Dodaj do ulubionych

metypred+methotrexat ??

23.11.05, 12:37
Od 2000 roku przyjmuje metyperd+methotrexat, metypred 4 mg dziennie, mtx 15 mg
tyg. Zastanawiam się często, jak długo, tak bezkarnie dla mojego organizmu,
będę mogła brać tyle tej okrutnej, toksycznej chemii. Czy ktoś ma podobne
doswiadczenia, jeśli chodzi o wyżej wspomniane leki.Dodam, ze do tej pory mój
organizm toleruje te specyfiki.Prócz rzs mam zespól Sjorgena i bez tzw.
sztucznych łez nie moge funkcjonować.
Obserwuj wątek
    • ams23 Re: metypred+methotrexat ?? 24.11.05, 14:43
      witaj, ja wytrzymuję już na tej kombinacji 5 lat. Na Mtx i Metypredzie byłam
      przez 3 lata, teraz do tego doszła arava 20mg. Oprócz tego biore NLPZ
      (dicloberl retard). Lekarz przepisał Ci coś na osłonę żołądka? Ja biorę naczczo
      helicid dwudziestkę. Pozdr. i życzę zdrówka. ania
      • anjaa3 Re: metypred+methotrexat ?? 25.11.05, 08:51
        Witaj, dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o leki na ochronę żołądka to kiedyś
        brałam famogast, wg zalecenia lekarza - wieczorem 1 tabl. Od długiego czasu
        jednak nie przyjmuję nic takiego, ponieważ zwątpiłam w jego skuteczność. Staram
        sie ograniczyć ilość lekow, być może to błąd. Kiedyś usłyszałam od jakiegoś
        lekarza, że te leki również sa szkodliwe,jak zresztą każdy z nich >>> na jedno
        pomaga, na drugie szkodzi. Powiedz mi jeszcze Aniu, z którymi stawami masz
        największe problemy. U mnie sytuacja wygląda tak, że zaatakowane mam stawy dłoni
        i stóp.Największe dolegliwości mam jednak w palcach dłoni. Pozdrawiam serdecznie.
          • kewlys007 Re: metypred+methotrexat ?? 04.07.21, 16:26
            Część chciałabym z kimś po pisać, porozmawiać o tej chorobie potrzebuje wsparcia psychicznego. Po prostu rozmowy żeby podnieść się z dołka. Wciąż nie mogę się z tym pogodzić może rozmowa z kimś mi pomoże , z kimś kto to rozumie mój e-mail kewlys@op.pl
    • agnieszka_borkowska Re: metypred+methotrexat ?? 29.11.05, 19:49
      Cześć,
      też zastanawiam się czasem jak to będzie... Na razie jestem na sterydach od
      1986 roku (dawki do 1000mg dziennie w kroplówkach) i na chemii od 1988 roku
      (metotrexat 7,5-20mg kilka lat lub azatiopryna 50mg/dzień lub cyklosporyna lub
      leukeran itp). Teraz od kilkunastu miesięcy funkcjonuję na aravie. I na razie,
      pomimo prawie 20 lat chemii JEST OK!!! Jedyne co to dokucza nieraz brzuch i
      troche bardziej wypadają włosy, ale wątroba, nerki itp. SĄ BEZ ZMIAN!!! :))
      Pozdrówka, będzie dobrze :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka