Dodaj do ulubionych

Jutro MOJA CHWILA PRAWDY!

10.07.08, 19:26
Rano ide na USG i strasznie sie denerwuje. W ostatniej nieudanej
ciąży usłyszałam ze pęcherzyk leży zbyt idealnie, że to
nieprawdopodobne, noooooo i tydzień później popłynęłam i tyle. Już
nie wiem co chce usłyszec, jak dobrze to podejrzane, jak źle to źle.
To bedzie 6 tyg, wg moich obliczeń wiec licze tylko zobaczyć
kropeczke, choc lekarz do którego ide ma najlepszy sprzet do usg na
pomorzu wiec jak sie da to bedzie 3D. Boże prosze o tetno!




Obserwuj wątek
    • gatta28 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 10.07.08, 19:33
      Oli, będę trzymać kciuki!
    • bushko Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 10.07.08, 19:33
      Spokojnie... trzymamy kciukiwink))

      Bushko...
    • e-dziunia Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 10.07.08, 19:57
      zaciskam łapki i nie puszczę!
      • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 10.07.08, 20:35
        Napiszę jak poszło dopiero ok. 12, bo wtedy powinnam wrócić do domku.
        • martucha90 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 10.07.08, 21:20
          Powodzenia!
          • mjulka Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 10.07.08, 22:47
            musi być dobrze!
    • lilith76 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 10:14
      Będzie dobrze smile
      • dabrowianka21 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 10:41
        hej hej!

        ja też trzymam swoje kciuki smile
        Bedzie ok.
        • agi_78 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 10:56
          Oli trzymam kciuki
    • mmisiaaa Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 11:17
      Trzymam kciuki!!!
    • dottie001 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 11:24
      czy wiemy coś co u Oli?
      • po_trzydziestce1 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 14:31
        Kurczę, długo każesz nam czekaćsmile
    • mjulka Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 16:09
      oj starasznie długosad

      wszystko Ok?
      • bushko Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 19:04
        No i co z Oli??????????? Mi net zaraz siądzie i się nie dowiem...;-
        ((( Mjulka wyslij mi na komórkę jak już będzie wiadomo... plisss...

        Bushko...
        • oli.2 :-( 11.07.08, 19:37
          I co ja mam wam napisać/? Jest pęcherzyk, nie ma
          zarodka ..............sad(((((((((((((((((((( brak mi słów
          • mamaruda Re: :-( 11.07.08, 19:48
            Słońce mocno Cię przytulam, nie wiem co powiedzieć sad((
            • oli.2 Re: :-( 11.07.08, 20:12
              Czuję się mocno ciązowo, mam mdłości, tkliwe piersi strzelanie w
              podbrzuszu, z resztą beta rośnie wzorowo. Pęcherzyk pokaźny, ale
              pusty. Lekarz mówi że możliwe ze dzidzia jest młodsza, ale jak na
              razie jej nie widać. Z tego co zaobserwowałam owu miałam 4 dni
              później niź normalnie. Ale to i tak nic nie tłumaczy................
              Lekarz powiedział kilka słów" jest pęcherzyk, nie ma zarodka, czy
              mają państwo jakieś pytania" . I wtedy zrozumiałam go.
              Dzwoniłam do przyjaciela gina i powiedział zebym przyjechała do
              niego na USG za tydzień, będziemy szukać kropeczki.
              Jak ja nie cierpie tej niepewości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              bezradności! to nie tylko czekanie, widzimisie ze chce zobaczyć cuda
              na kiju. Ja chce tylko wiedzieć czy to ma sens
              • mamaruda Re: :-( 11.07.08, 20:23
                Kochana, ma sens! Proszę nie poddawaj się, wiem że to trudne. Trzymam mocno
                kciuki żeby okazało sie że dzidzia jest tylko jeszcze malutka.


    • chealsyka27 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 20:10
      Oli....tak bardzo mi przykrosad(((((
      dlaczego szczescie jest tak kruche???sad(((
    • chealsyka27 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 20:16
      czyli jest jeszcze szansa? moze faktycznie ciaza jest
      wczesniejsza....
      modle sie...o cud...,cud życia...
    • uccellino Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 20:47
      Ja to chyba nawet nie wiem, co powiedzieć...
      Może mi ktoś wytłumaczyć, na czym taka historia polega?
      Jakie szanse?

      Oli, czego Ci teraz potrzeba? Czy misja może jakoś pomóc?
      • viktoria1980 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:08
        Oli piszesz 6 tygodni... ja byłam w zeszłym tygodniu na usg jak było 5 tygodni i
        6 dni, i na jakimś super sprzęcie wyszło owszem jajko, a środku podejrzenie,
        napisane było że jest możliwość ale do końca nie jest pewne zarodek, albo co
        innego, miało to 1,6 mm. W tak wczesnej ciąży każdy dzień to różnica prawie 1
        lub 2 mm - tak wydedukowałam, czyli jednego dnia jest a dzień wcześniej mogło
        nie być. Tym bardziej że piszesz o opóźnionej owulacji. Naczytałam się w necie o
        wielu pustych jajach które potem puste nie były. Kochana moja wiem że jest Ci
        cieżko, ale nie stresuj się bardzo, bo dla mnie to jeszcze jest nadzieja, poza
        tym ja wierzę w cuda i będę się o tą Twoją Kropkę dziś modlić, obiecuję...
        • oli.2 Kochane 11.07.08, 21:16
          Dziękuję za ciepłe słowa wszystkim moim pocieszycielkom.
          Gosiu, cieszę się ze Wiktoria duża i z pięknym serduszkiem. Dziękuję
          za modlitwę.
          Mam w opisie z USG- pęcherzyk ciązowy 18x10mm z ciałkiem żółtym 3mm.
          O co chodzi z tym ciałkiem? to dobrze ze jest? Ty Gosiu taka
          wyedukowana, może podpowiesz? A moze jest jeszcze jakaś
          pilna "studentka" medycyny ?
          • uccellino Re: Kochane 11.07.08, 21:19
            > O co chodzi z tym ciałkiem? to dobrze ze jest? Ty Gosiu taka
            > wyedukowana, może podpowiesz? A moze jest jeszcze jakaś
            > pilna "studentka" medycyny ?

            No widzisz, nawet Ty nie rozumiesz, czemu dziwisz się mnie?
            Chciałam, żeby ktoś mi wytłumaczył, jak czesto zdarza sie taki pusty
            pęcherzyk, dlaczego, jakie szanse, że to pomyłka... Nie złość się...

            Proponuję zapostowac do Memphis na WO - jest lekarką. Zaraz
            sprawdze, czy jest.
          • memphis90 Re: Kochane 11.07.08, 21:58
            Pęcherzyk żółtkowy powinien być w pęcherzyku ciążowym na wczesnym etapie ciąży,
            to bardzo dobry objaw. I bardzo zły, jeśli tego pęcherzyka nie ma, wtedy
            wiadomo, że ciąża od początku rozwija się źle. W 6tc można już z reguły
            uwidocznić zarodek, ale czasem się nie udaje. Poczekaj jeszcze kilka dni, może
            rzeczywiście zarodek jest młodszy, może troszeczkę się spóźnił, wreszcie- sprzęt
            mógł nie wychwycić kuleczki, która na tym etapie jest naprawdę maleńka! USG jest
            b. przydatnym sprzętem, ale ma swoje ograniczenia- a w Polsce często aparaty są
            stare, używane, kupowane na zachodzie gdzie lekarzy stać na sprzęt nowszy.
            Trzymam kciuki- nic nie jest jeszcze przesądzone! Na forum przewijały się
            wielokrotnie wątki, w których zarodek pokazywał się nagle po kilku dniach lub
            podczas badania na innym sprzęcie i przez innego lekarza.
      • oli.2 Do uccellino 11.07.08, 21:11
        Hmm prosze powiedz czego nie rozumiesz? Dlaczego ja musze tyle
        doświadczać? dlaczego nie umiem być mamą brzuchatką? Ja też nie
        rozumiem.......sad((((((((((

        Chyba potrzeba mi nadzieji, choć nie rozbuchanej bo ta huśtawka może
        mnie zabić.
        Jest jakaś tam nadzieja że za tydzień znajde na USG dzidzie w
        pęcherzyku, wtedy bede sie martwić czy zdrowa skoro taka
        późna.........
      • ula_pl Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:37
        Podstawowe pytanie Oli - kiedy miałaś ostatnia @? A owu?
        Zrobienie bety niczego tutaj nie wniesie.
        Jesli lekarz jest dobrym specjalistą od usg to prawdopodobnie zawiązał się pusty
        pęcherzyk ciążowy bez struktur zarodka.Sprawa zupełnego przypadku,bez wpływu na
        kolejne ciąże.
        • uccellino Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:38
          > Sprawa zupełnego przypadku,bez wpływu na
          > kolejne ciąże.


          Sorry, ale TO jest kolejna ciąża. Myślę, że już wystarczy.
          • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:41
            ostatnia@ 29.05, wyliczana owu 10.06, zaobserwowana owu 14.06
            • ula_pl Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:45
              Oli,powiem Ci tak kochana: dobry lekarz mający dobry sprzęt powinien juz
              zobaczyć zarodek.Moze niekoniecznie bijące serduszko,ale zarodek tak.
              Nie jestem wszechwiedząca i nie wiem co sie wydarzy,ale nie miej zbyt dużych
              nadziei.Ogromnie mi przykro,naprawdę,ale przy 18-mm pęcherzyku zarodek powinien
              być widoczny.
              • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:48
                Rozumiem cie. Pozwole sobie zostawić cień nadzieji z uwagi na to ze
                mój przyjaciel gin (inny niz ten co badał) twierdzi ze zna puste
                pęcherzyki 30mm które się urodziły rózowiutkie po 9 mcach
                • uccellino Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:49
                  > cień nadzieji

                  To chyba będzie dobry rozmiar nadziei...
                  Nie chciałaś mieć dużej - ale miej mocny, wyraźny cień smile
                  • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:55
                    o tak , Cień to będzie drugie imię tego dzidziusia wink
                • ula_pl Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:52
                  Trzymaj się Oli.Będę zaglądała i oby Twój pęcherzyk także okazał się różowiutkim
                  bobasem smile
                  • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:55
                    Dziękuję
                    Pozdrawiam
          • ula_pl Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:41
            Co nie zmienia faktu,że wpływu na kolejne ciąże jednak nie ma.
            • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:44
              zarówno lekarz jak i sprzęt doskonały, najlepszy w 1 mln
              aglomeracji. Powiedział ze to niepokojące ze jeszcze nie widac
              zarodka, ale nie powiedział ze to koniec ciązy.
            • uccellino Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:44
              Nie zmienia, ale zabrzmiało sucho.
              Pamiętaj, że jesteś na forum dla niepłodnych.
              Tu każda ciąża to wychuchany skarb, a od nastepnej mogą dzielić
              długie miesiące...

              Witamy tak czy inaczej smile))
              Bo chyba wcześniej nie zaglądałaś...
              • ula_pl Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 21:50
                Zauważyłam gdzie jestem.
                Mówię za konkretnie? Nie umiem inaczej.To przykro mi,już sobie idę.
                • uccellino Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 22:10
                  > Mówię za konkretnie? Nie umiem inaczej.To przykro mi,już sobie idę.

                  Nie no, wracaj smile)
    • uccellino SMS od Bushko do Oli 11.07.08, 21:23
      "Niech Oli jeszcze bete zrobi ze dwa razy, czy przyrasata. Jak
      kiepski sprzęt albo lekarz, to beta pokaże"
      • viktoria1980 Re: SMS od Bushko do Oli 11.07.08, 21:33
        Oli no u mnie też prawi w 6 tygodniu był ten pęcherzyk i ciałko żółte, a zarodek
        to był taki tyci że to tylko podejrzenie było. Gdzieś czytałam w jakimś poście
        że puste jajo to w większości przypadków jest zupełnie puste, tak to opisują
        dziewczyny i nie piszą o ciałku żółtym. Jak przyjąć te kilka dni opóźnienia
        owulacji to ten zarodek może się w każdej chwili pojawić, przeważnie jak beta
        jest, będzie ok, to pewnie znaczy że gdzieś już tam jest tylko potrzebuje
        jednego lub kilku dni. Już posłałam modły za ten zarodek do Matki Bożej
        Leśniawskiej, ja się ostatnio z nią nagadam smile
        • oli.2 Re: SMS od Bushko do Oli 11.07.08, 21:39
          Wiem Gosiu ze dużo ostatnio z Matką Bożą Leśniawską rozmawiasz. No i
          są efekty, sliczna Wiktorka z serduszkiem, nie ma lepszego prezentu.
          Szukam własnie jakiegoś info o ciałku żółtym, czyli edukuje się.
      • oli.2 Re: SMS od Bushko do Oli 11.07.08, 21:35
        Dzięki za sms od Bushko!
        Lekarz powiedział ze nawet jak dzidzi nie bedzie to beta może dobrze
        przyrastać jeszcze przez jakiś czas. wiec to nie jest miernik, jeśli
        dobrze wzrasta. Oczywiście znam temat, z własnego doświadczenia, co
        jeśli źle przyrasta.
        Uccellino nie złoszczę się, co najwyżej smucę się.
        • asica.p Re: ola!!! 11.07.08, 21:43
          mocno Cie przytulam i bede trzymala kciuki ,zeby Groszek jednak byl
          i zaczal dobrze rosnac.przytulam
    • zosienta Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 22:04
      Oli,
      Bardzo Cię przytulamy, bo to będzie trudny tydzień, ale oby następny
      był lepszy. Pamiętaj, że nie wystkie zarodki rosną tak samo, może u
      90% już widac, więc lekarz twierdzi, że "powinno", a nie "musi byc"
      widac, więc może Twój groszek jest nieprzeciętny. Bardzo Ci tego
      życzę.

      ----
      Moje starania z wykresem ff
      • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 22:09
        Bardzo ci dziękuję za te miłe słowa smile
    • chealsyka27 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 22:13
      Oli naprawde prosze uwierz ze to nie koniec...smile))
      wymodlimy tego Groszkasmile) a jak bedzie trzeba to i na pielgrzymke
      sie wybierzemysmile!
      • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 22:18
        Baardzo dziękuję
        Już troszkę wierzęwink
    • uccellino Widziałyście???? 11.07.08, 22:23
      Wykasowali mnie na WO!!!!
      Bo zawołałam Memphis po imieniu na pomoc!
      Nastepnym razem zapytam, "czy jest na sali lekarz"...
      No kurde!
      • oli.2 Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:26
        Uccellino widze ze walczysz dziś o moje dobro jak lwica. bardzo ci
        dziękuję i mocno ściskam
        • uccellino Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:27
          Bo naprawdę uważam to za przesadę. Może warto najpierw zajrzeć i
          sprawdzić, w jakiej sprawie to wołanie. Nie pytam o najlepszy kolor
          firanek do garderoby!...
          • mamaruda Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:36
            smile))))
      • mamaruda Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:26
        no właśnie wysłałam Ci wiadomość na priv, w szoku jestem. nie wiedziałam co Ty
        im takiego napisałaś na WO że aż taka reakcja
      • chealsyka27 Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:27
        Jak to wykasowali, a niby dlaczego???
        • uccellino Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:28
          Ośmieliłam się w tytule wątku zawołać konkretną osobę...
          • chealsyka27 Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:29
            Widze, przeczytalam... ehh rece opadajasmile
          • oli.2 Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:29
            Dostałaś odp na WO. Czytałaś?
            • uccellino Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:31
              Widziałam. Nic już nie powiem...
              • uccellino Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:41
                I proszę, nie piszcie do mnie prywatnych wiadomości na forum ;-//

                [...], bardzo słusznie, że napisałaś mi maila. Nie mogę powiedzieć,
                do kogo teraz piszę wink
                • mamaruda Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:48
                  ale mnie rozbawiłaś, że aż M. przybiegł sprawdzać co się dzieje, dlaczego się do
                  monitora śmieję w głos


            • bushko Re: Widziałyście???? 11.07.08, 22:49
              Udało mi sie wreszcie zalogować i wejść na stronę... dzięki
              Uccellino za info i przekazanie Oli smsa... kochana jestes...wink

              Oli, po pierwsze nie zamartwiaj się...wiem łatwo powiedzieć...ale
              widzisz ja bardziej wierzę w Boga niż w lekarzy, usg, betę... i bede
              wierzyc w Twojego Groszka do końca, aż za 8 miesięcywink)) Jeszcze
              nic nie jest przesądzone... prosze nie martw sie... Przytulam
              mocno...

              Kto proponował pielgrzymke...? Mi się marzy San Giovanni Rotondo...
              do Ojca Pio wink Tam jeszcze nie byłam, a byłam w różnych swiętych
              miejscach....;-DDD i do Rzymu... hm byłam tam i na audiencji u JP2,
              ale jeszcze nie byłam u Jego grobu... a bardzo bym chciała... Także
              jak wymyślicie pielgrzymkę to ja bardzo chętnie... tylko może nie
              autokarem...jakoś boję sie autokarów ostatnio;-(((

              Pozdrawiam wszystkich... Oli, Victoria, Edziunia, Madzialena, Kajax
              trzymajcie się...

              Bushko...
              • chealsyka27 Re: Widziałyście???? 11.07.08, 23:31
                Ja proponowalam pielgrzymkesmile
      • uccellino Cały wątek skasowała... ;-)) 11.07.08, 23:22

        • mamaruda Re: Cały wątek skasowała... ;-)) 11.07.08, 23:25
          chyba ma dzisiaj PMS, teraz na jakiejś biedniej dziewczynie się wyżywa
          • mjulka Re: Cały wątek skasowała... ;-)) 11.07.08, 23:26
            moja noga więcej na WO nie postaniesmile
          • uccellino Re: Cały wątek skasowała... ;-)) 11.07.08, 23:26
            Na jaką okoliczność?
    • mjulka Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 22:39
      Oli, zmartwiłaś mnie baaardzo, ale przeczytałam wątek od deski do
      deski (i na WO też zajrzałamsmile) i wstąpiła we mnie nadziejasmile
      Jestem pewna, że sprzęt był marny, albo źle owu sobie
      zaobserwowałaś, albo jak Zosienta pisała, ten Twój Groszek specjalny
      jestsmile(to już na pewno!)
      Ściskam nie za mocnosmile i myślę o Was!
      • uccellino Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 11.07.08, 22:43
        Dobrze, że jesteś Boski Adminie - możesz mnie rozstrzelać wink))

        Dobra, już przestaję... smile
        • asica.p Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 12.07.08, 00:37
          a oswiecicie mnie co to WO???
          • oli.2 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 12.07.08, 09:07
            WO- W oczekiwaniu
            Pozdrawiam wink
      • justmaga Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 12.07.08, 10:58
        Oli ja tez mysle ,ze nalezy poczekac.... Za pare dni bedziemy sie
        martwic .. albo swietowac... Moje modlity zrobily sie juz strasznie
        dlugie bo prawie co dzien jakas nawoa misjonarke dodaje smile)
    • skomroch1 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 12.07.08, 13:42
      Przegrzebałam moje papiery i doszukałam się:u mnie usg było robione w poł.7 tyg.
      i obraz "ze słabo widocznym zarodkiem w pęcherzyku o crl 8.3 mm."z tej ciąży,
      mojej trzeciej urodził się mój pierwszy syn.Myślę, że parę dni wcześniej nie
      byłoby nic widać. A ciałko żółte to struktura będąca odżywką dla rosnącego
      zarodka, niezbędna do jego przetrwania przed wykształceniem sie pępowiny.Coś jak
      żółtko w jajku, potrzebne do rozwoju pisklęcia.Nie trać nadziei,może wszystko
      będzie dobrze.Trzymam kciuki z całych sił.
    • koralik00 Re: Jutro MOJA CHWILA PRAWDY! 12.07.08, 19:19
      Oli trzymam mocno kciuki za twojego groszka i mocno wierze ze bedzie
      dobrze. Moj Michalek tez jako groszek nie za bardzo posuwal sie do
      przodu i ciagle odejmowali mu kilka dni az w koncu zaczelam krwawic
      i myslalam ze to koniec. Ale zamiast tego na usg zobaczylam
      najcudowniejszy widok - bijace serduch smile) Przeszlam przez to samo
      co ty, ale ratowalo mnie to ze nie mialam takiej wiedzy na temat
      tych wszystkich rozmiarow wyliczen itp... To chyba najbardziej
      zabija nasza radosc z zajscia w ciaze, ze ciagle sie martwimy czy
      aby nasza Dzidzia rozwija sie prawidlowo, bo przeciez w jakiejs
      ksiazce napisano lub ktos tam powiedzial ze powinno byc tak i tak.
      Wydaje mi sie ze co do tego nie ma reguly - kazde Dzieciatko jest
      inne. Moj Misiek przez caly monitoring ciazy byl zawsze o jakies 2 -
      3 tyg mniejszy niz powinien, a pozniej po porodzie ogledziny lozyska
      wskazywaly ze termin byl ok ale Misiek nie za bardzo chcial rosnac.
      Urodzil sie wazac 2954 ale po dwoch miesiacach nadrobil tak wage ze
      byl jednym z najwiekszych dzieciakow, nie mowiac juz o tym jaki mi
      sie udal zdrowy, silny i ruchliwy. Dlatego powtarzam - nie ma na tio
      reguly!!! Nie wiem jak bedzie z twoim groszkiem ale na razie staraj
      sie nie przejmowac statystykami - a ja bede mocno trzymac kciuki smile))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka