Dodaj do ulubionych

Wymiana zaworu EGR

28.04.21, 11:37
Miesiąc temu oddałam auto na wymianę zaworu EGR na nowy. Kilka dni temu podczas jazdy miałam problemy i auto znacznie traciło na mocy do tego stopnia, że nie dało się jechać. Oddałam auto ponownie do tego samego mechanika i powiedzieli mi, że ten nowy zawór, który wcześniej założyli, zepsuł się i trzeba oddać do na reklamację i znowu wymienić. Polecili mi, aby dopłacić 500 zł do nowego, lepszego zaworu. W takim wypadku powinnam ponosić te kolejne koszty założenia i kupna nowego zaworu? Proszę o rady, gdyż jestem w tym zielona:p
Obserwuj wątek
    • vogon.jeltz Re: Wymiana zaworu EGR 28.04.21, 11:57
      Jeśli to oni zamawiali zawór, to powinni to zrobić w ramach rękojmi. Przy czym jeśli mają zamontować lepszy zawór, to za część będziesz musiała dopłacić, ale wymianę powinni zrobić już gratis. Jeszcze zależy, co masz napisane na fakturze - czy jedna usługa wymiany, czy osobno część a osobno robocizna. Ale pewnie nie masz żadnej faktury, jak to zwykle u mechanika, więc skończy się tak, jak sie z nimi dogadać.
    • hukers Re: Wymiana zaworu EGR 28.04.21, 15:15
      No to są dwie opcje. Albo wymieniasz drugi raz na ten tańszy i wtedy część za darmo a płacisz za robociznę, albo wymieniasz na ten droższy i wtedy część droższa minus cześć tańsza i płacisz z robociznę.
    • bolo2002 Re: Wymiana zaworu EGR 29.04.21, 07:44
      Zacznijmy od tego, że decyzja o wymianie starego zaworu na nowy mogła byc błędna. Kto podjął taką decyzję ?
      przewaznie stare zawory sie czysci i ponownie montuje a decyzja o wymianie powinna byc podjeta po specjalistycznym badaniu zaworu/ jest sprzęt do tego/. Jesli decyzja była mechanika - bez badania zaworu- to pierwszy błąd. Nowe zawory sa przewaznie gorszej jakosci!!!! Ja bym zrobił tak- zwrócił ten zawór i wymienił na inny taki sam a zadnego drozszego bym nie kupował- bo to pewnie lipa? A ten całkiem stary zawór/ jak go masz/ - kazał sprawdzic psecjalistycznym sprzetem- i moze sie okazac , że jest on w porzadku! Wtedy masz stary na wymiane w zarie kolejnej awarii. Zawodowiec-pozdrawiam
    • waga170 Re: Wymiana zaworu EGR 29.04.21, 09:41
      Oj panowie, panowie misiaczek was znow wyruchal. A podszyl sie pod posiadaczke samochodu i mu naodpowiadalscie.
      Nie dzialajacy czy wyjety czy zatkany zawor EGR tylko POPRAWIA osiagi.
        • waga170 Re: Wymiana zaworu EGR 29.04.21, 22:20
          Tak, te wszystkie tam szarpania, gasniecia slaba moc i zwiekszone zuzycie paliwa wystepuja przy zaworze EGR zacietym w pozycji zawsze otwartej. Przy zatkanym/zaslepionym zaworze temperatura spalania jest wyzsza (dobre) ale spaliny sa bardziej trujace. Dlatego mechanikom nie wolno tego zaworu zaslepiac.
        • waga170 Re: Wymiana zaworu EGR 29.04.21, 22:40
          Misiaczek wynajduje czyjs zapomniany od lat wpis, lekko modyfikuje i publikuje jako swoj. Nawet w pozycji calkowicie otwartej ten zawor "recyrkuluje" tylko okolo 10 procent spalin, co jest za malo zeby jak napisal moc tak spadla ze nie dalo sie jechac. Albo cena. 500 zl roznicy miedzy dwoma zaworami? Chyba mechaniki za pierwszym razem tylko wyczyscili stary zawor a teraz chca 500 bo musza kupic nowy.
          • vogon.jeltz Re: Wymiana zaworu EGR 29.04.21, 23:59
            > Albo cena. 500 zl roznicy miedzy dwoma zaworami? Chyba mechaniki za pierwszym razem
            > tylko wyczyscili stary zawor a teraz chca 500 bo musza kupic nowy.

To jest całkiem prawdopodobne wytłumaczenie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka