Dodaj do ulubionych

Ośrodek Marysieńka

19.03.04, 11:09
Czy ktoś był w ośrodku Marysieńka w Dźwirzynie? Jeśli tak to proszę o opinie.
Na stronie internetowej wygląda ciekawie, ale jak jest w rzeczywistości?
Obserwuj wątek
          • ka1311 Re: Ośrodek Marysieńka 29.05.04, 16:43
            Witaj,
            W Dźwirzynie generalnie dobre ryby wędzone są pod krasnalami, a ryby smażone w
            porcie, ale na tyłach portu. Naprawdę polecam. Jeździmy tam od 6 lat i nigdy
            się nie zawiedliśmy. NAtomiast z atrakcji to polecam konie zaraz na początku
            miejscowości (jadąc od Kołobrzegu), quady i basen kryty. Niedaleko jadąc w
            kierunku Mrzeżyna jest stadnina koni hanowerskich.
          • mloda.mamuska Re: Ośrodek Marysieńka 01.07.04, 18:47

Znam dobre smażalnię ale w Mrzeżynie - taka super smażalnia ryb - nazywa
            się "U Rybaka" jest zaraz przy poczcie i posterunku policji. POLECAM z czystym
            sumieniem bo lepszej nie znalazłam!!!!! W dźwirzynie jest generalnie drożej ;(

Mają tam najlepsze rybki na wybrzezu od Kołobrzegu, aż po Międzyzdroje. A wcale
            nie jest droga. Zawsze jest pyszna i świeża! No i jest troszkę atrakcji dla
            dzieci - koło sterowe do pokręcenia, tratwa taka prawdziwa ze statków w której
            można poskakać itp. Super sprawa!

Ja się tam wybieram w sierpniu :)
        • kopytko1 DO MONIKI_JOANNY!!! 18.06.04, 09:00
          Hej Moniko ja też jadę 26 czerwca do Marysieńki!Może się tam spotkamy:-)
          Jadę z dwójką dzieci i ze znajomymi z synkiem,mam nadzieję że będzie super no i
          pogoda nam dopisze.A ośrodek znalazłam w interku.
          Odezwij się,ja jestem z Wrocławia a Ty?

Ewa
          • monika_joanna Re: DO MONIKI_JOANNY!!! 18.06.04, 09:28
            No to super, napewno się spotkamy. Ja też będę z dwójką dzieci ( 3 i 4 latka).
            Będziemy w domku, który się nazywa "Monika" , nr. 4., gdzieś w okolicach placu
            zabaw. Zajrzyj.
            My jesteśmy z Warszawy. Do zobaczenia w Marysieńce !
            • kopytko1 Re: DO MONIKI_JOANNY!!! 18.06.04, 10:09
              Super,my mamy być w tym pawilonie co jest 6 pokoi,bądź w domku bo coś tam z
              rezerwacją było nie tak.Więc na pewno się spotkamy,będę wypatrywać Was.Moje
              dziatki mają 6 lat i 13 miesięcy.Koleżanki synek ma połtora roczku:)
              A może wiesz co trzeba zabrać dodatkowo,np ręczniki czy są na wyposażeniu?Jak z
              garkami,patelkami itd?
              Może na gg 4418712?

Ewa
              • monika_joanna Re: DO MONIKI_JOANNY!!! 18.06.04, 10:30
                Ręczniki napewno musisz zabrać , co do reszty wyposażenia to poczytaj sobie co
                napisała "Minutka", właśnie wróciła z Marysieńki i podała parę przydatnych
                informacji. Niestety chyba te domki nie są tak wyposażone jakbyśmy chcieli.
                Trzeba będzie trochę gratów zabrać.
                • kopytko1 Re: DO MONIKI_JOANNY!!! 18.06.04, 11:14
                  Dzięki za info,mój mąż myślał że ręczniki są!tak zresztą było np w CHorwacji w
                  domkach podobnego typy,nawet papier toaletowy i worki do kosza na śmieci.Oj boję
                  się że mogę być zawiedziona troszkę,a ja jeszcze pogody nie będzie to chyba już
                  niegy nie pojadę nad polskie morze.Bo nawet ta Chorwacja jeśli chodzi o wynajem
                  jest tańsza i pokoje większe a aneks kuchenny ma dobre 6-7 m2....Oj muszę się
                  nastwić optymistycznie:)
                  Pozdrawiam i do zobaczenia.
                  Ewa
                  a to moje dzieciaki
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=7914146
                  • monika_joanna Re: DO MONIKI_JOANNY!!! 18.06.04, 12:39
                    Niestety nie mam swoich maluchów, a Twoi są słodcy. Ja mam Kubusia, 4 latka i
                    Martusię, prawie 3 latka.
                    Jak się spotkamy to podasz mi jakieś namiary na Chorwację, też bym się tam
                    wybrała, przynajmniej pogoda by była pewna.
                    Ja się teraz nastawiam na deszczowe i chłodne dni, nie wierzę że będzie
                    ładnie. Zabieram kurtki i kalosze i wio... Poza tym jest jeden duży plus
                    takiej pogody nad morzem, a mianowicie morze będzei wzburzone a dzięki temu
                    wiecej jodu w powietrzu do wdychania. Napewno będzie to dobra kuracja
                    uodparniająca dla naszych maluchów.
                    Głowa do góry, najważniejsze aby oderwać się od codziennych obowiązkow.
                    • kopytko1 Re: DO MONIKI_JOANNY!!! 18.06.04, 14:51
                      Oczywiście że dam,ja byłam dwa razy w tym samym miejscu w CHorwacji,raz z biura
                      turystycznego a drugi na kocią łapę:) Byłam w Trogirze(Trogir) w ośrodku
                      Medena,mają tam i hotel i domki apartamenty,są
                      dwupokojowe(balkon),jednopokojowe(taras),mają klimę,sporą łazienkę,kuchnię
                      wyposażoną sowicie,ośrodek jest nad samym morzem,schodzi się tylko w dół i już
                      ...woda..cud czyściutka,przy brzegu rybki...malutkie:)Po prostu super,a
                      lody?Nigdzie nie jadłam lepszych!

polecam gorąco,no i pogoda zawsze nam dopisała!Wracając zwiedziliśµy Plitvickie
                      jeziora,super...cały dzień chodzenia(raczej schodzenia) no i można zatrzymać się
                      na nocleg.Droga jednak jest długa i męcząca,dlatego w tym roku sobie odpuściłam
                      bo mały Adaś nie bardzo lubi jazdę:(

Do zobaczyska,Ewa
    • Gość: Minutka Ośrodek Marysieńka IP: *.vx.pl / *.vx.pl 07.06.04, 08:42
      Wróciłam właśnie z tygodniowego pobytu w Marysieńce. Na początek kilka ważnych
      informacji, których nie ma na stronie internetowej: od gości pobierana jest
      kaucja (wysokość zróżnicowana - od 50zł wzwyż; słyszałam nawet 150zł-dla
      rodziny z małymi dziećmi), energia wg licznika płatna 50gr za 1 kilowat. Trzeba
      więc przygotować większą ilość gotówki, jeżeli chcemy jeszcze pozwolić sobie na
      lody, gdyż na umówionej cenie się nie kończy :).
      Do morza spacerkiem 10 minut. Ośrodek generalnie dla rodzin z dziećmi. O ciszy
      i spokoju można zapomnieć, gdyż licząc średnio jedno(!) dziecko na ilość
      apartamentów i pokoi, wychodzi 22 dzieci w sezonie. Z Marysieńką graniczy
      ośrodek kolonijny - co się dzieje, gdy dzieciaki nie siedzą na plaży, można
      sobie wyobrazić. Dla maluchów na terenie ośrodka - piaskownica, huśtawki,
      zjeżdżalnia.
      Jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej, pytajcie.
      • kokolores Re: Ośrodek Marysieńka 07.06.04, 13:54
        Nareszcie jakies konkretne informacje!!Dzieki!!
        Mam jeszcze kilka ogolnych pytan.
        Czy jest w poblizu wypozyczalnia rowerow?
        Czy jest w poblizu mozliwosc wykupienia posilkow?
        Jakie sa atrakcje sa warte obejzenia/wyprobowania ??
        • Gość: Minutka Ośrodek Marysieńka IP: *.vx.pl / *.vx.pl 07.06.04, 18:48
          Hmmm, byłam przed sezonem i najważniejsze były dla mnie cisza i spokój, więc
          moge tylko zacytować
          ka 1311: "Dźwirzyno jest typową wsią wzdłuż jednej drogi (długa ta wieś).
          Oprócz morza jest basen kryty, konie, quady, cała masa stoisk, sporo wędzarni
          ryb (najlepsze są pod krasnalem), smażalnie ryb (najlepsza w porcie na tyłach).
          Zawsze można też udać się do pobliskiego Kołobrzegu na wycieczkę. Tam macie do
          wyboru: port i rejsy różnymi statkami i wodolotem, sala zabaw dla dzieci,
          piękna starówka, katedra, molo i wszystkie atrakcje uzdrowiska." i "...z
          atrakcji to polecam konie zaraz na początku
          miejscowości (jadąc od Kołobrzegu), quady i basen kryty. Niedaleko jadąc w
          kierunku Mrzeżyna jest stadnina koni hanowerskich."
          Co do wykupienia posiłków - przecznicę lub dwie przed portem, w jednej z
          uliczek znajdziesz kilka stołówek prywatnych, można popytać też w pobliskich
          ośrodkach wczasowych.
          Przypomniałam sobie jeszcze, że w domkach są grzejniki olejowe. Jak dla mnie
          było zbyt mało gniazdek do podłączenia sprzętu, polecam więc zabranie ze sobą
          przedłużacza.
          Jeżeli wybierasz się na dłużej, z pewnościa odkryjesz jakieś atrakcje, podziel
          sie wrażeniami po powrocie.
          Miłego wypoczynku!

• monika_joanna Re: Ośrodek Marysieńka 08.06.04, 13:20
        DZIĘKI !!! Nareszcie mamy jakieś konkretne informacje. Ja również jadę z
        dziećmi ( 3 i 4 latka), także nie straszny mi hałas. Mam tylko jeszcze jedno
        pytanie; jestem bardzo wybredną osobą i nie cierpie syfu. Jakie są warunki w
        domkach i w jakim stanie one są; czyste, przestrzenne ? Byłaś w tych
        mniejszych czy większych ?
        • Gość: Minutka Re: Ośrodek Marysieńka IP: *.vx.pl / *.vx.pl 17.06.04, 20:23
          Dość długo nie zaglądałam - jak urlop to urlop :). Byłam w tych pokojach,
          które są w pawilonie (na zdjęciu oddzielone pergolami). Pokój ok. 15-16 m2, z
          którego wydzielono aneks kuchenny i łazienkę. Ładny tarasik, częściowo
          zadaszony. W domkach powierzchnia odrobinę większa, wydzielony mały pokoik, w
          którym mieści się sofka i szafa.
          W pawilonie łazienki wykończone panelami pcv, brodzik, zasłonka prysznicowa
          (albo wyczyścisz, albo weź ze soba i powieś świeżą). W domkach wykafelkowane,
          ale nie pamiętam czy są kabiny, czy zasłony. Ja jestem przyzwyczajona do
          sprzątania po swojemu, więc jeżdżę ze swoimi środkami czystości i od sprzątania
          zaczynam.
          Widziałam tylko raz domek posprzątany i wyposażony tak, że mucha nie siada - w
          okolicach Kamienia Pomorskiego nad Zalewem jest taki ośrodek... (Dla
          zainteresowanych kontakt na priv :)).
          Co do wyposażenia - musisz mieć swoje ścierki do naczyń, zmywaki, jeżeli
          będziesz gotować więcej niż wodę na herbatę, to jeszcze deska do krojenia,
          tarka, durszlak.
          Miłego wypoczynku!
            • Gość: Minutka Re: Ośrodek Marysieńka IP: *.vx.pl / *.vx.pl 19.06.04, 10:21
              Odnoszę takie dziwne wrażenie, że nad morzem każdy kącik jest wykorzystywany,
              aby zarobić. Jeżeli nie miałeś jeszcze takich doświadczeń, to zazdroszczę.
              Powierzchnię pokoju podałam orientacyjnie, i teraz nawet zastanawiam się czy
              jej nie zawyżyłam! Na szczęście kilka osób wybiera sie tam, więc może
              zweryfikują te informacje.
              Wszystkim wybierającym się nad polskie morze życzę pięknej pogody.
    • kopytko1 Re: Ośrodek Marysieńka 19.06.04, 10:32
      Witaj,czytałam już to co napisałaś i mam kilka pytań,czy wykupiłaś jedzonko dla
      siebie i jeśli tak to gdzie i za ile?Ile zapłaciłaś za prąd?Czy w pobliżu są
      sklepy z żywnością typu mięcho(pierś,karczek) i czy w Kołobrzegu jest np jakiś
      hipermarket,czy łatwo(i tanio) zdobyć węgiel do grilla,czy jest grill na ośrodku?
      I najważniejsze co to są te quady?

Pozdrawiam,Ewa
      • Gość: Kasia Re: Do ka1311! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.04, 16:16
        To ja ka1311. Jak jest na basenie to za nic nie wiem, bo dotychczas zawsze
        mieszkaliśmy w Kołobrzegu i przjeżdżaliśmy tylko do Dźwirzyna na wędzoną rybkę
        i na konie. mąż szalał też na quadach. Basen po prostu wiem, że jest ze
        słyszenia i to wszystko co na ten temat mogę powiedzieć. Jeśli chodzi o te
        quady to są to takie odkryte samochodziki na szerokich kołach i jeździ się nimi
        po dołach i górach. Tak wygląda tor wyścigowy. Zabawa dla dzieci powyżej gdzieś
        10 - 12 roku życia, a najlepiej to na tym bawią się tatusiowie :))))). Znacznie
        więcej mogę powiedzieć o koniach, bo tam byliśmy co dwa dni z moją 4 letnią
        córką i z nami samymi :)))))
      • kopytko1 Byłam i wróciłam,nowe info!!! 13.07.04, 11:33
        Hej,ja wróciłam w sobotę z Marysieńki.Pościel jest natomiast ręczniki trzeba
        zabrać ze sobą,nie ma kocy więc na plażę też warto zabrać coś ze sobą.Powietrze
        jest wilogtne,dość długo schną mokre rzeczy(przy tej supe pogodzie-deszczowej
        szczególnie) Naczynia są(ale takei sobie,ja miałam swoją dużą patelnię i jeden
        garnek)talerze,sztućce,szklanki(nie kubki)-są dla 4 osób.Warto zabrać środki
        czystości ze sobą,płyn do naczyń,myjki itp...Jest miotła lub
        zmiotka,szufelka,miska i ścierka do podłogi.Dość ciemne pomieszczenie,czasem
        warto zabrać mocniejszą żarówkę(hihi) Są tylko 2 kontakty:( Ale pani daje
        rozgałęźnik,szkoda że i tak okrągłych wtyczek nie da rady włożyć bo był na te
        płaskie wtyczki.Więc zabrać ze sobą też to warto.Nie ma leżaków!Są tylko
        wiatrołapy.Tarsik jest ok,zielono bardzo,w sumie jak na fotkach.No ale robactwo
        też się pojawiało.Nam woda ciekła spod prysznica,zasłona prysznicowa bleee,Mało
        miejsca do przygotowania obiadu,śniadania...jest stół rozkładany,ale przy małym
        dziecku które chodzi jak mój człapek i wali głową nie da rady:( Aaaa jest deska
        do krojenia,nie ma durszlaka,tarki.Warto zabrać korkociąg,otwieracz itp.
        Obok ośrodka otworzyli sklep spożyczo-alkoholowy więc rano nawet można iść po
        świeże pieczywo itd(samoobsługowy).Atrakcji w mieście dość sporo,plaża w miarę
        blisko,dużo na niej kamieni,5km dalej jest super plaża szeroka i bez tyluż
        kamieni i ludzi:)
        A co do ceny,pobierana jest kaucja,i dodatkowo płaci się za prąd wg.licznika i
        opłatę klimatyczną.
        Pytajcie a ja postaram się odpowiedzieć

Pozdrowienia...
          • Gość: kopytko1 Re: Byłam i wróciłam,nowe info!!! IP: *.kom / *.kom-net.pl 14.07.04, 10:12
            A te info dotycza pawilonu,w domku jest lepiej,jest wiecej miejsca a ten maly
            pokoik ma wykładzine,odkurzacz można wziąć w recepcji.
            Plaża jest w stronę Kołobrzegu,po prawej stronie są parkingi(opłata 5zł)a po
            lewej idzie się przez lasek i jest plaża,wc stoi w lesie więc z tym nie ma
            kłopotu.
            Wypożyczalnie rowerów pewnie są ale nie zwróciłam uwagi,natomiast są
            wypożyczalnie cocardów czy skuterów.Wszystko jest blisko Marysieńki,cocardy są
            najtańsze na tej drodze co ośrodek,w centrum(o ile można mówić o centrum) jest
            dużo drożej czy przy plaży.
            :))
            • kokolores Re: Byłam i wróciłam,nowe info!!! 24.08.04, 21:59
              W sobote wrocilam.
              Dzieki za informacje o tej plazy , jest faktycznie duzo ladniejsza ("duza" i
              czysta!!).Co do osrodka to bylo O.K(?) ,ale juz drugi raz tam nie pojade.W Domku
              mielismy wilgoc ( w lazience grzyba!!) i ciuchy tym przesiakly.
              Pogoda na dopisala !!Bylismy w domku tylko na noc.
              Dzwirzyno podobalo nam sie ,choc jak na moj gust za duzo tych budek z duperelami
              i automatow do grania!!!!
              Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka