Dodaj do ulubionych

Tłum, dryl i pieniądze

13.08.08, 01:07
Dokladnie tak samo mysle. Dla mnie tez za duzy dryl, za bardzo
wycwiczone,ale tez za bardzo wchodnie i bardzo za dlugie. I tez
jako najepsze widowisko wspominam Calgary, gdzie cale miasteczko i
okolice niezaleznie od wieku i urody wystepowalo. Jednak tam tez nie
bylo balaganu, byla inscenizacja, ale tez radosc i zabawa. Nie
umierajac ze strachu, ze cos nie wyjdzie, albo wyjdzie krzywo.
Skad te roznice, kazdy wie.
Obserwuj wątek
    • Gość: uwazny Tłum, dryl i pieniądze IP: *.cable.mindspring.com 13.08.08, 01:11
      na zdjeciu na stronie startowej zamiast autora jest zdjecie K.Kolendy-Zaleskiej !
    • Gość: Jędrzej Tłum, dryl i pieniądze IP: *.chello.pl 13.08.08, 01:45
      Chińskie widowisko przecież nie miało budzić sympatii, jak misie z Calgary. Miało budzić respekt. I wzbudziło, co przyznał sam p. Fedorowicz, pisząc o "nieprzyjemnym dreszczu", jaki odczuł.
    • artremi Tłum, dryl i pieniądze 13.08.08, 03:12
      Jak zwykle Polakow trudno zadowolic, bo Polacy oczywiscie zrobili by wszystko
      ladniej... Zenada... Czy to nie lekkie zakompleksienie i zadrosc ze Chiny bardzo
      szybko sie rozwijaja i czego dokonaly przez ostatnie lata?

      P.S. Uroczystosc ogladalam z chinskimi przyjaciolmi i bylam zachwycona ceremonia.
    • naszpanrobert Tłum, dryl i pieniądze 13.08.08, 03:53
      Przypominają mi się słowa Petroniusza do Nerona z Quo Vadis:" Dla mnie
      Cezarze jedna obnażona dziewica robi większe wrażenie niż dziesięć
      tysięcy obnażonych dziewic". Wszelkiej maści dyktatorzy uwielbiają
      karne tłumy którymi mogą dyrygować. Wielkie parady, przemarsze przed
      trybuną, zapierające dech widowiska.Ci chińscy nie są inni.To otwarcie
      miało przede wszystkim zaświadczyć o ich sile. O sile Państwa Chińskiego. A ja
      wolę inaczej. Mnie się podobało otwarcie w Szwajcarii. Skromniutko, ledwie
      zaznaczająco że Coś się zaczyna.
      No i oczywiście Calgary! Tak,Tak! Nawet pamiętam melodię piosenki z tej
      olimpiady. Ja też prawie nie oglądałem tej Chińskiej Pompy a to co widziałem
      nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia. Na mnie robią wrażenie ludzie a nie masy.
    • Gość: Mietek Tłum, dryl i pieniądze IP: *.dsl.bell.ca 13.08.08, 03:56
      Pan Fedorowicz ma racje, ze to nie bylo do konca to co lubi, w koncu
      dlatego jest Fedorowiczem, zawsze taki byl, ze mu sie nie podobalo
      wiele rzeczy. To jego praca. Ja jestem przecietny, normalny
      Mietek, nie wybrzydzam zbyt duzo chociaz lubie na Picassy popatrzec
      i Huellebecque'a poczytac, jednak wielka hucpa jak otwarcie
      Olimpiady to musi byc rozmach i fantazja, kazdy robi po swojemu, mi
      sie chinskie wykonanie podobalo, zobaczymy jak w Polsce zrobia
      otwarcie na mistrzostwa Europy w football'u, moze zatrudnia pana
      Federowicza na doradce czy cos takiego, to zrobia to otwarcie rekoma
      niewielu ludzi i bardzo demokratycznie, zeby nie bylo ani grama
      przymusu, bo my nad Wisla jestesmy super demokraci a bardziej
      zachodni od Francuzow, co tam Napoleon czy Thatcher, no wiec aby
      kazdy wiedzial ze co polskie to najlepsze, czyz nie o to chodzi?
    • jola_z_dywit_2006a Nie bylo Rydzyka wiec komuszy artysta sie nudzil 13.08.08, 04:03
      Alez on jest zalosny, podobnie jak Pietrzak.
    • Gość: Edi Tłum, dryl i pieniądze IP: *.nyc.res.rr.com 13.08.08, 05:05
      Wkrotce w Polsce odbedzie sie wielka parada wojska. Okazja do
      pokazania naszego wlasnego wodza- dyktatora. Uroczystosc tez z
      rozmachem zorganizowana.Im mniejszy przywodca /duchem i cialem/tym
      wieksza feta i slowa, gesty,zolnierzyki i piaskownica. Kompleksy?
    • gmc350 prostak potrzebuje prostoty... 13.08.08, 05:14
      Porownaj historie Chin i Kanady starcze!Czym sie moze Kanada
      pochwalic? Sniegiem? Fokami?
    • Gość: gosc USA Tłum, dryl i pieniądze IP: *.socal.res.rr.com 13.08.08, 06:03
      prosze panstwa, panie Jacku, panstwa odbior jest prawidlowy , taki
      ebylo zamierzenie Chinczykow i to zrozumilao 99 % myslacej ludnosci
      tego globu.Wlasnie tak mialo byc i to co zobaczylismy to lepsze niz
      parada rakiet z glowicami.A takie jest przeslanie dla swiata. Chiny
      pokazaly kto tu jest potega i to udowodnily, uczmy sie chinskiego i
      to szybko bo czasu nie starczy
    • gentrylane Tłum, dryl i pieniądze 13.08.08, 06:49
      GMc350 napisal:
      "Porownaj historie Chin i Kanady starcze!Czym sie moze Kanada
      pochwalic? Sniegiem? Fokami?"

      To ze kraj ma krotka historie to nie znaczy ze nie ma sie czym pochwalic.
      Mieszkam tu 26 lat i dobrze wiem co mowie...
      Olimpiada w Calgary na ktorej bylem osobiscie byla wrecz niezwykla w swojej
      prostocie i pieknie co dobrze pamieta Pan Federowicz.
      Wlasnie wrocilem z cudownych Gor Skalistych a jesli chodzi o historie to obejrz
      sobie miasto Quebec...moze to cie oswieci...
      "Czym sie Kanada moze pochwalic?" jest pytaniem zle poinformowanej lub z natury
      zle nastawionej osoby.

      No coz mieszkamy wszyscy w Igloo i gonimy foki
    • Gość: mw1952 Tłum, dryl i pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.08, 06:53
      Jak był komunizm - to schlebiał komunistą.Jak była "Solidarność"po namyśle co
      się będzie opłacało - "Solidarności".A teraz reprezentuje ojca "Ryzyka"no cóż
      może coś z tacy spadnie.Dla niego historia i kultura Chin to wymysł chińskich
      komunistów.Tak trzymaj"lizaku"
    • maruda.r Tłum, dryl i pieniądze 13.08.08, 06:56

      "Wyjdę pewnie na dziwoląga, ale jakoś nie mogłem się zmusić do sumiennego
      obejrzenia ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie. Oglądałem fragmenty."

      *******************************

      Ja nawet fragmentów nie oglądałem. Bo i po co, skoro należało się spodziewać
      widowiska z Moskwy'80 pomnożonej przez demonstracji na cześć syna i ojca
      narodu Korei Płn.?

      Wystarczy mi świadomość, że ceremonię otwarcia igrzysk organizowali ci sami
      ludzie, którzy rozjechali czołgami protestujących na Placu Niebiańskiego
      Spokoju. I za cholerę nie potrafię się zmusić do oglądania tej żałosnej
      powtórki olimpiady w 1936.

    • callisto1 Do "gmc350": Faktycznie! Kanada nie może sie 13.08.08, 06:56
      poszczycić ani ludobójstwem,ani zagładzaniem dziesiatków milionów
      ludzi,trzymaniem pod batem i eksterminowaniem na różne sposoby
      własnych obywateli oraz ludów podbitych, przez tysiące (własciwie)
      lat, a stworzeniem przez ten czas kilku figurek z laki,prymitywnych
      malunków na jedwabiu i porcelany.....Nuda,nie? Faktycznie! A gdzie
      bys wolał mieszkać? A wolałbys być Chińczykiem i żyć w starożytnych
      czy tez we współczesnych Chinach czy może w Kanadzie?
    • olcha11 Tłum, dryl i pieniądze 13.08.08, 06:57
      Kanada może się pochwalić pokoleniami szczęśliwych obywateli, sławą
      miejsca na ziemii, w którym dobrze jest żyć, zwłaszcza uciekającym i
      uciemiężonym, jedną z najlepiej ustabilizowanych demokracji świata.
      Chiny mogą się pochwalić (tylko w XX wieku) milionami zabitych w
      czasie rewolucji kulturalnej, jednym znajcięższych reżimów,
      uciemięzaniem innych (Tybet chociażby) i własnych obywateli.
      I te powody do chwały było doskonale widać i w Calgary, i w Pekinie.
      Dla jasności: mieszkam w Polsce, bywałem i w Kanadzie i w Chinach.
    • Gość: Monika S. [...] IP: *.gprs.plus.pl 13.08.08, 06:59
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Kris ta inauguracja podszyta była smutkiem.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.08, 07:00
      Niby pięknie, perfekcyjnie...
      A już dobiła mnie informacja, że całkiem ładne i sympatyczne dziecko z
      przepięknym głosem stało schowane, bo było niby za brzydkie...
      Aż boję się pomyśleć co działo się na tych wszystkich "zgrupowaniach"
      uczestników otwarcia i wieloletnich "obozach kondycyjnych" chińskich sportowców!
    • callisto1 Pani Joli z Dywit pragnę odpowiedzieć,że 13.08.08, 07:02
      satyryk Pietrzak - ekskandydat na Prezydenta RP nie jest dla mnie
      żenujący a jest raczej odrażający - szczegolnie w radiowych
      felietonach oraz felietonach pisanych do Dziennika Polskiego.No to
      tyle. Może to trochę nie na temat ale...przepraszam i pozdrawiam
      serdecznie.
    • Gość: konrad.ludwik02 O kim mowa "Jola"? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 13.08.08, 07:23
      O kim mowa "Jola"? Jeżeli masz na myśli Jacka Fedorowicza - to Ci
      współczuję; J. F. był obok p. Janka Pietrzaka najodważniejszym i
      najskuteczniejszym prześmiewcą Polski Ludowej, a po odzyskaniu
      wolności brylował w satyrze skierowanej przeciwko wypaczeniom tych
      różnej maści beztalenci, arywistów i nuworyszy, którzy wydzierali
      sobie władzę! Tak już jest skonstruowany - nie wiadomo co w nim
      bardziej podziwiać: poczucie humoru, odwagę, niezależność poglądów
      czy prawość charakteru! Przeczytaj może jeszcze raz jego tekst i
      przemyśl jego słowa! Myślę, że celnie oddał uczucia wszystkich,
      którzy naocznie mogli porównać uroczystość otwarcia czy zamknięcia
      igrzysk w Moskwie (ludzkie schody!!!), Pekin (elektroniczny
      blichtr!) i Calgary (święto radości zwyczajnych ludzi!!!).
    • gmc350 Tłum, dryl i pieniądze 13.08.08, 07:36
      gentrylane napisal:
      To ze kraj ma krotka historie to nie znaczy ze nie ma sie czym
      pochwalic.
      Mieszkam tu 26 lat i dobrze wiem co mowie...
      Olimpiada w Calgary na ktorej bylem osobiscie byla wrecz niezwykla w
      swojej
      prostocie i pieknie co dobrze pamieta Pan Federowicz.
      Wlasnie wrocilem z cudownych Gor Skalistych a jesli chodzi o
      historie to obejrz
      sobie miasto Quebec...moze to cie oswieci...
      "Czym sie Kanada moze pochwalic?" jest pytaniem zle poinformowanej
      lub z natury
      zle nastawionej osoby.

      No coz mieszkamy wszyscy w Igloo i gonimy foki

      Nieprawda!!!Jestem zle nastawiony,bo wy nie gonicie fok.One same
      przypelzaja,a wy zamiast je poglaskac to gracie z nimi w golfa;)
      FREE FOKI !!!FREE FOKI!!!

      ps: Yay for wonderful Canucks,I love hockey!!! :)
    • Gość: Chinka Po co tyle pisania??????????????????????? ... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.08.08, 07:37
      ... kiedy jedno słowo wystarczy: z a z d r o ś ć, wraz z
      przyznaniem, że polska arogancja, przechwałki i głupie gadanie
      niczego w Polsce nie zmienią. U was jest ciągle wszystko na ZEROWYM
      poziomie, z wyjątkiem propagandy skierowanej przeciwko całemu
      światu! Zamiast głupiego gadania radziłabym wam do roboty się
      zabrać, by w klasyfikacji medalowej takie światowe potęgi jak Togo,
      Zimbabwe czy Kirgistan przegonić. Zabawna ta wasza Polska! Hahaha

      (translated by M)
    • dr.krisk Też pamiętam Calgary... 13.08.08, 07:41
      I mam dokładnie te same skojarzenia.
      Ceremonia otwarcia w Pekinie - koszmarna. Przypomina wygibasy
      czcicieli Kim Ir Sena w Korei Północnej.
      Chrzanić takie Igrzyska.
    • Gość: konrad.ludwik02 Tłum, dryl i pieniądze IP: *.bielsko.dialog.net.pl 13.08.08, 07:50
      No co do jednego zgoda: polscy sportowcy jak na razie dali twarz,
      ale ci z Deutschlandu - o dziwo - nie wiele lepsi! Tyle, że co to ma
      wspólnego z czyjąś osobistą impresją na temat uroczystości otwarcia?
      No a już co do porównania Kanada - Chiny: jakoś ludziska nie głosują
      za tymi Chinami Ludowymi nogami, podczas gdy za Kanadą - jak
      najbardziej!
    • Gość: dsr do gmc350 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.08, 07:57
      Czym się Kanada może pochwalić? Wieloma rzeczami. Nie ma gułagów jak
      w Chinach, nie ma zbiorowych egzekucji na stadionach, ma czystsze
      srodowisko naturalne, ludzie nie żyją w strachu, ze bezpieka zapuka
      do drzwi i wywiezie w nieznanym kierunku. Tak wymieniać mozna by
      jeszcze długo.
    • Gość: Lenny Tłum, dryl i pieniądze IP: *.aster.pl 13.08.08, 08:16
      Przepraszam bardzo ale czy szanowni Panstwo zastanawiaja sie nad tym co pisza?... Chyba nie albo bardzo malo. My Polacy oczywiscie mozemy pochwalic sie ponad 1000 letnia historia zdecydowanie ponad 1000 lat demokracji....
      Opowiadanie o tym co bylo dwadziescia lat temu w Kanadzie to tez bardzo dobry pomysl. My przeciez zyjemy tylko tym co bylo. Czy ktos pomyslal ze impreza tego typu w dzisiejszym swiecie jest juz malo prawdopodobna... z uwagi na bezpieczenstwo. Zaraz by sie okazalo ze znow jacys terorysci albo ktos walczacy o jakies prawa. Tu Panstwo tak glosno mowia o demokracji w Kanadzie i o historii... Zapewne rdzenni Indianie doszli do wniosku ze demokracja to, to czego im potrzeba... pewnie nikt przy tym nie zgina.
      Moze teraz nalezy popatrzec na 5000 lat hiostorii Chin. Demokracja tam napewno nie w wersji Europejskiej czy Amerykanskiej. Jakos nie przypominam sobie aby w czasach cesarstwa obowiazywaly zasady demokracji. Nie mozna byc etnocentrykiem i za wszelka cene wmawiac ludziom ze to co dobre dla nas bedzie dobre dla innych....
      Moim zdaniem otwarcie tej olimpiady bylo bardzo ciekawe czy to zle ze z rozmachem jakby to zrobili Amerykanie to zapewne bylo by dobrze odebrane... Ktos powiedzial ze zbyt wschodnie, litosci a jakie ma byc!!! Gdzie sa Chiny na mapie, pewnie powinni byli zaprosic Mazowsze to by bylo mniej wschodnio....
      Poza wszystkim troche dystansu i szerszego ogladu sprawy...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka