Dodaj do ulubionych

Internetowe konsultacje medyczne

16.12.06, 02:04
Proszę Państwa o opinie czy uważacie ,że internetowe konsultacje
psychiatryczne i psychologiczne ( video + audio ), z pełnym zabezpieczeniem
danych osobowych ,prowadzone w bezpiecznej,szyfrowanej formie spotkałyby się
z zainteresowaniem pacjentów .
Obserwuj wątek
    • aaugustw Re: Internetowe konsultacje medyczne 16.12.06, 12:21
      fromm1 napisał:

> Proszę Państwa o opinie czy uważacie ,że internetowe konsultacje
      > psychiatryczne i psychologiczne ( video + audio ), z pełnym zabezpieczeniem
      > danych osobowych ,prowadzone w bezpiecznej,szyfrowanej formie spotkałyby się
      > z zainteresowaniem pacjentów .
      _______________________________________________________________________.
      Osobiscie uwazam, ze tak. Dlaczego?
      Jestem alkoholikiem (nie pijacym). Udzielam sie w sluzbach AA i aby, np.
      pomoc innym cierpiacym jeszcze alkoholikom, daje ogloszenie do gazety o
      istnieniu mozliwosci zatrzymania tej choroby...
      Wsrod zglaszajacych sie bywaja takze osoby, ktore nie chce rozmawiac z takim
      alkoholikiem jak ja, lecz z terapeuta.
      Mam wtedy problem, jak dalej pomoc takiej osobie (!?).
      Zazwyczaj daje namiary na pewna znana mi placowke terapeutyczna i w ten
      sposob konczy sie moja rozmowa...! :-((
      A...
      Ps. Kazda droga jest dobra, ktora prowadzi do celu...
      • ona_bez_niego Re: Internetowe konsultacje medyczne 16.12.06, 19:01
        > daje ogloszenie do gazety o istnieniu mozliwosci zatrzymania tej choroby...
        > Wsrod zglaszajacych sie bywaja takze osoby, ktore nie chce rozmawiac z takim
        > alkoholikiem jak ja

Aauguście, pozwól, że zapytam w jaki sposób pomagasz owym zgłaszającym się ?
        Rozmową jak się domyślam. Czy jest to kontakt mailowy, osobisty, telefoniczny ?
        Jesteś takim przyjacielem-powiernikiem, który w trudnych chwilach wysłucha
        drugiego alkoholika ? Dzielisz się własnymi doświadczeniami ? Udzielasz rad,
        wspierasz ? Jak to jest ?
        • aaugustw Re: Internetowe konsultacje medyczne 16.12.06, 19:39
          ona_bez_niego napisała:

> Aauguście, pozwól, że zapytam w jaki sposób pomagasz owym zgłaszającym się ?
          > Rozmową jak się domyślam. Czy jest to kontakt mailowy, osobisty, telefoniczny?
          - - - - - - - - - - -
          Dokladnie tak jak wyzej opisalas...! ;-))
          (mala uwaga; ja pomoc nikomu nie potrafie, jezeli ten ktos sam tego nie chce!).
          ____________________________________________________________________________.
          ona_bez_niego napisała dalej:
          > Jesteś takim przyjacielem-powiernikiem, który w trudnych chwilach wysłucha
          > drugiego alkoholika ? Dzielisz się własnymi doświadczeniami ? Udzielasz rad,
          > wspierasz ? Jak to jest ?
          _____________________________________________________________________________.
          Tak, na poczatku bardzo uwaznie i cierpliwie wyslucham taka osobe, ktora
          wykazuje swoja gotowosc do zycia w abstynencji...!
          Zaznaczam na samym wstepie rozmowy, ze nie jestem zadnym terapeuta, ani
          lekarzem, lecz zwyczajnym alkoholikiem, ktoremu udalo sie zatrzymac swoja
          chorobe alkoholowa we Wspolnocie AA (Anonimowych Alkoholikow). Moje wsparcie
          polega na tym, ze udzielam TYLKO informacji i daje namiary na najblizsza Grupe
          AA, ktorej uczestnicy spotykaja sie na, tzw. Mityngu AA, gdzie dziela sie oni
          swoimi doswiadczeniami, sila i nadzieja... (tu powinna zakonczyc sie rozmowa!).
          Mowie (ew. jeszcze) krotko jak doszlo do powstania AA i to powinno byc
          wszystko...! Zazwyczaj padaja jeszcze pytania, wtedy mowie tylko o sobie...!
          Reszta odbywa sie na Mityngach AA pomiedzy innymi uczestnikami, gdyz ja sam
          moge popelnic w takiej rozmowie bledy, lub moze poniesc mnie pycha i zaczne
          chorego terapeutyzowac i pouczac, wtedy czynie takiej osobie wiecej szkody,
          anizeli pozytku. A na Mityngu AA, gdy cos takiego mi sie przydarzy, wtedy inni
          uczestnicy Grupy AA szybko mnie (moje chore emocje alkoholika) ucisza!
          A...
          Ps. Nie powinienem nawet mowic o sobie, gdyz ja sam nie jestem AA.
          Wsrod alkoholikow na Mityngu AA nie udziela sie pod zadna postacia rad, jak to
          ma miejsce tu, na tym forum publicznym, na ktorym znajduje sie caly przekroj
          spoleczenstwa polskojezycznego.
          (to tak, na szybko. Jak cos przeoczylem -pytaj!) ;-))
          • janulodz Re: Internetowe konsultacje medyczne 16.12.06, 22:24
            128-bitowe klucze symetryczne do zapewnienia poufności przesyłanych przez Internet danych dają pełne poczucie bezpieczeństwa zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy takich konferencji. Tego typu porady nie tylko w zakresie psychiatrii, ale innych, nie tylko medycznych specjalnościach są prowadzone na całym świecie. W mojej firmie nie ruszając się z biura mogę uczestniczyć w spotkaniu menadżerów z całej Polski i każdy siedzi przed swoim komputerem u siebie w domu, lub biurze..
            Jedyny problem polega na tym, czy na tym forum znajdą się tacy, ktorzy zechcą za taką jak proponujesz usługę zapłacić.
            Jedna pani psycholozka już próbowała, ale zrobiła to w bardzo nieprofesjonalny sposób. I została pogoniona, tylko wstyd pozostał.
            Pozdrawiam Janu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka