Dodaj do ulubionych

O obwodnicy

18.04.06, 14:00
Czy orientujecie sie, jak sie posuwaja prace nad obwodnica? Na kiedy
planowany jest koniec inwestycji?

Ja nadal nie moge przywyknac do widoku ogoloconej z drzew drogi w Mietnem :)
Obserwuj wątek
    • to.ja.rutka Re: O obwodnicy 18.04.06, 14:02
      koniec inwestycji przewidziany jest w okolicach końca 2007 roku. Przynajmniej
      takim terminem zobowiązane są firmy w umowie. (wiem, że strasznie
      niegramatycznie, ale pewnien szaleniec mi przeszkadza - uciekam)
        • micho77 Re: O obwodnicy 18.04.06, 14:34
          Moim zdaniem zyska spokój - korki w szczycie komunikacyjnym są naprawdę
          makabryczne.
          Stracić może, ale chyba nie za dużo: może stacje paliw, sklepy spożywcze. Bo
          podejrzewam, że Ci "przejezdni", którzy mieli w Garwolinie upatrzone sklepy
          np.odzieżowe i tak zajada do nich na zakupy - przecież po powstaniu obwodnicy
          przejazd przez Garwolin nie będzie już taką mordęgą.
          Nie straci raczej branża żywieniowa - bo oprócz zasłużonego Smakosza :),
          miejsca, gdzie zatrzymują się przejezdni nie ma. Chyba, że może w "Asie"?
          Pozdrawiam
          Micho
          • dagg Re: O obwodnicy 18.04.06, 14:46
            A co to jest As?

Moim zdaniem przejezdni, ktorzy zajada beda ciagle ci "starzy", nowi nie beda
            naplywac, bo komu sie chce zajezdzac do miasteczek na trasie? Czyli stopniowo
            bedzie mniej potencjalnych kupcow. Czy to moze spowodowac, ze ceny w G zmaleja?
            • andy1976 Re: O obwodnicy 18.04.06, 19:48
              Ja bym się nie odważył na tak dalece idącą analizę SWOT dla naszego lokalnego
              biznesu...straci czy zyska...?? Jeśli miałbym już oceniać tak ogólnie, to
              myślę, że jednak zyska. Wszak "od zawsze" szlaki komunikacyjne były gwarantem
              rozwoju. A jeśli chodzi o "zajezdzanie" to niestety Garwolin nie ma czym
              zachęcić. W takiej Wielkopolsce jest np. masę miasteczek o podobnej wielkości i
              historii co Garwolin. Jednak tam zachowały się skwerki, ryneczki a przy nich
              przynajmniej kilka ciekawych knajpek, muzea etc. Oczywiście kilka bombardowań
              podczas II wojny światowej zrobiło swoje.
              Konkludując, nie widzę zagrożeń ze strony obwodnicy. Wręcz przeciwnie.
              Dotychczas wszystko skupiało się wokół ulic Kościuszki, Lubelskiej, bo to było
              ścisłe centrum. Teraz jest szansa na drugie centrum wokół obwodnicy.
              • micho77 Re: O obwodnicy 19.04.06, 08:14
                Witam,
                Ja się odważam. Przecież to tylko moje gdybania - z góry uprzedzam, że żadnym
                specjalistą nie jestem, wykształcenie mam typowo techniczne ;) - nie wiem co to
                znaczy SWOT :)
                Myślę, że drugie centrum wokół obwodnicy raczej nie powstanie, gdyż jego rozwój
                będzie mocno ograniczony ilością zjazdów, a te będą chyba 2, jeśli dobrze
                pamiętam. Chyba, że mamy na myśli obsługę przejeżdzających, czyli stacja paliw,
                myjnia, może fast-food czy nawet restauracja.
                Do dagg - "As" to budynek handlowo-usługowy między PKO BP a MJM przy Kościuszki.
                Pozdrawiam
                Micho
                • dagg Re: O obwodnicy 19.04.06, 10:47
                  Dzieki za informacje Micho :)

Z tego co mowia sprzedawcy ze sklepow z np. konfekcja, bardzo duzo osob z
                  Warszawy, jadacych na dzialki, robi u nich zakupy. Jest to wygodne, bo w
                  krotkim czasie mozna obejsc wieksza czesc miasta z atrakcyjnymi sklepami. Jadac
                  na dzialke sa nastawieni na zakupy w Garwolinie.
                  Mysle, ze przez obwodnice Garwolin straci potencjalnych nowych kupujacych.
                  Oczywiscie ja tez jedynie gdybam i na to sie odwazam, ale tak jak Micho nie
                  jestem specjalista w tym temacie, ba, nawet nie mam wyksztalcenia technicznego!
                  • beti76 Re: O obwodnicy 19.04.06, 10:59
                    A co z mającą powstać przy obwodnicy Garwolińską Strefą Aktywności Gospodarczej?
                    Wydawało mi się, że widziałam jadąc w stronę Miętnego jakąś tablicę
                    informacyjną. Zresztą od jakiegoś czasu trwają rozmowy "na stołkach" na ten temat.

Gdyby ta inwestycja ruszyła i powstała GSAG to w tym momencie można mówić o
                    dobrodziejstwie obwodnicy w postaci kapitału zewnętrzego i nowych miejsc pracy.

Co do klientów - czy rzeczywiście przejezdnych tak wiele przybywa? Pamiętam
                    swoje przejazdy przez Białobrzegi - TRAGEDIA!!. Jedyne miejsce gdzie mogłam
                    zostawic pieniądze to była Pizzeria, i po powstaniu obwodnicy też tam
                    zostawiłam. Więc nie wydaje mi się że przejezdni nabywcy tyle zostawiają w
                    Garwolinie. Raczej z wiadomości net-owych częściej narzekają niż się zatrzymują.
                    • jolla78 Re: O obwodnicy 19.04.06, 13:43
                      A ja dodam od siebie, że w okolicach dawniej przeze mnie zamieszkiwanych,
                      czytaj Sulbiny - praca w sprawie obwodnicy wre. Jestem tam przeciętnie co dwa
                      tygodnie. Cały czas i to dosyć szybko praca się posuwa - budują już tam nawet
                      słupy pod coś w rodzaju estakady. Termin podany w którymś poprzednim poście
                      jest podobno realny i prawdziwy. Jeśli tak to będzie szybko szło, wybudują w
                      terminie. Niestety, sama mam znajomych którzy nie mają jeszcze uregulowanych
                      spraw z wykupieniem gruntu. Ludzie się podobno chandryczą. Więc istnieje
                      prawdopodobnieństwo przestoju.
                      Pozdr,
                      J.
                      • andy1976 Re: O obwodnicy 19.04.06, 23:12
                        No to kiepskie wieści z tym prawdopodobieństwem przestoju. Z jednej strony
                        takie sytuacje wkurzają, bo przecież taka obwodnica to dla wszystkich. Z
                        drugiej jednak każdy ma prawo w jakimś stopniu decydować o swojej własności a
                        jeśli ma ją stracić, to powinno się to wynagrodzić. Wszystko jest kwestią
                        negocjacji. Przy okazji, taka ciekawostka. Podczas świątecznej wizyty
                        dowiedziałem się, że była niedawno wystawiona na sprzedaż działka przy
                        cmentarzu za cenę 150 PLN za 1 m kw. !!! Za taką cenę można kupić działkę w
                        podwarszawskich Łomiankach czy Konstancinie. Garwolin w cenie , nie ma co hi hi
                        hi.

pozdr.
                      • mtrzaskalska7 Re: O obwodnicy 25.04.06, 13:06
                        Co do przestoju, to nie byłabym taka pewna. Infrastruktura rozwija się od kilku
                        lat bardzo intesywnie w dużym stopniu dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Są
                        plany, są terminy; jeśli nie dotrzymuje się terminów czy planów - nici z kasy.
                        To tak w dużym skrócie.
                        Dlatego nie byłabym pesymistką :)
        • sloggi Re: O obwodnicy 27.05.06, 12:22
          dagg napisała:

>
          > Myslicie, ze miasto straci na obwodnicy? Zyska wiecej spokoju, ale straci
          > przejezdnych ktorzy lubia zrobic zakupy tam, gdzie taniej...

Na przykładzie Łomianek można zauważyć, że miasto uspokaja się, a handel nie
          traci, bo tranzyt rzadko robi postoje w dużych miastach.
      • kemot678 Re: Kontynuując :) 08.05.06, 17:05
        Praca wre, najbardziej prace przy budowaniu wiaduktów posunięte są na trasie do
        Wilgi i Górek. W Sulbinach i koło Interdruku dopiero zrobili objazdy do budowy
        wiaduktów. Sama obwodnica chyba najbardziej posunięta technologicznie jest za
        oczyszczalnią gdzie trzebabyło podobnież wybrać nawet do 1.8m torfu i uzupelnić
        piaskiem. Na większej części jest już zebrana wieżchnia cześć ziemi. Często
        jeżdzę rowerkim i obserwuje jak prace się posuwają.
        Pzdr
        Banan1974
      • mtrzaskalska7 Re: Kontynuując :) 08.05.06, 18:40
        dagg napisała:

> A co wiecie na temat budowy drogi ekspresowej Garwolin - Warszawa?

To obecna nie jest ekspresową? Ma być coś jeszcze? To ja nie w temacie jestem -
        może ktoś coś napisze. Choć niezbyt na to liczę, bo to forum takie coś niemrawe
        jest...

Martyna
        • dagg PODOBNO 09.05.06, 11:53

(bo nie znam szczegółów) ma być ekspresowa - 2 pasy w obie strony. Podobno
          obwodnica tak jest budowana, żeby już pasować do tej ekspresowej. Byłoby
          super... Możnaby mieszkając w Garwolinie szybko dojechać do pracy w Warszawie.
          Ale skoro nikt z Was o tym nie słyszał...
            • kemot678 Plany ... 10.05.06, 09:51
              Ma stronach ministerstwa transportu i budownictwa jest rządowy program budowy
              dróg i autostrad. W planie jest:
              "Pod koniec 2009 roku w Polsce będzie 1100 km autostrad i 850 km dróg
              ekspresowych, wśród nich:
              -S17 z Warszawy do Garwolina, "
              www.mtib.gov.pl/moduly/aktualnosci_sg/informacja.php?id_informacji=2174&opcja=pokaz
              W odnośniku cały plan ale według mnie mało realny.
              Pzrd
              • dagg Re: Plany ... 10.05.06, 11:58

Jak szukałam, to wyskakiwały mi tabele z planami inwestycji, a S17 tam nie było.

Mnie też trudno uwierzyć, że to zrobią i to tak szybko.

• andy1976 Re: Plany ... 10.05.06, 23:16
                  Jeśli te plany zostaną zrealizowane, to obiecuję, że przejdę ten odcinek
                  (Garwolin-Warszawa) na kolanach. Pilnujcie mnie ;). Obym się mylił ale nie
                  wierzę w rządy Kazika, Romka i Jędrka.

pozdr.
                  • krychola Re: Plany ... 04.08.06, 21:15
                    andy1976 napisał:

> Jeśli te plany zostaną zrealizowane, to obiecuję, że przejdę ten odcinek
                    > (Garwolin-Warszawa) na kolanach. Pilnujcie mnie ;). Obym się mylił ale nie
                    > wierzę w rządy Kazika, Romka i Jędrka.
                    >
                    > pozdr.

A ja kiedyś miałem przejść ten odcinek ze znajomą ale wycofała sie stwierdziła
                    że było by to za długo. Ale bez używania kolan
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka