agruszka2
31.03.05, 08:33
Współczesne planowanie gospodarcze jest procedurą , która polega na świadomym
i systematycznym przetwarzaniu informacji o charakterze ekonomicznym i
technicznym oraz na konstruowaniu wewnętrznie spójnych koncepcji strategii
działania(z uwzględnieniem występujących ograniczeń i uwarunkowań) pod kątem
najlepszych sposobów osiągania wyznaczonych celów. Co ,więc zrobić by odnieść
sukces na dzisiejszym rynku? Co zmienić w dotychczasowych strukturach , by
realizować plany młodych ludzi ,takich jak ja i moi rówieśnicy?
Najważniejszy jest plan procedury budowy nowego
przedsiębiorstwa , tworzenia nowej działalności gospodarczej. Musi on zatem
obejmować strategie działania, tzn.:
- zbadanie sytuacji w dziedzinach , których ma dotyczyć zamierzone
działanie , dokonanie identyfikacji występujących problemów i postawienie
diagnozy;
-określenie celu ( celów) działania , tj. stanu , który powinien być w danej
dziedzinie osiągnięty w określonym czasie;
-rozpoznanie istniejących i przyszłych warunków działania (określenie
zmiennych nie kontrolowanych);
-skonstruowanie tzw. części imperatywnej planu , czyli ustalenie środków
działania sposobów ich użycia , czasu , miejsca , sekwencyjności
poszczególnych operacji i ich wykonawców;
Obowiązujący w naszym kraju porządek przewiduje możliwość prowadzenia
działalności gospodarczej w różnych formach prawnych. Jaką formę prawną
wybrać dla działalności gospodarczej, którą zamierzasz prowadzić ? Mamy do
wyboru : spółka cywilna, jawna, komandytowa, cicha , z ograniczoną
odpowiedzialnością, akcyjną, z udziałem kapitału zagranicznego. Wybór formy
prawnej dla każdej działalności gospodarczej wymaga indywidualnego podejścia.
Istotną kwestią jest ponoszenie pokaźnych kosztów w postaci opłat
notarialnych i skarbowych, głównie przy spółkach osobowo - kapitałowych. Poza
tym jest jeszcze wiele czynników, które mogą mieć wpływ na wybór formy
prawnej działalności gospodarczej. Każdej zmianie formy prawnej towarzyszy
niedogodność polegająca na tym, że najpierw należy zamknąć prowadzoną do tej
pory działalność gospodarczą, np. na podstawie wpisu do ewidencji
działalności gospodarczej, rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, a następnie
rozpocząć działalność gospodarczą już w innej formie prawnej. Przed podjęciem
decyzji dotyczącej wyboru formy prawnej należy uwzględnić otoczenie, w którym
będziemy działali, swoje możliwości i okoliczności, które będą nam sprzyjać,
bądź nie. Decyzja o wyborze formy prawnej powinna być również wsparta
rachunkiem symulacyjnym, który pomoże nam w doborze tej, a nie innej formy
prawnej.
Myślę, że przede wszystkim ważny jest dobry pomysł, żeby
wprowadzić na polski rynek to czego jest mało lub to czego nie ma wcale. Żeby
reklamować się jasno i przejrzyście i mieć dostęp do naszych klientów. Trzeba
tez zgromadzić zaufanych i oddanych ludzi wokół siebie. A potem to już tylko
konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu. Poza tym najlepiej byłoby postawić
na rozwój edukacji, technologii i nauki. Są to raczej kierunki
przyszłościowe, więc Polska powinna dążyć właśnie do ich modernizacji. Jest
bardzo wiele młodych , ambitnych i zdolnych ludzi, którym te rozwiązanie na
pewno, by się spodobało. Bo przecież teraz tak dużo osób kończy studia i
niestety zmuszone jest do rozpoczęcia pracy zagranicą, z powodu braku
miejsca w Polsce. A w ogóle to dlaczego zamiast zatrudniać młode i pełne
charyzmy umysły, większość pracodawców woli się trzymać swoich zmęczonych i
sprawdzonych staruszków. Potem każdy się dziwi ,że nasz kraj tak powoli się
rozwija. Dajcie nam szansę, a sprawimy ,że ten kraj się szybko wzmocni!!
Zamiast sprowadzać zagranicznych fachowców , sprawdźcie najpierw możliwości
waszych młodych podopiecznych. Tak blisko was znajduje się wasz sukces i tak
nie niewiele potrzeba by wprowadzić w życie wasz plan rozwoju. Wy wprowadźcie
nas w wasze środowisko ,a my pokażemy wam co można w nim ulepszyć!
jest to praca szkolna,prosze nie kopiowac!!!!