjaśni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.14, 13:07
                                                Nie martwcie się, w październiku wszystko się wyjaśni na rozprawie sądowej - były Naczelnik kontra Urząd Miejski. Zobaczycie kto ma rację.
                                                • Gość: Rzecki Re: Jeszcze się wszystko wyjaśni IP: *.107.115.253.mediahost.pl 29.07.14, 16:16
                                                  Chyba że na Waygarta przyspieszą i będzie na Mickiewicza a nie na Konarskiego:)
                                                  • Gość: as co dalej z Zielonym Rynkiem? IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.14, 13:40
                                                    umowa wypowiedziana, co dalej z zielonym rynkiem? Co dalej z zadatkami, które kupcy wpłacali, bo podobno cos wpłacali...
                                                  • Gość: ass nad assy Re: co dalej z Zielonym Rynkiem? IP: *.107.115.253.mediahost.pl 31.07.14, 21:21
                                                    To idź i zapytaj pana peło naczelnika. Jak tak mu trudno było zrozumieć, że z tym dostawcą nie warto było spisywać umowy to powinien teraz dostać wypowiedzenie. Brakuje słów na te i inne proste remonty i inwestycje. Wiele razy było tak, że papierologia była dla 5 urzędasów i na miesiąc a robota była na 3 dni. Ale w końcu zarabiają na NASZE inwestycje i remonty. A my płacimy i płacimy i płacimy. Z naszych podatków i durnych wyborów na władze miejskie. Durne moje/nasze miasto. A wystarczy popatrzeć obok, na innych. I nie tak daleko. Na Podkarpacie.Kolejny przykład to Zakład Robót Drogowych - lądowisko dla popleczników. Ups, chyba za dużo napisałam:9
                                                  • Gość: Spoko Re: co dalej z Zielonym Rynkiem? IP: *.play-internet.pl 31.07.14, 21:55
                                                    .107.115.253.mediahost.pl zdecyduj się kim jesteś: ass nad assy, Sezonowy, Urzędnik, obserwatorka ? mógłbym wyliczyć jeszcze z 10 twoich nicków , ale Ty jesteś tylko jakmiśtam
                                                    urzędasem, zawistnym zresztą, który ryje pod kolegami.
                                                  • Gość: ni(ck)t Re: co dalej z Zielonym Rynkiem? IP: *.107.115.253.mediahost.pl 02.08.14, 13:33
                                                    "zawistnym urzędasem"..... czy osobą ujawniającą patologię i chaos w urzędzie? A ty kim jesteś i jakie masz pogląd na sprawę? Zważywszy na fakt ( poniższe wpisy) , że nie napisałem nieprawdy? Coś odbiega od tego co przedstawiłem? spokorokokoko czy jak ci tam? Nick jest ważny czy treść ? A co ip to proponuję poczytać o cyferkach i wtedy wyciągać wnioski.
                                                  • 2seth Re: co dalej z Zielonym Rynkiem? do "spoko" 02.08.14, 13:42
                                                    Trafił się kolejny , sfrustrowany i obrażony urzędas . Poczytaj , pomyśl a potem obrażaj piszących na forum . Pomyślałeś/łaś ( bo pewnie ta - co się posuwa to tu to - tam nie myśli ) że aż tak zaboli? Ktoś zapłacił, ktoś oczekuje dostawy. Proste zasady marketingowe, ale niezrozumiałe dla urzędników.

                                                    Gość portalu: Spoko napisał(a):

                                                    > .107.115.253.mediahost.pl zdecyduj się kim jesteś: ass nad assy, Sezonowy, Urzę
                                                    > dnik, obserwatorka ? mógłbym wyliczyć jeszcze z 10 twoich nicków , ale Ty jes
                                                    > teś tylko jakmiśtam
                                                    > urzędasem, zawistnym zresztą, który ryje pod kolegami.
                                                  • Gość: Spoko Re: co dalej z Zielonym Rynkiem? do "spoko" IP: *.play-internet.pl 02.08.14, 15:02
                                                    Nie jestem urzędnikiem ani sfrustowanym , ani też żadnym innym. Uważam, że odpowiedzialni za taki stan remontowanej części "Zielonego Rynku" powinni ponieść konsekwencje zarówno służbowe, finansowe jak też wynikające z kk jeżeli zostało popełnione przestępstwo.
                                                    I to jest tyle w temacie
                                                    miłego dnia życzę
    • Gość: Cypis Będzie przetarg na dokończenie remontu Zielonego R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.14, 08:21
      Będzie przetarg na dokończenie remontu Zielonego Rynku - zycie.pl
      • Gość: :() Re: Będzie przetarg na dokończenie remontu Zielon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.14, 09:40
        Jak ktoś podpisuje umowę z firmą, którą ściga komornik, to tak to się kończy.
      • nadsanski14 Re: Będzie przetarg na dokończenie remontu Zielon 06.08.14, 14:37
        Telenoweli ciąg dalszy

        zycie.pl/informacje/Przemysl/3084,Skandalu-na-Zielonym-Rynku-cd.html
    • Gość: Cypis Kupcy z Przemyśla wystawieni do wiatru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.14, 11:16
      "Co z pozostałą częścią zieleniaka, czyli 2/3 powierzchni?

      - W dalszych planach oczywiście jest remont tej części. Jednak raczej nie jest to najbliższa przyszłość – twierdzi Wołczyk."
      Kupcy z Przemyśla wystawieni do wiatru - strefabiznesu.nowiny24.pl
      • Gość: gość Re: Kupcy z Przemyśla wystawieni do wiatru IP: *.static.ip.netia.com.pl 05.08.14, 15:21
        Tak miało być , pisały w zeszłym roku w sierpniu Nowiny:
        Prawdopodobnie jesienią ruszą prace przy modernizacji zielonego rynku. Będą prowadzone etapami, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać handel. Jeżeli pozwolą na to finanse, roboty na całości zieleniaka być może zakończą się w przyszłym roku.
        Projekt przebudowy zielonego rynku wykonał architekt Zbigniew Winiarczyk. Powstaną rzędy jednakowych budek. Wnętrze każdy będzie mógł wyposażyć według własnych potrzeb. Koszt budek handlowych, ok. 7 tys. złotych za jedną, kupcy będą musieli pokryć z własnej kasy. W rzędach ustawione będą również stragany – ławy, przeznaczone dla osób handlujących okazjonalnie. Pomiędzy budkami i straganami dach. Plac zostanie wyłożony kostką brukową. Po zakończeniu robót całość stanie się wizytówką miasta.


        I to już nawet nie jest śmieszne. Teraz zamiast wizytówki mamy rozkopany burdel, ciesniących się kupców i kupujących, a pan Geleta mówi że 2/3 zostanie już w tym Bangladeszu.
        Co on odsetkami i karami mami, przecież jeśli wykonawca rzeczywiście splajtował to Przemyśl dostanie okrągłe 0, Urząd Skarbowy i Zus ma pierwszeństwo i na pewno nie wystarczy na pokrycie reszty dłużników.
        I teraz trzeba będzie jeszcze zapłacić jak za woły komuś kto łaskawie dokończy rozkopaną inwestycje.
        I teraz najważniejsze, przez rok nie potrafią wyłożyć kostką kawałka placu i postawić budek, chyba prostszego remontu nie można sobie wyobrazić, czy ktokolwiek straci choćby premie za to? a gdzież tam, wszystkiemu winien były zastępca, chyba tylko dlatego że już nie pracuje, z obecnych urzędników same niewinne Agnieszki zostały, nikt przetargu nie układał, nikt nie rozstrzygał, nikt go nie aneksował w nieskończoność. WINNYCH JAK ZWYKLE NIE MA
        • 2seth Re: Kupcy z Przemyśla wystawieni do wiatru 05.08.14, 16:25
          Na początku kwietnia pisałem , że wybór wykonawcy był chybiony. Nie wybiera się bankruta do roboty której on nie może wykonać. Uważam też, że za wszystkie straty handlowców odpowiada osobiście była pani naczelnik ( która w swej ignorancji i hipokryzji oddała sprawę upomnienia za ZR do sądu pracy ) i obecny pan pełniący obowiązki naczelnika. To ich powinno pociągnąć się do odpowiedzialności. Toż na miłość boską oni pracują za NASZE PODATKI. To urzędnicy są dla mieszkańców a nie odwrotnie! I na koniec nie dziwi fakt, że była pani od pierogów i była kierowca nie wykazali się odrobiną zdrowego rozsądku w zawieraniu umów. Ale to bajka dla osobników z Waygarta.
          • Gość: gość Re: Kupcy z Przemyśla wystawieni do wiatru IP: *.toya.net.pl 05.08.14, 21:00
            oj setuś, setuś, tylko "kasa", "kasa" i "kasa"... co z ciebie za Tekst linka
        • Gość: gosc A jaka jest prawda? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.14, 14:56
          A czy komuś nie wpadło do głowy, że jest to sabotaż? Celowa robota? Komu zależało na tym, by przed wyborami skompromitować prezydenta? Jak myślicie? Kto wprowadził do urzędu kobyłę trojańską? Która posiadając bardzo mocną pozycję i ochronę od samego początku kompromitowała urząd i prezydenta i mimo to pozwalano jej na kretyńskie działania? A teraz ma jeszcze czelność skarżyć urząd.
          • Gość: Cypis Re: A jaka jest prawda? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.14, 17:04
            A czy komuś nie wpadło do głowy, że w dalszym ciągu chce się realizować ten plan? - klik

            Tak po cichu, jak z wycięciem lip w Rynku?
            • 2seth Re: A jaka jest prawda? 07.08.14, 18:40
              Nie rozumiem kto w końcu i komu wypowiedział umowę? Czy UM dla wykonawcy ( żp) czy też wykonawca UM (gp)?
              • Gość: Cypis Re: A jaka jest prawda? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.14, 21:16
                Pozostają Super Nowości - klik
                • 2seth Re: A jaka jest prawda? 07.08.14, 21:55
                  Wiesz,pozostaje się zastanowić kto i za co odpowiada. I walą (przepraszam ) mi koneksje rodzinne i nepotyzm partyjny. Czas się zastanowić kto będzie podejmował strategiczne decyzje - decyzje za które odpowiadamy finansowo my, mieszkańcy i skutki których będziemy ponosić wiele lat. Jak dla obecnie rządzących problemem jest wyremontowanie kilkuset metrów kwadratowych płaskiej nawierzchni z infrastrukturą podziemną i zabudową a problemem nie jest zaciągnięcie długofalowego kredytu na budowę obwodnicy wschodniej ( zresztą nikomu niepotrzebnej - potrzebny jest most różnicowy na wysokości osiedla na kmieciach ). Gdzie tu jakiś pomysł i logika działania? Gdyby była możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej osób odpowiedzialnych za nietrafione inwestycje - jestem za. I nieważne jaka partia to przeforsuje. jestem ZA.
                  • Gość: Cypis Re: A jaka jest prawda? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.14, 23:14
                    Specjalnie nie ma się co zastanawiać nad tym kto i za co odpowiada. Ustawa o samorządzie gminnym jasno to określa, a każdy chyba wie kto wygrywa wybory i bierze na siebie.obowiązki.

                    Obawiam się, ze żadna partia nie przeforsuje przepisów, które umożliwią nakładanie kar finansowych za nietrafione inwestycje w samorządach. Sami na siebie przecież nie będą kręcili bata. Nawet jak doprowadzi się do upadku spółki, to można uniknąć kary - klik i klik
      • Gość: Cypis Re: Kupcy z Przemyśla wystawieni do wiatru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.14, 23:51
        Czyli 12 lat, to za mało czasu, aby wyremontować nawierzchnię, choć plany są, ale raczej odłożone w bliżej nieokreśloną przyszłość. BRAWO!
        • Gość: ass Re: Kupcy z Przemyśla wystawieni do wiatru IP: *.107.115.253.mediahost.pl 01.09.14, 07:56
          Chyba żeby stawiać tam jakieś okienko. Pewnie byłoby po sprawie:)
      • Gość: Cypis Zielony Rynek – zielony bubel? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.15, 09:18
        Zielony Rynek – zielony bubel? - zycie.pl

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka