Dodaj do ulubionych

czy mam nadczynność?

06.09.17, 10:35
Witam
10 lat temu przez 9 miesięcy leczyłam się na nadczynność tarczycy. Później miałam spokój. Rok temu zrobiłam badania (TSH 3,07 [0,27-4,2] - chyba za dużo?- ale nic z tym nie zrobiłam). Od dłuższego czasu leciały mi włosy więc brałam różne suplementy w tym vitapil
( z jodem (jodek potasu) 150 µg (100%).) i nie było żadnej poprawy, inne objawy jak np. zmęczenie, senność bagatelizowałam (stresy, zima)
Aż w końcu zrobiłam badania
TSH wynik 0,005 norma( 0,35-4,94),
FT4 79.49% [ wynik 1.32, norma (0.7 - 1.48)],
FT3 96.50% [ wynik 3.64, norma (1.71 - 3.71)]
Jednak mam objawy i nadczynności i niedoczynności (jest mi zimno nie chudnę)
Z testu z tej strony wyszła mi niedoczynność -34 punkty
Niestety do endokrynologa są długie terminy (3 miesiące). Więc zaczęłam brać Metizol 1 tab 3razy dziennie tak przepisał mi lekarz POZ.
Czy to jest typowa nadczynność, czy w złym momencie zrobiłam badanie ( laboratorium się pomyliło). Czy ja w ogóle dobrze robię biorąc te leki? Czy jak po miesiącu zrobię krew to już będą jakieś zmiany czy to za wcześnie?
Obserwuj wątek
  • laura.phys Re: czy mam nadczynność? 06.09.17, 15:35
   Powinnaś szybko wykonać badanie Trab, wykonać usg tarczycy . Jesli wcześniej miałaś wysokie tsh a teraz po jodzie tak spadło to moim zdaniem przemawia raczej za hashimoto- tu jod raczej szkodzi bo powoduje rzuty, coś w rodzaju tego co opisujesz, ale lekarzem nie jestem. Myśle ze z tymi wynikami tsh możesz się starać o wizytę na cito. Tak czy siak usg, trąb, atpo i atg należałoby znać.
   • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 07.09.17, 08:54
    a możesz przytoczyć wyniki na podstawie których stwierdzono nadczynność? Nie twierdzę że jest tak w Twoim przypadku, ale na forum przez wiele lat widziałam przypadki diagnozowania np wybuchowego początku Hashimoto jako GB i/lub nadczynność.
    Poprosze USG tarczycy jeśli miałaś kiedykolwiek robione - opis + 3 wymiary obu płatów, wynik przeciwciał - TRAB, a-TPO, a- TG.
    Jeśli w ogóle nie masz tych wyników - tak jak proponuje Laura koniecznie musisz je mieć, to podstawa do właściwej diagnozy.
    Od kiedy bierzesz metizol? Osobiście wstrzymałabym się z braniem czegokolwiek dopoki nie ma pełnej diagnostyki.
  • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 07.09.17, 09:49
   Witam,
   Dzięki za zainteresowanie.
   Nadczynność stwierdzona na podstawie poniższych wyników (25.08) i tego że 9 lat temu leczyłam się metizolem:
   TSH wynik 0,005 norma( 0,35-4,94),
   FT4 79.49% [ wynik 1.32, norma (0.7 - 1.48)],
   FT3 96.50% [ wynik 3.64, norma (1.71 - 3.71)]
   OB 31[0-20]
   Eozynofile 8,3% [1-6%] inne wyniki krwi w normie.
   TRAB, a-TPO, a- TG nie miałam robione.
   Czy można robić tylko jedno z tych przeciwciał ( bo w sumie to ok 120 złsad jak dodać to tego d3 i ferrytyne i B12 to pójdę z torbamismile)
   Dzisiejsze usg:
   płaty tarczycy o niskiej niejednorodnej echostrukturze - zapalenie.
   Wymiary płatów po ok. 48x20x18mm. Cieśń o grubości 6mm

   Nie zmierzyli dokładnie obu płatówsad Przy założeniu że są takie same to za pomocą kalkulatora wychodzi:
   wymiary i objętość prawego płata: 48 mm x 20 mm x 18 mm → 8.64 ml
   wymiary i objętość lewego płata: 48 mm x 20 mm x 18 mm → 8.64 ml
   objętość całej tarczycy: 17.28 ml.

   Zapalenie czyli albo Hahimoto albo choroba Graves-Basedova?sad
   Co mi radzicie? odstawienie lekow i szybko do endrokrynologa? Z nowymi badaniami krwi?( wszystkimi?)
    • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 08.09.17, 09:37
     >płaty tarczycy o niskiej niejednorodnej echostrukturze - zapalenie.
     >Wymiary płatów po ok. 48x20x18mm. Cieśń o grubości 6mm

     >Nie zmierzyli dokładnie obu płatów

     no jestem w szoku, żeby coś takiego jak usg tarczycy zbadac tylko jeden płat, pierwszy raz po kilkunastoletnim pobycie na forum zetknęłam się z czymś takim. Ja osobiście poszłabym i zarządała powtórki badania zgodnie z zasadami, bo to taj jakby np zrobiono połowe usg np chorej wątroby... Odważysz się?

     Przeciwciała a-TPO oraz a-TG występują w różnych stanach zapalnych tarczycy, natomiast TRAB wysoki tylko w nadczynności w przebiegu GB (chociaż zdarza się w niskich normach, że i u części hashimotek)
     Przeciwciała to podstawa w przypadku stwierdzonego stanu zapalnego tarczycy na usg.
     • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 08.09.17, 11:35
      Napisane jest napisane płaty po ok. 40x20x18mm Czyli wywnioskowałam że oba są podobnej wielkości. Może ze zdjęcia można coś odczytać. Jakby któraś z dziewczyn się znała i mogła coś odczytać to tu jest: zapodaj.net/1c8470f1badba.jpg.html
      Mam jeszcze pytanko czy TRAb i a-tpo wystarczy czy konieczny jest też antytgsad?
      Pozdrawiam i Z góry dziękuje za odpowiedź
      • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 08.09.17, 12:45
       Przeważnie przy np hashimoto są obecne przeciwciała - a-TPO, czasami TYLKO a-TG, wtedy lekarze często nie diagnozują ewidentne Hashi.
       Czasami przeciwciał nie ma wcale, albo są akurat w zaniku. Wybór należy do Ciebie.
   • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 08.09.17, 20:03
    Jedno i drugie smile z tym, że w niedoczynności w przebiegu Hashimoto właściwie uzupełnia się to czego organizmowi brak - hormonu tarczycy, a syntetyczny hormon T4 - to taka forma protezy. w nadczynności GB hamuje się tarczycę i nadprodukcję hormonów.
    pytaj, pytaj
    • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 08.09.17, 20:53
     dziękiwink Przepraszam że tak napisze. Ale czyli z tego wynika że nie da mi nic wiedza jakie mam zapalenie. Skoro i tak sie go nie da wyleczyć ( leczy lekami na nadczynność ub niedoczynność, Nie ma leków na zapalenie????) . Tylko samopoczucie mi popsuje i bedę się bardziej martwić ( Im więcej tu na forum przeczytałam tym gorzej się zaczełam czucwink. Skoro lekarz będzie mnie leczyć na podstawie TSH, f4, f3 w moim przypadku na nadczynność na tą chwile.
     Wkórzajace jest -że jest bardzo mało enedrokrynologów i długie kolejki i na wizyte trzeba iść prywatnie i do tego badania za 200zł z usg pewnie z 300 wyjdzie ( a płacimy składki).
     Mam jeszcze pytanko o te przeciwciala czy jak je zrobie teraz to czy do grudnia trzeba powtarzać ( jak szybko sie to zmienia? czy sie wogóle nie zmienia). Nikogo nie chce urazić czy obrazić tylko tak wylewam swe żalewink Pozdrawiam smile Dzieki za pomoc.
     • laura.phys Re: czy mam nadczynność? 08.09.17, 21:43
      Przeciwciała raz wykryte w badaniu potwierdzają chorobę i nie trzeba ich powtarzać, chyba będzie graves to trąby robi się chyba w celu monitorowania przebiegu, ale dokładnie nie wiem bo mam hashi.

      Te badania- diagnostyka- są kluczowe do tego byś mogła normalnie żyć i nie miała w przyszłości poważnych powikłań. Myśle ze warto mieć dokumentacje w postaci wyników badań przeciwciał i poziomów hormonu, warto tez szukać lekarza który zna się na tych chorobach.
      • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 11.09.17, 10:31
       Badania to podstawa, powtórzę za Laurą smile

       >Nie ma leków na zapalenie????

       praktycznie nie ma, leczenie jest objawowe, ale zarówno niedoczynność nieleczona i nadczynność nieleczona to poważne sprawy robiące spustoszenie w CAŁYM organizmie, wielonarządowo, bo hormon tarczycy znajduje się we wszystkich narządach, tkankach, stąd tak wieloobjewowe problemy....
       Jest wiele różnych często wykluczających się prób objaśnienia przyczyn, ostatnia (na jaką trafiłam, bo może są jeszcze inne) jest robaczyca:

       forum.gazeta.pl/forum/w,24712,164251430,164251430,Robaki_pasozyty_list_otwarty_dr_OZIMKA_.html
  • patka25051990 Re: czy mam nadczynność? 11.09.17, 13:52
   Nie brac zadnych lekow -wyleczyc jelita i tyle w temaciesmile bo one stymuluja naszymi hormonami....jelita to poczatek wszystkiego smile Prosze mi zaufac pomoglam juz nie jddnej osobie z chorobami tarczycy. Sama wyleczylam sie dzieki diecie i produktach odbudowujacych flore jelitowa i uszczelniajacych jelita. Nigdy nie bralam zadnych lelow ktore przepisywali endykrynolodzy. Mialam GB wytrzeszcz
   Prawego oka problemy z sercem i nerwice. W tej chwili jestem zdrowa a wyniki po 2 miesiacach od zastosowania idealne smile w razie pytan prosze pisac pod e-mail pati25051990@gmail.com Pozdrawiam
   • hashitess post do usunięcia 11.09.17, 18:04
    patka25051990 napisał(a):

    > Nie brac zadnych lekow -wyleczyc jelita i tyle w temaciesmile bo one stymuluja nas
    > zymi hormonami....jelita to poczatek wszystkiego smile Prosze mi zaufac pomoglam j
    > uz nie jddnej osobie z chorobami tarczycy. Sama wyleczylam sie dzieki diecie i
    > produktach odbudowujacych flore jelitowa i uszczelniajacych jelita. Nigdy nie b
    > ralam zadnych lelow ktore przepisywali endykrynolodzy. Mialam GB wytrzeszcz
    > Prawego oka problemy z sercem i nerwice. W tej chwili jestem zdrowa a wyniki po
    > 2 miesiacach od zastosowania idealne smile w razie pytan prosze pisac pod e-mail
    > pati25051990@gmail.com Pozdrawiam


    to bardzo odważny wpis!!!!!


    po 2 m-cach diety
    Basedow się wyciszył!!!!!!!
   • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 13.09.17, 12:33
    >to bardzo odważny wpis!!!!!

    no właśnie, zbyt radykalny, a przecież tu są różne osoby. Na pewno mając co najmniej 3/4 tarczycy i wiedzę dzisiejszego dnia zrobiłabym wszystko co w mojej mocy, ala sama się zdiadnozowałam nie mogąc już po prostu tak dłużej żyć, z prawie całkowitym zanikiem tarczycy, z kikucikiem i w mojej sytuacji tyroksyna- T4 było objawieniem, przywróceniem mnie do żywych, do normalności, zmienił mi się cały świat, charakter.... Zawsze trzeba podchodzić indywidualnie, nie ma jednego przekazu dla wszystkich.
    Choć oczywiście przywrócenie właściwej flory bakteryjnej jest podstawą przy wszelkich chorobach, współczesna medycyna zabrnęła w ślepy zaułek w schemacie narząd - lek, a przecież choroba narządu jest chorobą całego układu, to tylko objaw większej całości.
    Teraz czytam sobie o medycynie XXI wieku, o medycynie holopatycznej smile która powstała wskutek sprzężenia fizyki kwantowej i medycyny klasycznej. Ciekawe, ale żeby zrozumieć trzeba mieć podstawy kwantowości.

    • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 13.09.17, 22:13
     Pewnie ze nalezy probowac dietą i dobrym nastawieniemsmile ja narazie czekam do konca miesiaąca i powtórze badania.
     Napiszcie jeszcze raz prosze w jakich normach powinnos być dobre TSH (1-2?) i o co chodzi z tymi procentami wyników f3 f4 powinny być zbliżone w górnych granicach procentów czy jak? Coś mam ostatnio ataki ziewania częstego picia i bólu gardła Nie wiem czy to leki tsrczyca czt przeziębienie. A co polecacie wykluczyć z diety? Sól jodowaną? Mleko?
  • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 22.09.17, 10:18
   Odebrał Anty-TPo i anty-tg sad Czekam na Trab a za tydzień zrobię komplet tarczycowy.
   Anty-TPO 58,8 [0-35]
   Anty-TG 580,1 [0-115]
   Co myślicie? Ewidentnie Hashimotosad
   Pozwolę sobie napisać na początku październikawink
   Pozdrawiam
  • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 02.10.17, 20:13
   Po odbiorze wyników byłam w szoku.
   Badanie po prawie miesiącu metizolu.
   TSH 40,58
   FT4 4,96 (-70,4%)
   FT3 2,16 (-25,4%)
   Odrazu poszłam prywatnie do endrokrynologa Kazała odstawić lek I wrócic po 6 tyg z nowymi badaniami
   Bo nic teraz nie wiadomo. Także znów czekanie z diagnozą.
   USG nie potrzebuje nowego Widocznie zdjecie jej wystarczyło. Ale jak będę mozliwość to zrobie.
   Pozdrawiam
   P.S.Jedyny plus to włosy mi mniej wypadają.smile
   • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 03.10.17, 19:37
    Już umówiłam się do tej lekarki i to nawet na nfzsmile Mam nadzieję że mi to TSh spadnie. ale że przez miesiąc aż tak urośnie nie przypuszczałam. Zle
    zrobiłam że nie poszłam do lekarza od razu Ale nie mogłam sobie w tamtym momęcie pozwolić. Przestrzegam innych nad leczeniem się tylko u lekarzapierwszego kontaktu. Na pierwszą wiytę z objawami po recepte badania tak Ale nie na dłuższą metę. Bo oni nie znają się na dawkowaniu.
    • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 04.10.17, 23:43
     MMoim zdaniem po zebraniu wszystkich badań masz Hashimoto jak drut i zacytuję Ciebie:

     > Poz i radiolog Przebąkiwał o Hashi ( mimo niskego tsh)

     >TSH 40,58
     >FT4 4,96 (-70,4%)
     >FT3 2,16 (-25,4%)

     straszna niedoczynność jatrogenna spowodowana niefrasobliwością lekarza, który zamiast zlecić komplet badań do diagnostyki tarczycy zastosował lek który stosuje się w nadczynności tarczycy i powoduje zahamowanie wydzielania hormonów. Dlatego namawiałyśmy do badań PRZED metizolem

     >Przestrzegam innych nad leczeniem się tylko u lekarzapierwszego kontaktu.

     TAK, sprawa dotyczy również i niestety wielu endokrynologów, trzeba nieraz wiele się naszukać zanim trafi się na łączącego wszystkie objawy, wyniki, Usg itp.
     Namawiam do USG mimo wszystko, nawet dla siebie samej. Po metizolu tarczyca ulega degradacji więc tym bardziej.
  • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 08.11.17, 11:59
   NO i niestety nie była to nadczynność A początek choroby Hahimoto. Po miesiącu od odstawienia Metizolu TSH spadło z 40,6 do 8,5.
   TSH 8,5 [0,27-4,2]; FT35,95 [3,1-6,8];Ft413,95 [12-22]
   Także organizm walczył ale nie do końcasad. Lekarz przepisał mi euterox 25N. Zaczęłam brać po mino moich wielkich obaw że to już do końca życiasad A może powinnam dać jeszcze organizmowi odpocząć i może nie byłoby niedoczynności. Niestety lekarz powiedział że nie ma takiej opcji. Na następna wizytę mam iść za 2,5 miesiąca i do tego czasu brać lek. Dziwne ze taką sama dawkę A w zasadzie nie wiadomo czy dobrą? Myślicie by zrobić badanie TSH za miesiąc i sprawdzić jak Euterox działa? Dobre rozumie ze jak będzie powyżej 3 czy mniej niż 0,4 to trzeba dawkę zmienić? Mam jeszcze do was pytanie co z lekami przeciwbólowymi jak ibuprom? BO aspiryny na noc w przypadku przeziębienia nie można brać? Biorę teraz na odporność D-Vitum Immuno Extra. Czy mam odstawić czy porostu brać o innej porze niż euterox? Co polecacie na odporność? tran? coś co można brać przy niedoczynności bez konieczności oznaczenia poziomu witamin we krwi?

   Pozdrawiam
   • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 09.11.17, 19:56
    A wogóle znalazła opis usg z 2008 jak leczyłam się na nadczynność:
    Płaty tarczycy o zaznaczonej niejednorodności echostruktóry z nieregularnymi nieznacznie hypoechogenicznymi obszarami. Obraz taki może świadczyć o podostere zapalenie tarczycy.
    Wymiary płatów 45x16x16. lewy-50x17x16. Cieśń o gr. 5mm.
    JAk patrze na to stare usg to już wtedy było hashii Czy to możliwe? Czyli nie brałam leków prawie 10lat nie będąc zdjagnozowana i dobrze sie czułam, tsh też dobre. To może nie powinnam brać ich teraz Bo tylko sobie szkodze? Czymożna mieć remisje niedoczynności? Czy kiedyśmi ten Euterox wycofają?
  • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 12.11.17, 20:04
   Pozwolę sobie zadać pytanie. Mam w styczniu zrobić wapń całkowity. Jak myślicie po co? I jeśli zaczełam suplemetować wit D 2000j. To powinnam ją odstawić 2 tyg przed by nie fałszować wyników czy juz teraz nie brać?
  • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 14.12.17, 18:39
   Od miesiąca biore Euthyrox25
   Nowe badania TSH 3,84 (0,27-4,2)
   FT3 5,04 (3,1-6,8) -52,43%
   FT4 18,57 (12,22)- 65,7%
   NIe jest dobrze ale i tak ciesze się że spadło z 8,5. Ale FT4 a zwłaszcza FT3 nie są dobre Co sądzicie o tych procentach?( jakie powinny być?) Wizyta do endo dopiero za miesiąc Ciekawe czy ten lek w dawce 25 coś jeszcze polepszy?
    • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 14.12.17, 23:45
     A jak Ty się czujesz z tymi wynikami:
     FT3 52,43%
     FT4 65,7%
     % są dobre, jak zaledwie na miesiąc z 25 tyroksyny, najmniejszą dawką wprowadzajacą smile
     w suplementacji dążymy do ok od 60% w górę, bo mniej więcej od takiej wielkości hashimotki czują zdecydowaną poprawę. Ja ok 80% muszę mieć obydwa.

     selen - do 4h po tyroksynie, najlepiej 200
     pozostałe co najmniej 4h PO tyroksynie

     >witD 1000

     ale jaka jednostka?
     • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 15.12.17, 08:28
      Dzięki wielkie za odpćowiedżsmile Samopoczucie mam o niebo lepsze. Choć nadal ma problemy z wstawaniem ( weekendy na złość wcześnie się budzęwink) I sennością w ciągu dnia. Zwłaszcza atakami ziewania i pragnienia po obfitym posiłku czy dużej ilości słodkiego. Psychiznie ok. Staram się ograniczać gluten (głównie kluski) ale bez chleba nie mogę. Zrezygnowałam z jogurtów i nabiału (jem w piątk) a meko zastąpiłam tym bez laktozy.
      Wit D to 1000j.m. Dzieki za pomoc w suplementacji. To zmienie kolejność selen rano A reszta po połudnu lub wieczorem. Omege zmniejsze do 1 tabletki bo mi cholesterol ładnie spadł no ale TSH też. Zauważyłam że FT3 nieznacnie spadło po miesiącu. A w styczniu ozywiście nie zrobie go bo mi lekarka zapisała tyko TSH i FT4. POZDRAWIAM
   • hashitess Re: czy mam nadczynność? 15.12.17, 12:18
    pytaniusa napisała:

    > Od miesiąca biore Euthyrox25
    > Nowe badania TSH 3,84 (0,27-4,2)
    > FT3 5,04 (3,1-6,8) -52,43%

    przy tak niskiej dawce l-tyroksyny powyższe badania
    mogą wskazywać na rzut choroby hashimoto.
    To również potwierdza Twoje samopoczucie.
    Musisz ten czas przeczekać bo niestety nie ma lekarstwa.
    Zażywasz magnez? On choć trochę pomoże podnieść samopoczucie.
    Jeśli tak, to napisz jaki i w jakiej dawce.


    > NIe jest dobrze ale i tak ciesze się że spadło z 8,5. Ale FT4 a zwłaszcza FT3 n
    > ie są dobre Co sądzicie o tych procentach?( jakie powinny być?) Wizyta do endo
    > dopiero za miesiąc Ciekawe czy ten lek w dawce 25 coś jeszcze polepszy?
     • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 15.12.17, 13:52
      NIe biorę magnezu. Przeciwciała robiłam w połowie września i było: Anty-TPO 58,8 [0-35]
      Anty-TG 580,1 [0-115].
      iorę tylko to:
      Po 30-40 min od Euthyroxu do śniadania:
      1 tab. Omega Forte Nutro Pharma, 1 tab.Solevitum D3 1000j.m., 1 tab, Skrzyp zbambusem.
      Do kolacji/obiadu: 1 tab. Omega Forte Nutro Pharma, 1 tab. Rutinovit C Olimp 250 mg vit C( pierwsze 3 tyg była vitC 1000), 1 tab. Selen 100mikrog.
      Jaki magnes polecasz i wjakiej dawce bo nie określałam poziomu Wszystko stopniowosmile
      Za miesiąc mam tez zrobić przepisany wapń całkowity.
      • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 23.01.18, 21:20
       Od 8 listopada biorę Euthyrox 25 Właśnie zrobiłam nowe badania"
       TSH 3,55( 0,27-4,20)
       FT4 1,33 (0,93-1,70)
       Wapń 9,78 (8,6-10)
       Suplementowałam witamine D 2000 j.m miesiąc A potem 1000j.m a po 10 dniowej przerwie zrobiłam Wit D3 28 (stężenie niewystarczające). Lekarka powiedziała że mogę brać 2000 j.m aż do wiosny/lata?
       Euthyroxu mi nie podniosła bo uważa że jest w normie (gdybym starała sie o dziecko to co innego) I mam brać to 25E do czerwca. Co myślicie że powinnam zrobić?
       Co polecacie na wypadanie włośów? Jakie badania pod tym kontem zrobić? Czy ten wapń nie za duży?
       • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 24.01.18, 01:22
        Przelicz proszę na % ht.
        Co do D3 przeczytaj wpis qwerty090 z 09.07.13

        forum.gazeta.pl/forum/w,24712,144724172,144724172,Tezyczka_dzieki_Natder_Objawy_.html#p145610342

        2000 jednostek to zaledwie dawka podtrzymująca już dobry poziom.
         • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 28.02.18, 22:11
          Witajcie
          Byłam na usg i powiem że jestem pod wrażeniem lekarza który je robił bardzo dokładny i wnikliwy opis.
          Płat prawy 14x18x ok.50mm, płat lewy: 13x20xok. 50mm ( w kalkultorze wyszła mi objetość 12,8ml czyli z tego co czytałam za mało). Trczyca wykazuje niejednorodną, hipoechogeniczną strukturę, bez ewidentnych zmian ogniskowych.Wbdaniu PD przepływy naczyniowe obniżone.
          Poniżej cieśni znajduje się wezeł chłonny o Przekroju:6x3,5mm. Poniżej dolnego bieguna PL znajduje sięwęzeł chłony o przekroju:5 x6,5mm. Co myślicie o tych wynikach? Czy konieczna jest szybka wizyta lekarska ? bo mam się zgłosic w czerwcucrying Dla przypomnienia wynik TSH z 2301 to 3,55 na Euthyroxie 25.
           • muktprega1 Re: czy mam nadczynność? 01.03.18, 01:36
            Wujek google powiedział, ze powyzej 10 uważa się za powiększone. Myślę, że lekarz po prostu bardzo dokładnie i ewentualnie dla przyszłego porównania zbadał i węzły smile

            > nadczynności niestety czy stety nie mam

            tak podejrzewałyśmy i zachęcałyśmy do pełnej diagnozy smile
            Niestety nie da się zmienić tytułu.
            • pytaniusa Re: czy mam nadczynność? 06.04.18, 20:20
             Witam Was,
             Postanowiłam zrobić sobie kilka badań. Z ciekawszych:
             EOS 6,9% (1-5)
             Żelazo 93 (50-170) to 36%
             Ferrytyna 31, (10-91) to 7,6%
             Glukoza 89 (70-99) to 66%
             wit B12 191 (187-883) to 0,6%
             kwas foliowy 2,89 (4,6-18,7)crying
             TSH 1,91 (0,35-4,9)
             FT3 4,21 (2,63-5,7) to 51,5%
             FT4 12,72 (9-19) to 37,2%sad
             Dodam że badania bez tabletki a tak to nadal dawka 25.
             Co myslicie o tej ferrytynie/żelazie? bo B12 i kwas foliowy ewidentnie musze suplementować / dostarczyć ale w jakiej dawce?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka