Forum Kuchnia Wino
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wina na nartach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.06, 01:14
    Wyjeżdżam w przyszłym tygodniu w Dolomity do Calalzo di Cadore ( w pobliżu
    Cortiny d'Ampezzo).Proszę o poradę jakie wina z najbliższej okolicy
    powinienem spróbować - szczególnie czerwone i gdzie można znaleść ciekawe
    enoteki.
    Obserwuj wątek
      • Gość: docg kilka typów z Trentino/Alto Adige IP: *.poltegor.com.pl 27.01.06, 08:00
        Peter Zemmer cuvee Cortinie Rosso.
        Mezzacorona Teroldego Rotaliano Riserva Millesimato 2000 (czarna etykieta).
        Ogólnie jedna z najbardziej charakterystycznych dla tych regionow odmian
        winogron to Lagrein, z którego wina polecam bez szczegółów dotyczących
        producentów, bo po prostu ich nie pamiętam, ale wszystkie lagreiny (szczególnie
        w wersji riserva) które piłem są warte spróbowania.
        pozdrawiam
      • Gość: rural Re: wina na nartach IP: *.chello.pl 29.01.06, 19:09
        No ale zdaje sie, ze Cortina dAmpezzo to juz Veneto. Nie mam nic przeciwko
        lagreinom, wrecz przeciwnie, ale skoro Veneto, pewnie lepiej pobawic sie w
        degustacje win z tego regionu. W samej Cortinie polecam lokal o niezbyt
        wyszukanej nazwie Enoteca Cortina przy Via del Mercato 5. Wystarczajaca
        rekomendacja jest tlumek miejscowych, ktory z reguly klebi sie przy wejsciu
        (okazuje sie, ze w Cortinie mieszkaja rowniez normalni ludzie, a nie tylko damy
        w futrach, wyprowadzajace na spacer swoich malenkich faworytow). W ofercie okolo
        800 tytulow, glownie, wlasnie z Veneto. Nie trzeba sie zrazac barowa atmosfera.
        Jak czesto we Wloszech, jezeli szukasz czegos konkretnego, wino wybiera sie z
        ksiazki. Ja wybralem tocai fruliano od La Viarte. Ciekawe, mineralne, o
        ziolowych posmakach. Zabawne doswiadczenie. Albo probuj na chybil trafil, albo
        przedtem wejdz do ksiegarni i kup sobie przewodnik. W Polsce Wina Europy, we
        Wloszech pewnie Veronellego.

pozdrawiam
        • winnicacieplice wina na nartach Cavalesse 29.01.06, 20:01
          Natomiast moja dygresja, to agro-enoteki usytuowane wokół drogi Bolzano-
          Cavalese - Belllamonte. oczywiście po drugiej strony autostrady także. To są
          wina naprawdę dobre, czasami nie wychodzące poza rejon i nie na półkę.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka