Dodaj do ulubionych

Test na Czakry

21.09.05, 16:10
Test na Czakry:

www.eclecticenergies.com/chakras/chakratest.php
Moje wyniki:

{Percentages go from -100% to +100% }

Root: under-active (-18%)
Sacral: open (50%)
Navel: under-active (-75%)
Heart: open (12%)
Throat: open (43%)
Third Eye: under-active (0%)
Crown: under-active (-43%)

A Wasze ?
Obserwuj wątek
    • jaszczuria Re: Test na Czakry 22.09.05, 09:43
      dzięki za ten test.
      nie wiem, czy podawać, az sie dziwię:
      root (-19)
      sacral(-19)
      navel (-38)
      heart - open (19)
      throat - open (13)
      third eye - open (50)
      crown - open (44)
      • 60sekund Re: Test na Czakry 22.09.05, 14:37
        Ktory wynik Cie zaskoczyl ?
        • jaszczuria Re: Test na Czakry 22.09.05, 15:39
          he he, moje wyniki są zbyt piękne, aby były prawdziwe. Miła bajka i tyle.
          Ktoś kilka lat temu sprawdzal, to powiedział, że mam otwarty czakram serca.
          O Wyższych czakramach nie było mowy. czy tak szybko by się pootwierały w tak
          znacznym stopniu ?? Nie wierzę.

Poza tym, myślałam, że wyższe czakry się otwierają dopiero po zamknięciu, czy
          też zminimalizowaniu czakr poprzednich. Pewnie się myle, jak widać po wynikach.
          Myślę też, że nie mam możliwości precyzyjnie odpowiedzieć na zadane tam
          pytania. Np. czy miewam jakieś wizje czy przeczucia - odpowiedź może być : tak.
          Ale - to co np. ja doświadczam, to uważam, że nie jest to wynik mojej pracy,
          moich staran, ale dar od duchowego opiekuna z innego świata, innych wymiarów,
          innych przestrzeni. Jeżeli robię dzialania w kierunku rozwoju to w inny sposób,
          który tu raczej trudno było wykazać.
          • 60sekund Re: Test na Czakry 22.09.05, 16:38
            <<he he, moje wyniki są zbyt piękne, aby były prawdziwe.

Musze Cie rozczarowac. Twe wyniki nie sa dobre tylko zle.

Najpierw podobno nalezy otwierac 3 dolne czakry, a Ty masz je zamkniete
            [sugeruje to problemy z poczuciem bezpieczenstwa, seksem oraz sila woli i
            asertywnoscia].

Patrz: www.kundaliniyoga.org/kyt09.html

When Yogi Bhajan came to the West and Los Angeles in 1969, the strengthening and
            balancing of the navel point was one of the main focuses of his classes. His
            yogic message was that in order to get and stay in the heart center we first had
            to cultivate a powerful and stable base or the "lower triangle." The lower
            triangle is the lower three chakras - root, sex and navel.

Pozdr.

J.
            • jaszczuria Re: Test na Czakry 23.09.05, 08:04
              wcale mnie nie rozczarowałeś. Poczucia bezpieczeństwa nie mam od wielu lat.
              Bronić się też nie umiem. Nie widze jednak powodu aby wierzyć, że wyższe czakry
              mam otwarte. Tym bardziej, że jeszcze niedawno były zamkniete. Fakt, że mam
              zainteresowania rozwojem duchowym - to chyba zbyt mało, aby się te czakry
              otworzyły.
              Z tego co piszesz, wynika, że czakry muszą się kolejno otwierać a nie
              przeskakiwać. No i dobra
              • 60sekund Re: Test na Czakry 23.09.05, 10:46
                Wszedzie gdzie czytam pisza, iz nalezy zaczac od najnizszych czakr i potem
                powoli kolejno isc wyzej. Np.

[Z www.eclecticenergies.com/chakras/working.php ]

It's generally considered to be best to open the chakras from the lower chakras
                up. So you make sure that first the Root chakra is open and than you proceed to
                the Sacral chakra, then Navel, Heart, Throat, Third Eye and finally Crown chakra.

<<> Z tego co piszesz, wynika, że czakry muszą się kolejno otwierać a nie
                > przeskakiwać.

Niekoniecznie. Rozumiem to tak, ze wyzsze otwarte kompensuja niejako zamkniete
                nizsze.

[Z www.eclecticenergies.com/chakras/introduction.php ]

Mostly techniques to open chakras are used. It makes no sense to try to make
                over-active chakras less active, as they are compensating for other chakras. To
                restore the compensation they'd be over-active again in no time. To stop them
                from compensating, the chakras they are compensating for must be opened.

W temacie czakr bardzo polecam artykul:

Seventh Heaven

There are seven chakras, or energy centers, in the body that become blocked by
                longheld tension and low self-esteem. But practicing poses that correspond to
                each chakra can release these blocks and clear the path to higher consciousness.

By Barbara Kaplan Herring

Pozdr.

J.
                www.yogajournal.com/newtoyoga/seventh1.cfm
      • fena2 Re: Test na Czakry 25.02.07, 18:59
        Root: under-active (-13%)
        Sacral: open (63%)
        Navel: under-active (13%)
        Heart: open (63%)
        Throat: open (38%)
        Third Eye: open (44%)
        Crown: open (31%)
    • aariel Re: Test na Czakry 26.09.05, 16:17
      Root: under-active (-38%)
      Sacral: open (50%)
      Navel: under-active (0%)
      Heart: open (25%)
      Throat: under-active (6%)
      Third Eye: open (63%)
      Crown: open (44%)

Tylko zupelnie nie wiem co to znaczy...
      • aariel Re: Test na Czakry 26.09.05, 16:18
        aariel napisała:

> Tylko zupelnie nie wiem co to znaczy...

Juz znalazlam co to znaczy i wlasnie czytam :)
    • borekq nowe wakacje - nowy konkurs 12.06.06, 21:24
      przeprasza za reklamę, ale w tamtym roku wszystkim uczestnikom się podobało,
      więc chyba warto:

Zapraszamy do udziału w drugim ogólnopolskim konkursie wiedzy jogicznej w
      portalu www.joga-joga.pl/. Nagrodami w konkursie są fantastycne wakacyjne
      wyjazdy
      z jogą ufundowane przez renomowane szkoły jogi w Polsce. W konkursie może
      wziąć udział każdy- szczegółowe informacje w portalu. :-)))))

BorekQ :-)

www.joga-joga.pl
      pierwszy portal o jodze
    • chat_noir_0 Re: Test na Czakry 11.07.06, 19:21
      Root: under-active (-75%)
      Sacral: over-active (63%)
      Navel: under-active (-44%)
      Heart: open (19%)
      Throat: open (44%)
      Third Eye: open (38%)
      Crown: open (38%)

z tym korzeniem to wiedzialam ze jest zle ale zeby az tak???
      • mizuho Re: Test na Czakry 25.09.06, 23:00
        a co moge zrobić aby polepszyc te "dolne" czakry ?

dopiero wkraczam w ta tematykę i nie wiem od czego zacząć..

chciałabym poradzic sobie z tymi nabardziej przyziemnymi problemami jak np.
        zaburzenia odżywiania, niekaceptacja siebie czy brak poczucia bezpieczeństwa

zacznę od zapisania się na jogę, ale co dalej..
        • 60sekund Re: Test na Czakry 27.09.06, 12:10
          > a co moge zrobić aby polepszyc te "dolne" czakry ?
          >
          > chciałabym poradzic sobie z tymi nabardziej przyziemnymi problemami jak np.
          > zaburzenia odżywiania, niekaceptacja siebie czy brak poczucia bezpieczeństwa

Moim zdaniem chodzi u Ciebie glownie o I i III czakre

na czakre I dobre sa pozycje stojace - a zwlaszcza wojownik I i wojownik II

na czakre III dobre sa okret i polokret

wojownik I wyglada tak: www.yogajournal.com/poses/1708_1.cfm

wojownik II tak: www.yogajournal.com/poses/495_1.cfm

okret: www.yogajournal.com/poses/489_1.cfm

Kresle sie z powazaniem

J.
          ------------------
          aion.blox.pl
    • cannabis31 Re: Test na Czakry 16.10.06, 16:21
      moje wyniki:
      root: u-a -31%
      sacral: u-a -6%
      navel: u-a -44%
      heart: u-a -6%
      third eye: open 19%
      crown: open 6%

troche mnie martwi navel.. :(
    • sheriffmarley Re: Test na Czakry 16.10.06, 17:04
      Root: open 44%
      Sacral:open 56%
      Navel:open 63%
      Heart:open 63%
      Throat:open 69%
      Third Eye:open 50%
      Crown:open 69%

O jak pięknie!Ale może byc lepiej.To przez te różne sytuacje które miały miejsce :)
      • nina_ninks Re: Test na Czakry 20.10.06, 09:11
        Root: under-active (-63%)
        Sacral: over-active (94%)
        Navel: under-active (6%)
        Heart: under-active (-25%)
        Throat: over-active (81%)
        Third Eye: over-active (69%)
        Crown: open (50%)

co jest ze mna nie tak? czy ktos moglby mnie 'zinterpretowac'?
        z gory dzieki
        x
        • sheriffmarley Re: Test na Czakry 20.10.06, 10:07
          Hmmm...zinterpretowac...Mogę jedynie podac Ci ogólnie informacje dotyczące
          poszczególnych czakr,jakich cech i zachowań one się tyczą a już sama będziesz
          musiała dopasowac je do włąsnego życia.A więc tak: Root czyli u nas
          korzeń,czakra ktra odpowiada za Twój kontakt z ziemią ,za obecnośc tutaj na
          ziemi , za wszelkiego rodzaju rzeczy i zjawiska związane ze światem
          materialnym,odpowiada również za bezpieczeństwo(poczucie bezpieczeństwa i
          stabilności),jeśli korzeń(tak jak u Ciebie) jest nieaktywny ,znaczy nie dopływa
          do niego odpowiedna ilośc energii z ziemi, to mogą wystąpic trudności z
          zaakceptowaniem otaczającej nas rzeczywistości,człowiek może wydawac się
          nieobecny w tym co wokół niego dzieje się.czakra sakralna odpowiada generalnie
          rzecz biorąc za energię seksualną, ale także za naszą akcptacje rodziny ,
          pewnośc siebie, kiedy nie jest ona otwarta(open) zaburzenia energetyczne
          zachodzące w niej mogą wywołac nadmierną chcęc zawładnięcia innymi(chęc
          posiadania władzy) lub może pójśc w drugą stronę kiedy to osoba może byc bardzo
          łatwo sterowana przez innych.Czakra trzecia -splot słoneczny odpowaida za nasze
          emocje i uczucia , jeśli mamy do kogoś uraz,żal to właśnie ta energia tam
          kumuluje się zamykając naszą czakrę ,dlatego też bardzo często przy jakiś
          stresujących sytacjach czujemy jakby ucisk w tamtym miejscu tak trochę poniżej
          mostku.Charakteryzuje się też łatwością w wyrażaniu emocji i uczuc i wszystkiego
          co tyczy się ich.te pierwsze trzy czakry dotycza bezpośrednio świata
          materialnego i naszych reakcji na niego .w czakrze czwartej dochodzi do
          transformacji tej energii i zamienie je w energię duchową, dotycząca naszej
          duszyiinych wymiarów naszej rzeczywistości.Czwarta czakra -czakra serca jest to
          właśnie najważniejszypunkt w naszych ciałach, tam dochodzi do powstania
          ezwarunkwoej miłości i wdzięczności za wszystko co w życiu doświadczamy,
          odpowiada za akceptacje innych ludzi , za naszą wrażliwośc któa potrafi (przy
          nad aktywości)zamienic się nadwrażliwośc , która osłabia nasz cały organizm oraz
          przy niedoczynności do oschłości i oziębłości wobec innych.Ta czakra w
          przeciwieństwie do czakry drugiej która odpowiada za miłośc
          fizyczną,cielesną(eros), charakteryzują miłośc bezwarunkową któa płynie bez
          naszego udziału w stronę każdej istoty, jesteśmy w tym czasie bardzo wrażliwi na
          innych ale nie tracimyprzy tym z siebie samych.Akceptujemy z łagodności to co
          nam zostało dane ,jednym słowem z uśmiechem płyniemy przez życie(jeśli jest ta
          cazkara otwarta),w innym przypadku może to byc przyczyną naszego ciągłego
          rozdarcia miedzy rzeczywistościa a duchem.Piąta czakra- czakra gardła dotyczy
          naszej umiejętniości wyrażania samychsiebie,kreatyności we własnym życiu,
          umiejętniości mówienia o sprawach dla nas trudnych z wielką łatwością,poprostu
          wyrażaniu sibie bez skrępowania(nie na darmo mówi się nam że coś ugrzęzło nam w
          gardle, jakieś słowo).Kiedy jest jej nadaktywnośc lub nie jestaktywna wcala
          wtedy czujemy się tak jakbyśmynie byli w stanie przekazac innychludziom
          odpowiednio tego co chcemy, czujemy się ograniczeni zamknęici wswoim mały
          świecie , gdzie nikt prócz nas samych nie może tego zrozumiec.czkra
          szósta-trzecie oko odpowiada na nasze sny, przeczucia ,za intuicję , poprzez nią
          czujemy się penwi bo jeste śmy blisko Boga i zarazem czujemy sie połączeni z
          ziemią, jak drzewa.Bez żadnego skrępowania potrafimy żyćc według własnych
          zasad,jesteśmy w stanie pomaga innym(równiez dzięki czakrze serca),mamy głeboki
          kontakt z własną naturą, potrafimy spojrzec na rzeczy tzw.trzecim okiem czyli
          obiektywnie z pozycji świadka obserwatora a nie uczestnika zajścia.Dzięki temu
          jesteśmy w stanie spokojnie życ majac głęboki kontakt z własną istotą.Czakra
          siódma- czakra korony odpowiada za nasz kontakt z Bogiem , z całym
          Uniwersum,wszędzie gdzie pójdziemy czujemysię jak u siebie bo prowadzinas Bóg,
          znika poczucie osamotnienia bo wiemy,że ktoś jest blisko nas.Aby każda czakra
          działąła prawidłowo i właściwie trzeba miec nne niższe czakry też aktywne
          iotwarte aby eneria miała swobodny przepływac.Bo nawet jeśli któraś z czakr
          będzie otwarta a inne będą zamknięte to powstanie zaburzenie i ta energia będzie
          kumulować się w jednym miejscu i nie będzie rónomiernie rozłożona a to też
          wpływa dosyć dezintegrująco na człowieka.I pamiętaj zawsze ,że trzeba zaczynać
          otwieranie czakr od tych na samym dole.Czyli od czakry Korzenia do czakry
          korony. :) pozdrawiam i wspieram w poszukiwaniach :) w razie jeszcze jakiś pytań
          służę pomocą :)
          • 7years Mam pytanie.. 26.02.07, 11:49
            Choć od daty postu w którym oferujesz wyjaśnienia minęło już trochę czasu myślę
            że oferta twojej pomocy w wyjaśnieniach jest nadal aktualna.Mam dwa pytania:czy
            joga wyróżnia tylko 7 czakr, bo czytałem że jest ich dużo więcej i praktycznie
            każdy narząd ma swoją czakrę.I drugie: czy sposób wukonywania mudr zależy od
            szkoły, tzn.czy różne odmiany jogi praktykują inne ułożenie rąk?
    • luiza-w-ogrodzie Re: Test na Czakry 09.03.07, 00:58
      Root: open (56%)
      Sacral: under-active (6%)
      Navel: open (31%)
      Heart: under-active (13%)
      Throat: over-active (69%)
      Third Eye: open (25%)
      Crown: open (50%)
    • michael.64 Re: Test na Czakry 09.03.07, 13:59
      Moje wyniki są następujące:
      Root: under-active (0%)
      Sacral: under-active (-38%)
      Navel: under-active (-13%)
      Heart: open (6%)
      Throat: open (6%)
      Third Eye: open (6%)
      Crown: open (25%)

W tłumaczeniu na jęz. polski :

Korzeń: - aktywny ( 0%)
      Sakralny: - aktywny ( - 38%)
      Pępek: - aktywny ( - 13%)
      Serce: otwarty ( 6%)
      Gardło: otwarty ( 6%)
      Trzeci Oko: otwarty ( 6%)
      Korona: otwarty ( 25%)
      Procenty idą od - 100% do + 100%

Nie wiem czy wynik jest pozytywny i jaki jestem - przeczytam wprowadzenie i
      wykonan proby czakr.

• wojtekkk175 Re: Test na Czakry 29.05.17, 11:41
      Ja wszystkim polecam ten test czakr: testczakr.pl/. Można zrobić sobie indywidualny albo partnerski - mój wynik indywidualny wygląda tak: testczakr.pl/ti/tq347lrj

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka