Dodaj do ulubionych

mamo, tato chwalą nas

27.04.18, 13:47
jest takie powiedzenie, że długa, to taka krótka, która się nie wyrobiła...

1. rozmawiałem z Przycinkiem w styczniu i zapowiadałem: kupuj dolary.

2. rozmawiałem z Oko w styczniu i zapowiadałem: w związku z przyłożeniem nowymi sankcjami w Kima, to per analogia do Pearl Harbor (tam sankcje poszły zdaje się w czerwcu, a atak był w grudniu), to do lipca kwestia Koreai się wyjaśni...i dziś buuuum. rąsia-rąsia i nawet krótki spacerek po południowej stronie półwyspu. Warto jednak odczekac jeszcze trochę. Najlepiej byłoby (dla wszystkich zainsteresowanych) gdyby Kim zgodził się za dożywotnią pensję "przejśc na emeryturę" i zamieszkac gdzieś na Karibati. Najgorzej, jeśli Kim jest cwańczy niż myślę...Rzym tak długo istniał, jak długo nie negocjował z barbarzyńcami (w uproszczeniu of kors).

3. cienkopisy (kapitalny text, zdaje się od kadiego)

a. warto sobie zarchiwizowac ten obrazek w kontekście wyłudzania Vatu w RP na przestrzeni 15 ostatnich lat pbs.twimg.com/media/DbmplcQX4AAukHL.jpg

4. cienkopisy 2.0 aka pisiory niszczą przedsiębiorców
wczoraj trafiłem an text Pawła Gruzy, z który linkował do...wpolityce...przemogłem się i kliknąem, bo skoro minister to linkuje, to może coś ciekawe....i BUUUUM

"Stawiali nieruchomość za 100 mln, zdobywali najemców i sprzedawali za miliard. Zysk przekazywali w darowiznie bliźniaczej spółce, a potem transferowali za granicę. Nie odprowadzali ani złotówki podatku."

"Schemat został przez resort namierzony i prawnie zakazany. Takie operacje podlegają klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania (art. 119a Ordynacji podatkowej)."

" Ministerstwo Finansów ostrzegało przed takimi operacjami już w czerwcu ubiegłego roku."

"A krótko po tym terminie, zaalarmowane działaniami MF spółki wydawały komunikaty giełdowe, w których tłumaczyły planowane pomniejszone dochody, czy szukały dodatkowych źródeł finansowania. Bo nie mogły już w ten sposób unikać zapłaty podatku."

i jako podsumowanie "MF oceni zasadność takich operacji indywidualnie. Może nakazać spółkom zwrot unikniętych i wytransferowanych podatków do budżetu państwa."

Oj będzie znowu wycie, że pis niszczy firmy!, bo na dalsze transfery aka rozdawnictwo zaraz zacznie brakowac kasy, to trzeba będzie odświeżyc stare sprawy podatkowe...po nich niestety, ale poszerzyc bazę podatkową. Cykl chyba wchodzi w punkt przegięcia. Tutaj Saxobank stooq.pl/n/?f=1231692

oni są katastrofiści, to akurat pasuje na link na Forum.
no pozdro!

Obserwuj wątek
    • przycinek.usa ad 1 - dolary 28.04.18, 03:17
      informuje, ze ruch na dolarze jest efektem wstrzymania sie z zakupami obligacji UST przez zagranice - zwlaszcza Chiny, Rosje i Japonie, ktora wrecz nawet sprzedaje te oobligacje.
      Co wiecej - istnieje realna mozliwosc, ze Chiny sprzedaja UST, co tym bardziej drenuje rynek z dolarow. Mowiac inaczej to co obserwujesz to jest oko cyklonu to jest sytuacja rownowagi pozornej. Bardzo niebezpieczny moment. Trudno ocenic jak dlugo bedzie trwala ta zwyzka i z jakiego poziomu dolar sie odwroci.
        • leny20-4-7 Re: Ruch jest dalej ? 03.05.18, 17:22
          zerknij tu: pbs.twimg.com/media/DcNFWMLU0AEtVgW.jpg
          przebta średnia przy dużym RSI...prawdopodobny ruch powrotny do średniej, a następnie wyjazd do górnego ograniczenia kanału spadkowego. to jest mój scenariusz bazowy od stycznia. jak będzie zobaczymy.

a odnośnie 1usd to zawsze 1usd...to oczywiście prawda i paradox wyboru jest tylko...pozorny. są przecież instrumenty do zarabiania na wzroście usd wrażone w usdsmile

no pozdro

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka