IP: *.u.wavenet.pl 02.04.05, 20:14
chciałabym samodzielnie polecieć na Sri Lankę. Połącxczenia lotnicze prawie
znalazłam, jeszcze chcę zarezerować sobie hotel na miejscu na dwa tygodnie.
Jak mogę to zrobić najtańszym kosztem, nie chcę wykupować żądnej wycieczki
przez biuro, bo strasznie haraczują, ale nie mam też innych kontaktów...
Pomóżcie i poleccie coś interesującego!
Obserwuj wątek
    • nocnylot Re: sri lanka 03.04.05, 12:40
      Bez problemu mozesz poleciec "w ciemno" i na miejscu wybrac co i gdzie Ci sie
      podoba, na co Cie stac. Zwykle wychodzi to tez taniej bo w kontakcie
      bezposrednim latwiej sie targowac... :)
      A jesli juz koniecznie chcesz zarezerwowac sobie cos przed wylotem, to aby Ci
      pomoc powinnismy chyba poznac Twoje zyczenia. Ma byc na plazy, czy wewnatrz
      kraju (w gorach?), ma byc cicho, spokojnie i romantycznie, czy tez wolisz nocne
      zycie i dyskoteki. Sri Lanka to nie jest wielki kraj, ale miejsca sa
      roznorodne. Jednym sie podoba Negombo, innym Kandy, a jeszcze innym puste plaze
      Tangalle...
      A moze warto sie zastanowic nad opcja zwiedzania? Nie dwa tygodnie w jednym
      miejscu, ale 5 dni tutaj, 5 dni tam... Warto!
      nl
        • nocnylot Re: sri lanka 04.04.05, 00:34
          No to siup:

Zaczac mozesz w Negombo, bo to blisko lotnika z ladna plaza i przy okazji
          mozesz zwiedzic takze Colombo. Hoteli tam masa wiec zagooglaj i bedziesz miala
          nadmiar do wyboru. Ja z czystym sercem polecic moge ten:
          www.pearl-negombo.com
          A potem mozesz szarpnac sie bardziej na poludnie, gdzie piekne plaze, dzicz i
          spokoj a i tsunami wielkich szkod nie wyrzadzilo:
          www.palmparadisecabanas.com
          A jesli nie chcesz wiecej plazy to np. Kandy (tez masa hoteli) lub/i Ella -
          herbaciane zaglebie wyspy. Gory, swieze powietrze, piekne wodospady... Mail do
          fajnego hoteliku (Ambiente Hotel) z zapierajacym dech widokiem jest nastepujacy:
          kanta@telenett.net
          Jest tez opcja podrozy z Colombo na polnoc - do dawnej stolicy Sri Lanki,
          Anuradhapury. Juz sama podroz pociagiem tam jest wielkim przezyciem... Hoteli
          tez nie brakuje...
          nl
    • ewa1ewa Re: sri lanka 04.04.05, 13:51
      Gość portalu: beti napisał(a):

> chciałabym samodzielnie polecieć na Sri Lankę. Połącxczenia lotnicze prawie
      > znalazłam, jeszcze chcę zarezerować sobie hotel na miejscu na dwa tygodnie.
      > Jak mogę to zrobić najtańszym kosztem, nie chcę wykupować żądnej wycieczki
      > przez biuro, bo strasznie haraczują, ale nie mam też innych kontaktów...
      > Pomóżcie i poleccie coś interesującego!

A nie lepiej kupic od razu caly pakiet - hotel, wyzywienie i przelot z
      transferami? 16 kwietnia lece na 2 tygodnie za 2700 zl! Musze sie co prawda
      dostac do Frankfurtu, ale mysle, ze warto.
      Pozdrawiam
      Ewa
      • nocnylot Re: sri lanka 04.04.05, 14:59
        Zalezy kto co lubi... Jedni lubia pakiety i byc wozeni, inni nie chca byc
        przywiazani do hotelu, przewodnika, etc. Wycieczka zorganizowana to, moim
        zdaniem, w przypadku Sri Lanki wielka strata... Najfajniejsze rzeczy sa tam
        wlasnie tam, gdzie zorganizowani turysci docieraja bardzo rzadko...
        nl
      • Gość: beti Re: sri lanka IP: *.u.wavenet.pl 04.04.05, 22:12
        Dzięki wielkie, dzięki. Skorzystam na pewno ze wskazówek, jeszcze tylko jedno
        tzn. dwa pytania: szczepić się czy nie szczepić? Wolałabym nie, bo myślę o
        przyszłości niedalkiej rozrodczej oraz pytanie do ewy: jakie biuro za 2700? To
        chyba bardzo dobra oferta, prawda?
        • nocnylot Re: sri lanka 05.04.05, 01:10
          Nie ma zadnych obowiazkowych szczepien na Sri Lanke. Tezec warto miec zawsze.
          Repelent na komary tez sie przyda. Malarii prawie tam nie ma, ale zdarza sie
          (rzadko) dengue.
          nl
    • futromax Re: sri lanka 04.04.05, 21:11
      Nie wiem czy jest jeszcze to połączenie ale my 2 lata temu lecieliśmy CSA i
      była bardzo dobra oferta.

Na lotnisku od razu mozesz cos zarezerwować. Generalnie nie korzytamy z tego
      typu pośrednictwa. Wzieliśmy od typa transport do Negombo i po długich namowach
      pozwoliliśmy sobie pokazać hotel. Okazał się na tyle fajny że zdecydowaliśmy
      się zostać (Lepszy mieliśmy tylko w Unawatuna za tę samą cenę). Za 25usd był
      bardzo ładny czysty pokój w hotelu z basenem przy plaży. Normalna cena w tym
      hotelu wynosiła 40usd jak postanowiliśmy zostać dzień dłużej to nie chcieli się
      targować więc myślę że pośrednictwo lokalnego biura może być ok.
    • candy13 Re: sri lanka 05.04.05, 21:01
      nie wiem dlaczego tak sie upierasz by zabukowac hotel z gory. bedac na miejscu,
      wybierasz sama i wiesz na co sie decydujesz. mysle ze po katastrofie tsunami
      wiele hoteli stoi pustych.nie ma zadnego problemu z rezerwacja.
      nie polecam negombo (choc ma ta zalete ze jest blisko lotniska) , wspaniala
      jest tangalla .ja mieszkalam w palm paradise cabanas ,fajne miejsce.
      inne fajne to Rocky Point rowniez w tangalla.
      w mirissa -mozesz zamieszkac w "giragala Village" ,ale plaza to zadne cudo.
      unawatuna jest urokliwa. piekna plaza.tu z koleji "Taprobane" ma pokoje z
      widokiem na morze .Kandy -masa tanich pensjonatow np." Green Woods".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka