Dodaj do ulubionych

Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zdjecia

24.10.04, 21:18
oto zdjecia naszej pieknej stolicy - glownie dla tych ktorzy tu pisza ze
warszawa to wies i autostrad nie potrzebuje - chyba dawno u nas nie byli!
zapraszamy!

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=17241&highlight=warsaw
www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=137448&highlight=warsaw
(uwaga potrzben dobre lacze bo zdjec jest sporo)

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=87799&highlight=warsaw
www.bazafirm.pl/wtt/zdjecia/z2371789078.jpg
www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=133233&highlight=warsaw




takie miasto MUSI miec autostrady i to szybko!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Gosc Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.04, 21:27
      A tak,stolyca w nocy jest nawet ok bo nie widac tej koszmarnej zabudowy,brudu i
      syfu jakiego tam pelno na okolo.A co do tych wierzowcow to czym sie buraku
      podniecasz tym 2 czy 3 na krzyz,buahahaha
      • szymizalogowany Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 21:38

        > A tak,stolyca w nocy jest nawet ok bo nie widac tej koszmarnej zabudowy,brudu
        i
        >
        > syfu jakiego tam pelno na okolo.A co do tych wierzowcow to czym sie buraku
        > podniecasz tym 2 czy 3 na krzyz,buahahaha



        jakie k... dwa czy trzy jelopie?

        1. PKiN
        2. Warsaw Trade Tower
        3. Rondo 1 Budynek B
        4. Warsaw Financial Center
        5. Hotel InterContinental
        6. LOT Tower
        7. Elektrim
        8. PKO - Rotunda
        9. TP SA Tower
        10. Hotel Westin
        11. FIM Tower
        12. Reform Plaza
        13. Intraco Building
        14. Forum Hotel
        15. Babka Tower
        16. Ilmet Building
        17. Blue Tower



        i wiele wiele innych

        wejdz se tu cymbale

        www.skyscraperpage.com/diagrams/
        w "city" na dole wpisz "warsaw" i wcisnij search

        zobaczysz wszystkie na diagramie z podanymi wysokosciami

        warszawa ma juz bardzo duzo wiezowcow a jest wiele planowanych - inne miasta sa
        100 lat za murzynami
        • Gość: Gosc Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.04, 21:41
          szymizalogowany napisał:
          8. PKO - Rotunda

          Kurwa mac jak to jest reprezentacyjny biurowiec-drapacz chmur Warszawy to
          rzeczywiscie macie od chuja tych budynkow tam buahahaha
          • szymizalogowany Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 21:47
            Gość portalu: Gosc napisał(a):

            > szymizalogowany napisał:
            > 8. PKO - Rotunda
            >
            > Kurwa mac jak to jest reprezentacyjny biurowiec-drapacz chmur Warszawy to
            > rzeczywiscie macie od chuja tych budynkow tam buahahaha


            chodzi o budynek ktory bedzie ukonczony w 2006 roku - bedzie mial 132 metry
            wysokosci - i jest to jedyny obok Rondo 1 (ukonczenie w 2005) z tej grupy ktora
            podalem ktory jeszcze nie jest ukonczony

            masz u siebie 30 pietrowe budynki o wysokosci 130 metrow???
            • Gość: Gosc Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.04, 21:51
              > chodzi o budynek ktory bedzie ukonczony w 2006 roku - bedzie mial 132 metry

              A wiesz zasrancu co u mnie bedzie w 2006r?
              • szymizalogowany Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 21:53
                Gość portalu: Gosc napisał(a):

                > > chodzi o budynek ktory bedzie ukonczony w 2006 roku - bedzie mial 132 met
                > ry
                >
                > A wiesz zasrancu co u mnie bedzie w 2006r?


                co?? co??? no powiedz!!!

                elektrycznosc wreszcie dociagna czy kanalizacje???

                jak kanalizacje to stracisz prace jako kierowca szambiarki wiec sie nie ciesz
                przedwczesnie
                • Gość: Gosc Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.04, 22:01
                  szymizalogowany napisał:
                  > elektrycznosc wreszcie dociagna czy kanalizacje???
                  >
                  > jak kanalizacje to stracisz prace jako kierowca szambiarki wiec sie nie ciesz
                  > przedwczesnie

                  Elektrycznosc i kanalizacje juz dawno u mnie byla za Niemca kiedy Warszawce
                  takie luksusy sie jeszcze nie marzyly nawet,buahahahaha
                  • Gość: Szymi Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.04, 22:12
                    widać że miło te czasy wspominasz, pewnie twój stary na volksdeutcha wtedy
                    poszedł
        • Gość: pidżej Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.acn.waw.pl 24.10.04, 22:09
          szymizalogowany napisał:

          >
          > warszawa ma juz bardzo duzo wiezowcow a jest wiele planowanych - inne miasta
          sa
          >
          > 100 lat za murzynami
          >
          np Washington DC? fakt.
          wielekroć więcej wieżowców niż warszawa ma choćby Shenzhen. wiocha skądinąd
          straszna.
          czego dowodzi liczba wieżowców skoro Waszyngton, Rzym i parę innych metropolii
          radzą sobie świetnie bez nich?
          ja bym warszawy od reszty RP nie odłączał, po padnie. Warszawa, nie RP. co z
          tego że tu jest praca i najwyższe dochody? są, bo jest stolicą dość dużego
          kraju. sama prawie nie ma gospodarki, tylko konsumpcję.
          czy myslisz że gdyby nie było tej reszty, koncerny zakładałyby w warszawie
          oddziały, kancelarie prawne i firmy konsultingowe brałyby krocie za
          pośredniczenie w sprzedaży kolejnej elektrowni czy polfy - znajdującej się
          wówczas za granicą, warszawski notariusz zarobiłby kilkaset tysięcy złotych za
          pół godziny roboty przy spisaniu tej transakcji, a lekarze zarabialiby godziwie
          w medikawerach i luksmedach, gdzie korporacje i kancelarie wykupują abonamenty
          swoim pracownikom? jeżeli tak myślisz, pomyśl jeszcze raz.
          • szymizalogowany Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 22:24
            dobrze - zgadzam sie - wiezowce nie sa niezbedne

            jednak tutaj chodzilo o to aby pokazac ze warszawa ma wiecej do zaoferowania
            niz jakiekolwiek inne miasto w polsce - gdzie nie ma wiezowcow ale nie ma tez
            infrastruktury odrobine podobnej do Washington DC


            co do gospodarki

            a Hong-Kong???

            sam tez niewiele produkuje ale jego sila jest to ze jest miejscem laczacym
            Chiny z reszta swiata - to jest swoisty "entry point" do azji - tam krzyzuja
            sie szlaki handlowe bo jest zewszad blisko i tam tez firmy i koncerny,
            instuytucje finansowe lokuja swoje przedstawicielstwa

            warszawa ma idealne polozenie w centrum europy - mogla by byc takim "entry
            pointem" laczacym Europe wschodnia (Ukraine, Bialorus) oraz reszte polski z
            Europa zachodnia - takim "Hubem" w terminologii portow lotniczych:)

            czesc infrastruktury juz jest - jakbysmy nie musieli oplacac z naszych podatkow
            jakichs rolnikow gdzies na suwalszczyznie - moglibysmy rozbudowac system
            komunikacji, lotnisko, utostrady promieniscie rozchodzace sie od warszawy w
            innych kierunkach

            wszysyc biznesmeni i firmy ktore chcialby inwestowac na ogromnym terenie
            polski, bialorusi czy ukrainy mialy by "entry point" w warszawie

            zbudowalibysmy kilka lini metra, szybka kolej naziemna, wielki port lotniczy

            warszawa jest ulokowana idealnei na nizinie mazowieckiej - stad jest tak samo
            blisko do kijowa jak do wroclawia - lezymy na szlaku handlowym polnoc-poludnie
            i wschod-zachod

            warszawa ma przyszlosc
            • Gość: pidżej Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.acn.waw.pl 24.10.04, 22:35
              akurat instytucjom finansowym nie jest potrzebna nizina mazowiecka ani nawet
              lotniska tylko tax haven typu cypr, jersey czy kajmany - w UE jest to
              nierealne.
              a hongkong chyba nie jest teraz do niczego potrzebny - cała ChRL to jeden
              wielki HK, zresztą krok po kroku wchłaniany przez Chiny, niewiele sobie robiące
              z jego statutu szczególnego regionu administracyjnego.
          • Gość: VIivi Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: 195.117.230.* 25.10.04, 13:03
            Waszyngton jest wiochą, to nic że jest stolicą. Sami amerykanie tak o nim
            mówią. A Warszawa jest coraz ładniejszym miastem.
        • devote Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 22:09
          fajna strona,forum
        • Gość: asf Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.04, 10:18
          > warszawa ma juz bardzo duzo wiezowcow a jest wiele planowanych - inne miasta
          sa
          >
          > 100 lat za murzynami

          podobnie jak twoj mozg jest 100 lat za mozgiem orangutana.
    • wiertara_z_misiem_i_jechane Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 21:34
      posłuchaj ciulu bez szkoły

      nie pokazuj tu wyretuszowanych obrazkow tej zapyzialej wioski

      najlepiej otoczyc to bagno murem o wys 300 m i zalac woda

      mur otoczyc fosa zasiekami i pasem 10 km pola minowego

      po 10 latach zaorac o zasadzic las

      a nie budowac jakies drozki bo musza sie mafiosi rozbijac Bmkami 7 i s klasami
      a szymi musi robic wyscigi i killowac wasatych fabiarzy

      lepiej zebys zrozumial bo nie mam zamiaru sie powtarzac
      • Gość: Szymi Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.04, 21:50
        bełkoczesz bez sensu. A kompleksami małomiasteczkowego buraka jedzie na kilometr
      • szymizalogowany Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 21:51
        wiertara_z_misiem_i_jechane napisał:

        > posłuchaj ciulu bez szkoły
        >
        > nie pokazuj tu wyretuszowanych obrazkow tej zapyzialej wioski
        >
        > najlepiej otoczyc to bagno murem o wys 300 m i zalac woda

        dobrze chociaz trafiles z tymi 300 metrami - moze akurat by starczylo zeby pod
        woda sie schowaly wszystkie nasze wiezowce :))))

        za to w twoim rodzinnym miescie wystarczyl by pewnie mur o wysokosci 30 metrow
        bo najwyzsza jest wieza kosciola na glownym rynku

        > mur otoczyc fosa zasiekami i pasem 10 km pola minowego

        uuu 10 km?? wokol twojego miasta wystarczy 100m - 10 km szerokosci to jest 10
        razy wiecej niz srednica twojego miasta


        > po 10 latach zaorac o zasadzic las

        i bedzie wygladalo tak jak u was
    • Gość: nord Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.siec2000.pl 24.10.04, 22:06
      Paryż to jest piękne miasto. Widzisz tu gdzień stosy obrzydliwych biurowców,
      wybudowanych na kupie bez ładu i składu.( no jeden się zaplątał i już psuje
      widok) Z europejskich stolic Warszawie,pod względem estetyki i piękna
      zdecydowanie bliżej do Kiszyniowa, niż do Paryża,czy Pragi...
      www.arnaudfrichphoto.com/e_toit_panoramic_520.htm
      • szymizalogowany Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 22:13
        Gość portalu: nord napisał(a):

        > Paryż to jest piękne miasto. Widzisz tu gdzień stosy obrzydliwych biurowców,
        > wybudowanych na kupie bez ładu i składu.( no jeden się zaplątał i już psuje
        > widok) Z europejskich stolic Warszawie,pod względem estetyki i piękna
        > zdecydowanie bliżej do Kiszyniowa, niż do Paryża,czy Pragi...
        > www.arnaudfrichphoto.com/e_toit_panoramic_520.htm


        ok zgadzam sie - bylem w paryzu dwa razy i zrobil na mnie ogromne wrazenie
        pozytywne (londyn zrobil negatywne) - praga tez

        ale Warszawa to zupelnie inny typ miasta - to miasto "industrailne"
        porownywalne do Frankfurtu na Menem - starszymi i wiele razy
        potezniejszymi "bracmi" Warszawy sa Hong-Kong czy Seatle albo Tokio

        Paryz i Praga to miasta "nastrojowe" - zupelnie inny "typ"
        • Gość: Gosc Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.net 24.10.04, 22:29
          szymizalogowany napisał:
          > ale Warszawa to zupelnie inny typ miasta - to miasto "industrailne"
          > porownywalne do Frankfurtu na Menem

          Czy ty buraku wiesz co piszesz?Warszawa to miasto-koszmar z koszmarna
          stalinowsko-gomulkowska zabudowa,nie ma w Europie od Bugu na zachod tak
          paskudnej i obskurnej stolicy jakiegos panstwa.
          Moze tak pokazesz fotki ze stadionu X-lecia buahahahaha bo chyba z tego
          Warszawa jest najslynniejsza,hehehehehe
          • szymizalogowany Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 24.10.04, 22:39
            Gość portalu: Gosc napisał(a):

            > szymizalogowany napisał:
            > > ale Warszawa to zupelnie inny typ miasta - to miasto "industrailne"
            > > porownywalne do Frankfurtu na Menem
            >
            > Czy ty buraku wiesz co piszesz?Warszawa to miasto-koszmar z koszmarna
            > stalinowsko-gomulkowska zabudowa,nie ma w Europie od Bugu na zachod tak
            > paskudnej i obskurnej stolicy jakiegos panstwa.
            > Moze tak pokazesz fotki ze stadionu X-lecia buahahahaha bo chyba z tego
            > Warszawa jest najslynniejsza,hehehehehe


            widzisz smieciu - mi sie na przyklad mniej od Warszawy podoba Londyn

            tamto miasto jest przesiakniete smrodem jakiejs starzyzny, ludzie sa strasznie
            brzydcy (jak w calym UK), specjalisci z firm finansowych w "City" nosza do
            garniturów jakies takie "ruskie adidasy z lat 80", wogle ludzie maja jakies
            okropnie brzydkie buty kontrastujace z czasem ladnym ubraniem, metro to jakas
            przygnebiajaca ruina, w hotelach zawsze sa smierdzace wykladziny podlogowe,
            ciezkie drzwi przeciwpozarowe i pokoje 2m x 2m ( i to we wszystkich poczynajac
            od chu...ego TravellInn, poprzez HolidayInn na Novotel konczac), wszedzie jest
            pelno arabow i hindusow dracych mordy, na Heathrow jest balagan, same
            opoznienia zawsze i tez te smierdzace wykladziny podlogowe co w hotelach itd

            pociagi wygladaja i jezdza jak za czasow Edisona i jest podle jedzenie

            aha a na domiar wszystkiego zawsze jest brzydka pogoda i wszedzie w miescie
            slychac klekot diesli :(

            mozna chodzic po miescie caly tydzien i nie spotkac jednej landnej niuni - a
            jak sie juz spotka to na 99% bedzie hinduska (czy sa ladne angielki???)


            wole warszawe
            • Gość: Gosc Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.net 24.10.04, 22:54
              Dobra lajzo,kladz sie spac bo zdaje sie ze przed switem czeka cie tyrka w
              stolecznym MPO,hyhyhy
              • Gość: mak Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.proxy.aol.com 24.10.04, 23:51
                szymi co ty koles piszesz,Seatle to ma byc to starsze miasto od Warszawy!?,a
                zadales sobie proste pytanko ile Stany maja lat ?,jak nie wiesz ile to nie pisz
                bzdur.
                • franek-b Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 25.10.04, 00:11

                  > szymi co ty koles piszesz,Seatle to ma byc to starsze miasto od Warszawy!?,a
                  > zadales sobie proste pytanko ile Stany maja lat ?,jak nie wiesz ile to nie
                  pisz
                  >
                  > bzdur.

                  Kolego proponuje powrot ze Stanow do Polski, bo uwsteczniles sie (do tej pory
                  myslalem, ze glupota jest dziedziczna a tu sie okaze, ze jeszcze zarazna...).
                  Primo Szymo nie pisal o dacie zalozenia miasta tylko o funkcji metropoli
                  indriustralnej
                  Secundo: ile biurowcow drapaczy budowano za komuny w Polsce? a kiedy zbudowano
                  w stanach...
                  jak nie rozumiesz slowa pisanego to nie pisz bzdur
                  • Gość: mak Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.proxy.aol.com 25.10.04, 07:50
                    franus synku,nie wiem czy ty kiedykolwiek miales okazje byc w Seattle,ale
                    metropolia to one nigdy nie byly i dlugo nie beda,to jest zwykle wieksze miasto
                    w USA,a o systemie autostrad w Polsce to zapomnijcie bo USA wyprzedza w tym
                    wzgledzie Polske przynajmniej o 50 lat.
                    • Gość: Kara Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 08:25
                      Szymi, zaluje ze na rzucony przez ciebie temat, odpowiedzialo tylu
                      warszawiakow, ktorzy musza kilka dni jechac po metryke urodzenia.
                      Ci ludzie pisza z nienawiscia o naszym miescie, do ktorego sie garna, jak
                      pszczoly do miodu. Nikt ich tutaj nie zaprasza, nikt nie trzyma na sile, moga
                      wracac do swoich tetniacych zyciem metropolii, gdzie co rano budzi ich kogut
                      sasiada. Wielu zwyczajnie zazdrosci atmosfery Warszawy, co widac z okreslen
                      typu "Warszawka". Zauwaz, ze prawdziwym warszawiakom dokladnie sa obojetne inne
                      miasta z ich mieszkancami i nikomu z nas nawet do glowy nie przyjdzie, zeby
                      wysilac sie i nazywac czy obrazac tych ludzi.
                      Szkoda jest czasu na dyskusje z nimi.
                      Pozdrawiam
                    • franek-b Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd 25.10.04, 09:48
                      > franus synku,nie wiem czy ty kiedykolwiek miales okazje byc w Seattle,ale
                      > metropolia to one nigdy nie byly i dlugo nie beda,to jest zwykle wieksze
                      miasto
                      >
                      > w USA,a o systemie autostrad w Polsce to zapomnijcie bo USA wyprzedza w tym
                      > wzgledzie Polske przynajmniej o 50 lat.

                      Mak buraku drogi, daj sobie z pisaniem bo dosyc, ze nie rozumiesz slowa
                      pisanego, to jeszcze Twoje odpowidzi pasuja do tematu jak piesc do nosa.
                      Popatrz sobie na temat maila, autor watku nie twierdzi ze Warszawa ma
                      autostrady jak w stanach, tylko stawia teze, ze to duze miasto, ktore
                      POTRZEBUJE autostrat (po co ja to pisze i tak tego nie zrozumiesz...).

                      Pomijajac kwestie tego tematu, zastanawiam sie jak rozumiesz to co Ci majster
                      mowi przy rozbiorce azbestu na budowie (po polsku ni w zab, o angielskim nie
                      wspominam by nie draznic)... na migi?
          • Gość: Rumburak Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: 195.117.230.* 25.10.04, 13:10
            Ty buraku jeden, wydaje ci się że w Paryżu nie ma blokowisk, ani dzielnic
            biedoty? Myślisz że nie ma tam wieżowców?? Nie masz kompletnie bladego pojęcia
            jak to miasto w rzeczywistości wygląda. Pewnie, że ma dużo pięknych zabytków,
            fakt że w Warszawie nieraz straszy komunistyczna zabudowa, ale to się Zmienia.
            Warszawa ładnieje czy się komuś to podoba czy nie. A ty idź i schowaj się do
            kartonu spod którego wypełzłeś.
      • niki27 la defense 25.10.04, 10:50
        Te dwa słowa powinny cię otrzeźwić. I tylko mi nie opowiadaj, że to nie jest
        Paryż intra-muros, bo przez wszystkich Francuzów jest traktowana jako fragment
        aglomeracji....
    • Gość: gieniek Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 08:13
      Te zdjęcia to naprawdę takie cukierkowate i nie oddające prawdziwego obrazu
      Warszawy .Dziurawe drogi , smutne blokowiska , smród , śmiecie , korki itd. Z
      każdego miejsca na Ziemi dobry fotograf zrobi cud miód .
      • Gość: ToyOwner Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 11:10
        I cóż w tym dziwnego? Jak każde duże miasto, potrzebuje obwodnicy i szerokich
        arterii komunikacyjnych... Praktycze podejście, bez kompleksów, ot co...
    • Gość: road drive chlopcze z prowincji zwanej warszafffka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 11:00
      chłopie jebnij sie w czoło bedzie wesoło
      • Gość: ToyOwner Re: chlopcze z prowincji zwanej warszafffka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 11:16
        A co tam Kozodujkach słychać, kolego? Denerwujesz się, bo sołtys do wsi prądu w
        wiaderku nie przyniósł.
    • x-darekk-x prawda lezy po srodku 25.10.04, 12:02
      szymi oczywiscie przegial, dzielac polske na warszawe i "wies". to
      niepotrzebnie podalo amunicji nie-warszawiakom.

      ale prawda jest taka, ze rozdzwiek pomiedzy warszawa i innymi miastami w polsce
      jest gigantyczny. i nie probuje nadac temu wydzwieku oceniajacego - nie
      twierdze, ze warszawa jest lepsza lub gorsza. jest po prostu unikalna w skali
      kraju.

      warszawa, to centrum administracyjne, biznesowe i kulturalne tego kraju:
      - administracyjne? tego chyba nie musze tlumaczyc - nie tylko sejm, prezydent,
      ministerstwa ale rowniez mnostwo urzedow centralnych. to ogromna machina
      urzednicza.
      - biznesowe? to tu ma swoje siedziby wiekszosc przedstawicielstw zagranicznych
      przedsiebiorstw i krajowych potentatow. to, ze faktyczne wytworstwo
      zlokalizowane jest poza warszawa nie zmienia faktu, ze centrale tych firm na
      swoja siedzibe wybieraja stolice. powod jest prosty - bo tutaj sa wszyscy inni.
      - kulturalne? to tu sa sceny narodowych teatrow, filharmonii. tu zlokalizowane
      sa wszystkie stacje telewizyjne. wbrew temu co sie powszechnie sadzi nawet
      krakow mimo calej swojej estymy i urokliwosci, pozostaje daleko w tyle jezeli
      idzie o ilosc premier teatralnych - to aktorzy z krakowa wyprowadzaja sie do
      warszawy, a nie na odwrot. ba, nawet pubow czy restauracji jest
      nieporownywalnie wiecej niz w warszawie niz w jakimkolwiek innym miescie
      polski. (dopoki nie zaczalem pracowac w tej branzy, sadzilem ze krakow jest
      centrum "pubowym" kraju - nic z tych rzeczy).

      takie sa podstawowe fakty. ale czy to dobrze, czy zle dla warszawy? i dobrze i
      zle.
      plusy sa oczywiste: o wiele lepsza sytuacja finansowa warszawiakow od sredniej
      krajowej, ogolnie wyzszy standard zycia, mniejsze bezrobocie (ja twierdze, ze
      faktyczne bezrobocie jest bliskie zeru - wiem jak ciezko znalezc pracownika),
      wielosc rozrywek itp, itd.
      minusy sa rowniez bardzo istotne. dla mnie najwazniejszy jest taki, ze warszawa
      zatracila swoja tozsamosc. 90% ludzi w moim biurze to naplywowi, glownie
      slazacy lub z okolic radomia, siedlec, podkarpacia. nic nie zarzucajac tym
      ludziom, to jednak spowodowali oni utrate starego charakteru tego miasta.
      przyjechali tu za pieniedzmi i wladza, w efekcie czego tak tez zaczyna
      funkcjonowac cale miasto. pieniadze, pospiech, rywalizacja.

      moja rodzina pochodzi z warszawy od dziada-pradziada. moje pra-prababcie leza
      na powazkach. tu mieszkaja moi rodzice, wszystkie ciotki i wujowie. moge wiec
      sie uwazac za warszawiaka. mimo to, widzac jak sie to miasto przeobraza,
      wyprowadzilem sie "na prowincje". dalej pracuje w warszawie - tu sa pieniadze -
      ale zaraz po pracy jade 50 kilometrow do mojego spokojnego domu w malym
      miasteczku, gdzie nie czuc nawet grama warszawskiego pospiechu i halasu.

      no, dyskusja zeszla troche z tematu, ale ja szybko do niego nawiaze. szymi ma
      racje w jednym na pewno - omijanie glownymi drogami warszawy to jakies
      nieporozumienie.
      • x-darekk-x Re: prawda lezy po srodku 25.10.04, 12:09
        zapomnialem o jednym - o "kompleksie warszawy". przez dwa lata mieszkalem (z
        przyczyn sluzbowych) w roznych duzych miastach polski (od miesiaca do trzech).
        we wroclawiu, krakowie, poznaniu, olsztynie, katowicach itp. w kazdym miescie,
        moze za wyjatkiem olsztyna, obserwowalem niesamowity "kompleks warszawy".
        wszyscy opowiadali jak to tam w tej warszawie musi byc strasznie, bo "tu (w
        krakowie) to jest sztuka i kultura a nie buractwo i mafia", bo "tu (we
        wroclawiu) jest wielokulturowa otwartosc, a nie mordobicie jak w warszawie",
        bo "tu (na slasku) ciezko pracujemy, a wy w warszawie jestescie pasozytami".
        itp, itd. najgorzej bylo w krakowie - tam co chwila mowi sie o tym, jak to
        dobrze, ze to nie warszawa. z kazdego takiego slowa czuc jednak zazdrosc, ze to
        nie "moje miasto" jest w centrum uwagi, centrum wydarzen.

        nie rozumiem do konca zrodel tego kompleksu, ale nie zmienia to faktu, ze
        wydaje mnie sie on smieszny.
        • Gość: ToyOwner Re: prawda lezy po srodku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 12:15
          3 lata temu przeprowadziłem się z Krakowa do W-wy. Nie spotkałem się z
          nieprzychylnością środowiska etc. Cóż są ludzie i ludziska. A Warszawę szanuję,
          bo daje mi pracę i pieniądze.
          • x-darekk-x Re: prawda lezy po srodku 25.10.04, 12:18
            chyba zle mnie zrozumiales. "kompleks warszawy" wystepuje poza warszawa.
            warszawa jest miastem kosmpolitycznym i obecnie bardzo latwo jest tu wejsc jako
            czlowiek "z zewnatrz".
            • Gość: Warszawiak Re:Lubie moje miasto! ! ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 18:10
              Zgadzam sie w pelni z Darkiem.
    • Gość: Robert Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.iscnet.pl 26.10.04, 10:51
      jednym z powodów dla których, cenię sobie to forum jest sporadyczne
      występowanie wątków tworzonych przez tzw lokalnych patriotów.

      dla szymiego, warszawa jest piękna. większość wie, że tak nie jest. niech tak
      pozostanie. ale proszę uszanuj szymi, że jest to forum dotyczące głównie
      problemów dotyczących naszych i cudzych samochodów.

      doskonale wkomponujesz się w forum skyscrapercity.

      pozdrawiam
    • Gość: Ale jaja Re: Warszawa jest piekna, potrzebuje autostrad-zd IP: *.org / 213.17.233.* 28.10.04, 00:32
      szymi,wydalo sie kim jestes,hyhy... sami zobaczcie

      --------------------------------------------------------------------------------
      maciekszymi.blog.onet.pl/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka