Dodaj do ulubionych

mozliwa owulacja zaraz po laparo??

07.03.07, 11:41
Witam,W piątek miałam robiona laparoskopie diagnostyczną ze skryfikacją
jajników w 14 dc. Diagnoza PCO S i niedorozwój macicy, lekarz prowadzący kazał
czekać do miesiączki i w 12 dniu cyklu przyjechać na USG, i tyle właściwie się
od niego dowiedziałam. Czy możliwe jest że zaraz po laparoskopi moze sie
pojawić owulacja??czy muszę czekać do miesiączki, czy mozna zacząć starać sie
wcześniej?Do tej pory mialam nie regularne długie cykle, często ponad 30 dni i
były one bezowulacyjne. Może troszkę chaotycznie napisałam, to przepraszam
bardzo, w razie jakiś niejasności podam więcej szczegółów. Bardzo proszę o
odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • ayelet Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 07.03.07, 13:16
      Mi lekarz powiedział, że owulacja w cyklu z laparoskopią jest prawie niemożliwa
      (choć się zdarza), bo jajniku po nacięciu muszą mieć czas by dojść do
      siebie.Raczej też w tym cyklu laparoskopowym lepiej sobie odpuścić starania i
      zacząć po m-czce
    • kathrinn82 Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 07.03.07, 14:02
      Powinnas poradzic sie swojego lekarza, bo co lekarz to opinia, jedni mowia ze
      zaraz po laparo sie starac, inni ze w nastepnym cyklu...owulacja jest jak
      najbardziej mozliwa w cyklu po laparo.
      • ayelet Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 07.03.07, 14:07
        Ja w każdym razie jestem weteranką (prawie), i po żadnej nie miałam owulacji w
        cyklu laparo. Natomisat po pierwszej laparoskopii zaszłam w ciąże zaraz po m-
        czce, teraz też mam I cykl po i dziś idę na usg spr. czy owulacja będzie i
        kiedy więc trzymajcie kciuki smile
        • kathrinn82 Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 07.03.07, 14:23
          ja mialam owulacje po laparo ale i tak nic z tego nie wyszlosad
          trzymam kciukismile daj znacsmile
          • ayelet Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 07.03.07, 15:05
            A kiedy miałaś laparoskopię?
            • kathrinn82 ayelet 07.03.07, 18:42
              ja mialam laparo pod koniec listopada 2006 i do tej pory nicsad trzymam kciuki,
              ze i tym razem Tobie "latwo" pojdziesmile
    • jurb11 Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 07.03.07, 15:56
      laparoskopie miałam 2 marca, dzisiaj zrobiłam test owulacyjny, nie mam
      doświadczenia w testach, a wydaje mi sie ze jednoznacznie wskazuje na owulacje,
      dlatego pytam czy to mozliwe. Dziekuje wszystkim za odpowiedz smile)
      • kathrinn82 Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 07.03.07, 18:40
        a bralas jakies leki?? bo jak nie i test Ci wyszedl, no to jasnesmile
        • jurb11 Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 08.03.07, 19:48
          Nie brałam żadnych leków, dzisiaj robiłam test owulacyjny i był negatywny czyli
          wczoraj jednak pozytywny. Moze jeszcze nie powinnam i za wcześnie ale wczoraj
          zaryzykowałam przytulanko, natomiast dzisiaj po południu przez pol godziny
          krwawiłam, co dla mnie jest czymś dziwnym i już sama niewiem czy wszystko jest
          ok, a po za tym dziwnie sie czuje, taka strasznie zmeczona. Jeśli jeszcze będzie
          sie cos dziac to napisze. Pozdrawiam i życze powodzenia smile
          • agnesx6 Re: mozliwa owulacja zaraz po laparo?? 08.03.07, 20:14
            Miałam laparoskopię 1 marca i mój lekarz zdecydowanie kazał mi odczekać po
            zabiegu ok 15-20 dni ze staraniami. Powiedział, że trzeba dać chwilę czasu
            narządom wewnątrz, żeby się zagoiły i chyba ma rację - miałam wycinane dwa
            torbiele i skaryfikację jajników. Może spowodu zbyt szybkiego przytulania
            miałaś to krwawienie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka