Dodaj do ulubionych

OT efekty specjalne lockdownu

16.10.21, 17:14
zdrowie.wprost.pl/strefa-pacjenta/nowotwory/10511320/prof-raciborska-60-proc-dzieci-trafia-do-nas-z-zaawansowanym-rakiem.html
A to się dopiero zaczyna.
Obserwuj wątek
      • trypel Re: OT efekty specjalne lockdownu 16.10.21, 18:12
        To oczywiście było do przewidzenia ale ci którzy wprowadzili obowiązkowe e-wizyty i specjalnie utrudniali korzystanie z normalnych powinni za to odpowiedzieć.
        To na nich spada odpowiedzialnośc za takie historie jak powyżej
        • wislok1 Re: OT efekty specjalne lockdownu 16.10.21, 19:16
          Dokladnie...

Ja bylem kilka razy w osrodku zdrowia w DE w czasie pandemii, wszystko dzialalo normalnie...

No, nie przyjmowali ludzi z objawami grypy czy podobnymi ( np. wystarczyla goraczka, zeby wygonili )

Ale jak ktos nie mial zadnych obajwow wirusa, to sie zglaszal do lekarza...
          Tylko skrupulatnie pilnowali odstepow w poczekalni i nalozonych maseczek....
          • wislok1 Re: OT efekty specjalne lockdownu 16.10.21, 19:20
            Jak ktos mial te objawy, to od razu byly wypisane wielka czcionka przy wejsciu do osrodka telefony do niemieckiego sanapidu i kazali tam dzwonic....
            Potem robili test na wirusa w szpitalu ( kilometr dalej ) i sie okazywalo, czy ktos ma korone, czy tez jest tylko normalnie chory...
    • kreinto Re: OT efekty specjalne lockdownu 16.10.21, 21:20
      trypel napisał:
      > A to się dopiero zaczyna.
      Od samego początku, od marca 2020 zwracam uwagę, że obostrzenia pociągną więcej żyć niż wirus. Że lepiej przejść to szybko, bez obostrzeń.
      Skoro się jednak panicznie boimy to takie będą efekty. Będziemy umierać zniewoleni i w strachu.
      Brawo my!
    • hukers Re: OT efekty specjalne lockdownu 17.10.21, 00:02
      Ja myślę, że choroby nowotworowe zbiorą największe żniwo z powodu lockdownu, bo jest dość ciężko zróżnicować je w początkowej fazie choroby, a w fazie zaawansowanej kiedy już wiadomo o co kaman, na ratunek często jest za późno, bo jest rozsiew i współczesna medycyna póki co sobie z tym nie radzi.
      Ja z lockdownem i chorobami akurat mam nienajgorsze reminiscencje, bo miałem kiedyś taki epizod z pieczeniem w okolicach mostka. Była 22.00, popiekło z 10 min. i przestało. Ja jako człek przesadnie zastroskany o swoje zdrowie dzwonię następnego dnia do mojej lekarki, no co ona mówi, żeby do niej przyjść, im szybciej tym lepiej. Porobiła mi jakieś badania (ekg, z krwi itd) i na szczęście nic nie wyszło). W każdym razie był to czas galopującego lockdownu, gospodarka stała, nikt z domu nie wychodził, a zostałem obsłuony jakby covida nie było.
      • trypel Re: OT efekty specjalne lockdownu 17.10.21, 09:16
        Ale oczywiście
        Kolega zrobił rekordowa ilość operacji- bo robi te najdroższe więc dyrekcja prosiła żeby cisnął bo gdzie indziej nie ma pacjentów a NFZ ma taka politykę ze kasę na następny rok daje na podstawie tegorocznych wydatków
        Ale to by wyjątki. Ogólna linia była taka - życie ratować, prewencję przesuwać na potem.
        I będziemy za to płacić. Długie lata.
        Oddziały onkologiczne będą pękały w szwach. Tak jak i hospicja.
    • klemens1 Re: OT efekty specjalne lockdownu 17.10.21, 19:31
      Dlatego nie powinno być już szpitali czy łóżek covidowych - a w każdym razie powinno ich być może 10% tego, co wcześniej.
      I pierwszeństwo mają zaszczepieni. Bo w ten sposób chorujący niezaszczepiony zabija kogoś innego, kto nie otrzyma pomocy.
      Problem w tym, że ludzie są tak głupi, że zabijania pośredniego nie widzą, a bezpośrednie (co z tymi biednymi niezaszczepionymi covidowcami ?!?!?) już tak.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka