Dodaj do ulubionych

OT - troche jak Chernobyl

12.08.22, 09:28
Przynajmniej w zakresie tego jak reaguje i co robi władza.

next.gazeta.pl/next/7,172392,28782985,minister-chce-sie-kapac-a-w-odrze-jest-rtec-hiroszima-dlaczego.html#s=BoxMMtImg1
Jeśli przez lata, nim nastał czas dobrobytu, słuchania ludzi, otwartości, transparentności, równowagi, szacunku dla innych, itd. gdy do władzy doszedł PiS mieliśmy państwo z dykty, to zastanawiam się z czego jest dziś... :-(

I słucham sobie rano Pana Budy w radio.

Dziennikarz: "Czy są plany dla firm i przedsiębiorców, co będzie jeśli zabraknie gazu? Czego się mogą spodziewać, jakie są priorytety. Żeby wiedzieli czego sie spodziewać i jak reagować."

Buda: "Gazu nie zabraknie. Spółki mają precyzyjne plany."

Widać już się zaczyna (jak zwykle u PiS) spychanie odpowiedzialności a planów nie ma albo są tajne, bo po co informować przedsiębiorstwa dziś... Powiemy im 2 tyg. po odcięciu gazu, ze nie ma gazu.

Ja pier... kryzys goni kryzys a oni kiepskiej jakości konferencje robią i nie mówią na nich co robią i co będzie, tylko, ze inni sa winni. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
Obserwuj wątek
    • zimnadzidzia Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 09:45
      Cytat:

Źródłem rtęci w wodach są ścieki przemysłowe z
      zakładów farmaceutycznych, produkcji pestycydów, produkcji mas plastycznych i przemysłu petrochemicznego, drzewnego, celulozowego, fabryk akumulatorów oraz spływy z pól, na których używano środków ochrony roślin typu rtęciowego.
    • bywalec.hoteli Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 09:45
      pisać po polsku nie umiesz?
      Czarnobyl
      pl.wikipedia.org/wiki/Czarnobyl
      • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 10:36
        Dobrze, że odniosłeś się do najważniejszego problemu. I zobacz, znajomość obcych języków i wrodzona nadprzeciętna inteligencja Ci się znów przydała, żeby takiego prostaka jak ja zrozumieć.

Normalnie ZAZDRO
        • bywalec.hoteli Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 10:57
          szczerze - to do dziś niezbyt Cię rozumiem - jeśli chodzi o długość postów
          • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 10:59
            Wazne, że zwraczas uwage na najwazniejsze 💪
            • waga173 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 18:28
              On czyta tylko tytuly, bo glowe ma zajeta kombinowaniem co zrobic z paletami.
            • bywalec.hoteli Re: OT - troche jak Chernobyl 15.08.22, 00:19
              galtomone napisał:

> Wazne, że zwraczas uwage na najwazniejsze 💪
              Ale serio, tak trudne napisać „Czarnobyl”?
              • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 15.08.22, 15:57
                Jeżdżą u Ciebie tramwaje?
                • qqbek Re: OT - troche jak Chernobyl 15.08.22, 16:16
                  galtomone napisał:

> Jeżdżą u Ciebie tramwaje?

No co ty?
                  U niego? W Poznaniu?
                  Co najwyżej "bimby" a nie tramwaje!
                  • bywalec.hoteli Re: OT - troche jak Chernobyl 15.08.22, 17:10
                    Racja, Qqbek dobrze zna poznańskie!

Jeżdżą u mnie bimby, ale tez bany i dryndy. No i auta i autobusy 😀
                    A u Qqbka co warte odnotowania: trajtki 😀

Qqbek ma zreszta cos z Poznaniaka mimo iz Lubelak. Cos te niemcy zasiały w genach
                    • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 17.08.22, 11:37
                      bywalec.hoteli napisał:

> Jeżdżą u mnie bimby, ale tez bany i dryndy. No i auta i autobusy 😀

To czep się Pan któregoś, a nie mnie 😛
                      • bywalec.hoteli Re: OT - troche jak Chernobyl 17.08.22, 11:46
                        no juz dobrze Galtuś, nie gniewaj się, 🧏‍♂️
    • bolo2002 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 10:09
      Albo mówia -ze wszystko jest pod kontrolą. Głównie wypowiadaja sie wicki lub im pokrewne półgłówki z PIS! czego mozna sie spodziewać? Ano tego- ze gazu na bank zabraknie i najpierw zabiora zakładom przem. potem obywatelom .Bo juz podano- że gazu z Norwegii może w tym roku nie być. czyli, ze nasze pełne składy-zapasy gazu zostana wykorzystane do końca - a nowe dostawy, które trafia -poza kontraktami-bo tych nie ma- bedą ca 3 x droższe!!!! To samo będzie z węglem- bo okazuje sie, że nie sa w stanie go na czas rozładować . Ponadto okazuje sie , ze polskie supernowoczesne elektrownie- jak np Jaworzno-stoją po załadowaniu wegla kiepskiej jakosci. Podobno wegiel z Kolumbii jest zmieszany z ... kamieniami! Rewelacja.I nikomu z głowy włos nie spadł-wszystko jest cacy! Dalej brakuje wielu produktów na rynku i co ciekawsze- jest tych produktów coraz więcej. A nasze wynagrodzenia osiagneły poziom 1995 roku! Taka jest ich siła nabywcza. Sprawdza sie niestety czarny scenariusz o stagflacji w Polsce, gdzie inflacja jest na 3-cim miejscu na świecie po Turcji i Rosji!!!!!!A to co stało sie na Odrze-to chyba największa katastrofa ekologiczna w Europie! Juz 26,lipca były pierwsze sygnały- polski Nie-Rząd zajął sie sprawą ....juz 11.sierpnia. Rewelacja. Na dodatek- debilny Kaczor-zamiast załagodzić spór z Bruksela i walczyć o kasę z KPO-zamierza walczyć dalej i dowalić Brukseli- bo juz wie , ze Polska tych 36 mld euro nie dostanie!!!Polskiemu premierowi to nie przeszkadza, bo z tych pieniedzy nie mógłby kupic prywatnie obligacji skarbowych- czyli dzis jedynego ratunku dla naszych oszczędnosci. Tak w zasadzie - to czego byśmy sie nie dotkneli- to jedno wielkie bagno! Ciągle zyje nadzieja, ze kiedys ta PIS-owska chołota pójdzie do pierdla-wtedy sie z radości upiję!
      • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 10:41
        Na poprawę nastroju dla Ciebie mam tylko tyle, ze za PO i wcześniej było przecież jeszcze gorzej. Tylko nie staraj sie tego potwierdzić w faktach z przeszłości. To ci powinny wystarczyć
    • qqbek Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 11:04
      Najlepszy jest fragment o tym, jak setka ludzi czyściła plażę w miejscu, gdzie konferencję chciał sobie zrobić minister.

Potworna katastrofa ekologiczna, a ten sobie trawę każe malować.
      Gierek wiecznie żywy.

Co do postu zimnego, to dodać trzeba hutnictwo i przetwórstwo metali nieżelaznych jako kolejne, potężne źródło potencjalnych skażeń.

Pogoogluj sobie na temat zakładów przemysłowych w Oławie, to znajdziesz przynajmniej dwa takie zakłady przemysłowe. Ja tu nie chcę nic mówić, ale jednym z potencjalnych źródeł jest S... a ta należy, pośrednio, do jednego z najbogatszych Polaków.
      • zimnadzidzia Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 11:26
        ponadto:

Złoża rud miedzi eksploatowane przez KGHM Polska Miedź S.A. należą do złóż polimetalicznych. Oprócz głównych minerałów, na których odzysk nastawiona jest produkcja (takich jak minerały miedzi, srebra i złota), w złożach występuje szerokie spektrum pierwiastków towarzyszących, w tym pierwiastków zaliczanych do metali krytycznych i o kluczowym znaczeniu ekonomicznym dla gospodarki UE. Należą do nich przede wszystkim metale takie jak ołów, cynk, kadm, nikiel, kobalt, żelazo, molibden, wanad, rtęć, cyna, uran, tor, ren; pierwiastki niemetaliczne, jak siarka, selen, bar, fluor oraz grupa pierwiastków o własnościach pośrednich: arsen, antymon i bizmut
      • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 11:33
        Nie wiem co chciał przekazać gorący. To, że zanieczyszczenia szły i idą do rzek to wiadomo, tylko jaki to ma związek z tym co się dzieje?
        Jak zwykle odkrył dla nas Amerykę.
        • qqbek Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 12:02
          Ale przecież nic się nie dzieje?
          Dostał ktoś alert RCB?
          Czy służby robią cokolwiek poza przygotowywaniem konferencji prasowych wiceministrom?
          Przez dwa tygodnie skażenie było "nieznaną substancją", dopiero Niemcy, w jeden dzień, ustalili, że to rtęć.

Przecież w wypadku rtęci nie trzeba skomplikowanych testów.
          Nawet nie chromatografia, a zwykły spektrometr wystarczyłby, żeby wykryć rtęć.
          • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 12:28
            A dzieje sie coś?
            Nie umiem odnaleźć video, ale jeszcze kilka dni temu jakiś kolo z PiS mówil, ze o co całe halo, pare ton ryb to tak co roku jest.... tylko te wrede media afere z niczego kreca.. tylko po to, zeby sie do rzadu przywalic.
            • nousecomplaining Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 12:51
              > tylko po to, zeby sie do rzadu przywalic
              Właśnie. I jeszcze Niemce wredne się czepiają, zamiast reparacje nam płacić.
              • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 12:56
                Bo nam tego rzadu i dobrobytu wszystkie zazdroszczom.
                Przeciez gdzie nie spojrzysz to pieknie, boagto, ludzi usmiechniete, wolnosc, otwartosc, wartosci.

Ino w tcyh obych TV gadajam inkszej.
                Ale zdrajcow, wrogow i nienormalnych z wyrkzywionymi ryjami nie ma co sluchac.
                • nousecomplaining Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 15:44
                  > Ino w tcyh obych TV gadajam inkszej. Ale zdrajcow, wrogow i nienormalnych z wyrkzywionymi ryjami nie ma co sluchac.
                  Bo to sprzedawczyki som. Trza ich wszystkich wybić, powiesić albo co. My wiemy jak żondzić tym wspaniałym krajem. A jak sie nie podoba, to won do tych degeneratow kolorowych. Jak inni mogo nie widziec, ze my najlepszy kraj na swiecie budujemy? Ale jak sie nie chcom nauczyc, to ich strata.
                  • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 08:08
                    Inne widzom, dlatego sie bojom, ze potem sie u nich suwereny obudzom i tez bedom chciec miec tak dobrze.
      • only_the_godfather Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 12:14
        Na twiterze można znaleźć informacje, że to jednak inna firma, o swojsko brzmiącej nazwie kojarzącej się z typowym januszopolem do tego warto poczytać o powiązaniach właściciela z pewną partią polityczną.
        • qqbek Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 12:46
          Możliwe - jeszcze w marcu ich mieszkańcy przyłapali na zrzucaniu ścieków z produkcji papierniczej, ale WIOŚ nie przyjął od nich próbek, a próbki sam pobierał "w godzinach pracy urzędu", kiedy firma rzecz jasna nic nie zrzucała.

Na Wykopie jest screen z ich strony internetowej "Dbanie o środowisko jest naszym nadrzędnym celem".

No i papiernia też pasuje do profilu działalności, w której mogą powstawać odpady zawierające rtęć.
          • only_the_godfather Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 12:54
            Choć czytałem już teorię, że ta firma właśnie staje się kozłem ofiarnym tzn coś tam zrzucali ale nie było to tak trujące natomiast z obecną sytuację odpowiada spółka państwowa.
            • qqbek Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 13:26
              only_the_godfather napisał:

> Choć czytałem już teorię, że ta firma właśnie staje się kozłem ofiarnym tzn co
              > ś tam zrzucali ale nie było to tak trujące natomiast z obecną sytuację odpowiad
              > a spółka państwowa.

No mi skala nie pasuje.
              Zakład wytwarzający papier toaletowy i bibułę nie produkuje tak wielkich ilości rtęci (rtęć pochodzi w pulpie drzewnej z drewna i z chloru wykorzystywanego do bielenia papieru (bo chlor produkuje się w procesie wykorzystującym rtęć) - tylko oni ponoć głównie srajtaśmę z makulatury, taką najtańszą "dupozdrapkę" produkują, więc chloru chyba nie wykorzystują w procesie).
              Choć możliwe, że gdzieś trzymali to w "mauzerach" i w końcu, po zgromadzeniu większej ilości, postanowili "zutylizować".
    • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 13:50
      Jak można wierzyć wybiórczej?
      Na pewno stała się tragedia ale mieszkam od 7 lat nad Odrą, wczoraj, przedwczoraj, jak i w kazdy dzien w jaki jestem w domu idę tam na spacer (stała trasa wałem 5 km)
      Woda nie śmierdzi, wędkarze siedzą (wczoraj siedzieli i nawet z żoną się zastanawialiśmy czy zapytać czy nie wiedzą że jest niebezpiecznie) ryb martwych brak. Przynajmniej we Wrocławiu.

Kurde żeby zachować choć odrobinę wiarygodności mogliby mniej przesadzac.

• only_the_godfather Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 13:55
        czyli partia rządząca ma rację kolejny raz nic się nie stało, a źli ludzie w koło rzucają kłody pod nogi przewodniej sile narodu.
        • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 14:04
          No ba. To wszystko przez zazdrość.

Tajny plan Niemców, to ukraść nam Jarosława, żeby Scholz'a zastąpił... Mowie, Ci to o to tak naprawdę chodzi.
          Dlatego kasy nie ma... Liczą, że Jarek sam przyjedzie odebrać i będą go mieć.

Podobno dlatego objazdy przerwane, ze służby się dowiedziały o spisku niemieckim i potencjalnym porwaniu naszego narodowego skarbu.

Wcale im się nie dziwię... Jakbym tylko mógł, to bym się rozwiódł, po 17:30 stał się Krysią i do Jareczka uderzał.. Ale gdzie mi tam, za wysokie progi.
        • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 14:16
          Znow nadinterpretacja?
          • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 14:17
            Ja tylko pisze ze wybiórcza pisze uczciwie inaczej i przesada jest wpisana w ich technikę manipulacji
            • only_the_godfather Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 14:23
              Czyli te wszystkie zdjęcia czy nagrania pokazujące skalę tego wszystkiego są fikcją?Ekolodzy się mylą?
              • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 14:38
                Nie. Na pewno są takie miejsca w których padły tony ryb. I ktos choernie narozrabial o i mam nadzieje pojdzie siedziec. I pojdzie z torbami. Ale rzeka nie śmierdzi. Ludzi nie boją się wyprowadzać psów. Siedzą wędkarze. Chodzą spacerowicze. I ani smrodu ani padniętych ryb w północnej części wroclawia nie ma.
                Ale dla niektórych jak gazwyb napisze to musi być prawda.
                • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 15:29
                  Problem nie dotyczy Wroclawia, tylko Odry w wojewodztwie lubuskim i tam jest DRAMAT, a bedzie wkrotce w zachodoniopomorskim---

Wiec nie jest zaden spisek dziennikarzy i opozycji, tylko faktyczna katastrofa ekologiczna ..
                  • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 15:40
                    Też tak myślałem ale Oława jest pod Wrocławiem.
                    Właśnie jakby napisali uczciwie gdzie jest problem a nie ze cala Odra śmierdzi i ludzie się boją psy wyprowadzać to odbiór bylby inny
                    Jutro miałem wypożyczać pierdopęda i popływać po odrze bo obiecałem synowi a tak nie wiem. Czytam co innego a widzę co innego.
                    • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 15:43
                      Oczywiscie, katastrofy nie ma, wszystko Niemcy, Tusk i UE wymslili....
                      • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 15:56
                        Jest. I to poważna. Ale dodawanie do tego kłamstw w rodzaju ze wszędzie leżą padnięte ryby i woda śmierdzi jest nadużyciem podważającym wiarygodność wybiorczej (o ile jeszcze się jakaś uchowala)
                        • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 16:19
                          Nikt nie pisze, ze wszedzie, to juz totalna fantazja w twoim wydaniu....

Media informuja rzetelnie o sytuacji, sciema non stop jest w wydaniu rzadowym, sami sobie zaprzeczaja...

wiadomosci.wp.pl/czy-mozna-kapac-sie-w-odrze-pytamy-wiceministrow-nie-rekomenduje-vs-mozna-spokojnie-wejsc-6800584994195968a
                    • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 08:11
                      trypel napisał:

> Jutro miałem wypożyczać pierdopęda i popływać po odrze bo obiecałem synowi a t
                      > ak nie wiem. Czytam co innego a widzę co innego.

Jeśli to rtęć jak niemcom wychodzi, to pomijajac fakt, ze mamy rzeke zatruta na dlugo jesli nie definitywnie, bo jak to usunać, to nawet nie musisz do wody wchodzić, zeby sie wchalniala. Tryzmabym sie z daleka od rzeki poki sie sytuacja nie wyjasni.
                      Skoro juz nawet Matouszek zaczal dymisjonowac Prezesów i dyrektorow, to imho jest GRUBO.
                      • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 08:58
                        Niemcom już nie wychodzi rtęc
                        30 min temu radio ram podało ze niemcy powiedzieli ze informacje o rtęci były prasowym fejkiem. Oni cały czas sprawdzają. Sytuacja jest rozwojowa i pojawiają się teorie o zasoleniu wody (kopalnie i woda zrzutowa)
                        • galtomone Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 09:08
                          Tak czy siak...
                          Jak nad Odre teraz nie pojdziesz, to na pewno od tego nie zdechniesz kiedys.
                          • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 14.08.22, 19:18
                            To prawda. Ale spacer zaliczony.
                            Byłem u rodziców w Legnicy, podjechałem i wylecieli sąsiedzi bo wiedzą że jestem znad Odry i od razu - a śmierdzi mocno? A dużo ryb na brzegu? I jak im mowie ze nie śmierdzi i ryb nie ma to dziwnie się patrzą. Kłamać mam?
                        • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 16:15
                          No, oczywiscie Niemcy rzeke zatruli i potem woda plynela w druga strone, nie do Baltyku....
                          • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 16:36
                            Strasznie głupia ta twoja teoria. Ja wole poczekać jednak na wyniki analiz i śledztwa.
                            • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 16.08.22, 14:37
                              Na razie NIEMIECKIE analizy nic nie wykazały.
                              Poza solami i podwyższonym tlenem
                              Czyżby Niemcy wspierali kaczystow?

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/pierwsze-wyniki-wody-z-odry-w-niemczech-trudno-wskazac-jedna-przyczyne/903cnfk,79cfc278
                              • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 16.08.22, 16:38
                                Wykazaly rtec, ktora w PL nie zostala odkryta....

No, w zasadzie ryby sie same potruly, bo twoim zdaniem niemieckie analizy nic nie wykazaly, a pisowskie w PL
                                stwierdzily, ze jest fajnie i nie wiadomo, co sie stalo....

Ryby to mandy, zeby tak sie potruc i wyzdychac na zlosc kaczej partii, bez zadnego powodu, niczego nie wykazano...
                                • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 16.08.22, 17:22
                                  W tym miejscu wykazali rtec?
                                  "nie wykazała szczególnie wysokich wartości dla metali takich jak rtęć – powiedział we wtorek rzecznik ministerstwa środowiska Brandenburgii Sebastian Arnold"
                                  • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 16.08.22, 17:30
                                    Tu jakby ktoś oryginał podlinkował
                                    www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/odra-zatruta-niemieckie-media-trucizna-klamstwa-porazka-pis/r5r29s4,79cfc278
                                    • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 16.08.22, 18:53
                                      Trzeba pozamykac do pierdla wedkarzy., bo informowali o zatrutych rybach, kazdego, co sie osmielil krytykowac kacza partie,
                                      taki jest przekaz dnia...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28796345,dariusz-matecki-czlowiek-ziobry-chce-nasylac-prokurature-na.html#do_t=38&do_g=5&do_s=B&do_w=46&do_v=644&do_st=RS&do_sid=718&do_a=718&s=BoxNewsMT
                                      • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 16.08.22, 18:54
                                        To jest czysty Orwell, co kacza partia z tymi zatrutymi rybami wyprawia...
                                        • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 16.08.22, 18:59
                                          "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."
    • galtomone Tak przy okazji - czy to nie zabawne? 12.08.22, 14:17
      Pani Moskwa (swoja droga ciekawe nazwisko na obecne czasy), minister klimatu i środowiska odpowiada za sprowadzanie węgla do Polski... zapewne celem poprawienia tego klimatu i środowiska.

Tak mamy świetnie zorganizowane państwo w zakresie kompetencji i odpowiedzialności.

Dla mnie to jest histerycznie zabawne.
    • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 14:37
      Wychodza z zalozenia, ze jakos to bedzie, na razie jest cieplo,
      zima tez bedzie ciepla,
      a w razie kleski WSZYSTKO sie zwali na Tuska i UE
    • marekggg Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 15:16
      Niemcy wkurwieni, bo dwa dni temu "poinformowano" niemcy, natomiast pisuary wiedzieli od dwoch tygodni.

tak to wyglada - chcieli zamiesc pod dywan i sie "nie udalo"
      • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 15:36
        www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-ekologiczna-niemcy-wszczynaja-sledztwo-w-sprawie-zanieczyszczenia-odry/8sdlwwz,79cfc278

W TVPiS powiedza, ze Odre zatruli Niemcy z Tuskiem ,a dziennikarze Wyborczej sami trucizny tez do rzeki wrzuacali...
        Ogromna wiekszosc wyborcow kaczej partii w to uwierzy
    • marekggg Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 18:15
      galtomone napisał:

> Przynajmniej w zakresie tego jak reaguje i co robi władza.
      >
      a co robi, co moze...
    • simon921 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 18:49
      A ja właśnie dostałem alert RCB, a mieszkam przed Wrocławiem od strony Oławy (czyli poludnie), ale nad rzeką nie byłem w ostatnich dniach, więc nie potwierdzę co się dzieje.
      • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 20:31
        Ja dostałem teraz
        Ale nad Odrą pol godziny temu dalej siedzieli wędkarze.
        • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 20:34
          Siedzieli w Wroclawiu, zatrucie rzeki jest w wojewodztwie lubuskim i zachodnipomorskim....
          trypeöl uwaza, ze proble,mu zatrucia Odra NIE MA
          Generalnie nie ma, jest fajowo...
          • wislok1 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 20:36
            Tylko w glownym wydaniu dziennika ARD to byl temat nr 1 o 20....
            Jako o KATASTROFIE EKOLOGICZNEJ...
            No, ale ci zli Niemcy, ryby potruli w Odrze...
          • trypel Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 20:48
            I znów kłamiesz
    • wislok1 No i sa dymisje 12.08.22, 18:58
      trypel uwazal, ze problem wymyslila Wyborczy i to ona jest winna, wszystko zmyslone...
      Takie byl przekaz propagandy z Nowogrodzkiej, taki byl rozkaz dla trolli
      Potem zaczal krecic i kluczyc, sciemniac....

A teraz sie zmienilo

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28785915,skazona-odra-morawiecki-dymisjonuje-szefow-gios-i-wod-polskich.html#s=BoxOpImg1
      Jutro wszystko zwala na Tuska i Niemcow...

Zapewne....

Ale przestali ignorowac problem
      • wislok1 Re: No i sa dymisje 12.08.22, 19:08
        Nie wiem, jaki rozkaz dostana trolle jutro, zapewne sam pinokio ma z tym problem, a co dopiero kaczor.....

Najlatwiej bedzie im powiedziec, ze to Niemcy, Tusk i UE zatruli rzeke.....

TO by bylo zaje,iste, ale WSZYSTKIE okolicznosci sa przeciwko nim, nie maja nawet cienia dowodow na to,,,,

Ale w Widomosciach TVPiS tak beda nakrecac ludzi, a na pewno mowic, ze katastrfa Czajki byla 10000000000000000000 razy grozniejsza, ze co na Odrze to maly pikus, bo Tuska chcial zaglodzic narrod polski, wymorfowac katolikow, itd...
        • wislok1 Re: No i sa dymisje 12.08.22, 19:39
          W sumie te wszystkie brednie kaczej partii bylyby do przejscia, nie takie smiemy rozne partie robily...

Ale to jest partia rzadzaca na CALKOWITY mnopol w mediach panstwowych, kontroluje z pomoca osrajtka media regionalne,
          OGROMNA wiekszosc mediow jest pod ich wplywem,

Polsat jest posikany ze strachu przed nimi

Zostaje TVN, Wyborcza, internet....

Niezalezne media kontra GIGANTYCZYNY totalitarny uklad kaczora

• trypel Re: No i sa dymisje 12.08.22, 20:27
        Nie kłam znow.
        Bo ci nos rośnie
        • wislok1 Re: No i sa dymisje 12.08.22, 20:38
          Mowisz sam do siebie w tej wypowiedzi...
    • waga173 Re: OT - troche jak Chernobyl 12.08.22, 21:31
      Pamietacie "Dzien w ktorym wyplynela ryba"?. To nie pis, to nie Tusk, to Hameryka, ze jeszcze pisi na to nie wpadli, a ze stonka ziemniaczana juz przerabiali chyba 70 lat temu (Amerykanie zrzucili zaraze z samolotow).

Te tony ryb nie zostaly zabite "humanitarnie" cokolwiek to ma kurwa znaczyc. One zostaly powoli zameczone na smierc. Gdybym zlapal tego co spuscil te scieki to bym dal mu powoli umierac miesiacami.
    • qqbek Jak to prawda, to będzie jeszcze większy skandal. 13.08.22, 16:45
      Za Bild (taki niemiecki SE dla niekumatych):
      "Als das Gift nach Deutschland kam, war der eigentlich wegen extremer Dürre niedrige Oder-Stand kurz um etwa 30 Zentimeter erhöht. Auf polnischer Seite müssten dafür Staustufen geöffnet worden sein, um die Chemikalien schneller Richtung Ostsee zu spülen – denn stark geregnet hatte es nicht."

(dla nieniemieckojęzycznych)
      "Wraz ze zbliżeniem się trucizny do Niemiec utrzymujący się z powodu ekstremalnej suszy niski stan Odry na krótko podniósł się o 30 centymetrów. Po polskiej stronie musiały w tym celu zostać otwarte progi spiętrzające, celem szybszego spłukania chemikaliów do Bałtyku - nie było bowiem intensywnego deszczu".

Tutaj cały artykuł.

Jak to prawda, to skandal gorszy niż z tuszowaniem Czarnobyla przez Sowietów.
      • trypel Re: Jak to prawda, to będzie jeszcze większy skan 13.08.22, 16:49
        Może dlatego u mnie już bylo ok.
        Bo stan wody faktycznie wysoki. Kamieni nie widać i woda do trawy doszła.
        Ale o rtęci na razie konkretów brak.
        Jeśli poszły sole to faktycznie będzie szukanie po kopalniach
        mluk.brandenburg.de/mluk/de/aktuelles/presseinformationen/detail/~12-08-2022-fischsterben-an-der-oder-erste-weitere-ergebnisse-aus-dem-landeslabor#
      • wislok1 Re: Jak to prawda, to będzie jeszcze większy skan 13.08.22, 17:13
        W takie cuda, ze wladze w PL nie wiedzialy o tych snietych rybach w wielkiej ilosci od dluzszego czasu, to jest trudno uwierzyc----

Powstaje tylko problem, jaki zaklad przemyslowy ( czytaj swoich kolesi ) chronily i dlaczego tak chcialy zatuszowac sprawe.....

W koncu sprawa sie rypla, bo to graniczna rzeka i wtedy okazalo sie, ze wladze w PL sa ciemnej d....

Opcja A
        • trypel Re: Jak to prawda, to będzie jeszcze większy skan 13.08.22, 21:30
          Jeszcze opcja D
          Na podstawie plotek i fakenews ( rtec) oskarżyć tych z innej opcji politycznej. Może trochę goowna się przylepi.
          To opcja wybiórczej i tvpis (obie robią to samo tylko w przeciwnym kierunku)
    • oixio Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 17:01
      Zaraza może być niesiona ze wschodu. Na zdjęciach satelitarnych widać, że ten kierunek jest dominujący w ostatnim czasie.
      Czyli po rybach kto?
    • grzek Re: OT - troche jak Chernobyl 13.08.22, 21:12
      Może to jakaś dywersja. Dają milion zł nagrody, to raczej świadczy o tym, że nie mają żadnych konkretów. Pewnie już wszystkie firmy przeczesali i nic a to przecież na taka skale nie tak prosto ukryć.
      • only_the_godfather Re: OT - troche jak Chernobyl 14.08.22, 09:30
        Właśnie raczej jest odwrotnie, zatrucia dokonał albo jakiś państwowy zakład albo jakaś spółka powiązana z partią. Trudno obciążać swoich więc się teraz wymyśla nagrody itd by zamieść sprawę pod dywan. No bo co, ktoś wylewał rtęć z cysterny stojącej na brzegu? To się kupy nie trzyma.
        • grzek Re: OT - troche jak Chernobyl 14.08.22, 09:58
          only_the_godfather napisał:

> Właśnie raczej jest odwrotnie, zatrucia dokonał albo jakiś państwowy zakład alb
          > o jakaś spółka powiązana z partią. Trudno obciążać swoich więc się teraz wymyśl
          > a nagrody itd by zamieść sprawę pod dywan. No bo co, ktoś wylewał rtęć z cyster
          > ny stojącej na brzegu? To się kupy nie trzyma.

Tylko w takiej spółce czy zakładzie na pewno są tacy, co chcieliby zarobić ten milion. Rząd musiałby być pewny, że nikt nie sypnie i uda się zatuszować a w takich firmach niekoniecznie wszyscy są za pisem.
          • only_the_godfather Re: OT - troche jak Chernobyl 14.08.22, 10:15
            Przecież nagrodę obiecało państwo. Więc jak ktoś z takiej firmy pójdzie donieść do państwowych służb to jaki będzie efekt? Żaden. A jak pójdzie do niezależnych mediów to nie zobaczy tego miliona, a dodatkowo narobi się temu człowiekowi i jego rodzinie problemów.
            • grzek Re: OT - troche jak Chernobyl 14.08.22, 11:09
              Zdaję sobie sprawę, że sprawa może być zatuszowana i albo tak rozmyta, że nie będzie winnego. Ale nie bardzo wierzę, że nie można ustalić, kto to zrobił i gdzie, oczywiście jak się chce. Chociaż przed wyborami nie wyjaśnić sprawy - źle, udupić swojego też niedobrze. Chyba, że jak wcześniej pisałem, mógł to zrobić ktoś niezwiązany z utylizacją ścieków. Dlatego wędkarze robią zrzutkę i zatrudniają firmę detektywistyczną, nie licząc na państwo.
              • only_the_godfather Re: OT - troche jak Chernobyl 14.08.22, 11:50
                Wędkarze nie liczą na państwo bo wiedzą, że państwo nie ma interesu w wyjaśnieniu sprawy. Suwerenowi powie się w tvp ze to niemcy i elektorat nie będzie dociekał prawdy.
    • galtomone Minister Ścigaj dała do pieca 14.08.22, 13:27
      Parafrazując (z dzisiejszego Kawa na Ławe).

No, Premier dowiedział się z opóźnieniem. Tak.
      Bo opozycja to zawsze konferencje prasowe robi jak coś się dzieje a tym razem od razu nie zrobiła.

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
      • only_the_godfather Re: Minister Ścigaj dała do pieca 14.08.22, 13:50
        No czyli wina Tuska. Dziękuję do widzenia, można się rozejść.
        • galtomone Re: Minister Ścigaj dała do pieca 14.08.22, 13:56
          Najpierw z Rafałem na sikał, a potem nikomu nie powiedział.
      • nousecomplaining Re: Minister Ścigaj dała do pieca 14.08.22, 15:18
        > No, Premier dowiedział się z opóźnieniem. Tak. Bo opozycja to zawsze konferencje prasowe robi jak coś się dzieje a tym razem od razu nie zrobiła.
        Widziałem to, trochę mnie przytkało. Nie tylko mnie, bo ktoś tam w studiu rzucił "Pani chyba żartuje?"
        • pan_ex_plorer Re: Minister Ścigaj dała do pieca 14.08.22, 16:03
          Polecam chwilę pooglądać TVP Info albo wejść na portal (informacyjny) od razu się człowiek przestaje Odrą martwić.
          Przecież gdyby to było ważne i poważne, to na pewno by coś o tym bylo...

Od razu mi ulżyło
    • galtomone Niech się obywatel zastanowi, nim zacznie działać 17.08.22, 08:53
      I mówić, że cos jest nie tak, skoro władza mówi publicznie, że jest dobrze.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28796345,dariusz-matecki-czlowiek-ziobry-chce-nasylac-prokurature-na.html#do_w=46&do_v=306&fallback=true&do_st=RS&do_sid=716&do_a=716&s=BoxNewsImg9
      U Ruskich się ten model dobrze sprawdza i wszyscy sa zadowoleni, ze jest dobrze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka