28.02.05, 12:24
(wątek do wszytkich tematów militarnych)

Rosja jest drugim światowym eskporterem broni, pod względem technologii
również zajmuje drugie miejsce po Stanach Zjednoczonych. Jednak budżet
zbrojeniowy w Rosji jest ponoć 7 krotnie niższy niż w USA, zaś poziom armii
różni się jeszcze bardziej. Z doniesień samej armii wynika, że już za 3 lata
będzie brakowało pilotów, zaś większość używanej techniki będzie
klasyfikowała jako złom. Czy więc Rosja będzie się liczyła na arenie
międzynarodowej za 10 lat?
Obserwuj wątek
    • kontrkultura Rosja - Iran 28.02.05, 12:27
      Jak myślicie, czy Iranowi w tym wszystkim rzeczywiście chodzi o zastosowanie
      cywilne technologii nuklearnych?

      ======

      GW // Iran zawarł z Rosją porozumienie o dostawach paliwa jądrowego
      ricz 27-02-2005, ostatnia aktualizacja 27-02-2005 20:46

      Z jednodniowym opóźnieniem Rosjanie podpisali w niedzielę porozumienie z
      Irańczykami o dostawach paliwa dla budowanej przez nich elektrowni jądrowej w
      Buszerze. Zwłoka wzięła się stąd, że Rosjanie pod naciskiem międzynarodowej
      opinii publicznej domagali się od partnerów zgody na zwrot zużytego w
      elektrowni paliwa do Rosji. Zdaniem ekspertów mogłoby one być wykorzystane
      przez Teheran do produkcji broni jądrowej. W niedzielę Irańczycy zgodzili się.
      Elektrownia w Buszerze ma być uruchomiona w przyszłym roku.
      • rychu_z_przemysla Re: Rosja - Iran 01.03.05, 12:03
        kontrkultura napisał:

        > Jak myślicie, czy Iranowi w tym wszystkim rzeczywiście chodzi o zastosowanie
        > cywilne technologii nuklearnych?


        Nie.
        Zobaczymy czy USA zaatakują Iran.
    • j-k tak Kontra, jesli Rosja zachowa swoj potencjal 04.03.05, 08:56
      naukowo-techniczny.
      bedac wrogiem rosyjskiego imperializmu, ktory nam Polakom taszedl za skore, nie
      jestem wrogiem rosyjskiej nauki.
      Co wiecej patrzac perspektywicznie (islam) to i Rosja ma interes w zblizeniu z
      Zachodem.
      • kontrkultura Re: tak Kontra, jesli Rosja zachowa swoj potencja 04.03.05, 20:01
        Myślę, że Rosja ma szansę zachować obecną pozycję tylko jeśli będzie dążyła
        wejścia do Unii (choć byłoby to ogromnie trudne i długie).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka