Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.04, 14:08 wyjaśnij mi proszę czy ciałko żółte musi już być widoczne w dwa dni po owulacji i ewentualnie dlaczego go nie widać, co może być przyczyną i czy to może być powód nie zachodzenia w ciążę? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gizmo Re: do gizmo IP: *.toya.net.pl 17.09.04, 14:30 Napisałam ten post w " Co z tym ciałkiem żółtym???. Możesz tam zajrzeć; tu znajdziesz jego kopię: Odp.na pyt.1 Nie musi być widoczne ( wydaje mi się, że rzadko nawet jest; w mniejszym stopniu zalezeć to moze od głowic ultrasonografu). Na pewno uuwidacznia się, gdy zmieni się w ciałko ciążowe ( powiększa się wtedy do ok. 2,5cm), ale to tez nie zawsze od samego początku ciązy ( np. hCG jest dodatnie a w USG nic nie widac). Odp.na pyt.2 Cialka zoltego nie widac, gdyz swoimi wlasciwosciami mechanicznymi bardzo przypomina pozostalą tkankę jajnika, przez co w tym samym stopniu odbijane i tłumione są ultradźwięki i nic w USG nie widać ( tzn. oprócz jajnika) Wracając do wykazania owulacji w USG, mozna posrednio o niej wnioskowac z uwidocznienia płynu w zatoce Douglasa ( płyn z pękniętego pęcherzyka często się tam dostaje), ale to wszystko zależy od wiadomości lekarza. Starałam wyjaśnić, jak potrafię najlepiej. Jeśli niezbyt dokładnie, pytaj. W miarę możliwości odpiszę. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: do gizmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.04, 14:34 dzięki gizmo. Pozdrawiam.Kasia Odpowiedz Link Zgłoś