Dodaj do ulubionych

OT - pazerność czarnych

10.06.20, 10:58
Ostatnio dowiedziałem się, że parafia pobiera haracz w wysokości 10% od ceny nagrobka.
Myślałem, że ktoś sobie jaja ze mnie robi, ale (niestety) nie. Nie dość, że zbierają „co łaska” za każdą posługę, biorą czynsz za „kwatery” na cmentarzu, to jeszcze według własnego uznania koszą „podatek” od nagrobków - a jak pewnie wiecie, nie kosztują one 100 zł.
Właścicielka zakładu kamieniarskiego powiedziała, że ten nasz proboszcz to wyjątkowo chciwy jest, gdzie indziej biorą trochę mniej.
Ja pierdolę, toż fiskus przy nich to mały pikuś jest.
Wiedzieliście o takiej praktyce?
Obserwuj wątek
    • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 11:33
      Cóż, piramidy i mauzolea też kosztowały swoje. Jak się przedstawiciele gatunku Monstroteratum Furiosum (Ohydek Szalej), należacego do gromady Necroludentia (Zwłokobawy) lubią bawić w jakieś szopki z truchłami zmarłych osobników, jeśli jest im do szczęścia potrzebny wypasiony lśniący marmurowy nagrobek - to niech za to płacą. Jasne, że w takiej sytuacji znajdzie się ktoś, kto będzie golił frajerów, ale jakoś mi ich nie żal. Gdyby przestali kupować "posługi" i złocone nagrobki, sytuacja natychmiast by się unormowała.
      • nousecomplaining Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 12:02
        Nie każdy zamawia wypasiony nagrobek. Ty swoją matkę byś pochował na podwórku?
        Za zwykły nagrobek trzeba wywalić min. 3 tys. zł + robocizna, transport itp. Uważasz, że każdy, kto chowa swoich bliskich na cmentarzu, to frajer?
        > Gdyby przestali kupować "posługi" i złocone nagrobki, sytuacja natychmiast by się unormowała.
        Co by się unormowało? Mnie chodzi ogólnie o to, że jest to chamskie zdzieranie kasy. Dla mnie też kretyńskie jest wywalanie kilkunastu (albo i kilkudziesięciu) tys. na nagrobek, ale przecież ten haracz biorą od każdego, a nie tylko od takich kretynów.
        • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 12:32
          > Ty swoją matkę byś pochował na podwórku?

W sumie czemu nie? Oczywiście tylko po skremowaniu, bo inaczej to jest zagrożenie higieniczne i epidemiologiczne. O ile wiem to jakieś miejsce na cmentarzu już mają, ale tak naprawdę to jest mi dosyć mocno wszystko jedno w tej kwestii. Sam swoje truchło oddam do nauki dla studentów medycyny, bo szkoda, żeby się głupio zmarnowało.

> Uważasz, że każdy, kto chowa swoich bliskich na cmentarzu, to frajer?

Jeśli wydaje na to ciężkie tysiące - owszem. Urna i miejsce w kolumbarium wystarczy w zupełności. Tutaj trzema możliwie minimalizować koszty, bo są to wydatki tyleż duże, co zbędne.

> Co by się unormowało? Mnie chodzi ogólnie o to, że jest to chamskie zdzieranie kasy.

To jest część szerszego problemu - nikt w tym smutnym jak pisda katoliczki kraju nie potrafi się postawić katabasowi zdziercy. No więc skoro mieszkańcy Potato Republic of Bolanda to takie bezwolne cioty, to niech płacą.

> ale przecież ten haracz biorą od każdego, a nie tylko od takich kretynów.

Naprawdę jest obowiązek zamówienia nagrobka u kamieniarza certyfikowanego przez miejscowego proboszcza i opłacającego mu haracz? Trzeba zamówić płytę gdzie indziej, a jak się klecha będzie pultał,
          pójść z tym do sądu. Tylko kto w Katolifacie Bolandy się na to odważy? Ano właśnie.
          • schweppes1 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 13:26
            vogon.jeltz napisał:

> [...] Katolifacie Bolandy [...]

Nie żebym się czepiał, ale wyniosłeś się z kraju o katostężeniu 92% do kraju o katostężeniu 90%, i to jeszcze z katoheadquarters za płotem. Jesteś masochistą? Uważam, że mimo wszystko jednak zasługujesz na trochę więcej.
            • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 14:38
              > Nie żebym się czepiał, ale wyniosłeś się z kraju o katostężeniu
              > 92% do kraju o katostężeniu 90%

Statsy swoje, a życie swoje. Niby 90% stężenia, a watykański Hauptamt robi głównie za atrakcję turystyczną, jego Führer to postać z breloczków i magnesów na lodówkę, żaden poważny polityk nie powołuje się w co drugim wystąpieniu na słowa Mzimu Dżejpitu, a w kościołach msze odprawiają Murzyni z importu, bo żaden Włoch nie garnie się do zostania klechą. O tym, że mają tu aborcję na życzenie i związki partnerskie jednopłciowe, jak w każdym cywilizowanym kraju, nie muszę chyba wspominać?
          • nousecomplaining Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 13:36
            Nie ma żadnego konkretnego „kamieniarza certyfikowanego przez miejscowego proboszcza i opłacającego mu haracz”. Choćbym zamówił płytę u pana Czesia co robi nagrobki z chińskiego kamienia w swojej stodole, to proboszcz i tak weźmie swoje, niezależnie od tego, kto zrobił nagrobek.
            • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 14:39
              > Choćbym zamówił płytę u pana Czesia co robi nagrobki z chińskiego kamienia
              > w swojej stodole, to proboszcz i tak weźmie swoje

Jakim cudem? Każe ci zapłacić prywatny podatek od wykonanego gdzie indziej nagrobka? Nie możesz po prostu kazać mu wypierdalać?
          • nousecomplaining Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 13:48
            > To jest część szerszego problemu - nikt w tym smutnym jak pisda katoliczki kraju nie potrafi się postawić katabasowi zdziercy. No więc skoro mieszkańcy Potato Republic of Bolanda to takie bezwolne cioty, to niech płacą.
            Częściowo się zgadzam, a dlatego częściowo, że w wielu przypadkach nie chodzi o to, że ktoś się nie potrafi postawić - większość starszych ludzi w ogóle nie myśli w tych kategoriach. Nie wyobrażam sobie, żebym powiedział ojcu, że mama nie będzie miała „normalnego” grobu, bo nie zapłacę cwanemu klesze.
            Jednocześnie na pewno nie uważam, że jest frajerem. Po prostu muszę i chcę uszanować jego wolę, i nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi.
            A temat poruszyłem, bo mnie akurat to wkurwia.
            • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 14:45
              > Nie wyobrażam sobie, żebym powiedział ojcu, że mama nie będzie miała „normalnego”
              > grobu, bo nie zapłacę cwanemu klesze.

Inni nie wyobrażają sobie powiedzieć babci, że wnuczka nie będzie miała chrztu albo komunii, choć sami mają Kościół i jego obrzędy głęboko w dupie. I tak to się kręci... Ten swoiście pojmowany "szacunek" dla starych i (niestety) przeważnie głupich ludzi to jest dramat i kolejna z przyczyn wielu nieszczęść i idiotyzmów. Przy czym piszę to ogólnie, bez związku z twoim ojcem czy matką.
              • nousecomplaining Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 18:26
                > Ten swoiście pojmowany "szacunek" dla starych i (niestety) przeważnie głupich ludzi
                I znowu, mogę się zgodzić, ale częściowo - raz, że większość ludzi w ogóle jest głupich. Nie ogranicza się to do podziału starzy-młodzi. Ty się pewnie uważasz za mądrego (a pewnie nie głupiego), ale za jakiś czas będziesz „starszy”. Czy myślisz, że wtedy staniesz się głupi? Patrząc na otaczający mnie świat i ludzi, stwierdzam, że populacja tych głupich jest większa wśród „młodszych” niż wśród tych „starszych”.

> Jakim cudem? Każe ci zapłacić prywatny podatek od wykonanego gdzie indziej nagrobka? Nie możesz po prostu kazać mu wypierdalać?
                Nie kumasz. Gość robiący nagrobek na cmentarzu musi zgłosić jego wykonanie w kancelarii parafialnej. Jak nie uiści tej opłaty, to może se na tym grobie najwyżej kloca postawić (jak mu się chce srać akurat).
                • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 18:42
                  > I znowu, mogę się zgodzić, ale częściowo - raz, że większość ludzi
                  > w ogóle jest głupich. Nie ogranicza się to do podziału starzy-młodzi.

Pełna zgoda. Tyle, że to ci starsi z jakiegoś powodu zajmują uprzywilejowaną pozycję w relacjach, o których mówimy - nie ci młodzi.

> za jakiś czas będziesz „starszy”. Czy myślisz, że wtedy staniesz się głupi?

Prawdopodobnie nie będę ogarniał wielu nowych elementów rzeczywistości, więc będę relatywnie głupszy. Ale tak całkiem głupi to chyba jednak nie.

> Gość robiący nagrobek na cmentarzu musi zgłosić jego wykonanie
                  > w kancelarii parafialnej. Jak nie uiści tej opłaty, to może se na tym grobie
                  > najwyżej kloca postawić

No więc interesuje mnie podstawa prawną takiej opłaty. Ponieważ widzimisię klechy nią nie jest (przynajmniej formalnie, bo wiem, że rozmawiamy o Katolifacie Bolandy), a w miejscach, gdzie nie ma cmentarza komunalnego parafia ma obowiązek zapewnienia wszystkim korzystania z cmentarza parafialnego na równych zasadach (o ile pamiętam), to można by klechę przeczołgać sądowo. Tak, wiem, że w sytuacji, gdy zmarł ktoś bliski, niewielu ma ochoty na prawne przepychanki. No to wszystko zostanie po staremu.
                  • nousecomplaining Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 21:36
                    > Tak, wiem, że w sytuacji, gdy zmarł ktoś bliski, niewielu ma ochoty na prawne przepychanki. No to wszystko zostanie po staremu.
                    Pewnie tak. Ja też nie mam ochoty. Niestety w życiu jest wiele sytuacji, w których albo odpuszczasz, albo idziesz na całość. Zauważyłem u siebie, że bardziej już odpuszczam. Szkoda życia, lepiej ten czas wykorzystać na utrzymanie dobrostanu swojego i swojej rodziny.
        • klemens1 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 14:03
          nousecomplaining napisał(a):

> Nie każdy zamawia wypasiony nagrobek. Ty swoją matkę byś pochował na podwórku?

Ja swoją tak - wyłącznie po kremacji.
          Ze sobą też mam zamiar tak zrobić, ale ponieważ prawo polskie nakazuje chowanie na cmentarzu (nawet prochów w urnie), to zapłacę za rozsypanie popiołu ze mnie gdzieś z samolotu w kraju, gdzie każdy może decydować co się z nim stanie, a nie tylko nabijać kabzę uprzywilejowanym.
        • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 16:07

> Nie każdy zamawia wypasiony nagrobek. Ty swoją matkę byś pochował na podwórku?
          > Za zwykły nagrobek trzeba wywalić min. 3 tys. zł + robocizna, transport itp. Uw
          > ażasz, że każdy, kto chowa swoich bliskich na cmentarzu, to frajer?
          > > Gdyby przestali kupować "posługi" i złocone nagrobki, sytuacja natychmias
          > t by się unormowała.
          > Co by się unormowało? Mnie chodzi ogólnie o to, że jest to chamskie zdzieranie
          > kasy. Dla mnie też kretyńskie jest wywalanie kilkunastu (albo i kilkudziesięciu
          > ) tys. na nagrobek, ale przecież ten haracz biorą od każdego, a nie tylko od ta
          > kich kretynów.

to nie jest zdzieranie kasy bo nie musisz płacić ! chcesz płać , nie to idź na inny cmentarz gdzie taniej proste....chamskie to jest twoje atakowanie kościoła ! a to na co ktoś wydaje i ile kasy na nagrobek to jego prywatna sprawa....gdy krytykowałem tych którzy wydają sto tysięcy na nówke z salonu to mi zarzucaliście że to jego prywatna sprawa na co wydaje swoje pieniądze ! Tu też to prywatna sprawa że wydaje kilkanaście tysięcy na nagrobek ! nikt nie bierze haraczu, to kwestia umowy chcesz to kupujesz i płacisz a nie to nie i idziesz gdzie indziej wolny kraj ! antykatolicki atak na kościół !
    • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 11:42
      > OT - pazerność czarnych

A odbiegając od zasadniczego tematu, musisz baczyć na słowa, których używasz. W świetle przewalającej się gównoburzy (nazi, kici-kici), czy należałoby zaprzestać używania słowa "Murzyn" i zastapić go słowem "czarny", ktoś może odebrać tytuł wątku jako rasistowski ;-)
      • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 11:52
        Od nagrobku? to niemożliwe bo kamieniarz to prywatna firma i nie musi się z księdzem niczym dzielić....
        Każdy cmentarz rządzi się innymi prawami. U mnie cmentarz jest pod zarządem nie parafii lecz zarządcy cmentarza i to on zarządza , wywozi śmieci, płaci za wodę, pobiera opłaty za miejsce pochówku za kwatery (miejsce opłaca się na 20 lub 30 lat). Ksiądz dostaje tylko co łaska na wypominki i msze pogrzebowe a i tu nie ma przymusu bo pogrzeb może odbyć się bez mszy i księdza jeśli kto niewierzący był za życia i taką wolę wyraził przed odejściem na tamten świat - w takim przypadku ksiądz nie odprawia mszy i nie dostaje złotówki.
        Dla mnie wasze wylewanie pomyj na księży to żanująca populistyczna nagonka antyklerykalna.
      • wtop.ek Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 11:54
        Czarny to także Melanezyjczyk, Papuas, Aborygen czy nawet mieszkaniec południowych Indii, trudno ich nazywać Murzynami.

Murzynem nazywamy przedstawiciela rasy negroidalnej (taka jest oficjalna nomenklatura naukowa, choć zawiera znienawidzony przez postępowców rdzeń "negro"), wywodzącego się bezpośrednio lub pośrednio z Afryki.
      • waga170 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 11:54
        Ja patrzac na tytul watku w pierwszej chwili pomyslalem o pazernosci jakichs Murzynow co chca zarobic na ostatnich wydarzeniach. Co wazniejsi "czarni" wcale nie sa czarni, zupelnie kolorowi, purpurowi, fioletowi, zolci, biali z duza iloscia zlotego, w swoich dlugich strojach z szerokimi rekawami i polmetrowych czapeczkach, ktory to widok takiego przebieranca w dzisiejszych czasach, powoduje moje duze brzucho do latania w gore i w dol ze smiechu.
        • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 12:13
          waga170 napisała:

> Ja patrzac na tytul watku w pierwszej chwili pomyslalem o pazernosci jakichs Mu
          > rzynow co chca zarobic na ostatnich wydarzeniach. Co wazniejsi "czarni" wcale n
          > ie sa czarni, zupelnie kolorowi, purpurowi, fioletowi, zolci, biali z duza ilos
          > cia zlotego, w swoich dlugich strojach z szerokimi rekawami i polmetrowych cza
          > peczkach, ktory to widok takiego przebieranca w dzisiejszych czasach, powoduje
          > moje duze brzucho do latania w gore i w dol ze smiechu.

a policjant na drodze? też ma niebieski mundur, czapkę , lizaka, pałeczkę a niektórzy kominiarki - i co? też przebierańcami ich nazwiesz? a na paradach równości to dopiero przebierańcy :)
          u mnie widok dyskryminacji przez tych którzy głoszą ideę szeroko rozumianej tolerancji światopoglądowej i obrażania innych ze względu na ich wygląd i religię powoduje atak śmiechu ;-)
            • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 12:34
              gzesiolek napisał:

> Ale zdajesz sobie sprawę, że negowanie poglądów innych i wciskanie się ze swoim
              > i, choćby setki razy obalanymi, nie ma nic wspólnego z szeroko rozumianą tolera
              > ncją światopoglądową...

za to ma wiele wspólnego z wolnością słowa :)
                • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 12:40
                  gzesiolek napisał:

> No i wolność słowa to też możliwość stwierdzenia, że "pierdolisz głupoty", jeśl
                  > i takowe rzeczywiście wypisujesz...

ale twoje stwierdzenie "pierdolisz głupoty" do którego oczywiście masz prawo jest tylko twoją subiektywną oceną a nie faktem...dla mnie to nie głupoty ale prawda która cię w oczka kole bo masz inne zdanie....cóż....możemy się pięknie różnić bez obrażania? możemy !
                  • gzesiolek Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 13:46
                    To, że nowe auto traci w 3-4lata 50% to też tylko i wyłącznie Twoje wyobrażenie, bo ani nie miałeś nowego auta, ani go nie sprzedawałeś, ani go nie kupowałeś po tych 3-4latach...
                    Więc nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz...
                    Tak samo pisanie, że używane traci 3-5x mniej w tym samym czasie też nie ma odzwierciedlenia w liczbach... Ot wszystko zależy od wartości początkowej... Są takie nowe co tracą 50% w 7lat, i takie używane co tracą 50% w 2lata... Każdy rozsądny człowiek dawno by powiedział, że wszystko zależy od modelu,ceny, nowej generacji itp. I nie da się jednoznacznie określić, ale nie Ty... Więc można się pięknie różnić, ale przy okazji nie wolno gwałcić logiki i faktów... Jeśli tak czynisz obrażasz zdrowy rozsądek innych...
                    A piszesz tylko po to by się wtrynić i wkurzyć, bo inaczej już dawno zreflektowałbyś się, że
                      • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 15:35
                        ależ ja pisałem to co ty że utrata wartości zależy od marki, modelu, wyposażenia itp.
                        Może nie doczytałeś? niemniej jednak zazwyczaj w większości modeli największa KWOTOWO (niekoniecznie procentowo) utrata wartości jest w pierwszych 2-3 latach
      • nousecomplaining Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 21:44
        Chciałem wrzucić tytuł „pazerność czarnych kamizelek”, ale nie każdy klecha kamizelkę nosi (chociaż nasz proboszcz się w nich lubował, w ogóle narcyz był).
        No ale napisałem „czarnych” z małej litery, a jakbym miał na myśli Negros, to bym napisał „Czarnych” ; )
        • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 10:58

> Chciałem wrzucić tytuł „pazerność czarnych kamizelek”, ale nie każdy klecha kam
          > izelkę nosi (chociaż nasz proboszcz się w nich lubował, w ogóle narcyz był).
          > No ale napisałem „czarnych” z małej litery, a jakbym miał na myśli Negros, to b
          > ym napisał „Czarnych” ; )

określenie czarny odnosi się raczej do osoby rasy czarnej o czarnym kolorze skóry !
          ubiór księdza może być też w innych kolorach jak biały, purpurowy, czerwony, niebieski
          Jesteście rasistami?
        • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 11:22
          > No ale napisałem „czarnych” z małej litery, a jakbym miał na myśli Negros, to bym napisał „Czarnych”

No ale właśnie z tego, co rozumiem, oni chcą, żeby pisać "czarny" małą literą, bo tak samo pisze sie "biały".
    • gzesiolek Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 12:31
      Konkretnie... Napisać jaka parafia, gdzie... niech ludzi wiedzą i unikają...
      Tak jak wspominałem, finansowo mam takie szczęście do "czarnych", że za sakramenty praktycznie nic poza zbiórką na mszy nikomu nie płaciłem... Ani za ślub (a sorki 50PLN za to, żeby przypadkiem nie grał kościelny i pozwolili zagrać komuś z zewnątrz), ani za chrzty, ani za komunię starszej córki, ani za pogrzeb dziadków...
      Mam wybitnego farta zapewne,ale właśnie chodzi o to, żeby krytykować tych "czarnych" zbyt pazernych, a ludziom wskazywać, gdzie są Ci "lepsi". Choć jeden z tych księży, który właśnie pazerny nie był, miał wielkie problemy z sąsiadami/proboszczami, bo nagle wszyscy chcieli brać ślub w drewnianym kościółku u niego, a nie w tych co było co łaska ale min 1000PLN :P
      • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 12:37
        gzesiolek napisał:

> Konkretnie... Napisać jaka parafia, gdzie... niech ludzi wiedzą i unikają...
        > Tak jak wspominałem, finansowo mam takie szczęście do "czarnych", że za sakrame
        > nty praktycznie nic poza zbiórką na mszy nikomu nie płaciłem... Ani za ślub (a
        > sorki 50PLN za to, żeby przypadkiem nie grał kościelny i pozwolili zagrać komuś
        > z zewnątrz), ani za chrzty, ani za komunię starszej córki, ani za pogrzeb dzi
        > adków...
        > Mam wybitnego farta zapewne,ale właśnie chodzi o to, żeby krytykować tych "czar
        > nych" zbyt pazernych, a ludziom wskazywać, gdzie są Ci "lepsi". Choć jeden z ty
        > ch księży, który właśnie pazerny nie był, miał wielkie problemy z sąsiadami/pro
        > boszczami, bo nagle wszyscy chcieli brać ślub w drewnianym kościółku u niego, a
        > nie w tych co było co łaska ale min 1000PLN :P

czyli jesteś żywym dowodem na to że oni nie są pazerni skoro odprawili Ci mszę za darmo :)
        Da się ? Da ! Jeden nie da nic, a drugi da tysiąc i płacze że są pazerni … a widzisz....kto bogatemu zabroni dać?
        nikt ! tylko po co płacze? chciał to dał , nikt nie zmuszał !
        • gzesiolek Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 13:40
          Jestem żywym przykładem, na to, że są tacy którzy nie są pazerni, a przykład założyciela wątku świadczy, że są tacy którzy są... Niestety znam przypadki, że bez tego minimalnego "co łaska" pseudo-ksiądz odmawiał sakramentów... i takich trzeba eliminować i piętnować...
          Czyli miast udawać, że problemu nie ma, lepiej dokładnie piętnować tych pazernych, aby tych nie-pazernych było jak najwięcej...

Robienie z wszystkich pazernych, czy z wszystkich nie-pazernych, nie pomoże nic, poza biciem piany w pseudo światopoglądowych tematach...
          • klemens1 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 14:05
            gzesiolek napisał:

> Jestem żywym przykładem, na to, że są tacy którzy nie są pazerni, a przykład za
            > łożyciela wątku świadczy, że są tacy którzy są... Niestety znam przypadki, że b
            > ez tego minimalnego "co łaska" pseudo-ksiądz odmawiał sakramentów... i takich t
            > rzeba eliminować i piętnować...
            > Czyli miast udawać, że problemu nie ma, lepiej dokładnie piętnować tych pazerny
            > ch, aby tych nie-pazernych było jak najwięcej...
            >
            > Robienie z wszystkich pazernych, czy z wszystkich nie-pazernych, nie pomoże nic
            > , poza biciem piany w pseudo światopoglądowych tematach...

Może wystarczy już tego pasienia?
            Ja przyznałem, że audi jest lepsze od skody (w sumie zawsze tak twierdziłem), ale temu głupkowi nic nie przetłumaczysz.
          • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 14:51
            > znam przypadki, że bez tego minimalnego "co łaska" pseudo-ksiądz
            > odmawiał sakramentów... i takich trzeba eliminować i piętnować...

Ale właściwie dlaczego? Raz, że to akurat (unlike zdzieranie haraczu nagrobkowego od wszystkich) jest wewnętrzna sprawa organizacji religijnej, a detalicznie to kwestia umowy pomiędzy owcą i jej pasterzem. Dwa, że za usługę się płaci, a usługa standardowa kosztuje najczęściej ustaloną kwotę. Trzy, że jest konkurencja i zawsze można pójść gdzie indziej.
            • schweppes1 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 16:20
              vogon.jeltz napisał:

> Trzy, że jest konkurencja i zawsze można pójść gdzie indziej.

A to nie ma regionalizacji w tej korpo?

I czy w ogóle ma prawo odmówić szopki bez "cołaski+vat"? Nie można go podpierdolić dyrektorowi nadregionu?
              • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 18:51
                > A to nie ma regionalizacji w tej korpo?

Z tego, co się orientuję, to nie. A nawet gdyby - zawsze można iść do innego korpo. Rynek usług religijnych jest bogaty i każdy może znaleźć coś dla siebie. Także niskokosztowego, jeśli akurat na tym mu zależy.

> I czy w ogóle ma prawo odmówić szopki bez "cołaski+vat"?
                > Nie można go podpierdolić dyrektorowi nadregionu?

Podpierdolić zawsze można, ale obawiam się, że żadnego efektu to nie przyniesie. Wiele wskazuje na to, że szefowie terenowych oddziałów są premiowani przez regionalnych za wyniki finansowe, a nie za służbę wiernym. Hajs ma się zgadzać, a to drugie to tylko taka marketingowa ściema. Jak to w korpo.

To już lepsze będzie faktycznie pójście z tym do jakichś mediów. Oni są dość mocno wyczuleni na punkcie dobrego piaru, właściwie bez niego nie istnieją, bo produkt mają mocno chujowy.
                • tbernard Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 21:01
                  Moim zdaniem państwo powinno zagwarantować pochówek w ramach powszechnego ubezpieczenia. A jak ktoś chce ekstra świecidełka, marmury, czarowników itp, to jego wola i wtedy niech płaci on lub rodzina.
                  • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 10:48
                    tbernard napisał:

> Moim zdaniem państwo powinno zagwarantować pochówek w ramach powszechnego ubezp
                    > ieczenia. A jak ktoś chce ekstra świecidełka, marmury, czarowników itp, to jego
                    > wola i wtedy niech płaci on lub rodzina.

to miej pretensje do POprzedniej władzy !
                    to te złodziejaszki z peo obcięli ludziom zasiłek pogrzebowy!!!

www.se.pl/wiadomosci/polska/rzad-donalda-tuska-obniza-zasiek-pogrzebowy-aa-cka8-m7KK-HS4x.html
            • engine8 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 17:38
              A cztery ze skad wiadomo ile jest prawdy w tym poscie i nawet jak to prawda czy to nie wyjatek raczej niz regula?
              No bo jak sobie to technicznie wyobrazacie?
              Rozumem ze moze buc cost takiego na cmentarzu przy koscielnym ale na innych - komunalnych?

Wg mnie bzdury wyssane z palca..
    • klemens1 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 14:01
      Moja teściowa zapłaciła 10% - tzn. tyle wymagał ten czarny skurwiel, ale jest to tak jawne dojenie, że nawet ona - mimo że pobożna - powiedziała mu inną cenę niż w rzeczywistości. Cmentarz w małej miejscowości.
      Z kolei w Warszawie zero opłat.

• engine8 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 17:44
        No to jak sie to robi..... ? Bo jakos nie pojmuje
        Pomnika sie nie stawia w czasie pogrzebu ani nie zamawia u ksiedza?
        Ksiadz nie wydaje zezwolen na pomniki ani nie nadzoruje instalacji?
        Skad on wie kto i kiedy i jaki i za ile pomnik postawil?
        Ksiadz chodzi po cmentarzy i robi inwentaryzacje?
        Poza tym jest masa firm robiacych pomniki.. moze to do nich ksiadz chodzi - zajezdza czarna limuzyna z obstawa i sprawdza ile to pomnikow sprzedali i prosi o "dole" ..
        • 4slash Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 18:35
          Ksiądz na cmentarzu parafialnym wydaje pozwolenie na nagrobek i trzeba z nim konsultować wymiary, odległości itp. bo to jego teren i on wyraża na to zgodę.
          Osoba zarządzająca cmentarzem ma klucz do bramy i otworzy ją aby ekipa montująca wjechała i dostarczyła elementy na miejsce i zamontowała. Nikt z kamieniarzy nie będzie wnosił ciężkich elementów przez wąską bramkę i nosił ich kilkaset metrów. Za otwarcie bramy i umożliwienie wjazdu też niektórzy liczą 200-300 zł.
          Wartość nagrobka łatwo oszacować jak się działa w tej branży.
          Na cmentarzach komunalnych nie ma tej patologii ale na przykościelnych jak najbardziej. Cmentarze komunalne są w dużych miastach w małych miasteczkach i w wioskach są głównie cmentarze kościelne a do najbliższego komunalnego np. 50 km.
          Dolę za wszystko płaci nie firma nagrobkowa lecz osoba zajmująca się danym grobem.
          • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 12:24
            4slash napisał:

> Na cmentarzach komunalnych nie ma tej patologii ale na przykościelnych jak najb
            > ardziej. Cmentarze komunalne są w dużych miastach w małych miasteczkach i w wio
            > skach są głównie cmentarze kościelne a do najbliższego komunalnego np. 50 km.
            > Dolę za wszystko płaci nie firma nagrobkowa lecz osoba zajmująca się danym grob
            > em.

mała parafia na wsi też musi się z czegoś utrzymywać...i utrzymywać cmentarz...utrzymanie cmentarza też kosztuje...wywóz śmieci jest drogi, za wodę trzeba płacić i to płaci zarządca cmentarza czyli parafia lub miasto administracja ....chciałbyś żeby wszystko było za darmo? To idź do Tuska bo on zmniejszył zasiłek pogrzebowy z 6 tysięcy do 4. To nie wystarczy nawet na skromny pogrzeb !!!
            • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 12:28
              mała wiejska parafia jest biedna ...też musi utrzymać cmentarz bo to koszty....
              a wiesz ile kosztuje pomnik? 5-10 tysięcy....a pogrzeb? 5-8 tysięcy !
              a wiesz że rząd twojego idola Donka zmniejszył zasiłek pogrzebowy z 6 do 4 tysięcy? to na waciki bo nawet połowy kosztu pogrzebu nie pokryje !

www.se.pl/wiadomosci/polska/rzad-donalda-tuska-obniza-zasiek-pogrzebowy-aa-cka8-m7KK-HS4x.html
              • 4slash Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 18:54
                Zgadza się PO obniżyło zasiłek pogrzebowy ale jak wcześniej ponad 6000 zł ledwo wystarczało na pogrzeb tak później 4000 zł tak samo wystarczało na podstawowy skromny pochówek. Firmy pogrzebowe obniżyły ceny pomimo inflacji bo wcześniej te ceny były z Księżyca.
                • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 19:05
                  4slash napisał:

> Zgadza się PO obniżyło zasiłek pogrzebowy ale jak wcześniej ponad 6000 zł ledwo
                  > wystarczało na pogrzeb tak później 4000 zł tak samo wystarczało na podstawowy
                  > skromny pochówek. Firmy pogrzebowe obniżyły ceny pomimo inflacji bo wcześniej t
                  > e ceny były z Księżyca.

kłamiesz! Jeśli 6 000 zł ledwo starczyło na pogrzeb to logika wskazuje że 4 000 zł nie starczyło....
                  Sam wiem ile kosztuje bo miałem kiedyś w rodzinie pogrzeb....skromny od 6 do 8
                  • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 19:08
                    dzięki ekipie donka ludzie muszą do pogrzebu dopłacać....nie dość że stracą najbliższą rodzinę są w szoku to jeszcze muszą za to zapłacić....rządy po okradały Polaków ! Taka prawda ! i tak ze wszystkim....z vatem, z wiekiem emerytalnym gdy ludzie musieli pracować rok dłużej czyli rok krócej pobierają emeryturę licząc 2 tysiące x 12 miesięcy to 24 000 zł ukradzione przez rządy peo…!
                    • engine8 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 19:57
                      No ale Misiu Ty mnie tu wytlumacz dlaczego rzad wogole placi Wam za pochowek? Czyzby to zacheta aby za dlugo nie czekac bo ceny rosna a zasilek nie?
                      U nas nikt nikomu grosza nie daje - bo niby za co i kto ma w tym interes?
                      A ludzi i tak chowaja tak samo.. Ba, nawet chyba lepiej technicznie bo u nas sie trumny w ziemi nie zakopuje i ani tgrumny ani cial robale nie jedza.... Na dnie grobu jest plyta na ktora sie stawia trumne i na trumne kopule betonowa i to wszystko sie uszczelnia a potem dopiero zasypuje ziemia.
                      I wiekszosc grobow jest plaska tak ze kosiarka kosi regularnie i jest ladnie i czysto.
                      Mozna miec pomnik oczywiscie jak chcesz bo sa ku temu rewiry ale tam sam musisz dbac bo inaczej dostaniesz rachunek ze to ze ktos to zrobi za ciebie...
                      I nikt nikomu zadnych zasilkow na to nie daje.... Skad wiec u Was pretensje ze daja za malo?? A jakby wogole nie dawali?
                      • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 12.06.20, 14:47
                        engine8 napisał(a):

> No ale Misiu Ty mnie tu wytlumacz dlaczego rzad wogole placi Wam za pochowek?
                        > Czyzby to zacheta aby za dlugo nie czekac bo ceny rosna a zasilek nie?
                        > U nas nikt nikomu grosza nie daje - bo niby za co i kto ma w tym interes?
                        > A ludzi i tak chowaja tak samo.. Ba, nawet chyba lepiej technicznie bo u nas si
                        > e trumny w ziemi nie zakopuje i ani tgrumny ani cial robale nie jedza.... Na dn
                        > ie grobu jest plyta na ktora sie stawia trumne i na trumne kopule betonowa i to
                        > wszystko sie uszczelnia a potem dopiero zasypuje ziemia.
                        > I wiekszosc grobow jest plaska tak ze kosiarka kosi regularnie i jest ladnie i
                        > czysto.
                        > Mozna miec pomnik oczywiscie jak chcesz bo sa ku temu rewiry ale tam sam musisz
                        > dbac bo inaczej dostaniesz rachunek ze to ze ktos to zrobi za ciebie...
                        > I nikt nikomu zadnych zasilkow na to nie daje.... Skad wiec u Was pretensje ze
                        > daja za malo?? A jakby wogole nie dawali?

rząd nam nie płaci...zasiłek pogrzebowy to w ramach ubezpieczenia , zmarły płacił co miesiąc składki przez 25 lat a emeryturę pobierał średnio statystycznie 5 lat. Państwo zabiera nadpłaconą resztę przez 20 lat. Chociaż koszty pogrzebu pokrywa i to nie w całości ...
                        • engine8 Re: OT - pazerność czarnych 12.06.20, 22:16
                          To znaczy sie ze wy placicie cale zycie na ZUS i FUS a te decyduja ile z tego na zdrowie a ile na pogrzeb a ile na cos tam jeszcze? I nie wiesz ile to placisz na ten zasilek a ile na emeryture czy rente?
                          Po pprost ktoos tam madry decyduje ile masz placic i ile z tego dostanie w formie takiej czy innej? I nie masz wyboru aby dostawac np wieksza emryture zamiast zasilku pogrzebowego?
                  • 4slash Re: OT - pazerność czarnych 12.06.20, 23:28
                    Też maiłem 4 lata temu pogrzeb w rodzinie i kosztował 6000 zł ale wybraliśmy drogą trumnę, dodatki, trębacza itp. Bez problemu można się zmieścić w 4000 zł.
                    Logika wskazuje, że nadmuchane ceny spadły bo wiele osób mówi w firmie pogrzebowej: proszę się zmieścić w kwocie ZUS i rozliczyć to bezgotówkowo. jak nie to poszukam takiej, która się zmieści.
                    • misio3 Re: OT - pazerność czarnych 13.06.20, 21:59
                      4slash napisał:

> Też maiłem 4 lata temu pogrzeb w rodzinie i kosztował 6000 zł ale wybraliśmy dr
                      > ogą trumnę, dodatki, trębacza itp. Bez problemu można się zmieścić w 4000 zł.
                      > Logika wskazuje, że nadmuchane ceny spadły bo wiele osób mówi w firmie pogrzebo
                      > wej: proszę się zmieścić w kwocie ZUS i rozliczyć to bezgotówkowo. jak nie to p
                      > oszukam takiej, która się zmieści.

czyli według ciebie wszystko w Polsce drożeje tylko ceny pogrzebów spadają proporcjonalnie do obniżania zasiłku pogrzebowego? rozliczyć bezgotówkowo? a dlaczego nie mam prawa zrobić takiego za 6? bo donek tak zdecydował z kolegami i zabrał 2 ? czyli trumna z plastiku albo z papieru zamiast dębowej ? :)
                      • 4slash Re: OT - pazerność czarnych 14.06.20, 12:48
                        PO zmniejszyło ten zasiłek ale pieniędzy przecież nie zabrało. Te pieniądze zostały w ZUS-e. Obniżka obowiązuje od 10 lat. Co roku jest wypłacanych 350 000 zasiłków pogrzebowych czyli oszczędności roczne wynoszą 7 mld a wciągu 10 lat 70 mld zł. Dzięki temu był możliwy np. program 500+, 13 emerytura itp.
                        PIS rządzi od 5 lat w tym czasie inflacja wyniosła ok. 20% dlaczego nie podnoszą tego zasiłku pogrzebowego? Może już pora go podnieść bo inflacja galopuje.
                      • tbernard Re: OT - pazerność czarnych 14.06.20, 22:27

> Zauważ, że założony wątek dotyczy nagrobków, a nie kosztów pogrzebu.
                        > To dwie różne sprawy.

To różne sprawy jak ktoś ma życzenia ekstra i na pokaz. Jak komuś wystarcza godziwy skromny pochówek to problem w wątku jest sztuczny.
                        • nousecomplaining Re: OT - pazerność czarnych 15.06.20, 15:56
                          Gówno a nie sztuczny.
                          Po „skromnym pochówku” zostajesz z kupką ziemi obudowaną deskami i z wepchniętym w ziemię krzyżem.
                          Po góra trzech latach to wszystko zgnije i się rozleci.
                          Faktycznie, jak cię nie obchodzi to, że grób będzie rozdeptywany przez skracających sobie drogę, to rzeczywiście problem nie istnieje.
        • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 12:20
          engine8 napisał(a):

> No to jak sie to robi..... ? Bo jakos nie pojmuje
          > Pomnika sie nie stawia w czasie pogrzebu ani nie zamawia u ksiedza?
          > Ksiadz nie wydaje zezwolen na pomniki ani nie nadzoruje instalacji?
          > Skad on wie kto i kiedy i jaki i za ile pomnik postawil?
          > Ksiadz chodzi po cmentarzy i robi inwentaryzacje?
          > Poza tym jest masa firm robiacych pomniki.. moze to do nich ksiadz chodzi - za
          > jezdza czarna limuzyna z obstawa i sprawdza ile to pomnikow sprzedali i prosi o
          > "dole" ..

Ksiądz nie robi inwentaryzacji. Pomnik robi firma kamieniarska.Nie wierz te bajki które wypisują przeciwnicy kościoła....oni chcą kościół tylko opluć....prawda jest taka że cmentarzem administruje administracja i jej płaci się za miejsce na cmentarzu a za pomnik tylko kamieniarzowi który go wykonuje.....ksiądz dostaje tylko co łaska za msze i wypominki (modlitwę).
          Przynajmniej tak jest na moim cmentarzu w moim mieście.
    • pan99 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 15:00
      polityczek.pl/uncategorised/13121-kosciol-kosztuje-nas-20-mld-zl-rocznie-fundacja-obywatelska-mowi-dosc

ciekawe czy te 10% od nagrobka wliczone jest już w te 20 miliardów, z których czarni nas corocznie doją, czy może to kolejny dodatkowy podatek od bycia frajerem.

co prawda ponad 90% Polaków jest katolikami więc tylko te mniej niż 10% powinno czuć się dymanymi na kasie.
    • qubek112 Re: OT - pazerność czarnych 10.06.20, 16:17
      ale wy jesteście chytrzy na kasę, ale na szczęście są na tym świecie hojni ludzie którzy dają na kościół i dzięki ich datkom budują się kościoły, bazyliki np. w Licheniu , w Łagiewnikach i inne....kościoły to nie tylko miejsca kultu lecz także zabytki , mistrzowskie dzieła architektury gotyku, renesansu i baroku....kościołowi udało się odzyskać działki które mu komuna zabrała lub odszkodowania za działki....to było już ładnych pare lat temu , była komisja ds. zwrotu i powiem wam w sekrecie że w moim miasteczku kościół dostał ok. 2 mln zł.
      Tylko nie rzucajcie się jak sępy i nie psioczcie...to pieniądze które ukradła przywłaszczyła komuna więc się po prostu należały….
    • qqbek Re: OT - pazerność czarnych 11.06.20, 23:38
      Podstawowym błędem, skazą leżącą u podstaw trzeciej Rzepy było przekazanie cmentarzy w zarząd tej sekty.
      Teraz nierzadko ktoś, kto nie należy do sekty, albo będzie chowany 100 kilometrów od domu, albo pod płotem.

Mój dziadek, rocznik 1914, zmarł w 1993 roku.
      Był dzieckiem Warszawy, niebieskim ptakiem (tak by go komuna nazwała potem) w latach 30-tych... a potem z łapanki trafił do obozu, przeszedł tam wiele, wrócił do Polski i postanowił (pomimo przedwojennej matury) zostać budowlańcem. Robił to dobrze, był "prywaciarzem", dorobił się. Wybudował dwa katolickie kościoły, robiąc to po godzinach, w soboty, płacąc swoim ludziom za to, za co sam nie dostał zapłaty.
      Pochowali go pod płotem.
      Był, po ojcu ze Śląska, zielonoświątkowcem.
      Chrzest protestancki był nie dość koszerny, by proboszcz z kościoła, który dwie dekady wcześniej własnymi rękami stawiał, nie pochował go pod płotem.

Nikt go by tam nie pochował, bo był w swojej miejscowości osobą powszechnie szanowaną.
      Ale czarna mafia przejęła 3 lata wcześniej cmentarze... i tak jeżdżę od lat... pod płot.
        • qqbek Re: OT - pazerność czarnych 12.06.20, 12:09
          vogon.jeltz napisał:

> No dobra, ale co to właściwie znaczy "pod płotem"? Jakiś nagrobek chyba ma, nie
          > wrzucili zwłok do dziury na odpady? A jeśli tak, to co za różnica, gdzie leży?

Nagrobek jest, w drugim rzędzie od alei, pod samym murem.
          W małych miejscowościach o bardziej tradycyjnym podejściu do spraw grzebania tak się chowa samobójców i przestępców, a nie osoby powszechnie szanowane.
          • vogon.jeltz Re: OT - pazerność czarnych 12.06.20, 12:20
            > W małych miejscowościach o bardziej tradycyjnym podejściu do spraw grzebania
            > tak się chowa samobójców i przestępców, a nie osoby powszechnie szanowane.

Ale to jest tak, jak ostatnio ze słowem "Murzyn": to cię (albo czarnoskórego) w jakiś sposób uraża, bo masz zakodowane, że powinno cię to urażać. Wystarczy mieć na to wyjebane i problem znika. "Wear it like armour and it can never be used to hurt you".

Pamiętam jak jeździłem jako dzieciak na Święto Zmarłych, zawsze myślałem sobie, że ci pod płotem to mają fajnie - przynajmniej nie muszą się przedzierać przez cały cmentarz i błądzić w labiryncie setek nieodróżnialnych od siebie alejek.
            • qqbek Re: OT - pazerność czarnych 13.06.20, 23:34
              No nie wiem.
              Mojego lekarza rodzinnego "murzyn" nie obraża, a jest rodowitym Nigeryjczykiem.
              Ale to raczej "uzus". "Murzyn" nie jest określeniem pejoratywnym. Przynajmniej tutaj, w Lublinie, gdzie na uczelniach od ponad 50 lat mamy (wpierw z racji pomocy "krajom zaprzyjaźnionym", a teraz z racji pociągu naszych uczelni do zagranicznych dewiz) studentów o innej niż biała barwie skóry - i odkąd pamiętam, jak ktoś na murzyna w trajtku wydziwiał, to dla całej reszty "miastowych" był to przejaw skrajnie wsiowego pochodzenia, bo "oni przecież tutaj są i są nasi, po polsku mówią".
              Miejsce pod płotem na cmentarzu, w powszechnym odbiorze (przynajmniej w tym rejonie Polski) jest czymś deprecjonującym.
              • tbernard Re: OT - pazerność czarnych 14.06.20, 10:27
                qqbek napisał:

> Miejsce pod płotem na cmentarzu, w powszechnym odbiorze (przynajmniej w tym rej
                > onie Polski) jest czymś deprecjonującym.

Podejrzewam, że pochowanym w takich miejscach jest wszystko jedno. Po co się tym przejmować nie będąc już pod wpływem mafii. Bo jak rozumiem już dawno się wyzwoliłeś albo nigdy nie byłeś pod tym wpływem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka