Dodaj do ulubionych

Fabia,Punto...

20.02.05, 14:41
Witram i mam pytanie do forumowych eskpertów. Drogą porównania plusów i
minusów na placu boju aut do 40 000 pozostał mi Punto 1.2 i Fabia 1.2. Jak
myslicie które z tych aut będzie lpeszym wyborem? Wydaje mi się, że Fabia:
mniejsza awaryjnośc, pokrewieństwo z VW i dobre opinie. Punto z kolei
bardziej mi się podoba z wyglądu i chyba ma tańsze części.
Obserwuj wątek
    • maciejosss Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 14:50
      Punto:
      silnik 1,2 -60km -106Nm

Fabia
      silnik 1,2 -64km -112Nm

Fabia jest troche większa w środku a w szczególności na tylnej kanapie.
      Punto mniej pali bo jest lżejsze o ponad 100kg

Dynamika Fabii jest lepsza od Punto dzięki krótkim przełożeniom skrzyni biegów.
      80-120km/h na V biegu:
      Punto/Fabia - 23s/18s

co do awaryjności to wszystko zależy od sztuki w przypadku Fiata.

• ddaa Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 15:20
        Cyzli tak jak myslalem werdykt wypada na krozysc Fabii. Skzoda tylko ze az tak
        wileu ludiz nią jezdzi ma status marki dla emerytów. Ale trudno... Po porwaniu
        Corsy, Getza, Aveo, Yarisa, Punto, fabii musze przynac ze Skoda jest
        najbardizuje oplacalnym zakupem pod wzgldem osiagow i ceny.
        • petasz Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 16:30
          1. Punto mi sie po prostu nie podoba, chociaz jak sie nim jedzie to wlasciwie
          wszystko OK, ale nie podoba mi sie ani jego wyglad zewnetrzny, ani wewnetrzny.
          Wolalbym Fabie. Byle nie hatchback. Najchetniej kombi, albo sedan (bo jest
          najtanszy - najmniej ich sprzedaja wiec jest na niego najwieksza znizka) poza
          tym mi sie podobaja najbardziej sedany (i to dotyczy wszystkich aut:-) ale jak
          to mawiali starozytni Rzymianie - De gustibus non discutunt. O gustach sie nie
          dyskutuje :-) Wiec to tylko moje zdanie :-) Kupujac bierz tylko pod uwage, ze
          znowu sie duzo mniej nowych samochodow sprzedaje, wiec dealer nie robi Ci
          laski, ze sprzeda - to Ty jestes Pania sytuacji - bo wydajesz Swoje pieniadze.
          Po drugie wszyscy sa mili dopoki nie dostana kasy - potem z reguly maja
          wszystko w dupie (za przeproszeniem...). I pamietaj, ze samochod nie zyskuje na
          wartosci, ale tylko traci. wiec im wiecej wydasz, tym wiecej stracisz :-) Moim
          zdaniem warto poszukac jeszcze Fabii sedan z 2004 i twardo sie targowac o jak
          najwieksze znizki. Co do silnika 1.2 htp, to nie jest to rewelacja - w miescie
          wcale tak malo nie pali, a poza miastem ponoc raczej kiepsko. Z drugiej strony
          jak jezdzisz przepisowo to na pewno Ci taki motor wystarczy. Silnik 1.4 jest
          lepszy, ale zuzycie paliwa ma wieksze a osiagi nie duzo lepsze. Chyba nie
          warto doplacac ,jesli bedziesz glownie jezdzic po miescie. I na koniec taka
          refkleksja: ja gdybym mial wydac 40 tysiecy, to wolalbym kupic cos uzywanego za
          20 i drugie tyle zostawic na koncie :-) Za 15 tys. mozesz miec 3 letniego
          lanosa (ktory byl caly czas serwisowany - bo mial 3 letnia gwarancje), w
          doskonalym stanie, z nieduzym przebiegiem, poduszka pow. i wspomaganiem. Glowny
          jego minus to, ze ma opinie samochodu dla dziadow. Za 20 mozesz dostac 3 letnia
          Nubire - ani Fabia, ani Punto nie ma z nia szans zarowno jesli chodzi o osiagi,
          jak i komfort jazdy. I na koniec info - samochody koreanskie ponoc sie nie
          psuja :-) W USA w rankingu niezawodnosci pierwsze miejsce ma Hyundai, a w
          Niemczech 3 albo 4 Juz nie pamietam :-) (to taka mala informacja dla
          zwolennikow pojazdow rodem z Niemieckiej Republiki Demokratycznej czy tez moze
          raczej Federalnej ;-) Ps. tak naprawde to jesli nie kupujesz Ferrari, Jaguara,
          czy Astona Martina, to reszta - czy to Ford, czy Renault, czy Daewoo, czy Opel,
          czy Volkswagen - to takie wozidla. Po co wiec przeplacac ;-) Ale z drugiej
          strony jak Cie stac :-) to wesolej zabawy!
        • kris_kelvin tylko punto 20.02.05, 16:32
          W auto swiecie bylo kiedys porownanie uzywanych takich aut. Poniewaz bylo to
          polskie porownianie a nie przedruk z auto bilda jak dla mnie zdawalo sie byc
          dosc obiektywne.
          Wyszlo ze fabia jest mocniej awaryjna od punto glownie ze wzgledu na
          przekladnie kierownicza. W fabii VW testowal nowe typ wspomagania i efekt jest
          taki ze przekladnie notorycznie ciekna. W fiacie ta czesc jest absolutnie
          bezproblemowa. Co dziwne duzo lepiej oceniono tez zawieszenie fiata ktore duzo
          lepiej znosilo nasze drogi.
          CO do jakosci wykonania oba auto oceniono przecietnie. Fabia ma lepsze
          materialy ale trzeszczala duzo bardziej.
          Podreslic nalezy iz testowano modele z poczatku produkcji co moze miec
          znaczenie.

Silnik fiata bedzie niewatpliwie jednak duzo bardziej osczedniejszy
          w katalogu testow AS srednie spalanie fiata 5,9 skody 7,3

Ja bralbym punto.
          • maciejosss Re: tylko punto 20.02.05, 16:49
            zgodzę się z tym ,że fabia więcej pali ale w AŚ testowali stary skodowski
            silnik MPI króry jest paliwożerny.
            Problem z przekladnią kierowniczą dotyczył modeli 1,4MPI 60 i 68km z początku
            prdukcji.

jeszcze jedno: skrzynia biegów w Fabii - jej przełączanie można zaliczyć do
            wzorców nie tylko w klasie "B" a nawet i wyższej.

Silnik HTP potrafi spalić po mieście 5,8-9l w zależnoście od stylu jazdy ,
            natomiast na trasie od 4,7-7,5l .

Na V biegu można jechać od 60km/h ( jest wtedy 2000obr/min) do 180km/h (
            5800obr/min)
            • kris_kelvin Re: tylko punto 20.02.05, 16:59
              maciejosss napisał:
              > zgodzę się z tym ,że fabia więcej pali ale w AŚ testowali stary skodowski
              > silnik MPI króry jest paliwożerny.

owszem testowalli tez taki, ale ja pisze o HTP ktory tez testowali i tez im
              duzo spalil

> Problem z przekladnią kierowniczą dotyczył modeli 1,4MPI 60 i 68km z początku
              > prdukcji.

przekladnia we wszystkich modelach jest ta sama o ile mi wiadomo. nie robi sie
              przekladni kierowniczej innej dla innego silnika

> jeszcze jedno: skrzynia biegów w Fabii - jej przełączanie można zaliczyć do
              > wzorców nie tylko w klasie "B" a nawet i wyższej.

w tescie 100 tys km fabia po 60 tys skrzynia biegow nadawala sie do wymiany. w
              punto biegi wchodza gorzej ale za to skrzynia si enie psuje

> Silnik HTP potrafi spalić po mieście 5,8-9l w zależnoście od stylu jazdy ,
              > natomiast na trasie od 4,7-7,5l .

owszem przy bardzo delikatnej nodze spali malo ale jezdzac normalnie nie
              zejdziesz ponizej 7 l srednio

• kanciack Re: tylko punto 20.02.05, 17:00
                kris_kelvin napisał:

> maciejosss napisał:
                > > zgodzę się z tym ,że fabia więcej pali ale w AŚ testowali stary skodowski
                >
                > > silnik MPI króry jest paliwożerny.
                >
                > owszem testowalli tez taki, ale ja pisze o HTP ktory tez testowali i tez im
                > duzo spalil
                >
                >
                > > Problem z przekladnią kierowniczą dotyczył modeli 1,4MPI 60 i 68km z pocz
                > ątku
                > > prdukcji.
                >
                > przekladnia we wszystkich modelach jest ta sama o ile mi wiadomo. nie robi sie
                > przekladni kierowniczej innej dla innego silnika
                >
                >
                >
                > > jeszcze jedno: skrzynia biegów w Fabii - jej przełączanie można zaliczyć
                > do
                > > wzorców nie tylko w klasie "B" a nawet i wyższej.
                >
                > w tescie 100 tys km fabia po 60 tys skrzynia biegow nadawala sie do wymiany.

Ale za to zostalo tu uznane za mala awarie:))))

w
                > punto biegi wchodza gorzej ale za to skrzynia si enie psuje
                >
                >
                >
                > > Silnik HTP potrafi spalić po mieście 5,8-9l w zależnoście od stylu jazdy
                > ,
                > > natomiast na trasie od 4,7-7,5l .
                >
                > owszem przy bardzo delikatnej nodze spali malo ale jezdzac normalnie nie
                > zejdziesz ponizej 7 l srednio
                >
                >
              • maciejosss Re: tylko punto 20.02.05, 17:07
                >
                > przekladnia we wszystkich modelach jest ta sama o ile mi wiadomo. nie robi
                sie
                > przekladni kierowniczej innej dla innego silnika

tu się kolega myli.Przekładnia może i taka sama jeżeli cjhodzi o przełożenia ,
                natomiast napęd przekładni całkiem nowy jest w HTP.

>
                > w tescie 100 tys km fabia po 60 tys skrzynia biegow nadawala sie do wymiany.
                w
                > punto biegi wchodza gorzej ale za to skrzynia si enie psuje

dotyczy silnika 1,4-16V .

> owszem przy bardzo delikatnej nodze spali malo ale jezdzac normalnie nie
                > zejdziesz ponizej 7 l srednio
                >

normalnie latem to się schodzi poniżej 7l.
        • kanciack Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 16:55
          ddaa napisał:

> Cyzli tak jak myslalem werdykt wypada na krozysc Fabii. Skzoda tylko ze az tak
          > wileu ludiz nią jezdzi ma status marki dla emerytów. Ale trudno... Po porwaniu
          > Corsy, Getza, Aveo, Yarisa, Punto, fabii musze przynac ze Skoda jest
          > najbardizuje oplacalnym zakupem pod wzgldem osiagow i ceny.

Wspolczuje ci.
          Serio
      • kanciack Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 16:54
        maciejosss napisał:

> Punto:
        > silnik 1,2 -60km -106Nm
        >

4 cylindry

> Fabia
        > silnik 1,2 -64km -112Nm
        >

3 cylindry:))

> Fabia jest troche większa w środku a w szczególności na tylnej kanapie.

Czemu klamiesz?

> Punto mniej pali bo jest lżejsze o ponad 100kg
        >

A kto ci kazde fabia wozic swoja gruba tesciowa?

> Dynamika Fabii jest lepsza od Punto dzięki krótkim przełożeniom skrzyni biegów.
        > 80-120km/h na V biegu:
        > Punto/Fabia - 23s/18s
        >

Nie rozsmieszaj mnie

> co do awaryjności to wszystko zależy od sztuki w przypadku Fiata.
        >

A w przypadku Skody to nie? Wszak Pepiki to znane ochlajtusy i bumelanci.
        • maciejosss Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 17:14
          kanciack napisał:
          > > Fabia jest troche większa w środku a w szczególności na tylnej kanapie.
          >
          > Czemu klamiesz?

wsiądź i się przekonaj.

> > Dynamika Fabii jest lepsza od Punto dzięki krótkim przełożeniom skrzyni b
          > iegów.
          > > 80-120km/h na V biegu:
          > > Punto/Fabia - 23s/18s
          > >
          >
          > Nie rozsmieszaj mnie

no niestety taka jest prawda , że Fabka przy silniku 1,2-64km bije nawt o wiele
          mocniejsze autka w tej próbie , a to tylko dlatego ,że ma "krótkie przełożenia
          biegów " ( Auto Swiat nr4/2008 z 5 stycznia - 80-10 na V biegu -17,4s
          a ja i tak napisaem 18s.
      • lodzin Re: Fabia,Punto...MAM PUNTO 1.2 8v PÓŁ ROKU.... 09.03.05, 19:07
        Nie jest to Roys-Rolls, ale da sie tym jeździć. Spalanie w mieście (lubię być
        zawsze pierwszy)poniżej 7-miu litrów to marzenie ściętej głowy,ale Yarisy i
        Skódki to wymiękają,zwłaszacza jeśli w Skódce siedzi za kierownicą "KOWBOY"
        czyli tzw. kapelusznik. Zawieszenie jest względnie dobre , chociaż
        lekko "kwiczy"(może mam za dobry słuch, bo nie wszyscy to słyszą).No i ta tylna
        półeczka-jeb...-a jakby nie można jej było lepiej spasować, jakby jakiś
        świerszczyk tam zamieszkał. Na trasie zachowuje sie przyzwoicie- do 100km/h
        można zasnąć za kółkiem , powyżej 120km/h nie ma dostrzegalnych efektów
        niepożądanych. Wyprzedzanie TIR-ów (przy małym ruchu na drodze)możliwe jest na
        5-tym biegu. Dla ludzi o słabszych nerwach, lepiej jednak wykonywać ten manewr
        na 4-ce. Jest wtedy w miarę komfortowo,od 70 do 120km/h na 4 biegu samochód
        przyspiesza. Później zaczyna sie trochę "zastanawiać" czy jeszcze sie rozpędzać
        Najszybciej , jak dotąd, jechałem tym autkiem 155km/h, tylko pogoga była
        nieciekawa , zima , mokro - może pojedzie więcej ? .Wcześniej z taką samą
        prędkością jechałem Seicento-900 (w papierach miał max.140km/h), wierzę ,że
        Punto też się jeszcze obudzi ze snu i zerwie do walki :-).
        Generalnie, też się mocno wachałem co kupić , i tez wybrałem Punto.Ja jednak
        Skódki nie brałem pod uwagę. Myślałem o Yarisie, Corsie i ...co dziwne , w
        ostatniej fazie nawet o Aveo. Ale po jeździe próbnej wątpliwości się rozwiały.
        A "dilery" Toyoty i Opla za dużo chcieli za te autka. Czy wybór był dobry ? mam
        nadzieje :-)
        Jedna przestroga - im rzdaziej pojawisz się w ASO , tym lepiej samochód będzie
        sie spisywał. Lepiej czasem coś przeczekać niż jechać do tych wątpliwych
        specjalistów.Ale to chyba dotyczy każdego auta.
        PZDR :-)
          • ddaa Re: Dlaczego nie Yaris? 12.03.05, 15:47
            Dziś jeździłem na jezdzie testowej Yarisem. I jestem rozczarowany. Jechalismy w
            4 osoby i co tu sie oszukiwac- w aucie jest klaustrofobicznie. Bylo mi ciasno,
            plastiki są fatalne, na wertepach glosno i skakala tylna półka. Za zmieniarke
            na CD do radia wersji Base zażądali 2,5 tys!!! Poza tym nie byli skłonni do
            dorzucanie jakichs bonusów. Po oglądnieciu też dzisiaj Punto w wersji Active, z
            dużo lepszą tapicerką i rozmowie ze skłonnym do negocjjaci dilerem na 90%
            będzie wiec Punto. Jutro jeszce jednak pojade do Skody.
    • lobuzek1 Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 18:53
      Zdecydowanie Punto. Pomijając kwestie czysto stylistyczne (które jak dla mnie
      stawiają Punto zdecydowanie przed Fabią), to Punciak jest naprawdę udanym
      samochodem. Silnik 1,2 8v jest bardzo oszczędny (spalanie w trasie od 4,9 do
      5,5 litra w największe mrozy), plastiki takie sobie, za to porządnie spasowane.
      Co do awaryjności, to pomijając poniedziałkowe egzemplarze zbyt wiele się nie
      dzieje. SIlniki w zasadzie bezawaryjne, są to sprawdzone i niewyżyłowane
      jednostki, zawieszenie też nad podziw dobrze zbosi polskie drogi. OKresy między
      przeglądami to 20 kkm, sama eksploatacja też nie jest droga. No i wyposażenie -
      Punto w wersji Active ma 2 poduszki, elektryczne szyby z przodu, komputer
      pokładowy, centralny zamek sterowany kluczykiem, instalację radiową z 6
      głośnikami i jeszcze jakieś pomniejsze bajery. Nie wiem jak to się przedstawia
      w Fabii, ale jeśli chcesz wydać ok. 40000 to może uda ci się kupić wersję
      Dynamic, która ma dodatkowo w serii ABS.
      I jeszcze kolejna kwestia - mnie osobiście kompletnie nie przekonuje 3
      cylindrowy silnik w Fabii. Auto jest cięższe, silnik trzeba wysoko kręcić,
      czego efektem będzie większe spalanie - z masą nikt nie wygrał. No i kwestia
      kultury pracy - zdecydowanie gorszej od jednostki 4 cylindrowej. Co do precyzji
      zmiany biegów w Punto to jestem bardzo mile zaskoczony pracą skrzyni. Biegi
      wchodzą bez oporów, pewnie, z wyczuwalnym momentem załączenia biegu, a i sam
      drążek ma dość krótkie drogi prowadzenia, nie trzeba nim specjalnie wachlować.
      No i fotele - bardzo wygodne w Punto. Mama ponad 190 cm wzrostu, więc nie każde
      mi pasują, ale te tak - obszerne, dobrze wyprofilowane, z odpowiednią
      twardością, naprawdę fajne. W wersji DYnamic jest seryjna regulacja podparcia
      lędźwiowego, wysokości fotela i kierownicy, więc bez trudu można znaleźć
      wygodną pozycję.
      Podsumowując - dla mnie jednoznacznie Punto.
      • wilk11 Re: Fabia,Punto... 20.02.05, 19:59
        Jesli chodzi o wielkosc w srodku to jednak Punto jest wieksze.
        Testowane bylo z wozkami dzieciecymi i psami na Fabii i Punto.
        Punto ma tez wiekszy bagaznik. Skladajac tylna kanape mozna przewiezc baaardzo
        duzo rzeczy (rowniez mebli). Polecam.
        • maciejosss Re: Fabia,Punto... 21.02.05, 09:26
          bagażnik w Punto ma 297l a w Fabii 260.

zalezy do czego ma służyc ten bagażnik ?
          w większosci przypadków wozi się tam "powietrze" a na tylnych siedzeniach
          szybciej ktoś zasiada ( a w Skodzie jest więcej miejsca )

Poza tym można kupić Fabię kombi z 460l bagażnikiem.
            • maciejosss Re: Fabia,Punto... 21.02.05, 09:46
              wilk11 napisał:

> Ale mam na mysle rowniez tylna kanape: w Punto spokojnie siedzi tam duzy pies
              i
              > dziecko (lub dwa duze psy), w Fabii juz byl tlok (podobnie w Fiescie).

w Pundo kanapa tylna jest w miarę płaska na całekj szerokości , natomiast w
              Fabii bo bokach jet ona lekko wyprofilowana co oznacza wygode tylko dla 2 osób .
              Co do miejsca na kolana/nogi to dalej twierdzę , że skoda ma więcej miejsca , a
              jest to też spowodowane tym ,ze się wyżej siedzi przez co nogi nie musza byc
              tak wyciągnięta.
                • maciejosss Re: Bez sensu 21.02.05, 10:00
                  the.bill napisał:

> Jak sie wyzej siedzi, to gdzie miesci sie kapelusz albo mocherowy beret
                  tesciow
                  > ej?

dlatego napisałem Punto !!!! bo się niżej siedzi !!!! i zmieści się nawet beret
                  z dużą antenką
                  • the.bill Re: Bez sensu 21.02.05, 10:03
                    maciejosss napisał:

> the.bill napisał:
                    >
                    > > Jak sie wyzej siedzi, to gdzie miesci sie kapelusz albo mocherowy beret
                    > tesciow
                    > > ej?
                    >
                    > dlatego napisałem Punto !!!! bo się niżej siedzi !!!! i zmieści się nawet beret
                    >
                    > z dużą antenką

Cos mi sie tu nie zgadza.
                    Przeciez kazdy wie, ze samochodem dla kapelusznikow jest fabia, a nie punto.
                    Punto to samochod dla ludzi dynamicznych i nowoczesnych, a tacy beretow nie nosza.
                    • maciejosss Re: Bez sensu 21.02.05, 11:27
                      the.bill napisał:

>
                      > Cos mi sie tu nie zgadza.
                      > Przeciez kazdy wie, ze samochodem dla kapelusznikow jest fabia, a nie punto.
                      > Punto to samochod dla ludzi dynamicznych i nowoczesnych, a tacy beretow nie
                      nos
                      > za.

może "TY" tak wiesz ale jak juz pisałem wyżej nie zmieści się on , bo sie
                      wyżej siedzi.

skoro widzisz tylu "kapeluszników" w Fabii zrób zdjecie ( wystarczy jedno )
                        • ddaa Re: Bez sensu 21.02.05, 12:27
                          Do the.billa, kanciaka i im podobnych. Jesli władacie jakims jezykiem zachodnim
                          (w co wątpię) proponuję poczytać sobie o Fabii na stronkach
                          zachodnioeuropejkisch. Opinie o tym aucie są bardzo dobre. W razie czego moge
                          podesłać parę linków. Więc nie ma się co dziwić, że Fabia sprzedaje się
                          świetnie.
                          • the.bill Re: Bez sensu 21.02.05, 12:36
                            ddaa napisał:

> Do the.billa, kanciaka i im podobnych. Jesli władacie jakims jezykiem zachodnim
                            > (w co wątpię) proponuję poczytać sobie o Fabii na stronkach
                            > zachodnioeuropejkisch. Opinie o tym aucie są bardzo dobre. W razie czego moge
                            > podesłać parę linków. Więc nie ma się co dziwić, że Fabia sprzedaje się
                            > świetnie.

A tobie debilu radze zwiedzic kilka krajow europejskich i wtedy zobaczysz, ze w
                            kazdym z nich kupuje sie przede wszystkim samochody produkowane we wlasnym kraju.
                            Widze jednakze, ze Skoda dziala na ciebie moczopednie - nie wiem skad sie to
                            bierze u niektorych polaczkow.
                            • jaro_ss Re: Bez sensu 21.02.05, 13:59
                              > Przeciez kazdy wie, ze samochodem dla kapelusznikow jest fabia, a nie punto.
                              > Punto to samochod dla ludzi dynamicznych i nowoczesnych.

Dynamicznych, dlaczego ja każde punto biorę jak malucha, czy seiczento, bo z
                              reguły przy prawym krawężniku jeździ i to tempie zawalidrogi...
                              • the.bill Re: Bez sensu 21.02.05, 14:04
                                Czlowiek dynamiczny w zyciu na drodze nie musi jezdzic 120 na obszarze
                                zabudowanym. To domena polaczkow z kompleksem malego fiuta, ktorym w zyciu sie
                                nie wiedzie, wiec probuja odreagowac na drodze.

• jaro_ss Re: Bez sensu 21.02.05, 15:06
                                  Tyko 120? i czemu na "zabudowanym"

Tereny zabudowane są różne i różne ograniczenia prędkości na nich....

Nie uważm, że każdy wyprzedzany przeze mnie est frajerem może ma powody, aby
                                  jechać tak jak jedzie.... ale zestawienie "Punto" i "Dynamiczny", to zwykła
                                  fantazja.... przynajmniej na Polskiej drodze....

Co do fiuta i takich tam, jazda ma być też po prostu przyjemnością i nie musi
                                  zaraz coś kompensować.....

50/h w terenie zabudowanym, to poza ścislym centrum miasta i to czasami,
                                  tokompletna bzdura - to przepisy dla aut konstruowanych w latach 50-tych...

• pawel7779 do jaro ss 23.02.05, 19:32
                                a co to za auto msz yaro ???
                                skode 1,2 HTP plus turbo czy z NOS.
                                :)
                                dlaczego producent podaje ze fabia 1,2 65 km zbiera sie do setki w 15,8 sek
                                czyzby bylo lepiej ???
                                punto tez jest calkiem dynamiczne
                                a dla mlodych to ja polecam 1,4 16 v 95 km oczywiscie w punto :)
                                Bo w fabi 1,4 100 km benzyna siliczek juz sobie tak niezle nie radzi :(
      • barkas Re: Odpowiedz sobie na jedno pytanie 20.02.05, 22:24
        40 tys wywalać na taki złom jak Fabia czy Punto?
        Chyab Cię Bóg opuścił.
        To będą bieda wersje. Ani z solidnym silnikiem, ani z wypasem.
        Poszukaj 3-4 letniego Focusa/Astry/Golfa/Octavi, daj sobie spokój z samochodem
        na widok którego będziesz rzygał.
        • the.bill Re: Odpowiedz sobie na jedno pytanie 20.02.05, 22:25
          barkas napisał:

> 40 tys wywalać na taki złom jak Fabia czy Punto?
          > Chyab Cię Bóg opuścił.
          > To będą bieda wersje. Ani z solidnym silnikiem, ani z wypasem.
          > Poszukaj 3-4 letniego Focusa/Astry/Golfa/Octavi, daj sobie spokój z samochodem
          > na widok którego będziesz rzygał.
          >

Ty Workas to idz popiescic rure w swojej oktawce laurent and clement dla pedziow.
          A w ogole to jak fabie mozna porownywac z Punto?
          Z loganem to tak, ale nie z Punto!
          • jaro_ss Re: Odpowiedz sobie na jedno pytanie 21.02.05, 07:32
            Punto uwiera mnie w lewy łocieć, tyle na ten temat, w hathbacku - Fabiana ma
            zdecydowanie za mały bagażnik, ale Yariska jeszcze mniejszy....

1.2 w Fabii (combi) rzeczywiście pali 5l, i daje się jechać zprędkością powyżej
            setki, a nawet wyprzedzać...

Dynamika silnika 1.4 16V jest wystarczająca, jak na nasze drogi, ostatnio w
            zeszłym tygodniu mnie jakiś jeden zdesperowany Opel wyprzedził na trasie, poza
            tym niekt widocznie nie miał potrzeby, z tego wynika, że nikomu nie
            zawadzałem....

Jak tak sobie siebie wożę po krajowych drogach, to zauważam, że wiele więcej
            dziadków jeździ statecznie Avenzisami, Passatami, Mondeami niż Fabiami....

Niestety nie mam za bardzo czasu przyglądać się wyprzedzanym kierowcom, bo
            muszę uważać na drogę....
      • maciejosss Re: Fabia,Punto... 21.02.05, 15:19
        x-darekk-x napisał:

> 3 cylindry to o 1 za malo. wiem bo sam mam tyle. :)
        > bierz punto.

a co najbardziej przeszkadza w tym braku 1 cylindra ?
        odgłos?
        niska kultura pracy silnika?
        lepsza dynamika?
        wysoki moment?

zawsze można kupić 1,4-16V podstawową "białą" wersje za 40tys.
      • ddaa Re: Fabia,Punto... 21.02.05, 15:21
        To będzie moje pierwsze auto, wiec nie wiem czy przywiązywac dużą wagę do
        ilości cylindrow - 3 lub 4. Mozliwe, ze dla mnie nie bedzie to po prostu zadnej
        znaczącej roznicy, a wieksze znaczenie ma dla mnie solidnosc wykonania,
        elastycznosc skrzyni biegów (ktora ponoć w Fabii jest wysmienita). Ale i tak
        ostateczną decyzje podejme po jazdach probnych obydwoma autami.
        • jaro_ss Re: Fabia,Punto... 22.02.05, 11:23
          Już jeździłem i nie wierz im o tej małej kanapie w Fabii, do tyłu rzucam
          teściów i fotelik z małym i jadą....

A jak już nie muszę nikogo wozić, to sobie obniżam fotelik i mam małą
          wyścigówkę... ;o)

Przy 40 tys poszukaj wersji 1.4 V16....

tylko bagażnik rzeczywiście mały, ale od czego są sedan i to niby-combi, czyli
          taki dłuższy hathback....
          • ddaa Re: Fabia,Punto... 22.02.05, 13:15
            Za te same pieniądze mogę albo kupić 1,4 ale z ubogim wyposazeniem (tylko
            wspomaganie i 1 poduszka) albo 1,2 ale z ABS i 2 poduszkami. Poza tym 1,2 pali
            w miescie o ok. litr mniej. Mysle, ze roznica w komforcie jazdy nie jest chyba
            zbyt duża i bardziej sie oplaca 1,2 z lepszym wyposazeniem.
            • jaro_ss Re: Fabia,Punto... 22.02.05, 13:51
              Zależy czego szukasz, ja rzeczywiście mało walczę po mieście....
              :o)

Co komfortu jazdy - w jeździe większy jest pożytek ze wspomagania, a poduszki -
              dopiero przy nie daj Boże.....

Co do ABS, to przy sprzedaży w przyszłości może być to ważne....

Nie ma teraz tego pakietu bezpieczeństwa ABS + 2 poduszki za 1200zł? na tyle to
              warto się i zadłużyć (a zrezygnować np z metalica lakieru)...
              Pozdrawiam.
                • jaro_ss Re: Fabia,Punto... 24.02.05, 07:51
                  Przy sprzedaży, generalnie autka są coraz bardziej wyposażane w elektroniczne
                  systemy kontroli, i może za jakiś czas będzie to standard i nikt nie będzie
                  chciał kupić używanego bez ABS, jak będzie miał do wyboru z ABS....

• maciejosss Re: Fabia,Punto... 24.02.05, 08:08
                    jaro_ss napisał:

> Przy sprzedaży, generalnie autka są coraz bardziej wyposażane w elektroniczne
                    > systemy kontroli, i może za jakiś czas będzie to standard i nikt nie będzie
                    > chciał kupić używanego bez ABS, jak będzie miał do wyboru z ABS....
                    >

podobie może być z klimatyzacją.
                    Może nie odzyska się tych pieniędzy co się włożyło na początku ale z ABS-em ,
                    klimatyzacją itp.. będzie łatwiej sprzedać.
                    • ddaa Re: Fabia,Punto... 24.02.05, 08:44
                      Czyli nie da się jasno powiedzieć, które auto bardziej warto kupić. I Skoda i
                      Punto mają swoich zwolenników. Przeedtsawie jeszcze krótką arguemtację dlaczego
                      waham sie między tymi 2 samochodami a inne wyeliminowałem:
                      Aveo - to wlasciwie Daewoo, wiec nie budzi mojego zaufania. Wg. danych silnik
                      nie jest zbyt elastyczny.
                      Corsa - jest zbyt droga w porownaniu do reszty aut z tego segmentu,
                      Panda - za mała,
                      Getz - korenaczyk, wiec nie budzi zaufania i podobno lubi duzo spalić,
                      Yaris - mniejszy od Fabii i Punto,droższy, droższe części, silnik trzeba
                      rozpedzać na wysokie obroty co w miescie jest pewnie niewygodne. Poza tym ma na
                      stale montowane radio, ktore w tanszych wersjach ma tylko magnetofon - i nie da
                      się tego wymienic. Mimo wszystko nadal to auto mnie korci, bo malo pali i jest
                      bardzo solidny, no i ten wyswietlacz:)
                      Logan - wielka niewiadoma, nie chcę ryzykować,
                      Thalia - większe od reszty spalanie, no i brzydki.
            • maciejosss Re: Fabia,Punto... 22.02.05, 15:00
              ddaa napisał:

> Za te same pieniądze mogę albo kupić 1,4 ale z ubogim wyposazeniem (tylko
              > wspomaganie i 1 poduszka) albo 1,2 ale z ABS i 2 poduszkami. Poza tym 1,2
              pali
              > w miescie o ok. litr mniej. Mysle, ze roznica w komforcie jazdy nie jest
              chyba
              > zbyt duża i bardziej sie oplaca 1,2 z lepszym wyposazeniem.

1,5 roku temu mozna było mieć Fabię HB 1,2-12V-64km z ABS-em,2 poduszki ,
              klima ,lakier met. za 40.500zł.Nie wiem jak jest teraz , ile kosztuje klima?

silnik 1,2 spali mniej od 1,4 po mieście o ponad 1l ,natomiast na trasie bedzie
              już podobnie .

Ja byłbym za wersją 1,2-12V + ABS , druga poducha ,( ciekawe ile kosztuje teraz
              klima? -rezygnując z lak. met. a z klimą )
    • petasz moze jednak punto??? 23.02.05, 15:13
      Czesc, sluchaj jak jeszcze nie pozbyles sie gotowki to sprawdz oferte Fiata -
      zdaje sie ze teraz daja 5 lat gwarancji. To juz jest cos. Mozesz pojezdzic 4
      lata i sprzedac auto wciaz bedace na gwarancji. Chociaz punto nie jest
      piekne... Pozdrawiam :-) Pawel.
      • 6nine9 Re: moze jednak punto??? 23.02.05, 16:45
        Jezdzilem nowy punto 1,2 przez ponad rok (od 2003). Okolo 25 kkm, zupelnie nic
        sie nie psulo (oprocz wycieraczek, ktore od nowosci byly do d.)
        Na miasto - swietne autko, bardzo fajne i łatwe w prowadzeniu, fajna skrzynia
        biegow wpsomaganie. Na trasie gorzej niestety. Hałas, na dluzsza metę - męczące
        po prostu, ale to chyba kazde takie male tak ma.. I ten silnik... slabizna! (u
        niemcow zdaje sie oferuja tylko 1.8). Czy u nas nie wszedl ostatnio 1.4? na
        pewno warto dolozyc ten 1000 zet. Slabosc silnika 1,2 powoduje, ze sie go po
        prostu mocno kręci (nawet w miescie) i spalanie bedzie takie samo, jak w 1,4. I
        nie chodzi mi o jazde 140 km/h, ale normalne tempo innych samochodow jadacych
        srodkowym lub lewym pasem.
        Aha, i hamulce - zenująco slabe. Ale moze jesli sie jezdzi wolniej, ani silnik,
        ani hamulce nie sa przeszkodą.. to po prostu miejskie autko, sympatyczne, przy
        srednich prędkosciach nawet ciche. Jesli jezdzisz sporo w trasy - koniecznie
        kup sobie wieksze auto.
        • maciejosss Re: moze jednak punto??? 23.02.05, 17:15
          6nine9 napisał:
          >
          > po prostu, ale to chyba kazde takie male tak ma.. I ten silnik... slabizna!
          (u
          > niemcow zdaje sie oferuja tylko 1.8). Czy u nas nie wszedl ostatnio 1.4? na
          > pewno warto dolozyc ten 1000 zet. Slabosc silnika 1,2 powoduje, ze sie go po
          > prostu mocno kręci (nawet w miescie) i spalanie bedzie takie samo, jak w 1,4.
          I
          >

jak widać :

www.fiat.com.pl/index.php?pid=25&id_model=5
          1,2-16V -45.100zł
          1,4-16V -46.900zł

troszkę za duża różnica między 1,2 -60km który kosztuje: 37.000

Skoda ma lepszy przeskok ceny :
          1,2-6V-54km - 34.590
          1,2-12V-64km -35.790
          1,4-16V-75km- 37.990

ceny po upustach.

www.skoda-auto.pl/promocje/rocznik_2004/pdf/Fabia_FaceLift_hatchback_ceny.pdf
          • 6nine9 Re: moze jednak punto??? 25.02.05, 11:11

> jak widać :
            >
            > www.fiat.com.pl/index.php?pid=25&id_model=5
            > 1,2-16V -45.100zł
            > 1,4-16V -46.900zł
            >
            > troszkę za duża różnica między 1,2 -60km który kosztuje: 37.000
            >
            Ta roznica dla Fiata jest kosmiczna, nie sprawdzalem dokladnie, ale duza czesc
            wynika z wyposazenia (wersja 1,2/8V to golas).
            • maciejosss Re: moze jednak punto??? 25.02.05, 11:28
              > >
              > > troszkę za duża różnica między 1,2 -60km który kosztuje: 37.000
              > >
              > Ta roznica dla Fiata jest kosmiczna, nie sprawdzalem dokladnie, ale duza
              czesc
              > wynika z wyposazenia (wersja 1,2/8V to golas).

no dokładnie.
              ale kupując np 1,2-16V od razu zyskujesz w wyposażeniu
              typu :ABS,elektryka,komputer pokładowy, lakierowane zderzaki itp ....
              dla porównania taka sama sztuka 1,2-8V kosztowałaby też ok 42 tys.
    • pawel7779 Re: Fabia,Punto... 23.02.05, 19:20
      punto niestety wygrywa
      fiat daje lepsze rabaty ,trzeba sie po prostu targowac ,ja w 2003 roku
      wrz/pazdz kupilem full opcje punto 5d dynamic z kolorem metalic za 36500 zl
      (2PP,ABS,WSP kier,EL SZYBY,PILOT,centralny zamek ,dzielona tylna
      kanapa ,halogeny soczewkowe,dywaniki i nadkola gratis,ladna tapicerka z bardzo
      oszczednym silnikiem 1,2 60 km.Za taka fabie tj konfort plus z 1,2 64 km z
      metaliciem musialbym wtedy zaplacic 41500 zl i moze dorzucili by alarm. Roznica
      w realnej cenie zakupu wyniosla rawie 5000 zl. CZY warto ???utrata wartosci
      podobna obu aut awaryjnosc tez :) (zaraz mnie niektorzy zakrzycza)Ja mam
      przebieg 33 000 km i srednie spalanie wyliczone po prawie dwoch latach 6,5
      litra a noge mam dosc ciezka.Koszty serwisu takie same ale ja wole zeby ASO
      zobaczyl moje auto po 20000 km a nie po 30 000 ,lepiej zeby olej czesciej
      zmienic. W fabi jest tego oleju o 1 litr mniej a ma on smarowac auto przez
      30000 km :) ???? i tylko 3 swiece wam wymienia .Serwis 3 cylindorwego autka
      powinien byc tanszy-powinien.
      A teraz wrazenia z jazdy fabia 1,2 to dobre auto nic mu nie mam wlasciwie do
      zarzucenia tylko ta cena byla malo atrakcyjna i spalanie jednak sporo wyzsze od
      deklaroanego. Skoda ma lepszego kopa ale to dlatego ze skrzynia krotko
      zestopniowana jest. Dlugie biegi w punto pozwalaja naprawde w trasie soro
      oszczedzic -warunek dobra pusta droga. Punto przy predkosci utrzymywanej miedzy
      80-95 km lyknie wam to fabryczne 4,7 litra. Jak bedziecie cisnac do 110 w
      trasie i gonic wszedzie gdzie sie da nie spali latem wiecej niz 5,5 litra w
      trasie. Ogolnie na 43 litrach zima robie jezdzac glownie na krotkich trasach po
      miescie 570-600 km - i nie sciemniam .Nie chce byc w tej ocenie stronniczyale
      jak ktos chce miec tanie przyzwoite auto to fiat punto. Jak mamy wiecej kasy to
      moze i lepiej fabia -mi by bylo szkoda 4 zl wiecej na kazdych 100 km wydawac bo
      mam ciezka ale zrywna fabie. W fabii poteguje poczucie dynamiki lepsze
      wyciszenie ,zylujemy silnik choc go nie slyszymy. Poniewaz moim punto jezdzi
      rowniez zona to ryk silnika pow 4000 obr zmusza ja do zmiany biegow w fabi
      moglb byc z tym problem :)
      Dlatego w tym porwnaniu nie ma zwyciezcy. Jak mamy mniej kasy to sklanialbym
      sie do punto w wersji active , a jak wiecej to fabie 1,4 TDI lub 1,9 SDI to
      jest najlepsze rozwiazanie w tym porownaniu.
      Benzynowego punciaka nawet sie nie oplaca na gaz przerabiac !!!
      Co do awaryjnosci zapytajcie instruktorow nauki jazdy-opowiedza wam 0 2-3
      letnich maszynach z przebiegim 200 000 km. Awarie -tylko sprzegla (CIEKAWE
      DLACZEGO WLASNIE TO :) 4 cylindry zawsze pracuja rowniej niz 3
      silnik skody to jeden nierozbieralny nie remontowalny blok z zalozenia ma
      wytrzymac 250 000 km(3 cyl)a potem co ????wiele osob w kraju chce auto na
      lata.Bo po 24 latach przygod z zastawa 1100 P chce miec nowy sprzet na starosc.
      Czy ktos widzial fabie 1,2 z przebiegiem 200 000 km ?????
      Kazde autko jest dobre jak sie o nie zadba. ZASTAWKI TEZ SA OK PO 20 latach
      W wyborze auta nie ma madrego ,zaczniecie pytac to zawsze traficie na
      zadowolonego i nie zadowolonego uzytkownika.
      Wazne jest rowniez co sie psuje w punciakach byly to sprzegla ,wiatraki
      chlodnicy ,wycieraczki szyb ,swiatla parowaly do 2002 roku czyli w sumie
      duperele. Podobno na poczatku byly duze problemy w skodach 1,2 z silnikami w
      zimie ale to pewnie przeszlosc.
      Nie ma co przesadzac kazde autko w pewnym sensie jest ok.
      CO DO PRZESTRONNOSCI TO JEST BARDZO PODOBNIE W OBU POROWNAJCIE WYMIART
      ZEWNETZNE ROZNICE SA MINIMALNE ROZSTAW OSI TAKI SAM WIEC DUZYCH ROZNIC NIE
      BEDZIE < A NAJMNIEJ PRZESTRONNA JEST NOWA IBIZA :)
      Pozdrawiam wszystkich fanow i uzytkownikow segmentu B
      i zycze Wam przesiadki za kilka lat do segmentu D
      Ale to wszystko w rekach politykow i temat na calkiem inne wypracowanko
      :)
        • andre_234 Re: Zapomniales o jednym 03.03.05, 19:55
          Człowiek sukcesu w fiacie?
          Chłopie ! znowu mnie osłabiasz albo taki twój sukces.
          pzdr
          p.s.
          Fabią nie jeżdżę od października, oddałem ją synowi.
          Chwilowo jeżdżę Transitem ;-) (Tak jakoś wyszło) a na wiosnę lub lato:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=18632160
      • maciejosss Re: Fabia,Punto... 23.02.05, 20:57
        pawel7779 napisał:

W fabi jest tego oleju o 1 litr mniej a ma on smarowac auto przez
        > 30000 km :) ???? i tylko 3 swiece wam wymienia .Serwis 3 cylindorwego autka
        > powinien byc tanszy-powinien.

w Fabii olej wymienia się co 15tys. km
        i co Ty na to ?

ja wole zobaczyć serwis co 15 tys. anie co 20tys. km.
        a przegląd kompletny z materiałami przy 15kkm kosztował mnie 270zł.

>
        > 80-95 km lyknie wam to fabryczne 4,7 litra. Jak bedziecie cisnac do 110 w
        > trasie i gonic wszedzie gdzie sie da nie spali latem wiecej niz 5,5 litra w
        > trasie.

przy takich prędkościech Fabka spala też 4,7l.

>Ogolnie na 43 litrach zima robie jezdzac glownie na krotkich trasach po
        >
        > miescie 570-600 km - i nie sciemniam

43litry na 570-600km to daje wynik ponad 7,1-7,5l

tyle też Skoda połyka po mieście.

>Skoda ma lepszego kopa ale to dlatego ze skrzynia krotko
        > zestopniowana jest. Dlugie biegi w punto pozwalaja naprawde w trasie soro
        > oszczedzic -warunek dobra pusta droga.

a gdzie znajdziesz takie trasy.Wolę szybciej wyprzedzić niż zaoszczędzić 0,5l

>W fabii poteguje poczucie dynamiki lepsze
        > wyciszenie ,zylujemy silnik choc go nie slyszymy. Poniewaz moim punto jezdzi
        > rowniez zona to ryk silnika pow 4000 obr zmusza ja do zmiany biegow w fabi
        > moglb byc z tym problem :)

czyli jednak Fabka mimo 3-cylindrowego silnika jest cichsza ?

>
        > Czy ktos widzial fabie 1,2 z przebiegiem 200 000 km ?????

te silniki w Fabii są od 2 lat dopiero i nie sądzę aby ktos kupił sobie 1,2 aby
        zrobić 100tys.km rocznie

to tyle jak na razie
        • pawel7779 do maciejosa i innych fabiarzy 23.02.05, 21:17
          tylko ze :takie zuzycie mialem przy -20 st mrozu w te najgorsze zimowe dni
          i musialem sie przez zaspy
          przedzierac ,bo latem to wynik spalania byl duzo lepszy rzeszow gdansk i powrot
          1320 km za 240 zl srednia predkosc 75 km /h SERIO. duzo wyprzedzania .To bylo
          wiosna 2004 r a paliwko cos kolo 3,65-3,7. wyszlo wiec ponizej 5 literkow a
          gonilem gdzie sie dalo do 120/h
          WYCISZENIE KABINY W FABI JEST LEPSZE PRZYZNAJE PODOBNIE JAK ZAWIESZENIE FABIA
          JEST MIEKSZA ALE JA WOLE TWARDSZE AUTKO I DLATEGO FIAT
          PRZYSPIESZENIE NA 1,2,3 biegu w fiacie jest ok ,skoda jest dynamiczniejsza na
          wyzszych biegach
          CO DO KOSZTOW SERWISU
          PO 20000 km olej ,flitr ,filtr pow,plyny i kontrola =280 zl
          po 40000 km plus swiece i cos tam jeszcze 350 zl
          fabia po 15 tys 270 a tak jak mowie mniej oleju trzeba
          wiec ceny knkurencyje
          zobaczymy za 2 lata co bedzie z tymi 1,2 HTP ,w polo byl problem ze chlodzenie
          w tych silnikach sie kopalo na wskutek niewalsciwego zaprojektowania kanalow w
          bloku silnika poza tym padaly cewki zaplonowe
          i z 3 cylindorw robily sie 2 prosze porownaj satystyki adac 2004
          dostepne tylko po niemiecku
          okazalo sie ze punto z roku 2003 roku psul sie rzadziej niz analogiczne polo,
          skody wypadly lepiej od polo ale wtedy jeszcze mialy silniki 1,4
          takze z autem to tak jak z kobieta :nigdy nie bedziesz pewny ze masz to
          najlepsze .
          NAWET VW sie psuja niestety
          Ja do skody nic nie mam bo mialem ja jezdzic tez ale 5000 piechota nie chodzi
          wiec wzialem opcje tansza punto i na razie nai zaluje
          obysmy byli przynajmniej na drodze tak uprzejmi jak na forum
          NIECH ZYJE SEGMENT B
          walczmy z trabantami i starymi maluchami na drodze oraz z piajnymi kierwcami a
          nie miedzy soba
          a te nasze polemiki na pewno pomoga wielu przyszlym klientom
          • maciejosss masz rację !!!! 24.02.05, 07:07
            nie ma co się sprzeczać co jest lepsze.

I Fiat i Skoda mają jakieś swoje wady i zalety.Najważniejsze , aby każdy
            użytkownik swojego "bolidu" był z niego zadowolony.

Ja na trasie z pomorza na Słowację ( 1000km )z załadunkiem ok.420kg miałem
            zużycie paliwa 5,6l .Coś za coś. Fiat mniej pali , a Skoda jest bardziej
            dynamiczna

pozdrawiam
      • slawoslaw Re: Fabia,Punto... 03.03.05, 11:56
        Nic dodać nic ująć. Widać że masz pojęcię o czym piszesz. Dodam tylko tyle że 3
        lata temu doradzałem kupno punciaka rodzicom a w grudniu sam sobie kupiłem.
        Polecam!
    • gmarks Re: Fabia,Punto... 24.02.05, 19:31
      Cześć!!
      Jeżdżę fabią (tyle że combi) od czerwca ubiegłego roku z silnikiem 1.2 64KM z
      wyposażeniem Choice. Dodatkowo udało mi się wytargować moduł blokady rozruchu,
      listwy boczne, nakładki progowe oraz klimę i dałem niecałe 50000 tys. Sam
      samochód kosztował 41000 tys. Według mnie była to moja najlepsza inwestycja w
      życiu. Gorąco polecam fabkę!!!!
    • lewarek5 Re: Fabia,Punto... 06.03.05, 13:12
      ddaa napisał:

> Witram i mam pytanie do forumowych eskpertów. Drogą porównania plusów i
      > minusów na placu boju aut do 40 000 pozostał mi Punto 1.2 i Fabia 1.2. Jak
      > myslicie które z tych aut będzie lpeszym wyborem? Wydaje mi się, że Fabia:
      > mniejsza awaryjnośc, pokrewieństwo z VW i dobre opinie. Punto z kolei
      > bardziej mi się podoba z wyglądu i chyba ma tańsze części.

rekomeduje :

definitywnie Fabia (najlepiej w wersji kombi)

auto-mechanik
    • mechanik31 Jestem mechanikiem wiec cos wiem na ten temat 06.03.05, 17:04
      Nie bierz Skody, bo niezle sie mozesz na tym przejechac.
      Fabia generalnie psuje sie tak samo czesto jak Punto, ale psuja sie w niej
      rzeczy powazniejsze. Punto przy prawidlowej eksploatacji jest samochodem nie do
      zdarcia, a Fabia to samochod na 2-3 lata w miare bezawaryjnej jazdy. Potem katorga.
    • chris62 Re: Fabia,Punto... 07.03.05, 10:02
      Jakbyś dobrze policzył, to lepszym zakupem byłoby Renault Clio chyba, że chcesz
      jeździć za ciężarówkami wdychając świeżą sadzę z diesla to Twoja sprawa.
        • chris62 Re: Fabia,Punto... 07.03.05, 10:24
          Wiem co napisał, dlatego zwróciłem uwagę na fakt że musiał przeoczyć kilka ofert
          i dobrze się nie zastanowił, bo oprócz Clio znalazłby kilka ciekawszych aut tj
          bardziej dynamicznych i lepiej wyposażonych w zbliżonej cenie.
          No ale wiem jak dealer potrafi omamić klienta zwłaszcza w Skodzie wmawiając że
          64 KM Fabii to rakieta juz kilku znajomych dało się na to nabrać. 1 to nawet
          uwierzył że 1 litrówka jest dynamiczna a teraz po załadowaniu auta ma problem
          żeby pod górę wyjechać.
          • maciejosss Re: Fabia,Punto... 07.03.05, 10:48
            chris62 napisał:

> No ale wiem jak dealer potrafi omamić klienta zwłaszcza w Skodzie wmawiając że
            > 64 KM Fabii to rakieta juz kilku znajomych dało się na to nabrać. 1 to nawet
            > uwierzył że 1 litrówka jest dynamiczna a teraz po załadowaniu auta ma problem
            > żeby pod górę wyjechać.

Fabia posiada krótkie przełożenia biegów , przez co jest w miarę dynamiczna ( w
            klasie 1,2 -najlepsza ) jak na silnik o mocy 64km.

1 litrówka jest dynamiczna a teraz po załadowaniu auta ma problem

to taki 1,8 też jest jednolitrówką ??

Fabia ma 112Nm a tutaj porównanie :
            -Clio 1,2-60km 93Nm
            -Clio 1,2-16V-75km - 105Nm
            -Punto 1,2-60km -102Nm
            -Punto 1,2-16V-80km - 114Nm
            -Corsa 1,2-16V-75km - 110Nm
            -Hundai 1,1-63km 94Nm
            -Hundai 1,3-82km 116Nm

• maciejosss Re: Fabia,Punto... 07.03.05, 10:48
            chris62 napisał:

> No ale wiem jak dealer potrafi omamić klienta zwłaszcza w Skodzie wmawiając że
            > 64 KM Fabii to rakieta juz kilku znajomych dało się na to nabrać. 1 to nawet
            > uwierzył że 1 litrówka jest dynamiczna a teraz po załadowaniu auta ma problem

Fabia posiada krótkie przełożenia biegów , przez co jest w miarę dynamiczna ( w
            klasie 1,2 -najlepsza ) jak na silnik o mocy 64km.

1 litrówka jest dynamiczna a teraz po załadowaniu auta ma problem

to taki 1,8 też jest jednolitrówką ??

Fabia ma 112Nm a tutaj porównanie :
            -Clio 1,2-60km 93Nm
            -Clio 1,2-16V-75km - 105Nm
            -Punto 1,2-60km -102Nm
            -Punto 1,2-16V-80km - 114Nm
            -Corsa 1,2-16V-75km - 110Nm
            -Hundai 1,1-63km 94Nm
            -Hundai 1,3-82km 116Nm

• kazikkkkk Re: Fabia,Punto... 07.03.05, 10:54
              Wszystko ladnie pieknie, tylko zapomniales podac te dane w przeliczeniu na kg
              masy pojazdu.
              Nie brales pod uwage grubej tesciowej, worka ziemniakow w bagazniku i trojki
              spasionych bachorow.
              • maciejosss Re: Fabia,Punto... 07.03.05, 11:04
                kazikkkkk napisał:

> Wszystko ladnie pieknie, tylko zapomniales podac te dane w przeliczeniu na kg
                > masy pojazdu.
                > Nie brales pod uwage grubej tesciowej, worka ziemniakow w bagazniku i trojki
                > spasionych bachorow.

no tak .

we wszystkich autkach takie rzeczy i osoby się zmieszczą jw

Masa pojazdu owszem ma znaczenie , ale ważniejsze są przełożenia biegów ( które
                w Skodzie są krótkie ) , które pozwalają na w miarę dynamiczną jazdę .
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka