lady_groszek 23.06.10, 17:41 jak w temacie, udało się komuś zajść naturalnie przy b. kiepskich wynikach ilości, jakości i ruchliwości plemników? jeśli tak, próbowaliście in vitro lub adoptowaliście? jak to było u Was? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lady_groszek Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 28.06.10, 19:53 serio nikt-nikt-nikt nie zaszedł naturalnie przy OAT ?oligoasthenoteratozoospermii)? Odpowiedz Link Zgłoś
lady_groszek Re: ale to jakies dziwne jest? 29.06.10, 14:15 nie wiem, po to założyłam wątek, żeby się dowiedzieć. do tej pory słyszałam tylko o jednej parze, której się niby udało zajść mimo tego syndromu. ale że to ze słyszenia, nie wiem jakie wyniki badania, to nie wiem czy wierzyć. pełno takich opowieści krąży, jak to lekarz nie dawał żadnej szansy, a tu jednak... a jak się dopytam, to nigdy nie byla przyczyną niepłodność męska z ciężką OAT. więc mam trochę dość tej urban legend, że zawsze jest szansa i dlatego pytam konkretnie, ile jest w niej prawdy jeśli chodzi o tę konkretną chorobę. bo kliniki mają interes w tym, żeby stwierdzić, że naturalnie się absolutnie nie da. chcę wiedzieć, co wynika z praktyki, jeśli jest ktoś, komu się udało mimo OAT naturalnie mam nadzieję że się tu wpisze. Odpowiedz Link Zgłoś
sofi75 Re: ale to jakies dziwne jest? 29.06.10, 14:46 Wiesz - moze komus tam, kiedys tam sie udalo ... wystarczy przejrzec watek przyszpilony na gorze. Kwestia jedynie czy chcesz / stac Cie na czekanie? ja na przyklad za chwile koncze 36 lat, wiec raczej mnie nie stac ... Odpowiedz Link Zgłoś
lady_groszek Re: ale to jakies dziwne jest? 29.06.10, 17:25 sofi, my na dzień dzisiejszy jeśli wyniki się nie zmienią (jeszcze dwie/trzy kontrolne wyzuty) albo robimy icsi, a jak się nie uda może adopcja, albo rezygnujemy w ogóle z posiadania dzieci. inaczej z nastawiania się oby jednak dziecko, głupiej nadziei pod koniec każdego cyklu itd. zwariujemy i zgorzkniejemy. i o niczym innym prócz warunków owulacji i spermiogenezy z nami nie będzie można porozmawiać. ani my nie będziemy o niczym innym myśleć. wątek jest stąd, że mnie okropnie denerwuje, jak mi ktoś na moją odpowiedź powyższej tresci mówi, że: 1. no ale jak można zrezygnować, nie ma takiej opcji, trzeba walczyć i w ogóle koko dżambo i do przodu - to akurat do tego wątku nie ma nic do rzeczy, 2. że w sumie jak nie wyjdzie isci to nie rezygnować, ale mieć nadzieję, bo komuś tam lekarz powiedział, że prędzej w totka itd., a tu proszę, jaki duży Kubuś. nie zależy mi na szukaniu na siłę. raczej powiedzmy z kronikarskiego obowiązku, że szukałam i nie występuje w przyrodzie. no, wyjąwszy pomyłki statystyczne... dlatego prościej będzie, jak takie osoby się po prostu wpiszą... Odpowiedz Link Zgłoś
ania-starajaca Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 29.06.10, 08:18 po 2 latach starań mąż zrobił badanie nasienia i wynik był przerażający - ciężka oligoastenoteratozoospermia. Lekarz nawet nie proponował leczenia farmakologicznego, bo twierdził że nawet jak wyniki będę o kilka % lepsze to w naszym przypadku i tak niewiele to daje. W najbliższym czasie podchodzimy do IMSI..... Odpowiedz Link Zgłoś
dagmara-k Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 29.06.10, 18:26 2 naturalne ciaze mialam, ale na krotko. nie wiem czy przyczyna strat bylo w jakims sensie nasienie bo: mam zaburzenia krzepniecia, pcos, komorki zlej jakosci przy fsh 8-11 wiec dosc powodow zeby ronic ciaze. plemnikow 3 mln, 1-2 procent w ruchu a, nie pamietam jak ciezka teratospermia byla. mamy corke po icsi - prawdopodobne urodzila sie dlatego, ze bylam obstawiona lekami na krzepliwosc a i zarodek najlepszy z najlepszych a tamte moze na starcie mialy wady. zdecydowalisy sie na icsi zeby nie czekac kolejnych lat na ciaze-cuda i byc moze sie nie doczekac albo stracic kolejna. Odpowiedz Link Zgłoś
gocha500 Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 29.06.10, 20:50 a ja plecam zrobic badnie fragmentacji dna plemnikow(wazne przy podejsciu do invitro booenia realne szanse)i no niestety ale lepiej imsi w provicie bo tylko tam to robia niz icsi gddziekolwiek indziej bo imsi daje wiecej szans!!! Odpowiedz Link Zgłoś
sofi75 Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 30.06.10, 09:13 1) badanie fragmentacji DNA nie wnosi kompletnie nic do strategii leczenia - poza satysfakcja, ze zaspokoilas swoja ciekawosc 2) gocha - czemu ja zaczynam miec nieodparte wrazenie, ze masz jakis interes w reklamowaniu tej kliniki? Odpowiedz Link Zgłoś
sofi75 Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 30.06.10, 09:21 a tak BTW - usmialam sie, czego to poslkie osrodki FIV nie robia dla skutecznego marketingu. W Europie wiekszosc dobrych osrodkow stosuje mikroskopy o powiekszeniu 6000. Nikomu nie przyszlo do glowy zeby nazywac te technologie IMSI Wszyscy zostali przy dotychczasowych nazewnictwie ICSI - a dla klinik normalne jest ze jest dostepna jest lepsza aparatura, to sie ja zakupuje na potrzeby kliniki. Odpowiedz Link Zgłoś
gocha500 Re:sofi75...... 30.06.10, 11:34 tak jasne mam taki interes zeby dobrze doradzic!!!! bylam pacjentka proity i bede ja chwalic zawsze i wszedzie! to jak wytlumaczysz fakt ze przy imsi jest wiecej dobrej klasy zarodkow wogole wiecej zaplodnionych dzielacych sie komorek,mniej poronien.czyli sugerujesz ze wszezie sa takie dobre mikorskopy a jednak wyniki icsi sa na poziomie 30-35% a imsi na poziomie 45-50%!!! a fragmentacja dna jakbys troche poczytala i sie dowiedziala to ona jednak wnosi!!!!bo jedli jest kiepska jakosc nasienia czyli duz patologia i np malo ruchu A to znajduje mniej wiecej przyczyne.jesli jest ponizej 15% jest ok ma sie bardzo duze szasne najwieksze!jesli od 15-25% najwieksze szanse ma invitro bo tak podwyzszona fragmentacja powoduje ze sa mniejsze sszasne na dobre zarodki! fragmentacja powyzej 25% juz nawet uniemozliwia invitro bo sa bardzo marne szasne na powodzenie!!!! ja przed wyborem kliniki zjezdzilam juz wielu laekarzy wiele miejsc i nic,przekopapal internet gdzie najlepiej isc przekopalam tez internet w poszukianiu wiedzy bo no coz moglam przez to po jednej wizycie stwierdzic czy trafilam na kompetentnego lekarza czy nie! w proviie z dr kiecka rozmawialam tak ze moj maz sie gubil bo ja sypalam fachowymi terminami i wiedzialam o co chodzi! tak wiec moje polecanie provity tej metody nie jest fanaberia reklama kliniki czy czyms w tym stylu tylk checia pomocy!!!bo jadzieki tej klinice mam dziecko a pronblem byl u nas obojga!!! Odpowiedz Link Zgłoś
sofi75 Re:sofi75...... 30.06.10, 11:43 czyli sugerujesz ze wszezie sa takie dobre mikorskopy _ nie napisalam ze wszedzie, tylko ze w lepszych klinikach w Europie takie mikroskopy to obecnie standard, a mimo to IMSI nazywa sie ICSI (poniewaz kliniki nastawione sa na leczenie a nie na agresywny marketing) > a fragmentacja dna jakbys troche poczytala i sie dowiedziala to ona > jednak wnosi!!!!bo jedli jest kiepska jakosc nasienia czyli duz > patologia i np malo ruchu A to znajduje mniej wiecej przyczyne.jesli jest ponizej 15% jest ok ma sie bardzo duze szasne najwieksze!jesli od 15-25% najwieksze szanse ma invitro bo tak podwyzszona > fragmentacja powoduje ze sa mniejsze sszasne na dobre zarodki! > fragmentacja powyzej 25% juz nawet uniemozliwia invitro bo sa bardzo > marne szasne na powodzenie!!!! _ no bardzo fajny ten Twoj wywod, tyle ze fragmentacji DNA to pod mikroskopem nie widac dlatego bez wzgledu na powiekszenie i metode - dobry z wygladu plemnik moze miec dobre lub zle DNA. Odpowiedz Link Zgłoś
gocha500 Re:sofi75...... 30.06.10, 11:59 fragmentacji nei widac ale ona wnosi wlasnie to jakie siema szasne!!!!czy jest sens robic invitro iod razu mozna pare przygotowac na pewne ryzyko bo niektorzy podejmuja ryzyko zajscia przxez imsi z fragmentacja 26%(moja znajoma)i jeje sie udalo mimo sugesti zeby skorzystac z banku nasienia ale takich rpzypadkow nie jest wiele!!! mowisz ze w europie ale my jestesmy w polsce i tu robi to provita i kropka!!! w wielu ptrzypadkach jestesmy 20 lat za murzynami jak sie to mowi wiec to co w europie to nie w polsce!!!w europie invitro jest refundowane a u nas co????jesli prezydentem teaz zostanie kaczynski to bedziemy 30 lat za murzynami!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
lady_groszek Re:sofi75...... 30.06.10, 19:04 no tak, ale rzeczywiście chyba się nie wybiera plemników do zapłodnienia pod kątem tego, czy mają czy nie uszkodzony materiał genetyczny czy nie... chyba że te badania na obecność genu mukowiscydozy?... ale to chybe nie plemniki się bada? poza tym, mi by to badanie fragmentacji akurat nic nie dało, i tak bym chciała podejść i tak, a jakbym wiedziała że mam małe szanse to by mi ta świadomość może i zaszkodziła. podobno nastawienie pacjentki i wiara działają cuda jak i przy innych chorobach. Odpowiedz Link Zgłoś
gocha500 Re:sofi75...... 30.06.10, 20:03 www.klinikanieplodnosci.pl/imsi/?sub=konzept tu masz roznice icsi i imsi w POLSCE!!!!nie mylic ze standartami europejskimi gdzie nasze imsi jak slusznie zauwazyla sofi to tam standardowe icsi!!! Odpowiedz Link Zgłoś
madmaddie90 Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 02.07.10, 12:54 Moj mąż ma OAT, przy czym najgorsza jest morfologia 4-5% Trzy razy zaszłam w ciąze, mam jedno dziecko Odpowiedz Link Zgłoś
lady_groszek Re: naturalna ciąża przy OAT-zoospermii? 02.07.10, 13:04 hej mamaddie, a zaszłaś naturalnie w ciążę? Odpowiedz Link Zgłoś