Dodaj do ulubionych

Łeba odcięta od gazu

29.04.22, 19:40
trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,28392254,leba-odcieta-od-gazu-tuz-przed-majowka-hotelarze-czekamy.html

O tej porze było już bardzo dużo ludzi, samochodów - mówi pani sprzedająca pamiątki przy ul. Sosnowej, niedaleko zamkniętego na głucho pensjonatu Holiday Łeba. - Ludzie, jak się dowiadują, że nie ma gazu, to odwołują rezerwacje. Ogrzewanie to jeszcze pół biedy, ale zimna woda. Co mają zrobić ludzie z małymi dziećmi? Ja też bym odwołała przyjazd. Pani nie?

Juz dawno mi sie wyczerpala skala słów na ocene Polskiego rzadu obecnie nam panujacego.

Bo tak: rzad naklada sankcje na Rosje. Miasto w Polsce jest ociete od gazu w wyniku sankcji nalozonych na Rosje przez polski rzad.

I nikogo to nie obchodzi. Cool.

Wicie rozumicie.

Nie chce po raz n-ty powtarzac tego samego ale - no wiadomo....

A gdy rzad nalozy sankcje na Kiribati to moze sie okazac ze nie ma pradu w Jeleniej Gorze. Cool. I ch...
Obserwuj wątek
  • pigeon_shit_dust To dziwne 29.04.22, 20:26
   sendivigius napisał:

   >
   > Juz dawno mi sie wyczerpala skala słów na ocene Polskiego rzadu obecnie nam pan
   > ujacego.
   >
   > Bo tak: rzad naklada sankcje na Rosje. Miasto w Polsce jest ociete od gazu w wy
   > niku sankcji nalozonych na Rosje przez polski rzad.
   >
   > I nikogo to nie obchodzi. Cool.
   >
   > Wicie rozumicie.
   >
   > Nie chce po raz n-ty powtarzac tego samego ale - no wiadomo....
   >
   > A gdy rzad nalozy sankcje na Kiribati to moze sie okazac ze nie ma pradu w Jele
   > niej Gorze. Cool. I ch...

   Bo jak napisalem posta pod artykulem o odcieciu gazu na GW to mnie tak zjebali, ze az mi sie slabo zrobilo smile
   Polska ma swoj gaz, Baltic Pipe juz na ukonczeniu, mamy rezerwy 80% itd.
   Dalej wam sie chyba pierdoli cos tam w glowach?
   Btw- w takim Gdansku to POLOWA mieszkan ma ogrzwanie i wszystko inne na gaz. Bop to nie tylko ogrzewaie przeciez, rosolu tez nie ugotujesz .
   Tylko deweloperka ma miejskie a wszystko sprzed wojny, po wojnie, prywatne domy leca na gazie. Tradycja, po niemu, junkersy....
  • pepe49 Re: Łeba odcięta od gazu 29.04.22, 20:50
   dorzeczy.pl/kraj/295255/gminy-bez-dostaw-gazu-polska-przejmuje-infrastrukture-novateku.html
   We wtorek MSWiA opublikowało listę osób i podmiotów objętych sankcjami w związku z wojną w Ukrainie. Jej utworzenie umożliwiła specustawa, która 15 kwietnia została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

   Na polskiej liście sankcyjnej znalazła się m.in. powiązana z Rosją firma Novatek Green Energy sp. z o.o., która w konsekwencji wstrzymała dostawy gazu do kilkunastu gmin w kraju.

   Rzecznik rządu podkreślił, że odpowiedzią Polski na "niezbyt daleko idące sankcje unijne" była kwestia uregulowania wewnętrznych procedur, które pozwalają na mrożenie majątków, działań spółek bezpośrednio lub pośrednio związanych z Federacją Rosyjską.

   – Ta spółka została objęta zgodnie z listą sankcyjną właśnie kwestiami związanymi z morzeniem majątków. W związku z tym, że ta decyzja została podjęta, w niektórych gminach doszło do czasowego przerwania dostaw gazu, natomiast dziś pan premier Mateusz Morawiecki na podstawie ustawy o zarządzaniu kryzysowym wydał polecenia spółką skarbu państwa, aby w niezwłocznym tempie dostarczyć gaz do tych sieci, których formalnym właścicielem jest firma Novatek. Ta firma została również w poleceniu premiera zobowiązana do tego, aby te sieci zostały na podstawie ustawy o zarządzaniu kryzysowym wydane do dyspozycji tych spółek skarbu państwa, które będą realizowały te dostawy – mówił Müller podczas konferencji prasowej.

   Polityk dodał, że proces przejmowania infrastruktury rosyjskiej spółki rozpocznie się dzisiaj i powinien być zakończony w ciągu kilkudziesięciu godzin. Jak podkreślił, jeżeli "dobrze pójdzie", to w niektórych miejscach ten temat powinien być jeszcze dzisiaj zrealizowany.

   – Wszystko zależy oczywiście od tego czy po stronie firmy Novatek, jej pracowników byłby jakikolwiek opór w celu wydania tych instalacji. Natomiast jeśli taki opór by istniał, zgodnie z ustawą o zarządzaniu kryzysowym możemy użyć środków przymusowych – mówił dalej Piotr Müller.

   W środę Gazprom wstrzymał dostawy gazu do Polski i Bułgarii tłumacząc to tym, że odbiorcy w obu krajach odmówili zapłaty za gaz w rosyjskiej walucie.

   Zgodnie z dekretem Władimira Putina, od 1 kwietnia kraje "nieprzyjazne" Rosji (na liście jest m.in. Polska) muszą płacić za gaz w rublach. To odwet za zachodnie sankcje nałożone na Rosję z powodu inwazji na Ukrainę, którą Kreml określa jako "specjalną operację wojskową". Atak trwa od 24 lutego i przekształcił się w największy konflikt zbrojny w Europie od momentu zakończenia II wojny światowej.

   "Financial Times" podał w czwartek, że dystrybutorzy gazu w Niemczech, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji planują otworzyć rachunki rublowe w Gazprombanku w Szwajcarii, aby spełnić żądania Putina co do płatności za gaz. Mechanizm ma polegać na tym, że spółki dalej będą płacić w euro, natomiast Gazprombank dokona przewalutowania środków na ruble, żeby podnieść kurs rosyjskiej waluty.


   Źródło: 300polityka.pl"

   *

   Prywatna własność w służbie swojego państwa zajęta przez inne państwo.


   *

   U. E.


   • snajper55 Re: Łeba odcięta od gazu 16.05.22, 14:45
    pepe49 napisał:

    > Rzecznik rządu podkreślił, że odpowiedzią Polski na "niezbyt daleko idące sankc
    > je unijne" była kwestia uregulowania wewnętrznych procedur, które pozwalają na
    > mrożenie majątków, działań spółek bezpośrednio lub pośrednio związanych z Feder
    > acją Rosyjską.

    O bogowie, odetną Ordo Iuris od rosyjskiego cycka??? 🤣🤣🤣

    S.
  • cojestdoktorku Re: Łeba odcięta od gazu 02.05.22, 12:08
   w temacie gazu teraz bedzie tak ze zamiast kupowac ruski gaz od ruska, będziemy kupowac ruski gaz od niemca płacą sowitą prowizję temuż niemocowi
   a wszyscy beda szcześliwi jak to ograniczyliśmy zużycie ruskiego gazu

   nasze postawienie się w temacie płacenia rublem jest w zasadzie w interesie dolara i euro, ale nie w iunteresie Polski, bo to dolarowi i euro zalezy na tym by jak najwiecej transakcji międzynarodowych odbywało się własnie w tych walutach
   nam tak naprawdę zadna róznica czy damy bezpośrednio euro gazpromowi, czy moze damy euro ruskiemu bankowi centralnemu a póxniej dopiero otrzymane ruble gazpromowi
   ZADNA RÓZNICA dla nas, a dla FED i EBC róznica diametralna

   no wiec teraz dbamy o interesy tych dwóch banków i jeszcze sponsorujemy niemcy - rewelacja

   • cojestdoktorku Re: Łeba odcięta od gazu 02.05.22, 12:27
    "To znaczy, że w tym roku Europa będzie musiała nadal kupować surowiec od Gazpromu, co najwyżej ograniczając ten import. A jeśli to Rosja odetnie Europę od swojego gazu, to trzeba będzie wprowadzać gaz "na kartki". Tak jak na wojnie. "

    wyborcza.biz/biznes/7,179190,28397273,gazowa-bitwa-narodow.html?_ga=2.176361068.876956955.1651487051-131998651.1646497557&disableRedirects=true#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy
   • cojestdoktorku Re: Łeba odcięta od gazu 02.05.22, 13:03
    "Rewersowe dostawy gazu z Niemiec do Polski przez gazociąg Jamał-Europa zwiększyły się w czwartek o kolejne 3,5 proc., po ponad pięciokrotnym wzrośnie wczoraj – wynika z informacji podanych przez operatora sieci, firmę Gascade. Tłoczenie gazu gazociągiem z Niemiec do Polski wzrosło do 1,28 mln m3 na godzinę. "

    dorzeczy.pl/ekonomia/294700/rosja-zakrecila-polsce-kurek-rosna-dostawy-gazu-z-niemiec.html
    • cojestdoktorku Re: Łeba odcięta od gazu 04.05.22, 14:44
     "Wyniki te pociągnęły za sobą nadzwyczajny wzrost cen surowców na rynkach międzynarodowych. Średnia cena gazu wyniosła 298 dolarów za 1000 metrów sześciennych, co stanowi dwukrotność ceny z roku 2020. "W ostatnim kwartale średnia cena wzrosła do niebotycznej wartości 517 dolarów za 1000 metrów sześciennych" - podkreśla portal."
     forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8412185,wojna-w-ukrainie-gazprom-sprzedal-surowce-o-wartosci-140-mld-euro.html
     czarno na białym ze gazprom sprzedawał gaz w cenie około 150 dolarów za 1000 metrów jeszcze w roku 2019

     tymczasem ceny gazu w Europie
     "Cena gazu w Europie podczas notowań giełdowych w piątek spadła poniżej 1300 dolarów za 1000 metrów sześciennych po raz pierwszy od 1 marca informuje londyńska giełda ICE. "
     energia.rp.pl/gaz/art35846331-gaz-mocno-tanieje-gazprom-tloczy-maksymalne-ilosci
   • cojestdoktorku Re: Łeba odcięta od gazu 14.05.22, 18:47
    >no wiec teraz dbamy o interesy tych dwóch banków i jeszcze sponsorujemy niemcy - rewelacja

    "Po wydaniu dekretu krytyczne stanowisko wobec niego wyraziła szefowa KE Ursula von der Leyen. Powiedziała wtedy, że płacenie za rosyjski gaz w rublach, jeśli nie jest przewidziane w kontrakcie, narusza sankcje nałożone przez UE. Z informacji PAP wynika jednak, że na spotkaniu w piątek Komisja przedstawiła już zupełnie inne stanowisko. W żadnym momencie dyskusji nie poinformowała, że nie zgadza się na płacenie za gaz w rublach.

    Miała też poinformować kraje UE, że założenie konta w euro lub dolarach w Gazprombanku przez firmy importujące gaz z Rosji nie łamie sankcji. Wskazała, że nie byłoby nim też przewalutowanie pieniędzy między kontem w euro a kontem w rublach unijnej firmy w Gazprombanku."

    forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8418036,ke-jak-placic-w-rublach-za-rosyjski-gaz-bez-lamania-sankcji.html

    to są te "WARTOSCI EUROPEJSKIE" tongue_out
    • cojestdoktorku Re: Łeba odcięta od gazu 17.05.22, 13:04

     > to są te "WARTOSCI EUROPEJSKIE" tongue_out

     "Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział mediom, że prezydent Francji Emmanuel Macron prosił Ukrainę o ustępstwa wobec Rosji - ustępstwa w kwestii suwerenności. - Wiem, że chciał uzyskać wyniki w mediacjach między Rosją a Ukrainą, ale nie uzyskał żadnych - skomentował Zełenski. "

     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28460390,wolodymyr-zelenski-nie-mozemy-szukac-wyjscia-dla-rosji-macron.html#s=BoxMMtCzol1
     przecież to zdrada znacznie większa niż ta Orbanowska, ale nikt Macrona palic na stosie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka