margala 29.11.02, 14:43 szukam praktycznych informacji o Kubie. proszę o informacje, adresy stron, tytuły książek. najbardziej wdzięczny będę za o miejscach, których nie znajde w przewodniku a które warto zobaczyć. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
margala Re: :::KUBA::: 12.12.02, 14:11 czy nikt z odwiedzających to forum nie chce/nie może pomóc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gug Re: :::KUBA::: IP: 195.205.152.* 12.12.02, 16:12 margala napisał: > czy nikt z odwiedzających to forum nie chce/nie może pomóc? Bo nikt z odwiedzajacych tam nie byl. Gdybys zapytal np. o zapyziala chorwacje to z pewnoscia otrzymalbys mnostwo odpowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
imperia Re: :::KUBA::: 13.12.02, 12:43 bylam na kubie 4 lata temu, w maju-upal straszny, wszystko bylo zorganizowane od wylotu z berlina do powrotu.hotel elegancki na varadero, ceny odlotowo wysokie dla turystow, jedzenie pyszne. na miejscu mielismy busika z przewodnikiem kubanskiem, ktory w latach 80-tych studiowal w polsce i mowil po polsku- objechlismy cala wyspe- noclegi zalatwione. mozna bylo plynac na floryde i do meksyku. poza tym bieda poza havana. cen hoteli ani zarcia nie podaje bo na pewno sie zminilo-poza tym za wszystko placilam w polsce. pamietam, ze za koszulke z che zaplacilam 30$ (amerykanskich) karty kredytowe juz wtedy chodzily bez problemu. w maju zalapalam sie na przemowinie fidela- bylo duzo smiechu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
toolie Re: :::KUBA::: 13.12.02, 18:42 A z jakiego biura lecialac? OPolskiego czy niemieckiego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mala Re: :::KUBA::: IP: proxy / *.crowley.pl 15.12.02, 09:28 O Kubie mogę pisać godzinami, ale nie wiem co konkretnie Cię interesuje.W skrócie: Byłam pod koniec stycznia - przelot last minute wykupiliśmy w niemieckim biurze podróży, noclegi rezerwowałam przez internet (dokładnych adresów nie pamiętam, ale na yahoo jest ich sporo). Zdecydowaliśmy się na prywatne kwatery ("oficjalne") bo są dwa razy tańsze - hotele od 50 dolarów, a najdroższe kwatery w Hawanie to 25 dolarów (pokój dwuosobowy z łazienką w pięknej starej willi, antyki i prawdziwe marmury w łazience, a do tego bardzo czysto, co w hotelu w Varadero gdzie spędziliśmy ostatnia noc przed odlotem raczej niespotykane). Byliśmy 7 dni (zdecydowanie za mało!), zwiedziliśmy środkową Kubę - od razu na lotnisku w Varadero wynajęliśmy samochód (ok. 50 dolarów doba). Generalnie nie polecam wyjazdu zorganizowanego bo kompletnie się nie opłaca (nas ten tydzień - przelot, noclegi i samochód - kosztował po ok. 2000 zł, a zobaczyliśmy mnóstwo pięknych miejsc, z biura podróży ma się za 4000zł tydzień wegetacji w getcie turystycznym Varadero). Ale oczywiście co kto lubi... Jest bardzo bezpiecznie, ludzie mili, mimo że Kubańczykom tam żyje się bardzo ciężko (warto zabrać trochę kosmetyków i dać tym u których się mieszka). Odpowiedz Link Zgłoś
margala Re: :::KUBA::: 16.12.02, 11:07 też jadę prywatnie bez biura podroży. mam wiele pytań, dlatego proszę o kontakt:galazka@wp.pl. Odpowiedz Link Zgłoś