Dodaj do ulubionych

Deptanie flag prosba do Rosjan o komentarz

01.02.06, 11:12
Niedawno Rosjan zbulwersował projekt muzeum poswięconego Płk. Kuklińskiemu,
gdzie miano by chodzić po sowieckich flagach, które byłyby połozne na
korytarzach. Będąc nawet na Ukrainskim forum widziałem to oburzenie (ze
strony Rosjan, dla Ukrainców to był fajny pomysł)

Przyznam, że ta gwałtowna reakcja Rosjan mnie trochę zdziwiła. Bo nie
deptanoby rosyjkich trójkolorowych flag tylko sowieckie czerwone z sierpem i
młotem, a to duża różnica. Taka sama jak między deptaniem niemieckiej
trójkolowrowej falgi, a deptaniem swastyki. W koncu nazizm i komunizm to
takie samo g...no. Dla Bałtów i Ukrainców, nie mówiąc o narodach kaukazu to
nazim był mniejszym złem.

Przecież to symbol komunizmu, a nie Rosji. Komunizm był czyms strasznym. I
chyba najwięcej komuniści właśnie Rosjan zgładzili. To Rosjanie od Komunizmu
najbardziej ucierpieli. Jeszcze w 2002 jak Wowka był z wizytą w Poznaniu. To
sam z własnej woli zatrzyamał się przed pomnikiem pomordowanych w 56
robotników i złozył kwiaty pod tym pomnikiem. Pamiętam jak cała polska prasa
o nim wtedy dobrze pisła, jak ważny to był z jego strony gest. Potem mówił,
że Polacy mogliby dostać takie same odszkodowania za prześladowania jak
Rosjanie. Nic z tego nie wyszło ale wola potępienia komunizmu była.

co więcej nawet w prasie podziemnej w PRL podkreślano tę róznice komunista i
Rosjanin.

Potem u Rosjan nastapiła jakas nagła zmiana swiadomosci, ZSRR okazał się w
porządku, komuna też. Gdyby nie ta zmiana to pewno zaden Rosjanin oprócz
debilków od Ziuganowa, tak emocjonalnie by nie reagował. Pewno jeszcze w
latach 90, nikt by na coś takiego nie zwrócił uwagi.

Powiedzicie mi "Przyjaciele Moskale" czy mam rację?

Obserwuj wątek
    • panzerviii I osobista prosba do Metra 01.02.06, 11:17
      Metro drogi kolego, jak już wiesz jestem zbyt tępy (: zeby się zaregistrowac na
      forum Rosjanie.pl ile bym się nie rejestrował, to i tak wychodzi, że mam propol
      nie taki.

Weż zatem mój tekst wklej w forum Rosjanie.pl w moim imieniu bardzo ciekaw
      jestem opinii Rosjan, wyrażanej bez emocji. Na ukrainskim forum nie zabierałem
      głosu,bo
      a. po rosyjsku z trudnoscia czytam, coś tam ze szkoły podstawowej w głowie
      zostało,
      b. pisze po angielsku, a nie wszyczy znają ten jezyk, a ponadto to zabiera
      wiecej czasu,
      c. byłbym zlinczowany bo taka była atmosfera, pewno ukraincy jak zwykle
      staneliby w mojej obronie, ale po co jakas głupia pyskówka.
    • o333 Re: Deptanie flag prosba do Rosjan o komentarz 01.02.06, 12:28
      Zacznijmy od tego że płk. Kukliński jest dla mnie zdrajcą tak samo jak
      Suworow(Rezun). Kukliński zapewne zdradził bo nieznawidził komunistów (załóżmy)
      Rezun bo nienawidził komusnistów (załóżmy) mimo że czytając jego kiążko odnoszę
      wrażenie że jest patriotą i swojej rosyjskości się nie wyrzeknie. To formalnie
      jest dla mnie zdrajćą i jeden i drugi, przejście na drugą stornę jest zdradą
      działąnie na szkodę swojego narodu jest zdradą i dla mnie nie ważny jest system
      któremu się służy, jeśli ktoś nie był świadom zbrodniczośći tego systemu i nagle
      go oświeciło ( w co mało wierzę) to powinien palnąć sobie w łeb a nie narażać
      ojczyzny i ludzi (głównie ludzi którzy są całkowiecie nie winni)
      Do meritum. Dla mnie komuniz i nacjonalizm jest gorszy od dżumy. Ci ludzie nie
      oburzają się bo ktoś depcze flagę zbrodniczego systemu od który strasznie
      kochają mimo że ich rodziny i blizcy ucierpiały. Oni protestują przeciwko
      deptaniu ich dziedzictwa,pamięci. "czerwony sztandar" nie wiążą z
      komunizmem,zbrodniami, represjami bo każdy kto mieszkał w tym kraju doświadczył
      ich w taki lub inny sposób. Musicie zrozumieć że kojarzy im się jednocześnie z
      potęgą i zapewne ich latami młodzieńczymi,zpaewne nie wielu z nich chciało
      rozpadu ZSRR tylko zmian,które poszły dalej niż nawet śądziło "błyskotliwe" CIA.
      Sporo ludzi nie potrafi się odnalezć w nowej rzeczywistośći.
      W Rosji nie dzielimy ludzi tamtego okresu na "dobrych" (np. komunistów lub
      białych) i "złych" (np. komunistów lub białych) . To wszystko jest naszym
      dziedzictwem z którego jesteśmy dumni (mniej lub bardziej i nie wszyscy :P )
      Dlatego nikt nie będzie robił żadnej lustracji nie dla tego że w Rosji służby
      specjalne trzęsą wszystkim a dlatgo że my sami tego nie chcemy, nie będziemy
      dzielić Rosji pod żadnym względem. Zadałem sobie pytanie czy mnie by to
      wkurzało? Tak deptanie czerwonej flagi z sierpem i młotem by mnie wkurzało, mimo
      że jest to symbol ZSRR który był jaki był ale jest(był) to mój kraj w nim się
      urodziłem i mam zamiar umrzeć :D.
      Pozdrawiam

• yigor Re: Deptanie flag prosba do Rosjan o komentarz 01.02.06, 13:24
      Dla mnie to ten caly pomysl z deptaniem flag nie jest wart komentarza, ale jesli prosisz, to prosze bardzo.
      Rosianie pozegnali sie z pomyslem budowania komunistycznego spoleczenstwa. Ta proba byla tak tragiczna w skutkach, ze nie mam watpliwosci, ze nikt w Rosji do tego nie zamierza wracac.
      Ale ta proba to byla rzeczywiscie proba stworzenia spoleczenstwa dla ludzi, spoleczenstwa "prawa i sprawiedliwosci" opartego o rownosc i wolny dostep do podstawowych rzeczy. W to wierzyla wiekszosc populacji ZSRR.
      Teraz wszystcy rozumieja, ze hasla ogolnej wolnosci doprowadzili do totalitaryzmu, ale nasze rodzice tego nie wiedzieli. Dla nich to cale zycie, ktore nie moga uznac za zmarnowane. Ta symbolika, ktora zamierzacie tam sobie deptac, byla dla nich czescia ich wiary w sprawiedliwosc i rownosc.
      Ja moge dyskutowac na tematy zaszlosci historycznych, ale nie bede to robil z kims, kto zamierza zniewarzac moich rodzicow, podwarzac ich sumienie i wiare.
      Deptanie flag moze spowodowac tylko konflikt.
      Porownanie z flaga faszystowska nie jest dobre. Flage faszystowska to Ty mozesz deptac tylko dzieki temu, ze ktos pod flaga radziecka poszedl i tamte flage zerwal. W przeciwnym razie Ty nadal zdejmowalby przed ta faszystowska flaga czapke.

Jesli juz rozwazasz jakiej flagi masz byc dumny, a jakiej sie wstydzic, to lepiej podnies dyskusje, czy bedziesz dumny tego, ze Twoja flaga jest w Iraku, czy Twoje dzieci nazwa Cie okupantem?
      • panzerviii nie miałem zamiaru nikogo obrazac 01.02.06, 13:44
        w ogole uwazam, ze deptanie jakichkolwiek flag nie jest dobrym pomyslem, to
        dziecinada i dobrze ze z tego sie organizatorzy wycofali, nie sadze, zeby
        wiekszosc Polaków takie deptanie akceptowala.

mimo wszytko jednak zywiolowosc reakcji mnie zdziwila. ale dzieki waszym
        wyjasnieniom pewne rzeczy zaczynam rozumiec.
        • misza_kazak A co powiesz "dybilkom Zjuganowa" ? 01.02.06, 16:29
          panzerviii napisał:

> w ogole uwazam, ze deptanie jakichkolwiek flag nie jest dobrym pomyslem, to
          > dziecinada i dobrze ze z tego sie organizatorzy wycofali, nie sadze, zeby
          > wiekszosc Polaków takie deptanie akceptowala.

A jednak z twego postu to nie wynikalo...

> mimo wszytko jednak zywiolowosc reakcji mnie zdziwila. ale dzieki waszym
          > wyjasnieniom pewne rzeczy zaczynam rozumiec.

I to dobrze
          • panzerviii Re: A co powiesz "dybilkom Zjuganowa" ? 01.02.06, 18:09
            To prawda nie wynikało, zapomniałem o tym napisać, a miałem zamiar uwierz
            proszę. O flagach pisze oczywiscie

I daj spokój z tymi "dybilkiami" Ziuganowa. Są Moherowe Berety od Rydzyka,
            Lepera i Giertycha są i Debilki od Ziuganowa. Już nie wmawiaj że to się tyczy
            Rosjan jako takich
            • misza_kazak Znow do pancera 02.02.06, 08:22
              > To prawda nie wynikało, zapomniałem o tym napisać, a miałem zamiar uwierz
              > proszę. O flagach pisze oczywiscie

Ok. W porzadku

> I daj spokój z tymi "dybilkiami" Ziuganowa. Są Moherowe Berety od Rydzyka,
              > Lepera i Giertycha są i Debilki od Ziuganowa. Już nie wmawiaj że to się tyczy
              > Rosjan jako takich

To sie tyczylo (jak mysle) zwolennikow Zjuganowa. A to sa wlasnie w wiekszosi
              Rosjanie w wieku po 55 latach - czyli emeryci i weterani - nazywajac ich
              debilkami obrazasz cala nacje..
              • panzerviii Re: Znow do pancera 02.02.06, 11:37
                przepraszam nie miałem zamiaru, to tak jak moja niechęc do zwolenników ojca
                dyrektora, to też ludzie po 60, którzy mają mało pieniędzy na rozrywki, a dużo
                czasu - piorunująca mieszanka.
                • misza_kazak Re: Znow do pancera 02.02.06, 15:56
                  panzerviii napisał:

> przepraszam nie miałem zamiaru, to tak jak moja niechęc do zwolenników ojca
                  > dyrektora, to też ludzie po 60, którzy mają mało pieniędzy na rozrywki, a
                  dużo
                  > czasu - piorunująca mieszanka.

Nie o to chodzi. Za czasow ZSRR staruszki mieli tak samo duzo czasu, a jednak
                  tracili go na odpoczynek daczy czy omawianie mlodziezy, a dzis ida na
                  demonstracje komunistyczne bo szczerze nienawidza demokratow za rozwalenie
                  panstwa i systemu socjalnego
                  • ignorant11 Re: Znow do pancera 03.02.06, 15:08
                    misza_kazak napisał:

> panzerviii napisał:
                    >
                    > > przepraszam nie miałem zamiaru, to tak jak moja niechęc do zwolenników oj
                    > ca
                    > > dyrektora, to też ludzie po 60, którzy mają mało pieniędzy na rozrywki, a
                    >
                    > dużo
                    > > czasu - piorunująca mieszanka.
                    >
                    > Nie o to chodzi. Za czasow ZSRR staruszki mieli tak samo duzo czasu, a jednak
                    > tracili go na odpoczynek daczy

+++Dacze to mieli tylko notable komunistyczni, a nie przecietni Rosjanie.

czy omawianie mlodziezy, a dzis ida na
                    > demonstracje komunistyczne bo szczerze nienawidza demokratow za rozwalenie
                    > panstwa i systemu socjalnego
                    +++JAk widać Mioskale tesknia za ZSRR i nic nie interesuje,że w tym samym
                    czasie zamrazały miliony w konclagrach...

Sława!
                    Pozdrawiam i zapraszam na:
                    Forum Słowiańskie
      • rychu_z_przemysla Re: Deptanie flag prosba do Rosjan o komentarz 01.02.06, 13:58
        yigor napisał:

> Jesli juz rozwazasz jakiej flagi masz byc dumny, a jakiej sie wstydzic, to lepi
        > ej podnies dyskusje, czy bedziesz dumny tego, ze Twoja flaga jest w Iraku, czy
        > Twoje dzieci nazwa Cie okupantem?

Słowo "Iraku", w Twojej wypowiedzi, można zastąpić słowem "Czeczeni",
        a pytanie skierować do Ciebie.

• panzerviii Panie i Panowie 01.02.06, 14:46
          Nie kłócmy się proszę, mój post w zamierzeniu nie maił być prowokacja w celu
          podkrecenia dyskusji. Wydaje się, że uzmysłowienie obydwu narodom różnic w
          spojrzeniu na te same zjawiska pozoli momnetami uniknąc nieporozumień. Dlatego
          nie odpowiedziałem Igorowi na "Iracką zaczepkę" ignorując ten temat. O
          zignorowanie "Czeczeńskiej odpowiedzi" proszę Rosjan,
          Nie mieszajmy do tego Iraku i Czeczenii to inny temat. Pomimo ze większośc ma
          wyrobione zdanie na ten temat. Moje jest zbieżne z poglądem Rycha, ale zostawmy
          to teraz.

Rychu przesławny Adminie forum, na którym lubię pisywac, prosze nie obrax się i
          schowaj szable do pochwy.

• misza_kazak Zgadzam sie. Dobra ocena sytuacji 01.02.06, 16:27
        yigor napisał:

> a uznac za zmarnowane. Ta symbolika, ktora zamierzacie tam sobie deptac, byla
        d
        > la nich czescia ich wiary w sprawiedliwosc i rownosc.

Dokladnie. CZerwona gwiazda i czrwona flaga byli dla nich symbolem slawy i sily
        ich panstwa.

> ims, kto zamierza zniewarzac moich rodzicow, podwarzac ich sumienie i wiare.
        > Deptanie flag moze spowodowac tylko konflikt.

Chyba dokladnie o to chodzi autorom pomyslu - kolejny raz upokorzyc Rosjan.

> Porownanie z flaga faszystowska nie jest dobre. Flage faszystowska to Ty
        mozesz
        > deptac tylko dzieki temu, ze ktos pod flaga radziecka poszedl i tamte flage
        ze
        > rwal. W przeciwnym razie Ty nadal zdejmowalby przed ta faszystowska flaga
        czapk
        > e.

Zlote slowa. Ale nie sadze ze kogos w POlsce przekonasz ze faszyzm byl gorszy
        socjalizmu (bo zadnego komunizmu nigdy nie bylo ! :)) - dla nichw szystko jest
        czarno-biale...

Priwet iz Rostowa
        Misza
        • ignorant11 Re: Zgadzam sie. Dobra ocena sytuacji 01.02.06, 20:31
          misza_kazak napisał:

> >
          > Zlote slowa. Ale nie sadze ze kogos w POlsce przekonasz ze faszyzm byl gorszy
          > socjalizmu (bo zadnego komunizmu nigdy nie bylo ! :)) - dla nichw szystko
          jest
          > czarno-biale...
          >
          > Priwet iz Rostowa
          > Misza

Sława!

NIe "czarno-białe" ale czerwone i zbrodnicze.

I nie wazne czy czerwoni socjalisci Hitlera, czy Stalina.

Polskie straty ludnosciowe i materiale, kulturalne rozkładaja sie chyba po
          połowie na obu okupantow...

Forum Słowiańskie
    • misza_kazak Do pancera 01.02.06, 15:04
      > Przyznam, że ta gwałtowna reakcja Rosjan mnie trochę zdziwiła. Bo nie
      > deptanoby rosyjkich trójkolorowych flag tylko sowieckie czerwone z sierpem i
      > młotem, a to duża różnica.

Dla kazdego normalnego ROsjanina w wieku ponad 20 lat zadnej roznicy. Chocby
      dlatego ze urodzili sie w panstwie ZSRR i to byla ICH flaga. Wyobraz sobie ze
      rodziles sie w POlsce, a potem ja ksztalt i flage zmienili, a potem jacys
      idioci zaczynaja stara polska flage deptac. CZy byl bys obojetny czy raczej
      oburzony. Nie zapominaj ze ROsja (RFSSR) w skladzie ZSRR miala czerwona flage z
      mlotem i sierpem.

> Taka sama jak między deptaniem niemieckiej
      > trójkolowrowej falgi, a deptaniem swastyki. W koncu nazizm i komunizm to
      > takie samo g...no. Dla Bałtów i Ukrainców, nie mówiąc o narodach kaukazu to
      > nazim był mniejszym złem.

Po pierwsze: dla wiekszosci normalnych ROsjan komunizm i nazizm to zupelnie
      nie "takie samo g..no", nikt przy zdrowych umyslach nawet nie porowna jedno do
      drugiego.
      PO drugie: jacy narody kaukazu masz na mysli? Pytales zdanie zwyklych Ormian,
      Gruzin, Azerbajdzanczykow, Dagestanczykow o stosunek do czerwonej flagi czy
      bierzesz na slowo zdanie politykow po typu Saakaszwili czy Burdzanadze?
      Napewno drugie :)

> Przecież to symbol komunizmu, a nie Rosji.

Juz ci wyjasnilem ze jeszcze 15 lat temu to byl symbol Rosji (RSFSR - Rosyjskoj
      Sowieckoj Federatywnoj Socyalisticzeskoj Respubliki)

> Komunizm był czyms strasznym.

Dla kogo? Dla tych staruszkow ktorzy w "deRmokracji" zamarzaja w domach bo nie
      maja kasy na oplacanie rachunkow, umieraja od glodu czy od chorob, bo nie maja
      kasy na drogie lekarstwa? Czy moze dla weteranow WOjny ktorzy prolewali krew ZA
      ZSRR i szli do walki POD FLAGA ZSRR, a teraz "deRmokraci" ich okradli i nie
      maja kasy na jedzenie? Moze dla malych narodow na Polnoscy ktorzy wymieraja
      calymi NARODAMI od pijanstwa i braku jakichkolwiek perspektyw za
      pomoca "deRmokratow"? Moze dla wojskowych, ktorzy dopiero pod waldza "zlego
      KGBiste Putina) zaczeli odczuwac jaki-kolwiek szacunek wladzy do siebie? Moze
      ZSRR byl zlem dla wiesniakow, ktorzy teraz w wiekszosci umieraja w wieklu do 50
      lat, gdyz pija od rana do nocy z powodu braku pracy i "beznadziei", gdyz ich
      rowneiz w latach 90-tych okradli "deRmokraqci" "prywatyzujac" kolchozy,
      sowchodzy, MTS i inna wlasnosc i robiac z wiesniakow nedzniakow?
      Moze zli na komunistow sa naukowcy, ktorzy nie maja kasy ani na zycie ani na
      jakiekolwiek wazne pracy naukowe i musza istniec i prowadzic projekty na
      pieniadze zachodnie i w wiekszosci dla panstw Zachodu i sa zmuszeni wyjezdzac
      do Israela, Niemeiec czy USA zeby prowadzic dzialalnosc naukowa ?
      Kto jeszcze jest "szczscliwy" z upadku "komunizma" ? Lekarze, ktorzy sa
      zmuszeni wyciagac pieniadze od zyklych ludzi, gdyz tez musza jakos karmc swych
      dzieci? Nauczycieleli?
      Lista jest dluga...

> chyba najwięcej komuniści właśnie Rosjan zgładzili.

A Amerykanskie > Przyznam, że ta gwałtowna reakcja Rosjan mnie trochę zdziwiła.
      Bo nie
      > młotem, a to duża różnica.

Dla kazdego normalnego ROsjanina w wieku ponad 20 lat zadnej roznicy. Chocby
      dlatego ze urodzili sie w panstwie ZSRR i to byla ICH flaga. Wyobraz sobie ze
      rodziles sie w POlsce, a potem ja ksztalt i flage zmienili, a potem jacys
      idioci zaczynaja stara polska flage deptac. CZy byl bys obojetny czy raczej
      oburzony. Nie zapominaj ze ROsja (RFSSR) w skladzie ZSRR miala czerwona flage z
      mlotem i sierpem.

> Taka sama jak między deptaniem niemieckiej

Po pierwsze: dla wiekszosci normalnych ROsjan komunizm i nazizm to zupelnie
      nie "takie samo g..no", nikt przy zdrowych umyslach nawet nie porowna jedno do
      drugiego.
      PO drugie: jacy narody kaukazu masz na mysli? Pytales zdanie zwyklych Ormian,
      Gruzin, Azerbajdzanczykow, Dagestanczykow o stosunek do czerwonej flagi czy
      bierzesz na slowo zdanie politykow po typu Saakaszwili czy Burdzanadze?
      Napewno drugie :)

> Przecież to symbol komunizmu, a nie Rosji.

Juz ci wyjasnilem ze jeszcze 15 lat temu to byl symbol Rosji (RSFSR - Rosyjskoj
      Sowieckoj Federatywnoj Socyalisticzeskoj Respubliki)

> Komunizm był czyms strasznym.

Dla kogo? Dla tych staruszkow ktorzy w "deRmokracji" zamarzaja w domach bo nie
      maja kasy na oplacanie rachunkow, umieraja od glodu czy od chorob, bo nie maja
      kasy na drogie lekarstwa? Czy moze dla weteranow WOjny ktorzy prolewali krew ZA
      ZSRR i szli do walki POD FLAGA ZSRR, a teraz "deRmokraci" ich okradli i nie
      maja kasy na jedzenie? Moze dla malych narodow na Polnoscy ktorzy wymieraja
      calymi NARODAMI od pijanstwa i braku jakichkolwiek perspektyw za
      pomoca "deRmokratow"? Moze dla wojskowych, ktorzy dopiero pod waldza "zlego
      KGBiste Putina) zaczeli odczuwac jaki-kolwiek szacunek wladzy do siebie? Moze
      ZSRR byl zlem dla wiesniakow, ktorzy teraz w wiekszosci umieraja w wieklu do 50
      lat, gdyz pija od rana do nocy z powodu braku pracy i "beznadziei", gdyz ich
      rowneiz w latach 90-tych okradli "deRmokraqci" "prywatyzujac" kolchozy,
      sowchodzy, MTS i inna wlasnosc i robiac z wiesniakow nedzniakow?
      Moze zli na komunistow sa naukowcy, ktorzy nie maja kasy ani na zycie ani na
      jakiekolwiek wazne pracy naukowe i musza istniec i prowadzic projekty na
      pieniadze zachodnie i w wiekszosci dla panstw Zachodu i sa zmuszeni wyjezdzac
      do Israela, Niemeiec czy USA zeby prowadzic dzialalnosc naukowa ?
      Kto jeszcze jest "szczscliwy" z upadku "komunizma" ? Lekarze, ktorzy sa
      zmuszeni wyciagac pieniadze od zyklych ludzi, gdyz tez musza jakos karmc swych
      dzieci? Nauczycieleli?
      Lista jest dluga...

> chyba najwięcej komuniści właśnie Rosjan zgładzili.

A amerykanskie "demokraci" Amerykanow - Indian np.

> To Rosjanie od Komunizmu
      > najbardziej ucierpieli.

Ale znacznie wiecej ucierpieli od faszyzmu i "deRmokratow"
      OD 1945 do 1991 ludnosc RSFSR (Rosja) powiekszyla sie na kilkadziesiat
      milionow. Za 15 lat "demokracji" Ludnosc Rosji zmniejszyla sie o 10.
      Wiec "DeRmokratom" juz dziekujemy. Nacierpieli sie juz dosc.

Jeszcze w 2002 jak Wowka był z wizytą w Poznaniu. To
      > sam z własnej woli zatrzyamał się przed pomnikiem pomordowanych w 56
      > robotników i złozył kwiaty pod tym pomnikiem.

Musial to zrobic. Etyketa "jeb twoju mat'" :))

> Potem u Rosjan nastapiła jakas nagła zmiana swiadomosci, ZSRR okazał się w
      > porządku, komuna też.

Tak jest. DOswiadczyli wszystkich "prelesti" "deRmokracji" i juz maja ja dosc.

Gdyby nie ta zmiana to pewno zaden Rosjanin oprócz
      > debilków od Ziuganowa, tak emocjonalnie by nie reagował.

Dzieki ze nazwales kilkadziesiat milionow weteranow i emertyow rosyjskich,
      ktorzy najbardziej ucierpieli od demokratow "debilkami"
      Tak trzymac. Przekaze takie zdanie swej babcie. Nie wie jak o niej mysla
      POlacy...

> wno jeszcze w
      > latach 90, nikt by na coś takiego nie zwrócił uwagi.

W latach 90-tych cala ROsje bandyci pokroju Jelcyna i Berezowskiego robili w
      balona i okradali karmiac przez przekupione media jaki to zly byl ZSRR i jak
      pieknie im bedzie.
      Cos jak teraz robi sie w Ukrainei i Gruzji (ludziom zyje sie scoraz gorzej, a
      im wcieraja ze bedziej "jeszcze lepiej").

PO prostu czlowiek z czasem madrzeje jak widze jak rozwalaja doszczelnie
      przemysl, nauke, rolnictwo i wojsko jego panstwa, ludzi, ktorzy NIC dla niego
      nei zrobili i umeja tylko rozwalac...

> Powiedzicie mi "Przyjaciele Moskale" czy mam rację?

NIE.

POzdr
      Misza

P.S. Mi sie osobiscie w dzisiejszej ROsji zyje sie niezle - bo jestem mlody,
      zdrowy i urodzilem sie w "pr
          • misza_kazak Re: Wybaczcie, zadwoilem czesc postu :( 01.02.06, 16:21
            o333 napisał:

> Miszka tylko że przy bandyckiej prywatyzacji to właśnie komuniśći okradli mnie
            > poraz drugi :D bo to komuniśći dorawli się do koryta

Jaka to niby roznica? Przeciez byli "dobrymi" koministami - walczyli ze "zlymi"
            komunistami (ktorzy tak naprawde wcale tacy zli nie byli) i poslugiwali sie
            haslami demoratycznymi i rozwalali nasze panstwo za pieniadze Congressu USA...

POzdr
            Misza
      • feelrecoil Re: Do pancera 01.02.06, 16:38
        misza_kazak napisał:

> Po pierwsze: dla wiekszosci normalnych ROsjan komunizm i nazizm to zupelnie
        > nie "takie samo g..no", nikt przy zdrowych umyslach nawet nie porowna jedno >do
        > drugiego.

Stalin wymordował miliony ludzi. Mao Tse Tung wymordował miliony. Hitler wymordował miliony ludzi. Na czym polega różnica?

> PO drugie: jacy narody kaukazu masz na mysli? Pytales zdanie zwyklych Ormian,
        > Gruzin, Azerbajdzanczykow, Dagestanczykow o stosunek do czerwonej flagi czy
        > bierzesz na slowo zdanie politykow po typu Saakaszwili czy Burdzanadze?
        > Napewno drugie :)

Ja osobiście rozmawiałem na ten temat z Gruzinem (nie-politykiem), i on uważał Rosję i ZSSR za jedno- za okupantów i wrógów swojego kraju.

Da mnie było to ciekawe doświadczenie bo nasłuchawszy się wypowiedzi Rosjan którzy zarzucają Polsce bycie krajem katolickim i 'wrogiem prawosławia', ciekawie bylo posłuchać przedstawiciela prawosławnego narodu który ma do Rosjan taki stosunek jak Polacy.

FR
        • yigor Re: Do pancera 01.02.06, 17:28
          feelrecoil napisała:
          > Stalin wymordował miliony ludzi. Mao Tse Tung wymordował miliony. Hitler wymord
          > ował miliony ludzi. Na czym polega różnica?

Zgadzam sie, pod warunkiem ze dopiszesz tu stworce NKWD Dzierzynskiego i jeszcze ignoranta11, ktory wzywa do tego, zeby wymordowac kolejne miliony dla stworzenia swojej "Slawa-NII".

> Ja osobiście rozmawiałem na ten temat z Gruzinem (nie-politykiem), i on uważał
          > Rosję i ZSSR za jedno- za okupantów i wrógów swojego kraju.

A pytalas swojego Gruzina o Stalinie? Zapytaj, moze sie wtedy zrozumiesz, na czym polega roznica pomiedzy zwolennikiem niepodleglosci a rusofobem.

> Da mnie było to ciekawe doświadczenie bo nasłuchawszy się wypowiedzi Rosjan któ
          > rzy zarzucają Polsce bycie krajem katolickim i 'wrogiem prawosławia', ciekawie
          > bylo posłuchać przedstawiciela prawosławnego narodu który ma do Rosjan taki sto
          > sunek jak Polacy.

Polska wcale nie jest takim wrogiem prawoslawia, jak uwazaja nawet sami Polacy. Przeciez glownym obiektem sakralnym w Polsce jest ikona prawoslawna. Jestesmy znacznie blizszy niz sie wydaje.
          • ignorant11 Re: Do pancera 01.02.06, 20:38
            yigor napisał:

> feelrecoil napisała:
            > > Stalin wymordował miliony ludzi. Mao Tse Tung wymordował miliony. Hitler
            > wymord
            > > ował miliony ludzi. Na czym polega różnica?
            >
            > Zgadzam sie, pod warunkiem ze dopiszesz tu stworce NKWD Dzierzynskiego i
            jeszcz
            > e ignoranta11, ktory wzywa do tego, zeby wymordowac kolejne miliony dla
            stworze
            > nia swojej "Slawa-NII".

+++Dzierzyński i morodwanie milionów to raczej Twoje idole...
            :)))

>
            >Sława!
            Forum Słowiańskie
          • feelrecoil Re: Do pancera 01.02.06, 21:03
            yigor napisał:

> feelrecoil napisała:
            > > Stalin wymordował miliony ludzi. Mao Tse Tung wymordował miliony. Hitler
            > wymord
            > > ował miliony ludzi. Na czym polega różnica?
            >
            > Zgadzam sie, pod warunkiem ze dopiszesz tu stworce NKWD Dzierzynskiego i >jeszcze ignoranta11, ktory wzywa do tego, zeby wymordowac kolejne miliony dla >stworze nia swojej "Slawa-NII".

Tak, jako twórca NKWD Dzierzynski wpisuje sie rzecz jasna w cale zjawisko. Natomiast co to jest "Slawa-NII" i o co chodzi z Ignorantem11???

>> Ja osobiście rozmawiałem na ten temat z Gruzinem (nie-politykiem), i on >>uważał
            >> Rosję i ZSSR za jedno- za okupantów i wrógów swojego kraju.
            > A pytalas swojego Gruzina o Stalinie? Zapytaj, moze sie wtedy zrozumiesz, na >czym polega roznica pomiedzy zwolennikiem niepodleglosci a rusofobem.

Hmmm... fakt faktem o tym z nim nie rozmawiałem- czy chcesz powiedzieć że poglądy Gruzinów na kwestie np. Stalina są zupełnie odmienne od pogladów na temat Rosji i ZSSR?

> Polska wcale nie jest takim wrogiem prawoslawia, jak uwazaja nawet sami >Polacy.

Ja bym raczej powiedział że Polska nie jest takim wrogiem prawosławia jak chyba myśli wielu Rosjan - ja zaobserwowałem parę razy niechęć Rosjan do Polski jako do "katolickiego kraju" i miałem wrażenie że zupełnie mi nie wierzą gdy mówiłem że w Polsce nie ma nienawiści do prawosławia jako takiego, że jakakolwiek ewentualna niechęć to rezultat patrzenia na prawosławie jako na "rosyjską religię".

Ja osobiście np. chyba bardziej lubię prawosławie niż inne nie-katolickie wyznanie chrześcijańskie np. protestantyzm.

> Przeciez glownym obiektem sakralnym w Polsce jest ikona prawoslawna. Jestesmy
            > znacznie blizszy niz sie wydaje.

O jaki obiekt sakralny chodzi? Czyżby było tak że chodzi o obraz z Częstochowy,a ja jestem niedouczony? :(

Jeżeli chodzi o bliskość to faktycznie w pewnych kwestiach taka bliskość jest, ale w innych jej nie ma.

FR.
            • yigor Re: Do pancera 01.02.06, 21:57
              feelrecoil napisała:
              >...co to jest "Slawa-NII" i o co chodzi z Ignorantem11???

Ignorant nieustannie na tych forach glosi idee traktowania Rosian jako podludzi jak rowniez otwarcie wzywa do ich zabijania, twierdzi, ze sam by ich strzelal, gdyby tylko mial taka mozliwosc. Wszystko w imie stworzenia niejakiego Slowianskiego imperium.
              "Slawa-NII" - to juz moje skojazenia, tlumaczenie ktorych nie jest tu potrzebne.

> O jaki obiekt sakralny chodzi? Czyżby było tak że chodzi o obraz z Częstochowy,
              > a ja jestem niedouczony? :(

Nie wiem nic o stanie Twojej wiedzy na ten temat. Oczywista rzecza jest to, ze obraz z Czestochowy nie zostal stworzony przez katolickich ikonopiscew, gdyz czegos takiego nie istnialo. Ta ikona pochodzi z Bizancjum a przywieziona do Polski zostala z Ukrainy (czymkolwiek ona wtedy byla). Jesli rozpatrywac od strony historycznej, to chyba nie jest powiazana z Watykanem i katolicyzmem jako kierunkiem chrzescianstwa, raczej z bardziej wschodnia tradycja.
              Ikona jako obraz sakralny dajacy wierzacym Laske Najwyzszego istnieje w prawoslawiu. Sa szkoly ikonopiscew i wielowiekowa tradycja.
              W katolicyzmie jest tylko jeden wzor obrazu, zatwierdzony przez Watykan, powielany wedlug tej zasady i dajacy wiernym Laske - to obraz Chrystusa Milosierdnego. Na ile rozumiem jest to pierwsza ikona katolicka.

Chce podkreslic ze mam wielki szacunek do obydwu obrazow, zdaje sobie sprawe z ich mocy i wiem, ze sa dla wszystkich chrzescian nie zalezno od podzialow finansowo-administracyjnych, ktore utworzyli sprawujace wladze dla swojej wygody.
              • ignorant11 Re: Do pancera 02.02.06, 00:09
                yigor napisał:

> feelrecoil napisała:
                > >...co to jest "Slawa-NII" i o co chodzi z Ignorantem11???
                >
                > Ignorant nieustannie na tych forach glosi idee traktowania Rosian jako
                podludzi
                > jak rowniez otwarcie wzywa do ich zabijania, twierdzi, ze sam by ich
                strzelal,
                > gdyby tylko mial taka mozliwosc. Wszystko w imie stworzenia niejakiego
                Slowian
                > skiego imperium.
                > "Slawa-NII" - to juz moje skojazenia, tlumaczenie ktorych nie jest tu
                potrzebne

+++Gdzie kłamliwy debilu tak napisałem? Podaj link kłamco od gnoju!

Niech ten potwarca poda link jako dowód.
                Ten kacap Moskal umie tylko łzeć.

Nie wierz debilowi.
                • yigor Re: Do pancera 02.02.06, 01:08
                  ignorant11 napisał:
                  > +++Gdzie kłamliwy debilu tak napisałem? Podaj link kłamco od gnoju!
                  >
                  > Niech ten potwarca poda link jako dowód.
                  > Ten kacap Moskal umie tylko łzeć.
                  >
                  > Nie wierz debilowi.

"... Co wiecej gotów strzelać do Moskali aby im w tym skutecznie
                  przeszkodzić..."
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10382&w=34638266&a=34669004
                  "...+++Sam zarżniecie Saddama jest wystarczjącym uzasadniemi i zboznym celem.
                  Szkoda,że nie mozemy wyslac wojska na Bialorus aby zaprowadzić na stryk tego
                  bandyte z Mińska..."
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10382&w=34753359&a=34793596
                  Czytanie twoich bredni nie jest zbyt przyjemne i uwazam ze tego wystarczy.
                  Jesli nadal probojesz udawac cywilizowanego, to przeprosisz mnie tu za epitety, ktore nagromadziles w poprzednim poscie i ktore, byc moze, sa norma w twoim srodowisku, ale mi nie pasuja.
                  • ignorant11 Ygor łgaż, potwarca i kacapski propagandzista 02.02.06, 02:30
                    yigor napisał:

>
                    > "... Co wiecej gotów strzelać do Moskali aby im w tym skutecznie
                    > przeszkodzić..."
                    > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10382&w=34638266&a=34669004

++++I jestem gotów strzelac nadal, gdyby chcieli odbudowac komunizm ZSRR oraz
                    układ warszwaski i rwpg...

> "...+++Sam zarżniecie Saddama jest wystarczjącym uzasadniemi i zboznym celem.
                    > Szkoda,że nie mozemy wyslac wojska na Bialorus aby zaprowadzić na stryk tego
                    > bandyte z Mińska..."
                    > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10382&w=34753359&a=34793596

+++Ten bandzior powinien wisieć. Bo morderców się wiesza. Powinni powiesic
                    Saddama.

przeprosisz mnie tu za epitety,
                    > ktore nagromadziles w poprzednim poscie

+++To sie odwal ode mnie. Ale ja podtrzymuje że łzesz, bo wcale nie glosze
                    nienawisci wobec Rosjan, ale chęć powstrzymania kacapów w ich chorych i
                    calkowicie nierealnych rachubach odrodzenia zbrodniczego komunizmu.

Przeciwnie caly czas glosze,że gdyby Królewiec zechcial byc wolna Rosja to
                    powinnismy przyjąc ich do ŁE i do NATO.

Czy się kacapom podoba czy nie to gorąco wierzę,że Ukraina pozostanie wolna,
                    Białorus zrzuci z siebie moskiewskie jarzmo, a sama Rosja wywalczy wreszcie
                    upragniona wolnosc od Putina i jego kacapów w stylu Żirinowskiego i
                    neokomunistów takich jak Ty i Misza.

Ale aby Rosja była wolna to najpierw musi przestac niewolić innych jak
                    Czeczeńcy i reszte Kaukazu.

A gazowy pistolet Putina wcale nam nie straszny.
                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3142969.html

Nawet nie trzeba przemeblowywać Azji Centralnej.

W której Moskwa popiera ludobójcze rezimy.
                    • yigor Re: Do Igoria 02.02.06, 20:56
                      Ty praw, Misza.
                      Ale, mimo wszystko, nalezy powiedziec takiemu obludniku ze nim jest. Dobrze jest mu to udowodnic. Oczywiscie szkoda, ze tkwi w tej swojej obludzie i nie chce sie przyznac mimo oczywistosci.
                      On stworzyl tu faszystowska ideologie i ma wziecie poniewaz sa tacy, co identyfikuja sie z pozytywnym bohaterem tej ideologii.
                      Mozna by pozwac gnoja do sadu i gosc stracilby swoja posade ale zostalby w swoich oczach meczennikiem. Nie watpie ze ma posade, bo siedzi tu nonstop i wylewa swoja oblude bez umiaru.
                      Ale wole to, ze pokazal swoja twaz przymitywa i buca. pokazal slownictwo ktore o nim swiadczy prawde i pokazal jak tkwi w zapartym.
                      Od dluzszego czasu nie komentuje jego postow, ale czasem mam na to ochote i to robie. I od czasu do czasu pewnie napisze o faszyscie ze nim jest.

Sporo tu dzis napisali wartego skomentowania, ale na razie nie mam na to czasu. Za pare dni dopiero odpisze.
                      Pozdrawiam
                      • ignorant11 Do yigora 02.02.06, 21:21
                        yigor napisał:

> Ty praw, Misza.
                        > Ale, mimo wszystko, nalezy powiedziec takiemu obludniku ze nim jest. Dobrze
                        jes
                        > t mu to udowodnic. Oczywiscie szkoda, ze tkwi w tej swojej obludzie i nie
                        chce
                        > sie przyznac mimo oczywistosci.
                        > On stworzyl tu faszystowska ideologie i ma wziecie poniewaz sa tacy, co
                        identyf
                        > ikuja sie z pozytywnym bohaterem tej ideologii.
                        > Mozna by pozwac gnoja do sadu i gosc stracilby swoja posade ale zostalby w
                        swoi
                        > ch oczach meczennikiem. Nie watpie ze ma posade, bo siedzi tu nonstop i
                        wylewa
                        > swoja oblude bez umiaru.
                        > Ale wole to, ze pokazal swoja twaz przymitywa i buca. pokazal slownictwo
                        ktore
                        > o nim swiadczy prawde i pokazal jak tkwi w zapartym.
                        > Od dluzszego czasu nie komentuje jego postow, ale czasem mam na to ochote i
                        to
                        > robie. I od czasu do czasu pewnie napisze o faszyscie ze nim jest.
                        >
                        > Sporo tu dzis napisali wartego skomentowania, ale na razie nie mam na to
                        czasu.
                        > Za pare dni dopiero odpisze.
                        > Pozdrawiam

Sława!

Spoźniłes sie kacapie neobolszewiku o min 17 lat.

gdybys zdązył w latch 1939-1989, to moze nawet udalo by Ci sie donieśc na mnie
                        do NKWD i wysłac na białe miszki, albo nawet zamordowac na miejscu.

Ale moze przesadzam, moze nie kazdy Moskal ma mentalnośc donosiciela.

PS Czy znacie ten dowcip jak Wania poszedl do koncłagru za lenistwo?
                        Popił se wodki z Jura i swietnie się bawili opowiadając dowcipy o Putinie...
                        Na drugi dzień mial taaaaaakiego kaca, że postanowil,że pojdzie do KGB dopiero
                        wieczorem, ale Jura poszedl juz w południe...

Forum Słowiańskie
                      • misza_kazak Re: Do Igoria 03.02.06, 08:19
                        yigor napisał:

> Ty praw, Misza.
                        > Ale, mimo wszystko, nalezy powiedziec takiemu obludniku ze nim jest. Dobrze
                        jes
                        > t mu to udowodnic. Oczywiscie szkoda, ze tkwi w tej swojej obludzie i nie
                        chce
                        > sie przyznac mimo oczywistosci.

Nie sadze ze fanatykowi mozna cos udowodnic. To jest nosens. To tak jak by
                        sprobowac udowodnic fanu Intela ze AMD jest lepszy (albo chocby
                        porownywalny :)), albo fanu Mercedesa ze BMW jest lepszy.
                        To jest tylko nadaremna trata czasu. Do tego sam jego nik wskazuje ze ignoruje
                        kazde zdanie odbienne od swego...
                        Mysle ze gosc jest poprostu teocche walniety na glowe - tak nienawidziec jakie
                        panstwo i narod moze tylko czlowiek nienormalny...

> On stworzyl tu faszystowska ideologie i ma wziecie poniewaz sa tacy, co
                        identyf
                        > ikuja sie z pozytywnym bohaterem tej ideologii.

No wlasnie. Jest chory z nienawisci , jak wiadomo z chorymi lepiej nie obcowac
                        sie, gdyz mozna zaraze zlapac od nich :)))

> Mozna by pozwac gnoja do sadu i gosc stracilby swoja posade ale zostalby w
                        swoi
                        > ch oczach meczennikiem. Nie watpie ze ma posade, bo siedzi tu nonstop i
                        wylewa
                        > swoja oblude bez umiaru.

Mysle ze jest emeryta, ktory nie ma nic do robienia i dorwal sie do komputera i
                        wylewa swoje stare fobie powiekszone na schizofrenie na tym i innych forach...
                        Szkoda czasu na niego. Mozna tylko jego pozalowac i dac spokoj.

> Ale wole to, ze pokazal swoja twaz przymitywa i buca. pokazal slownictwo
                        ktore
                        > o nim swiadczy prawde i pokazal jak tkwi w zapartym.

Juz wiele razy to pokazal - mysle ze leje wode na mlyn Rosji, gdyz swoim
                        zachowaniem tylko wzbudza niechec do rusofobow...

> Od dluzszego czasu nie komentuje jego postow, ale czasem mam na to ochote i
                        to
                        > robie. I od czasu do czasu pewnie napisze o faszyscie ze nim jest.

Ja ich od dawna juz nie czytam wogole. Stek bzdur i inwektyw

> Pozdrawiam

POzdrawiam rowniez
                        MIsza
        • misza_kazak Re: Do pancera 02.02.06, 08:20
          > > Po pierwsze: dla wiekszosci normalnych ROsjan komunizm i nazizm to zupeln
          > ie
          > > nie "takie samo g..no", nikt przy zdrowych umyslach nawet nie porowna jed
          > no >do
          > > drugiego.
          >
          > Stalin wymordował miliony ludzi. Mao Tse Tung wymordował miliony. Hitler
          wymord
          > ował miliony ludzi. Na czym polega różnica?

W 18-19 wieku prezydenci USA wymordowali miliony ludzi.
          W 20 wieku prezydenci USA wymordowali miliony ludzi,
          W 21 wieku Bush morduje dziesiatki tysiecy ludzi.

> Ja osobiście rozmawiałem na ten temat z Gruzinem (nie-politykiem), i on
          uważał
          > Rosję i ZSSR za jedno- za okupantów i wrógów swojego kraju.

Ha. ROzmawiales z JEDNYM Gruzinem (napewno w POlsce, gdzie siedz "prawidlowe"
          Gruzini - czyli rusofoby. i juz robisz jakies wnioski? Smialo smialo :)))
          Ja mowilem o nastrojeniach w samej Gruzji wsrod wiekszosci _normalnych_
          obywateli. Przez "normalne" mam na mysli ludzi zyjacych w zwyklych
          mieszkanaiach, w swoim panstwie (a nie latajacych po Europie i USA i mowiacych
          jak im zle sie zyje i jak to Rosja jest zla), majac 2-3 godziny dziennie prad
          (a nie tak jak "pod okupacja Rosji" gdy mieli 100% prad i gaz) i pensje w
          wysokosci 10 USD... Nono, popytacj ICH a nie przydupasow Saakaszwli i to
          porozmawiamy. Ja ZNAM wielu Gruzinow w Tbilisi i znam ich rzeczywisty stosunek
          do obecnej sytuacji w Gruzji i do Rosji i do bylego ZSRR...

> Da mnie było to ciekawe doświadczenie bo nasłuchawszy się wypowiedzi Rosjan
          któ
          > rzy zarzucają Polsce bycie krajem katolickim i 'wrogiem prawosławia',
          ciekawie
          > bylo posłuchać przedstawiciela prawosławnego narodu który ma do Rosjan taki
          sto
          > sunek jak Polacy.

Takich "przestawicieli narodu" znajdziesz wszedzie i w USA i w Europie - jezdza
          i placza jak narodu zle zyje sie pod "wplywem ROsji"...

Niezwykle ciekawie czytac posty takich naiwnych ludzi jak ty - ktorzy
          posluchajac info z zachodnich jednostronnych mediach i posluchajac paru
          uciekinerow czy "wyslannikow" z panstw bylego ZSRR wszystkiemu wierza jak
          dzieci i robia dalekoidace wnioski :)))
          • o333 Re: Do pancera 02.02.06, 12:08
            Zgadzam się z miszą w kwestii tak zwanej rusofobii gruzinów jest ona rozdmuchana
            i jako czunnik społeczny praktycznie nie istnieje,natomiast ktoś usilnie próbuje
            go stworzyć. To jest moja opinia na podstaiwe znajomośći gruzinów. Zresztą to
            chyba najbardziej przychylny naród na Kaukazie, nie wiem jak sprawa stoi z
            ormianami bo znałem chyba jednego tylko
            Pozdrawiam
            • misza_kazak Re: Do pancera 02.02.06, 15:53
              Zresztą to
              > chyba najbardziej przychylny naród na Kaukazie, nie wiem jak sprawa stoi z
              > ormianami bo znałem chyba jednego tylko

Z Ormianami jest jeszcze lepiej niz z Gruzinami. Bo w ROsji mieszka wiecej
              Ormian niz w samej Armenii. Fakt. W samym tylko moim ROstowie-nad-DOnem mieszka
              75 tys (z 1050 tys) Ormian. A w calym obwodzie ROstowskim ponad 400 tys. ORmian.
              Stosunek Ormian do ROsji jest bardzo pozytywny i w Ormenii i w Rosji.
      • ignorant11 Do miszy 01.02.06, 20:34

Sława!

Lepiej zainteresuj sie dziesiatkmi milionów zamrozonych w śniegach Syberii.

Czy tez 10 ma milionami ukraińskich chłopów zaglodzonych z rozkazu Twojego
        idola...

Forum Słowiańskie
      • manny_ramirez Re: Do pancera 01.02.06, 21:45
        Dla tych milionow zamordowanych i zaglodzonych. Masz racje ze komuny i nazizmu
        nie da sie porownac. Mimo najszczerszych checi Hitler tyle ludzi nie zamordowal
        co Lenin, Stalin i co...
      • bolko_turan Freedom of speech is american!!! 01.02.06, 23:02
        ignorant11 napisał:

> Powinny byc na równi zakazanymi symbolami.
        > Jako emblematy zbrodniczych ideologii...

Dziwi mnie taki wrecz antywolnosciowo bolszewicki postulat z ust krzewiciela
        interesow USA - wszak "freedom of speech", jak kazdy Amerykanin sie uczy, jest
        "american":

www.germaniainternational.com/third.html
        • ignorant11 Re: Freedom of speech is american!!! 02.02.06, 00:17
          bolko_turan napisał:

> ignorant11 napisał:
          >
          > > Powinny byc na równi zakazanymi symbolami.
          > > Jako emblematy zbrodniczych ideologii...
          >
          >
          > Dziwi mnie taki wrecz antywolnosciowo bolszewicki postulat z ust krzewiciela
          > interesow USA - wszak "freedom of speech", jak kazdy Amerykanin sie uczy, jest
          > "american":
          >
          > www.germaniainternational.com/third.html
          >
          >
          Sława!

Dobry czerwony to martwy czerwony nie wazne czy ze swastyka czy sierpem czy
          pentagramem.

Nie ma wolnosci dla wrogow wolnosci!

Juz kiedys za glebokiej komuny wymyslilismy z kolega bantu-stany dla komunistów.

Znadujemy teren ogradzamy go solidnymi sasiekami i deportujemy tam komuchów i
          dajemy im pełną wolnośc-samorzad niczym nieogranoczony.

Oczywiscie wysyłamy tam miłosnikow socjalizmu wszelkich odcieni od faszyzmu po
          trockizm, dobrowolnie lub za okazywanie takich sympatii i głoszenie podobnych
          pogladów.

NB moze mozna byłoby possyłac takich idiotów do Korei PLD, Bialorusi, Kuby...
          Tylko dlaczego Koreańczycy, Białorusini, Kubańczycy mieliby cierpieć z tego
          powodu?
          Raczej z Kimem, Castra trzeba skończyć jak z Saddamem.

A rezerwat dla czerwonych zalozyc gdzies na np Ziemii Ognistej..?

Forum Słowiańskie
          • bolko_turan Re: Freedom of speech is american!!! 02.02.06, 10:44
            ignorant11 napisał:

> Nie ma wolnosci dla wrogow wolnosci!

Kraj istnie wolnosciowy, wzorujacy sie na USA, w przeciwienstwie do Bolszewii
            cechuje sie tym ze daje respekt i wolnosc KAZDEJ mysli, wiarze i przekonaniu.
            Najlepszym wzorem pod wzgledem wolnosci slowa sa USA, nie zas ZSRR czy III Rzesza.

To co ty postulujesz to czysta Bolszewia.

A deptanie flagi, to pomysl wzorujacy sie na hotelach Saddama - bardzo
            demokratyczne.
            • ignorant11 Re: Freedom of speech is american!!! 02.02.06, 12:08
              bolko_turan napisał:

> ignorant11 napisał:
              >
              > > Nie ma wolnosci dla wrogow wolnosci!
              >
              >
              > Kraj istnie wolnosciowy, wzorujacy sie na USA, w przeciwienstwie do Bolszewii
              > cechuje sie tym ze daje respekt i wolnosc KAZDEJ mysli, wiarze i przekonaniu.
              > Najlepszym wzorem pod wzgledem wolnosci slowa sa USA, nie zas ZSRR czy III
              Rzes
              > za.
              >
              > To co ty postulujesz to czysta Bolszewia.

Sława!

A przypomnij se McCartyego:)))

Pomysl z deptaniem flag chyba czysto polski z IIWS, ale dotyczył Niemców,
              rosysjkich chyba nie deptalismy jeszcze..?

Forum Słowiańskie
    • naf-naf Re: Deptanie flag prosba do Rosjan o komentarz 01.02.06, 21:25
      panzerviii napisał:

> Niedawno Rosjan zbulwersował projekt muzeum poswięconego Płk. Kuklińskiemu,
      > gdzie miano by chodzić po sowieckich flagach, które byłyby połozne na
      > korytarzach. Będąc nawet na Ukrainskim forum widziałem to oburzenie (ze
      > strony Rosjan, dla Ukrainców to był fajny pomysł)
      >
      > Przyznam, że ta gwałtowna reakcja Rosjan mnie trochę zdziwiła. Bo nie
      > młotem, a to duża różnica. Taka sama jak między deptaniem niemieckiej

Tu jest sporo,chyba nieuswiadomionej wpelni obludy.Obludne jest to podkreslenie
      roznic w stosunku do ZSRR i Rosji. Tego nie bylo wczesniej /Mieroszewski/ tego
      nie ma wrod "patriotow polskichj" dzis.Gdybym mial porownywac odbior
      dzisiejszych Rosjan do obywateli ZSRR na Zachodzie kiedys- porownanie nie
      wypada na korzysc dnia dzisiejszego.Nie mowiac juz o symbolicznym
      znaczeniu "praporu zwyciestwa" dla Rosjan, nie ulega watpliwosci,ze w
      intencjach autorow pomyslu jej deptania gest ten byl wycelowany nie w
      abstrakcyjny komunizm,lecz w konkretnych ludzi,ktorych to mialoby dotkliwie
      obrazic.Kiedy tu wypowiadaja sie osoby ,wrogie kazdej Rosji bez wzgledu na jej
      ksztalty, bez znaczenie pozostaje,jaka rosyjska flaga jest bezczeszczona- w
      miejscu czerwonej latwo sobie wyobrazic wspolczesna.Co do stwierdzen,ze dla
      kogos nazizm byl "mniejszym zlem"od komunizmu, dzisiejsi Rosjanie odbieraja to
      jako akt damaskacji samooskarzenia.Jak opowiedzenie sie po stronie,zamiarem
      ktorej byla Rosjan calkowita eksterminacja -zgloszenie sie do wspoluczestnictwa
      w tym.Dlatego wlasnie Rosjaninowi nie sposob uznac bezpodstawnosc powojennych
      represji np.wobec Lotyszy.Dosc lagodnych,dy staruszkowie-byli okupanci sporych
      polaci Rosji stanowili sie objektem podziwu dla rodakow dzis.

• antykremlin Okupanci 02.02.06, 01:51
        naf-naf napisał:
        staruszkowie-byli okupanci sporych
        >
        > polaci Rosji stanowili sie objektem podziwu dla rodakow dzis.

Chyba doskonale wiesz, że Rosjanie okupowali dużo więcej krajów i narodów.
        Ale prawie każdy Rosjanin oburza się, gdy mu sie to powie , przecież oni nas
        wyzwolili i strzegli przez powojenne lata!

A pomysł z deptaniem flagi narodził się w głowie Szaniawskiego, szpiega i
        zdrajcy.
        • ignorant11 Re: Okupanci 02.02.06, 02:34
          antykremlin napisał:

> naf-naf napisał:
          > staruszkowie-byli okupanci sporych
          > >
          > > polaci Rosji stanowili sie objektem podziwu dla rodakow dzis.
          >
          > Chyba doskonale wiesz, że Rosjanie okupowali dużo więcej krajów i narodów.
          > Ale prawie każdy Rosjanin oburza się, gdy mu sie to powie , przecież oni nas
          > wyzwolili i strzegli przez powojenne lata!
          >

+++To moze my weźmiemy se Tobruk, Monte Casino, Londyn, Normandie, Holandie...

Ale Polacy jakos nie zgłaszaja pretensji. W przeciwieństwie do kacapów nie
          zgłaszaja tez pretensji do żadnego terytorium irackiego, które uwolnili od
          siepaczy Saddama...

Sława!
          Forum Słowiańskie
    • rs_gazeta_forum Re: Deptanie flag prosba do Rosjan o komentarz 02.02.06, 00:11
      Ja chyba jestem z innej polskiej bajki, bo rzeczy, o których wspomina Yigor,
      Misza czy Naf są dla mnie dość oczywiste.
      A w szczególności oczywiste jest, że zamiar deptania flag był wymierzony w
      obecną Rosję, a nie w system i zbrodniarzy.
      Co nawet p. Kaczyński wyczuł, a sam zamysł skomentował negatywnie.
      • misza_kazak Dzieki za zrozumienie :) 02.02.06, 08:40
        Wiadomo przeciez ze podobne "muzea komunizmu" sa wymierzone przeciwko ROsji
        (ktora od stuleci byla glownym wrogiem panstw na zachod od ROsji - za wyjtakiem
        panstw Balkanskich i Grecji ktorych uratowalismy od Turkow).
        • ignorant11 Re: Dzieki za zrozumienie :) 02.02.06, 12:09
          misza_kazak napisał:

> Wiadomo przeciez ze podobne "muzea komunizmu" sa wymierzone przeciwko ROsji
          > (ktora od stuleci byla glownym wrogiem panstw na zachod od ROsji - za
          wyjtakiem
          >
          > panstw Balkanskich i Grecji ktorych uratowalismy od Turkow).

Sława!

Skoro Moskwa identyfikuje się z komunizmem to ZAWSZE bedzie wroga wartosciom
          wolnosci i zachodu.

Forum Słowiańskie
          • o333 Do ignoranta :D 02.02.06, 12:18
            haha a ty jak zwykle nie rozumiesz co piszą ludzie o odmiennych poglądach!
            naprawdę rozmowa z tobą przypomina głuchy telefon, zostało tobie wytłumacozne o
            co chodzi a ty nadal swoje
            Pozdrawiam
            • ignorant11 Re: Do ignoranta :D 02.02.06, 13:18
              o333 napisał:

> haha a ty jak zwykle nie rozumiesz co piszą ludzie o odmiennych poglądach!
              > naprawdę rozmowa z tobą przypomina głuchy telefon, zostało tobie wytłumacozne
              o
              >
              > co chodzi a ty nadal swoje
              > Pozdrawiam

Sława!

Nigdy nie bedę tolerowal zbrodniczych ideologii i gloryfikowania ludobójstwa.

A gloryfikowanie IIRzeszy lub ZSRR, Gestapo, SS, Wermachtu podobnie jak Czeka,
              NKWD czy Armii Czerwonej, NSDAP, KPZR... jest gloryfikowaniem ludobostwa

Forum Słowiańskie
                • ignorant11 Re: Do ignoranta :D 02.02.06, 14:13
                  o333 napisał:

> heheeh ty naprawdę nie czytasz lub nie rozumiesz :) o jakiej gloryfikacji CZKa
                  > KGB NKWD SS ty tutaj przeczytałeś???

Sława!

TY moze nie uprawiasz tej gloryfikacji zbyt nahalnie jak misza, wiec to raczej
                  dotyczy miszy, dla którego Dzierzyński Stalin i NKWD to idole, a dla mnie i dla
                  miłujących wolnosc tacy sami zbrodniarze jak Hitler Gestapo SS czy NSDAP...

Forum Słowiańskie
          • rs_gazeta_forum ignorant11 napisał; 02.02.06, 12:30
            > Skoro Moskwa identyfikuje się z komunizmem to ZAWSZE bedzie wroga wartosciom
            > wolnosci i zachodu.

Ktoś, kto przezwał Cię ignorant11, nie docenił Cię po prostu, bo jak inaczej
            zinterpretować czynnik 11?
        • rs_gazeta_forum Re: Dzieki za zrozumienie :) 02.02.06, 12:24
          Miszo, słów "dziękuję", "proszę" czy "przepraszam" wśród ludzi rozumnych* wg
          mnie nigdy za dużo, więc i ja dziękuję za podziękowania, ale moje słowa nie były
          wyrazem dobrej woli, tylko dość obiektywnych wg mnie spostrzeżeń, więc tak
          naprawdę nie ma za co dziękować :).

Niemcy (grupka p. Steinbach) chcą zafundować muzeum, w którym nie chcą deptać
          polskich flag, a nawet mówią, że pokażą polskie cierpienia, a u nas wrzawa że
          hej (zresztą słuszna, mym zdaniem).
          Dobrze byłoby umieć w takim razie spojrzeć i na obecne u nas próby (też grupki)
          własnego przedstawiania historii nie tylko przez pryzmat przez nich ustawiany.

Natomiast nie dziw się ogólnej nieufności, jaką można zaobserwować wśród Polaków
          w stosunku do Rosji (nie do Rosjan!) - do niedawna przynajmniej, niezależnie od
          systemu władzy, Rosja traktowała Polskę jako swoje podwórko.

*/ - "rozumnych", w sensie nie traktowania takich słów jako wyrazu słabości, ale
          jako życzliwość, uprzejmość i gotowość do krytycznego spojrzenia na własne
          działania.

Pozdrawiam
          • misza_kazak Re: Dzieki za zrozumienie :) 02.02.06, 16:08
            rs_gazeta_forum napisał:

> Miszo, słów "dziękuję", "proszę" czy "przepraszam" wśród ludzi rozumnych* wg
            > mnie nigdy za dużo, więc i ja dziękuję za podziękowania, ale moje słowa nie
            był
            > y
            > wyrazem dobrej woli, tylko dość obiektywnych wg mnie spostrzeżeń, więc tak
            > naprawdę nie ma za co dziękować :).

Dziekowalem za objektywnosc :)

> Niemcy (grupka p. Steinbach) chcą zafundować muzeum, w którym nie chcą deptać
            > polskich flag, a nawet mówią, że pokażą polskie cierpienia, a u nas wrzawa że
            > hej (zresztą słuszna, mym zdaniem).

Muzeum czego? POlski? CZy stosunkow poslko-niemeckich? Jesli drugie, to chyba
            macie przyczyny do przejmowania...

> Dobrze byłoby umieć w takim razie spojrzeć i na obecne u nas próby (też
            grupki)
            > własnego przedstawiania historii nie tylko przez pryzmat przez nich ustawiany.
            >
            > Natomiast nie dziw się ogólnej nieufności, jaką można zaobserwować wśród
            Polakó
            > w
            > w stosunku do Rosji (nie do Rosjan!) - do niedawna przynajmniej, niezależnie
            od
            > systemu władzy, Rosja traktowała Polskę jako swoje podwórko.

Ciekawie, Ameryka teraz tak wlasnie traktuje POlske i u wiekszosci slepa
            dziecinna milosc :)
            Mysle ze przycyzny znajduja sie znacznei glebiej - w setkach lat walk i
            kampanii wojennych przeciwko sobie.

> */ - "rozumnych", w sensie nie traktowania takich słów jako wyrazu słabości,
            al
            > e
            > jako życzliwość, uprzejmość i gotowość do krytycznego spojrzenia na własne
            > działania.

MNie osobiscie najbardziej denerwuja podwojny standardy oceniania czegokolwiek.
            Przy czym nasz rosyjski tzw. "ura-patriotyzm" u wielu rodakow mi tez nie
            podoba.

Pozdro
            Misza
    • wladyslaw.studnicki Zaiste, schizofrenia kacapo-bolszewii jest 02.02.06, 09:17
      porażająca. Wylewają na tym forum, łzy, jak to oni stracili na komyniźmie. Gdy
      się domagamy zadośćuczynienia za zbrodnie ZSRR na Polakach, to nam bolszewia na
      tym forum odpowiada, że nie da się bo rzecież oni sami najwięcej ucierpieli.
      Ale taraz bronią flag tej zbrodniczej oragnizacji jaką było niewątpliwie ZSRR.

Ot i kacapo-bolszewia w pełnej krasie. Bronią do upadłego tych, którzy
      wymordowali kilkadziesiąt milionów kacapów.
      • ignorant11 Re: Zaiste, schizofrenia kacapo-bolszewii jest 02.02.06, 12:12
        wladyslaw.studnicki napisał:

Bronią do upadłego tych, którzy
        > wymordowali kilkadziesiąt milionów kacapów.

Sława!

NIE!

To kacapi wymordowali te kilkadziesiat milionów Rosjan, Polaków, Ukraińców,
        Białorusinów, Tatarów, Litwinów.., etc.., etc...

Forum Słowiańskie
      • panzerviii Ok wyjaśnienia 02.02.06, 12:20
        W pierwszej kolejności to chciałem podkreślić, że mój pos to nie była
        prowokacja w zamyśle, ani chęc wywołania kolejnej poslko- rosyjskiej pyskówki.
        Chciałem dobrze a wyszło oczywiście jak zwykle.

W pierwszej kolejności powtarzam, uwazam pomysły deptania, czy palenia flag
        jako dziedzinne bezensowne, to chyba wynika z tąd, że naoglądałem ,się w TV
        róznych pajaców palących rózne flagi przeważnie USa wyjacych "Alach Akbar".
        wyglądali załosnie. I nie chodzi tu o to ze falgi są USA, UK, Izraela czy
        Polski, palenie i deptanie falg jest zalosne. Kazdej flagi.

Mie maiłęm zamiaru nikogo obrazac.

Zywiołowa reakcja Rosjan uswiadomiła mi jak bardzo w spojrzeniu na pewne sprawy
        się róznimy, jak inaczej pojmujemy swiat i jak duzo z tego wynika wzajemneych
        zali nieporozumien i ogolnie toksycznego kwasu.

Z naszej strony na ZSRR jak Komuno land patrzymy w sposób następujący. W
        latach 1939-1940, to to było Państwa bardziej bandyckie niż III Rzesza, Polacy
        uciekali z sowieckiej zony do Generalnego Gubernatorstwa - GG bo było tam
        łatwiej przeżyc, wiem że wynikało to z faktu i Adolf w pierwszej kolejności
        uwagwe skierował na obywateli zydowskiej narodowosci, fakt ze było łatwiej
        przezyć i Wermacht i RKKa wspólnie defilady organizowali jak ta w Brześciu
        największa, NKWD i Gestapo scisle wspópracowali, według dokumentów NKWD
        wywieziono do łagrów w pólnocnym piekle 500.000 polskich obywateli, według
        Polskich szacunków 3 razy wiecej, nie wazne to nie robi róznicy ktra liczba
        jest blizsza prawdzie,

w pazdxierniku 1939 niemcy na Uniwersytecie Jagielonskim zorganizowali akcje
        Sonderaktion Krakau, zaprosili kadre naukową Uniwersytsetu na uroczyste
        otwarcie a potem wywiezli do Kacetów. Tydzień później NKWD zorganizowała
        identyczną akcję we Lwowie, ocaleli tylko profesorowie deklarujący wiernośc
        ZSRR, fakt Niemcy nawet okazji składania takiej deklaracji nie dali. Takim
        profesorem był twórca polskiego kodeksu handlowego, który obowiązywał do konca
        2000 roku Maurycy Alerhand, po wejsciu Rosjan o kapitalistycznym prawie spółek
        zapomniał i zajął się tworzeniem prwa kołchozowego)) cóż smieszne to cena
        życia ..... był narodowosci zydowskiej, wiec dozył do wejscia niemców w 1941.
        Dla Polaków nie było róznicy czy giną w komorach gazowych, czy z zimna i głodu
        w Kazachstanie, Syberii, Kołymie, Półwyspie Kolskim. Ze wględu na długośc drogi
        wiekszośc nie przezywała samego dojazdu, na każdej stacji słodaty chodzili od
        wagonu do waganu z pytaniem ..... czy są tu zamarznięte dzieci, które były
        zabierane zrozpaczonym rodzicom i wyrzucane na snieg, to zadna róznica z
        rozbijanie główek zydwoskich dzieci przez Hitlerowców o mur.
        NkWD zreguły otaczały dom nocą na d ranem i kazali się pakowac w pół godziny -
        Niemcy Wielkopolanom i Gdynianą dawali 2 dni, a i podróz do GG była
        niestraszna.NKWD potrafiło przyjśc i za dnia zabrać dzieci jak rodziców nie
        było na redukacje, której nie przezywało, albo sie wynaradawialo jako Rosjanin -
        to niemiecki Lebensborn w tej czesci w jakiej porywano polskie dzieci
        o "aryjskim wyglądzie". Wybaczicie ale myslac o tym mozna czuć tylko nienawiśc.

Niemal w każdym kosciele w Polsce są kluby Sybiraków, którzy za młodu przezyli
        to piekło, mimo wszystko to oni optuja za pojednianiem, byle byscie Stalina
        znowu niegrolifikowali.
        Mozna powiedzieć, zę agresja Hitlera na ZSRR poprawiła polską sytuację,
        skonczyły się wywózki a i okupant był jeden. Doszły za to na wschodzi okrutne
        tarcia poslko-ukrainskie, bolesna rana na stosunkach poslko ukrainskich, ale to
        inna bajka.

W latach 1944 -45 ZSRR pokazał inną twarz, już nie chciał bękarta traktatu
        Wersalskiego zabić, tylko podporządkowac, więc represje nie były już az tak
        genralne jak w 1939-1941, ale selektywno, wywozono akowców, leśników - to
        lekcja z powstania styczniowego, chodziło o utrudnienie partyzantki, ale i
        również Górników ze Sląska. Mówi się już tylko jakiś 50.000 tysiącach. Ale
        pewno było więcej.
        W 1992 bylem w Budapeszcie miałem 18 lat w tramwaju pytałem się o drogę, nikt
        nie znał angoielskiego, po rosyjsku żaden! Węgier rozmaiwać wtedy nie chciał,
        zdesperowany spytałem się czy któs nie zna polskiego po polsku i pewien starszy
        miły Pan zacząl mi odpowiadac czystą polszczyna spytałem go, czy mieszkał w
        Polsce, czy zajmuje się Polską zawodowao jest tłumaczem, slawista etc. nic z
        tych rzeczy, Polskiego nauczył sie na Syberii. Bez komentarza!

Do tego dochodzi zachowanie RKKA na ziemiach Polskich. , gqwałtry rabunki etc.
        Trzeba jednak przyznać, że zachowanie Rosjan się wyrażxnie zmieniło w 1945 na
        ziemaich zachodznich. Byli bardziej ludzcy niż w Lublinie dajmy na to. Kraj juz
        zaczynałbyc podporzadkowany.

To prawda po 1945 na korzyśc u Polaków się wiele zmieniło, mozna było mówić po
        polsku, kraj zaczał się jakos odbudowywac, były nawet pozytywne skutki
        komunizmu, jak awans społeczny dzieci robotniczych i chłopskich, które mogły
        studiowac, a na co przed wojna szans nie mały. Ale to nie było Państwo Polaków
        tylko satelita. Co prawda komunizm słabł z każdym rokiem, w Polsce jako jedynym
        kraju sowieckiej Zony nie przeprowadzono kolektywizacji. Moje swiadome
        pojmowanie swiata przypada na lata 80, pamiętam olbrzymie popiersie tej gnidy
        co się kulom nie kłaniała Siwerczewskiego, patrona mojej szkoły, oj niemal sie
        modlic musielismy do tego swoieckiego aparatczyka, jak dobrze ze go UPA
        rozwalila.

• panzerviii Re: Ok wyjaśnienia 02.02.06, 12:44
          Mysle, że róznica miedzy komuną a nazimame na korzysc komuny jest taka, ze
          komuna dała szanse podporządkowania i zycia w niewoli, nazim nie, oczywiscie to
          porownanie nie dotyczy lat 1939-1941.

Ale wiem, ze jest tez rosyjskie spojrzenie. Niezaleznie od tego czy suworow
          miał rację, to nazim został pokanany kosztem poswiecenia milionow obywateli
          ZSRR. Co wiecej mimo wszystko nasza sytuacja sie poprawila, byc moze
          przezylismy najpierw dlatego, ze Adolf uderzył na Rosję, a potem dlatego, ze
          Rosja pokonała Adolfa. "Polskiej Armii Czerwonej" nie bierzcie pod uwagę, to
          byli ludzie co się na Andersa nie załapali, wiec wolei isc do Berlinga, niz w
          łagrze umrzeć. Czterj Pancerni to wyidealizowany obraz.

Komunizm jako system okazał sie niewydolny i był zbrodniczy, przede wszystkim
          dla Rosjan. Po latach 90 kiedy wwszystko potępiano w waszym kraju związane z
          ZSRR, zaczleiscie miec dośc, do tego doszła pogarda wobec Rosjan od strony
          równiez Polaków, cóż to prawda wielu mich kolegów w latach 90-91 było w dawnym
          ZSRR wymieniało 150 baksów na ruble i ze względu na przleicznik czuło się jak
          kapitalisci, i zachowywało się jak dupki, łapało cywilne samochody, wciskało 5
          $ kierowcy i kazało się wieść kak siamalot. Cóż sam tak się prawie zachowałem,
          tyle za ja obraziłem Litwinów. Mniejsza o to.

Dotego jeszcze obrazono waszą swietość Wojne Ojczynianą, bowiem Polacy traktują
          danine krwi złożoną przez Rosjan jako cenę jaka Stalin zapłacił Roosveltowi i
          churchilowi za wolną reke w Centralnej Europie. Amerykanie przysyłali sprzęt po
          to aby to Rosjanie za nich gineli.

A wy chciielibyscie aby to wasze poswiecenie miało sens, które my wam
          podważamy.

Niestety u was nie było prawdziwej antykomunistycznej rewolucji, po porstu
          komunistów z pierwszego szeregu zastąpili komunisci z drugiego szeregu jak
          Jelcyn z Jekatyrenburga, nazwali się demokratami na wyrost i zaczęli okradać
          wasz kraj -okradać Rosjan, jak już niemal siegneliscie dna za Jelcyna, to się
          okazało, że czasy ZSRR jawią się jako raj utracony, i zaczeliscie je na powrót
          gloryfikowac,

No i dwie swiadomości historyczne się zderzyły, są inne. Po prostu. Nic tego
          nie zmieni. A szkoda, jeszcze 15 lat temu wydawało się , zę pojednnaie można
          zbudować na potepieniu komunizmu. Nawet w prasie podziemnej pisano, że była
          róznica między Niemcami a rosjanami, bo Rosjanie w tych samych warunkach też
          siedzieli i się z Plakami ostanik kawałkiem chleba dzielili. Niestety nic z
          tego nie wyszło, bo nie odważyliście się wyjśc na nowe wody, tylko wracacie do
          sprawdzonych strych metod.

W wielkanoc byłem w kosciele u swoich rodziców, byli też Sybiracy z
          parafialnego klubu, emerytowni żólnierze w rogatywkach - kurcze jak prosto
          stali z tymi szablami pomimo 70-80 lat. Jedna kobieta wygłosiła z anbony
          przemówienie strasznie zjadliwie i antyrosysjkie, ksiądz porboszcz, który
          zresztą za komuny 4 lata przesiedział,zmitygował ją i wygłosił przemówienie o
          potrzbie pojadnania, a pomocy Rosjan, o tym że tez cierpieli i patrzeniu w
          przyszłosc.

Też uwazam, ze należy patrzxeć w przyszłośc, ale 15lat temu wydawało to się
          latwiejsze, a teraz będziemy musieli nauczyć sie patrzec w przyszłośc mając
          odmienne spojrzenie na przeszłośc.

To tyle, chyba przez najblizsze 2 tygodzxnie nie napisze nic na zadnym forum.
          • panzerviii Igor uszanowania od Katolika dla Prawosławnego 02.02.06, 12:56
            Generalnie spojrzenie na prawosławie w Polsce jest takie, ze uwazamy, ze jakby
            je wyprac z wielkorosyjskiego nacjonalizmu, to to bardzo przyjane wyznanie dla
            ludzi, I RP była wielowyznaniowa, wyznanie "Polacy nie Gęsi, lecz swój język
            mają" napisał Kalwin, a nie Katolik. W Polsce mieszka 700.000 prawosławnych.

najbardziej podoba mi się zwyczaj rozdawania podczas mszy chleba osobom, które
            nie moga przystapic do komunii ze względu na brak łaski uswiecającej, to
            takie .... nie wiem jak to nazwac.... bardzo ludzkie.
            • ignorant11 Re: Igor uszanowania od Katolika dla Prawosławneg 02.02.06, 13:30
              panzerviii napisał:

> Generalnie spojrzenie na prawosławie w Polsce jest takie, ze uwazamy, ze
              jakby
              > je wyprac z wielkorosyjskiego nacjonalizmu, to to bardzo przyjane wyznanie
              dla
              > ludzi, I RP była wielowyznaniowa, wyznanie "Polacy nie Gęsi, lecz swój język
              > mają" napisał Kalwin, a nie Katolik. W Polsce mieszka 700.000 prawosławnych.
              >
              > najbardziej podoba mi się zwyczaj rozdawania podczas mszy chleba osobom,
              które
              > nie moga przystapic do komunii ze względu na brak łaski uswiecającej, to
              > takie .... nie wiem jak to nazwac.... bardzo ludzkie.

Sława!

Ale niestety prawosławie w Polsce jest głownie moskiewskie i podziela poglady
              metropolii moskiewskiej.

Jest agresywnie antykatlockie.

Oczywiscie czym innym byłoby prawosławie greckie, gruzińskie, czy serbskie,
              które nie realizowaloby wielkoruskich pretensji imperialnych...

Forum Słowiańskie
          • antykremlin Re: Ok wyjaśnienia 02.02.06, 17:02
            panzerviii napisał:

Ładnie to opisałeś, jak mały wykład z naszej historii. Gratulacje !

Szkoda, że większośc Rosjan o historii nie ma pojęcia i
            cały czas są pod wpływem sowieckiej (jeszcze) i putinowskiej propagandy.

• o333 Re: Ok wyjaśnienia 02.02.06, 18:56
              hehe szkoda tylko że mówię po polsku lepiej niż większość polaków, zarabiam
              lepiej niż więkoszość polaków i historię Polski znam lepiej niż większość polaków :P
              , która zresztą bywa równie zakłamana,naciągnięta,wybielona,niedopowiedziana :)
              jak historia Rosji i każdego innego państwa
              Pozdrawiam

Jak już życzyłem kiedyś ignorantowi życzę wam równierz, udławcie się swoją
              nienawiścią
              • ignorant11 Re: Ok wyjaśnienia 02.02.06, 21:06
                o333 napisał:

> hehe szkoda tylko że mówię po polsku lepiej niż większość polaków, zarabiam
                > lepiej niż więkoszość polaków i historię Polski znam lepiej niż większość
                polak
                > ów :P
                > , która zresztą bywa równie
                zakłamana,naciągnięta,wybielona,niedopowiedziana :)
                > jak historia Rosji i każdego innego państwa
                > Pozdrawiam
                >
                > Jak już życzyłem kiedyś ignorantowi życzę wam równierz, udławcie się swoją
                > nienawiścią

Sława!

Czy my wchodzimy na rosyjskie portale i tam napadamy i obrazamy Moskali?

A ten Moskal neobolszewik naczytał sie sowieckiej propagandy i nie dośc,że nam
                ja wciska, to jeszcze smie nas obrażać.

Forum Słowiańskie
                • o333 Re: Ok wyjaśnienia 02.02.06, 21:34
                  tia, tylko że ty zaczynas zobrażać pierwszy :), ja polaków jako narodu nie obrażam
                  natomiast ty mi jedziesz po całej rodzinie, dziedzictwu ,narodowośći ,kulturze i
                  co tak kolwiek tobie ślina na język przyniesie :) to chyba nie w porządku?
                  Twoje poglądy są moim zdaniem faszystowskie, do tego obwarowane mitami i
                  propagandą,opierają się na wytworach twojej wyobrazni :P
                  Pozdrawiam
                  PS. Do tego mylisz księżyc z jego odbiciem w wodzie
                  • ignorant11 Moskale jak syjonisci 02.02.06, 21:56
                    o333 napisał:

> tia, tylko że ty zaczynas zobrażać pierwszy :), ja polaków jako narodu nie
                    obra
                    > żam
                    > natomiast ty mi jedziesz po całej rodzinie,
                    dziedzictwu ,narodowośći ,kulturze
                    > i
                    > co tak kolwiek tobie ślina na język przyniesie :) to chyba nie w porządku?

+++Nie tylko nie umiesz czytac,ze jeszcze łzesz po kacapsku, po moskiewsku.

Nigdy nie atakowalem rosyjskiej kultury ani Rosjan jako takich. NA forum
                    Słowiańskim masz w watku "geniusze słowiańszczyzny" bardzo wiele moich
                    wlasnorecznych wpisów not biograficznych o wybitnych Rosjanach. Co wiecej
                    jestem fanem np Dostojewskiego, Bulhakowa, którzy specjalnie dla Polaków
                    przyjaxni nie byli. A jezeli uwaząsz,że moj sprzeciw wobec neobolszewickiego
                    imperializmu Kremla i kilku deputowanych do Dumy jest faszystowski, to sam
                    sobie wystawiasz odpowiednie świadectwo.

> Twoje poglądy są moim zdaniem faszystowskie, do tego obwarowane mitami i
                    > propagandą,opierają się na wytworach twojej wyobrazni :P
                    > Pozdrawiam
                    > PS. Do tego mylisz księżyc z jego odbiciem w wodzie

+++Dowcip mówi,ze kiedys antysemita był ten kto atakowal zydow, potem kto miał
                    z nimi sprzeczne interesy, a teraz antysemita jest ten kto nie podoba sie samym
                    zydom.
                    Podobna paranoja jest widoczna u Moskali.

To raczej Ty jesteś bliski ideologii faszystowskiej czy dokladniej
                    hitlerowskiej skoro bronisz paktu Mołotow-Ribbentrop, który był rosysjkim
                    wspolnictwem we wszystkich zbrodniach z lat 1939-1945.

To ZSRR, który był na wskros rosysjkim imperium zła rozpetał IIWS napadając na
                    Polskę.

Sierp, mlot i swastyka to symbole bardzo pasujące do siebie.
                  • panzerviii Re: Ok wyjaśnienia 03.02.06, 11:04
                    o333 napisał:

> PS. Do tego mylisz księżyc z jego odbiciem w wodzie

I fajnie, że nasiąknałeś polską kulturą i cytujesz Sapkowskiego z jego
                    pięciksiągu, a dokładniej powiedzonko, które Sapkowski włożył w usta
                    demonicznego Vilgefortza. Też lubie Sapka, zawłaszcza jego ostania ksiązke,
                    której akcja dzieje sie na Sląsku w poźnym sredniowieczu.
                  • bolko_turan Re: Ok wyjaśnienia 03.02.06, 11:18
                    o333 napisał:

> Twoje poglądy są moim zdaniem faszystowskie

Bredzicie totalnie, Ty i Yigor - ignorant11 w ogole nie ma nic wspolnego z
                    faszyzmem. Swiatopoglady ignoranta11 sa typowo globalistyczne, neokonskie.
                    • yigor Czym sa poglady ignoranta 03.02.06, 13:00
                      bolko_turan napisał:
                      > Bredzicie totalnie, Ty i Yigor - ignorant11 w ogole nie ma nic wspolnego z
                      > faszyzmem. Swiatopoglady ignoranta11 sa typowo globalistyczne, neokonskie.

Moim zdaniem poglady ignoranta sa takie:
                      istnieje niejaka grupa etniczna - slowianie, identyfikowana genetycznie i jezykowo i zamieszkujaca niekij obszar. ta grupa ma okreslona historie, prawa i atuty powiedzmy "historiogeograficzne".
                      Ma wszystkie podstawy na to, zeby odgrywac istotna role globalna, ale przyszkadza tej grupie niejaka inna grupa "podludzi" "dzikusow" "busznemow" "jedzacych ludzkie mieso" ktora zamieszkuje sasiedni obszar. Zdaniem ignora ta druga zasluguje na fizyczna eliminacje (juz podalem na tym watku linki) a ze na razie on nie ma takiej mozliwosci, to nalezy podejmowac wszystkie inne mozliwe czyny, zeby to w koncu dokonac.
                      Przynajmniej uwaza za swoj obowjazek kilka razy dziennie nawolywac do nienawisci do Rosian, ktorych okresla "kacapstwem" i "moskalami". To jest przestepstwo karane w Polsce.
                      Dla przykrywki wymyslil niejakich Rusinow (prawdziwych Rosian), ktorych zgodzil sie tolerowac jesli zostana wasalami Wielkiej Rzeszy Slowianskiej pod przewodstwem oczywiscie Polski.
                      Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego, ze jest to zaledwie choroba psychiczna frustrata internetowego, ale nie zmienia to faktu, ze cala ta jego teoria jest typowo faszystowska i gloszenie tej teorii stanowi przestepstwo wedlug prawa Polskiego.
                      • bolko_turan Re: Czym sa poglady ignoranta 03.02.06, 14:31
                        Brednie totalne. Poglady ignoranta11 nie maja nic wspolnego z panslawizmem czy
                        faszyzmem - Ignorant przeciez nie jest Rosjaninem. Jego poglady sa wolnorynkowe,
                        czyli sprzeczne z panstwowym kapitalizmem sterowanym, jaki zaistnial w Rosji
                        rzadow kgb.

Na slowianskim wiele razy nie zgadzalem sie z jego pogladami rynkowymi.
                        • yigor Re: Czym sa poglady ignoranta 03.02.06, 14:57
                          bolko_turan napisał:
                          ... Poglady ignoranta11 nie maja nic wspolnego z panslawizmem czy
                          > faszyzmem - Ignorant przeciez nie jest Rosjaninem...

Wysmienita logika. Rewelacyjna nowosc dla tych, ktorzy tego jeszcze nie zauwazyli. przekonujace jak posty ignoranta.
                          Z Twojej logiki wynika ze tylko Rosjanie moga byc faszystami. Oczywiscie zakladales, ze to wszystko wyjasni.
                          pracujesz z nim w jednej propagandajni?
                          • ignorant11 Re: Czym sa poglady ignoranta 03.02.06, 15:05
                            yigor napisał:

> bolko_turan napisał:
                            > ... Poglady ignoranta11 nie maja nic wspolnego z panslawizmem czy
                            > > faszyzmem - Ignorant przeciez nie jest Rosjaninem...
                            >
                            > Wysmienita logika. Rewelacyjna nowosc dla tych, ktorzy tego jeszcze nie
                            zauwazy
                            > li. przekonujace jak posty ignoranta.
                            > Z Twojej logiki wynika ze tylko Rosjanie moga byc faszystami. Oczywiscie
                            zaklad
                            > ales, ze to wszystko wyjasni.
                            > pracujesz z nim w jednej propagandajni?

Sława!

Bo Rosjanie śa faszystami!

Przeciez sowietyzm jest bardziej radykalny od narodowego socjalizmu, wiec jest
                            jeszcze gorszym komunizmem od faszyzmu( NB dośc łagodna odmiana socjalizmu, ale
                            moze jest to własciwe dla pogodnych Włochów?)

Forum Słowiańskie
                          • bolko_turan Re: Czym sa poglady ignoranta 03.02.06, 15:22
                            yigor napisał:

> bolko_turan napisał:
                            > ... Poglady ignoranta11 nie maja nic wspolnego z panslawizmem czy
                            > > faszyzmem - Ignorant przeciez nie jest Rosjaninem...
                            >
                            > Wysmienita logika. Rewelacyjna nowosc dla tych, ktorzy tego jeszcze nie zauwazy
                            > li. przekonujace jak posty ignoranta.
                            > Z Twojej logiki wynika ze tylko Rosjanie moga byc faszystami. Oczywiscie zaklad
                            > ales, ze to wszystko wyjasni.
                            > pracujesz z nim w jednej propagandajni?

Kiepska retoryka...

Nie trzeba byc inteligentem by zauwazyc faszystowskie wzory w repertuaze rzadu
                            kgbistow oraz ichszych organizacji spolecznych.
                        • ignorant11 Re: Czym sa poglady ignoranta 03.02.06, 15:02
                          bolko_turan napisał:

> Brednie totalne. Poglady ignoranta11 nie maja nic wspolnego z panslawizmem czy
                          > faszyzmem - Ignorant przeciez nie jest Rosjaninem. Jego poglady sa
                          wolnorynkowe
                          > ,
                          > czyli sprzeczne z panstwowym kapitalizmem sterowanym, jaki zaistnial w Rosji
                          > rzadow kgb.
                          >
                          > Na slowianskim wiele razy nie zgadzalem sie z jego pogladami rynkowymi.
                          >
                          >
                          >
                          Sława!

NO jasne!

Przecież komunizm i faszyzm są odrazajuacymi socjalizmami.

Faktem jest jednak,że faszyzm jest mniej radykalny od komunizmu.

Warto tez nie mylic faszyzmu wloskiego z niemieckim narodowym socjalizmem.

Pominając zbrodniczośc tych rezimów, to pod wzgledm teoretycznym stopniowanie
                          odrazy bedzie nastepujace:
                          socjaldemokrajca, faszyzm, narodowy socjalizm, sowietyzm( komunizm) maoizm,
                          ludozerstwo...

Forum Słowiańskie
              • panzerviii Re: Otriku!!!!!!! 03.02.06, 11:01
                o333 napisał:

> hehe szkoda tylko że mówię po polsku lepiej niż większość polaków, zarabiam
                > lepiej niż więkoszość polaków i historię Polski znam lepiej niż większość
                polak
                > ów :P

Otriku do mnie pijesz? Fakt, błędów i literówek nasadziłem w moim poście co
                niemiara, bo był tak długi - spędziłem nad nim tyle czasu, że nie miałem czasu
                go sprawdzić. Twoja polszczyzna jest za to wzorowa, to fakt. Wielu Polaków
                mogłoby się uczyć od Ciebie. Pewno nawet mówisz bez rosyjskiego akcentu, bądź
                jest ledwie zauważalny.
                Lepiej zarabiasz? I co z tego, jakie to ma znaczenie? Czujesz się z tego powodu
                lepszy? Jesli tak to kawał dupka z Ciebie. Myslę jednak, że nie należysz do
                ludzi oceniających wartosć człowieka według jego majątku i dochodów. Ja płacę
                podatki według najwyższego progu, ale nie czuje się przez to lepszy. Swoją
                droga zazdroszczę wam Rosjanom 13 % podatku liniowego, jednej z niedocenianych
                przyczyn ostanich suksesów gospodarczych Rosji. Ty zarabiając w Polsce i majac
                polską rezydencję podatkową łapiesz się na nasze podatki, a nie rosyjskie,
                ewentualnie mając rosyjska tax residence dopiero wypełniając rosysjkie zeznanie
                podatkowe stosujesz odpowiednie zwolnienie dochodu osiagnietego w Polsce.
                A w ogóle, to zarabiasz dobrze bo jak powiedział Misza jesteś młody zdrowy, a
                poza tym dobrze sytuowana Mama mogła Cię wyedukować i wychowac na ludzi, tak
                jak Rodzice Miszy Misze, tak jak moi rodzice mnie (mój Ojciec był na ten
                przykład stypendysta Fulghbrighta), sądzę, że urodzona w kołchozie Maszka, bądź
                urodzony w PGRrze na Pomorzu w PRL Zenek takich szans nie mieli.

Polacy w pierwszej połowie lat 90 na Rosjanych odreagowywali swoje kompleksy
                wobec zachodu głównie Niemców, chcesz się zachowywać tak samo głupio.

> Jak już życzyłem kiedyś ignorantowi życzę wam równierz, udławcie się swoją
                > nienawiścią

Nie pałam do Rosjan nienawiścią, pomimo, że słowo nienawiśc padło w moim poscie
                zatytułowanym OK. wyjasnienia. Chciałem uswiadomić i Polakom i Rosjanom, że
                nasze pojmowanie swiata i historii jest różne. Trzeba się z tym pogodzić i
                patrzeć w przyszłość.
        • ignorant11 Postawmy pomnik Rezunom 02.02.06, 21:15
          panzerviii napisał:

Moje swiadome
          > pojmowanie swiata przypada na lata 80, pamiętam olbrzymie popiersie tej gnidy
          > co się kulom nie kłaniała Siwerczewskiego, patrona mojej szkoły, oj niemal
          sie
          > modlic musielismy do tego swoieckiego aparatczyka, jak dobrze ze go UPA
          > rozwalila.
          >
          Sława!

Gen Walter dokonywal zbrodni jeszcze w Hiszpanii.

A stawiając pomnik Ukraińcom mamy jeszcze gest, pretekst do pojednania i
          pokazania jak cierpielismy razem z naszymi bracmi pod moskiewskim jarzmem.

Forum Słowiańskie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka