Dodaj do ulubionych

polecam Sandomierz

IP: *.acn.pl / 10.67.0.* 06.07.03, 22:53
Hej! Witam ogół po powrocie z weekendu. Trasa: Iłża-Opatów-Klimontów-Ujazd
(zamek Krzyżtopór)-Sandomierz.
Polecam: przejeżdżając zahaczyć o Klimontów. Taka mała miejscowość, a ma
imponujący kościół (bazylikę? niestety było późno i widziałam tylko z
zewnątrz). Poza tym jest to mieścinka niewiarygodnie czysta, odnowiona, te
starannie utrzymane rabatki z kwiatami! Nawet na terenie szkoły! Jak w
Austrii albo w Niemczech.
Krzyżtopór robi duże wrażenie.
Sandomierz - znacznie bardziej mi się podoba, niż np. Kazimierz. Ma
historyczny charakter, knajpki na rynku rozbrzmiewają gwarem rozmów do
późnego wieczora, jest kilka interesujących zabytków do obejrzenia, po
mieście uganiają się przewodnicy z grupkami turystów i zachęcają do
dołączenia za niewielką opłatą (np. 3 złote; ale nie są nachalni), i też to
wrażenie - wszystko utrzymane, odnowione, powyżej polskiej średniej. Nie
zapomnijcie zajrzeć do galerii z wyrobami z krzemienia pasiastego. Jest
zamek, podziemna trasa turystyczna, muzeum diecezjalne (nieduże, sympatyczne)
i jeszcze kilka atrakcji, których już nie zdążyłam obejrzeć (np. wąwóz
Królowej Jadwigi). Na pewno jeszcze tam zajrzę :-)).
Obserwuj wątek
    • Gość: Agata Re: polecam Sandomierz IP: *.pap.edu.pl 09.07.03, 10:57
      A jesli juz sie bedzie w Sandomierzu to ja polecam Tarnobrzeg ktory wedlug mnie
      jest miastem niedocenianym. Bardzo mi sie Tarnobrzeg podoba ibardzo chetnie tam
      zawsze przyjezdzam.
      • Gość: agulha Tarnobrzeg? IP: *.acn.pl / 10.67.0.* 11.07.03, 00:45
        A co można zobaczyć w Tarnobrzegu? To nie jest ironiczne pytanie.
        Przeglądałyśmy z koleżanką przewodnik, ale w sumie nie zdecydowałyśmy się w
        ogóle tam zapuszczać. Mają ciekawe zabytki? smacznie gotujące lokale? pyszne
        lody? piękne ogrody? Powiedz, proszę. Pozdrawiam!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka