Dodaj do ulubionych

Ford Transit Connect czy VW Caddy?

21.10.21, 18:56
Który się Wam bardziej podoba?
Ford Transit Connect III (od 2021) czy VW Golf V (od 2020)?
Obserwuj wątek
    • agios_pneumatos Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 21.10.21, 19:56
      Dlaczego porownujesz dostawczaka z osobówką? Poza tym golf V od 2020…?

Mam connecta 2020 na firmę. Jestem zakochany. Wejdzie wszystko, elementy do 3,5m. W trasie przy 100 km/h spalanie 3,5L. Wygląda obłędnie. 120KM i komfort jak w osobówce. Jak pożyczę od pracowników to jednego dnia 1000km trasa bez zmęczenia.

Teraz jestem w kropce co następnego kupić. Na pewno nie connecta bo ford się skurwil współpracą z popłuczynami nazistów.

Tego samochodu szukałem kilka miesięcy i jest najlepszy w swej klasie. Teraz muszę kupić następny dla ludzi i jeśli nie zdążę z ostatnimi sztukami obecnego forda to nie wiem czym go zastąpić...
      • qqbek Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 21.10.21, 22:02
        vogon.jeltz napisał:

> Jak kombivan to oczywiście Citroen Berlingo. Tylko co w tym zestawieniu robi Go
        > lf?

Golf to Caddy... a raczej Caddy to Golf.
        Freudowska ;) pomyłka bywalca, który jeździ Golfem (jak oni dają radę w piątkę, tego nie wiem, ale nie zamierzam wnikać - dla mojej czwórki Sportsvan bywał za mały).
        • only_the_godfather Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 07:47
          qqbek napisał:

> Golf to Caddy... a raczej Caddy to Golf.
          > Freudowska ;) pomyłka bywalca, który jeździ Golfem (jak oni dają radę w piątkę,
          > tego nie wiem, ale nie zamierzam wnikać - dla mojej czwórki Sportsvan bywał za
          > mały).
          >
          >
          O widzisz, ja mam wrażenie, że Meganka grandtour dla trójki z kotem jest ledwo wystarczająca, więc w sumie fakt, w piątkę do Golfa nawet kombi który jest z tego samego segmentu co meganka może być się ciężko zmieścić.
      • agios_pneumatos Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 21.10.21, 22:09
        Berlingo, partner,proace to niefunkcjonalne wydmuszki z 'plasticzkami' odpadającymi już w salonie (empiria). Przestrzeń bagażowa żałośnie rozwiązana, na czele z pręcikiem przy podłodze dyskwalifikującym zalety siedzenia cargo.

Do Doblo czy connecta nie mają podejścia. Jedyny plus: prześwit.

P.S. transit connect to nie tourneo.
        • vogon.jeltz Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 09:14
          > Przestrzeń bagażowa żałośnie rozwiązana, na czele z pręcikiem przy podłodze
          > dyskwalifikującym zalety siedzenia cargo.

O co chodzi z tym "pręcikiem"?

> Do Doblo czy connecta nie mają podejścia. Jedyny plus: prześwit.

Trzy słowa do księdza prowadzącego: hydrokinetyczny ośmiobiegowy automat. Jeśli nie mówimy o typowym dostawczaku, tylko o kombivanie w roli auta rodzinnego, to w tym punkcie żaden Ford czy Fiat nie mają startu.
          • agios_pneumatos Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 12:48
            vogon.jeltz napisał:

> > Przestrzeń bagażowa żałośnie rozwiązana, na czele z pręcikiem przy podłod
            > ze
            > > dyskwalifikującym zalety siedzenia cargo.
            >
            > O co chodzi z tym "pręcikiem"?
            >

We Fordzie klapa w grodzi idzie do góry i masz równa podłogę paki i złożonego siedzenia w kabinie dzięki czemu jest wchodzą przez grodź elementy ponad 3m.

W hiszpańskim tryumwiracie masz klapę do dołu mocowaną na pręcie (we Fordzie zawiasy u góry) dzięki czemu znajduje się on pomiędzy płaszczyzną paki i siedzenia . Głupiej nie dało rady.

> > Do Doblo czy connecta nie mają podejścia. Jedyny plus: prześwit.
            >
            > Trzy słowa do księdza prowadzącego: hydrokinetyczny ośmiobiegowy automat. Jeśli
            > nie mówimy o typowym dostawczaku, tylko o kombivanie w roli auta rodzinnego, t
            > o w tym punkcie żaden Ford czy Fiat nie mają startu.

Na budowie automat to zuo.
              • agios_pneumatos Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 13:56
                vogon.jeltz napisał:

> > Na budowie automat to zuo.
                >
                > Ale ja nie mówię o budowie, tylko o aucie osobowym. W związku z czym nie intere
                > suje mnie, jako otwierana jest klapa w grodzi - za to automatyczna skrzynia int
                > eresuje mnie jak najbardziej.

No to cynicznie odpowiem, że nie ten wątek. Tu jest o Fordzie transit connect. Ford connect z siedzeniami to tourneo connect.
    • galtomone Bądź patriotą! Poczekaj na Izerę 22.10.21, 08:07
      bywalec.hoteli napisał:

> Który się Wam bardziej podoba?
      > Ford Transit Connect III (od 2021) czy VW Golf V (od 2020)?

ev.auto-swiat.pl/wiadomosci/polski-samochod-elektryczny-na-jakim-etapie-jest-projekt-izery/pkv08nl
      Wiesz jaki będziesz dumny, gdy na wycieczkę pojedziesz swoją Izerą na CPK by gdzieś polecieć?
      Albo nad morze... załadujesz się na nowy, Polski prom i popłyniesz zwiedzać Szwecję...

Ja bym poczekał...
          • bywalec.hoteli Re: Bądź patriotą! Poczekaj na Izerę 22.10.21, 12:04
            Generalnie to pomysł polskiego auta uważałbym za ciekawy, ale wiem, ze wymaga to 3 rzeczy:
            1. ogromnych nakładów na wybudowanie fabryki i zaprojektowanie
            2. zatrudnienia wielu ludzi mających know how jak i do produkcji
            3. łańcucha dostawców i kooperantów a potem sieci dealersko-serwisowej

Takie cos mogła zrobić powojenna Korea Południowa. Czy może zrobić to biedna Polska która dotychczas produkowała auta głównie na włoskiej licencji?

Bez Joint Venture z jakimś istniejącym producentem moim zdaniem byłoby trudno.

Zastanawiam się czy PMM o tym nie wiedział czy bajerował z premedytacja czy może on realnie w to wierzy.
            • galtomone Re: Bądź patriotą! Poczekaj na Izerę 22.10.21, 12:17
              bywalec.hoteli napisał:

> Generalnie to pomysł polskiego auta uważałbym za ciekawy, ale wiem, ze wymaga t
              > o 3 rzeczy:
              > 1. ogromnych nakładów na wybudowanie fabryki i zaprojektowanie

Spółkę przejął SP (koncerny z udziałem SP odmówiły płacenia), więc kasy do przepalenie jest tyle ile będzie się dało przepalić... Jest NBP, są fundusze i banki, które zawsze mogą to poza budżetem finansować.

Generalnie Pan płaci, Pani płaci... społeczeństwo płaci... A potem (w co generalnie wątpię) jak już zapłaci to będzie mogło sobie kupić.

> 2. zatrudnienia wielu ludzi mających know how jak i do produkcji

Ktoś tam, coś tam wie... Auto jakie jest, każdy widzi...

> 3. łańcucha dostawców i kooperantów a potem sieci dealersko-serwisowej

Się tworzy... podobno...
              >
              > Takie cos mogła zrobić powojenna Korea Południowa. Czy może zrobić to biedna Po
              > lska która dotychczas produkowała auta głównie na włoskiej licencji?
              >
              > Bez Joint Venture z jakimś istniejącym producentem moim zdaniem byłoby trudno.

Ale taki dokładnie jest plan - przeczytaj artykuł.

Kupimy od kogoś całość technologii, dodamy własna obudowę, znaczek i już....

> Zastanawiam się czy PMM o tym nie wiedział czy bajerował z premedytacja czy moż
              > e on realnie w to wierzy.

A co to ma za znaczenie w co wierzy PPM? Ważne, że jest premierem, do historii tego smutnego kraju już wszedł (czego o nas, elicie, powiedzieć się nie da), ma władzę, ma wpływ na życie ludzi no i najważniejsze.... wierzą w to wyborcy PiS...

Osobiście trzymałbym za Izere kciuki (bo czemu nie), gdyby to było finansowane z prywatnych pieniędzy inwestorów. Ale z jakiegoś powodu prywatny biznes takich inwestycji palcem nie dotyka...
      • vogon.jeltz Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 09:22
        > chyba nikt z Was nie zajarzyl ze Ford Connect i VW Caddy to obecnie to samo… :)

Bo durny Ford tak namieszał z nazwami swoich modeli, że nikt nie jest w stanie się w tym połapać, czym się różni Tansit Connect od Tourneo Custom czy jak tak się one nazywają.
          • agios_pneumatos Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 14:10
            bywalec.hoteli napisał:

> Transit to chyba odpowiednik VW Transportera

Craftera

a Transit Connect to zrebadżowany
            > VW Caddy.

Niestety, od 2022

> Ciekawe czy Transit Connect jest również produkowany w Poznaniu czy w jakiejś f
            > abryce Forda?

Do 2021 w kolonii, od 2022 w Poznaniu. Niestety. A to takie dobre samochody były...
        • agios_pneumatos Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 14:08
          vogon.jeltz napisał:

> > chyba nikt z Was nie zajarzyl ze Ford Connect i VW Caddy to obecnie to sa
          > mo… :)
          >
          > Bo durny Ford tak namieszał z nazwami swoich modeli, że nikt nie jest w stanie
          > się w tym połapać, czym się różni Tansit Connect od Tourneo Custom czy jak tak
          > się one nazywają.

Nie ma bardziej przejrzystej linii niż u forda.

Transit - blaszak.
          Tourneo - siedzenia.

Courier, connect, custom, transit to wielkości. Odpowiedniki Fiorino, Doblo, talento, Ducato.

Łączysz przedrostek z przyrostkiem i masz najlepszy samochód na rynku.
            • agios_pneumatos Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 14:25
              Tak, dlatego tym przedrostkiem nazywa się linię samochodów dostawczych, w opozycji do osobowych.

Zauważ, że 30 lat temu nie było samochodów wielkości Doblo czy Fiorino.

Dopóki nie robiłem wycieczek po salonach też miałem wrażenie, że to dziwnie nazewnictwo. Dopiero jak wejdziesz to wszystko jest logiczne.

W chwilach zwątpienia spójrz na modele popłuczyn gebelsa spod znaku wideł.
              • vogon.jeltz Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 14:44
                > Tak, dlatego tym przedrostkiem nazywa się linię samochodów dostawczych,
                > w opozycji do osobowych.

Ale Transit to był zawsze samochód użytkowy określonej, powiedzmy, wielkości - niezależnie od nadwozia. Były Transity dostawcze, były też takie przeznaczone do przewozu pasażerów oraz w innej, specjalistycznej zabudowie. Teraz się to pozmieniało, co powoduje bałagan.

> Zauważ, że 30 lat temu nie było samochodów wielkości Doblo czy Fiorino.

Po pierwsze: 30 lat to dawno temu, a rozróżnienie Transit/Tourneo funkcjonuje ledwie od roku? Dwóch? Po drugie: wielu typów samochodów nie było 30 lat temu, ale te, które się pojawiły od tego czasu, nie dostają nazwy ściągniętej z innych modeli.
                • carnivore69 Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 15:21
                  > Po pierwsze: 30 lat to dawno temu, a rozróżnienie Transit/Tourneo funkcjonuje l
                  > edwie od roku? Dwóch? Po drugie: wielu typów samochodów nie było 30 lat temu, a
                  > le te, które się pojawiły od tego czasu, nie dostają nazwy ściągniętej z innych
                  > modeli.

Rozróżnienie Transit/Tourneo ma już swoje lata. Było to proste, jak Tourneo to była po prostu osobowa wersja Transita. A Connect to był po prostu ten mały dostawczak. Potem zrobili Connecta osobowego, więc zamiast wygenerowania nowej nazwy dorzucili Tourneo oraz, żeby było symetrycznie, Transita do towarowej. I tak się podwójna funkcja nazwy Transit, z tego co pamiętam, rozpoczęła.

Pzdr.
                  • vogon.jeltz Re: Ford Transit Connect czy VW Caddy? 22.10.21, 15:34
                    > Rozróżnienie Transit/Tourneo ma już swoje lata. Było to proste, jak Tourneo
                    > to była po prostu osobowa wersja Transita.

Możliwe, że tak jest. Ja się z tym nie spotkałem do niedawna. Dlatego tym nowym schematem nazewniczym jestem lekko skonfundowany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka