Dodaj do ulubionych

Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci

31.03.05, 08:33
Współczesne planowanie gospodarcze jest procedurą , która polega na świadomym
i systematycznym przetwarzaniu informacji o charakterze ekonomicznym i
technicznym oraz na konstruowaniu wewnętrznie spójnych koncepcji strategii
działania(z uwzględnieniem występujących ograniczeń i uwarunkowań) pod kątem
najlepszych sposobów osiągania wyznaczonych celów. Co ,więc zrobić by odnieść
sukces na dzisiejszym rynku? Co zmienić w dotychczasowych strukturach , by
realizować plany młodych ludzi ,takich jak ja i moi rówieśnicy?
Najważniejszy jest plan procedury budowy nowego
przedsiębiorstwa , tworzenia nowej działalności gospodarczej. Musi on zatem
obejmować strategie działania, tzn.:
- zbadanie sytuacji w dziedzinach , których ma dotyczyć zamierzone
działanie , dokonanie identyfikacji występujących problemów i postawienie
diagnozy;
-określenie celu ( celów) działania , tj. stanu , który powinien być w danej
dziedzinie osiągnięty w określonym czasie;
-rozpoznanie istniejących i przyszłych warunków działania (określenie
zmiennych nie kontrolowanych);
-skonstruowanie tzw. części imperatywnej planu , czyli ustalenie środków
działania sposobów ich użycia , czasu , miejsca , sekwencyjności
poszczególnych operacji i ich wykonawców;
Obowiązujący w naszym kraju porządek przewiduje możliwość prowadzenia
działalności gospodarczej w różnych formach prawnych. Jaką formę prawną
wybrać dla działalności gospodarczej, którą zamierzasz prowadzić ? Mamy do
wyboru : spółka cywilna, jawna, komandytowa, cicha , z ograniczoną
odpowiedzialnością, akcyjną, z udziałem kapitału zagranicznego. Wybór formy
prawnej dla każdej działalności gospodarczej wymaga indywidualnego podejścia.
Istotną kwestią jest ponoszenie pokaźnych kosztów w postaci opłat
notarialnych i skarbowych, głównie przy spółkach osobowo - kapitałowych. Poza
tym jest jeszcze wiele czynników, które mogą mieć wpływ na wybór formy
prawnej działalności gospodarczej. Każdej zmianie formy prawnej towarzyszy
niedogodność polegająca na tym, że najpierw należy zamknąć prowadzoną do tej
pory działalność gospodarczą, np. na podstawie wpisu do ewidencji
działalności gospodarczej, rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, a następnie
rozpocząć działalność gospodarczą już w innej formie prawnej. Przed podjęciem
decyzji dotyczącej wyboru formy prawnej należy uwzględnić otoczenie, w którym
będziemy działali, swoje możliwości i okoliczności, które będą nam sprzyjać,
bądź nie. Decyzja o wyborze formy prawnej powinna być również wsparta
rachunkiem symulacyjnym, który pomoże nam w doborze tej, a nie innej formy
prawnej.
Myślę, że przede wszystkim ważny jest dobry pomysł, żeby
wprowadzić na polski rynek to czego jest mało lub to czego nie ma wcale. Żeby
reklamować się jasno i przejrzyście i mieć dostęp do naszych klientów. Trzeba
tez zgromadzić zaufanych i oddanych ludzi wokół siebie. A potem to już tylko
konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu. Poza tym najlepiej byłoby postawić
na rozwój edukacji, technologii i nauki. Są to raczej kierunki
przyszłościowe, więc Polska powinna dążyć właśnie do ich modernizacji. Jest
bardzo wiele młodych , ambitnych i zdolnych ludzi, którym te rozwiązanie na
pewno, by się spodobało. Bo przecież teraz tak dużo osób kończy studia i
niestety zmuszone jest do rozpoczęcia pracy zagranicą, z powodu braku
miejsca w Polsce. A w ogóle to dlaczego zamiast zatrudniać młode i pełne
charyzmy umysły, większość pracodawców woli się trzymać swoich zmęczonych i
sprawdzonych staruszków. Potem każdy się dziwi ,że nasz kraj tak powoli się
rozwija. Dajcie nam szansę, a sprawimy ,że ten kraj się szybko wzmocni!!
Zamiast sprowadzać zagranicznych fachowców , sprawdźcie najpierw możliwości
waszych młodych podopiecznych. Tak blisko was znajduje się wasz sukces i tak
nie niewiele potrzeba by wprowadzić w życie wasz plan rozwoju. Wy wprowadźcie
nas w wasze środowisko ,a my pokażemy wam co można w nim ulepszyć!
jest to praca szkolna,prosze nie kopiowac!!!!
Obserwuj wątek
    • sirland Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 31.03.05, 09:29
      agruszka2 napisała:

      Napisałaś nawet ciekawy temat, ale tekst o niczym. Jakbym czytał broszurkę z UP,
      której nigdy nie czytałem, więc może to jej kopiasmile I napisałaś mnóstwo bzdur,
      np. żeby pozbywać się starszych osób na rzecz młodszych. Takiego egoizmu i
      kompletnego braku zrozumienia mechanizmów rynkowych jest niestety wśród polskich
      młodych ludzi sporo.

      pzdr
      • krzysztofsf Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 31.03.05, 11:25
        sirland napisał:

        > agruszka2 napisała:
        >
        > Napisałaś nawet ciekawy temat, ale tekst o niczym. Jakbym czytał broszurkę z UP
        > ,
        > której nigdy nie czytałem, więc może to jej kopiasmile I napisałaś mnóstwo bzdur,
        > np. żeby pozbywać się starszych osób na rzecz młodszych. Takiego egoizmu i
        > kompletnego braku zrozumienia mechanizmów rynkowych jest niestety wśród polskic
        > h
        > młodych ludzi sporo.
        >
        > pzdr
        Jestem wlasnie "zmeczonym sprawdzonym 40-letnim staruszkiem", ktory 15 lat temu byl mlody i ekspansywny, a obecnie nie moze znalezc pracy, bo akurat w jego niszy wola dalej mlodych (i z zalozenia tanszych oraz latwiejszych do zmanipulowania). Proponuje jeszcze polaczyc ekspansywnosc mlodych z eutanazja wink
        • t3rro Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 31.03.05, 12:15
          Z "programu" wynika, ze bedziesz musial/la NSDAP zalozyc.. Jedno jest pewne
          problemow z sluzba zdrowia nie bedzie smile
        • klip-klap naciski mlodych 31.03.05, 14:39
          > Proponuje jeszcze polaczyc ekspansywnosc mlodych z eutanazja wink

          Duze bezrobocie plus problemy systemu emerytalnego moga spowodowac pojawnienie
          sie jakiegos mlodocianego Leppera z takimi prostymi receptami, moze nie zaraz
          eutanazja,ale jakies zakazy czy rozdzielanie pracy pod wzgledem wieku. Pomysly
          oczywiscie durne.
        • viper39 Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 05.04.05, 17:57
          krzysztofsf napisał:

          > sirland napisał:
          >
          > > agruszka2 napisała:
          > >
          > > Napisałaś nawet ciekawy temat, ale tekst o niczym. Jakbym czytał broszurk
          > ę z UP
          > > ,
          > > której nigdy nie czytałem, więc może to jej kopiasmile I napisałaś mnóstwo b
          > zdur,
          > > np. żeby pozbywać się starszych osób na rzecz młodszych. Takiego egoizmu
          > i
          > > kompletnego braku zrozumienia mechanizmów rynkowych jest niestety wśród p
          > olskic
          > > h
          > > młodych ludzi sporo.
          > >
          > > pzdr
          > Jestem wlasnie "zmeczonym sprawdzonym 40-letnim staruszkiem", ktory 15 lat
          tem
          > u byl mlody i ekspansywny, a obecnie nie moze znalezc pracy, bo akurat w jego
          n
          > iszy wola dalej mlodych (i z zalozenia tanszych oraz latwiejszych do
          zmanipulow
          > ania). Proponuje jeszcze polaczyc ekspansywnosc mlodych z eutanazja wink
          >

          tak pamietam Cie krzysztof z klubu emerytow, ten lysy gruby w drugim rzedzie to
          ja, ta..... zastanawiam sie nad emerytura wczesniejsza tez, niezle arguszka
          niezle...hehehe, rozsmieszylas mnie...
          jesli moge cie arguszka prosic to zamiast pisac te wypracowania tutaj abysmy je
          poddawali ocenie przygotuj sie do dyskusji bardziej i moze wtedy sie czegos
          ciekawego dowiesz...
          no to rodacy po 40-tce do zobaczenia w klubie emerytow...hehehe

    • mfd Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 31.03.05, 12:26
      agruszka2 napisała:

      > Żeby reklamować się jasno i przejrzyście i mieć dostęp do naszych klientów.
      > Trzeba tez zgromadzić zaufanych i oddanych ludzi wokół siebie. A potem to już
      > tylko konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.

      No tak, tylko wcześniej trzeba gdzieś ukraść ten pierwszy milion.
      • t3rro Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 31.03.05, 12:48
        najlepiej 2.. 1 idzie na rozwoj firmy 2 na lapowki zeby urzednicy jej nie
        zniszczyli sad
    • robisc :-) 31.03.05, 21:17
      No, bardzo ambitna praca. Jezeli juz zdecydowales/-as sie ja tu publkiowac, to
      rozumiem ze liczysz na recenzje. Prosze bardzo:

      > Współczesne planowanie gospodarcze jest procedurą , która polega na świadomym
      > i systematycznym przetwarzaniu informacji o charakterze ekonomicznym i
      > technicznym oraz na konstruowaniu wewnętrznie spójnych koncepcji strategii
      > działania(z uwzględnieniem występujących ograniczeń i uwarunkowań) pod kątem
      > najlepszych sposobów osiągania wyznaczonych celów.

      Nie zawsze to co przepisane jest dobre. Tu masz najlepszy przyklad. Koszmarne
      zdanie.

      > Jaką formę prawną
      > wybrać dla działalności gospodarczej, którą zamierzasz prowadzić ? Mamy do
      > wyboru : spółka cywilna, jawna, komandytowa, cicha , z ograniczoną
      > odpowiedzialnością, akcyjną, z udziałem kapitału zagranicznego.

      Lepiej bylo napisac, ze dzialnosc gospodarcza mozna prowadzic jako osoba
      fizyczna lub w formie spolki cywilnej na podstawie wpisu do ewidencji
      dzialanosci gospodarczej lub w formie spolek prawa handlowego na podstawie wpisu
      do rejestru przedsiebiorcow. Poza tym sa jeszcze spoldzielnie, fundacje,
      stowarzyszenia, zwiazki wyznaniowe itp., ktore rowniez moga prowadzic dzialanosc
      gospodarcza.

      > Każdej zmianie formy prawnej towarzyszy
      > niedogodność polegająca na tym, że najpierw należy zamknąć prowadzoną do tej
      > pory działalność gospodarczą, np. na podstawie wpisu do ewidencji
      > działalności gospodarczej, rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, a następnie
      > rozpocząć działalność gospodarczą już w innej formie prawnej.

      Nie wiem skad ten pomysl. Jest tez inna opcja. Przedsiebiorca ma prawo zmienic
      forme prawna prowadzonej dzialanosci kontynujac dotychczasowa dzialanosc np.
      przeksztalcenie spolki jawnej w spolke z o.o. Fakt, ze trzeba odpowiednio
      rozliczyc sie z fiskusem nie implikuje koniecznosci zamykania starej
      dzialalnosci. Przejscie jest plynne - nowy podmiot wchodzi w prawa i obowiazki
      starego.

      > A w ogóle to dlaczego zamiast zatrudniać młode i pełne
      > charyzmy umysły, większość pracodawców woli się trzymać swoich zmęczonych i
      > sprawdzonych staruszków.

      Sprawdz w slowniku znaczenie slowa "charyzma".
      Odpowiedz jest prosta - "staruszkowie" duzo umieja, a szkolenie mlodych
      kosztuje. W swiecie ciaglej pogoni za redukcja kosztow lepiej wyciskac ile sie
      da, ze staruszkow, niz zatrudniac mlodych, ktorzy nie wiadomo, co soba
      reprezentuja. Po co inwestowac nie bedac pewnym, czy inwestycja w szkolenie
      mlodych sie zwroci. Dopoki na ryku jest tylu wykwalifikowanych "staruszkow"
      mlodziesz nie ma szans. Z wlasnych obserwacji wnioski sa takie, ze mlodziesz nie
      lubi zbyt ciezko pracowac, szybko sie meczy, a od razu chcialaby zarabiac tyle ,
      co "staruszkowie".

      Praca niespojna jako calosc. Pierwsza czesc (do slow "Mysle, ze przynajmniej...)
      wyglada jakby skads czesciowo przepisana. Ale to pol biedy, gorzej ze dalsza
      czesc ma sie nijak do wczesniejszego fragmentu. No coz, w koncu to tylko praca
      domowa. Zycze powodzenia.
    • agruszka2 Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 05.04.05, 14:52
      przepraszam jesli kogos obrazilam:/ta praca rzeczywiscie nie byla do konca
      samodzielna...smilenie milam zbyt wiele czasu na jej napisanie ,bo mialam dwie
      prace na jeden dzien:/zapraszam do przeczytania tej bardziej dopracowanejsmile
      wolnosc a wolny ryneksmile
      • viper39 Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 05.04.05, 17:58
        agruszka2 napisała:

        > przepraszam jesli kogos obrazilam:/ta praca rzeczywiscie nie byla do konca
        > samodzielna...smilenie milam zbyt wiele czasu na jej napisanie ,bo mialam dwie
        > prace na jeden dzien:/zapraszam do przeczytania tej bardziej dopracowanejsmile
        > wolnosc a wolny ryneksmile

        a wiec jak sie spodziewalem nastepna ktora chce aby jej odrabiac prace domowe,
        nieladnie nieladnie....
      • antediluvian Re: Moja wizja rozwoju przedsiebiorczosci 05.04.05, 22:50
        W tym odcinku bedziemy stawiac szafoty i podpalac stosy? :]
        • doradca1 Niemiecka i hiszpańska wizja rozwoju 06.04.05, 14:16
          przedsiębiorczości.

          Zagraniczne firmy wysyłkowe najpierw wysyłają polskim firmom ofertę rzekomo
          darmowej reklamy, a potem... rachunki z wezwaniem do zapłaty - pisze "Gazeta
          Pomorska".
          "Strzeżcie się tych praktyk" - apeluje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
          w Warszawie. Elżbieta Anders, rzecznik UOKIK przyznaje, że do urzędu napływa
          coraz więcej skarg na działalność tego rodzaju firm zza granicy. Najczęściej
          pokrzywdzeni przedsiębiorcy wymieniają niemiecką spółkę Tele Verzeichnis Verlag
          z Hamburga (TVV) oraz hiszpańską European City Guide (ECG). Obie wydają
          międzynarodowe przewodniki po miastach. Prezentują również dane teleadresowe
          różnych branż na specjalnych stronach internetowych.
          Polscy przedsiębiorcy otrzymują od nich pocztą formularze w języku angielskim
          sugerujące prośbę o wyrażenie zgody na publikację danych, których nagłówek
          brzmi: Please update your activity (czyli "Proszę podać aktualne informacje
          dotyczące waszej działalności"). Jednocześnie pisma zawierają informację
          napisaną drobnym drukiem, że umowa obejmuje trzy edycje przewodnika, przy czym
          każda kosztuje 817 euro. "Wielu polskich przedsiębiorców podpisało formularz w
          przekonaniu, że jest to możliwość bezpłatnej promocji, a nie umowa, z którą
          wiążą się tak wysokie opłaty" - opowiada Elżbieta Anders.
          Okazuje się, że hiszpańska firma wysyła do polskich przedsiębiorców rachunki z
          wezwaniem do zapłaty. Dodatkowo niektórzy z nich niepokojeni są przez spółkę
          windykacyjną Ovag ze Szwajcarii, która działa na zlecenie ECG -
          informuje "Gazeta Pomorska". (PAP)
          źródełko:
          wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=2609
          www.gpmedia.pl/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka