Dodaj do ulubionych

Cytologia gr. 3

IP: *.peerte.com.pl 09.10.01, 14:28
Proszę o interpretację wyniku cytologicznego:
1) rozpoznanie kliniczne PVN
2) zalecenia- wykonanie weryfikacji histopatologicznej tarczy oraz kanału
szyjki macicy. Byłam już u lekarza ginekologa, który poinformował mnie, że
będzie musiał przy pobraniu wycinka, wyłyżeczkować mi jamę macicy. Czy jego
decyzja jest słuszna?. Bardzo się takim zabiegiem martwię, gdyż pragnę urodzić
dziecko. Czy po tym wyłyżeczkowaniu będę musiała długo odczekać z ciążą, z
resztą ma się ona począć drogą in vitro?
Na razie dostałam Gynofemidazol na ostrą grzybicę, która mogła mieć swoje
pierwsze objawy w trakcie pobierania materiału do cytologii, choć jej objawów
nie odczuwałam. Czy drożdże mogą stanowić przyczynę cytologii gr.3?. Proszę o
odpowiedź, gdyż bardzo się martwię. Tyle staram się o dziecko, a tu nowa
przeszkoda. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: monik Re: Cytologia gr. 3 IP: *.chello.pl 18.10.01, 20:05
      radze ci, skonsultuj to z innym lekarzem.ja miałam gr.3/4. najpierw jakieś leki
      dopochwowe, gdy nie pomogły, to zdecydował sie dr na chyba ciekły azot, to jest
      chyba "wypalanka" w potocznym jezyku, one nic nie dały. w koncu poszłam na
      zabieg konizacji.i od tamtej pory spokoj.mineło 6 lat, a ja mam 1 gr, czasami 2
      gr. ale nikt o czyszczeniu macicy nie wspominał...nawet poradź sie tu na
      forum "zdrowie kobiety".
      • Gość: Jola Re: Cytologia gr. 3 IP: *.peerte.com.pl 19.10.01, 10:51
        Dziękuję Ci bardzo za list. Trochę mnie pocieszyłaś. Nie wiem tylko, czy nasze
        przypadki są podobne. Czy miałaś nadżerkę, bo ja nie? A drugie moje pytanie, to
        co to jest ta konizacja i jak się ją wykonuje, tzn. w znieczuleniu czy bez oraz
        czy w warunkach szpitalnych czy w gabinecie?. Zyczę Ci powodzenia i jeszcze raz
        dziękuję i proszę o odpowiedź.
          • Gość: monik Re: Cytologia gr. 3 IP: *.chello.pl 22.10.01, 14:58
            ja nawet nie wiem co ja miałam, wiem ze gr 3/4, a to oznacza juz pojedyńcze
            komorki rakowe. Nie pamietam jakie to były leki, te dopochwowe były w kształcie
            trojkata i takie kredowe, nie cierpiałam ich. Przyjmowałam tez jakieś
            antybiotyki, ale nie pamietam. Te konizacje robia tez prywatnie, ja miałam w
            szpitalu. Odcinaja kawałek szyjki, tam gdzie jets ognisko bakterii.Mnie uspili,
            ale to nie była narkoza, bo to jest zabieg, a nie opreracja. Pozniej troche
            krwawiłam. To co wycieli, badali histopatologicznie. Zdaje sie ,ze te moje
            kłopoty zaczeły sie po tym jak miałam zapalenie drog moczowych, i nikt sie nie
            zainteresował, za moze sie przenieść na narzady rodne...
            • Gość: Jola Re: Cytologia gr. 3 IP: *.peerte.com.pl 23.10.01, 12:47
              Dzięki bardzo za odpowiedź, ale napisz mi jeszcze proszę, czy miałaś robiony
              wymaz bakteriologiczny i czy leczono Cię tabletkami na stan zapalny wywołany
              jakimiś konkretnymi bakteriami?. Moje drugie pytanie to jak długo leżałaś w
              szpitalu po tej konizacji i czy Cię bolało po samym zabiegu?.
              • Gość: monik Re: Cytologia gr. 3 IP: *.chello.pl 28.10.01, 12:22
                juz mowiłam, ze nie wiem jakie były to bakterie.po konizacji lezałam dzień lub
                dwa. chyba w szpitalu w sumie spałam dwie noce. pewnie, jak ten zabieg wykonuje
                sie w gab. pryw. to od razu idziesz do domu.to nie jest jakas wielka operacja,
                a w szpitalu zawsze dłuzej trzymaja.
              • Gość: monik Re: Cytologia gr. 3 IP: *.chello.pl 28.10.01, 12:26
                skoro nie pamietam, to chyba tak strasznie nie bolało. bardziej przezywałam to
                w psychice, ze to taka ingerencja wewnatrz mnie...po zabiegu troche krwawiłam,
                ale to po samym zabiegu. po całej tej historii miałam problemy na tle
                seksualnym, ale tak jak mowiłam, nie potrafiłam poradzic sobie z myslami po tej
                historii. teraz wszystko jest dobrze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka