Dodaj do ulubionych

Jordania samotnie?

IP: *.chello.pl 06.09.08, 22:30
Bede w listopadzie sluzbowo w Ammanie, chcialabym zostac przy okazji na pare
dni dluzej. Jako ze sluzbowo, to niestety bede tam sama. I wlasnie pytania do
Was: czy sadzicie ze to dobry pomysl jechac samej z Ammanu do Petry i Wadi Rum
(jesli tak, to jak sie tam bezpiecznie dostac?). Czy bede sie czula nieswojo
wsrod Arabow czy tez raczej nie powinnam zwracac na siebie uwagi?
Z gory dziekuje za wszystkie rady, wlasnie kupuje bilet i zastanawiam sie o
ile przedluzyc sobie pobyt.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mal_art Re: Jordania samotnie? 07.09.08, 21:57
      Byliśmy w tym roku w Jordanii z dzieciakami. W Ammanie nie, ale Petrę i Wadi
      Ramm widzieliśmy - i jesteśmy zachwyceni urodą obu tych miejsc. Moje wrażenia
      dotyczące ludzi - rewelacyjne, b. przyjaźni i serdeczni. Zero stresujących
      sytuacji.
      Widziałam całkiem sporo dziewczyn jeżdżących wspólnie, dwójka/trójka, kilka
      samotnych też było. Nie narzekały. Zawsze może się zdarzyć coś nieprzyjemnego,
      czy tam czy w Polsce, ale raczej jeśli Twoje zachowanie i strój nie będą
      odbierane jako prowokujące, to nie ma obawy.
      Petra jest na tyle turystycznym miejscem, że ludzie biegają tam w krótkich
      spodenkach, czego raczej nie polecam. Ale jest tam b. bezpiecznie. Wadi Ram -
      ponoć Beduini są b. konserwatywni, ja specjalnie tego nie zauważyłam. Na
      wycieczki jeepem po pustyni zabierają z reguły większą grupę więc raczej nie
      byłabyś sama, tylko dołączyliby Cię do innych turystów. Zasadniczo i w Petrze i
      w Wadi Ram jest na tyle dużo turystów że miejscowi są przyzwyczajeni do widoku
      białych turystek, i na tyle mało zarazem, że jest bezpiecznie, nie rzucają się
      na człowieka naganiacze, kradzieże też się raczej nie zdarzają. Gdzieś w
      internecie wyczytałam tylko, że właściciel popularnego hoteliku w Wadi Musa,
      Valentine's Inn, był oskarżany o gwałt na turystce :( - nie wiem ile w tym
      prawdy, hotel poleca np. Lonely Planet.
      A o ile przedłużyć pobyt? Min. 3 dni na Petrę i Wadi Ramm, a warto jeszcze
      zahaczyć o rez. Dana, M. Martwe, zamki...
    • domi_i_ja Re: Jordania samotnie? 08.09.08, 21:57
      Ja bylam w Jordanii samotnie i...nie moge powedziec ze nie polecam ale jest sie
      nad czym zastanowic.
      Zobaczyc warto ale poruszac sie samej - tak jak napisalas nieswojo...ja w
      rezultacie wzielam TAXI z Amman do Petry i nie zaluje
      • roszek33 Re: Jordania samotnie? 11.09.08, 15:59
        Witam!
        Czy mogłabym uzyskać od Ciebie więcej informacji dotyczących pobytu
        w Jordanii? Obecnie poszukuję współtowarzyszki wyjazdu; ale może się
        okazać, że wyjadę sama.
        Moje gadu-gadu 4867103.

Pozdrawiam, Beata
      • Gość: aka Re: Jordania samotnie? IP: *.chello.pl 11.09.08, 18:28
        Dzieki za info. Bardzo mi pomoglas. Choc z drugiej strony chyba tez bym sie
        nieswojo czula jadac sama taksowka w tak daleka trase. Nie bylo z tym problemu?
        A moge spytac ile kosztowalo?

Moze masz jeszcze jakies rady, wskazowki a propos samotnego podrozowania tam?
        • domi_i_ja Re: Jordania samotnie? 12.09.08, 19:39
          w taxowce nie bylam sama. Po drodze zapoznalam sie z 2 filipinek. Takowka na 3
          dni wozaca nas po calym kraju kosztowala po 120 dolatow od lebka. A taxowkarz
          byl super i byl jednoczesnie naszym przewodnikiem. Taxi wynajelismy poprzez
          hotel w Ammanie, wiec reka reke myje poprostu gosc nam podeslal znajomego.

W Jordanii naprawde warto sie zatrzymac, fajnie jest tez pojechac w odwiedziny
          do Beduinow na kawke pyszna...

Petra cudowna i rzeczywiscie sporo turystow ale jak sie zboczy z wyznaczonego
          szlaku i miedzy mieszkajacych tam beduinow wejdzie to jeszcze inna bajka.

Ja mialam podroz troche nietypowa, bo pojechalam autobusem z Tel-Avivu do Amman,
          podczas spedzanych tam wakacji. Juz w autobusie porozmawialam sobie z napotkanym
          Jordanczykiem, ktory oceniajac moj wyglad i wiek ,dal mi mnostwo porad co gdzie
          i jak. Sam powiedzial nie podrozuj sama lokalnymi transportami. To nie jest dla
          ciebie dobre.

Jordanie odbieram jako dosc drogi kraj, jak na ta czesc swiata ale warta
          zobaczenia, wrazenia niezapomniane.

Jesli potrzebujesz jeszcze jakis wskazowke to chetnie odpowiem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka