Dodaj do ulubionych

INNE Radio

08.10.03, 20:37
Aby obronić się przed zalewem tandety, którą karmią nas codziennie różne z
nazwy, a z treści takie same stacje radiowe, wymyśliłem nowatorski projekt
radiofoniczny.

Robocza nazwa brzmi INNE Radio.
Slogany reklamowe: "INNE Radio - radio inne niż inne"
"INNE Radio - gramy tak, jak nam się podoba!"

W zamyśle ma to być radio muzyczne. Koncepcja polega jednak na tym, że to nie
badania fokusowe i inne tego typu marketingowe działania decydują o tym, co
pojawi się na antenie. Jak wskazuje drugi z powyższych sloganów, o tym, co
znajdzie się na antenie decyduje tylko i wyłącznie gust i wybór prezenterów
(tak przy okazji napomknę, że kiedyś w RMF nie robiono żadnych takich badań,
a o tym, czy coś nadaje się do grania czy nie, autorytarnie decydował Piotr
Metz). Radio to miałoby za swój cel kształtowanie gustów muzycznych
społeczeństwa i pokazywać, że muzyka nie ogranicza się do 500 kawałków
rżniętych na okrągło przez stacje komercyjne.

W zamyśle radio to ma składać się tylko i wyłącznie z autorskich audycji
muzycznych. Wielu prezenterów nie ma obecnie możliwości w pełni zrealizować
się na antenie. Wtłacza się ich w formaty, playlisty i stają się oni
trybikami w machinie komercji. W INNYM Radiu nie mieliby oni takich problemów.

Marzyłoby mi się, aby w INNYM Radiu pracowali znawcy muzyki wszelakiej.
Musiałoby się znaleźć miejsce dla:
- Piotra Metza
- Wojciecha Manna
- Marka Niedźwieckiego
- Pawła Kostrzewy
- Piotra Stelmacha
- Mariusza Owczarka
- Piotra Kosińskiego
- Piotra Kaczkowskiego
- Jana Chojnackiego
- Marcina Kydryńskiego
- Michała Kubika
- całej załogi dawnej RDST z Makakiem i Szydłem na czele.
- i jeszcze kilku innych, których mogłem tu pominąć.

INNE Radio siłą rzeczy nastawione byłoby na elitarność. Jego celem nie byłoby
dorównanie w słuchalności RMF czy Zet, lecz stworzenie nowej jakości
radiowej. Jestem przekonany o tym, że w Polsce znalazłoby się kilku-, a może
nawet kilkunastoprocentowe audytorium, które zostałoby stałymi słuchaczami
takiej stacji.

Pojawienie się takiej rozgłośni i zyskanie przez nią grona słuchaczy mogłoby
stać się przysłowiowym kamieniem, który porusza lawinę. Rozgłośnie komercyjne
otrzymałyby sygnał, że serwowana przez nie papka mogła się już przejeść i
wywołać odruchy wymiotne i że trzeba słuchaczom zaproponować coś nowego i
lepszego.

Trzeba tylko uzyskać poparcie Grupy Trzymającej Władzę, poprosić o wsparcie
Włodka Czarzastego i można ruszać z INNYM Radiem.
:-)

Co sądzicie o moim pomyśle? Zachęcam do dyskusji.
Obserwuj wątek
    • Gość: mk Re: INNE Radio IP: *.lublin.mm.pl 08.10.03, 21:00
      andrzejel napisał:

      > wymyśliłem nowatorski projekt radiofoniczny.

      Piękny. Szkoda, że mrzonka. Ale gdyby, to ciocia Hela byłaby zachwycona,
      bo Kaczkowski z trUjki by odszedł :))

      mk
      • Gość: ciocia Hela Re: INNE Radio IP: *.acn.waw.pl 09.10.03, 15:40
        Podreptałabym za nim.


        ...z koszykiem.
    • Gość: kass Re: INNE Radio IP: *.polnex.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.03, 21:09
      Świetnie, ale Niedźwiecki, Kostrzewa i Szydłowska mieliby programy od 2.00-
      6.00, koniecznie:-))
      • Gość: ciocia Hela Re: INNE Radio IP: *.acn.waw.pl 09.10.03, 15:38
        Wtedy na tym forum zawiązałaby się kolejna nieformalna grupa protestująca, a
        Tuhanka założyłaby następne stowarzyszenie. Trzeba by raczej zamykać INNE Radio
        na noc, żeby było sprawiedliwie.
    • Gość: elle Re: INNE Radio IP: *.energis.pl 08.10.03, 21:42
      Projekt cudny, tyle ze malo odkrywczy. Takie idealne radia istnialy przeciez do
      niedawna... Program 3. byl idealny, Radiostacji swego czasu tez niewiele mozna
      bylo zarzucic. A teraz tylko marzenia zostaly, bo w naszym, coraz bardziej
      nowoczesnym kraju to juz byc nie moze.
      • Gość: ciocia Hela Re: INNE Radio IP: *.acn.waw.pl 09.10.03, 15:36
        Moja droga, mylisz się okrutnie! Program Trzeci nigdy nie był idealny. Nie
        przez całą dobę był w nim czas na uduchowione audycje autorskie. Codziennie
        leciała audycja będąca prototypem "radia towarzyszącego" - koszmarne Zapraszamy
        do Trójki.

        Fuj!
    • poziomk Re: INNE Radio 10.10.03, 10:57
      A nie mysleliscie o takim radio jesli ma to juz byc muzyczne niech bedzie
      ALE:
      muzyka FOLK
      albo JAZZ ale jak sama nazwa wskazuje maja byc grane WYLACZNIE
      dany gatujek jak ROCK to ROCK, jak JAZZ to JAZZ itp, a nie Radio Jazz
      puszcza Madone itd
      • Gość: chlorofil Re: INNE Radio IP: *.net / *.biezanow.net 10.10.03, 17:44
        a kiedy jazz radio puszcza madonne?
    • Gość: bzyk Re: INNE Radio IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 10.10.03, 11:36
      Kolego,
      "Inne radio-gramy jak nam się podoba", czyli radio dla 11 osób, bo tyle
      wymieniłeś.
      Wydawało mi się zawsze, że radia, którego słucham jest dla mnie, czyli dla
      słuchacza.
      Radio jest dla słuchaczy, a nie dla przeznterów!!!!!!!!!!!!!
      A swoją drogą,twoja jedenastka jest gorsza od naszej kadry piłkarskiej.
      Kilka z tych osób nie powinno nigdy przemówić przez radio , a inne już dawno
      powinne przestać przez nie mówić.
      A gdyby to była dobra koncepcja, to takie radio już by było.
      Cienki plan.

      Bzyku
      • Gość: Janusz Re: INNE Radio IP: 195.85.227.* 10.10.03, 12:48
        > Cienki plan

        cienki bzyk
        • Gość: Bzyk Re: INNE Radio IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 10.10.03, 12:53
          Janusz pod dywan.
          Czytałem kilka twoich cennych wypowiedzi.
          Takiego kretyna dziś trzeba szukać ze świecą.
          No chyba, że na forum "radio" gazety.pl
          Pewnie to ty napisałeś pod innym nickiem, i ścisnęlo ci d.....
          To boli.
          • viking73 Re: INNE Radio 10.10.03, 12:58
            Bzyku poszukaj sobie może innego miejsca na odreagowanie frustracji.
          • Gość: Janusz Re: INNE Radio IP: 195.85.227.* 10.10.03, 13:51
            > Takiego kretyna dziś trzeba szukać ze świecą.

            w twoich ustach to komplement, byłbym zaniepokojony gdybyś się ze mną zgadzał
      • Gość: Jureek Re: INNE Radio IP: 212.20.131.* 10.10.03, 13:19
        Gość portalu: bzyk napisał(a):

        > Kolego,
        > "Inne radio-gramy jak nam się podoba", czyli radio dla 11 osób, bo tyle
        > wymieniłeś.

        Dlaczego zakładasz, że to co podoba się prezenterowi, nie może podobać się słuchaczom?
        Gdyby zastosować Twój tok rozumowania, to większość rozgłośni w Polsce byłaby dla jednej, góra trzech osób, bo tyle właśnie osób decyduje o tym, co jest na plejliście.
        Trójka np. gra od 4 rano do północy tak jak to się podoba panom Niedźwieckiemu i Kostrzewie, czy wynika z tego, że jest to radio dla 2 osób?

        > Wydawało mi się zawsze, że radia, którego słucham jest dla mnie, czyli dla
        > słuchacza.

        To źle Ci się wydawało. Czytałem na grupie niusowej pl.rec.radio wypowiedź radiowca, który napisał, że to nie radio jest dla słuchacza, tylko słuchacz dla radia. Słuchacz ma słuchać, chłonąć plejlistę i reklamy, a jak się nie podoba, to won.

        > Radio jest dla słuchaczy, a nie dla przeznterów!!!!!!!!!!!!!

        Fajnie by było, gdyby tak było. Ale tak nie jest. Naprawdę to radio nie jest ani dla prezenterów, ani dla słuchaczy, ale dla właścicieli, lub zarządzających.

        > A swoją drogą,twoja jedenastka jest gorsza od naszej kadry piłkarskiej.

        To może być coś gorszego?

        > Kilka z tych osób nie powinno nigdy przemówić przez radio , a inne już dawno
        > powinne przestać przez nie mówić.

        A może choć jedno zdanie uzasadnienia?

        > A gdyby to była dobra koncepcja, to takie radio już by było.

        No więc widocznie jest to dobra koncepcja, bo takie radia już są, niestety nie w Polsce. Myślę, że w Polsce dlatego takie radio nie ma szans, bo ludzi tworzących radio (i mających na to kasę) cechuje myślenie dogmatyczne typu, musi być plejlista, musi być podkład pod wiadomościami, muszą być hałaśliwe i natrętne dżingle itd. Brakuje otwartości na nowe pomysły. A co najciekawsze, to ludzie ci tę swoją dogmatyczną zaściankowość przedstawiają jako nowoczesność.
        Jurek
        • kuala_lumpur Re: INNE Radio 10.10.03, 22:20
          BBC 6. Można słuchać przez internet. Może nie jest to to czego byście
          oczekiwali, ale nie puszczają tam z reguły tego chłamu co leci u nas. Innej
          alternatywy nie widzę/nie słyszę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka