IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.04, 14:08
wyjaśnij mi proszę czy ciałko żółte musi już być widoczne w dwa dni po
owulacji i ewentualnie dlaczego go nie widać, co może być przyczyną i czy to
może być powód nie zachodzenia w ciążę?




Obserwuj wątek
    • Gość: gizmo Re: do gizmo IP: *.toya.net.pl 17.09.04, 14:30
      Napisałam ten post w " Co z tym ciałkiem żółtym???. Możesz tam zajrzeć; tu
      znajdziesz jego kopię:

      Odp.na pyt.1 Nie musi być widoczne ( wydaje mi się, że rzadko nawet jest; w
      mniejszym stopniu zalezeć to moze od głowic ultrasonografu). Na pewno
      uuwidacznia się, gdy zmieni się w ciałko ciążowe ( powiększa się wtedy do ok.
      2,5cm), ale to tez nie zawsze od samego początku ciązy ( np. hCG jest dodatnie
      a w USG nic nie widac).
      Odp.na pyt.2 Cialka zoltego nie widac, gdyz swoimi wlasciwosciami mechanicznymi
      bardzo przypomina pozostalą tkankę jajnika, przez co w tym samym stopniu
      odbijane i tłumione są ultradźwięki i nic w USG nie widać ( tzn. oprócz jajnika)

      Wracając do wykazania owulacji w USG, mozna posrednio o niej wnioskowac z
      uwidocznienia płynu w zatoce Douglasa ( płyn z pękniętego pęcherzyka często się
      tam dostaje), ale to wszystko zależy od wiadomości lekarza.

      Starałam wyjaśnić, jak potrafię najlepiej. Jeśli niezbyt dokładnie, pytaj. W
      miarę możliwości odpiszę.
      Pozdrawiam
      • Gość: kasia Re: do gizmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.04, 14:34
        dzięki gizmo.
        Pozdrawiam.Kasia
        • Gość: gizmo Re: do gizmo IP: *.toya.net.pl 17.09.04, 15:10
          Nie ma za co smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka