Dodaj do ulubionych

Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy

IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.14, 00:05
Takie są oczekiwania naszego sąsiada, który m.in. :
- ogłosił święto narodowe w dniu postania UPA a nielicznym żyjącym jej żołnierzom zamierza przyznać prawa kombatanckie
- oficjalnie kwestionuje ukraińską odpowiedzialność za zbrodnie wołyńskie
- nie zezwala na import niektórych towarów z Polski / m.in. wołowiny /
- zgodnie z prawem bez zbędnej kontroli i nadzoru pozwala na transfer pieniędzy do rajów podatkowych.
jacekzdrojewski.blog.onet.pl/2014/12/17/polska-ukraina/
Oczekujemy, że zanim Prezydent Poroszenko wygłosi oklaskiwaną mowę w Sejmie RP polscy rozmówcy zwrócą mu uwagę, że:
- nie może być członkiem europejskiej rodziny państwo , które buduje swoją tożsamość na faszystowskich tradycjach
- trudno budować dobrosąsiedzkie stosunki z państwem, które nie potrafi zmierzyć się i rozliczyć z własną historią
- współpraca gospodarcza musi być oparta o zasadę wzajemności
- pomoc finansowa w sytuacji wszechobecnej korupcji i swobody ucieczki pieniędzy z kraju prowadzi do zasilania prywatnych rachunków oligarchów i taniej przesyłać będzie pieniądze bezpośrednio na ich konta w rajach podatkowych.
Krótko mówiąc bez politycznego i praktycznego uporania się z powyższymi problemami nie sposób dyskutować o pomocy i współpracy.
Obserwuj wątek
  • Gość: przepraszam Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.toya.net.pl 18.12.14, 17:13
   wiadomosci.onet.pl/kraj/poroszenko-a-prawda-o-ludobojstwie/65kmn9
   W sprawie prawdy o ludobójstwie dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich z Ukraińskiej Powstańczej Armii i SS Galizien na Polakach i obywatelach polskich innych narodowości prezydent Ukrainy Petro Poroszenko stosuje zasadę Lecha Wałęsy: „Jestem za, a nawet przeciw”. Stosowanie tej zasady i to w tak delikatnej materii prowadzi, co trzeba wyraźnie podkreślić, nie do pojednania i przebaczenia, ale do ponownych konfliktów.
   Prezydent Ukrainy przemawiając w środę w polskim Sejmie mógł dokonać historycznego zwrotu w relacjach polsko-ukraińskich. Wystarczyło, aby najpierw stwierdził, że w latach 40. ubiegłego wieku faszystowskie organizacje ukraińskie dokonały ludobójstwa na obywatelach Drugiej Rzeczypospolitej, a następnie wypowiedział w imieniu narodu ukraińskiego jedno tylko słowo: przepraszam.
   Niestety Petro Poroszenko nie miał odwagi nazwać owej zbrodni przeciwko ludzkości po imieniu. Co więcej, użył określenia „tragedia”, tak jakby Holokaust Żydów czy ludobójstwo Ormian w Turcji lub obecnie trwająca zagłada chrześcijan na Bliskim Wschodzie można było także skwitować tym wieloznacznym określeniem, pasującym do pojedynczej zbrodni czy nieszczęśliwego wypadku.

   Poza tym przymiotnik „wołyńska” jest też fałszywy, bo Polacy, Żydzi, Czesi, Ormianie i sprawiedliwi Ukraińcy - ratujący swoich sąsiadów, ginęli z rąk banderowców nie tylko na Wołyniu, ale i w Małopolsce Wschodniej oraz na Lubelszczyźnie, którą ukraiński prezydent dziś odwiedza.
   Brak prawdy jest budowaniem domu bez fundamentów. W wypadku Petro Poroszenki takie działanie jest tym bardziej znamienne, bo niestety próbuje on gloryfikować zbrodniarzy. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że dzień 14 października ustanowił on świętem narodowym, choć wiedział bardzo dobrze, że tę datę tak banderowcy z partii „Swoboda” i Prawego Sektora, jak i mieszkańcy Ukrainy zachodniej, obchodzą jako datę utworzenia UPA. Wprawdzie polscy (nieliczni, ale bardzo hałaśliwi) sojusznicy banderowców, próbują wmówić opinii publicznej, że owe nowe święto jest związane – uwaga! – z Matką Bożą i kozakami, ale sam Poroszenko, jak na ironię, robi co może, aby udowodnić, że jest dokładnie odwrotnie. Przykładem tego jest także jego wpis na Twiterze: „Pod tym żółto-błękitnym sztandarem maszerowali żołnierze UPA.” Link: twitter.com/poroshenko/status/503059475306397696
    • 99venus Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy 20.12.14, 14:36
     lobby banderowskie jest w Polsce wyjatkowo silne ponieważ opiera się o ZUwP,Nasze Słowo i ukraińskie audycje w PR Koszalin i Olsztyn.Żeby było śmieszniej na tę antypolską działalność idą polskie pieniądze.
     w dodatku ukraińskie środowiska nacjonalistyczne wspierane są czynnie przez pożytecznych polskich idiotów którzy niczego nie zrozumieli,niczego się nie nauczyli.
     • Gość: tadek_42 Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.14, 16:55
      Na tą działalność USA 5 ostatnich lat wydało miliardy dolków, nie dlatego że OUN to sojusznik hitlerowskich Niemiec, ale dlatego że opowiada się przeciw Rosji. A wiemy że to naziści w dużo gorszym wydaniu niż gestapo. Gestapo zabijało ludzi im nieznanych, traktując ich za zwierzęta (zgodnie ze zbudowaną na katolickiej religii interpretacją- wszelkie istoty maja służyć człowiekowi, a żyd to zwierzę). A Ukraińcy zabijali ludzi, których znali, sąsiadów, z nienawiści, nie z wskazań religijnych. UPA to paskudztwo gorsze niż karaluchy
      • jobrave Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy 21.12.14, 01:36
       Wszystko wskazuje, na, to, że USA zamierza walczyć z Rosją do ostatniego żołnierza (ukraińskiego oczywiście), skoro tak szybko udało się Obamie przepchnąć ustawę. Nie udało się Amerykańcom zwinąć Krymu, to zarobią na dostawach. A był spokój, ludzie jakoś sobie żyli, na pewno nie chcieli tego co jest, a tym bardziej tego co będzie. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł właśnie, że nie da kasy, dopóki władze nie zaczną reformy, a pierwszym krokiem ma być "urealnienie" cen energii, czyli podwyżki. Nie wyobrażam sobie jak ci ludzie przeżyją, tam tę zimę i następne. No cóż, znów Ukraińcy dali się uwieść banderowcom i znów źle się, to dla nich skończy. Smutne to.
       • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 21.12.14, 03:08
        wina nie po stronie banderowcow,tylko po stronie kleru wszelkiej masci.a gawiedz przez nich skolowana juz od tysiecy lat temu,dlatego tego sie juz nie rozwiaze,az na samym koncu
        ostatnich siedmiu[7]lat historii ludzkosci jaka znamy.w wpisie trzecim od konca tez jest blad.otoz
        gestapo swej roboty nie wykonywalo z katolicka zasada,a Martina Lutra zasada,wyluszczona w jego ideologii[ktora zreszta nie odbiegala wiele od katolickiej],ktora na poczatku jego buntu byla
        trafna i wzniosla,ale pozniej zeszla na manowce,poniewaz jego glownym przeciwnikiem z ktorym nie bylo mu po drodze byl papiez.poczytac ML ksiazki,to bedzie sie mialo jasny na wszystko poglad[na podstawie ML ideologii w Norymberdze hitlerowcy starali udawadniac swiatu swa niewinnosc].szukanie wiedzy,rozwazanie i wyciaganie potem wnioskow jeszcze nikomu nie zaszkodzilo.tak samo jak to ma miejsce z budowaniem wiary=czytanie i sluchanie.
        • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.12.14, 10:17
         Poroszenko chce siłowo rozwiązać problem Donbasu i Krymu. Liczenie na to że Rosjanie oddadzą Krym bez walki widząc potencjał militarny Ukrainy jest naiwnością. Sprawę należy określić w sposób prosty, jest to przygotowywanie kraju do wojny. Przy czym Ukraina dąży do jej rozprzestrzenienia się na inne kraje. www.biztok.pl/gospodarka/ukraina-wyda-miliardy-na-zbrojenia_a19451 Być może jest to celowy wybieg polityczny ukraińskich władz, Ukraina jest bankrutem, aby dostać kolejne pożyczki z MFW musi wdrożyć reformy,czyli drastyczne cięcia które zaskutkują potwornym spadkiem poziomu życia ludności. Jak zacznie się ludność przeciwstawiać tej polityce władze wprowadzą stan wojenny który umożliwi ścisłą kontrole i trzymanie za twarz.
         Ciekawe jest stanowisko Guntera Grassa w tej i nie tylko w tej sprawie.wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Gnter-Grass-trzecia-wojna-swiatowa-juz-sie-rozpoczela,wid,17121993,wiadomosc.html?ticaid=11404b
       • 99venus Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy 21.12.14, 10:11
        "ludzie sobie jakoś żyli" - ano jakoś,tylko ciagle narzekali.na wszystkich,tylko nie na siebie i swoje lenistwo.
        MFW w przeciwieństwie do polskiego rządu nie widzi powodu żeby udzielać pomocy bezwarunkowo i wyrzucać pieniadze w błoto.
        może coś bliżej na temat tej próby zwinięcia Krymu przez Amerykanów?to bardzo ciekawa wersja zeby nie powiedzieć,że śmieszna.
        • jobrave Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy 21.12.14, 13:43
         @Gonzales,
         Rosja Krymu nie odda, bo nie po, go zgarnęła. Rzeczywiście wygląda na, to, że Ukraina szykuje się do wojny - różni eksperci twierdzą, półgębkiem, że- po ewentualnym, prawdziwym rozejmie, konflikt rozgorzeje na nowo.

         @99Venus,

         Bardzo podobają mi się Twoje wpisy, choćby dlatego, że zawsze zastrzegasz, że Twoja negatywna ocena dotyczy banderowców i ich sympatyków, a nie narodu ukraińskiego, i - oczywiście - zgadzam się z ich treścią, ale, w tym przypadku zgodzić się nie mogę. Uważam, ze błądzisz, sugerując, że teraz na Ukrainie jest lepiej niż za Janukowycza, według mnie jest jednak gorzej - giną ludzie, cywile i żołnierze, ludziom odebrano spokój, perspektywy, zmuszeni są do opuszczania swoich domów, miejsc, w których żyli przez całe pokolenia, setkom tysięcy, a może i milionów ludzi zburzono ich świat . Piszesz: "Ciągle narzekali.na wszystkich, tylko nie na siebie i swoje lenistwo". Nie są odosobnieni, my też ciągle narzekamy i też ludzi leniwych nie brakuje, choć "sowietyzm" był mniej dotkliwy niż tam. Pisząc :"jakoś sobie żyli", mam na myśli, to, że żyli w pokoju, biednie, ale w pokoju, a teraz? Jeszcze biedniej i z wojną na karku, więc, co jest lepsze?
         Międzynarodowy Fundusz Walutowy, to banda bezwzględnych banksterów, którzy nie zajmują się pomocą, lecz zarabianiem kasy, stawiając bezwzględne warunki. Wczoraj, lub przedwczoraj Poroszenko zwrócił się do MFW wypłacenie kolejnej transzy kredytu, ponieważ, jak sam stwierdził Ukraina jest na skraju bankructwa, ale MFW, powiedział, że owszem, ale najpierw rząd ukraiński musi niezwłocznie zacząć reformy. Niezwłocznie! Pierwsze kroki, to jak już pisałem wcześniej, podniesienie cen energii i paliw oraz cięcia w wydatkach socjalnych, MFW żąda, żeby "proces reform" rozpoczął się już w styczniu przyszłego roku. W związku z tym upieram się jednak, przy swojej tezie, że pokój jest jednak lepszy od wojny.
         Ciekaw jestem, co tak Cię śmieszy w "próbie zwinięcia Krymu przez Amerykanów". Przecież każdy przytomny człowiek wie, jaką politykę prowadzą USA - grają obecnie na osłabienie nie tylko Rosji, lecz również Europy wprzęgając ją w konflikt z Rosją. Rosja traci na sankcjach, ale duże kraje europejskie również i o to chodzi Ameryce, która za wszelka cenę chce zachować pozycję hegemona. Jeśli chodzi o Krym, to jest to bardzo łakomy kąsek: kontrola całego basenu Morza Czarnego, w miarę krótka droga na Bliski Wschód i jeszcze krótsza na Bałkany. Z jakiego powodu, jeszcze przed Majdanem, pojawiły się w pobliżu Krymu okręty wojenne NATO (przypłynęły aż z bazy we Włoszech) i amerykańskie jednostki specjalne (nawet proponowano Putinowi skorzystanie z nich podczas olimpiady w Soczi), dlaczego pomimo wcześniejszych ustaleń, w ktorych brali udział ministrowie spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji, kiedy to uzgodniono z Janukowyczem termin wyborów , Poroszenko dokonał zamachu stanu i nie bacząć na porozumienie, obalił legalnego prezydenta Wiktora Janukowycza? Wyjasnienie jest dość proste Janukowycz gwarantował Rosji, że Flota Czarnomorska nadal bez przeszkód stacjonować na Krymie, natomiast rolą Poroszenki, było natychmiastowe wypowiedzenie umowy dzierżawy portów wojennych na Krymie i wprowadzenie tam "doradców wojskowych" USA. Dziwię się, że nie zauważasz próby osaczania Rosji od południa, zachodu i północy, przypomnij sobie, kto sprowokował wojnę gruzińską. Jest sporo w internecie, na ten temat nawet w źródłach amerykańskich, rządowych, tylko, że wszystko po angielsku. ale nie trzeba nawet czytać, wystarczy spojrzeć na mapę. Aha, również "przypadkiem" jeszcze przed Majdanem, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego Rumunii- Traian Benescu , poprosił o zwiększenie liczby "marines" stacjonujących w Rumunii i oraz samolotów, "prośba" została szybko spełniona. Putin dysponuje najlepszym wywiadem na świecie,. więc wiedział co się święci, dlatego pierwszy zajął Krym. I już go nie odda.

         • 99venus Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy 21.12.14, 17:25
          dziękuję za rzeczową polemikę.
          otóż ja twierdzę,że Ukraina to państwo upadłe i w ciągu najbliższych kilkunastu,kilkudziesięciu lat nikt i nic tego zmieni.zmiana wymaga zmiany świadomości.to sprawa pokoleń.myslę,że trzeba tam pojechać popatrzeć na zagrody,wsie,miasteczka,porozmawiać z tymi ludźmi aby dostrzec i zrozumieć skalę upadku.mentalnie panuje tam bolszewizm z lat 50.wszyscy mówią daj,nikt nie pyta co robić.kompletnie bezwolna masa,której Unia kojarzy się z dotacjami i zniesieniem wiz.
          tylko o to pytają.
          kończy się rok 2014-co się zmieniło na Ukrainie?moim zdaniem nic.oczywiście nie dotyczy to Kijowa i kilku większych miast.reszta siedzi cicho i czeka.nie należy się cieszyć z nieszczęścia bliźniego ale faktem jest,że w obronie Krymu nie padł ani jeden wystrzał.oddano Rosjanom wszystko:bazy,okręty,samoloty,uzbrojenie.to chyba daje najlepsze pojęcie o tym czym jest Ukraina.awanturę na wschodzie kto sprowokował?pierwszy akt parlamentu po Majdanie dotyczył języka powodując wzburzenie rosyjskojęzycznego wschodu Ukrainy.
          kto dzisiaj broni Ukrainy na wschodzie kiedy ciągle słyszę o ochotniczych batalionach proweniencji nacjonalistyczno-banderowskiej?
          Ja nie sugeruję,że za Janukowicza było gorzej.gorzej jest teraz bo państwo zostało okradzione,wojna kosztuje,giną ludzie i w dodatku nie widać perspektyw na lepsze.
          wszystkie porównania pomiędzy Ukrainą a nami wypadają na niekorzyść Ukrainy.
          przypomnij sobie jakie zmiany zaszły w Polsce pomiędzy czerwcem 89 a grudniem 89.ile rzeczy się zmieniło ilu rzeczy dokonano.jak czas po Majdanie wykorzystała Ukraina.
          ja im życzę jak najlepiej ale nie ma dnia żebym nie usłyszał lub nie zobaczył jakiegoś oszalałego banderowca.a ponieważ państwo ukraińskie zbrodni ludobójstwa po potepiło i nie rozliczyło,mordercom stawia pomniki i gloryfikuje UPA,o wybrykach rewizjonistów granic nie wspomnę to jest jak jest i obawiam się,że nie będzie lepiej ale będzie gorzej.
          opowieści o USA bym sobie odpuścił.opowieści o okrętach amerykańskich na morzu Czarnym i skutkach ich obecności to jak podejrzewam wymysł kremlowskiej propagandy mającej na celu usprawiedliwienie agresji na Krym.
          jakoś obecność rosyjskich samolotów i okrętów na drugim końcu świata takich nerwowych reakcji nie powoduje.
          • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.12.14, 18:08
           W zasadzie jobrave powtórzyłeś to co powiedział Putin niedawno na konferencji wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-zachod-mogl-zapobiec-wojnie-domowej-na-ukrainie/v2d4n Ja nie traktuje wszystkiego co mówi Putin jako propagandy, jest w jego rozumowaniu sporo prawdy, należy rozumieć interesy Rosji i nie należy ich lekceważyć. Dobry przykład w tej sprawie daje niemiecki szef MSZ i inni w Niemczech którzy potrafią obiektywnie ocenić sytuację i nie obawiają się o tym mówić publicznie.
           Nie liczenie się w polityce międzynarodowej z interesami Rosji jest skrajna głupotą na którą stać min polityków polskich , skrajnych rusofobów zresztą.
           Jestem przekonany że po odpowiednim przygotowaniu Ukrainy, dofinansowaniu i dozbrojeniu jej armii wybuchnie wojna,to że Rosja nie zrezygnuje z Krymu to rzecz oczywista. Stawiam nawet taką tezę że rządowi Ukrainy biorąc pod uwagę to co będzie musiał zrobić pod naciskiem MFW i pozostałych banksterów ta wojna będzie potrzebna.
           • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 21.12.14, 19:22
            gonzales,jobrave,a co powiecie albo pomyslicie o rozmowach aktualnych Lukaszenko z Poroszenka
            ? Ukraina jako calosc wie i rozumie dobrze,ze zagonila sie w slepy zaulek i nijak z niego sie wydostac,a ZYC trza.bo i cala Ukraina[ludnosc]niczym sie nie rozni od innych,ktorzy tez chca przezyc,nawet na zlosc zywym.te sily co popieraja w rozny sposob Ukraine,to albo tez nic nie maja by jej pomoc,albo nie chca i ogladaja sie na drugich,by to za nich uczynili.wojna niczego nie
            rozwiaze,tylko poglebi kryzys i ludzka niedole.wiec co pozostalo? jak to czesto w zyciu bywa,......
            TYLNE DRZWI.i kto wie,czy o tym wlasnie sie rozmawia w Kijowie.przeciez zgodnie z zalozeniami od 1 stycznia miala zaczac dzialac nowa Unia-Europejsko-Azjatycka[praktycznie ja
            na dzis juz stanowi Rosja-Bialorus i Kazachstan].niech w jakis "cudowny"sposob dojdzie do
            paktu Ukrainy z Bialorusia,a potem to juz z gorki.a i wilk bedzie syty, o owca cala.a najwiekszym zwyciesca bedzie UE na czele z jej prezydentem panem Danielem Tuskiem Europejskim[to oficjalnie],a tak nie,to pani Anielka,Bruksela,Londyn,Rzym,Ottawa,Waszyngton,
            Teheran i oczywiscie Vatykan.wiec cierpliwosci nam trzeba i sprytnej obserwacji.wesolych swiat !!!!!!!
             • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 21.12.14, 21:35
              A nie dostrzegasz tego że świat musi się liczyć z interesami USA a ci którzy tego nie robią stają się niewygodnymi "reżimami" i zaraz u nich jest wprowadzana"demokracja" za pomocą marines i dronów? Ja nie pochwalam takiego stanu rzeczy że słabsi muszą się liczyć ze silniejszymi, ja tylko stwierdzam fakt. Między "wielkimi" tego świata toczy się ciągła rywalizacja , ciągła chęć podporządkowania sobie przeciwnika, słabsi są tylko pionkami w tej grze, Są wykorzystywani a często staja się ofiarami tak jak się stało z Ukrainą.
              • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 21.12.14, 23:43
               a teraz gonzales przeczytaj na potwierdzenie tego co napisales 8 rozdzial a wersety od 9 do 11 z
               ksiegi Kaznodziei.i tak jest juz pomiedzy narodami od Kaina i Abla,a czlowiek tego z siebie nie usunie.zmiana nastapi tylko i wylacznie w momencie uwierzenia[obecnie na podstawie
               ewangelii Laski Bozej-czyli sie z Bogiem pojednania].co do widzialnej zmiany po miedzy krajami,to dopiero dojdzie,kiedy nastanie 1000 letnie KB na ziemi.z tym,ze i pod koniec tego 1000
               lat,ponownie dojdzie na calym swiecie do sytuacji wiadomej nam na dzis[bedzie to test dla tych ludzi,ktorzy juz pod tym Krolestwem sie urodza,a nigdy nie mieli ani szansy ani mozliwosci
               opowiedziec sie po ktorej stronie stoja[posluszenstwa wzgledem Boga czy tez w opozycji do Niego].a trend panowania jednego nad drugim wynika z tego,ze KAZDY z nas ludzi rodzi sie na
               podobienstwo Adama,grzesznikiem.jest tylko jedna droga i mozliwosc by sie z tego wymknac;
               [ew.Laski Bozej=1 do Koryntian 15:1-4,polozenie WIARY w Jezusowy KRZYZ oraz Jego czynu
               efekt na kazdego z nas].tylko wyciagnac swa reke.
         • Gość: mat120 Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.14, 00:16
          Banderowscy rebelianci oddali Ukrainie niedźwiedzią przysługę - strata Krymu, wyniszczająca wojna i niepewny los Donbasu. Poroszenko chce się zbroić ale myślę, że nie przeciw Rosji tylko przeciw własnemu narodowi. Kolejny Majdan jest bowiem nieunikniony. Rosjanie doskonale o tym wiedzą i dlatego nie muszą wcale eskalować napięcia. Wystarczy poczekać na kolejną rewolucję....
     • Gość: Gość Re: wy moskalskie świnie IP: *.toya.net.pl 22.12.14, 18:05
      99venus pisze, że chciałby się tylko dowiedzieć co potomkowie upowców nam dzisiaj wybaczają.

      No więc spieszę wyjaśnić, że wybaczają nam zapewne za:
      - trwającą 20 lat, notoryczną dyskryminację mniejszości ukraińskiej, w tym łamanie przyjętego w 1919 r. przez Polskę Małego Traktatu Wersalskiego, mówiącego o poszanowaniu mniejszości narodowych,
      - akcję "rewindykacyjno-polonizacyjną", której najbardziej spektakularnym i brutalnym momentem było zburzenie ponad 120 cerkwi na Południowym Podlasiu i Chełmszczyźnie późną wiosną i latem 1938 roku. Część budynków była wysadzana przy użyciu ładunków wybuchowych, więc brało w tym udział Wojsko Polskie. Poza tym na pewno policja i miejscowa administracja.
      - nasilone w latach 1937-38 prześladowania mniejszości ukraińskiej na Wołyniu (który w międzywojniu, w przeciwieństwie do Galicji, był terenem stosunkowo spokojnym jeśli chodzi o rozwój ukraińskiego ruchu narodowego, nie było tam żadnych antypaństwowych działań tej mniejszości), prześladowania polegające na - jak alarmował m.in. czechosłowacki poseł - "zamykaniu, paleniu, niszczeniu i demolowaniu cerkwi, dręczeniu duchowieństwa, konfiskatach majątku cerkiewnego". To zaczęło się 1937 roku w województwie wołyńskim, gdzie doszło m.in. do przymusowej konwersji 15 do 20 tys. prawosławnych na katolicyzm lub unię.
      - za to, że akcja rewindykacyjna z 1938 roku w tym burzenie cerkwi, nie spotkała się z masowymi protestami opinii publicznej w Polsce, ani ze strony Kościoła rzymskokatolickiego, posłów opozycji, ani nawet środowisk uniwersyteckich. Za to, że wydarzenia te nie były sytuacją, gdzie banda jakiś opryszków dokonanała tumultu, wyburzenia jakichś obiektów i pobicia ludzi. Mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy państwo podjęło pewne świadome działania skierowane przeciwko części swoich obywateli odróżnianych od większośći na podstawie kryteriów wyznaniowego i narodowościowego. Akcja była dokonana przez państwo i w imieniu państwa. To nie były wydarzenia tolerowane przez państwo, tylko przez państwo zorganizowane i przeprowadzone.
      - za brutalne akcje odwetowe polskiego podziemiu i mordowanie cywilnej ludności ukraińskiej w wielu miejscowościach Podkarpacia, np. bestialski mord 366 mieszkańców wioski Pawłokoma dokonany przed oddział żołnierzy AK pod dowództwem Józefa Bissa "Wacława",
      - za zbrodnie regularnych oddziałów Wojska Polskiego na bezbronnej ludności cywilnej w 1946 r. w Bieszczadach, m.in. w Terce (spalenie mieszkańców jak w Jedwabnem), w Zawadce Morochowskiej, w Brzozowcu k. Czaszyna, w Ratnawicy, w Polanach Surowiczych, Wisłoku Górnym i Karlikowie - zbrodnie na cywilach nieosądzone, mimo żyjących świadków i sprawców prokuratorzy IPN w niemal wszystkich przypadkach umorzyli postępowania.

      Za mało na przeprosiny?
      • 99venus Re: wy moskalskie świnie 22.12.14, 20:45
       piszesz za mało na przeprosiny?powiem ci,że nie tyle za mało co NIC.
       jeżeli zgodzimy się co do faktu,że bandy UPA w nacjonalistycznym szale wymordowały w sposób wyjatkowo bestialski przeszło 100 tysięcy polskich obywateli to nie macie żadnego powodu żeby nam cokolwiek wybaczać ponieważ:
       1.odwoływanie się do dzisiejszych standardów przy ocenie wydarzeń sprzed prawie 100 lat,kiedy panowały jednak inne wzorce i poglądy mija się z celem.
       2.powoływanie się na odstapienie od małego Traktatu Wersalskiego bez uwzględnienia przyczyn nie pozwala na uznanie tego powodu.
       3.akcja rewindykacyjno-polonizacyjna była przeprowadzona z powodu działalności terrorystycznej ukraińskich nacjonalistów dokonujących morderstw,napaści na poczty,urzędy gminne,posterunki policji,niszczenie sieci telefonicznej.można dyskutować czy burzenie cerkwi było zasadne-ja uważam,że nie ale jeżeli powołujesz się na ten fakt to pytam się:jaki przelicznik był stosowany za zburzenie 1 cerkwi-wymordowanie ilu osób miało stanowić rekompensatę?
       jeżeli za burzenie cerkwi czynisz odpowiedzialnymi wojsko,policję,miejscową administrację to w imię czego mordowano ludność cywilne.o celach działania OUN słyszałeś?
       4.ja bym się na opinię posła czechosłowackiego nie powoływał zważywszy jakie były cele czechosłowackiej polityki zagranicznej i fakt finansowania OUN również przez Czechów.
       5.wymordowanie przeszło 100 tysięcy osób ponieważ polska opinia publiczna,
       duchowieństwo,opozycja ani środowiska uniwersyteckie nie protestowały to już jakaś aberracja umysłowa i moralna.w dodatku nie odpowiada to faktom.
       a co robili w tym czasie posłowie ukraińscy w sejmie??
       6.państwo Polskie podjęło działania przeciwko próbom destabilizacji sytuacji próbom oderwania części terytorium.Polska swojego terytorium broniła i słusznie.nie ma u nas zwyczaju oddawania ziemi agresorom bez jednego wystrzału.
       ja bym się lepiej zastanowił nad mrzonkami nacjonalistów ukraińskich.czego chcieli?niepodległego państwa ukraińskiego?jak to sobie wyobrażali?państwo ukraińskie,pierwsze w dziejach powstało w 1991 r i nie dlatego,że je stworzyliście czy wywalczyli ale dlatego,że Zw.
       Radziecki się rozleciał.
       mieliście pod bokiem Ukrainę Sowiecką-tam było lepiej niż w Polsce gdzie tak was prześladowano?trzeba było się przenieść.Stalin by zagłodził kolejne miliony.to dziwne ale zagłodzenie kilku milionów Ukraińców nie wywołuje do dzisiaj takiej reakcji jak straszne wyczyny polski.dlaczego?
       7.jak piszesz o "zbrodniach" polskich w czasie wojny to przyjmij do wiadomości,że jest coś takiego jak związek przyczynowy i pojęcie czasu.Polska podjęła działania obronne i odwetowy po rozpoczęciu przez bandy UPA akcji ludobójstwa.ja uważam,że po tym co zrobiono bezbronnym cywilom,po zwierzęcym,bestialskim mordowaniu ludzi każde działanie strony polskiej było uzasadnione.ja mogę dzisiaj jedynie ubolewać,że tych akcji odwetowych było tak mało.
       8.i na zakończenie powiem jeszcze:zbrodnia ludobójstwa nie została osądzona,winni nie poniesli kary,dzisiaj ideolodzy i wykonawcy ludobójstwa są gloryfikowani,nominowani bohaterami narodowymi,stawiacie im pomniki.
       i dziwicie się,że niczego wam nie zapominamy,niczego nie wybaczamy i niczego poyztywnego nie oczekujemy.
       popatrz,posłuchaj:
       www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=youtube%20rze%C5%BA%20wo%C5%82y%C5%84ska
       nie odpuścimy.
       • Gość: kazik czy wy jestescie zdrowi?mentalnie? IP: *.bois.qwest.net 22.12.14, 22:05
        z Rosja juz niedlugo bedziecie sie musieli przeprosic.wiec po co to ujadanie,nawet jezeli nie macie pojecia o co tak naprawde toczy sie cala gra.
        a inna jeszcze sprawa,to "wasze ponoc najprawdziwsze chrzescijanstwo".uwazacie sie za
        wyznawce Jezusa[Zyda zreszta co do urodzenia,zycia po zydowsku i smierci tez po zydowsku] i za
        Jego nasladowce,nauczyciela,w Ktorym ponoc chodzicie juz od chwili chrztu.jednak po owocach tego wszystkiego nie widac,tym samym ujawnia sie zaklamanie,obluda,hipokryzja oraz herezja.
        o tak,religijnosc w was pierwszorzedna[dokladnie jak Zydow w czasach Jezusa,wszelkie obrzadki,
        obowiazek obchodzenia swiat itd.],ale cala historia biblijna od samego Jej poczatku a takze
        Jezusa przyklad[Ktorego mienicie sie byc nasladowca]ukazuje niezbicie,ze Bog zawsze
        oczekiwal od kazdego czlowieka[poczawszy od Kaina i Abla] WIARY a nie RELIGIJNOSCI.
        wiec puki czas zrewidujcie siebie i zacznijcie na wszystko spogladac z punktu widzenia
        Stworcy[do tego z waszej strony jest,wnikliwe studium Biblii,Jej rozwazanie i wedlug tego
        pogladanie WSZYSTKIEGO co ma miejsce na swiecie[Jezus przeciez przestrzegal i prosil by
        zwazac na wszystko co wokolo sie dzieje,poniewaz tak jak bylo za dni Noego,takim bedzie i
        przyjscie Jego].Gotowi ? Naprawde ?[bo Bog nie bedzie na nikogo patrzal z punktu tego,jak ktos reagowal wzgledem Rosji czy Ukrainy,czy tez jakiegokolwiek kraju czy systemu.tylko wiara
  • Gość: hehe Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.toya.net.pl 22.12.14, 23:43
   O, cytowany tu pan Jacek Zdrojewski chyba chce za chwilę robić z siebie męczennika, który pada ofiarą brytyjsko-szwajcarsko-polsko-żydowskiego spisku za krytycyzm w stosunku do Ukrainy ;)

   Ze śledztwa prowadzonego przez brytyjską i szwajcarską prokuraturę (w/s korumpowania przez menedżerów firmy Alstom polityków w Indii, Tunezji i w Polsce) wynika bowiem, że Jacek Zdrojewski, były wiceprezydent Warszawy i Paweł Piskorski (były prezydent) byli na liście płac tego koncernu (Alstom wygrał w Warszawie olbrzymi przetarg na dostawę wagonów metra). Tak stwierdził, już na początek procesu w UK, prokurator prowadzący śledztwo:

   Farrell told the court that the alleged recipients of the bribe payments on the Polish project were Jacek Zdrojewski, former deputy mayor of Warsaw, and Piskorski - one of the leaders of the Polish political party Civic Platform.

   zeenews.india.com/business/news/companies/unnamed-dmrc-officials-got-bribes-from-alstom-uk-court-told_109617.html
   • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 23.12.14, 23:26
    ciekawe spotkania po Kijowach i Minskach.i to nie byle kogo,smietanka tych,co beda oficjalnie
    inaugurowac powstanie nowej Unii Euroazjatyckiej.a w gazecie ignoranckie artykuly o byle jakosci tej Unii,o szantazowaniu by do niej wstepowac i takie tam trele morele.a gdzie jest tego wszystkiego wolowina ? na dzis w niej 3 kraje,ale juz 2 w kolejce.a wiecie co jeszcze bedzie ?
    przeproszenie sie z Rosja i zrozumienie,ze nie bedzie innego wyjscia jak do tej Unii przystapic[a mam na mysli Polske,tak tak].a ta nowa Unia to nic innego,by UE mogla zachowac twarz.dlaczego ? otoz nie bierzecie i nie chcecie brac pod uwage tego co sie dzieje,patrza z punktu widzenia Biblii [ no,bo to niemodne,wstydliwe i nudne ].a cala sprawa sie tylko i wylacznie
    rozgrywa biblijnie.poniewaz stara Europa w UE bedzie sie skladala tylko z 10 panstw,dokladnie
    jak to mialo miejsce 2000 lat temu pod rzadami Imperium Rzymskiego.bo chodzi o to,by mogly sie do samego konca wypelnic obietnice dane przez Boga Izraelowi.przez te 2000 lat[ze wzgledu na niewiare Zydow co do pierwszego przyjscia ich Mesjasza] Bog zostawil ich[Zydow]
    na boku i wyciagnal swa reke w celu sie z Nim pojednania przez pozostale narody swiata.
    teraz ten okres dobiega juz konca i ponownie Bog bedzie zainteresowany Swym narodem wybranym,Zydowskim.dlatego to wszystko co sie dzieje teraz czy to w polityce,czy ekonomii,czy religii[a te papiez sobie podporzadkuje i bedzie jedna religia na calym swiecie,a w niej wszystkie jakie na dzis znamy.wlaczajac w to tak tak,Swiadkow Jehowy.oj bedzie to ogromna niespodzianka dla wielu],jest temu celowi podporzadkowana.a,ze wielu sie z tym nie chce pogodzic,to trudno,ich sprawa.jednak Ksiega[Biblia]mowi,ze tak bedzie to znaczy,ze bedzie.i nikt niczym tego nie pokrzyzuje Bogu.dlatego tez nie wysmiewajmy sie,ale miejmy oczy i uszy otwarte na wszystko,bo nadchodzi ostatnie 7 lat historii ludzkosci na ziemi jaka znamy.dlatego tez ap.Pawel[apostol dla pogan]radzi kazdemu z nas,by pogladac Biblie we wlasciwy sposob,tzn.rozumiec co w niej dotyczy Zydow a co dotyczy pogan[2Tym.2:15]oraz by
    uwierzyc obowiazujacej ewangelii na okres Laski Bozej,ja glosil cale swoje zycie[1Kor.15:1-4].
    • Gość: kazik madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! IP: *.bois.qwest.net 24.12.14, 19:42
     idac tropem mego ostatniego wpisu,pomimo tego,ze temat na czasy dzisiejsze wstydliwy,niemodny oraz dla wiekszosci nudny,pragne przekazac WSZYSTKIM,i to obojetnie jaka
     masc religijna reprezentuja,albo i nie, na okres swiat[gdzie w zasadzie wogole o Jezusie i tym co
     dla nas WSZYSTKICH uczynil],to przeslanie:jaka osoba jest BOG? jezeli jestes czlowieku osoba lubiaca pomagac w taki czy inny sposob innym ludziom i to nawet obficie,to o tobie mozna powiedziec,ze jestes osoba charakteryzujacym sie takimi cechami.kazdy te ceche szybko w tobie zauwazy.Pismo Swiete uczy nas,ze taka sama cecha charakteryzuje sie Bog.dobrym tego przykladem jest Jego niezmiennosc,tzn.Jego charakter nigdy sie nie zmienia.On byl takim samym wczoraj,jest dzisiaj i bedzie zawsze[Heb.13:8]. On zawsze byl i bedzie wszystko wiedzacym,zawsze majacy kontrole,zawsze obecny,zawsze swiety oraz zawsze sprawiedliwy itd.to jest Jego niezmienny charakter jako Boga. Jednakze,Bog od czasu do czasu,zmienia swe z ludzmi [wobec ludzi] postepowanie. wchodzi tutaj wiec Jego Plan [szczegolnie bardzo misternie ulozony od momentu odstapienia pierwsze pary ludzkiej od woli Bozej w ogrodzie Eden i kroczenia droga,wedlug wlasnego uznania]. pomimo tego,ze cala Biblia jest dla wszystkich ludzi,to jednak nie wszystko co w Niej jest napisane,jest napisane do nas,nawet nie jest o nas; jednym slowem musimy Ja czytac,we wlasciwy sposob rozdzielajac Slowo Prawdy[2 Tym.2:15]. jest to kluczem do zrozumienia Pisma Swietego. dla przykladu:to co mowi ap.Pawel w swych listach,nikt nigdzie nie znajdzie ani w Starym Testamencie ani w
     wypowiedziach Jezusa w czasie Jego ziemskiej dzialalnosci.ap.Pawel pisze,ze te informacje byly zakryte od poczatku swiata [Efez.3:1-5]. wiec nie przez przypadek podzial w Boskich planach oraz zamiarze jest roznica pomiedzy PRAWEM a LASKA. w minionym czasie [Efez.2:11,12] Bog dal PRAWO narodowi Izraelskiemu [po prze ktore] przekazywal swe blogoslawienstwa. w czasie tego okresu Bog wymagal na narodzie Izraelskim przelewanie krwii zwierzat,w celu zakrywania grzechow narodu przez Boga sobie wybranego [Zydzi].
     ta czynnosc jednak byla tylko obietnica przebaczenia [Jerem.31:34]. kiedy Chrystus zstapil z nieba na ten grzeszny swiat [narodzil sie z niewiasty,pod PRAWEM i by odkupic tych co pod tym PRAWEM zyli. Galatow 4:4,5]. w czasie Jego na ziemi dzialalnosci [On-Jezus] mial na celu i uwadze odkupic caly Izrael [lud Bozy],lecz Izrael Go [Jezusa] odtracil [ew.Jana 1:11]. dlatego tez,Izrael jako narod nie otrzyma przebaczenia za swe grzechy,do czasu,az Chrystus powroci by ustanowic 1000 letnie Krolestwo na ziemi. dopiero wtedy caly Izrael [lud Bozy]bedzie zbawiony [Rzym.11:26,27].z powodu odrzucenia przez Izrael Syna Bozego [ich Mesjasza],Bog zapoczatkowal nowy program,nazywany TAJEMNICA,ktora to Tajemnica byla zakryta przed wszystkimi poprzednimi generacjami ludzi w przeszlosci [Kolosan 1:25,26]. jezeli chodzi zas o Izrael [lud Bozy],to on zyje w niewierze. w obecnym czasie [Efez.2:13],Bog okazuje LASKE wszystkim [w tym takze Zydom] i pragnieniem Bozym jest,by nikt z ludzi nie stracil swego zycia
     [na wieki] 2 Piotra 3:9. jego obecnym kanalem blogoslawienstwa dzisiaj jest KOSCIOL,CIALO CHRYSTUSA,zlozone takze i z Zydow,WSZYSTKICH ,ktorzy pokladaja WIARE w CHRYSTUSIE. w
     ten sposob mamy odkupienie oraz przebaczenie naszych grzechow,po przez cenna krew,ktora
     Jezus przelal na KRZYZU [jako ofiare=kiedys Jego krew byla symbolem w ofiarowywanych
     zwierzetach]. obecnym czasie Chrystus sprawuje niebianska posluge,w ktorej to my jestesmy
     korzystajacymi bogactwa Jego LASKI [Efez.1:3;2:6,7]. wiec co my,jako grzeszni ludzie,musimy uczynic dzisiaj,by byc zbawionymi ? zwyczajnie ,UWIERZYC !!!! uwierzyc czemu ? uwierzyc,ze
     Chrystus zmarl za nasze grzechy,ze zostal zlozony w grobie i ze zmartwychwstal [1 Kor.15:1-4]
     w Chrystusie wszystkie grzechy nasze sa nam przebaczone i te z przeszlosci i te z dnia dzisiejszego i te jeszcze,ktore popelnimy w przyszlosci. w ten sposob jestesmy kompletnie w Jezusie Chrystusie [Kolosan 2:9,10]. pod PRAWEM grzesznik byl zobowiazany wyrazic swa wiare po przez obrzadek chrztu wodnego [ew.Lukasza 7:29,30. lecz obecnie dzisiaj,nastapila zmiana=LASKA !!!! dlatego tez wyrazem naszej WIARY jest okazywanie posluszenstwa slowom
     ap.Pawla,ktory jest apostolem do narodow:" Gdy zas kto nie spelnia uczynkow,ale wierzy w tego,ktory usprawiedliwia bezboznego,wiare jego poczytuje mu sie za sprawiedliwosc"[Rzym.4:5].w nadchodzacym czasie [Efez.2:7] Bog rozpocznie kontynuowanie Programu Proroczego po PORWANIU KOSCIOLA. nadchodzacy dzien Panski jest rozciagnietym w czasie okresem w ktorym rozpocznie sie wylewaniem gniewu Bozego na obecny swiat,ktory generalnie odrzuca Chrystusa. dzien ten bedzie dniem sadu i ciemnosci w ktorym najsilniejszy
     bedzie gorzko plakal [Sofoniasza 1:14-18].kiedy nastanie koniec Wielkiego Ucisku,Chrystus powroci w plonacym ogniu dokonac sadu na swych wszystkich wrogach w Armagedonie. wtedy tez Bog odkupi swoj lud [Izrael] i cale swe stworzenie w nadchodzacym 1000 letnim Krolestwie Bozym [Psalm 130:8;Rzym.8:20,21]. dziekujmy Bogu za Jego wybawienie od tego co na swiat nadejdzie [oczywiscie jezeli pokladac bedziemy WIARE w Pana Jezusa Chrystusa
     [Dzieje Apostolskie 16:31]. Bozy plan wskazuje nam na pilna potrzebe zrozumienia podzialu
     SLOWA prawdy [2Tym.2:15]. wiec jeszcze raz:podzial ten jest kluczem znaczacym wykazujacym nam sens i logike Bozego Slowa [Biblii] i nalezytego zrozumienia calego Pisma Swietego.zycze sensownego spedzenia swiat ze zrozumieniem i madroscia od BOGA!!!!!!!
     • jobrave Re: madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! 25.12.14, 15:44
      Kaziku, jak sam wiesz, łaska wiary jest dana jednak tylko nielicznym, o czym świadczą np. statystyki będące efektem badań naukowych, sondaży itp. wynika z nich jasno, że polscy katolicy dość umiarkowanie wierzą w Boga. Całkiem spora grupa nie wierzy w Zmartwychwstanie, czy w ciążę Maryi wynikłą z obcowania z Bogiem. Czym jest polski katolicyzm, ten rzeczywisty, wiemy doskonale - to kompletne zaprzeczenie chrześcijaństwa. Nawet tu, na tym forum, mamy przykłady, takich katolików, którzy postępują dokładnie odwrotnie w stosunku do tego, czego uczy Ewangelia (czemu trudno się dziwić - nie czytają jej). I nie podobają mi się, ale z drugiej strony wcale im się nie dziwię - nie urodzili się z wiarą i nic nie jest w stanie, tego zmienić, chyba, że jakiś cud (ale w nie też nie wierzą). Polski katolicyzm, to tradycja, tak, jak Śmigus Dyngus, pisanki, palmy, szopki, 12 potraw i coś tam jeszcze, to coś, kompletnie bezrefleksyjnego, więc "łatwiej wielbłądowi..."
      ----
      Oprócz jakichś ogólników, Poroszenko, nie powiedział nic, co nazwać, by można przełomem. Z całym i autentycznym współczuciem dla narodu ukraińskiego, za to, co spotkało go ze strony władz sanacyjnych, ale z całym szacunkiem - to, jednak nie to samo, co zaplanowana do ostatniego szczegółu eliminacja fizyczna, zakrojona, do tego, na dużą skalę. Ktoś, to czytał list Tarasa Borowća, rzeczywistego założyciela UPA, opublikowany niegdyś prez Wiktora Poliszczuka, wie jednak, że nie wszystkim dzialaczom niepodległościowym było po drodze z bandytami.
      Oto fragmenty listu Borowća do banderowców
      (...)Już w czasie rozmów, zamiast prowadzić akcje zgodnie z wspólnie nakreśloną linią, Wojskowe Oddziały OUN pod marką UPA, w dodatku niby z rozkazu Bulby, zaczęły haniebnym sposobem wyniszczać polską ludność cywilną i inne mniejszości narodowe. (...)

      .(...) Towarzysze nacjonaliści! Jak wam nie wstyd i gdzie jest Wasza godność narodowa i moralność polityczna, aby tolerować takie złoczyny i operować w propagandzie takimi środkami. (...)

      Wy na każdym kroku mówicie o koniecznej potrzebie jedności wśród narodu ukraińskiego, a w samej rzeczy dążycie do osiągnięcia tej jedności nie drogą zjednoczenia wszystkich sił narodu na podstawie wzajemnego porozumienia i poszanowania przekonań politycznych innych współobywateli, a jedynie drogą podporządkowania wszystkich sobie oraz dyktatury swojej partii.(...)

      Żadna partia nie może mieć monopolu na naród ukraiński. (...)

      Czy prawdziwy rewolucjonista-państwowiec może podporządkować się przewodnictwu partii, która budowę państwa zaczyna od wyrzynania mniejszości narodowych oraz bezmyślnego palenia osiedli? Ukraina ma bardziej groźnych wrogów niż Polacy.

      (...) Naród polski tak czy inaczej istnieje, i jak długo będzie on w tej samej niewoli, co i my, tak długo (...) nie będzie on naszym wrogiem, a sojusznikiem.
      (...) Dziś, zamiast wyrzynać się wzajemnie, musimy montować jeden rewolucyjny front wszystkich zniewolonych narodów przeciw okupantom, w nie otwierać zbędne fronty. Właśnie Gestapo i NKWD takiego sojuszu narodów zniewolonych boją się, dlatego też szczują naród na naród oraz rozbijają tumanem nowych idei każdy naród osobno, dzieląc go na wrogów politycznych.

      (...) Na zakończenie mogę tylko jedno powiedzieć, albo Wy, towarzysze, nieprzemyślanie wybraliście pomyłkową drogę, albo padliście ofiarą obcej prowokacji. Zarówno w jednym, jak i w drugim wypadku istnieje droga uczciwego odwrotu." Tu więcej na ten temat:
      thepolishreview.co.uk/index.php/pozycja-2/historia/1113-prawdziwy-tworca-upa-sprzeciwial-sie-maskrom-polskiej-ludnosci.html
      Podejrzewam, ze wielu Ukraińców nie zna swojej historii, nie słyszało o Tarasie Borowcu i zachodzi obawa, że nigdy nie usłyszy, polityka banderowskiego rządu bowiem, jest taka, że zgodnie z nią eksponować trzeba Banderę i jego popleczników, a inne postaci marginalizować, aż do wyczyszczenia, z nich, historii.

      • Gość: kazik Re: madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! IP: *.bois.qwest.net 25.12.14, 23:11
       jobrave, ladnie to wszystko ujales i taka jest prawda,jezeli chodzi o ludzka mentalnosc w stosunku
       do wyznawania wiary.plycizna i jeszcze bez wlasciwego zrozumienia.no coz,trudno i tak to
       wlasciwie wyglada po wszystkich wyznaniach,moze troche inaczej ma sie to w sektach i kultach,
       ale tam jest rygor podporzadkowania sie osobie albo organizacji[przyklad;SWiadkowie Jehowy].
       jobrave,chcialbym[a z gory przepraszam]cie naprowadzic na wlasciwe zrozumienie tego,co ujales na samym poczatko,odnosnie "laska wiary jest dana jednak tylko nielicznym".nie wiem co
       masz na mysli na ten temat,ale by moglo wygladac,ze jednym ludziom jest to z gory jakoby narzucone a drugim nie.Bog robotow nie pragnie[chociaz wie juz od czasu przed zalozeniem swiata,ktory z ludzi sie wierzacym okaze].zobacz wiec prosze samemu,co mowi o tym ap.Pawel w liscie do Rzymian; 10:17.a wiec nabywanie wiedzy i zwiazanej z tym umiejetnosci
       wlasciwego rozrozniania tego co w Biblii,sprawi,ze dana osoba staje sie wierzaca.ale jak sam
       zauwazyles,posrod ludzi jest tylko plycizna oraz niechec do Slowa Bozego[nie na dzis,inne mamy czasy,nudne no i wstydliwe].i dlatego nie ma pojecia o tym,ze w Biblii sa informacje co do calego Bozego planu wobec ziemi i ludzkosci.no i jeszcze to,ze w ramach wzrostu i budowania wiary,czlowiek takze bedzie spogladal na wszystko z punktu widzenia Boga.w poprzednim wpisie jasno podalem roznice tego co w Biblii odnosnie Zydow i tego co nie Zydow.
       i tak pogladajac[a o tym mowi ap.Pawel w 2 Tym.2:15]kazdy z nas lepiej i prawidlowo
       zrozumie cale biblijne poslanie pochodzace od Boga,czy to przez pisarzy ST,dzialalnosci Jezusa,
       czy przez poslanie ap.Pawla[apostola do pogan],ktory na kazdym kroku uwypukla ewangelie Laski Bozej[1 Kor.15:1-4],po przez ktora bedzie zbawiony KAZDY WIERZACY.i w zrozumieniu tej
       ewangelii i polozenie w niej swej wiary bedzie takze w nastepstwie uwierzenia oraz pobierania coraz wiecej wiedzy ze Slowa Bozego i zrozumienia tej wiedzy sprawiac,ze czlowiek dany bedzie chodzil ta "waska droga"prowadzaca do zycia niz szeroka,prowadzaca do
       zatracenia.tutaj nalezy jeszcze wyjasnic,ze KAZDY czlowiek rodzi sie do ZYCIA i to WIECZNEGO.z ta roznica,ze jedni beda ZYC wiecznie w obecnosci Boga,a inni beda ZYC WIECZNIE w wiecznym od Niego oddaleniu.
       a co do polityki i jej drogi,to idzie to w parze z proroctwami biblijnymi[i tak bylo zawsze w historii biblijnej].poniewaz wszystko musi sie tak ulozyc na swiecie by byly podstawy do
       ich[proroctw] sie wypelnienia.poczytaj Objawienie,Daniela,Ezechiela,ile tam jeszcze spraw do sie wykonania i polityka,gospodarka,finanse,religia musi isc z tym wszystkim w parze.np.teraz
       mysle,ze na dobre sily zachodu wejda do Iraku.a po co? tam bedzie ustanowiona stolica z ktorej bedzie rzadzil [ dla oka wobec wszystkich narodow neutralnie] ten nowy[jeszcze nam nie znany polityk z UE].tam bedzie centrum,na dzis dla nas znane jako Nowy Jork i Las Vegas.
       takze jezeli chodzi o wyznania i rozne religie,do ich zjednoczenia jest uzyty Vatykan.nie przeocz
        • Gość: kazik Re: madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! IP: *.bois.qwest.net 27.12.14, 23:45
         gonzales,sam widzisz,ze prawda wyglada inaczej niz jest malowana.a ja juz kiedys pisalem,ze
         [idac za programem jednej ze stacji TV w USA]sprawy dotyczace Ukrainy zaleza od sil dzialajacych w USA.UE idzie z tym w parze,poniewaz tak jak i o tym pisalem,z obu stron oceanu
         idzie o te nadchodzace zmiany w UE i z tym jeszcze bardziej niz Ukraina sa powiazane
         wydarzenia na Bliskim Wschodzie.i znowu,czy sie to komus podoba czy nie,wszystko to idzie w parze z przeslaniami biblijnymi.a zakusy na wschodnia Europe,to nazwal bym treningiem,przed
         w niedalekiej przyszlosci,juz na powaznie akcja przeciwko Chinom.i tu ponownie,ujawni sie przeslanie biblijne o 200 000 000 armi ze wschodu,ktora bedzie doprowadzona[reprezentujac rzad Chin] do ostatecznej sytuacji,gdzie nic innego im[tak armi jak i rzadowi chinskiemu] nie
         zostanie,jak zginac albo przezyc.i jednoczesnie w tym czasie beda w to wszystko[te w tym czasie wydarzenia]uwiklane wszystkie militarne sily calego swiata[czym to sie zakonczy?;odsylam ciekawych do sprawozdania biblijnego.i ABSURDEM jest,nie laczenie tego
         wszystkiego czego jestesmy swiadkami[czy to po stronie politycznej,czy finansowej,czy religijnej,czy tez pod wzgledem wszelkiej masci rozrywki oraz roznych trendow miedzyludzkich] z przekazem biblijnym.ABSURD ten jest jeszcze potegowany coraz wiekszym
         brakiem WIARY[a ja czlowiek pozyskac moze po przez czytanie i sluchanie],nie moda o Niej,
         wstydem o Niej oraz,uwazana,nuda o Niej.co do wojen,a nawet w ruch uzytych atomow,to
         dojdzie[znow na podstawie przekazow biblijnych],ale dopiero po tych nadchodzacych zmianach w UE,szczegolnie,kiedy rozpocznie sie ostatnie 7 lat historii ludzkosci jaka znamy.
         • Gość: kazik Re: madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! IP: *.bois.qwest.net 28.12.14, 20:00
          kolejne" wystapienie" papieza,ktore wielu zbulwersuje.ale On wie do czego zdaza i NIKT mu w tym bruzdzic nie bedzie.a jego plany na 2015 takze wzniosle i w tym samym kierunku daza,i to
          bedzie "jednomyslna" daznosc calego tzw.chrzescijanstwa poslugujaca sie Biblia[takze jego sekty i kulty].a do tych co sa Swiadkami Jehowy mam takie wersety do przetrawienia;
          II Tym.3:16- cale Pismo jest natchnione
          II Tym.2:15- nalezy cala Biblie pogladac we wlasciwy sposob,co tyczy ewangelii co do Krolestwa i
          co dotyczy ewangelii co do okresu Laski Bozej
          Galatow 2:8- ap.Pawel jest apostolem dla pogan,a ap.Piotr byl dla Zydow
          Galatow 1:12- ap.Pawel otrzymal jego objawienie[tajemnice]besposrednio od samego Jezusa
          Galatow 1:8,9- uczenie i gloszenie jakiejkolwiek innej ewangelii niz tej,ktora glosil ap.Pawel jest przeklenstwem
          Rzymian 2:16;16:25;II Tym.2:8- bedziemy sadzeni wedlug ap.Pawla ewangelii
          I Kor.15:1-4- jestesmy zbawieni przez zwykle polozenie naszej wiary w smierc,pogrzeb i Jezusa zmartwychwstanie
          Hebrajczykow 10:9,10- to co bylo pierwej[Prawo]zostalo odlozone na bok,a teraz [Laska] zalozona
          Rzymian 10:9-12- jestesmy zbawieni przez wiare i od teraz kazdy musi byc zbawiony przez ap.Pawla ewangelie
          Efezjan 2:8,9- jestesmy zbawieni przez Laske[i nic po za tym].zob.Rzymian 1:16;3:22
          II Piotra- 3:15,16- ap.Piotr tych co go czytali i sluchali odsyla do ap.Pawla
          prosze takze przeczytac Dzieje Ap.15 oraz Galatow 2 gdzie mowa jest o Jerozolimskim spotkaniu - kiedy to tam wybral sie ap.Pawel by skonfrontowac sie z liderami Zydowskich
          chrzescijan,poniewaz Oni probowali narzucic obrzezanie oraz inne nakazy poganom w tych przez ap.Pawla zakladanych malych kosciolach.
          wiec obudzcie sie wszyscy[nie tylko SW] i nabierzcie prawdziwej madrosci biblijnej i w niej trwajcie,wskazujac takze innym droge zbawienia wedlug EWANGELII ap.PAWLA,bo innej na
          okres Laski Bozej do WSZYSTKICH narodow NIE MA !!!!!!!
          zas do tych wszystkich,ktorzy gledza o tym,ze jest tylko jedna ewangelia i ze ap.Pawel glosil to samo co ap.Piotr = to to jest nic innego jak zwyczajny ABSURD !!!!!!!
          • Gość: kazik Re: madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! IP: *.bois.qwest.net 01.01.15, 21:55
           no gonzales,ponowne wystapienie papieza,tym razem noworoczne[poczytaj artykul na GW].i co ?
           zwroc uwage o czym mowil,szczegolnie pod koniec artykulu i potem przemysl w spokoju i takze
           sprawdz w Biblii[Dzieje Apostolskie 19:od 23 wersetu].kogo tam wzywano i cholubiono?
           a takze zwroc uwage[i nie tylko ty] na zwrot papieza do wspolnej pracy wszystkich religii,kultur.
           we wrzesniu bedzie w ONZ-ecie i spotka sie z przywodzcami religi z calego swiata.po co? ano po
           kolejny krok na drodze do wspolnej jednej religii na swiecie.obsewujmy i porownujmy z tym co Biblia na czasy nasze przepowiada,aby nie wpasc w sidla Szatana[bo z tego to juz potem wyjscia nie bedzie].zycze milego Nowego Roku z uszami i oczyma otwartymi na wszystko dokola !!!!
           • Gość: gonzales Re: madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! IP: *.przemysl.hypnet.pl 02.01.15, 19:48
            Dziękuję Kazik , przyjmij życzenia wszelkiej pomyślności w 2015 r.
            Dość jasno określiłem się że dyrdymały biblijne i to co mówi jakikolwiek klecha mnie nie interesuje. Pogląd o jednej religii na świecie uważam za utopijny.Nie jest zły ale niemożliwy w realizacji.Będą upadać religie i tworzyć się nowe ale nigdy nie będzie jednej.
            A tymczasem na Ukrainie : wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17147808&kat=1356&title=Marsze-na-Ukrainie-z-okazji-106-rocznicy-urodzin-Stepana-Bandery&ticaid=114174
            • Gość: kazik Re: madreosc,zrozumienie,umiejetnosc !! IP: *.bois.qwest.net 02.01.15, 22:38
             gonzales,twe podejscie dobrze rozumiem[pewnie jestes z tych ludzi,ktorzy by chcieli by im o tym
             dal do zrozumienia jakis znany polityk i to oficjalnie,zapomnij].no i ogromna przeszkoda sa te
             wedlug ciebie dyrdymaly biblijne[z tego tez powodu tobie i innym trudno powiazywac fakty].ale to
             sie po czasie zmienia[tylko by nie zapozno].zas tym co do celu daza,postawa twa i innych na reke.
             wiec pozostaje mi przyjac twe zyczenia[z radoscia to odbieram]i podpowiedziec ci bys jednak
             pilna uwage zwracal,szczegolnie na male i niby to drobne fakty.bo i z Biblia jest podobnie tzn.
             wielu ludzi[i to uwazajacych sie za bardzo "wiernych",lacznie,jak to ujales,klechami]uwaza,ze
             w Biblii jest to i tamto.a na prawde wcale tego,albo o tamtym nie ma.jak to ma np.miejsce z tym,ze sie ogolnie przyjmuje,ze ap.Pawel i ap.Piotr mowili i glosili to samo.ABSURD !!!
             zobacz Efezjan 3:2,KOMU zostal dany dar o Lasce Bozej dla narodow? i kto mu[ap.Pawlowi]dal
             te ewangelie by glosil ?[zob.Galatow 1:11-12;1:16-17],kto tez z innych apostolow czy prorokow mowi o tym:1 Tesaloniczan 4:17-18;1Koryntian 15:51-52.i o jakiej ewangelii ap.Pawel mowi[nie o tej ktora glosil Jezus i 12-stu co do Krolestwa]? zob.1Koryntian 15:1-2,3,4
             [o tym nigdy ap.Piotr nie glosil].zycze wiec powodzenia oraz pilnej uwagi na WSZYSTKO co
             sie dzieje pod niebem,dla swego jak i innych dobra.
              • Gość: kazik Re: Czy Poroszenko da radę Prawemu Sektorowi? IP: *.bois.qwest.net 07.01.15, 19:31
               trafnie ktos wpisal swoj wpis pod artykulem,ze to jednostka vice.prez.USA.obecnie gonzales zyjemy w czasach[a jest to czas zaniku ew.co do Laski Bozej,a odradzania sie ew.co do Krolestwa],kiedy nikt nikomu nie ufa,poniewaz jest od groma zaklamania,obludy,braku szczerosci
               oraz pychy i samolobstwa.i to czy rade da sobie prez.Poroszenko czy na odwrot,nie ma zdnego znaczenia,poniewaz wszystko czego jestesmy swiadkami jest niczym innym jak tylko z gory
               zaplanowanym procesem i to tak ze strony zachodniej jak i wschodniej[i sa oni po obu stronach w tym jednomyslni-na zlosc gawiedzi,ktora obiera te czy druga strone,nie majac zielonego pojecia
               o tym,co tak naprawde w trawie piszczy].a gawiedz temu wcale nie winna[chociaz generalnie
               wszystko ignoruje].wina stoi po wszelkiej masci kosciolach i ich przywodzcow.zobacz ile lat
               minelo od rozpoczecia problemu USA-KUBA,ile to ludzi ucierpialo.i nagle nowy papiez wszystko pozalatwial po miedzy nimi i obie strony poslusznie sie do jego polecen zastosuja.z jego
               ostatnich swiateczno-noworocznych kazan wynika,ze jest bardziej politykiem niz kaplanem.a obserwuj i czekaj na jego kolejne po roznych dziedzinach posuniecia[i to juz w tym roku].
               gonzales,czy ty nie mozesz zrozumiec,ze to religia panuje nad wszystkim? i,ze mowi o sobie,ze
               nigdy nic zlego ja nie spotka.o tym mowi Biblia.wiec sens i logika podpowiadaja,ze jest ona ponad KAZDYM rzadem na swiecie[nie zaleznie od systemu jaki dany rzad reprezentuje].ciezko to zaakceptowac,ale wnikliwe i szczere podejscie do Slowa Bozego,da
               szczerym ludziom to zrozumiec.wiec raz jeszcze,obserwuj i czekaj,poniewaz wszystko na swiecie musi sie dostosowac do wypelnienia sie proroctwa o 70 tygodniach lat z ksiegi Daniela
               [69 tygodni sie wypelnilo w czasach Jezusa,a ostatnie 7 tygodni lat jeszcze nie.ale to co widzimy,jest przygotowaniem do tego by te ostatnie 7 tygodni zaczelo sie wypelniac].i wiedz jedno,wierz i ufaj,ze jezeli Bog w Swym Slowie mowi o czyms ze bedzie,TO BEDZIE.nic On
               nie przeoczy i kazde Jego Slowo w swoim czasie[do nas nalezy tylko rozpoznawac czas,nabierac wiedzy oraz wierzyc.na okres obecny,Laski Bozej dla calej ludzkosci ideologia z
               listwo ap.Pawla od Rzymian po Filemona z kompletna wiara w ewangelie na ten czas,czyli
               1 Koryntian 15:1-4.ten okres sie niedlugo zakonczy,potem bedzie tylko smierc i zniszczenia.
               straszny okres[dziennie srednia rata tych ktorzy umra w pierwszej czesci 7-mego tygodnia lat,biorac pod uwage,ze na swiecie bedzie zylo 7 miliardow ludzi,bedzie wynosila=1,388,000 !!!
               a srednia w drugiej czesci tego tygodnia,bedzie wynosila=4,166,000 !!!].a wiec nieciekawe
               perspektywy i wszystko z winy samego czlowieka,ktory w zamian za milosc Boza do ludzi[i to
               przez ludzi niezasluzona],odwraca sie od swego Stworcy,depczas Go pod swemi butami.ludzie
               obudzcie sie puki jeszcze czas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
               • Gość: gonzales Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.01.15, 14:33
                biznes.interia.pl/makroekonomia/news/jp-morgan-wielkie-ryzyko-nad-ukraina,2074512,2156#iwa_item=3&iwa_img=0&iwa_hash=32526&iwa_block=business_news Dobrze by było aby Ukraińcy zadali sobie pytanie: dlaczego tzw zachód w osobie kanclerz Niemiec odrzucił propozycję prezydenta Janukowicza na szczycie w Wilnie? Przecież wtedy prezydent Ukrainy mówił o potrzebie wsparcia Ukrainy kwotą 15 mld $, czyż nie miał racji? Czy wyjście na przeciw propozycji Janukowicza nie ochroniłoby Ukrainy przed zaborem Krymu i wojną w Donbasie? Dlaczego wtedy pomoc finansowa dla Ukrainy była dla zachodu nie do przyjęcia a dzisiaj jest możliwa i to o wiele większa/choćby o koszt wojny/. Może odpowiedź na te pytania mogłaby czegoś nauczyć?
                 • Gość: gonzales Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.01.15, 19:57
                  Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, Niemcy nigdy nie wyrzucają darmo pieniędzy.Odbiorą sobie z nawiązką. Nie zainwestowali w Janukiewicza bo on tego nie gwarantował.Co innego Poroszenko z Jaceniukiem, Ukraina będzie kolejną kolonią po Polsce całkowicie zależną gospodarczo i politycznie o ile Rosjanie tego nie zastopują.Jest jeszcze ewentualność że sami Ukraińcy się sprzeciwią, ale gwarantem zmian są uzbrojone bataliony nacjonalistów gotowych w każdej chwili na dokonanie kolejnego przewrotu. Gorbaczow ma rację mówiąc o Niemcach którzy z jednej strony krzyczą o Rosji zmieniającej granice powojennej Europy a z drugiej strony przejmujących kolejne kraje gospodarczo i je całkowicie uzależniając.
                  • Gość: kazik Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.bois.qwest.net 11.01.15, 05:50
                   gonzales,albo juz to widzisz i rozumiesz,albo nadal myslami jestes w oblokach.dlaczego Ukraincy
                   sami nie pojda do glowy po rozum? bo nie maja i tak nic do gadania[ogolnie sa gawiedzia,i nic do ich glow nie dotrze bo nie moze].dalej wypowiedz Gorbaczowa,on wie bardzo dokladnie co w trawie piszczy i dlaczego,i nie on jeden zna cel przyszlosci,ale i wie o tym,pan Tusk i pan Kaczynski tez[a animozje sa tylko pod gawiedz],a takze,ze tylko powtorze,Vatykan.wez pod uwage ostatnie tzw.terorystyczne ataki na zachodzie i dziwne reakcje przywodzcow tych krajow
                   w stosunku do sytuacji na Bliskim Wschodzie,do teroryzmu i zapobiegnieciu jemu.ja w poprzednich wpisach nakreslilem nadchodzace zmiany w UE[one sa nieodzowne by musialo sie
                   wypelnic proroctwo z Daniela o 70 tygodniach lat,chociaz ci co do tych zmian prowadza,sa
                   ogolnie ludzmi niewierzacymi.to nie ma znaczenia.wazne tylko by prowadzilo do wypelnienia].
                   jak bedziesz ty czy ktokolwiek inny spogladal na to wszystko,biorac pod uwage Biblie i to cala,to nic nie bedzie dziwnego i nie zrozumialego.milej niedzieli.
                   • Gość: kazik Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.bois.qwest.net 11.01.15, 22:00
                    ciekawie bylo dzisiaj w Paryzu,czy nie? te masy,i tak na Ukrainie czy tez gdzie indziej,bez wiedzy.
                    jakiej? do czego to prowadzi? do Izraela bez obronnych murow !!!bedzie to cud nad cudami,o jakim sie nikomu w pale nie snilo.ale wszyscy sie dowiedza w swoim czasie[chociaz cos takiego obecnie ignoruja].gonzales,bacz uwaznie na wszystko,bo w zadnym kosciele nie uslyszysz na temat proroctw czasow konca,samemu pozostalo to,po przez laczenie detali i konfrontacji tego z Biblia,by sie czlowiekowi otworzyly oczy i uszy.takze obserwuj glowe Vatykanu,poniewaz to co ma obecnie zwiazek z teroryzem,jest scisle powiazane z "lagodnoscia" tej glowy,dazacej do wspolnego celu,o ktorym takze sie nikomu w pale na dzis nie miesci[prucz tych,co wierza i ufaja bogu Biblii].
                    a teraz dla odmiany[jezeli masz mozliwosc dostepu w j.angielskim do ciekawej ksiazki]podaje jej
                    tytul i autora[mowa w niej o technologi przed potopowej]:Andrew Tomas;"We are not the first".autor ani biblista ani moze i wierzacy,ale material b.interesujacy,polecam.
                       • Gość: kazik Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.bois.qwest.net 15.01.15, 18:45
                        gonzales,dopiero co kilka dni temu na temat wojny w Europie dla jednej z niemieckich gazet wypowiedzial sie pan M.Gorbaczow.ale podkreslil sie dogadanie,w celu unikniecia.wiec ja powiadam: nie boj zaby !!
                        wiecej,gonzales,na twym wpisie o tym co sie dzieje z tym Frankiem,to powinienes to pytanie odnisc do innego Franka,tego z # 1.czy zapoznales sie z jego wypowiedzia w czasie podrozy do Filipin? a mowil sporo,na temat wolnosci slowa,a szczegolnie podkreslal,ze slowa wolnosc,ma swe granice,czym wzbudzil ponownie wsrod ludzi kontrowersje.nie zawracaj sobie glowy wojna,tylko miej oczy i uszy otwarte na Berlin[pani Aniela],Bruksele[z p.Tuskiem],
                        oraz Vatykan[F 1],Waszyngton,a takze na Bliski Wschod.no i na wszystko pod katem Biblii !!!!
                        • Gość: kazik Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.bois.qwest.net 15.01.15, 19:54
                         gonzales,zapomnialem jeszcze dodac,ze w wypowiedzi pana M.Gorbaczewa bylo jeszcze to,ze jak
                         sie nie dogadaja i dojdzie do wojny[wcale tego nie wykluczam],to po niej nastapia ogromne zmiany w Europie.a biorac to wszystko pod uwage ze strony biblijnej,to by sie zgadzalo z tym,ze
                         UE ma stanowic 10 krajow starej Europy.tak wiec,czy te zmiany nastapia z powodu wojny czy tez moze krachu finansowego,to nastapia.poniewaz Europa geopolitycznie ma wygladac identycznie
                         do sytuacji w jakiej byla 2000 lat temu pod rzadami Imperium Rzymskiego.I NIKT TEMU SIE NIE
                         PRZECIWSTAWI.zapamietaj !!
                         • Gość: gonzales Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.01.15, 20:38
                          Oj Kazik, w jednym poście piszesz że wojny nie będzie a w drugim że będzie.I tu jestem przekonany że na pewno masz rację,jak nie w pierwszym to w drugim przypadku.pozdrawiam
                          A tak poważnie, przecież Ukraina nie po to przygotowuje 300 a może i 500 tys wojska pod bronią aby zrobić demonstrację siły, przecież Rosjanie się ich nie przestraszą.W dodatku ktoś to musi finansować,ostatnio USA dały 2 mld $. Niestety, wojna będzie.
                         • Gość: kazik Re: Ukraińcom pod rozwagę IP: *.bois.qwest.net 16.01.15, 00:13
                          gonzales,co do wojny,to moze byc,a czy,to czas pokaze.tak jak ujal to pan M.Gorbaczow.jezeli sie
                          Europa nie dogada.a ta sprawa to juz w rekach pani Anieli i Vatykanu.osobiscie widze raczej
                          krach finansowy.bo ci co dokonuja decyzji,wybiora to co najlepsze dla nich[szczegolnie Niemcy w
                          stosunku do Rosji].zas co do Polski,to nie ma kompletnie NIC do gadania.obserwuj i czekaj.a ci co tego pojac nie moga,to ich tylko szkoda[sami zyja uluda i nienawiscia idaca zupelnie w zlym
                          kierunku],ich dzialka ich sprawa.teraz czekajmy na kolejny problem po Belgii[np.w kraju o ktorym sie nikomu nie snilo,dla udowodnienia,ze macki siegaja po calej UE].a potem ponownie USA,ale
                          to moze na przyszly rok.no i zwazaj na papieza i nie podniecaj sie jego podejsciem do ludzi,bo
                          sie mozesz oparzyc.pamietaj,ze zyjemy w okresie calkowitego upadku moralnego po wszystkich dziedzinach zycia i jego spraw.jest to znakiem konca Kosciola na ziemi,a potem to
                          juz totalny terror,ktory obejmie swiat caly bez zadnego wyjatku.
   • Gość: gonzales Re: w Szwajcarii nie wszyscy lubią Poroszenkę IP: *.przemysl.hypnet.pl 20.01.15, 13:49
    Najgorsze jest to że w swojej naiwności czy w głupocie władze Ukrainy wierzą w to że mogą wygrać.wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sueddeutsche-Zeitung-wszystkie-nadzieje-na-pokoj-we-wschodniej-Ukrainie-rozwialy-sie,wid,17191663,wiadomosc.html?ticaid=11431e
    Dla każdego choćby odrobinę myślącego jasne jest że nie ma takiej opcji aby Rosja zezwoliła na wymordowanie ludności pochodzenia rosyjskiego.Po tym co tam się dzieje już nie ma nadziei na normalne funkcjonowanie w ramach jednego państwa. Jedynym rozsądnym wyjściem jest wyznaczenie nowej granicy, a obecnie jest na to za wcześnie. Jeszcze musi zginąć wiele młodych ludzi po obu stronach aby doszli do tego wniosku.Kijów uważa że musi odzyskać Donbas i Krym a Moskwa dla rosyjsko języcznej społeczności chce zbudować Noworosję. Kilka lat wojny przed nimi a my musimy zadać pytanie czy też nie przed nami.
    • Gość: lelek kozodoj Re: Poroszenko w Auschwitz-Birkenau IP: *.toya.net.pl 21.01.15, 15:45
     Oświęcim wyzwoliły UPA i Wehrmacht? W oparach absurdu
     sokzzuka11.blog.onet.pl/2015/01/19/oswiecim-wyzwolily-upa-i-wehrmacht-w-oparach-absurdu/
     „Oświęcim, polski obóz zagłady, w którym wymordowano 6 milionów żydów, wyzwoliły UPA i Wehrmacht” – absurdalne stwierdzenie? Zapewne tak, ale oto na naszych oczach kreuje się przekaz niosący takie przesłanie. Na uroczystości z okazji rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu nie będzie prezydenta Rosji – kraju, którego armia – czy to się komuś podoba, czy też nie – wyzwoliła Auschwitz, a za to będzie prezydent Niemiec, czyli kraju, który kiedyś obóz utworzył i będzie Petro Poroszenko – prezydent Ukrainy, otwarcie gloryfikujący działania UPA i OUN. Tej samej UPA, która kolaborowała z Hitlerem, wymordowała 200 tys. Polaków, zwalczała polską partyzantkę (głównie Armię Krajową), mordowała Żydów (wspierających dziś finansowo banderowskie bataliony) i współtworzyła ukraińską dywizję Waffen SS, tłumiącą powstanie warszawskie. Ukraińscy policjanci (Ukraińska Policja Pomocnicza) byli też często strażnikami w obozach koncentracyjnych, zresztą odznaczali się przy tym szczególnym sadyzmem.

     Granice absurdu zostały więc przekroczone – organizatorom uroczystości można tylko pogratulować wyczucia smaku i znajomości historii. O ile obecność prezydenta Niemiec podczas uroczystości można by jeszcze od biedy zrozumieć, choćby dlatego, że nie utożsamia się on z nazizmem i go nie gloryfikuje, tak jak dzisiejsze Niemcy nie mają z nazizmem nic wspólnego, to obecności Poroszenki już w żaden sposób nie można ani zrozumieć, ani usprawiedliwić, ten bowiem bez żadnej żenady tradycję UPA podtrzymuje. I nie są to, niestety, tylko puste gesty. Ukraińska armia wraz z banderowskimi batalionami „obrony terytorialnej” typu „Azov”, czy „Ajdar”, oskarżanymi o zbrodnie wojenne nawet przez zależne od Zachodu organizacje obrony praw człowieka, od początku tzw.”operacji antyterrorystycznej” z premedytacją niszczy infrastrukturę Donbasu, zamieszkanego przez rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy, nie identyfikujących się z tradycją UPA, ostrzeliwuje domy mieszkalne, szkoły, zakłady pracy i szpitale. Sam Poroszenko nie tak dawno ujął to szczerze: „Wygramy tę wojnę, bo nasze dzieci będą chodzić do szkoły, a ich – siedzieć w piwnicach”. Po mordzie, dokonanym 2 maja w Odessie na około stu przedstawicielach tzw. Antymajdanu, Poroszenko orzekł, że „było to konieczne, gdyż dzięki temu w Odessie nie ma separatystów.” Jeśli mordowanie rosyjskojęzycznych obywateli kraju, odbieranie im fundamentalnych na Zachodzie praw do własnego języka i własnej kultury, narzucanie im modelu myślenia charakterystycznego dla zachodniej części kraju, nie jest faszyzmem, to co nim jest?

     Do – powszechnego w „polskich” mediach – gloryfikowania UPA i podlizywania się zachodnim sąsiadom i Ukrainie należy dodać coraz powszechniejszy przekaz medialny, wg którego to właśnie Polaków obarcza się odpowiedzialnością za holokaust. W takich filmach, jak „Ida”, czy „Pokłosie”, książkach typu „Sąsiedzi”, czy sztukach teatralnych, jak „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka – oczywiście entuzjastycznie przyjmowanych na Zachodzie i obsypywanych tam nagrodami – jest mowa o tym, że Żydów mordowali przede wszystkim Polacy. I to przesłanie znakomicie współbrzmi z tym, co od dawien dawna twierdzą na Zachodzie media należące do Koncernu Springera, z lubością piszące o polskich obozach śmierci. Do tego trzeba dodać idące w świat niemieckie produkcje filmowe – pokazywane także w naszej telewizji, które ukazują Wehrmacht i hitlerowców jako dzielnych rycerzy, a Polaków, jako sprawców nieszczęścia i morderców Żydów. Co szczególne – oto taki przekaz współtworzą sami Polacy, a przynajmniej ci, którzy się za nich podają i robią to głównie za pieniądze podatników, przy aplauzie mainstreamowych mediów, entuzjastycznie przepowiadających filmowi „Ida” Oscara.

     Pora, byśmy zastanowili się poważnie, czy polityka, którą uprawiają wszystkie bez wyjątku partie głównego nurtu w Polsce, naprawdę leży w naszym interesie. Szczególnie w sytuacji, w której jest niemal pewne, że najbliższe wybory we Francji wygra Front Narodowy Marine Le Pen -partia bardzo prorosyjska, której się marzy oś Paryż – Berlin – Moskwa. A co do Putina, nie zaproszonego na uroczystości z okazji rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, to nie sądzę, żeby tym się przejął. Komentarze rosyjskiej prasy nie są bynajmniej pełne wściekłości, a raczej rozbawienia. Bo też jest w tym wszystkim coś z ponurej groteski i szkoda tylko, że interesy Polski na tym cierpią.



     • Gość: dark w oparach absurdu IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.15, 16:58
      > „Oświęcim, polski obóz zagłady, w którym wymordowano 6 milionów żydów, wy
      > zwoliły UPA i Wehrmacht” – absurdalne stwierdzenie? Zapewne tak, al
      > e oto na naszych oczach kreuje się przekaz niosący takie przesłanie. Na uroczy
      > stości z okazji rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu nie będ
      > zie prezydenta Rosji – kraju, którego armia – czy to się komuś podo
      > ba, czy też nie – wyzwoliła Auschwitz

      Mam wrażenie (nieodparte), że w 1945 roku nie było Rosji, a tym bardziej armii Rosji ?
      • Gość: mat120 W oparach absurdu - Schetyna przebił Jaceniuka IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.15, 22:31
       Jeszcze nie umilkły odgłosy "odkrywczych" wypowiedzi jajcarza Jaceniuka o agresji Rosji na Niemcy i Ukrainę w czasie II wojny św. gdy znany historyk, pełniący obowiązki szefa polskiego MSZ tak się wypowiedział:
       " Zapytany przez dziennikarza o to, czy Władimir Putin powinien być zaproszony na obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, Schetyna powiedział, że teren obozu zajmowali żołnierze ukraińscy.

       Polski minister zaznaczył, że na terytorium Rzeczypospolitej wkroczyli żołnierze Frontu Ukraińskiego, którzy byli narodowości ukraińskiej.
       A może lepiej powiedzieć, panie redaktorze, że to front ukraiński, pierwszy front ukraiński i Ukraińcy wyzwalali, bo tam żołnierze ukraińscy byli wtedy w ten dzień styczniowy i oni otwierali bramy obozu i oni wyzwalali obóz. Tak jak powiedziałem - mówił minister spraw zagranicznych."
       www.kresy.pl/?zobacz/szef-polskiego-msz-przypomnial-ze-ukraincy-sluzyli-w-armii-czerwonej#
       Alma Mater Schetyny powinna się chyba wstydzić takiego "historyka":)
       • Gość: mat120 A czy minister SZ RP ma świadomość? IP: *.dynamic.chello.pl 22.01.15, 23:41
        Chodzi o wypowiedź Schetyny dla Polskiego Radia: "(...) to front ukraiński, pierwszy front ukraiński i Ukraińcy wyzwalali (Auschwitz), bo tam żołnierze ukraińscy byli wtedy w ten dzień styczniowy i oni otwierali bramy obozu i oni wyzwalali obóz".

        Pełczyńska-Nałęcz oznajmiła, że "polskie władze traktują obóz, jego wyzwolenie i tragedię, która tam się wydarzyła, z największą powagą i należytym szacunkiem". - Jest to wręcz dla nas miejsce święte - zaznaczyła.

        - Dlatego zwracamy się z apelem o unikanie niepotrzebnych i eskalujących emocje sporów, zwłaszcza w przeddzień 70. rocznicy wyzwolenia obozu, będącej równocześnie Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu - powiedziała pani ambasador.

        - Mamy pełną świadomość, opartą na historycznych faktach, że w szeregach I Frontu Ukraińskiego Armii Czerwonej, otwierającego bramę obozu 27 stycznia 1945 roku, byli zarówno Rosjanie, jak i Ukraińcy, Białorusini, Żydzi i przedstawiciele innych narodowości, w tym także Polacy. Pamięć o nich i szacunek do wszystkich żołnierzy uczestniczących w wyzwoleniu obozu jest oczywista. Nikt nie próbuje jej podważać ani deprecjonować - oświadczyła.

        Świadomość pana ministra, jak wynika z jego wypowiedzi, jest jednak w znacznym stopniu ograniczona. Może pani ambasador by go uświadomiła?
    • Gość: mat120 Re: Poroszenko w Auschwitz-Birkenau IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.15, 22:11
     Gość portalu: dark napisał(a):
     A no dlatego, że obóz wyzwoliły wojska 1 Frontu Ukraińskiego, a dokładniej 100
     > Lwowskiej Dywizji Strzeleckiej z 60 Armii.

     Dark, może łaskawie wytłumaczysz forumowiczom co wspólnego ma Poroszenko z wojskami I Frontu Ukraińskiego a ze 100 Lwowską Dywizją, która wyzwoliła Auschwitz w szczególności?
   • Gość: mat120 Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.15, 21:59
    chris1970 napisał:

    > Mnie osobiście zdumiewa pomysł zaproszenia Poroszenki do Oświęcimia. W jakim ch
    > arakterze? Wyzwoliciela, czy reprezentanta narodu, których reprezentanci w czas
    > ie II Wojny Światowej pracowali jako więzienni strażnicy?

    Mnie również. Ja rozumem, że pediatra może nie znać historii ale przecież ma doradców, którzy powinni jej wybić z głowy idiotyczne pomysły "bycia zaszczyconą" obecnością w Auschwitz przedstawiciela narodu, którego część tak haniebnie zapisała się w historii nie tylko Oświęcimia. Chyba, że chodzi o pokajanie się wobec świata.
    PS. Mam nadzieję, że posiadanie zięcia z Kanady o ukraińskim nazwisku nie ma tu żadnego znaczenia...:)
    • matigrypl Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy 22.01.15, 07:12
     polish.ruvr.ru/2015_01_20/Premier-Polski-zaprosila-Poroszenke-na-obchody-rocznicy-wozwolenia-Oswiecimia-7052/
     polish.ruvr.ru/2015_01_11/Nowy-agent-Rosji-profesor-Kolodko-8291/

     Wysłuchujemy różnych tłumaczeń n\t popierania banderlandu przez nasz rząd. Jednym z nich i chyba najważniejszym jest wmawianie że tu chodzi tylko o interesy? No, to pytam, czy nam się lepiej opłacają interesy z upadającą Ukrainą czy z kwitnącą Rosją?
       • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 28.01.15, 20:58
        Ławrow jasno i czytelnie określił warunki Rosji; albo Ukraina jest w naszej strefie wpływów/wg jego słów:neutralna/ albo nastąpi jej podział.Nie określił tylko granicy podziału.
        www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/lawrow-tylko-neutralnosc-pozwoli-ukrainie-uniknac-rozpadu,509945.html
        W koncu pierwszy rozsądny głos polskiego polityka w sprawie Ukrainy www.tvn24.pl/sienkiewicz-o-ukrainie-byly-szef-msw-nie-widzi-szans-rozwiazania-konfliktu,510126,s.html
           • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 29.01.15, 18:24
            Najtrudniej "zaprosić " młodych na wojnę domową jest na Ukrainie zachodniej i zakarpaciu. Zdumiewa ten fakt biorąc pod uwagę że ponoć tu jest największy nacjonalizm. A może nastawienie tych młodych chłopców jest takie jak w Polsce,mają w d.upie polityków i patriotyzm. Zakładam że gdyby w Polsce politycy ogłosili mobilizację to ciągu doby wyjechałoby kilka milionów młodych/tych co jeszcze nie wyjechali/ www.tvn24.pl/wojna-na-ukrainie-na-zachodzie-kraju-poborowi-unikaja-armii,509908,s.html
             • Gość: gonzales Re: ani broni ani pieniędzy-eksperci o Ukrainie IP: *.przemysl.hypnet.pl 29.01.15, 20:55
              Ludzi gotowych zabijać i dać się zabić brakuje nie tylko na Ukrainie. Oni niczym się nie różnią od innych społeczeństw, w szczególności tych z byłych krajów socjalistycznych. Ci którzy wzbogacili się na złodziejskich "trasformacjach" mają konta w Szwajcarii czy w innych np ciepłych krajach do których wyjada w razie zagrożenia. Ograbieni z pracy i godności obywatele żyjący w ubóstwie lub na jego granicy mają w d.upie takie państwo i tych polityków którzy tymi państwami rządzą. Z krajów bogatych,wysoko rozwiniętych też niewielu chętnych by znalazł,tylko ze to już z innych przyczyn. Dzisiaj tacy występują tylko w świecie muzułmańskim,oni giną z powodu ciemnoty religijnej. Świat się zmienił i ludzie już nie zaakceptują wyrzynania się milionami w okopach a zmuszani mogą skierować broń przeciwko zmuszającym. Jest niestety spora grupa która będzie jeszcze zabijać dla pieniędzy,zawodowi żołnierze po szkole podstawowej w najlepszym wypadku po gimnazjum, na nich oparte są armie zawodowe i jeszcze na nich mogą liczyć politycy,dopóki będą płacić.
              • Gość: kazik Re: ani broni ani pieniędzy-eksperci o Ukrainie IP: *.bois.qwest.net 29.01.15, 22:36
               gonzales dobrze wygarnoles.i nie tylko politycy beda na nich liczyc,ale tez ci z kontami w
               Szwajcarii oraz kler okroszona gadka.i to kupia,bez zastanowienia.zreszta nastawienie mlodych
               do obecnego swiata pod tym wzgledem[lacznie z ich wiedza]nie tylko Polski czy Ukrainy dotyczy.
               te oglupienie[a bardzo potrzebne zgodnie z planem juz w niedalekiej przyszlosci]jest na reke,
               poniewaz to da lepsza kontrole,posluszenstwo oraz poparcie.ogladalem kilka dni temu program,gdzie pytano mlodych ludzi o przeszla historie USA[pytano amerykanow].bylo min.pytanie z kim walczylo USA w II wojnie.jedna z odpowiedzi bylo,ze z....Polska.inna jeszcze
               odpowiedz byla,ze prez.w czasie II wojny to byl albo Clinton albo Bush.taki mamy obecnie swiat,gdzie da sie go sprowadzic pod totalna kontrole.czy nie widac w tym celu dla przyszlych
               wlasnych korzysci,tych,ktorzy jako nowi nam na dzis nieznani politycy dojda niedlugo do wladzy? tylko czekac i patrzec,ze szczegolna uwaga na Berlin,Bruksele,Teheran,Waszyngton i Vatykan.o Warszawie zapomnij,polityczna wiocha jak Centralna Ameryka.o Biblii nie wspomne,bo juz poprzednio az za duzo napisalem,w miejsce kleru,ktore o tym powinno mowic
               • Gość: kazik Re: ani broni ani pieniędzy-eksperci o Ukrainie IP: *.bois.qwest.net 29.01.15, 23:59
                gonzales,z ruchow politycznych oraz ekonomicznych na swiecie zdaje mi sie,ze moze dojsc do wojny,ktora moze objac caly byly RWPG i skonczy sie pokojem bis na Odrze i Nysie L.zachod nie
                pozwoli sobie na balagan.ale Rosja ucierpi bardzo[nie mowiac juz o bylych z RWPG],szczegolnie
                pod katem ekonomicznym[nie woskowym].i pewnie wtedy dojda do wladzy w UE ci nowi nieznani na dzis politycy[a i UE bedzie juz inne geopolitycznie,bedzie Stara Europa] i ich od razu glownym posunieciem bedzie CUD na Bliskim Wschodzie pomiedzy Izraelem a swiatem arabskim.i wszystko to idzie po linii biblijnej,poniewaz jeszcze pewnie w tym samym roku dojdzie do wyprawy wojennej oslabionej gospodarczo Rosji z jej siedmioma sprzymierzencami
                przeciwko Izraelowi[ktory po CUDOWNYM zawarciu pokoju z Arabami zlikwiduje swoje wojsko i armie].bedzie wygladal na latwy kasek by go polknac.no i juz na dobrze zaczna sie
                spelniania proroctw biblijnych,gdzie na porzadku dziennym bedzie smierc i zniszczenia[juz w jednym wpisie pisalem ile to srednio bedzie codziennie ginac ludzi.pomimo tego,ze zycie
                codzienne ludzkosci bedzie szlo swoja droga tak pod wzgledem politycznym,ekonomicznym jak i religijnym.i o tym wszystkim jest napisane w Biblii,tylko wyciagnac po to reke,i niech nikt mi nie mowi,ze Biblia jest jakas mrzonka wymyslona przez ludzi.jest Slowem samego Stworcy,
                ktory zna wszystko od poczatku do konca,jest tez Suwerenem calego wszechswiata i nie da
                sobie z siebie przez ludzi naigrywac.ludzkosc juz kiedys przeszla te droge[z bardzo zlym skutkiem]-POTOP.i teraz bedzie ponownie z WINY czlowieka powtorka z "rozrywki".dlaczego ??
                Z BRAKU WIARY i deptanie swemi butami Boga i Jego Slowo,calkowite Go ignorowanie co do
                Jego woli od czasu smierci Jezusa na krzyzu,odkad obowiazuje ew.Jego Laski i w nia wiara[w
                ew.ktora dal Jezus ap.Pawlowi aby ja nam przekazal.1 Koryntian 15:1-4. zob.tez Galatow 1:11,12,Rzymian 16:25-27, 1 Kor.16:22].
            • darino Na zachód 29.01.15, 23:27
             > Najtrudniej "zaprosić " młodych na wojnę domową jest na Ukrainie zachodniej i zakarpaciu.
             > Zdumiewa ten fakt biorąc pod uwagę że ponoć tu jest największy nacjonalizm. A może
             > nastawienie tych młodych chłopców jest takie jak w Polsce,mają w d.upie
             > polityków i patriotyzm. Zakładam że gdyby w Polsce politycy ogłosili mobilizację to ciągu doby > wyjechałoby kilka milionów młodych /tych co jeszcze nie wyjechali/

             Zgadza się.
             • Gość: gonzales Re: Na zachód IP: *.przemysl.hypnet.pl 30.01.15, 10:25
              Oto dla kogo ma umierać młodzież biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/80-osob-ktore-posiadaja-tyle-co-polowa-ludzkosci/bz2gc

              W świecie ktory nam sku.rwesyny z powyższego linku stworzyli młodzi i dorośli nie dają sobie rady,ilość osób z zaburzeniami psychicznymi dramatycznie rośnie.wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Oddzialy-psychiatryczne-dla-dzieci-sa-przepelnione-15-latka-trafila-na-oddzial-dla-doroslych,wid,17219041,wiadomosc.html?ticaid=11440b
               • matigrypl Re: Na zachód 30.01.15, 11:02
                Jest sposób by zarobić trochę na uni. Ostatnio Grecja dość kategorycznie oświadczała że się nie zgodzi na sankcje przeciw ruskom? Wymagana jest jednomyślność. Zaskoczyło nas że jednak się zgodziła? Ciekawe co w zamian dostała? Tego już nie piszą. Jest to bardzo racjonalny sposób w świetle tego co głosi świat kapitalizmu; liczą się tylko biznesy, interesy, zyski i profity. Dlatego my jako kraj na dorobku i w ogonie przychodu, powinniśmy tą furtkę wykorzystać a zaniechanie uznać za zdradę kraju? Co najmniej!!!


                Od dziś każde posunięcie uni trzeba wetować i dawać się przekonać po uzyskaniu jakiejś sumki lub zapewnienia.

                Tak na marginesie; pamiętam czasy gdy nas zapewniano że jako łącznik między wschodem a zachodem będziemy na stopie co najmniej hinduskich nababów. Ale gdy mamy prezydenta i premiera którzy gdy przypadkowo zwrócą się twarzą na zachód to przyklękują na moment, trudno w to uwierzyć!!!
                 • Gość: kazik Re: Na zachód IP: *.bois.qwest.net 30.01.15, 15:56
                  gonzales,moze jestes do Biblii uprzedzony,nie interesuje cie.wiec przeczytaj H.Pajaka dwie ksiazki; Bestia czasow konca oraz III wojna swiatowa.da ci to dobra podstawe do podawanych przez cie linkow.
                  a takze nie przeocz obecnych stosunkow na linii Waszyngton-Tel Awiv !!!
                  takze wysmiewanie Rosjan z tego,ze maja tak ogromne bogactwa naturalne i z tego powodu
                  mogli by byc na wyzszym poziomie niz jest obecnie Norwegia,jest nonsensem.Rosja dobrze o tym
                  wie,ale po prostu nie moze tego uczynic,bo jest na to zakaz.wszystko co obserwujemy ma daleko idacy plan,a my nic nie wiedzac,myslimy tylko co dzis wsadzic do garka na obiad.w tym roznica.a i jeszcze trzeba myslec o przelewie wlasnej krwii dla "szczytnych celow",a jak
                  zginiesz,to maja dla ciebie kawalek metalu na otarcie lez.jestesmy "gawiedzia" tak dla
                  ekonomii,polityki i wszelkiej masci religiantow[ktorzy nas najbardziej maja w"poszanowaniu"!!!
                  • Gość: gonzales Re: Na zachód IP: *.przemysl.hypnet.pl 30.01.15, 16:33
                   Gdzie Kazik był Twój Bóg i Twoja Biblia w czasie gdy wymordowano Indian, w czasie I w.św. gdzie w okopach ginęły miliony ludzi,gdzie był w czasie II w.św , gdzie był gdy w ZSRR Stalin mordował miliony ludzi i mogę wymieniać dalej ,tylko po co? W jednym masz racje ,jesteśmy gawiedzią,nic nie znaczącą masą a sterują nami ci miliarderzy o których dałem link powyżej. Osobiście mam w nosie wszelkie plany biblijne o których piszesz, gdyby mnie starego chciał ktoś powołać do armii na wojnę w ich obronie i ich interesów to zastrzelę pierwszego który da mi broń i wyda rozkaz. I dalej kropiłbym po kolei tych dowódców którzy nawinęliby się pod lufę. Niestety złodzieje z wyższej półki byliby niedostępni. Dziwię się że na Ukrainie jeszcze tego nie robią.
                   • Gość: kazik Re: Na zachód IP: *.bois.qwest.net 30.01.15, 20:53
                    gonzales,wcale sie nie dziwie twej frustracji.i to nie twa wina,ale kosciolow,sektow i kultow
                    wszelkiej masci religiantow[i nie jestes w tym osamotniony].ale wynika to z tego,ze klerykalizm[a
                    na mysli mam Vatykan,w sposob bardzo zaowalowany rzadza wszystkimi rzadami calego swiata,
                    ale tak by nikt tego nie zauwazyl.i to im w 100% wychodzi].i o tym mowi Biblia.twoj link o
                    bogaczach[w jaki sposob oni do tej sytuacji doszli? i sa],to tez nic innego,jak z gory ustalony plan,
                    by zwyczajna ludnosc do tych bogaczy zniechecic.i ci bogacze sami doprowadza niby to do swego upadku[lacznie z wielkimi rodami krolewskimi].i kto wie,czy nie zacznie sie ten ich upadek od polityki Grecji[co tez jest planem co do przyszlego ogolnoswiatowego systemu socjalistycznego].ludziska w Europie beda na Grecje zli,ale to nic nie da,poniewaz jest to tylko
                    klocek w planie,aby pozyskac cala ludnosci poparcia dla nowej polityki w Europie.a jak dojdzie do krachu finansowego,to moze to pociagnac do wojny,ale na wschodnich rubierzach Europy.
                    smiac sie czlekowi chce,kiedy polscy forumowicze smieja sie z Grecji,okreslajac ja jako
                    nic nie znaczace panstwo na zadupiu Europy.a ja sie pytam,czym Polska jest ? wasalem raz wschodu raz zachodu,a nadewszystko Vatykanu.a co do Boga,to gonzales ladniej by bylo,jak bys sie zapytal gdzie byl nasz Bog ? bo tak samo jak ja,pochodzisz od tego samego gatunku
                    ludzkiego[a ze widze Boga odtracasz,to juz twa osobista sprawa],i prawidlowym pytaniem,jezeli chodzi o Boga,to winno byc pytanie; Gdzie byl CZLOWIEK i jakim w tym tzw.
                    "piekle na ziemi".Boga nie mozemy wcale o to obwiniac,poniewaz to CZLOWIEK jest sam sobie
                    winny,ze gotuje i sobie i innym to"pieklo".idz historia wstecz,nawet do Kaina i Abla,potem potop,Babel,historia Zydowskiego narodu,okres Jezusa na ziemi,i co ? i nic sie nigdy nie zmienilo.BRAK w ludziach WIARY oraz deptanie SLOWA BOZEGO pod butami.On[Bog]wszystko
                    juz od samego poczatku czlowiekowi przedlozyl[tylko czytac,sluchac i wprowadzac w zycie].
                    wiec to czlowiek ma zaczac od siebie.nie jest to latwo z drugiej strony,poniewaz na przeszkodzie ludziom stoi bog tego swiata Szatan[2 Kor.4:3,4],ktory caly czas ludziom wskazuje droge zycia co do ciala a nie Ducha.przeczytaj sobie ten maly fragment z listu Pawla
                    do Galatow[5:16-26]i sam sobie zadaj pytanie:posrod jakiej grupy ludzi bylo by ci przyjemniej
                    zyc ???.sam zauwazysz,gdzie jest pies pogrzebany.
                    • Gość: kazik Re: Na zachód IP: *.bois.qwest.net 31.01.15, 02:49
                     gonzales,szykuje sie ciekawy przyszly tydzien.fajne spotkania w Kijowie i w Monachium.wiec
                     Amerykanie wspolnie z p.Aniela oraz z p.Lawrowem cos tam nam nowego wymysla.ciekawe co ?
                     no i obserwujmy ich gre cial,z tego tez jest sporo wnioskow do wyluskania.a i mam nadzieje,ze
                     przeczytales sobie podane fragmenty i dajesz sobie rade z odpowiedzia.milego kolejnego dnia !!
                     • Gość: gonzales Re: Na zachód IP: *.przemysl.hypnet.pl 02.02.15, 20:27
                      Durni jankesi chcą zbroić Ukrainę fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-niemcy-ostrzegaja-przed-amerykanskimi-dostawami-broni-na-ukr,nId,1600837 Ci idioci myślą że Ukraińcy jak otrzymają ich broń będą w stanie wygrać wojnę, wojnę ze swoimi obywatelami należy dodać. Tymczasem p Merkel zdecydowanie opowiedziała się przeciwko wysyłaniu uzbrojenia na Ukrainę ,podobnie prezydent Hollande, stoją oni na stanowisku że konflikt można rozwiązać wyłącznie na drodze dyplomatycznej. Idioci zza oceanu maja wpisaną w swoją doktrynę obronną zasadę obrony swoich obywateli poza granicami kraju, a odmawiają Rosji prawa do obrony 8 mln Rosjan zamieszkałych na Ukrainie.
                      • Gość: kazik Re: Na zachód IP: *.bois.qwest.net 02.02.15, 21:38
                       gonzales,a moze to w koncu bedzie tak wygladac jak juz pisalem:ze pokoj bedzie zawarty na
                       Odrze i Nysie L.i to trwaly.a to co amerykanie chca robic to nic innego jak walka z Rosja,a ze
                       Ukraincami,to co to kogo obchodzi.interesy zawsze gora.ta sama zagrywka bedzie co do Chin,ale
                       to jeszcze sporo przed obecnym czasem.musisz zauwazyc,ze cos w tym wszystkim jest,ze nie mozna obwiniac kogokolwiek o naiwnosc czy zachlannosc.to jest wszystko z gory przemyslane i
                       czeka odpowiedniej chwili.to samo z polityka papieza,z tym,ze jego to co do zjednoczenia
                       wszystkich religii,sekt i kultow w jeden organizm.i mu sie uda,poniewaz tak mowi Biblia[i nic to nie ma wspolnego z wiara i posluszenstwem Bogu].Grecja,kolejny plan[tez powiazany z tym calym obecnym balaganem w UE]i tez idzie w kierunku tego,by UE w koncu skladala sie z 10
                       panstw[i tez zgodnie z proroctwem].Chorwacja,przebaczanie dlugow[doswiadczenie tego co
                       obejmnie caly swiat w celu tego swiata poparcia dla ogromnych zmian politycznych najpierw w
                       Europie a potem Bliski Wschod i caly swiat].i zalecam stanie po stronie bozej,a nie przy poparciu tej czy innej linii,bo konsekwencje dla czlowieka w ostatecznosci beda,pod katem
                       ludzkiego zwyciestwa nie odwracalne[Hebrajczykow 10:31,jednych to zastanie jeszcze za zycia,a kazdego po smierci napewno].
                       • Gość: gonzales Re: Na zachód IP: *.przemysl.hypnet.pl 02.02.15, 22:07
                        Mat, na Ukrainie interes nie wyjdzie , z wielu powodów,po pierwsze to jest bankrut,po drugie nie ma woli w całym narodzie ukrainskim co do walki z Rosją, w jakiejś części tak ale nie w całości, po trzecie Rosja nigdy nie pozwoli na wyrwanie całości Ukrainy z jej strefy wpływów
                        Kazik ,moim zdaniem przyszła granica nie będzie na Odrze i Nysie.Jeśli będzie wojna to granica albo będzie na Wiśle, albo przy dużym szczęściu Polska będzie miała terytorium Księstwa Warszawskiego. Zauważ, inwestycje niemieckie nie wychodzą poza obszar terytorium Rzeszy z 39r. Zamiast zjednoczenia religii będzie a może juz się rozpoczęła wojna świata islamskiego z chrześcijanskim.Kwestia kiedy i w jakim zakresie te konflikty zleją się w jedną masakrę.
                        Ty sobie wierz w proroctwa a ja w to co widzę.
                        • Gość: mat120 Re: Na zachód IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.15, 22:26
                         Gość portalu: gonzales napisał(a):
                         Mat, na Ukrainie interes nie wyjdzie , z wielu powodów,po pierwsze to jest bankrut,

                         Myślę o sprzedaży broni. Amerykanie pozbędą się trochę złomu z magazynów a zapłacą za niego durne Lachy...
                         Dla mnie to oczywiste, że banderowcy tej wojny nie wygrają. Mało tego, przez majdanową rebelię i własną głupotę pozbyli się Krymu a i los wschodnich regionów jest w zasadzie przesądzony.
                         Dla mnie to naród, którego "elity" są całkowicie pozbawione instynktu państwowego a ich "polityka" przypomina działania stepowych watażków.
                         • Gość: kazik Re: Na zachód IP: *.bois.qwest.net 03.02.15, 03:39
                          mat,to mija sie z logika aby elity ukrainskie byly calkowicie pozbawione instynktu panstwowego
                          [ich gawiedz mozna porownac do stepowych watazkow].czyli cos w tym jest wiekszego o czym
                          nikt nie chce powiedziec,ani politycy ani religianci.ja wiem z Biblii,ze nadchodzi na caly swiat tzw.
                          Wielki Ucisk,ale nim nadejdzie musi byc wszystko odpowiednio przygotowane.zobacz np.kto
                          zalatwil pojednanie Kuby z USA? obecny papiez.a co mowi Biblia,kto panuje nad wszystkimi rzadami swiata.....kosciol !! i tyle w temacie,krotki ale niejednego wprawia w zaklopotanie.
                        • Gość: kazik Re: Na zachód IP: *.bois.qwest.net 03.02.15, 03:30
                         gonzales ja tez slucham czytam i obserwuje.o zlaniu sie w jedna masakre,zapomnij[pomimo tego,ze na to wyglada].sama logika podpowiada,ze to co dzieje sie w swiecie arabskim,to farsa
                         zbudowana na wytrenowaniu Irakijczykow i dania im b.dobrej broni.gdzie teraz jest to w zupelnie
                         innych rekach i praktycznie nic przeciw temu sie nie robi[udaje].ale i to powiazane jest z uludnymi
                         proroctwami muzulmanow[poniewaz uludnymi,bo tylko Bog Biblii jest jedymym i prawdziwym Bogiem].ale w koncu Europa Zach.[pomimo niecheci wejscia w Ukraine],wejdzie na Bliski Wschod
                         i juz z tamtad nie wyjdzie[przejmie wszystko pod swa kontrole].a sprawa jednoczenia religii w jedna idzie mocna para do przodu[obserwuj tegoroczne podroze i spotkania papieza.juz w czerwcu Sarajewo,potem w Ameryce spotkanie z wszystkimi innymi religiantami].ani sie nie
                         obejrzysz jak bedziesz kleczal obok innych wyznawcow religii,min.SJ i Mormonow.i to bedzie
                         przez ludnosc zaakceptowane.to,ze Niemcy inwestuja w byle ich ziemie zaborcze w Polsce,wcale nie znaczy,ze granica nie ma byc na Odrze i Nysie.Rosja z Niemcami sie porozumi.pomimo tego,ze Polska bedzie pod Rosja jak wasal.teraz obserwujmy wizyty Kerrego
                         w Kijowie i w Niemczech,a takze p.Anieli u Obamy.obserwujmy,bo nic nam nie powiedza.a,ze z
                         Biblia nie chcesz nic porownywac,to twoja sprawa.ja nie mam nic do ciebie o to.chociaz szkoda
    • chris1970 Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy 03.02.15, 10:08
     W 1939 roku, a dokładniej 17 września, wkroczyły wojska ZSRR do Polski. To każdy wie.
     Wioska, w której mieszkała moja rodzina, a dokładniej Dąbrówka Starzeńska, stała się nagle Dubriwką w składzie Ukraińskiej SRR, Sielnica stała się Sielicą.
     Rozumiem, że problemem może być ustalenie, kto przejmuje spuściznę po ZSRR. Federacja czy poszczególne państwa utworzone po rozpadzie ZSRR. Skoro przy pakcie Ribbentropp - Mołotow wskazuje się obecnie na Rosję, to i przy wyzwoleniu Oświęcimia powinno się ten kraj również wskazywać. Jednak stolica była w Moskwie, a nie w Kijowie i to tam zapadały decyzje.
     Poza tym, brzmi to absurdalnie, Ukraińcy wyzwalali Oświęcim od Niemców i Ukraińców.
     Nie wiem jak było w Przemyślu, ale w Rzeszowie podczas wojny Niemcy sprowadzili masę Ukraińców do pomocy w pilnowaniu porządku w mieście. Stworzona została nawet taka mini dzielnica, w której mieszkali tylko Niemcy i Ukraińcy - to był kwartał ulic 3-go Maja, Jagiellońskiej i Zygmuntowskiej.
     To co napisałem, wcale nie świadczy, że jestem jakimś Rusofilem i Ukrainofobem. Wręcz przeciwnie. Trzymam kciuki za Ukrainę, ale jako bufor między nami a Rosją. W dobre intencje Ukraińców względem Polaków nie wierzę.
     Polakom na Ukrainie dać Karty Polaka, ale tym co naprawdę są Polakami, przyznać po czasie obywatelstwo po sprawdzeniu lojalności, a reszcie ekonomicznym Polakom ze wschodu dać możlwość legalnego pobytu w Polsce.
     Taka Szwajcaria odróżnia obwateli, na tych co mają stałe obywatelstwo i tych co mają paszporty szwajcarskie. Nawet po przyznaniu obywatelstwa Szwajcarii, można stracić w sytuacjach nadzwyczajnych i być poproszonym o opuszczenie tego kraju.
     • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 12.02.15, 19:43
      a jeszcze lepiej bylo by tak Polsce z UE wyjsc i polaczayc sie z Ukraina.zarcia wszystkim wokolo trza dac,wiec interes przy madrej polityce by sie wspaniale krecil.tylko do tego potrzeba jednego ale,tzn.tym geoplitycznym tworem nie mogl by zarzadzac NIKT z polski ani z Ukrainy.najlepiej na czele tego tworu powinien stac NIemiec[i bez bojazni.on by b.dobrze dogladal sukcesu tego tworu
      bez ogladania sie na jakiekolwiek osobiste czy np.dla Niemiec korzysci].bylby sukces na wszystkich
      frontach i zadowolenie i u ludzi i u osciennych politykierow.
      gdzie wiec jest sie pytum prezydent UE ? czy sie do niczego nie nadaje,ze wszystko musi isc przez rece i glowe pani Anieli?
      teraz mistrale dla Rosji,czy i w tej dziedzinie prezydenta nie uwidzimy? wyglada na to,ze Polok
      to Polok i do niczego pozytecznego mu daleko.na jednej osobie widac Polski pozycje,sr.Ameryka.
      • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.02.15, 15:59
       Nie z sympatii do Rosji ale z czystego pragmatyzmu podaję ten link wiadomosci.onet.pl/prasa/nikt-nie-chce-trzeciej-wojny-swiatowej/dpyl9 Czy scenariusz nakreślony przez gen Burzyńskiego się spełni? Wydaje się że politycy europejskich krajów, może z wyjątkiem polskich polityków, są w stanie zrozumieć ze Rosja nigdy nie odpuści nie tylko wschodniej ale całej Ukrainy.Nawet kosztem koszmaru III w.św.
        • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.02.15, 17:09
         Analogia jest oczywista i nie podlega dyskusji. Problem jest w tym że tereny dzisiejszej Ukrainy od kilku stuleci były w rosyjskiej orbicie. Oni nie wychodzą poza swoja strefę. Wiem że to nie jest w porządku i Ukraina ma prawo do samostanowienia o swojej przyszłości. Tylko że ten rosyjski generał to nie jest chłoptaś czy dziennikarzyna strzępiący jęzora, gość mówi że Rosja nie odpuści i nie widzi możliwości "załatwienia" sobie 2tys km wrogiej granicy. Europa za Ukrainę umierać nie zechce, co widać,słychać i czuć. Czy USA zdecydują się na konflikt ,być może o katastrofalnych skutkach?
         • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 15.02.15, 18:43
          gonzales,USA zalezy na slabej Rosji,i chcialaby by tam rzadzono ulegle wobec USA i w tym
          posluguja sie Polska[gdzie jest podatny grunt przeciw Rosji ze wzgledu na mentalnosc tradycji religijnej.i wcale w tej grze Polacy nie musza byc stajacymi murem za KK.wystarcza tradycja i roznica w kulturze plynaca z historii przynaleznosci religijnej].zachodnia Europa[chociaz tez z tej tradycji]mysli jednak inaczej[majac caly czas na uwadze jedno,dobrobyt zycia i z niego korzystanie,jakby na wiecznosc] i napewno nie ma zamiaru ginac nic w zamian nie majac[prucz wedlug nich niepotrzebnej wydanej kasy].lecz jeszcze ponad tym wszystkim na przeszkodzie stoi
          historia[tylko nie ta przeszla,ale ta co nadchodzi].poniewaz w ostatecznosci glownym problemem dla USA oraz nadchodzacej nowej Europy beda CHINY i z nimi trzeba bedzie sie
          rozprawic.i przeciw Chinom,ktoregos dnia czy miesiaca wystapi wojsko Calego Swiata.i to w tym zalozeniu "madre glowy",ktore w ostatecznosci beda chcialy miec na wlasnosc caly swiat z jego zasobami i ludnoscia,tworza obecna polityke i wszelki zaognienia i w oczach gawiedzi,
          bajzel i galimatias.my tylko mozemy ubolewac nad tym czego jestesmy swiadkami[i to po prawie wszystkich dziedzinach zycia spoleczno-codziennego],ale nic ale to nic nie damy rady,
          by to[ten ciag nadchodzacej historii]zmienic,poniewaz w ostatecznosci wszystko rozbije sie o to,czego caly swiat ma doswiadczyc[i to w pozytywnym tego slowa znaczeniu]od IZRAELA.w tym kierunku ida tez obecne nawolywania premiera izraelskiego o przeprowadzaniu sie Zydow do Izraela z calego swiata,a szczegolnie z Europy.i to wszystko[i ta historia przeszla oraz z ta co jeszcze ma sie rozegrac]juz dawno jest wiadome[zalezy tylko od kazdego z nas indywidualnie]i napisane na kartach czarno na bialym.zobacz co wyprawia prez.Obama soba i
          jego polityka do obecnych wydarzen na swiecie.a on glupim ani nie rozumiejacym wcale nie jest.wszystko ma swoj cel[takze papiez z jego wprawiajacym w zdumienia posunieciami i coraz wiekszym zdobywaniem poparcia ludzi na swiecie,nie koniecznie religijnych].Przemysl.
          • Gość: gonzales Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.przemysl.hypnet.pl 15.02.15, 19:06
           Ty wiesz swoje Kazik. Ja postrzegam ten temat w ten sposób, Ukraina zawsze była w rosyjskiej strefie wpływów,przynajmniej ostatnie stulecia, a nie w amerykańskiej. W zależności od tego jaka jest sytuacja USA dzisiaj potoczą się dalsze wydarzenia. Im bardziej słabe jest USA,im bardziej zagrożone upadkiem finansowym tym większe prawdopodobieństwo wojny. Silne USA wojny o Ukrainę toczyć nie będą.
           • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 15.02.15, 20:48
            i sie gonzales zgadzamy.Ukraina nigdy z pod wplywow Rosji nie wymknie sie[a jak kiedys pisalem,
            pod nim bedzie takze i Polska,po zmianach jakie nastapia w UE].wszystko idzie zreszta w kierunku
            oslabienia sie USA[to widac ten trend jak na dloni,obserwujac ich polityke w stosunku do wszystkich obecnych problemow na swiecie],bo taki jest plan.odrodzenie sie najpierw w UE
            Imperium Rzymskiego,potem do tego dookoptowanie USA i potem walka tak pod wzgledem cielesnym jak i duchowym przeciw Chinom i by wyeliminowac calkowicie co do jednego czlowieka z narodu zydowskiego.i w tej walce na rowni bedzie uwiklana tak polityka jak i gospodarka oraz religia.obserwuj,czytaj i przemyslaj.nawet jezeli na dzis to moze sie nie miescic w pale.
            • Gość: kazik Re: Poroszenko w Polsce - broni i pieniędzy IP: *.bois.qwest.net 16.02.15, 18:40
             gonzales i kolejne nonsensy.nijaki pan Kuzniar pali glupa,bo albo jest ciemny jak tabaka,albo celowo podsyca gawiedz swym gadaniem i rozwazaniem.dlaczego w Minsku nie bylo calej Unii?
             a po co? by tylko zaogniac wszystko i psuc plany "starej Europie"? stara Europa do tego nie dopusci i wie dobrze,ze pojscie na reke Rosjii tylko przyspieszy planowe zmiany w UE.krytykowac Rosje za wobec niej[Rosji]uleglosc w Minsku jest nie na miejscu.przeciez byl tam i podpisal papiery takze pan Poroszenko[i napewno wszystko dobrze rozumial co podpisuje].wiec,co? tez
             ulegal Rosji? tam przy tym stole wszyscy obecni dobrze rozumieli o co chodzi i bylo to tez akceptowane podczas wizyty pani Anieli u p.Obamy.problem tylko w tym,ze gawiedz nie jest
             informowana o prawdzie,o tym co tak naprawde w trawie piszczy.i tak bedzie az do czasu
             objecia wladzy w UE przez calkowicie nowych,na dzis nam wszystkim nie znanym politykom.no,ale wtedy to juz bedzie przebudzenie sie gawiedzi z reka w nocniku.Przemysl.
               • Gość: kazik Re: Ukraina bankrutuje IP: *.bois.qwest.net 17.02.15, 22:02
                i o to caly czas chodzi,by nie tylko w Grecji[ale w calej UE]najbardziej ucierpial nie bankier ale zwykly czlowiek.bedzie to podstawa do objecia wladzy w UE przez nowych,nam na dzis nie znanych politykow,ktorzy wszystko przewroca do gory nogami.a pani Anieli pewnie juz posrod nich[tych nowych]nie bedzie.pewnie znajdzie prace w ONZ.
                odnosze ten wpis do tego filmiku z Grecji.no i w taki sposob gro ludnosci w UE[a za nia pojda inni]
                da poparcie tym nowym zarzadcom,ktorzy i tak beda robic swoje,by ostatecznie osiagnac cel,ktory
                juz dawno zostal wyznaczony.w ten sposob i monarchie upadna i banki,aby ludziom zylo sie
                dostatnio,bez emigracji,godnie.ale to bedzie kolejna uluda,prowadzaca do totalnego socjalizmu
                i wszelkiej bezwstydnosci[dla ktorej obecnie sie szykuje podwaliny].ale gawiedz to wszystko kupi,poniewaz najwazniejszym dla niej bedzie GARNEK.ale zaprowadzi i ja i reszte do zaglady.
                • Gość: kazik Re: Ukraina bankrutuje IP: *.bois.qwest.net 18.02.15, 18:53
                 gonzales,patrzysz trzezwo na wszystko,wiec chwala ci za to.tylko czyn z rozwaga.ponownie nagonka na p.Putina za jego twarda postawe wobec wschodnich terenow.no i dlaczego na niego?
                 przeciez podpisy skladali i p.Putin i p.Poroszenko i p.prez.Francji i pani Aniela[ci ostatni ponoc w
                 imieniu UE i USA].wiec wszystko dla nich bylo wiadome i z gory ukartowane.wiec dlaczego nagonka na p.Putina? on tylko wykonuje ustalenia.a to,ze gawiedz sie z tymi ustaleniami nie zgadza,to gawiedzi problem i tak czy tak nic ale to nic nie mieni.podpisywali w imieniu UE[czyli w
                 tej UE licza sie tylko ci co maja sie liczyc,i na tej podstawie w tej UE dojdzie niedlugo do ogromnych zmian].gro obecnych czlonkow bedzie pod skrzydlami Moskwy[i ponownie gawiedz
                 bedzie i zaskoczona i nie zadowolona,ale wszystko z braku wlasnej wiedzy].Przemysl.
                 • Gość: kazik Re: Ukraina bankrutuje IP: *.bois.qwest.net 19.02.15, 23:16
                  gonzales gdzie sie podziewasz? a moze juz rozumiesz ten bajzel i nie chce ci sie juz o tym wszystkim nawet myslec.no i dobrze.bo to wszystko jest upaprane po uszy i tylko wokol i wobec
                  niedomowienie,klamstwo i obluda.dla mnie to nic nowego,bo duzo sie naczytalem,nasluchalem i
                  nadociekalem.teraz np.powiem ci cos o SJ[a pisalemjuz,ze ich oposcilem po 36 latach bycia w tej
                  obludzie i klamstwie],o czyms,jezeli powiesz pierwszemu z rzedu Swiadkowi to cie wysmieje.otoz
                  oni zawsze w swych publikacjach ONZ nazywali szatanska organizacja,przypisujac jemu wszystko co najgorsze.a teraz[bez informowania swych"owiec"]sami do tej organizacji wstapili niby to,by
                  miec dostep do ONZ-tu biblioteki.wierutne klamstwo.oni w ONZ wystepuja jako NGO i wspolnie
                  daza swemi klamstwami[chociaz dla oka wygladaja na prawych i dbajacych o dobro bliznich]do
                  jednego rzadu na swiecie z jedna religia[to sie zwyklym swiadkom w pale nie miesci,ale w
                  odpowiednim momencie to zauwaza,tylko by nie bylo dla tych szczerych z posrod nich za pozno
                  tak i jest z wszystkimi Tuskami,Kaczynskimi,Orbanami,Anielami,Francuzami,Poroszenkami.sa w tym samym garnku gotowani ku temu samemu celowi,wszystko dobrze wiedza i poslusznie,
                  jak aktorzy,wykonuja swe role.a wszystko dla zwiedzenia i ku powodzeniu ich wspolnym planom,ktore maja objac pod swe skrzydla cala ludzkosc z calym bogactwem swiata.Przemysl.
   • Gość: kazik Re: Mąż stanu i Kopacz IP: *.bois.qwest.net 20.02.15, 18:03
    p.Orban jest pragmatykiem i wie co w trawie piszczy,tym samym puki jeszcze mozna swa polityka
    bedzie ugrywal jak najlepiej dla swego kraju.o jednosci nie ma sensu nawet marzyc,poniewaz i tak to do jednosci nie doprowadzi[to tylko mzonki gawiedzi].tak samo jak najezdzanie na p.Putina.
    czy to on jeden zasiadal przy stole ? czy to on jeden pisal projekt rozejmu ? czy to on jeden ten projekt czytal ? czy to on jeden go zatwierdzil ? przeciez Niemcy i Francja wystepowaly tam przy tym stole w imieniu nie tylko calej UE,ale takze w imieniu USA.wiec to co dzieje sie na Ukrainie,
    ma glebsze podloze i wszyscy razem sa w tym upaprani ta sama wiedza i w tym samym celu.
    teraz tylko czekac na kolejne posuniecia[niby to przez p.Putina,by tylko na nim psy wieszac].
    moze jakis separysty ujawnia sie nawet w Przemyslu i Rzeszowie,kto wie?wiedza ci,co sa ponad glowami tych,co Minsk podpisywali,a ze zwyklego i biednego w szczegolnosci nic sobie nie robia.byle do celu.a jak cel bedzie osiagniety,to gawiedz i tak ogromna swa wiekszoscia to
    poprze i bedzie "wniebowzieta".pamietajcie i Przemyslajcie !!!!
    • Gość: kazik Re: Mąż stanu i Kopacz IP: *.bois.qwest.net 22.02.15, 18:07
     gonzales,nowe spostrzezenia: otoz pisze sie duzo i najezdza na p.Putina,min. ze wystawil zachod
     do wiatru i ze Moskwa bedzie coraz bardziej cisnac.a moze tak spojrzec odwrotnie,na to,ze to
     Moskwa jest przyciskana przez zachod.zobacz decyzje rzadu niemieckiego w sprawie uzbrojenia
     nowoczesniejszego Litwy.i co? odmowa.dlaczego[domysl]? w plany co do przyszlosci UE i zmian w
     Eoropie i szczegolnie na Bliskim Wschodzie nie wszyscy sa wtajemniczeni[nawet generalizacja].i
     co by to bylo,gdyby taki jeden z drugim general otrzymal kontrole nad dobra bronia nie bedac
     wtajemniczonym w plany? by zaczal uzywac,myslac tak jak i gawiedz,ze to najlepszy sposob na
     rozwiazanie problemow,omijajac tym samym polityczne zagrywki.jednym slowem wszystko inne musi byc wtedy przesuniete w czasie.dlatego tez lepiej nie uzbrajac,tylko roznymi
     politycznymi zagrywkami prowadzic do celu[nawet wojna,ale pod kontrola tych co wiedza o co
     w trawie piszczy].a ze bedzie cierpial zwykly Kowalski,no to co,kogo to obchodzi.Przemysl !!
     • Gość: gonzales Re Wojna i człowiek IP: *.przemysl.hypnet.pl 22.02.15, 20:56
      Wojna Kazik jest nieunikniona.Ty ja wiążesz z religią ja natomiast z ekonomią
      biznes.interia.pl/gieldy/news/nadchodzi-krach-na-amerykanskiej-gieldzie,2094316,1844
      Świat nie ma pomysłu na funkcjonowanie i będzie powielał stare wzorce, wymordowac miliony ludzi, wyburzyć pół swiata, ludzie zaczną się szanowac i będą mieli co robić . I tak do następnej wojny.Cywilizację człowieka możemy mierzyć od wojny do wojny. No chyba że juz kolejnej nie będzie bo i ludzi nie będzie.
      • Gość: kazik Re: Re Wojna i człowiek IP: *.bois.qwest.net 23.02.15, 01:30
       ten scenariusz gonzales na dzis jest jeszcze za czarny.bo te czasy kiedy to juz wojny nie bedzie,z braku ludzi,to jeszcze odlegly czas[chociaz to co dzis w tym kierunku prowadzi].ale to,ze na teraz
       wielki interes i ci co za tym stoja,do wojny na dzis pewnie doprowadza.tylko nie zapominaj,wszystko jest ze soba powiazane,tzn.Ukraina,Rosja,UE[w niej niezgodnosc],rozmowy
       nuklearne z Iranem,oraz papieza dzialalnosc.
       i nie wiaze tego gonzales z religia[wiaze to z przekazem biblijnym].bo to zupelnie insza inszosc
       [ktora ci ciezko pojac mniemam,ze wzgledu na brak twej wiedzy,jezeli chodzi o rozroznianie tego
       co w Biblii dotyczy ewangelii co do Krolestwa z tym co dotyczy ewangelii Laski Bozej do wszystkich narodow[listy ap.Pawla od Rzymian po Filemona].lecz ogolnie z twym wpisem sie zgadzam[chociaz bedzie rozlozony w czasie,pamietaj,ze nadchodza jeszcze ogromne zmiany w UE,tzw.Wielki Ucisk[o ktorym wspominal Jezus bedac na ziemi.bedzie trwal lat 7],oraz
       wyprawa Rosji ze jej sprzymierzencami przeciw Izraelowi,a takze wyprawa 200000000 armii
       chinskiej na Bliski Wschod,co za soba pociagnie takze przybycie na to samo miejsce WSZYSTKICH armii z calego swiata. i gonzales o tym wszystkim jest w Biblii,wierz Jej i mysl !!