Dodaj do ulubionych

Propozycje rozbudowy miasta dla Prezydenta

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.05, 22:34
To są propozycje rozbudowy miasta, które powinno się wprowadzić "na żywca" i
przy pomocy ~wszystkich~ dostępnych środków.
1. Dociągnięcie inwestycji - do końca - pn. Park Sportowo-Rekreacyjny.
2. Dopuszczenie 4 sklepów wielkopowierzchniowych. Oraz dopuszczenie
zainteresowanego do budowy Galerii Handlowo-Rozrywkowej oraz Multikina.
3. Budowa potężnego osiedla pomiędzy Żurawicą-Przemyślem wraz z drogami
dojazdowymi (o czterech pasach ruchu, przedzielonych pasem zieleni) - w tym
rondo na Krakowskiej. Na osiedlu powinny być boiska do koszykówki, piłki
nożnej, tenisa, a także Park wypoczynkowy z fontanną.
4. Budowa dwóch mostów (jeden z nich jako obwodnica płn.-wsch.), drugi łączący
brzegi Sanu na wyskości os Kmiecie z ulicą Sanocką.
5. Budowa drogi łączącej ul Sanocką z Pasteura - od strony Prałkowiec.
6. Poszerzenie ulic (gdzie jest to możliwe) do trzech pasów ruchu: 3go maja,
Grunwaldzka, Węgierska, Słowackiego, Sanocka, Krasińskiego, Borelowskiego,
Stanisława Augusta, Brata Alberta, Paderewskiego wraz z Okrzei, Wysockiego,
Armii Krajowej.
7. Poszerzenie mostu wiszącego do trzech pasów ruchu.
8. Poszerzenie miasta o: Ostrów, Kuńkowce, Nehrybkę, Pikulice, Prałkowce,
Buszkowice i Żurawicę - wszystkie w całości.
9. Budowa potężnego osiedla w okolicach dzielnicy Pikulice-Kruhel Wielki (po
budowie drogi łączącej Sanocką z Pasteura).
Obserwuj wątek
    • Gość: xx ad 3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.05, 22:52
      Do punktu 3 zapomniałem dodać: przedszkole, szkołę, oddział policji, a także tor
      do crossu (dla rowerów).
    • Gość: tomek Re: Propozycje rozbudowy miasta dla Prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.05, 01:42
      XX na prezydenta!! :)) Mam nadzieje ze ten watek przeczyta sobie nasz
      prezydent, choc w swojej kadencji juz pewnie wiele nie zdziala, no ale jak
      wygra w przyszlych wyborach "XX" to wierze ze sie uda :) Trzeba to zrobic
      na "zywca" tak jak to robi od wielu lat Rzeszow...
    • Gość: DariO Re: Propozycje rozbudowy miasta dla Prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.05, 12:54
      Mysle ze w tych punktach brakuje utworzenia w Przemyslu Akademii
      Wschodnioeuropejskiej wraz z calym campusem
      • Gość: xx Re: Propozycje rozbudowy miasta dla Prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.05, 13:17
        Rzeczywiście, przeoczyłem.
        Ulokowałbym ją na Bakończycach i dodatkowo puściłbym szynobus od stacji Przemyśl
        Płn. (lub Przemyśl Żurawica) przez Dworzec Zasanie - Dworzec Główny - Dworzec
        Bakończyce.
        • Gość: xx Re: Propozycje rozbudowy miasta dla Prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.05, 13:29
          Oczywiście stacje zmieniłyby swój obecny wygląd na bardziej estetyczne dzięki
          dofinansowaniu z UE. Na każdej stacji umieszczone byłyby mapy, informacje o
          mieście i najbliższe rozkłady i spis połączeń autobusowych+kasa+zaplecze
          sanitarne+minibar z poczekalnią w którym można było by spokojnie poczekać na
          odjazd/przyjazd oglądając tv.
          Ile by to było miejsc pracy przy takich stacjach?
          • Gość: xx Pkt 12 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.05, 20:25
            12. Lotnisko Bircza-Przemyśl wraz z wyremontowaną, szybką drogą łączącą je z
            Przemyślem. W Przemyślu punkt informacji/kasa biletowa o odlotach/przylotach
            ulokowany na Dworcach PKP (Przemyśl Płn. lub Żurawica), Zasanie, Przemyśl
            Główny, Bakończyce, Pikulice. Z dworca PKS szybkie połączenie autobusowe z
            lotniskiem Przemyśl-Bircza.
            • Gość: xx Re: Pkt 12 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.05, 20:29
              W celu szybszego połączenia (dojazdu) można wyremontować i poszerzyć drogę
              Prałkowce-Zalesie-Olszany i potem już do Birczy.
        • Gość: darino z tym szynobusem to jest pomysł !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.05, 19:17
          Na razie nie ma chyba uzasadnienia ekonomicznego, ale w przyszłości ...
          Wszystko zależy od tego, w którą stronę "pójdzie" miasto. Przy budowie kampusu
          w Bakończycach miałoby to jakiś sens.
          • Gość: xx Poszerzanie we wszystkie strony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.05, 23:00
            Miasto powinno poszerzyć się we wszystkie strony: Ostrów, Prałkowce, Buszkowice
            i najbardziej w kierunku Żurawicy (w tej ostatniej, typowo miejska zabudowa i
            mieszka najwięcej ludzi).
    • Gość: kasia Budować, ale w granicach miasta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.05, 13:00
      Dlaczego tak mało sklepów buduje się w granicach miasta, tylko wszystko pcha się do centrum. Jak miasto ma się w taki sposób rozbudowywać?
      • Gość: xx Re: Budować, ale w granicach miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.05, 19:31
        Czy, tylko sklepów? Ja bym to pytanie zadał w inny sposób.
        Dlaczego w ogóle cokolwiek pcha się do centrum, a nie poza lub w granice miasta?
        • opserwvtor Re: Budować, ale w granicach miasta 07.11.05, 15:31
          Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami w 100%.
          Przy dalszym rozbudowywaniu miasta powinno pamiętać się też o szerokich ulicach
          i nie "pakować" wszystkiego od razu przy nich.
    • opserwvtor Mapa powiększonego Przemyśla 11.11.05, 21:06
      Powiększyłem miasto, tak mniej więcej o: Kuńkowce, Ostrów, Prałkowce, Pikulice,
      Nehrybkę, Krówniki, Buszkowice i Żurawicę.
      opserwvtor.webpark.pl/pliki/archiwum/pprzemysla.gif
      Wygląda ciekawie, prawda? Nie jestem jednak pewien co do granic na południu i na
      północ.
    • Gość: wm Re: Propozycje rozbudowy miasta dla Prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.05, 22:49
      Część z tych punktów, które wymieniłeś są w "Studium uwarunkowań i kierunków
      zagospodarowania przestrzennego"
      www.um.przemysl.pl/um/inne/studium.pdf
      Jest tam: propozycja utworzenia crossowej trasy rowerowej, kortów tenisowych a
      wszystko to koło os Kazanów.
      Jest nawet możliwość urządzenia ekskluzywnego hotelu (4 gwiazdkowego).
      Piszą o przystanku PKP Przemyśl-Buszkowice (propozycja nazwy), moście łączącym
      ulicę Grunwaldzką z ul Sanocką przedzielającą parkingi.....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka