Dodaj do ulubionych

celubandia to Polska C

02.01.20, 15:34
Lubelskie na szarym końcu, jeśli chodzi o PKB na głowę.
Ciekawe czy to przekłada się na samochody...jadą tam zapewne można spotkać mercedesa beczka, Opel Kadetta...malucha, Cinquecento...stare Polo lub używany Golf to już w tamtych rejonach klasa wyższa....tzw "limuzyna" :)

next.gazeta.pl/next/7,151003,25560652,dane-gus-pokazuja-ogromne-roznice-w-polsce-lubelskie-na-szarym.html#s=BoxOpImg4
Obserwuj wątek
  • aron2004 Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 15:56
   Golfy III i Audi 80 to raczej taka niższa półka. Maluchów i Cinquecent już nie ma. Beczek też nie, Pontony i Okularniki jeszcze się zdarzają.


   --
   Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
   • yasiaq Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 16:32
    beczka czy w124 to jeszcze porządny mercedes, okular podobnie jak ML vito czy inne wyroby po 2000roku juz w momencie opuszczania fabryki to był zwykły szajs . Podobnie vw t4 który nie był złym autem i nowsze nic nie warte t5 i t6 I tak też wycenia te auta rynek w123 jest więcej wart niz w210 a zadbane t4 niz t5..takie czasy..audi 80 pod względem użytkowym tez nie jest złe..
     • yasiaq Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 22:13
      Łączysz 2 kwestie..konieczność grzebania w samochodzie w ogóle i konieczność grzebania samodzielnego. Otóż w tutejszym klimacie istnieją warsztaty samochodowe które potrafią reperować nowe samochody i stare samochody. Istnieją też warsztaty samoobsługowe które umozliwiają grzebanie tak samo w starych jak i w nowych autach..Mozna by rzec ,że istnieje pewna wolność pod tym względem..to chyba dobrze co nie?
         • yasiaq Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 16:05
          fakt, nie wszyscy lubia grzebać ale przynajmniej w Warszawie warsztatów jest skolko ugodno nie trzeba samemu reperować niezależnie czy auto nowe stare czy zabytkowe ,warsztaty naprawiają wszystkie auta a koszty tych napraw jesli chodzi o roboczogodziny nie części , zwłaszcza poza ASO są średnio 4krotnie niższe niż np w Niemczech więc na prawdę naprawia sam tylko ten kto ma ochotę. Co do relaksu znam przyjemniejsze formy niz oglądanie reklam czy gadzinowych wiadomości w TV ale jeśli się nie ma lepszej alternatywy telewizor jest jakimś rozwiązaniem na "tani relaks"
          • aron2004 Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 18:58
           plus jeszcze dodaj przestoje - ileśtam dni ciężej Ci dojechać do pracy bo samochód w naprawie. Oczywiście jeżeli mieszkasz poza dużym miastem.

           --
           Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
     • loyezoo Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 18:50
      Jeździłem i często jeżdżę, (bo zazwyczaj mam kilka aut) autami wiekowymi. Z takich podobnych do tu wymienianych, miałem MB 190 , Volvo s70, stare Audi 80 B2!! w coupe. Ja w tych samochodach, poza eksploatacją, nie naprawiałem absolutnie nic, a zrobiłem nimi po kilkadziesiąt tys. km. Więc nie wiem co tam grzebać.Jak się kupi proste auto, a jest w dobrym stanie, będzie latać latami. Tymczasem nowe (nie wszystkie, nie uogólniam) potrafią się posypać po kilkudziesięciu tys.km. (vide 1.0 ecobost fordowski, mojemu znajomemu, w NOWEJ e-klass wymieniali silnik po niecałych 40tys.km, Vivaro Biturbo w firmie sąsiada , po 80tys, umarł silnik) Także z tym "grzebaniem" też bym nie uogólniał.

      --
      Life is too short to drive boring cars
       • trypel Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 19:10
        Podpisuje sie pod loyezoo, prywatnie mam auta min 10 letnie, z przebiegiem pow 100 tys.
        Służbowo zawsze nowe. W ciagu ostatnich 20 lat jedyne auta które zawiodły w trasie to vectra c (nowa) i A4 (tez nowa)
        Stare ( a kupuje zwykle niszowe i uznane za zawodne marki) nigdy sie nie psują o ile pamięta sie o serwisie.

        --
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • samspade Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 19:09
   misiaczek1281 napisała:

   > Ciekawe czy to przekłada się na samochody...jadą tam zapewne można spotkać merc
   > edesa beczka, Opel Kadetta...malucha, Cinquecento...stare Polo lub używany Golf
   > to już w tamtych rejonach klasa wyższa....tzw "limuzyna" :)

   Ale wiesz futrzasty nieuku że samochody, które wymieniłeś poza cienkim są bardzo często droższe niż twoje srolo z check engine, podtlenkiem biedagazu i opiłkami żelaza w silniku?
  • qqbek Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 19:37
   Jak to dobrze, że żyję w stolicy Cebulandi, a nie gdzieś między Katowicami i Krakowem w "Polsce A".
   Tak stać mnie na nowy samochód, a z racji odwiecznego skrobania się z wydatkami jeżdżę kilkuletnim.
   Gdybym mieszkał w "exclusive" Polsce A stać by mnie było góra na 20-letnie Polo, a woziłbym się pewnie, dla szpanu, "ponad stan" - 17-letnim.

   --
   Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 20:27
   qqbek napisał:

   > Jak to dobrze, że żyję w stolicy Cebulandi, a nie gdzieś między Katowicami i Kr
   > akowem w "Polsce A".
   > Tak stać mnie na nowy samochód, a z racji odwiecznego skrobania się z wydatkami
   > jeżdżę kilkuletnim.
   > Gdybym mieszkał w "exclusive" Polsce A stać by mnie było góra na 20-letnie Polo
   > , a woziłbym się pewnie, dla szpanu, "ponad stan" - 17-letnim.
   >

   my tu mówimy o PKB (wiesz co to takiego w ogóle?) a nie o misiu... a ty osobiste wycieczki sobie urządzasz....
   Tak, stać mnie na nowy samochód ale jeżdżę 17 latkiem bo lubie i wolę jeździć moim Polo tak samo jak ty lubisz jeździć golfem proste...zamiast jeździć czymś nowym dla szpanu czymś czego bym nie lubił i uśmiechać się do sąsiada na siłę wysiadając z nówki z salonu tylko po to by mi zazdrościł …

   co do meritum: PKB Warszawiaka to ponad sto tysięcy a Lubelaka 37..małopolanina 50 a ślązaka 57....bez urazy
   quba nie mówię o tobie ale wychodzi na to że lubelskie to w większości albo nieroby na zasiłkach są, albo jak już coś robią to za psie grosze - cóż to wynik kiepsko rozwiniętej gospodarki opartej na rolnictwie i węglu,
   i post PGR-owska bieda dziedziczona z dziada pradziada, mentalność ludzi jeszcze z PRL-u zamkniętych na samorozwój, zdobywanie wiedzy, zamkniętych na świat, + tania siła robocza z Ukrainy w usługach i handlu także lokalna, brak nowoczesnej techniki - nowoczesnych zakładów pracy, innowacji:) Duża odległość od zachodu Europy - położenie geograficzne i historyczne...
   Taką mam diagnozę społeczną , bo jak inaczej wytłumaczyć tak niski PKB?:) nie widzę innej diagnozy :)
   • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 20:33
    chociaż te małopolskie śląskie i warszawskie pkb zawyżają zapewne wszelakie firmy których jest więcej, prezesi, dyrektorzy których jest więcej i zarabiają więcej bo tu mają firmy swoje centrale i to firmy kupują(biorą w leasing) 70% nówek z salonu dlatego można na ulicach zobaczyć lepsze samochody....
    itp. - i turystyka też jest bardziej rozwinięta w małopolskim (choćby Zakopane, Kraków)
    • qqbek Re: celubandia to Polska C 02.01.20, 20:52
     Misiu - jak idziesz ubezpieczyć auto, to 80% składek trafi do Warszawy (a reszta do Poznania i Sopotu), bo tam jest zarejestrowana większość firm ubezpieczeniowych.
     Połowa "leasingów" to też Warsiafa.
     Twoi idole w pierwszych wygranych przez siebie wyborach (tych z 2005 roku) zapowiedzieli dencentralizację przynajmniej firm państwowych (moja cebulandia miała dostać w jej ramach główną siedzibę PGE) i co? I gówno misiu :)
     A co do samego PKB to w podregionie lubelskim (powiaty Lublin, lubelski, lubartowski, łęczyński i świdnicki) to 45 tysiące złotych. W samym Lublinie ponad 52 tysiące złotych. Ze statystyką jest tak, że do jednego wora wkłada Lublin i Par(ta)czew, gdzie mieszka Aaron i gdzie psy dupami szczekają, a jedynym większym zakładem przemysłowym jest fabryka musztardy.


     --
     Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
   • aron2004 Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 07:00
    Podział wg powiatów jest tu
    upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Srednie_place_w_powiatach.png

    Polska A to zielone, reszta to Polska B.
    Wychodzi że najbiedniejsze jest Kępno w woj. wielkopolskim

    Może to kwestia szarej strefy?


    --
    Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
    • qqbek Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 09:46
     Nie powiesz jednak, że cała Łyncna (aka "Ryl City") to 133% średniej krajowej zarabia.
     To ryle z Bogdanki ciągną średnią mocno w górę, a ponieważ "mnoga ich" to cały powiat najbogatszy w województwie (i jeden z bogatszych w kraju). Ale zaraz obok twój zaścianek i już ledwie 76% średniej krajowej.

     --
     Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • qqbek Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 11:14
       aron2004 napisał:

       > Czyli uważasz że ta mapa jest sfałszowana?

       Nie, mapa jest poprawna statystycznie.
       Tyle, że jak idę z psem na spacer, to statystycznie każdy z nas ma po trzy nogi i po jednym jaju (bo psa mam kastrowanego), co niekoniecznie jest obrazem wiernie odzwierciedlającym rzeczywistość.
       Ryl City nie jest jakoś szczególnie bogate, a takie gminy jak Puchaczów jadą nie tyle na przedsiębiorczości własnych mieszkańców, a na olbrzymich pieniądzach idących do gminy z tytułu wydobycia węgla.

       Tak samo jak w skali kraju siedziby wielkich firm zawyżają znacząco PKB Warszawy, tak w skali lubelskiego KWK Bogdanka znacząco zawyża wartość średniej płacy w powiecie łęczyńskim.

       Miałem więc na myśli to, że gdyby nie uwzględniać Bogdanki, to powiat łęczyński nie różniłby się znacząco od sąsiednich powiatów (za wyjątkiem lubelskiego), nadto - gdyby uwzględnić miejsce zamieszkania ryli z Bogdanki to wyszłoby, że część tych wysokich płac wypłacana jest osobom mieszkającym w powiatach ościennych (przykładowo mój znajomy jest tam sztygarem zmianowym, a mieszka w Lublinie), a więc dane GUS na temat płac w powiecie (na podstawie zgłaszanych przez Bogdankę) różnią się zapewne od rzeczywistego ich rozkładu.
       --
       Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
       • aron2004 Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 11:22
        Ale powiat Łęczna to też turystyka ( te wszystkie Grabniaki, Piaseczna i Łukcze) więc pewnie mało kto tam żyje z uprawy roli.

        Mnie bardziej zastanawia to Kępno że takie biedne. Byłem tam i owszem to miasteczko nie wygląda jakoś superbogato ale też nie ma tam tragedii w porównaniu z naszymi małymi miasteczkami.


        --
        Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
       • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 15:40
        qqbek napisał:

        > aron2004 napisał:
        >
        > > Czyli uważasz że ta mapa jest sfałszowana?
        >
        > Nie, mapa jest poprawna statystycznie.
        > Tyle, że jak idę z psem na spacer, to statystycznie każdy z nas ma po trzy nogi
        > i po jednym jaju (bo psa mam kastrowanego), co niekoniecznie jest obrazem wier
        > nie odzwierciedlającym rzeczywistość.

        czyli te Warszawskie psy nie kastrowane są bo mają więcej jaj (czytaj większe interesy i dochody) haha ;-)
     • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 15:35
      qqbek napisał:

      > Nie powiesz jednak, że cała Łyncna (aka "Ryl City") to 133% średniej krajowej z
      > arabia.
      > To ryle z Bogdanki ciągną średnią mocno w górę, a ponieważ "mnoga ich" to cały
      > powiat najbogatszy w województwie (i jeden z bogatszych w kraju). Ale zaraz obo
      > k twój zaścianek i już ledwie 76% średniej krajowej.
      >

      a ty wiesz jakie ryl ma przywieje emerytalne?
      45-letni górnik dostaje 4 tys. zł emerytury, choć składki zgromadzone przezeń w ZUS wystarczyłyby na wypłatę 2,5 tys. zł. Górnicy objęci są specjalnym przelicznikiem - ich składki) mnoży się przez 1,8 ;-)
      • qqbek Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 22:06
       Ryl z Bogdanki na to zarobi, bo Bogdanka fedruje węgiel.
       Ryl ze Ślunska nie, bo tam kopalnie fedrują długi.

       --
       Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
       • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 14:29
        Śląsk to nie tylko kopalnie...aż 27 największych polskich firm z 200 pochodzi ze Śląska!
        a co dużego prócz jednej kopalni jest w cebulandii?
        Lasy i pola cebuli :)

        www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,27-slaskich-firm-wsrod-najwiekszych-w-polsce-ranking-200-wprost,wia5-1-1223.html
        • qqbek Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 22:30
         Pierwsze miejsce na liście:
         Tauron Polska Energia S.A. (7. miejsce na liście krajowej)
         Trzecie:
         JSW (18. miejsce na liście krajowej)
         Czwarte:
         Polska Grupa Górnicza (21.)
         Szóste:
         Węglokoks (59.)

         Reszta poniżej 60 na liście krajowej.
         Dwa przedsiębiorstwa niezwiązane z ryciem w ziemi z pierwszej "60".

         Lubelskie:
         PGE dystrybucja - 4. miejsce w kraju (razem z innymi spółkami PGE)
         Azoty Puławy - 17. miejsce w kraju
         Emperia Holding - 60. miejsce w kraju.

         Województwo lubelskie - 2,1 miliona mieszkańców
         Województwo śląskie - 4,5 miliona mieszkańców

         Tak se misiu tłumacz :)


         --
         Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
         • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 05.01.20, 13:26
          qqbek napisał:

          > Pierwsze miejsce na liście:
          > Tauron Polska Energia S.A. (7. miejsce na liście krajowej)

          > Węglokoks (59.)
          >
          > Reszta poniżej 60 na liście krajowej.
          > Dwa przedsiębiorstwa niezwiązane z ryciem w ziemi z pierwszej "60".
          >
          > Lubelskie:
          > PGE dystrybucja - 4. miejsce w kraju (razem z innymi spółkami PGE)
          > Azoty Puławy - 17. miejsce w kraju
          > Emperia Holding - 60. miejsce w kraju.
          >
          >
          to dlaczego PKB na mieszkańca takie niskie macie lubelaki 37 tysięcy a w śląskim 57 tysięcy na mieszkańca? to aż o 20 tysięcy różnicy !
          a widzisz...bo tych naszych firm jest więcej ogólnie wszystkich zarówno małych i dużych i wypracowują w nich ludzie większe dochody …..a prócz tych kilku dużych waszych firm to zostaje tylko "zbieranie cebuli w polu" które dochodu nie daje tylko latem gdy zbiorą i sprzedadzą 4 miesiące w roku a zimą pole nie daje zysku haha i stąd macie PKB takie niskie i wschodniej ścianie biedą z oczu patrzy .....a to PKB jest w przeliczeniu na mieszkańca więc nieważne ile jest mieszkańców haha :)
   • qqbek Re: celubandia to Polska C 03.01.20, 22:10
    Niegdyś najlepsza kuchnia na trasie do Warszawy.
    Potrafiłem zjechać w drodze z zajęć na UW i zjeść obiad, choć do domu miałem już rzut kamieniem właściwie.
    Teraz nie wiem. Strasznie stracili na budowie ekspresówki (choć i tak są przy samym węźle Jastków).

    --
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
    • frequenter.light Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 15:08
     Wielokrotnie widziałem tę knajpę i słyszałem też dobre opinie o nich. A czemu taka nazwa? Co do konfabulacji futrzaka to nawet mi się komentować nie chce. Niech pokaze swój PIT a nie pieprzy o cebulandii. Jeśli już to cebularzandia :)
     • qqbek Re: celubandia to Polska C 04.01.20, 22:16
      Nie wiem.
      Postawili na kuchnię polską wtedy, gdy było to jeszcze passe i można było lepiej zarobić na pizzy czy innych chłam-burgerach. Teraz mają już właściwie sieć lokali (dwa na zachodzie Bolandy i ten w Bogucinie) i (o ile nie obyło się to kosztem jakości - bo ze 3 lata u nich nie żarłem) życzę im wszystkiego najlepszego :)

      A co do konfabulacji futrzastego - cóż, musi leczyć swoje kompleksy jak w te dżdżyste dni zapiernicza z domu do kotłowni dorzucić węgla, śmieci i kalosza do pieca. Też by mi się coś takiego wryło trwale w psychikę.

      --
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
       • qqbek Re: celubandia to Polska C 05.01.20, 09:54
        frequenter.light napisał:

        > Cebuli najwiecej uprawia się w Wielkopolsce...

        Którą dla jaj z tego powodu przeżywają Pyrlandią 😂

        A sam cebularz wymyślili podobno piekarze żydowscy jako pierwsi, ale tak wszystkim smakował, że zaraz potem zaczęli go wypiekać i goje.


        --
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
         • qqbek Re: celubandia to Polska C 05.01.20, 11:21
          frequenter.light napisał:

          > Od ziemniaków - pyry po poznańsku

          Wiem :)
          Nabijałem się :)


          --
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
           • qqbek Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 14:40
            Na lubelszczyźnie to jako-tako.
            W samym Lublinie było ich multum.
            Mój dziadek i jego starszy brat chodzili do Szkoły Handlowej Vetterów i o ile dziadek (rocznik 27, więc większość szkoły kończył na tajnych kompletach, a maturę pisał w maju 45) miał w klasie zaledwie kilku żydowskich kolegów, to brat dziadka, który naukę zaczął jeszcze przed wojną, był w polskiej mniejszości w swojej klasie.

            Pisze się, że Żydów w Lublinie była 1/3 przed wojną (ponad 40 tysięcy).
            Ale Żydzi w Lublinie to nie tylko biedota z ulicy Krawieckiej. Mieli znaczący udział w wolnych zawodach też, a w niektórych gałęziach handlu byli niemal monopolistami.
            Uniwersytet Lubelski (później Katolicki Uniwersytet Lubelski) powstał nie tyle w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne mieszkańców miasta i regionu (ci ambitniejsi i tak wybierali UW albo UJK), co w reakcji na zapowiedź Rabina Majera Szapiro , że w Sanoku to tylko przygrywka, a on w Lublinie zbuduje największą uczelnie talmudyczną na świecie. Wyszło mu, z tym, że trochę później.

            Zresztą budynek Jesziwy to ciekawy przykład "reprywatyzacji po polsku".
            Po wojnie wyremontowany i przebudowany na Collegium Maius Akademii Medycznej. W połowie lat 60-tych władze PRL wypłaciły sowite odszkodowanie za budynek jesziwie ze Stanów, która była prawnym następcą lubelskiej jesziwy, co rzecz jasna nie stanęło na przeszkodzie temu, by na początku obecnego wieku zwrócić budynek Warszawskiej Gminie Wyznaniowej... która urządziła w nim (poza mikroskopijną bóżnicą) czterogwiazdkowy hotel :)

            --
            Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 05.01.20, 13:31
       qqbek napisał:

       >
       > A co do konfabulacji futrzastego - cóż, musi leczyć swoje kompleksy jak w te dż
       > dżyste dni zapiernicza z domu do kotłowni dorzucić węgla, śmieci i kalosza do p
       > ieca. Też by mi się coś takiego wryło trwale w psychikę.
       >

       ty musisz leczyć kompleksy dopiec misiowi nawet gdy nie odpisujesz mu wprost pisząc do innych? ......z jednej strony bronisz kopalni lubelskiej a z drugiej atakujesz miśka za palenie węglem to jakaś paranoja samozaprzeczenie? lepiej palić węglem niż kopcić Dieslem bo ja bogacę polską kopalnie i Polaków a nie szejków arabskich albo ruskich gazem i ON
  • bimota Re: celubandia to Polska C 05.01.20, 17:26
   DOBRA, WYJASNIE WAM NA CZYM TO POLEGA...

   Mam rodzine na wschodzi i wiadomosci z 1 reki...

   Pole sie tylko orze, ew. cos posadzi, ale plonow sie nie zbiera, tylko bierze doplaty...
   Gospodarstwa sa ekologiczne tylko znazwy, tylko po to by brac wieksze doplaty... Oczywiscie swinie sa faszerowane roznymi pestycydami, obory spryskiwane jakimis chemikaliami, bez tego sa kary...
   Firmy sie otwiera, bierze doplaty, i zamyka...

   i tak sie to kreci ze wszystkim... I dalej sie wymysla jakies Krowy+, swinskie grypy, byle wydajnosc spadla do 0...

   --
   NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
      • qqbek Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 12:56
       Siedziba LHS jest nie w Hrubieszowie, a w Zamościu (przy Szczebrzeskiej, naprzeciw głównego wejścia do Zoo, gdybyś kiedyś szukał). Kiedyś kilka drobnych rzeczy dla nich wykonywałem, to wiem :)

       --
       Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
      • qqbek Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 14:25
       Sam terminal w Sławkowie rzeczywiście jest na Śląsku.
       No, ale skoro Misio chwali się największymi firmami z "200 Wprost" to trzeba mu przypomnieć, że PKP LHS siedzibę ma w Zamościu i to tam trafiają wszystkie zyski z eksploatacji Linii Hutniczej Szerokotorowej (dawniej Linia Hutniczo-Siarkowa) w jej nowej roli :)

       --
       Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
       • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 14:34
        qqbek napisał:

        > Sam terminal w Sławkowie rzeczywiście jest na Śląsku.
        > No, ale skoro Misio chwali się największymi firmami z "200 Wprost" to trzeba mu
        > przypomnieć, że PKP LHS siedzibę ma w Zamościu i to tam trafiają wszystkie zys
        > ki z eksploatacji Linii Hutniczej Szerokotorowej (dawniej Linia Hutniczo-Siarko
        > wa) w jej nowej roli :)
        >

        misio chwali się terminale3m przeładunkowym w Sławkowie i pociągiem z Chin który do tego terminala z towarem już jutro dotrze ! Zyski z linii owszem dotrą do Zamościa ale towary które przewozi pociąg a są to spore ilości kontenerów dotrą do Sławkowa i tu odbywa się wymiana handlowa i to wzbogaca nasz lokalny rynek śląski i miejscowe firmy ze śląska a nie jakiegoś tam Zamościa gdzie ów pociąg się nawet nie zatrzyma na 5 minut :)
        • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 14:39
         PKB bardziej buduje 30 średnich firm (działających w związku z terminalem - transport - bo trzeba ten towar przewieźć , rozładować i handel bo trzeba go sprzedać (hurtownie, sklepy) niż większa ale tylko jedna w lubelskiem i to jest to źródło biedy lubelskiej że to małe firmy lecz ich duża liczba w większym stopniu budują rynek i PKB i płacą podatki niż jedna większa hehe
          • samspade Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 15:05
           misiaczek1281 napisała:

           > poza tym rolnictwo nie płaci podatku a do emerytury rolnika z KRUS-u w 90 % dop
           > łaca państwo - takie to wasze bogactwo cebulowe hehe :)

           Futrzasty trolu z móżdżkiem nie skalanym myślą fakt że rolnicy nie płacą dochodowego nie oznacza że jest bieda.
           • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 16:02
            samspade napisał:

            > misiaczek1281 napisała:
            >
            > > poza tym rolnictwo nie płaci podatku a do emerytury rolnika z KRUS-u w 90
            > % dop
            > > łaca państwo - takie to wasze bogactwo cebulowe hehe :)
            >
            > Futrzasty trolu z móżdżkiem nie skalanym myślą fakt że rolnicy nie płacą dochod
            > owego nie oznacza że jest bieda.

            móżdżka kurzego szukasz u siebie we wsi :)
            rolnicy zusu też nie płacą tylko KRUS...masz rację.... bieda to mało powiedziane :)
            • samspade Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 18:57
             misiaczek1281 napisała:

             > > Futrzasty trolu z móżdżkiem nie skalanym myślą fakt że rolnicy nie płacą
             > dochod
             > > owego nie oznacza że jest bieda.
             >
             > móżdżka kurzego szukasz u siebie we wsi

             Po co skoro jesteś ty.

             > rolnicy zusu też nie płacą tylko KRUS...masz rację.... bieda to mało powiedzian
             > e :)

             W twoim przypadku bieda umysłowa. I to nie mała.
             • misiaczek1281 Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 19:18
              samspade napisał:

              > misiaczek1281 napisała:
              >
              > > > Futrzasty trolu z móżdżkiem nie skalanym myślą fakt że rolnicy nie
              > płacą
              > > dochod
              > > > owego nie oznacza że jest bieda.
              > >
              > > móżdżka kurzego szukasz u siebie we wsi
              >
              > Po co skoro jesteś ty.
              ja jestem mądrzejszy niż myślisz:) a w twej wsi kurze móżdżki są i to sporo hehe :)
              >
              > > rolnicy zusu też nie płacą tylko KRUS...masz rację.... bieda to mało powi
              > edzian
              > > e :)
              >
              > W twoim przypadku bieda umysłowa. I to nie mała.

              w twoim przypadku chamidło i to nie małe
         • frequenter.light Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 16:49
          Akurat jak zostanie skończona droga ekspresowa S17 Warszawa Lublin, a juz mniej zostało to istnieje szansa ze dużo zagranicznych inwestorów wejdzie na Lubelszczyznę a i dużo firm specjalistycznych może przeniesc się z Warszawy do Lublina z uwagi na niższe koszty i pracowników. Istnieją perspektywy dużego wzrostu PKB :)
          • qqbek Re: celubandia to Polska C 06.01.20, 20:02
           Może 10 lat temu by tak się stało.
           Teraz - nie wiem.
           Z jednej strony płace znacząco niższe niż w DC, z drugiej strony rynek nieruchomości już prawie warszawski.
           Żona pracowała w Generali i oni rzeczywiście się właściwie z częścią swojej działalności do Lublina przenieśli. Ale to było 8 lat temu. Teraz by się musieli dwa razy zastanowić, bo niby pracownicy są, ale z końcówki pokolenia Y i początku pokolenia Z :) A z nich są pracownicy, a nie niewolnicy, do których przywykły korpo.

           --
           Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka