Dodaj do ulubionych

podobno inseminacja jest bez sensu.

02.06.05, 09:17
wczoraj to przeczytałam w książce pt" dlaczego nie mamy dziecka"!
Podobno przeciwciała są tak samo w jajowodach i w macicy i stąd mała
skutecznośc taj metody.
Obserwuj wątek
    • beatrice73 Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 10:44
      gdyby nie byla skuteczna lekarze by jej nie zalecali, no i najwazniejsze -
      przeciez mimo wszystko sie udaja. musimy w to wierzyc, dla mnie np to jedyna
      szansa na dziecko
      pozdrawiam
      • ksara4 Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 10:55
        przecież ja tylko " mówię" co wczoraj przeczytałam i dało mi do myslania, na
        pewno zwiększa to szansę, ale ...samą mnie to pewnie czeka więc też chcę w coś
        wierzyć, chcę, ale nie potrafię.
        • agnesta Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 11:34
          To prawda. Moja ginka mówiła, że jeśli są przeciwciała IUI nie ma sensu. Tylko
          dlaczego kazała mi je zrobić dopiero po 4 IUI ? Na szczęście są ujemne więc
          mimo że nieudane, nie były to tak do końca wyrzucone pieniądze.
          • cetka Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 17:41
            a jak sie bada te przeciwciala, bo choba nie mowisz o tescie na wrogi sluz?
    • pimpek_sadelko Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 11:36
      mozesz nie robic. mozna od razu porywac sie na inv lub icsi.
    • jamile Re: podobno inseminacja jest bez sensu. 02.06.05, 12:07
      No to jestem żywym dowodem na to, że IUI się udają - mimo wysokich przeciwciał
      (w naszym przypadku w nasieniu) jestem w 29tc.
      A na bocianie lista ciąż inseminacyjnych jest już dość długa, tak więc nie jest
      z tą iui aż tak źle. Powodzeniasmile
      • katarina011 do jamile 02.06.05, 12:11
        A jaka mieliscie wartosc tych przeciwcial i jakie byly pozostale parametry
        nasienia?


        pozdr
        • jamile Re: do jamile 02.06.05, 12:26
          U mojego M poziom przeciwciał przeciwplemnikowych we krwi wynosi 85% a w
          nasieniu 57% (w klasie IGA) oraz 70% (w klasie IGG). Natomiast pozostałe
          parametry są ciut lepsze: ruchliwość A-20% i B-20%, żywotność 64%, prawidłowa
          budowa 39%, ogólna liczba plemników 114 mln.

          Wczoraj czytałam Wasze wyniki i zapamiętałam te nieszczęsne 100%...
          Tak się zastanawiam, czy nie warto byłoby powtórzyć tego badania?
          W naszym przypadku lekarz nie sugerował podrasowywania nasienia - żadnych ziół,
          sterydów etc. tylko iui na tym co jest. I udało się. Dodam, że PCTest też nam
          nie wyszedł, ale nie robiłam żadnych badań na stwierdzenie, czy ja też mam
          przeciwciała lub wrogi śluz.
          =====
          córeczkasmile
          • katarina011 Re: do jamile 02.06.05, 12:58
            Dziekuje za odpowiedz. Te 100% to bylo powtorzenie wczesniejszych badan.
            Pierwszy Mar test z lutego mowil o 97%.
            Zapewne do powodzenia IUI (przy 70% Mar tescie IgG) przyczynily sie u Was
            nienajgorsze pozostale parametry nasiena. Mimo, ze u mojego M. jest z tym
            nienajlepiej, mam troszke wiecej optymizmy, ze wogole moze sie udac

            pozdrawiam i zycze duzo zdrowka
            • angieblue26 Re: do jamile 02.06.05, 13:16
              Przede wszystkim nie kazda inseminacja jest zalecana przy wrogosci sluzu i
              przeciwcialach. Sa tez inne wskazania.
              U nas, na przyklad,problem lezy w nieprawidlowej budowie plemnikow i moich
              nieregularnych owulacjach.
              Nasza inseminacja (pierwsza) udala sie, ale niestety nie donosilam tej ciazy.
              Pozdrawiam,
              Ola
            • cetka Re: do jamile 02.06.05, 17:43
              ile kosztoje to badanie i jak ono sie dokladnie nazywa?
              • naka1 Re: do jamile 02.06.05, 19:24
                badania na przeciwciałaprzeciwplemnikowe . rożnie kosztuje. od 70 zl w zwyż
                zazwyczaj. w Invimedzie np. 90 zł od osoby
                • cetka Re: do jamile 02.06.05, 20:00
                  od osoby tzn. robi to badanie i maz i zona?
                  • naka1 Re: do jamile 02.06.05, 20:03
                    badania na przeciwciała wykonuje się z krwi. pobiera sie krew od obu osob i
                    sprawdza. od jednej osoby kosztowało mnie to właśnie tyle
                    • katarina011 Re: do jamile 02.06.05, 20:06
                      Moj maz mial badania na przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu (jest to Mar-
                      test IgG).Koszt niecale 50zl.
                      • naka1 Re: do jamile 02.06.05, 20:08
                        bo są to różne rzeczy.
                        np. można zrobić na pzreciwciała przeciwplemnikowe właśnie u mężczyzn... albo
                        może też chodzić o tzw. wrogość śluzu i to można dwoma sposobami.
                        nie czytałam całości. smile jeśli coś pomyliałam to pzrepraszam. ale mam nadzieję,
                        że i moje inf. okaza się przydatne
                        • katarina011 Re: do jamile 02.06.05, 20:20
                          To jeszcze dodam, ze jezeli przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu wyjda
                          dodatnie to nie ma juz sensu robic testu na wrogosc sluzu, bo plemniki traca
                          zdolnosc do zaplodnienia u zrodla, czyli u mezczyzny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka