Dodaj do ulubionych

Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy)

25.12.14, 18:52
Zadzwoniłem do serwisu żeby dowiedzieć się ile kosztuje aktualizacja nawigacji. Cena 1500 zł. Ok, da się przeżyć. Natomiast przeżyłem lekki szok kiedy dowiedziałem się, że proces aktualizacji trwa 5 (pięć) godzin! Przepraszam, czy oni wgrywają te pliki za pomocą złącza RS232? ;)
Sprawdziłem u "niezależnych dostawców". Koszt 1/3 i czas realizacji 2 godziny. I teraz rodzi się pytanie: na czym polega różnica? Nie mam zamiaru korzystać z usług "fachowców", pojadę do ASO, ale dlaczego tam trwa to 5 godzin zamiast 2? Pytam z czystej ciekawości. Odpowiedzi w rodzaju: bo w ASO muszą skasować za 5 godzin pracy można sobie darować. ASO wystawi rachunek 1500 za minutę lub za 5 godzin pracy - jak będzie chciało. Moje pytanie jest czysto technologiczne....
Obserwuj wątek
    • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 19:14
      Kupowanie samochodu z wbudowana nawigacja
      jest bledem typowym dla naiwnych gadzetowcow.

      Rzeczywista wartosc uzytkowa jest nieproporcjonalna do kosztu samej nawigacji
      i jej aktualizacji baz nawigacyjnych, nie mowiac juz o szybkim procesie technicznej dezaktualizacji.

      To typowy blad osoby - ofiary marketingu.



      • tisi123 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 19:44
        Odpowiadanie na niezadane pytania jest błędem świadczącym o chęci zaistnienia za wszelką cenę. Nawet za cenę zrobienie z siebie głupka.
        • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 20:38
          Glupkiem jest ten, ktory to g... kupuje.
          • trypel Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 20:54
            A wiesz mądry człowieku jaka jest różnica w miesięcznej racie najmu w A4 z nawigacja a bez?
            Zero. Mimo ze nawigacja kosztuje idiotyczne 10 tys
            W A6 rata będzie prawdopodobnie niższa za auto z nawigacja niż bez. Jesteś mądry wiec pewnie domyślasz się dlaczego.
            • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:07
              Mnie to zupelnie lata, znam te sprawy.

              Nam w firmowym A6 (poprzednie auto, teraz jest co innego)
              wlamywano sie juz dwukrotnie i kradziono
              caly modul.

              Nie dosc, ze to klopot, to jeszcze upierdliwosc.

              Wartosc uzytkowa jest malo warta takich syfiastych
              konsekwencji.

              Wartosc uzytkowa dobrej nawigacji przenosnej
              jest calkowicie wystarczajaca.

              Pomijam juz upierdliwosci aktualizacyjne.

              Zdania nie zmieniam.




              • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:11
                I jeszce jedno: poprzednim szefem byl naiwny
                gadzetowiec i to on podjal durna decyzje.

                Na szczescie decydujemy teraz sami.


                • trypel Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:17
                  Durna decyzje żeby kupić taniej lepiej wyposażone auto?
                  Dziwne kryteria oceny durnosci
                  • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:22
                    Wrecz przeciwnie.
                    Nie zamowilismy teraz z nawigacja wbudowana.

                    To jest rozumna decyzja eliminujaca upierdliwosc.

                    • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:25
                      Jedna kradziez byla na wyjezdzie w Berlinie, druga na targach przemyslowych w Hannowerze.
                      Masz duzo szczescia.

                      • trypel Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:32
                        OK 20 aut w firmie
                        Żadnego włamania od 4 lat
                        W poprzedniej pamietam jedno z Krakowa z 2002, w vectrze koledze podwedzili radio.
                        W tych Niemczech strasznie niebezpiecznie.
                        • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 22:01
                          Nic szczegolnego.
                          To tylko wyspecjalizowani zlodzieje na wystepach
                          goscinnych.
                          Tych pierwszych policja juz nakryla.
                          Tylko co nam z tego.



              • trypel Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:19
                Co to za dzicz???? Gdzie Ty mieszkasz?
                Od 20 lat nikt mi się nie włamał do auta.
                A teraz np parkuje na ulicy na blokowisku we Wrocławiu
      • galtomone Hmmmm...... 27.12.14, 08:25
        Po pierwsze uwazam jak Ty, ze fabryczne nawigacje sa do kitu.
        Sa klopoty z aktualizacjami (trzeba gdzies jechac, placic), sa klopotu z aktualnoscia map... ale nawet jesli mamy (Renault?) i możemy sobie aktualizacje za free zrobić sami to nadal uzytecznosc takiego rozwiązania jest dla mnie zerowa.

        Nawigacja ma dla mnie sens gdy:
        - aktualizuje się z moimi komputerami - dokonuje zmian w jednym urządzeniu a potem wsiadam do auta i nie musze znow recznie dodawać/wywalać czegos z nawigacji)
        - kalendarzem,
        - kontaktami, mam ja zawsze przy sobie (bo np. chce wrocic do auta w lesie)
        - mogę się latwo lokalizacja swoja podzielić

        Jak wbudowane nawigacje będą to potrafić (wystarczy, ze będą pokazywać ekran telefonu na tym wbudowanym) to wtedy kupie. Poki co to dla mnie byłoby więcej kłopotu niż pożytku.

        Po drugie, zgodnie z tym co napisałem. Fabryczna nawigacja, która miałem w Previi (z dużym wysowanym ekranem) wyleciała z auta jako pierwsza - wolalem dobre radio niż takie wodotryski. A jak teraz wyminialem cale radio w RX300 na model z dużym kolorowym ekranem to specjlanie szukałem oferty bez modulu nawigacji. Radio działa, komputer działa, tylko 3 klawisze od obslugi nawigacji sa nieaktywne - ale i tak bym z tego nie korzystal z powodow wymienionych powyżej.

        Po trzecie....I Twoja i moja wypowiedz sa zupełnie nie na temat :-).
        Ksiaz lubi blondynki a organista jak smierdza stopy!

        Jak jemu się z tym dobrze jeździ i jest zadowolony - to w czym kłopot??? Czy naprawdę jak ktoś ma inne upodobania/zwyczaje niż my to trzeba mu wmawiać ze jest kretynem???

        Czym Twoja opinia o nawigacji i autorze watku rozni sie od tyvh głupot które co roz wypisuje misiaczek gdy ktoś pyta o kupno nowego auta????

        A co do zasadniczego pytania autora....Nie wiem mogę tylko gdybac.

        1. Może ktoś uznal, ze kasowanie 1.500 zl za 30 min pracy serwisu będzie zle odebrane przez klientów a tak to tym co się nie znaja wydaje się, ze to musi tyle kosztowac... 5h pracy...aktualizacja nawigacji brzmi jak skomplikowany proces....

        2. Może wiarze się, tez z jakimiś dodatkowymi testami (po aktualizacji) elektroniki auta i kompura, żeby się nie okazało, ze masz nowe mapy ale cos tam innego nie działa.

        4. Może jeszcze dochodzą do tego czynności dodatkowe? Sprawdzenie kilku rzeczy w aucie (skoro już jest w serwisie)? Osobiscie chciałbym by moje ASO tak dbało o moje auto i bezpieczeństwo, by wg odgórnych nakazow producenta (niezależnie od wieku/przebiegu auta) jak się już w serwisie pojawia to należy zawsze kilka rzeczy sprawdzić.
        + mycie i czyszczenie + wzięcie pod uwagę, ze cos się może opoznic, ze chwile może trwac zanim Twoim autem faktycznie ktoś się zajmie....

        Może ASO tyle sobie zarezerwowalo, żeby nie obiecać ci godziny i się z innych przyczyn nie wyrobić -Ty bys się wkurzal a tak rezerwujesz 5h i jest spokoj.

        Może warto (z ciekawości) zadzwonić do innych dealerow i zapytać o ten sam czas. Kto wie... to może zalezec od indywidualnych zalozen ASO a nie czegos co jest narzucone z góry przez producenta - ze czynność serwisowa X traw tyle i kropka.
      • schweppes1 Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostwa 27.12.14, 20:06
        Ja już słyszałem mnóstwo narzekań od ludzi opornych na nowości. Oporniaków wbudowanych nawigacji pod koniec lat zerowych znałem na pęczki, ale teraz zostali już tylko ekstremiści. Ja sam byłem sceptycznie nastawiony jeszcze kilka lat temu, aż zacząłem pracować jako handlowiec i używać nawigacji codziennie i codziennie wku...ając się tym włączaniem, wyłączaniem i sięganiem daleko do przedniej szyby w celu wpisania adresu. Od 2013 roku jeżdżę samochodem z wbudowaną nawigacją i nie wyobrażam sobie już używania przypinanej, oraz w ogóle kupowania samochodu klasy C+ bez tego. Nawet w wynajętym Clio w Hiszpanii miałem wbudowaną nawigację. Mało tego - uważam, że powinny już być w standardzie, albo przynajmniej w opcji, wbudowane wideo-rejestratory, czyli broń na (tfu!) obszczymurów z policji (na pohybel!).
        • nazimno Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 21:08
          Dziadostwem jest praca komiwojazera.
          Nawigacja jest wtedy, byc moze, dla
          leminga - luksusem.
          Tego nie wykluczam.

          Normalny facet z dobra pamiecia praktycznie tego
          go.a nie potrzebuje, nawet w duzym miescie.

          PS

          A tak dla sportu, stymulujac swiadomie pewne
          reakcje mozna sie niezle bawic.
          Niestety, istnieja jeszcze zlodzieje, prawdziwi
          zlodzieje. Ci, ktorzy nam 2 razy modul kompletny
          podpier...li.

          I tyle.
          • schweppes1 Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 21:29
            Masz rację - fakt, że nie muszę wydawać ani złotówki na zakup i używanie nowego kompakta w pełnej opcji oraz paliwa do pełnej dyspozycji prywatnej, jest rzeczywiście dziadostwem, oszczędzającym ze 2k miesięcznie. Bardzo przyjemnym dziadostwem.

            Może i lemingi uznają wbudowaną nawigację za luksus. Ja to uznaję za standard, jak zmywarka do naczyń czy pralka automatyczna.

            A ty jesteś ograniczony i w dodatku tego nieświadomy.

            PS: W jaki sposób twoja prawdziwie męska pamięć ma pomóc w dojechaniu po raz pierwszy w życiu pod dany adres w dużym, obcym mieście?
            • trypel Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 21:34
              Zapomniałeś o złodziejach...
              Łażą tacy i zaglądają przez okna który szaleniec zamówił auto z navi. I wtedy nie dość ze wydłubia to jeszcze zapaskudza siedzenie przez czysta złośliwość.
              Chyba dzisiaj nie zasnę ze strachu bo ta moja biedna wbudowana tam na mrozie sama...
            • trypel Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 21:34
              Zapomniałeś o złodziejach...
              Łażą tacy i zaglądają przez okna który szaleniec zamówił auto z navi. I wtedy nie dość ze wydłubia to jeszcze zapaskudza siedzenie przez czysta złośliwość.
              Chyba dzisiaj nie zasnę ze strachu bo ta moja biedna wbudowana tam na mrozie sama...
              • nazimno Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 21:58
                Dla wlasnego spokoju zaloz pampersa, trypel.
                Jesli sie ze strachu zes.... to przynajmniej zrobisz
                to bez ryzyka.

                PS
                Myslalem, ze masz wiecej fantazji i luzu...
                ...ale jaja...z ta nawigacja.
                Nawet demony sie odzywaja.
                • trypel Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 22:22
                  Ja akurat lubię ryzyko
                  I wali mnie ocena prawdopodobieństwa kradzieży nawigacji,
                  Nie czytam raportów awaryjności aut jakie mi się podobają ani prawdopodobieństwa ich kradzieży
                  I mam w domu 2 nawigacje na szybę i jedna wbudowana. I wszystkie maja plusy dodatnie i ujemne.
                  W audi bym nie zamówił - bo do niedawna była paskudna bezdotykowa. Ale w skodzie już tak. Bo nie patrzę zerojedynkowo
            • jamesonwhiskey Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 22:20
              Mlody jestes to mozesz nie wiedziec ze w dojechaniu na miejsce pomaga mapa , takie papierowe wielkie cos
              • trypel Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 22:31
                Ja jestem starszy.
                Do 2005 uzbierałem jakieś 60 planów miast. I co rusz trafiało się nowe w którym nie byłem.
                A przejechanie takiego Bukaresztu z papierowym planem vs nawigacja to min 1 h w plecy. W dupie mam to :)
                • jamesonwhiskey Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 28.12.14, 01:21
                  Nie twierdze ze lepiej twierdze ze bez navi tez sie wszedzie da dojechac , nawet I bez mapy sie da , I bawia mnie takie mlode wilczki co to bez swojej navi I smartfona drogi do kibla nie znajdzie
                  • jamesonwhiskey Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 28.12.14, 01:25
                    Przypomnialo mi sie ostatnio bylem w polsce bez navi ani map jade h wie gdzie tyle se kierunek sie mniejwiecej zgadza na stacji pytam statszego dziadka a on no tu na rondku w prawo potem w lewo potem cos tam I rach ciach jestem na drodze ktora znam bo jechalem tam pietnascie lat wczesniej I prosto sobie jade do celu
                  • schweppes1 Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 28.12.14, 13:23
                    Da się i pół litra bez zagrychy i zapity wypić, ale po co?
              • schweppes1 Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 22:32
                Powodzenia w kupowaniu za każdym razem odwiedzania nowego miasta jego mapy, a następnie "komfortowego" używania jej. Bardzo efektywne...
                • schweppes1 Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 27.12.14, 22:35
                  Proponuję również wrócić do ręcznego prania ubrań i zmywania naczyń.
                  • jamesonwhiskey Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 28.12.14, 01:16
                    Hehe wylacza ci prad to sie polozysz I bedziesz na smierc czekal, ta dzisiejsza mlodzierz ....
                    • schweppes1 Re: Nazimno będzie się śmiał ze swojego dziadostw 28.12.14, 13:23
                      Ja nie znam żadnej młodzierzy...
    • dyktator_bolandy Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 20:52
      1500 to zwykłe naciagactwo, ja bym ich olał i kupił niezależna nawigację za 500zl, pewnie lepszą, z lepszym ekranem na pewno. Chyba , że snobom nie wypada jeździć z czyms takim na szybie....
      • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 20:58
        Zrobil z siebie dupka i skarzy sie na serwis.
        Dal sobie wcisnac kit bez rozeznania.

        I jeszcze udaje rozkapryszonego dzidziusia,
        ktoremu 5 godzin nie wystarczy na zrozumienie
        tego, co z naiwniakiem robia wlasnie serwisanci.



        • buraque Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:11
          nazimno napisał:

          > Zrobil z siebie dupka i skarzy sie na serwis.
          > Dal sobie wcisnac kit bez rozeznania.
          >
          > I jeszcze udaje rozkapryszonego dzidziusia,
          > ktoremu 5 godzin nie wystarczy na zrozumienie
          > tego, co z naiwniakiem robia wlasnie serwisanci.

          no dobra ma auto z zamontowanym takim cosiem (pomijam bzdurność tego typu rozwiązań) i alergię na fachowców spoza ASO, a tymczasem w ASO go posponują

          dajcie żyć facetowi
          • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:15
            Moze teraz do niego dotrze.
            (...moze)
        • tisi123 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:14
          pytanie brzmiało: dlaczego aktualizacja nawigacji w A6 trwa 5 godzin? :-)
          Cała reszta dyskusji jest stratą czasu.
          • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:16
            I to bylo najglupsze pytanie postawione
            w "tym temacie".

            • tisi123 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 22:47
              Weź się napij i wyluzuj. Bo zachowujesz się jak typowy "Janusz". Nie masz nic do powiedzenia to po prostu zamilcz.
        • tisi123 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 22:50
          Och jaki ty za to jesteś niesamowicie przebiegły :-) Nie dasz się nikomu! Mój niedościgły mistrzu "Januszowatości" :-)
      • tisi123 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:14
        pytanie brzmiało: dlaczego aktualizacja nawigacji w A6 trwa 5 godzin? :-)
        Cała reszta dyskusji jest stratą czasu.
        • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:19
          Widocznie i oczywiscie dla kolesi z serwisu
          wygladasz na takiego, ktoremu mozna to
          bylo wcisnac.
          Amen.

          • tisi123 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 22:48
            Zwłaszcza przez telefon musiałem niesamowicie "wyglądać"
            • bunkum Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 03:49
              Bo to pewnie 15-20 Gb, czyli zawartosc trzech albo czterech DVDs . I pewnie mozna samemu aktualizowac jadac.
            • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 08:19
              Juz po Twoim pytaniu wiedzieli, ze moga cie wydymac do syta.
              Co tez sie stalo.
              • bmiara Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 14:58
                Zawsze mnie śmieszy, jak niektórzy wyzywają kupujących takie samochody (powyżej 200 tys.) od naiwniaków, jeleni, takich którym można wszystko wcisnąć.

                A następnego dnia idą do pracy i do tego samego gościa (już nie na forum a w realnym świecie) - tak panie prezesie, jasne szefie, ale ma pan fajny samochód...
                • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 15:47
                  Dupek znajdzie wlasnie takie wytlumaczenie.
                  Ja nie mam zadnego szefa.
                • jamesonwhiskey Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 16:21
                  Mnie smieszy jaK janusz biznesmen placi ciemniakom na wtryskarce 3 zeta nA godzine a sam udaje wielkie panisko w audiku w lizingu. A wcisnac takim baranom mozna wszystko
    • trypel Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 21:25
      Podzwon po serwisach
      3 mSc temu za 800 płn na południu warszawy w A4
      I jeszcze udało się to przerzucić na leasingodawcę
      • tisi123 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 22:49
        Na leasingodawcę nie przerzucę bo to jest mój samochód ;-). A tak w ogóle to pytanie było "techniczne". Dlaczego to ma trwać 5 godzin?
        • to.niemozliwe Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 23:51
          Być może żeby uzasadnić kwotę lub jak mają auto, to dzwonią po informatyka ten przyjedzie, coś podobnego, weźmie 200 zł.... wiesz, to trwa.😎
    • szymi_mispanda wymiana DVD z mapami w Audi trwa okolo 15 sekund.. 25.12.14, 23:09
      ... i moze tego dokonac srdnio rozgarnity 3 latek - chyba ze w A6 jest inaczej ale watpie zeby ludowoz robil inne rozwiazanie do roznych modeli - na pewno tak jest w A8 2008 i R8 2009

      ta cala plyte sie jakos sciaga z ynternetu a potem nagrywa tak jak muzyke do radia tylko "innym programem" - jak ktos nie wie jak to moze poprosic jakiegos kąputerofca zeby mu nagral

      5h i 1500 pln - hehe
      • duze_a_male_d_duze_m Re: wymiana DVD z mapami w Audi trwa okolo 15 sek 26.12.14, 00:05
        W nowszych modelach mapy sa na dysku twardym, nie na plytach.
    • dziala_nawalony Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 25.12.14, 23:23
      juz tu ci ktos zasugerowal nieroztropnosc z twojej strony przy wyborze konfiguracji tego audi,ale to byl twoj wybor..masz do niego prawo. Krotko i na temat. Czas i cena z d..y wziete. amen.
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 00:09
      5h trwa zapewnie wg procedury zatwierdzonej przez producenta, stos kwitow, przyjecie auta, wydanie itd
    • jamesonwhiskey Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 01:04
      m.youtube.com/watch?v=xNRMyiaB1No
      Tu se kolo upgraduje w piec minut
      A ze powiedzieli piwc godzin? To tylko zeby janusz myslal ze to operacka porownywalna z wystrzeleniem promu kosmiczmegi i warta jest poltora kloca. Jak by powiedzieli poltora tysiaca pietnascieinut janusz mogl ny sie czuc wydymany a tak wszyscy zadowolemi
      • duze_a_male_d_duze_m Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 08:33
        Wgrać z dvd można do nawigacji <=mmi3basic. Od pełnego mmi3 tylko kablem, obojętnie czy w serwisie czy poza.
        • jamesonwhiskey Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 12:06
          Pisza cos o karcie sd ale klocil sie nie bede
          • duze_a_male_d_duze_m Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 13:25
            Masz rację, same mapy możesz wgrac przez sd, ale jeszcze potrzebny jest do uruchomienia kod powiązany z vinem auta.
    • liczbynieklamia Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 09:01
      Procedury serwisowe trwają. Porządne ASO musi najpierw przyjąć samochód, sporządzić oględziny, potem samochód czeka na wolnego technika. Gdzieś po drodze musi być sprawdzony pod kątem standardowych usterek (żarówki, klocki, etc. - może da się klienta naciągnąć na wymianę, często bez przedłużania całkowitego czasu trwania). Na końcu powinien zostać umyty, jeszcze raz sprawdzony i wydany. W zwykłym warsztacie wszystko załatwiasz z jedną osobą, nie ma biurokracji i dodatkowych czynności.
    • trypel Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 09:59
      W sumie to dzięki za ten wątek
      Dowiedziałem się z niego ze jeśli kiedykolwiek będę kupował używane auto i nie daj Boże trafi się z fabryczna nawigacja to pierwsze co trzeba to wziąć śrubokręt i wydłubać cały ten syf bo znaffffcy uważają ze to dla naiwniaków żeby nie użyć gorszych epitetów :)

      Wesołych świat
      • nazimno Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 10:59
        I bardzo dobrze zrobisz.
        Moga Cie tez wyreczyc uczynni zlodzieje
        handlujacy czesciamu zamiennymi.


        Za chwile - albo JUZ - smartfony pozostana bezkonkurencyjnym rozwiazaniem z NFC
        do wspolpracy z innymi terminalami.


        Kazda nawigacja w module kokpitu jest
        narazona na szybkie technologiczne zejscie
        z tego swiata. Chyba, ze producent samochodu
        zmadrzeje i bedzie dostarczac tylko
        medialny ekran komunikujacy sie ze smartfonem
        wlasciciela. Sony juz ma taki modul.
        To kwestia czasu.

        Samochod starzeje sie, a jeszcze szybciej starzeje sie jego elektronika. Zupelnie jak awionika w mysliwcach.


        • szymi_mispanda eee tam... 26.12.14, 11:10
          ...caly ten "pseudo postep" polega na tym, ze tak jak w telefonikach, dodawane sa jakies bzdety nikomu do niczego nie potrzebne a meritum pozostaje to samo.

          nawigacja ma wskazac ktoredy jechac i nic ponadto - jesli dziala i sie sprawdza to dla nie gadzeciaza nic sie nie starzeje.

          jedyna rzecz istotan to zeby mapy byly aktualne

          a wbudowana nawigacja ma zalete taka ze jest wygodnie wmontowana.

          a nie jak w jakiejs taksowce ekrany porostawiane na stojakach i dyndajace sie na druciku na szybie.
          • nazimno Re: eee tam... 26.12.14, 11:56
            Na tym wlasnie polega nowe podejscie do
            tematu.
            Samochod ma miec jedynie dobry monitor z NFC.

            Reszte przynosi wlasciciel w kieszeni.
            Nic nie dynda, chyba ze wlascicielowi...
            Telefon wcale nie musi lezec na widoku.
            • liczbynieklamia Re: eee tam... 26.12.14, 14:08
              > Samochod ma miec jedynie dobry monitor z NFC.
              Chłopie, standard NFC ma przepustowość 424kb/s, czyli 53kB/s. Przy tej przepustowości przesłanie jednej klatki z ekranu iPhone'a zajmie prawie minutę. Ja ty to sobie wyobrażasz? Chociaż jeżeli ktoś nie potrafi docenić w fabrycznej nawigacji zewnętrznej anteny, wskazówek nawigacyjnych na tablicy wskaźników lub HUD, podawania komunikatów przez system audio i temu podobnych drobiazgów, to raczej nie będzie mu przeszkadzać częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 0.017Hz. Chociaż przy Nokii 6310i dałoby się uzyskać 70Hz, o ile oczywiście ta miałaby NFC.
              • duze_a_male_d_duze_m Re: eee tam... 26.12.14, 14:34
                Dobra, to bluetooth. Plus jeszcze zabudowania działa w tunelach.
                • szymi_mispanda w najnowszych mercedesach to chyba juz jest... 26.12.14, 14:43
                  ...widzialem sterowanie command ze smarkfona u jednego typa.

                  To chyba to o czym wy mowicie, wyglada jak zbedny bajer ale pewnie niestety bedzie standardowo montowane za pare lat wszedzie hehe.
              • nazimno Re: eee tam... 26.12.14, 15:44
                Oczywiscie, ze NFC towarzyszy BT.Miracast, WiFi
                do realizacji wszelkuch protokolow.


                Twoj wyklad jest zbednym balastem, drogi stary.
                Daj se spokoj.

              • nazimno Re: eee tam... 26.12.14, 15:55
                doksztalc sie "wykladowco":

                Ten chipset bedzie stosowany:


                www.broadcom.com/press/release.php?id=s726226

                • duze_a_male_d_duze_m Re: eee tam... 26.12.14, 16:57
                  Troche na sile sie bronisz.. Natomiast, nawet za kilka lat nie znikna z rynku wbudowane kombajny w kokpit. Zaden producent nie zlikwiduje z cennika opcji za 10tys :) Natomiast chetnie dolozy mozliwosc polaczenie z siecia np. w najnowszej komplikacji Audi mozesz korzystac z map/zdjec satelitarnych google. Nastepne wersje juz sa rozpisane, czy nastapi uproszczenie:sam ekran/ekrany plus reszta w kieszeni? Nie sadze.
    • klemens1 Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 11:17
      OK, pomijając sensowność zakupu wbudowanego badziewia (inni się już o tym rozpisywali), to te 5 godzin ma wg mnie jednak usprawiedliwić niczym nieuzasadnioną cenę.
      Co prawda nie kasują tu za godzinę, ale krojony baran ma lepsze samopoczucie, gdy się dowie, jak zajebiście dokładnie mu te bity przenoszą, że aż tyle czasu to zajmuje.

      BTW. Aktualizacja mojej nawigacji mio trwa ok. 20 minut. I jest bezpłatna dożywotnio.
    • bmiara Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 12:18
      Zamówiłem niedawno (jeszcze nie jest nawet wyprodukowany) nowy samochód tej klasy - własnie A6. Nigdy nie wrócę już nawigacji niefabrycznych, dodatkowe urządzenie jest niewygodne i niepraktyczne. Przy zakupie samochodu za 200 tys. dodatkowe kilka tys. jest do przełknięcia, zwłaszcza, że wersje na inne rynki europejskie mają ją często w standardzie i dopłaty wymaga tylko jej lepsza wersja (np większy wyświetlacz, mapy na dysku, touchpad, itp.)

      Porównywałem (m.in.) przy zakupie fabryczne nawigacje w bmw 5, audi a6 i volvo s80. Wielkością głównego wyświetlacza bmw wygrywa, ale audi ma fajny dodatkowy wyświetlacz między zegarami. Cenowo aktualizacje najlepiej wyglądają w volvo - darmowe (przynajmniej przez kilka lat po zakupie). Audi i bmw każą sobie płacić - audi nawet dość sporo.

      Generalnie podany czas (5 godz.) wygląda bardziej na usprawiedliwienie wysokiego kosztu usługi, niż faktycznej potrzeby. Liczę też na to, że wraz z zwiększoną popularnością tych modeli (są już na rynku parę lat) ceny będą spadać (zwłaszcza u nieautoryzowanych sprzedawców/instalatorów). Dla mnie nie ma to większego znaczenia gdzie mapa zostanie zaktualizowana, o ile jest oryginalna.
      • szymi_mispanda a6 w polszy wystepuje wogle w wersji bez nawi? 26.12.14, 12:35
        ...jakos dziwnie, myslalem ze ten wlasnie segment to juz sie nie doplaca za nawigacje tak samo jak w lexusie i mercedesie

        jak sie wezmie bez nawigacji w polszy to co jest tam w miejscu ekranu, zaslepka? moze kwietnik hehe
        • bmiara Re: a6 w polszy wystepuje wogle w wersji bez nawi 26.12.14, 14:28
          Jest ekran, ale bez nawigacji, do obsługi np systemu audio. W mercedesie i lexusie się tak samo dopłaca za nawigację jak w wcześniej wymienionych markach. Dla mnie mercedes odpadł z porównania, bo wnętrze w e klasie było zbyt "kanciaste" i ogólnie kiepsko wykonane w porównaniu do audi czy bmw.
          • szymi_mispanda Lexus GS Mercedes CL na 200% nic sie nie doplaca.. 26.12.14, 14:41
            ...a nawigacje sie dostaje z dobrodziejstwem inwenatrza czy sie chce czy nie. Tak samo na pewno jest w ISF.

            E klasy nie mialem ostatnio ale jakbym mial sie zakladac to sadze ze tez dostaje sie nawigacje czy sie chce czy nie. Chyba ze w jakiejs biedawersji na berlinska taksowe to moze nie ma.

            Audi nie bede mowil bo sam wlascicielem nigdy nie bylem. Odpada bo brak w ofercie RWD z v8.

            • trypel Re: Lexus GS Mercedes CL na 200% nic sie nie dopl 26.12.14, 14:56
              W wersjach zamawianych przez firmę Nazimno nie ma navi.
              Dealer wydłubuje śrubokrętem. I zalepia dziurę guma do żucia
              Niezależnie czy chodzi o A6 czy S klasę
              • nazimno Re: Lexus GS Mercedes CL na 200% nic sie nie dopl 26.12.14, 16:08
                p...sz trypel



                • trypel Re: Lexus GS Mercedes CL na 200% nic sie nie dopl 26.12.14, 16:09
                  Gdzie mi do Miszcza :)
            • bmiara Re: Lexus GS Mercedes CL na 200% nic sie nie dopl 26.12.14, 15:06
              Do lexusa GS, w podstawowej w Polsce wersji Elite, musisz dokupić pakiet Bussines za 25 tys. aby mieć nawigację i inne dodatki (m. in. skórzane fotele).
              • szymi_mispanda jesli to prawda to lexus w polszy na psy schodzi.. 26.12.14, 15:13
                ...straszna bida zeby w gs nie bylo nawigacji. jeszcze powinni na takie rynki zaczanc wkladac silniki 4 cylindrowe.

                na psy schodza, dobrze ze nie we wszystkich krajach.
                • duze_a_male_d_duze_m Re: jesli to prawda to lexus w polszy na psy scho 26.12.14, 15:35
                  Gdzie w eu jest inaczej?
                  • szymi_mispanda Re: jesli to prawda to lexus w polszy na psy scho 26.12.14, 15:49
                    ty nie wiem gdzie w eu, kurde to jest niesamowite, moze kąputerofcy niech zobaczom przez ynternet jakos czy w bogatszych krajach w europie tez jest taka bida z nedza u lexa jak w polszy?

                    moj ty krolu wielki, biedna europa, biedni ci ludzie...
    • do.ki Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 17:14
      To jakas sciema. Ja na stronie producenta zamawiam DVD z aktualizacja, sama aktualizacja jest do zrobienia przez uzytkownika. Koszt aktualizcaji to niestety ?250.
      • duze_a_male_d_duze_m Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 17:23
        Jest cala masa generacji mmi w audi, aktualizuje sie roznie, poczawszy od "za darmo" z neta - wypalasz plyte, az po karte sd z mapa przypisana do vinu konkretnego auta, tych ostatnich poza serwisem aktualnie nie da sie wgrac!
        • jamesonwhiskey Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 18:12
          Slonko , wszystko da sie wgrac .
        • do.ki Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 18:15
          Karte sd przypisana do vinu tez mozna kupic na stronie producenta. W koncu po kupieniu auta zakladasz konto i podajesz vin.
          • duze_a_male_d_duze_m Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 26.12.14, 18:24
            A podlinkujesz?
    • 1realista a ja mam lepsze kwiatki z nawigacją 26.12.14, 21:36
      Mam wbudowaną w megance. No to zaaktualizujmy. Rzut okiem na cenę u producenta.. no jest wersja europejska za jedyne 249€. Sporo w stosunku do rynkowej konkurencji ale popatrzmy na wersję. v32.4 i nie ma daty aktualizacji tylko symbol 2011.4. Są tez inne wersje ale już v34 i tam jak wół napisane: wersja na rok 2014/2015. Czyli wniosek prosty: renault robi mnie w balona kasując ponad tysiaka za nieaktualną wersję sprzed dwóch lat. Poszukajmy alternatywy... Za taka kwotę miałbym coś przyzwoitego i jakieś od 4 do 8 lat aktualizacji. Całkiem ok. No ale mam jeszcze jedną alternatywę... Stary trzyletni smartfon z uchwytem samochodowym, przekątna 3,7 cala i androidem froyo. Co na tym pójdzie? Automapa na androida. Ściągnąłem wersję tygodniową pojeździłem trochę po europie i się spradziła. Za 259pln kupiłem dwuletnią wersję europejską. Dla mnie najlepsze obecnie rozwiązanie. Jak mi stary smartfon całkiem zdechnie przerzucę automapę na dowolny kolejny smartfon i mozna jeździć dalej. Jedynie czasem sobie z pasażerów żartuję po pytaniu "czy dojedziemy?" mówię że nas mistrz europy pilotuje przecież ... ;-). No i mam przy sobie dwa telefony - jam mi zdechnie jeden mam drugi w zapasie hihihi.
      Czy bym obecnie kupił wbudowaną nawigację? Jedynym negatywem są nieaktualne dane do nawigacji, zbyt mała częstotliwość aktualizacji, konieczność niesamodzielnej aktualizacji - czyli w serwisie. No i poziom wyświetlenia w stosunku do linii wzroku bo obecną smartfonową mam tuż przy lusterku co jest dla mnie bardzo wygodne (trzeba jedynie właściwie dobrać wielkość czcionki i skalę wyświetlania) ale jak rozumiem przednie szyby z wyświetlaną na nich nawigacją wyeliminują ten problem nawigacji wbudowanej.
      • tisi123 Re: a ja mam lepsze kwiatki z nawigacją 27.12.14, 12:22
        Ale ja nie chcę mieć kilku ekraników przyczepionych do szyby/deski rozdzielczej jak taksówkarz - nie obrażając nikogo. Jest wbudowana - niech działa ta wbudowana. A do Meganki to nie jest po prostu zwykły TomTom?
        • bunkum Re: a ja mam lepsze kwiatki z nawigacją 27.12.14, 12:56
          Jesli masz nawigacje na hard drive i uaktualniasz z dvd (musisz miec wtedy rowniez dvd drive), to tak robiona aktualizacja moze potrwac ok 4-5 godzin. Albo na postoju albo w czasie jazdy:
          Jesli na postoju, to z wlaczonym silnikiem. Musisz wlozyc dyski w dobrej kolejnosci.

          Jesli w czasie jazdy, to kazde zatrzymanie/wylaczenie silnika zatrzyma ten proces. Po wkaczeniu silnika aktualizacja bedzie kontynuowana, ale moze zajac ci kilka dni az nie wyjezdzisz tych czterech godzin.

          Jesli aktualizowac mozesz z flash drive via USB, 2.0 bedzie wolniejszy niz 3.0.

          Olewaj przyglupow.




          • tisi123 Re: a ja mam lepsze kwiatki z nawigacją 28.12.14, 13:13
            No właśnie mam nawigację w wersji na twardym dysku. Czytnik dvd też jest. Dziękuję za sensowną informację.
        • 1realista Re: a ja mam lepsze kwiatki z nawigacją 27.12.14, 14:56
          Nie bo poprzednio były też nawigacje innych producentów, ja mam zdaje się firmowaną przez navteq.
          Głównym powodem alternatywy była niecheć aktualizacji do nieaktualnej od dwóch lat wersji :-/. Jakies żarty sobie robią.
          Automapa to jakies 2-3godziny aktualizacji a wielkosć plików to ok 3,5do 4 Giga dla wersji europejskiej. I aktualizacje są praktycznie co miesiąc albo nawet i częściej.
          Najlepsza byłaby nawigacja wyświetlana na szybie. Dodatkowy ekran smartofona jest niezbyt duży - jest naprawdę ok. Z tym że mam go ustawionego... pionowo. i przy dobrzez dobranej skali i czcionce jest czytelny. Tylko trzeba wcześniej sobie potestować ustawienia i wybrać je pod własne potrzeby.
          • nazimno Re: a ja mam lepsze kwiatki z nawigacją 27.12.14, 15:12
            Tu masz HUD:


            buy.garmin.com/en-US/US/on-the-go/hud-head-up-display-/prod134348.html
            • nazimno Re: a ja mam lepsze kwiatki z nawigacją 27.12.14, 15:18
              albo to:


              hudwayapp.com/

    • xvqqvx Nie polecam zalukaj.tv - bezmózdzy spamerzy 27.12.14, 06:37
    • marekggg Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 27.12.14, 09:50
      co do ceny sie nie wypowiadam, ale jezeli chodzi o czas - aktualizacja garmina muvi na cala europe tez zajmuje pare godzin.
      • dziala_nawalony Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 27.12.14, 10:23
        marekggg napisał:

        > co do ceny sie nie wypowiadam, ale jezeli chodzi o czas - aktualizacja garmina
        > muvi na cala europe tez zajmuje pare godzin.

        to nawigacja na 'szybe' czy wbudowana?
        • marekggg Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 27.12.14, 12:54
          na szybe. najpierw sciaga jakis spory plik z serwera - dobra - to moze troche zajac, ale potem sama instalacja przez kabel USB zajmuje pare godzin.
          • dziala_nawalony Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 27.12.14, 17:24
            marekggg napisał:

            > na szybe. najpierw sciaga jakis spory plik z serwera - dobra - to moze troche z
            > ajac, ale potem sama instalacja przez kabel USB zajmuje pare godzin.

            jaki koszt tej aktualizacji?
            • marekggg Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 27.12.14, 17:42
              u mnie zaden, ja go kupilem z dozywotnim (az mi go nie gwizda) updatem. ale tani nie byl, tylko nie pamietam modelu ani ceny - ale gdzies w okolicach 250 ojro i wiecej
              • dziala_nawalony Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 27.12.14, 18:50
                pytam bo tez mam garmina nuvi cos tam, a od jakiegos czasu pokazuje kom. o koniecznosci aktualizacji. Jak twoj zachowuje sie po tym upgradzie ?
                • marekggg Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 28.12.14, 00:29
                  ostatni update zrobilem jakos rok temu, wszystko OK. natomiast w tym roku latem cos poszlo nie tak, bo komputer nie wykryl gps-a. wskazowki od help-desku jak dla idiotow. wiec w tym roku nie robilem updatow. ale mi tez nic nie pokazuje
    • grzek Re: Audi A6 nawigacja - lekki szok (nie cenowy) 04.01.15, 21:03
      Jedna płyta CD jest odtwarzana przez 60-70 minut to to tylko 700 MB. Gdy mapy zajmują parę giga to niestety trzeba czekać. Napęd w samochodzie to nie to, co w komputerze. Ostatnio szwagier na trasie puszczał trzy płyty.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka